Er zijn zooveel Stille Armen. Kerst-inzameling 1935 Voor de Stille Armen. BERICHT Vijf jongens met gestolen auto verongelukt. Hei BetokQtijks&e 53e Jaargang No. 16099 V erschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 16 December 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGUMEENE DRUKKERIJ N V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels 11.75. elke regel meer 0.35. Reclames 0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60. elke regel meer /0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -. Duim ƒ250.- Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad* - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog ƒ400 -. Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger ƒ75.- Verlies andere vinger /30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 16 December. Euwe's Overwinning, Dr. Max Euwe heeft het wereldkampioen' schap schaken behaald door den titelhouder dr. Aljechin met 9 tegen 8 overwinningen en 13 remisepartijen te slaan, en de jonge Amster dammer verdient hulde voor zijn prachtige prestatie. Wij hebben alle reden om trotsch Op dezen landgenoot te zijn. Aan buitengewone schaak-gaven paart hij een zelfbeheersching en concentratie-vermogen zooals slechts zeer weinigen bezitten. En hij heeft algemeen respect verworven door zijn uiterst correcte houding gedurende de geheele match, ook op oogenblikken toen incidenten, geheel buiten zijn toedoen en wil ontstaan, de stemming dreigden te bederven. De sportsman Euwe is niet minder dan de schaker Euwe een voor beeld voor velen. Volgens zijn eigen beschei den uiting denkt hij niet dat hij den titel lang zal behouden. Een woord als dit is bij een man als deze geen pose-van-nederigheid, maar on getwijfeld even logisch doordacht als zijn strijd tegen den genialen tegenstander uit een oudere school. In den laatsten tijd is on getwijfeld gebleken dat Euwe behoort tot een nieuwe generatie van hoogbegaafde jonge spelers waartoe o.a. de Russen Botwinnik en Reschewsky en de Tsjecho-Slowaak Flohr wor den gerekend, terwijl verwacht kan worden dat Aljechin alles zal doen om in de wellicht al binnen een jaar te houden gebruikelijke revanche-match den titel terug te winnen, dien hij zeven jaar lang met groote eer ge dragen heeft. Maar dat de nieuwe wereldkampioen juist door zijn buitengewone kalmte en zelfbeheer sching, juist door het feit dat hij zich niet laat intimideeren door een achterstand, een geweldigen harden noot-om-te-kraken zal zijn, is nu wel gebleken. Het zal de vraag zijn of er onder de overige jongeren een is die hem niet alleen in schaakgenie maar ook in karak tereigenschappen evenaart laat staan over treft. Op die vraag zal ook dr. Euwe bij voor baat geen antwoord kunnen geven. Geen enkel mensch kent zichzelf tenvolle en een zoo be daard en bescheiden mensch als Euwe zal licht geneigd zijn bij anderen een dergelijke men taliteit te verwachten, als zij die tot hun na deel niet bezitten. Tot eere van dr. Aljechin dient gezegd dat hij. na een paar onprettige incidenten tijdens de match, zich bij het einde een nobel verliezer heeft getoond. Voor hem. die beroepsspeler is, moet deze nederlaag een zware slag zijn. Het verlies van zijn titel beteekent niet alleen ver lies van roem. Zijn „Leve Wereldkampioen Euwe!" op een voor hem zoo moeilijk oogen- blik strekt hem tot eer. en maakt alles goed. Het verloop van de match heeft een geniaal- aanvallenden Aljechin getoond die na de 7e partij, met den stand 52 in zijn voordeeel, een prachtige kans op de overwinning scheen te maken maar zijn onverzettelijken tegen stander niet uit