KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. EERSTE KLASSE H.F.C.-D.H.C. (3-1) TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VOETBAL IN BELGIë. \Aijn kijk op het spel KORFBAL HENCELEN PAARDENSPORT BOKSEN GYMNASTIEK. MAANDAG 16 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Een groot aantal wedstrijden op dezen inhaal-Zondag wegens sneeuw en vorst uitgesteld. H. F. C. behaalt verdiend de eerste overwinning. Sparta wint van H. B. S. K. F. C. klopt Hermes- D. V. S. met 1—0. E. D. O. verspeelt een kostbaar punt tegen U. V. V. Kinheim speelt tegen Vriendenschaar 11 gelijk. AFDEELING I Eerste klasse: H.B.S.—Sparta 0—2 K.F.C.Hermes-D.V.S. i_o Tweede klasse A: D.O.S.'t Gooi (uitgesteld) 1—1 1—1 E.D.O.—U.V.V. KinheimVriendenschaar Tweede klasse B: West FrisiaHilversum SpartaanO.V.V.O. Derde klasse B- Halfweg—T.IW. Reserve tweede klasse A: De Volewijckers 2West Frisia 2 2—1 3—1 3—1 3—1 0—0 2—1 AFDEELING II. Eerste klasse: V.U.C.—Blauw Wit (na 20 min. gestaakt 0—1) H.F.C.—D.H.C Tweede klasse A: EmmaQuick R.F.C.S.V.V. Tweede klasse B: D.E.C.—O.D.S. 1—1 Derde klasse A: Zandvoort—Celeritas 7—2 AFDEELING ILL Eerste klasse: Z.A.C.—Tubantia EnschedéP.E.C. Tweede klasse A: BorneHengelo SallandiaUD. Tweede klasse B' Quick—W.V.C. TheoleVitesse AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondLonga M.V.V.—Juliana P.S.V.—B.V.V. Bleij er heide—Eindhoven AFDEELING V. Eerste klasse: G.V.A.V.—Friesland Be QuickHoogezand H.S.C.Veendam Leeuwarden—Velocitas 1—1 2—1 0—0 1— 0 3—3 2—2 2—0 3—1 3—5 3—1 2—0 2—1 2—2 0—1 AFDEELING 1. Eerste klasse: Sparta gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem. 9 5 3 1 13 24—17 1.44 V.S.V. 9 5 2 2 12 19—17 1.33 Ajax 9 5 1 3 11 25—15 1.22 R.C.H. 9 4 3 2 11 17—13 1.22 A.D.O. 9 5 0 4 10 22—24 1.11 KF.C. 9 3 3 3 9 10—13 1 Haarlem 9 3 2 4 8 21—19 0.89 H.BB. 9 3 2 4 8 20—21 0.89 Hermes-D.V.S. 9 1 2 6 4 1120 0.4.4 Xerxes 9 1 2 6 4 14—26 0.44 Tweede klasse A: E.D.O. 9 4 4 1 12 22—18 1.33 Vriendensch. 10 4 5 1 13 20—13 130 D.O.S. 8 4 2 2 10 19—12 1.25 't Gooi 8 4 2 2 10 19—15 1.25 Zeeburgia 9 3 3 3 9 21—18 1.— Alcm. Victrix 9 3 3 3 9 25—23 1.— A.F.C. 9 2 4 3 8 25—28 0.89 U.V.V. 9 2 4 3 8 20—27 0.89 Bloemendaal 9 2 3 4 7 16—20 0.78 Kinheim 10 0 4 6 4 12—25 0.40 is: AFDEELING II. Eerste klasse: D.F.C. 9 6 2 1 14 1&-8 1.56 Blauw Wit 8 5 2 1 12 13—6 1.50 Feijenoord 9 6 1 2 13 28—10 1.44 Stormvogels 9 5 2 2 12 2413 1.33 Z.F.C. 9 2 5 2 9 12—15 1.— D.H.C. 9 3 2 4 8 26—20 0.89 D.W.S. 9 2 4 3 8 19—23 0.89 HF.C. 9 1 3 5 5 13—23 0 56 Excelsior 9 1 3 5 5 14—29 0.56 V.U.C. 8 0 2 6 2 10—27 0.25 Eindelijk hebben de H. F. C.'ers ditmaal eens een overwinning behaald en nog wel op het sterke D. H. C. De 42 voorsprong, dien H. F. C. in den wegens den regen gestaakten wedstrijd verkregen had, is dus geen geluk ge weest. Het spel van de Delftenaren ligt H. F. C. goed en ook ditmaal werden de fouten van de D. H. C.-verdediging, hoewel pas ver in de tweede helft, afgestraft. Het geheele H. F. C.