BILJARTEN WIELRIJDEN HOCKEY DAMES-HOCKEY ROEIEN WATERPOLO WANDELSPORT DAMRUBRIEK m ft wf' w% ft m ZP fê 9 W. M 131 m m ft ft «f ft ft ft 1 e fê ft s if IS m- W fê SI iü i§ n §g m e» fê MAANDAG 16 DECEMBE R 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Buitengewone Alg. vergadering Ned. Biljartbond. DREIGENDE UITTREDING VAN CLUBS. ARIE BOS WEDER AMATEUR. (Van onzen medewerker). De Nederlandsche Biljartbond hield Zater dag een Buitengewone Algemeene Vergade ring te Rotterdam. Als gevolg van de aanneming van de motie „Rembrandt," in de vorige algemeene verga dering waren onze eerste klasse groot-biljart spelers gedupeerd bij internationale officieele wedstrijden en dezen hebben daarna een houding aangenomen, welke hun van wege het bondsbestuur een berisping op den hals haalde. Toch gingen vele vereenigingen niet accoord met het genomen besluit. Ook de Noordelijke Biljartbond, wier afgevaardigde vóór had gestemd, bij nader inzien niet. Daar om had deze bond voor de vergadering van Zaterdag een^voorstel ingediend, dat neer kwam op het annuleeren van dat besluit in zooverre, dat alleen niet in Duitschland zou worden gespeeld en ook niet tegen Duitsch land in ons land. De biljartclub H.E.T.E.IJ. had eveneens een voorstel ingediend, en wel, omfr het besluit van den Internationalen Biljartbond te eer biedigen en op de volgende algemeene ver gadering van dien bond te trachten de be trekkingen tusschen den Duitschen bond en den Nederlandschen te herzien De vergadering werd door den voorzitter Jhr. Dr. J. C. Mollerus geopend; hij leidde onmiddellijk de bespreking over de toelating van Arie Bos als amateur in. Hij gaf een uiteenzetting van het onderzoek betreffende deze kwesties. Het bondsbestuur had geen bezwaar tegen deze toelating en met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Tot penningmeester van den bond werd vervolgens de heer C. S. Blom gekozen, die na het bedanken van den heer A. van Lennep deze functie heeft waargenomen. Toen kwam de hoofdschotel: Het al of niet terugkomen op de vorengenoemde motie „Rembrandt". Vele sprekers voerden hierover het woord, waarbij de discussies soms scherp werden, doch binnen de perken bleven, ten gevolge van de strakke leiding' door den voor zitter. De eerste spreker was de heer Pinto (K. R. A. S.)Amsterdam, die er als medeoprichter van den Ned. Biljartbond zijn verontwaardi ging over uitsprak, dat spelers in den bond door ondisciplinair optreden een regelmatig besluit van de organisatie trachtten te sabo teer en. De heer Pimentel (Rembrandt) waar schuwde voor een dreigende scheuring in den bond en deed een compromis-voorstel. Ook de heer Sanders Cs Gravenhaagsche B. C.) kwam fel tegen een herziening op en wees eveneens op de dreigende breuk. De heer De Both (Noordelijke Biljartbond) verdedigde 't voorstel van zijn bond tot her roeping van het vorige besluit. De heer P. Bood (H.E.T.E.IJ.) dat van zijn vereeniging Nadat het bondsbestuur in geheime verga dering was geweest, verklaarde het bij mon de van den voorzitter het compromis-voorstel van den heer. Pimentel aan te bevelen, terwijl de heer Peeters, namens een bestuursmmder- heid, tegen