het veld had geslagen. Door stug vasthouden werd de stand na de 14e partij gelijk (77), na 19 partijen had Aljechin weer twee punten voorsprong (IOV28V2). daarna werd de stand opnieuw gelijk en in de 25ste partij nam de uitdager voor het eerst de leiding, die hij in de 26e vergrootte. Alje chin verkleinde zijn achterstand nog in de 27e partij, maar daar moest het bij blijven; Euwe hield verder vast en met drie remises werd de match voltooid in zijn voordeel. Het is een der spannendste kampen ge weest, die ooit om het wereldkampioenschap schaken werden gestreden. Volgens de schaak-technici komt er een aantal zeer merkwaardige en hoogstaande partijen in voor. zoodat schakers in de gansche wereld nog geruimen tijd op dezen strijd zooal niet zullen na-kaarten, dan toch na-zetten, en zich in diepzinnige beschouwingen er aver kunnen verlustigen. Aan het schaakleven in Nederland is on getwijfeld een belangrijke nieuwe stimulans gegeven, die het ten goede zal komen en er wellicht binnen afzienbaren tijd toe zal lei den, dat een tweede Nederlandsche groot meester de hoogste regionen van het edele spel betreedt. De Nederlandsche Schaakbond en de hem samenstellende clubs hebben zeker alle reden, dr. Euwe dankbaar te zijn voor hetgeen hij door zijn spel. zijn prachtige voorbeeld in energie en sportiviteit en ten slotte door zijn groote succes voor het Ne derlandsche schaken heeft gedaan. R. P. Onze Gratis Ongevallen verzekering. De Kerstinzameling kan niet genoeg opbrengen. het water staat ioi aan den rand der lippen slagen gewekt hebben. Er kan, gelet op den grooten nood, voor dit doel geen geld genoeg komen. Zelfs als er veel komt zal het helaas nog te weinig blijken te zijn om alles te doen wat men gaarne zou willen. Maar dan kan in elk geval bereikt worden, dat ook de Stille Armen minder zorgvolle Kerstdagen zullen hebben. Dan zal ook in die huizen het Kerst- licht vertroosting brengen! Giften voor de Kerstinzameling kunnen af gegeven worden aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37. Ons Giro' nummer is 38810. Uitkeering van Zeshonderd Gulden. Aan mevr. de wed. C. J. Knijnenburg-Smits, Jan Evertsenstraat 6 te Haarlem, keerden wij heden een bedrag van f 600 uit wegens een wijlen haar echtgenoot overkomen ongeval met doodelijken afloop. DE ADMINISTRATIE. Ook ik weet helaas zoo zei de heer W. J. B van Liemt, wethouder van Werkloosheidsbe strijding en Armenzorg, ons uit eigen erva ring, dat er in onze stad veel Stille Armen zijn en dat de ellende onder deze slachtoffers van de crisis groot is. Er is ongetwijfeld eerst veel leed doorstaan voor zij ten einde raad naar mij toekomen voor hulp. Als zij éénmaal zóó ver zijn, dat zij hier komen, dan kan men er zeker van zijn, dat het water al tot aan den rand der lippen staat! Dan dreigen zij zonder onderdak te komen; is er in dagen geen be hoorlijk maal op tafel gekomen en is de kachel in geen heelen tijd gestookt. Als de stakkers dan eenmaal hun ellende bloot leggen, dan blijkt, dat zij eerst zelf tot bloedens toe gestreden hebben om de moei lijkheden te trotseeren. Maar de lawine van zorgen dreigt hen tenslotte te verpletteren. De zorgen der Stille Armen zijn doorgaans zoo groot omdat de vaste lasten voor hen zoo zwaar zijn. Z ij zitten in een groot huis, dat zij niet verkoopen kunnen, want dan gaat de heele opbrengst aan de hypotheek weg en staan zij zelf immers op straat. Soms weten zij door bemiddelend optreden bij den notaris en den geldschieter verzachting van voorwaarden te bereiken. Natuurlijk kan de gemeente er niet aan denken van alle menschen die in nood verkeeren