-elftal verdient een pluim voor het harde werken. Er waren dit maal vrijwel geen zwakke plekken, terwijl er van uitblinkers ook niet gesproken kon wor den. De omwisseling van Höck en Koper bleek goed gezien van aanvoerder Jongeneel, die het zelf Van Nellen geducht lastig maakte. Onze nationale linksbuiten was weer zeer snel en handig, maar hij werd geducht bewaakt, zoodat er tenslotte van zijn werk niet veel terecht kwam. Op een vrij hard, doch wel bespeelbaar, veld, stellen zich onder leiding van scheids rechter Israëls de volgende elftallen op- D. H. C.'. BOOt. Noordeloos, Dorjee, Leeuwenstein, Van der Lem, Bakker, Van der Sloot, Buyink, Ditmars, Van Dijk. Van Nellen. H. F. C.' Hagenaar, Wepster, Höck, Kermer, Koper. Van Olphen, Kruyer, Jongeneel, Dorsman. Van Baasbank, Schras. H. F. C. laat direct een zeer enthousiast spel zien. Het veld levert in het begin nog al eens moeilijkheden op, maar nadat beide partijen zich aangepast hebben, ontwikkelt zich een vlotte, open strijd. De H. F. C.-aanvallen zijn lang niet van gevaar ontbloot. Doelman Boot heeft dan ook meer werk te doen, dan zijn collega Schras. Verschillende corners op het D. H. C.-doel worden genomen. Eén daarvan houdt Boot volgens veler meening achter de lijn, maar de heer Israëls laat doorspelen. Een kopbal van Wepster gaat juist over, evenals enkele schoten van Kermer en Hage naar. Ditmars verdeelt het spel goed naar beide kanten, maar de H. F. C.-halflinie en verde diging zijn op hun qui-vive, zoodat Schras het betrekkelijk rustig heeft. Beide voorhoedes zijn voorloopig niet in staat, te scoren, zoodat de rust met blanken stand komt. Na de hervatting zien we weer hetzelfde spel, een H. F. C.-voorhoede, die zich wel de kansen schept, maar ze dan niet weet te be nutten. Na een kwartier komt dan het eerste doel punt, een moment van slap verdedigen bij H. F. C. wordt noodlottig, Van der Sloot zet voor en Ditmars schiet langs Schras (01). Even is H. F. C. gedemoraliseerd; D. H. C. blijft eenigen tijd in den aanval. Inmiddels heeft Koper weer de leiding van den aanval op zich genomen en eindelijk een kwartier voor tijd, ziet H. F. C. haar werken beloond; een voorzet van Hagenaar veroox-zaakt een scrimmage, waaruit tenslotte Wepster den bal in het net loopt (11). Nu is H. F. C. niet meer te houden; fel wordt er aangevallen. De D. H. C.-vei-dediging kan het niet langer houden. De druk wordt te T'groot. Tenslotte is het Koper, die met een fraai doelpunt aan H. F. C. de leiding geeft (2—1). Van Nellen komt nu weer eens enkele ma len ouderwetsch los; H. F. C. laat zich echter de zege niet meer ontnemen. Een vrije schop listig door Koper genomen, brengt tenslotte de beslissing. Hij plaatst den bal over verschillende hoofden juist op de lat; de toesnellende Höck kopt den terugsprin- genden bal langs Boot (31). Er is dan nog eenige minuten te spelen. Gescoord wordt er niet meer. Het einde komt met een verdiende overwinning voor H. F. C. K. F. C.Hermes-D. V. S. (10) Beide elftallen verschenen volledig in het veld. K. F. C. ging direct tot den aanval over; uit een goeden voorzet van Kruyver scoorde Stroo het eerste doelpunt, dat echter wegens hands werd geannuleerd. In het laatste kwartier voor de rust was K. F. C. meestal aan het woord, doch alle stuitte op het solide werk der Schiedamsche verdediging Na de hervatting ondernam K. F. C. weer dadelijk een paar gevaarlijke aanvallen, Nadat zij een paar goede kansen