dit loven en bieden was en het voorstel H.E.T.E.IJ. aanbeval. Tot slot was, dat het voorstel van den Noor delijken Biljartbond met 62 tegen 48 stem men aangenomen werd. Onmiddellijk daarop legde de heer Spetter ('s Gravenhagsche B. C.) zijn functie van commissaris neer, daar zijn club zou uittre den Besloten werd in deze functie en die van de vrijkomende dito door de benoeming van den heer Blom tot penningmeester, in de eerst volgende algemeene vergadering te voorzien. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met de hoop uit te spreken, dat het geno men besluit in het belang van de biljartbond zou blijken te zijn. Uittredende clubs. Wij vernemen nader, dat zullen uittreden: K.R.A.S., Rembrandt, Amsterdam, Water graafsmeer, alle te Amsterdam; 's Graven haagsche B. C. en Die Haghe, beide te Den Haag; Ons Genoegen te Zaandam en nog eenige kleine vereenigingen. Competitie Ned. Biljartbond. In de afgeloopen week werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Klasse E, afd. 3. Haarlem-Noord ontving Onder Ons I uit Amsterdam. In de partij H. P Buyen (Onder Onsi—Timmermans kreeg eerstgenoemde geen schijn van kans en won de Haarlemmer on bedreigd, Ook de Onder Ons-man J. C. Wer ner moest tegen P. Groot met groot verschil het onderspit delven, zoodat het er voor de Amsterdammers donker begon uit te zien. Hun clubgenooten F. Muiderman en J. Asmesz de den het evenwel beter en wonnen hun par tijen tegen Dillen en Snoeks, zoodat deze ont moeting eindigde met een gelijk spel: 22. Afd. 6. Vriendenkring ging naar Amsterdam om den strijd aan te binden tegen K. E. T. S. n, doch kwam met een nederlaag terug. Op eigen ter rein bleek J. Kok (K. E. T. Sde sterkste te gen den Vriendenkring-man Nobent. Toen ook H. Roefs het tegen Hillenius (K.E.T.S.) moest afleggen, werd het voor de Haarlemmers een slechte kans. Met G. Terrëhorst (Vrienden kring) herleefde de hoop echter dom: diens overwinning op Th. Chargois, welke weer te loor ging door de nederlaag van Copini Jr te gen A. Metz (K. E. T. S.) Hie,1-door luidde de Uitslag 3—1 voor K. E. T. S. Clubkampioenschap Driebanden. In de 1ste klasse van het clubkampioen schap van den Ned Biljartbond over drieban den heeft in groep A de laatste ontmoeting plaats gehad in de Sociëteit Vereeniging te Haarlem. De strijd ging tusschen het viertal van Rembrandt en dat van de biljartclub der Sociëteit Vereeniging. Het begon goed voor de Haarlemmers, daar zij de eerste partij wonnen Daarna bleken de Amsterdammers het sterkst, zoodat zij in de laatste 3 partijen zegevierden en dezen strijd wonnen met 1—3. Door deze uitslag heeft K. R. A. S- uit Am sterdam in groep A de overwinning behaald met 1 partij meer winst dan Rembrandt. Zij zal om het kampioenschap moeten strijden tegen het winnende viertal ini g roep B. Federatie van Biljartvereenigingen. De stand der diverse afdeelingen luidt als volgt; Klasse A: Insulin de, O.S.V., Vr. Kring II, Excelsior, T.O.G., De Poort. Klasse B: Insulindë, A.D.O., Telescoop, Vr. Kring II, De Doelen. O.V.S., T.O.G. Klasse C: Soc. Vriendenkring, T.O.G., Insu lindë, O.V.S., De Poort, De Doelen, Telescoop, A.D.O. Klasse D: Soc. Vriendenkring, T.O.G., O.V.S., De Doelen, De Poort, Insulindë, A.D.O.. Teles coop, Gr. Woud. Het programma luidt: 17 December: De Doelen^—Insulindë. Gr. Woud—Vr. Kring II. T.O.G.