de hypotheek-rente te betalen, want daarmede zouden immers groote sommen gemoeid zijn. Soms is evenwel ook iets te be- eiken al komen er geen gelden op tafel. Ge lukkig sturen ook veel hypotheekgevers het niet steeds op „afslachting" aan! In deze kamer wij hadden dit onderhoud met den wethouder in het Stadhuis komen niet zelden meer dan een Stille Armen op één dag. Onder hen zijn er die eens tot de ge goede families der stad behoord hebben. Vroe ger gebeurde het ook wel eens, dat één lid van een familie in zorgelijke omstandigheden kwam, maar dan konden ouders, broers of zusters zonder veel bezwaar te hulp komen. Nu is het anders, want als men de ellende gaat peilen, blijkt niet zelden dat zij die oogen- schijnlijk aangewezen zijn om hulp te verlee- nen, zeif in kommervolle omstandigheden ver keeren. De toestand in vele gezinnen van de Stille Armen, ik weet het uit eigen onderzoek. Ls aller bedroevends. Om het het weinige geld of inkomen dat zij nog hebben zooveel mogelijk te sparen voor de vaste lasten hypotheek, belastingen, enz. wordt zoo zuinig mogelijk geleefd. Op alles wordt bezuinigd. Op eten. op stoken, je waarop al niet. I11 zoo'n huis brandt hoogstens één lichtje. Zelfs het watergebruik wordt tot een minimum beperkt. Aan gasver bruik wordt in die gezinnen al lang niet meer gedacht Daarom zoo besluit de heer van Liemt juich ik de Kerstinzameling voor de Stille Armen van ganscher harte toe. Laat ieder die iets geven kan het doen. Laten de weinigen die nog wel kunnen geven niet achterblijven. Ik verblijd me er in, dat de eerste dagen der in zameling een goede verwachting voor het wel- Thans is door onze lezers reeds f 2834 bijgedragen. Sinds Zaterdagmorgen 9 uur tot hedenmor gen 9 uur zijn bij ons binnengekomen de vol gende giften: A. A. M. f 0.50; H. T. W. f 10; N. N. f 0 25; J. R. f 1; J. J. H. f 1; no. h f 0.50; Werkloos intell. f 0.50; J. R. f 2.50; v. d. H. R. f 2 50; C. N. E. v. A. f 2; S. f 2; X. f 1; H. S. f 0.25; T. en J. f 2.50; Mej. A. D, f 1; Mevr. T. f 1; N. N. f 2; Mevr. E. v. D.C. te Parijs f 10; N. N. f 2.50; F. L. f 10; Mevr. B f 2; Dames Visser f 5; K. f 1; W. P. Z. f 1; Mevr. S, v. L. f 10; Mevr L. N. f 2.50; v. B. f 1; F. R. f 1; F. v. K. f 0.50; Zr. J. B. f 1; N. N. f 1; F. W. f 1; D. v. d. W. f 10; C. H. f 1; H. M. f 5; Mevr. M. R. f 5; J. L. P. f 1.50; Loekie f 3.50; N. N. f 3.50; N. N. f 1; fam. L f 2.50; M. M f 1; M. d. V. f 1; N. N. f 1; N. N. f 1: Mej. M. v. d. B. f 0.50; Mej. A. B. f 5: fam. M f 0.50; Mevr. v. D. f 5; J. V. f 2.50; Uit de spaarpot van Tonny en Gree f 2.50: N N. f 0.25; Wed A. f 1; A. C. f 1; O. A. L. f 5; C. W. S. f 1; J. v. d. M. f 2; „Van ons drieën" f 1.50; G. S. B. f 10; Wed. S. f 0.50; Spaarpot Liesje f 0 50; Spaarpot Henny f 0.50: Spaarpot G f 1.25; N. N. f 10; J. A. P. f 2.50: C G. d G. f 2; S. f 2.50; N. N. f 10; Joh. C A. B f 2.50; M. C. v. B. f 1; Wed. de J. f 3.50; J. E. C B. f 10; fam. V. f 5; Dames N. f 7; C. H f 1; F. S. f 2.50; N. N. f 5; C. B. f 1; Mevr. V.—K. f2; H. G. F. f 0.50; Wan 1; Janny f 1; Be f 1; Mevr. D. f 0.50; Mevr. A. H.—v. V. f 2,50; Th. C .f 1; P. v. E. f 1; Zr. W. B. f 1; H. N. H. f Wed. G. H S. f 1; J. F. W. f 1.20; M. E. f 1.25; fam. H. f 1.50; Zr. B. de J, f 1.50; C. A. N. Santpoort f 2; v. O. f 2.50; P. S. f 2.50; K. v. d. S. f 2.50; K. v. d. S f 2,50; A. K.—T. f 2,50; J. C. van G. f 2,50; J. J. de V. f 2,50; W. H. D. f 2,50; D. v. N. f 2,50; Mevr. J. A. v. d. V. R. f 2,50; J. R. P. G. f 2,50; E. d. B. f 2,50; J. J. F. f 2,50; J. v. d. B. f 2,50; Mevr. J. H. G. S.