gemist had, wist eindelijk Kruyver den Koogers de leiding te geven, op het oogenblik, dat keeper Beun was uitgeloopen (10) Hiermee kwam het einde. H. B. S.Sparta (02) Op een voor behoorlijk voetbal volkomen ongeschikt veld is Sparta er in geslaagd een 2O-overwinning op H. B. S. te behalen, om dat de Rotterdammers zich beter aan de on gunstige omstandigheden wisten aan te pas sen. Vooral de verdediging van Sparta weer de zich uitstekend en gaf den Haagschen aan val geen schijn van een kans. Daarentegen nam Sparta, na circa 10 min. spelens, de lei ding, toen Mul een schot van Papenhoven wel keerde, maar den bal niet onder controle had, waardoor De Bruyn kon inschieten. H. B. S. moest zich met enkele uitvallen tevreden stellen, met een waarvan Bakhuys met een hoogen omhaal weliswaar succes had doch zijn doelpunt wegens een overtre ding van Ophorst niet zag toegekend. Wie gemeend had. dat H. B. S. in de tweede helft dankbaar van het windvoordeel zou profitee red kwam bedrogen uit. Er waren nauwelijks 4 min. gespeeld, toen Seton uit een voorzet van Van Duyn kon inkoppen (0—2). Tegen het einde trachtte H. B. S. nog doel punten te forceeren, doch zonder resultaat. Met 02 kwam het einde. E. D. O.—U. V. V. (1—1) Eerst in de laatste minuten heeft E.D.O. den gelijkmaker gescoord, hoewel zij in de tweede helft steeds in de meerderheid was. E.D.O. had het volgende elftal: Van Roon, Kuyl, Boeree, Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Goemaat, Putten, Perukel, P. Spek. U.V.V. heeft eerst het voordeel van den wind; zij neemt het spel in handen. E.D.O. wordt geheel op eigen helft terug gedrongen, Toch weet de thuisclub eenige aanvallen te doen, die zeer gevaarlijk zijn, maar succes blijft uit. Het oude beproefde backstel Kuyl— Boeree speelt met vertrouwen. Jammer, dat een klein foutje reeds direct een doelpunt tot gevolg heeft. Boeree raakt den bal verkeerd, waarna Schipper snel naar binnen loopt en scoort (01). U.V.V. behoudt verder het beste van het spel, maar weet niet meer te scoren. Na de hervatting neemt de thuisclub het spelin handen. De U.V.V.-verdediging moet alle krachten inspannen om zich staande te houden. De thuisclub blijft maar steeds on wennig doen op het harde, gladde veld. Intusschen is Koppen midvoor gaan spelen en v. d. Putten midhalf. De middenlinie en achterhoede zijn de U.V.V-voorhoede steeds de baas. Doch de gelijkmaker wil maar niet komen, wat E.D.O. ook probeert. Diverse hoek schoppen op het U.V.V.-doel leveren niets op. Een mooi schot van Koppen houdt Wilbrink er uit. Eindelijk, vijf minuten voor het einde, komt de lang verdiende gelijkmaker. P. Spek neemt een hoekschop. Keurig komt de bal voor den doelmond, waar Perukel present is; via een U.V.V.