—O.V.S., Tleescoop Soc. Vr. Kr., A.D.O.De Poort. 19 December: InsulindëGr, Woud, Teles coop—O.V.S., T.O.G.A.D.O. Soc. Vr. Kr.— A.D.O. De Doelen vrij. Omnium-wedstrijd België Nederland. Uit Brussel: in het Brusselsche Sportpaleis is Zondagavond onder meer een Omnium wedstrijd België-Nederland verreden. De Ne derlandsche deelnemers waren Piet en Jan van Kempen en Bogaerts, de Belgische ploeg bestond uit Bruneau, Martin en O. Thys. Het resultaat was, dat Nederland de ontmoeting won. Gedetailleerde uitslagen: le manche, sprintrace: 1 Jan van Kempen, 2 Piet van Kempen, 3 Martin, 4 Bruneau, 5 Bo gaerts, 6 Thys. 2e manche, inhaalrace: over 5 K.M.: 1 Ne derland, tijd 6 min. 4 sec. 2 België, op 105 Me ter. 3e manche, puntenrace: 1 Nederland 62Vè punt, 2 België 63Vfe punt. 4e manche, 20 K.M. achter kleine motoren: 1. Bruneau, tijd 19 min. 32 sec. 2 Piet van Kempen op een halve ronde, 3 Martin op 1 ronde, 4 Bogaerts op 2 ronden, 5 Jan van Kem pen op 3 ronden. 6 Thys op 7 ronden. Totaal stand: 1 Nederland 5 punten, 2 Bel gië 7 punten. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd de competitie voortgezet met inhaalritten over 1 K.M. en de tweede serie wedstrijden, n.m. 2 K.M., A, B en C klasse en 1 K.M. juniores. Het verloop was als volgt: 1 K.M. A en B klasse: C de Best 39.2. C. Meyer 39,3, V. Barten 39.4, Th. Drost 40.0; M. Peetoom 4<>.3. Totaal 1 K.M. na 2 ritten (vervolg): C. Meijer 1.17.0; C. de Best 1.17.3. Th. Drost 1,18,1, V. Barten 1,18,3; M. Peetoom 1,19,2. 1 K.M. klasse: W. Jansen 42,3; v. d. Pols 42.4; Wolff 47,1; Vijzelaar 48; Wolff 43,3. Totaal 1 K.M. na 2 ritten (vervolg)v. d. Pols 1,28,0; W. Jansen 1,31,1; Wolff 1,35,4: Vijzelaar 1,37,1. 2 K.M. A en B klasse: A. Schelvis 1,13,0; M. Peetoom 1,15,0A. Schaper 1,15,1: P. v. d. Heyde en V. Barten 1,17,2; W. Oudolf 1,19.0; G. Heyselaar 1,19,1; Th. Drost 1,19,4. 2 K.M. C klasse: D. Drost 1.17,3; H. Veenhof 1,19,2; H. Peetoom 1,23,3: Wennink en F. Veenhof 1.23,4; v. Halst 1,25,1; Schenk 1,25,2; J. Bos 1,27,2: J. Sietsma 1.2,,3; W. Jansen 1,28,3. S. Bos 1,29,1: L. Stijnman 1,32,4; L. Sutsma 1,33,2, v. d. Pais 1.36,4. Juniores 1 K.M.: P. Peetoom 43,1; Sterke 44,3; Bakker 47,3: Tennes 48,4, Laan 51,1; Kei- zerswaard 52,2; Eykhof 55,1. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 4den competitiewedstrijd, een tijdrace. voor A-. B-. C-klassers over 1500 M. en voor juniores 750 M. Tevens twee achtervolgings wedstrijden over 3000 M. Stijnen tegen Ha mers veld, gewonnen door Stijnen 125 M.. in gekropen tijd 3 min. 10 2/5 sec. Stijnen, G. Jansen, gewonnen door Stijnen 62 M.. in gekropen tijd 3 min. 1 sec. Stijnen heeft er thans 5 gewonnen. Bij de tijdrace waren het T. Jansen en H. Koelemij Jr. die een goeden tijd maakten, de eerste 1 min 16 4/5 sec., de tweede 1 min. 19 3/5 sec. De volledige uitslag luidt als volgt: A-klas.T.ers: 1 Roorda 5 pnt. tijd 1 min. 18 15 sec., 2 Siebeling 4 pnt. 1 min. 18 1/5, 3 Hand- graaf 3 pnt. 1 min. 27 sec. B-klassers.' 