—S. f 2,50; P. V. de W. f 2,50: G. B. B. f 2,50; J. H. L. f 2,50; Mej. J. G. S. f 2,50; v. N. f 3; v. d. H. f 3; I. H. f 4.50; L F f 4,50; J. M. C. f 5; Mevr. J. H.—P. f 5: mej. H. L. T. f 5: Wed. A. M. C. D.—E. f Ir. C. B. f 5: G .B. f 5; Dr. W. G. L. W. f 5; M. B. H. f 5; Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Wed. H. s.—M. f 5: R. A. K. f 5; Mej. H. J. S. f 5; J. H. v. V f 5; J. C. A. f 5; fam. R.—M. f 5; Dames H. en B. f 7.50; J. M.—Z. f 10; B. F. f 10; Ir. W. M. V. f 10; Dr. G. L. f 10; Ir. J. W. P B. f 10; J V. f 10; J. W. E. f 10; Dr. L. C. K. f 10; J. v. D, B. f 10; H. T. J. v. V. f 10; H. P. v. R. f 10: C. F. N. f 10; N. N. f 10; Mr. W. C. K. f 10; S. f 10; J. P. v. d- M. f 15; R. A. M. f 20; N. J. H. f 25; J. D. D. P. f 100; M. T—v. A. f 2; M. K. f 1; H. v. D. f 1.50; fam. B. K. f 5; fam. R. f 2.50; Mevr. L. f 2; Thea's spaarpot f 0.25; d. G. f 1; J. P. f 1; J. Z. f 1; fam. Z. f 1.50; A. B. f 2; J. P. K. f 0.50; J. A. v. W. f 2.50; A. S. M. f 10; X. IJ. Z. f 200; Uit Hugo's spaar pot f 2.50, Totaal f 927.70. De vorige lijsten beliepen f 1906.60. zoodat in totaal bij ons thans ingekomen is f 2834.30 't Kerstfeest en de stille armen, Wanneer doet men een beroep, Dat het hart meer moet verwarmen Dan voor zulk een arme groep. Leef ook met de armen mede. Ieder onzer deele in 't Kerstfeest 't hooge feest van vrede En oprechten menschenmin. Kerstfeest feest van licht op aarde In een tijd van donk'ren nacht. 't Krijgt, voor u eerst volle waarde, Als g' ook licht te brengen tracht. Steun dus hen, die rustloos werken Voor de armsten in ons land, Geef hun, om hun macht te sterken, Help hen met een milde hand. Als gij strakjes zijt gezeten In den warmen kaarsenschijn, Moet gij van het Kerstfeest weten: Het kan feest voor allen zijn- Voor de Stille Armen. Het antwoord op onze oproepen ten bate der Stille Armen is inderdaad indrukwek kend. Tot vanmorgen 9 uur hebben onze le zers al meer dan f 2800 bijgedragen om Kerstmis voor hen tot lichtpunt in hun don ker bestaan te maken. Natuurlijk is het nog lang niet genoeg, maar onze inzameling duurt deze week nog voort en wij verwach ten dat het bedrag in die dagen nog zeer aanzienlijk stijgen zal. Laten toch vooral al diegenen, die slechts weinig kunnen af staan. ook meedoen! De huidige weersomstandigheden kunnen velen nopen tot nadenken over het lot van medemenschen. die nu zonder voldoende voed sel, zonder voldoende verwarming, zonder vol doende kleeren moeten leven. Wij hopen dat u daar eens even aan denken zult, terwijl u dit lees. En dat u ook eens even aan de kin deren van die menschen zult denken. Dan weten wij welhaast zeker dat u, als gij uw bijdrage nog niet gezonden hebt, dat van avond zult doen aan postgironummer 38810 van Haarlem's Dagblad, of haar morgen zult bezorgen aan ons kantoor Groote Houtstraat 93 of ons bijkantoor Soendaplein 37. Denk aan Haarlems goeden naam ten aanzien van omstandigheden, waarin de medemensch geholpen moet worden. Zorg dat gij voor u zelf recht hebt op uw aandeel in die reputatie! MEISJESSCHOOL. B. en W. stellen voor mej. S. v. d. Hoek te Amsterdam te benoemen tot tijdelijk leerares in het teekenen aan de Meisjesschool. Met meer dan 100 K.M. snelheid in Heemstede tegen boom gebotst. Eén doode, vier gewonden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag om kwart over twaalf heeft een zeer ernstig auto-ongeluk op den Heerenweg nabij de Zandvoortsche- laan in Heemstede één doode en vier gewonden geëischt. Zaterdagavond hadden vijf Amsterdam- sche jongens in Amsterdam een mooie, nieu we auto zien staan, een Auburn. In een on bezonnen stemming zijn zij toen in de auto gaan zitten, met de bedoeling een