-back is de stand gelijk (1—1). Hardnekkige pogingen aan beide zijden, om het winnende doelpunt te maken, blijven vruchteloos. Het bleef 11 KinheimVriendenschaar (11) Op een wat hard, doch vooral glad terrein werd gespeeld. Het bleek dat de spelers zich uiterst moeilijk konden verplaatsen, waardoor enkele fraaie scoringkansen onbenut gelaten werden. In de eerste helft, toen Kinheim den wind in den rug had, was ze het meest in den aan val. Na zes minuten nam Kinheim de leiding, toen W. Groeneveld een voorzet van rechts fraai inkopte. De Vriendenschaar-keeper wist het leer ternauwernood te keeren, doch de toeloopende Ellen benutte de nem geboden kans op solide wijze (10). Kinheim was steeds weer in den aanval, waarbij vooral van rechts nogal eens gevaar dreigde. Eenmaal kreeg H. Groeneveld een zeer fraaie kans, doch hij miste deze. Aan den anderen kant schoot Bijl eenmaal tegen den naai. Na de rust, toen Kinheim tegen den wind (met een enkel sneeuwbuitje) moest in spe len, kwam Vriendenschaar langzamerhand op zetten. Toch duurde het nog ongeveer twintig min. vóór Bijl een voorzet van den veteraan linksbuiten v. Lint onhoudbaar inkopte (11). Dat Vriendenschaar de leiding in deze pe riode niet kon veroveren, kan gevoeglijk op rekening van het hechte Kinheim-achtertrlo Druyven-Rozemeyer en Stals geschreven wor den. Steeds wee? kon dit drietal de aanvallen afslaan. In deze periode bleek hoe gevaarlijk midvoor Bijl was, doch Druyven Jr. liet zich niet passeeren. Tegen het einde kwam Kinheim nog in den aanval, doch ook zij kon de Vriendenschaar achterhoede niet passeeren. De stand bleef 1—1, zoodat Kinheim weer één punt bemachtigde. ZandvoortCeleritas (72) Ondanks het hard bevroren veld en de sneeuw, die van doel tot doel over het veld stoof, speelde Zandvoort den wedstrijd tegen Celeritas, die eenige weken geleden wegens slagregens met den stand 20 werd afge broken. Aanvankelijk was het loopen op het be sneeuwde veldt zeer moeilijk. Nadat Zand voort met 10 de leiding had genomen, kende de scheidsx-echter een penalty toe tegen Zandvoort, die goed benut werd (1—1). Toen even later de beide backs door de gladheid niet van hun plaats konden komen, kreeg de middenvoor van Celeritas een ge makkelijke kans om den stand op 12 te brengen. Voor de rust maakte de nieuwe midden voor van Zandvoort E. v. Orden met een hard schot gelijk (22). Na de rust verhoogde dezelfde speler de score tot 32 en uit een corner tot 42. Van de rechtsbuitenplaats maakte H. Luyting het vijfde doelpunt. E. van Orden bracht den stand vervolgens op 6—2 en J. de Muinck van de linksbuitenplaats op 72. BUITEN DE COMPETITIE. D. W. S.—R. C. H. (4—3) Met invallers voor Prevost Sr., Metten, v. d. Horst en Slot speelde R. C. H. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen het met drie invallers verzwakte D. W. S. en moest, na met de rust met 31 te hebben voorgestaan tenslotte in de laatste minuten nog de over winning aan haar tegenstanders laten. Hoewel R. C. H. in de eerste helft de na tuur elementen in haar nadeel had er aanvankelijk slecht begonnen was, scheen zij toch het eerst aan de moeilijke omstandig heden gewend; uit een goed opgezetten aan val scoorde invaller De Groot het eerste doel punt voor R. C. H. Deze voorsprong werd onmiddellijk te niet gedaan door een doel punt van den Amsterdamschen linksbuiten, Toch 'oleef R. C. H. sterker; wederom maak te De Groot, na een twijfelen van Caldenhove, een goed doelpunt Toen daarna Meijer uit een goede pass van Hoogendoorn een scher pen voorzet gaf, dien Caldenhove in een doel punt omzette, was het 13, De tweede helft met wind en sneeuwbuien in den rug, was R. C. H. aanvankelijk in de meerderheid, doch zag geen kans het den D. W. S.