1 T. Jansen 5 pnt. tijd 1 min. 16 4 5. 2 Koperen 4 pnt. 1 min. 24 1/5; 3 Schouten 3 pnt. 1 min. 27 sec. C-klassers: 1 H. Koelemij Jr. 5 pnt. tijd 1 min. 19 3/5; 2 Philippo 4 pnt. 1 min. 22 sec.: 3 Bakker 3 pnt. 1 min. 23 15; 4 Pieterse 2 pnt. 1 min. 23 1/5, 5 G. Jansen 1 pnt. 1 min. 26 3 '5 sec. Junioren: 1 Veer 5 pnt. tijd 39 2/5 sec., 2 Osmella 4 pnt. 40 1:5 sec.; 3 F. Jansen 3 pnt 40 3'5 sec 4 Breukelen 2 pnt. 40 4'5 sec.; 5 B. Jansen 1 pnt. 42 3/5 sec. Bovengenoemde vereeniging houdt Zater dag 28 December een Oudèjaars-soïrée in het gebouw „Olympia". Achilles. Zondag hield Achilles haar 2en rit der win tercompetitie op homotrainers over 1 K.M. v. Kemp uit Zandvoort bleek wederom de snelste man Ofschoon Ligthart hem goed par tij gaf. De uitslag is als volgt: le rit: 1. v. Kemp 49,2 sec. 2. Schoorl 51.4 sec. 3. Ligthart 53.2 sec. 4. Klinkenberg 54.2 sec. 5. Sprundel 58.2 sec. 6. Graijmans 58.3 sec. 7. Coelemijer 59.2 sec. 8 Wempe 60.3 sec. 2e rit: 1. v. Kemp 50,2 sec. 2. Schoorl 51.4 sec. 3. Ligthart 53.3 sec. 4. Klinkenberg 56.2 sec 5. Sprundel 57.1 sec. 6. Graijmans 58.3 sec. 7. Wempe 59.2 sec. 8 Coelemijer 61.3 sec. Totale uitslag: 1. v. Kemp 1 min. 39.4 sec. 2. Schoorl 1 min. 43 3 sec. 3. Ligthart 1 min. 47 sec. 4. Klinkenberg 1 min. 50.4 sec. 5. Sprun del 1 min. 55.3 sec. 6. Graijmans 1 min. 57 1 sec. 7. Wempe 2 min. 8. Coelemijer 2 min. 1 sec. Zondag as. heeft de eerste veldrit plaats voor leden en donateurs om wildprijzen Direct na afloop worden de prijzen uitgereikt. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield wedstrij den om een Excelsior-shirt. Er werd hard ge reden. De A-klasse reed 60 K.M. Uitslag: 1 Matzen, 2 Korthals, 3 Borthaus. De B-klassers reden 30 K.M. Uitslag: 1 Claassen, 2 W. Koekenbier. 3 Lou Koekenbier. C-klassers 10 K.M. Uitslag 1 Theo Duiven voorde (buiten mededinging), 2 Bos, 3 Jonker. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Tweede klasse C. Gooi 3Hilversum 3 22 Derde klasse D. Pinokkio 2Amsterdam 4 01 Vierde klasse A. Victoria 5Hudito 3 11 Vierde klasse E. M. H. C. 5—Bloemendaal 4 2—1 OM DEN VAN HOLKEMA-BEKER. Victoria 2Leiden 20 Deventer—Amsterdam 1 (na verlenging) 3—4 P. W.Laren 21 Be FairNijmegen 01 H. H. IJ. C. 1—Victoria 1 1—1 Gooi 1Hilversum 2 31 H. D. M. 1—Delftsche Studenten 1—3 M. H. C.Alkmaar 31 OM DEN TRESLING-BEKER. Harlekijn—Amsterdam 6 21 Pinokkio 2Gooi 2 43 FamosHurley 31 M. H. C. 4—Oh Kay 0—6 Victoria 3—Delftsche Studenten 3 2—0 Amsterdam 5Pinokkio 4 70 M. H. C. 3—Hudito 2 10—0 Amsterdam 2I. C. C. 61 Schaerweyde 1Bloemendaal 2 31 H. D. M. 2—Delftsche Studenten 2 1—5 TUSSCHENRONDE HOLKEMA-BEKER. M. H. C.Alkmaar (31) Op een door vorst en sneeuw vrijwel onbe speelbaar terrein heeft M. H. C. over Alkmaar kunnen zegevieren. Beide teams waren zich de speciale omstan digheden bewust en speëlden zeer ingehouden, zoödat ernstige ongelukken niet voorkwamen, daar de bal zoo nu en dan meters opsprong. Als hockey-wedstrijd viel van deze partij weinig te genieten, doch het goed willend enthousiasme der spelers en de sportieve con currentie der teams maakte van 't geheel toch een prettige match. De Musschen waren het