ritje te maken en dan de auto weer ergens in de hoofdstad neer te zetten. Aan het stuur ging de 16-jarige J. N. zitten, die wel kon chauffeeren, doch natuurlijk geen rijbewijs had. Naast hem zat G. L., een jongen van 21 jaar. Achterin namen de de 16-jarige F. Nde 18-jarige W. A. en de 26-jarige J. M. Sch plaats. De tocht ging over Utrecht naar Den Haag. Vandaar reed men naar Leiden, met de bedoeling via Haar lem naar Amsterdam terug te rijden en daar de auto kwijt te raken. Het was ongeveer middernacht toen men Bennebroek passeerde. Hier bleek de ben zinevoorraad geheel verbruikt te zijn. De jon gens begaven zich dus naar een garage om benzine bij te vullen. Hier is de ellende, die tenslotte toch niet had kunnen uitblijven begonnen. Door de Amsterdamsche politie, bij wie 'de eigenaar van den wagen, de heer G. K.. van de ont vreemding aangifte was gedaan, waren het nummer G 20320 en de bijzonderheden van de auto aan de politiebureaux in diverse plaatsen doorgegeven. Een politieman uit Bennebroek herkende den wagen en juist toen men wilde wegrijden, stapte hij op de auto toe en wilde naar de papieren vragen. Juist toen hij ht portier wilde openen gaf de bestuurder vol gas en de auto schoot weg. De politieman werd tegen den grond gesla gen. Alles zou misschien nog goed zijn afge- loopen. als er niet tegelijkertijd uit de rich ting Leiden een andere auto was komen aanrijden. De jongens dachten, dat zij ver volgd werden en vergrootten hun snelheid nog. Naar schatting hebben zij harder dan honderd kilometer gereden. Naar de verklaring van den bestuurder van de achter de Auburn rijdende auto be gon de wagen reeds bij de Koediefslaan te slingeren. Tusschen de Lanckhorstlaan en de Adriaan Pauwlaan heeft de jonge chauf feur de macht over het stuur verloren en in de flauwe bocht vloog de wagen tegen een boom, werd half vernield en kwam tegen een volgenden boom tot stilstand Wat de omwonenden, die door den enor- men slag waren gewekt, en voorbijgangers te zien kregen, was vreeselijk. De auto was aan de voorzijde en vooral aan de rechterzijde zwaar gehavend. Het linkervoorwiel stond voor de radialeur. Het rechtervoorwiel was een eind van den grond af tegen de voor zijde van de caro&serie gedrukt. De voorruit was versplinterd en het voorstuk van de carosserie was aan de rechterzijde vrijwel te gen de zitbank geschoven. Het rechterportier was geheel ontzet en rondgebogen, de motor kap was totaal afgerukt. G. L„ die aan dezen kant had gezeten, moet ongeveer onmiddellijk zijn overleden. De vier anderen zaten of lagen nog in de auto. toen er in den motor brand uitbrak. Gelukkig waren er enkele omstanders, die snel ingrepen. De chauffeur E. uit Heemste de wist een paar jongens uit den wagen te halen, terwijl de overigen ook werden be vrijd. De vlammen in de auto werden met een brandbluschapparaat van een der passee- rende automobilisten gedoofd. Door een arts uit Leiden, die Juist passeerde, en door Dr. Van Walsem en Dr. de Groot uit Heemstede die spoedig arriveerden, werd medische hulp verleend, waarbij de bestuurder van de ach- teroprijdende auto en een waker van den nachtveiligheidsdienst hielpen. Zij onder zochten de slachtoffers, die door omwonen den met dekens waren toegedekt De 16-jarige bestuurder had behalve lichte verwondingen, een enkelfractuur opgeloo- pen. Droevig was het ook met twee der jongens, die achterin hadden gezeten, ge steld. Een van hen had een schedelbasisfrac- tuur gekregen, de ander werd met een Inge drukte borstkas en gebroken ledematen op genomen, De derde jongen kwam er Iets be ter af. maar ook hij had verschillende