-doelman bijzonder lastig te maken. De Amsterdammers probeerden het thans met kort samenspel. Reeds was een half uur gespeeld en nog stond het 13, toen plotse ling de linksbinnen van D. W. S. den bal vrij kreeg en onhoudbaar in schoot. Direct na den aftrap maakte <ie rechtsbuiten gelijk via het been van keeper Van Gendt en kort voor het einde ontstond nummer vier uit een scrim mage voor het R. C. H.-doel. Toen arbiter Houtman het einde aankon digde, had D. W. S. een gelukkige overwin ning behaald. R. C. H. speelde met: Van Gendt, Van Thiel, Kors, v. d. Gevel, Ruis, Prevost Jr. Paape, de Groot, Hoogendoorn, Lenselink, Meijer. Uit Brussel: De resultaten van de Zondag voor de Belgische eere-afdeeling gespeelde wedstrijden luidden: AnderlechtBeerschot 14 Antwerp F. C.Union St. Gilloise 1- F. C. MechelenStandaard Luik 0- LyraDaring Brussel 22 Berchem SportBrugge F. C. 3- White StarLiersche Sportkring 1- C. S. BruggeRacing Club Mechelen 1- ZwaluwenOostelijk elftal. Prinses Juliana zal den wedstrijd bijwonen. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van Prinses Juliana, den voetbalwed strijd tusschen een Zwaluwen team en het Oostelijk elftal, welke ontmoeting Woensdag avond 18 December a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld, bij te wonen. De baten van dezen avondwedstrijd zijn be stemd voor het Nederlandsche Roode Kruis. Naar wij voorts nog vernemen is het zeer waarschijnlijk te achten, dat het Zwaluwen elftal geheel zal bestaan uit de internationals die Zondag j.l. zulk een fraaie overwinninj te Dublin op de Ieren hebben behaald. Het Oostelijk elftal is als volgt samengesteld Doel: Gidding (S.C.H. Nijmegen). Achter: Derboven (Z.A.C.) en Koldewijn (Heracles) Midden: Schipper (Heracles), Rieken (Vi tesse) en Roelofs (Go Ahead). Voor: Nagels (Enschedé), Muyzenbelt (Bor ne), Looischilder (S.C.H.), Meeuwsen (Vites se) en Mannie (P.E.C.) door Criticus. H. F. C.— D.H. C. Een herhaling van den wedstrijd van 29 Sep tember in een andere enscèneering; in plaats van de zwem- en duikdemonstratie in de zwarte modder, thans voetbal met glijbaantjes in de witte sneeuw, hetgeen bijkans een oud- Hollandsch wintertafreel opleverde. Zoo nu en dan waande men zich met de wit-gepruikte spelers in den Biedermeyer-tijd, doch als de vinnige Delftsche middenvoor dan den H.F.C.- spil onderstboven liep, bleek wel duidelijk, dat dit hoffelijk tijdperk reeds lang achter ons lag. Behalve het décor was ook de toonzetting anders dan in de eerste ontmoeting; gaf op 29 Sept. de thuisclub gedurende een groot ge deelte van den wedstrijd den toon aan, thans was het de Delftsche ploeg, die den indruk gaf, met de winst te zullen gaan strijken. Voor al na de pauze speelde het H.F.C.-team gerui- men tijd de tweede viool en toen Ditmars van een fout in de verdediging profiteerde om Delft de leiding te geven, zal er wel niemand geweest zijn, die Jongeneel en zijn mannen nog een kans op de zege gaf. Doch deze achterstand was het juist, die de H.F.C.-middenlinie noopte, mede ten aanval te trekken en in dit verband was de omzetting van Koper en Höck goed gezien. Men wist immers uit den vorigen wedstrijd, dat de D.H.C.-keeper met een glibberigen bal niet al te klemvast was en het kwam er dus op aan, zoo hard en zoo veel mogelijk te schieten. Met een attaqueerende half-linie kreeg Koper hier toe de kans en het tweede doelpunt werd door hem op ouderwetsche wijze ingekogeld. Maar zijn beste prestatie in deze match was wel de zeer tactische wijze, waarop hij kort voor het einde den vrijen schop nam, die de beslissen de goal opleverde. Eerder in den wedstrijd had hij bij een zelfde gelegenheid getracht door een van de Delftsche spelers heen te schieten, hetgeen vanzelfsprekend geen succes oplever de. Ditmaal wipte hij het leder netjes over de naast elkaar opgestelde D.H.C.'ers heen en de tijdig toegeloopen Höck kopte den van de dek- lat terugspringenden bal zuiver in het net. Deze drie, snel na elkaar gescoorde H.F.C.- joals, nog wel tegen een sterk verdedigend D.H.C., zijn voor mij het bewijs, dat de thuis club overwinningen kan behalen, mits de voorhoede en vooral de middenvoor, met hon derd procent enthousiasme en doorzettings vermogen spelen. Koper b.v. speelde na het door hem gescoorde doelpunt, een klasse beter, maar vooral actiever dan daarvoor en daar de beide vleugelspelers Hagenaar en Höck toen op eiken bal doorliepen, ontstond er herhaal delijk verwarring en gevaar voor het vijan delijk doel. Nu zullen er enkelen zijn, die wijzen op de gevaarlijke doorbraken van de Delftsche voor hoede, hetgeen de thuisclub een paar doelpun ten had kunnen kosten, nu de middenlinie alles op den aanval zette. Men vergete echter niet, dat door deze tactiek, door het nemen van het initiatief, de vijandelijke halfbacks in de verdediging werden gedrongen en dat de D.H.C. voorwaartsen dus zonder steun moesten werken. Niet iedere club heeft een Van Nellen op den vleugel en zelfs deze snelle en goed spelende international vermocht in het laatste kwartier de kans niet te doen keeren. Waarmede maar gezegd wil zijn, dat als regel aanval nog steeds de beste verdediging is. Over de H.F.C. achterhoede valt waarlijk niet te klagen; zoowel André van Baasbank en Dorsman als keeper Schras hebben goed en met doorzicht gewerkt. De jeugdige doelver- dediger heeft er eenige heel moeilijke hooge boogballen uitgehouden en zijn wegwerken is een stuk vlugger geworden. Beide backs kop ten goed en trapten een juiste lengte, Van Baasbank zag enkele gelegenheden, om de vijandelijke voorwaartsen buitenspel te zet ten, over het hoofd, maar hij was in deze match zeker niet de mindere van Dorsman. De middenlinie hield in de eerste helft het spel te kort, doch verdedigend viel ook in die periode hun spel te loven. Kruyer gaf den bal sneller af dan hij vroeger placht te doen, Jon geneel maakte het van Nellen geducht lastig en speelde een van zijn beste wedstrijden en de jeugdige Van Olphen maakte door hard werken goed, wat hij aan routine te kort kwam. Slechts dienen half-backs en achterspelers vóór den wedstrijd tot een verstandhouding te komen aangaande het dekken en aanvallen der binnen- en buitenspelers van de tegen partij. Tusschen Jongeneel en Van Baasbank vlotte dit tamelijk goed, maar de Delftsche rechtsbuiten had te dikwijls vrij spel. Van Olphen maakte den bal herhaalde malen aar dig voor Hagenaar vrij, maar zijn passes naar het midden waren niet krachtig genoeg en werden steeds een prooi van den D.H.C.