ver wondingen en fracturen. De gewonden werden in drie ziekenauto's van de firma Mathot naar het Diaconessen- huis vervoerd Het stoffelijk overschot van G. L. werd naar het lijkenhuisje der open bare begraafplaats te Heemstede vervoerd Door de politie 'inspecteur Kemper was met eenige leder, van het Heemsteedsche corpte aanwezig, terwijl er ook agenten uit Haarlem waren), werd het wrak van de auto in beslag eenomen en naar het terrein van Openbare Werken gesleept. De Amsterdamsche politie heeft de ouders met het vreeselljke nieuws in kennis gesteld. Zondagmorgen om elf uur was nog een slachtoffer buiten bewustzijn. Hedenmorgen vernamen wii bii informatie, dat de vier jongens een nogal onrustigen nacht hebben gehad Men verklaarde ech ter, dat er momenteel geen direct levensge vaar bestond. Het woord is aan.... Luther Kanonnen en andere vuur wapenen zijn verschrikkelijke werktuigen. Ik geloof, dat zij rechtstreeks van den duivel zijn. Dr. A. J. Verhage. Gekozen tot voorzitter van „Bloembollen cultuur". Dr. A. J. Verhage. Heden Maandag, werd gekozen* tot voor zitter der Algemeene Vereeniging voor Bloem- bollencultuur,als opvolger van den heer E. H. Krelage. Dr. A. J. Verhage, adj.-secre taris van genoemde vereeniging. Dr. Verhage werd geboren te Vlisslngen in 1908. Na de Rijks H. B. S. aldaar te hebben afgeloopen, studeerde hij aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam. In Maart, 1931 legde hij zijn doctoraal examen af en in Juli van hetzelfde jaar werd hij werkzaam bij de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. Tijdens de voorbereiding en uitvoering der Bloemententoonstelling „Flora 1935" te Heemstede, nam hij als adj.-secretaris de werkzaamheden waar van den alg. secretaris penningmeester van „Bloembollencultuur", den heer Voors. die al zijn krachten aan de tentoonstelling moest wijden; hij werd ook opgenomen in de redactie van het Weekblad voor Bloembollencultuur. In Maart 1934 promoveerde de heer Ver hage tot doctor in de economie op een proef schrift., De handel in bloembollen", dat werd uitgegeven als publicatie van het Ned. Econo misch Instituut te Rotterdam. Hij schreef de laatste jaren verscheidene artikelen, niet. op het bloembollenbedrijf be trekking hebbend, o.a. in het Landbouwkun dig Tijdschrift. De nieuwe Veldbode en De Op bouw. DR. MAX EUWE HEEFT DOOR DF. DERTIG STE PARTIJ TEGEN ALJECHIN REMISE TE MAKEN HET WERELDKAMPIOEN SCHAP SCHAKEN BEHAALD. pag. 8 De reactie in Engeland op de vredesvoorstel len; men verwacht, dat de regeering haar positie zal handhaven. pag. 4 Masarijk heeft thans officieel mededecling ge daan van zijn aftreden als president van Tsjecho-Slowakije. pag. 4 Japan onderhandelt niet meer met Nanking over Noord-China. pag. 4 De nieuwe bisschop van Haarlem mgr. J. P. Huibers. pag. 3 Nieuwe bezuinigingsvoorstellen van B. en W. van Haarlem inzake het Bureau voor Be roepskeuze en het Kindertehuis. pag. 3 Tot voorzitter van Bloembollencultuur is ge kozen Dr. A. J. Verhage. pag. 2 Te Heemstede is een gestolen auto met vijf jeugdige inzittenden tegen een boom gebotst één van hen werd gedood. pag. 1 Laatste Berichten. pag. 10 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Euwe's overwinning. pag. 1 Speciale correspondentie: Van Addis Abeba naar Dessie. pa. 4 J. B. Schuil: Friso door Gysbert Japicx. pag. 11 K. de Jong: Concert der II. O. V. pag 11 K. de Jong: Trudi Schoop. pag 11 A. A. Matris: Studentenstudiën. pag. 3 J. II. V.: De laatste ronde. pag. 8 A. D. de Groot: Van beginneling tot wereld kampioen. pag. 8

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1