-spil. Een lange voorzet naar dén anderen vleugel werkt in zulke omstandigheden dikwijls ver rassend. In den aanval ging het, zooals boven gezegd, slechts in de laatste 20 minuten naar weixsch. Toen kregen de vleugelspelers den bal zuiver aangegeven en als gevolg daarvan kwam het D.H.C.-doel na de hooge voorzetten vele malen in gevaar, waardoor ook de gelijkmaker ontstond. Hagenaar, Höck en ook Koper, die zich toch anders vaak snel laat ontmoedigen en dan niet bewegelijk genoeg is, hebben tot het eindsignaal vol vuur gespeeld, waarbij eerstgenoemde enkele origineele sprongen ten beste gaf. Wanneer het in den volgenden wedstrijd van den aanvang af zoo gaat, zal de tweede overwinning niet lang op zich laten wachten. Het wil mij echter voorkomen, dat H.F.C. de voorhoede onder die omstandigheden (ander half uur enthousiast spel) kan versterken door de volgende opstelling' van rechts naar links: Höck, Drijver, Koper, Kermer (of Chapon) en Hagenaar. Laatstgenoemde dient er op te let ten, dat hij zooveel mogelijk zijn half-back den bal laat ingooien. De D.H.C.-ploeg vormde een vrij goed ge heel, waarbij men in de voorhoede de fout maakt, teveel op Van Nellen's capaciteiten te vertrouwen, hetgeen dezen speler een te zware taak op de schouders legt en den aanval uit zijn evenwicht brengt. Als linie vormden de halfbacks het beste gedeelte van het elftal. De achterspelers werden onder pressie zeer onzuiver-in hun trappen en traden af en toe te forsch op, terwijl de doelverdediger, even als in den vorigen wedstrijd, onder de maat bleef. Tenslotte zij er nog op gewezen, dat een voorwaarts mag trachten, door een schouder- charge of met de borst den keeper, wanneer deze den bal speelt of in handen heeft, in het doel te duwen, waarbij het echter niet ge oorloofd is, de armen te gebruiken of, door deze uit te spreiden, hem het wegwerken van het leder te beletten. NED. KORFBALBOND. De uitslagen. EERSTE KLASSE WEST. Noord-Holland. T. V.—D. V. D. SwiftBlauw Wit Zuid-Holland. Ons EibernestH. S. V. TWEEDE KLASSE WEST, NOORD-HOLLAND. Afdeeling A. ExcelsiorVesta (gestaakt) V.Kattenburg 2 Afdeeling B. BilthovenRohda 2 LutoVolharding Afdeeling C. Westerkwartier 2B. E. P. AjaxKattenburg DERDE KLASSE WEST NOORD-HOLLAND. Afdeeling A. Hercules 2Swift 2 22 E. D. 2—Haarlem 2 13—4 Westerkwartier 3—The Haarlem Boys 1—2 Afdeeling B. Volharding 2—Sportief 2 2—3 Watervliet—Blauw Wit 4 3—3 Afdeeling C. AvantiDe Treffers 63 T. H. B.Westerkwartier 3 (21) Na een vluggen wedstrijd is T.H.B. er in geslaagd, beide puntjes te veroveren. In de eerste helft wist geen der ploegen te doel punten. Na de hervatting scoort Uljee het eerste doelpunt; hoe de W. K-aanval ook zwoegt en schiet, de verdediging der Boys geeft geen krimp. Als v. d. Waals dan nog 02 maakt, is W. K. geslagen. Wel weet zij nog tegen te scoren, doch het einde komt met 21 voor T.H.B. HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. Gespeeld 14 December: Flora adsp.O. G.-adsp. terrein afgekerud. Gespeeld 15 December: Oosterkwartier 3 O. G. 2 terrein afgekeurd. Te spelen 21 December: O. G.-adsp. wor den verwacht öp het Oosterkwartier-terrein om 3 uur voor examen korfballeider N.K.B. Te spelen 22 December: Osno 1O. G. 1 10 uur, terrein Osno. (Voor dezen wedstrijd zal uitstel worden verzocht). Alw. Ready 2—O. G. 2, 2.15 uur terrein ATw. Ready. Osno. Secretaresse: Mej. P. v. Teylingen, Jelgers- mastraat 39. Gespeeld Zondag 15 December: De wedstrijd tegen Alw. Ready vond geen doorgang, daar het terrein afgekeurd werd. Het Osno-twaalftal zoowel als dat van Alw. Ready was volledig. Te spelen Zondag 22 December: Osno 1Ons Genoegen. Aanvang 10 uur. Terrein: Van Oosten de Bruynstraat. Oefenen: Zaterdagmiddag van 24.30 van Oosten de Bruynstraat. Voor Onthouding en Sport. Het secretariaat van bovengenoemd lege is gevestigd bij G. H. Kruyer, Sparn- wouderstraat 60. 1—5 4—1 3—3 1—1 3—4 4—3 3—5 7—3 2—11 Vereeniging „De Haarlemsche Manègre". JACHTRIT Ondanks de vorst kon de op Zaterdagmid dag uitgeschreven jachtrit met middel hin dernissen doorgaan. Te twee uur verlieten twaalf ruiters de manége. Reeds spoedig werd er in den Haarlemmer Hout een vlot draftempo ingezet. Zooals gebruikelijk stond de eerste groep hindernissen in de Van Haemstedelaan opge steld. Langs den Bentvelds- en Westerduin weg zette men den rit voort over het Vis- scherspad naar Zandvoort. Hier aangekomen daalden de ruiters bij het Zuiderbad naar het strand af, waar zij in noordelijke richting een tweede groep hindernissen sprongen. Ter hoogte van het Grand Hotel Wüst beklommen de paarden de duinreep en vervolgden hun weg door de daarachter gelegen duinen naar den Bloemendaalschen Zeeweg. Bij het Hooge Duin vond het gezelschap nog eenige hinder nissen geplaatst. In schemerdonker aanvaardden de deel neemsters en deelnemers den terugtocht via „Kraantje Lek". Na aankomst in de manége werd de rit besloten met het traditioneele na praatje in den foyer. Joe Louis slaat Paolino neer. Scheidsrechter Donovan doet den strijd staken NEW-YORK, 13 Dec. (A.N.P.) Onder overweldigende belangstelling heeft Vrijdag avond in de zaal van Madison Square Garden te New-York de groote match tusschen den neger Joe Louis, en den Spaanschen zwaar gewicht Paolino plaats gehad. Overeenkom stig de vex-wachting is deze ontmoeting ge ëindigd met een overwinning voor den zwarten bokser die erin slaagde zijn tegenstander in de vierde ronde neer te doen gaan door een geweldigen rechtschen kaakstoot. De ronde was toen 2 minuten en 32 sec. aan den gang. Paolino stond waggelend op en scheen te wil len doorvechten, maar de scheidsrechter Re- were Donovan maakte een einde aan den strijd. Louis heeft dus door technisch De Kampioenschappen van het K. N. G .V. Zaterdag en Zondag heeft de Gymnastiek Vereen. „Hercules" te Hengelo haar veertig jarig bestaan herdacht. Aan de jubileumfees ten, ter gelegenheid hiervan gehouden, waren verbonden de kampioenschappen van het K. N. G. V. voor 1935, welke Zondag werden ver werkt. Bij de turners werd F. Wedel van S.S.S. den Haag onbetwist winnaar. Hij behaalde aan elk toestel gemiddeld meer dan negen punten: bij het paardspringen kreeg hij zelfs tien punten. Bij de dames werd mejuffrouw T. Paezens van D.O.S., Amsterdam, onbedreigd eerste.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10