meest in aen aan val, doch de gasten lieten zich bij hun aan vallen geenszins onbetuigd. Uit een der aan vallen gaf Brand aan M. H. C. de leiding. De zelfde speler kon na goed solo-spel en missen van den keeper ook het tweede doelpunt scoren. Een vrije slag voor het doel van M. H. C., even buiten den slagcirkel werd listig geno men en in een doelpunt omgezet voor Alk maar (21). Ook in de tweede helft was M. H. C. steeds Een werkelijk mooi solo-spel van Schmeink. bracht M. H. C. in veilige haven, toen deze speler na passeeren van eenige gasten met een hard schot het derde doelpunt scoorde (3—1) TUSSCHENRONDE TRESLING-BEKER. M. H. C. 4—Oh Kay (0—8) De uitslag zou doen vermoeden, dat M. H. C. 4 een speelbal is geweestvoor Oh Kay, doch geenszins was dit het geval. De stand met rust was nog slechts 0-1. M. H. C. 4 verdedig de dan ook stug en goed; zij hielden het tem po goed vol. Eerst in het laatste kwartier werd het voor de vermoeide Haarlemmers te machtig en toen brak Oh Kay ook goed doóï. In een korte pe riode kwamen toen vijf goals, zoodat de eind stand 80 voor Oh Kay werd. M. H. C. 3—Hudito (10—0) Dit was een nogal eenzijdige wedstrijd, want M. H. C. was te sterk voor haai- tegenpartij. Met de rust had M. H. C. reeds een 60 voor sprong. door een viertal doelpunten van Beets en twee doelpunten van De Haas en M. Oei. Ook in de tweede helft was M. H. C. sterk in de meerderheid, terwijl de gasten het meestal niet verder dan de ver opgedrongen backs brachten. Twee doelpunten van Beets en twee van Der Kinderen en Reintjes brach ten een 100 overwinning van M. H. C. 3. SchaerweydeBloemendaal 3 (31) Wel gingen deze partijen gelijk op, maar de thuisclub wist het doel der tegenpatij te vinden; Bloemendaal niet. Bovendien hadden de Zeistenaars met een hunner goals geluk, doch de beide overige doelpunten waren vol komen reglementair en welverdiend. Met rust stond Bloemendaal dus met 30 achter. In de tweede helft kreeg Bloemendaal wind mee. Diverse kansen werden echter gemist. Alleen Porton slaagde erin een tegenpunt te maken, zoodat Bloemendaal 2 verder uitge schakeld is. Overzicht. Ditmaal was het niet de regen, maar de vorst die stagnatie in het programma teweeg bracht. De harde velden geven zoo'n groote kans op ongelukken dat men tot uitstel van een aantal wedstrijden besloot. Zoo o.a. de districtswedstrij den In klasse 2A stelden de Rood Wit-reserves teleur door met 10 op eigen veld van O. K. te verliezen. Al is de nederlaag klein, twee kostbare puntjes gaan er mee verloren. In 3B werd de wedstrijd Rood Wit IIILei den n ingehaald. De thuisclub zegevierde slechts met lo over de hekkesluifcers. H.D.M. II kwam alweer een stapje dichter bij het kampioenschap door op Houtrust met 30 van B.D.H.C. IV te winnen. De eerste tegengoal laat dus nog op zich wachten. In 3D leed T.H.C. II haar zevende achter eenvolgende nederlaag. Nu weer bleef O. K. II met 4—1 in de meerderheid. Famos ging op den goeden weg voort door Amsterdam IV met 5—0 te verslaan. De spanning in den strijd om de eerste plaats tusschen H.B.S. II en Famos duurt dus nog steeds voort. Klasse 4C. ZandvoortAmsterdam V 70? We kunnen het nauwelijks gelooven. Wel hoort Zandvoort tot de sterksten in deze afdeeling, maar zoo schotvaardig als nu hebben de Zand- voorters zich nog niet getoond. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Tweede klasse A. Rood Wit 2—Oh Kay 0—1 Tweede klasse B. Gooi 3Be Fair 25 Gooi 4Hilversum 2 04 Derde klasse A. De StaartH. D. M. 3 4—0 Derde klasse B. Rood Wit 3—Leiden 2 1—0 T. H. C.—H. B. S 3—4 Vierde klasse C. ZandvoortAmsterdam 5 70 Rood Wit 2—0. K. 1 (0—1) In een felle kou en op eenbuitengewoon hard veld werd deze hockeywedstrijd gespeeld Rood Wit begon met wind tegen te spelen, maar was vóór half time steeds iets in de meerderheid. Gescoord werd er niet door goed verdedigend spel van keepster en backs van O.K. Ruststand 00. In de laatste 35 minuten kwam O.K. flink opzetten. Na een kwartier wist de midden- half op een schitterende wijze te scoren (0—1). Daarna ging 't spel goed gelijk op. Het einde kwam met een 1—0 overwinning voor O.K. I. ZandvoortAmsterdam. Zondag speelde het eerste dames-hockey- eiftal Zandvoort tegen Amsterdam 5, Het harde veld maakte het spelen niet ge makkelijk. De rust ging in met 40. Na de rust vergrootte Zandvoort haar voor sprong tot 70 Jaarvergadering Ned. Roeibond. In het gebouw „Industria" te Amsterdam werd Zondag de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van den Nederlandschen Roeibond, welke bijeenkomst werd gepresi deerd door dr. C. W. G. Miereanet Als belangrijkste besluit op deze vergade ring kunnen wij memoreeren het verwer pen van het voorstel der Amsterdamsche Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel" inzake het instellen van een technische commissie. In de plaats van den aftredenden secretaris penningmeester, den heer H. Schutte, werd ais zoodanig gekozen de heer W. Jongejan terwijl in de overige vacatures in 't Bonds bestuur werd voorzien door de benoeming van de heeren mr. R. O. H. F. Werdmülier von Elgg, H. J. van der Leeuw en dr. R. J. Th. Meurer. Het aantal contribueerende leden is mei ongeveer 350 teruggeloopen. In beginsel ligt het zeker in het voornemen met ploegen deel te nemen aan de Olympische Spelen te Ber lijn, boo mogelijk in alle zeven nummers het geen echter niet waarschijnlijk mag worden genoemd. De Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel", had voorgesteld, het art. 38 van het huis houdelijk reglement te wijzigen en aan te vullen op de volgende wijze: „De Nederland sche kampioenschappen worden uitgeschre ven door het bestuur. Het bestuur beslist, rekening houdende met het door een tech nische commisise uitgebracht advies, of en zoo ja welke ploegen mogen deelnemen aan de Europeesche kampioenschappen, aan de wedstrijden der Olympische Spelen e.d. Deze technische commissie wordt jaarlijks benoemd door de algemeene vergadering en zal bestaan uit drie leden". Het voorstel-De Amstel werd verworpen, waarbij zes stemmen vóór en 56 tegen werden uitgebracht. De wedstrijden. De wedstrijden van de cadetten zullen ln 1936 worden gehouden op 25—26 April of 23 Mei. De Varsity 'heeft plaats op Hemel vaartsdag 21 Mei, terwijl de Triton-lustrum- wedstrijden zullen nader worden bepaald, doch waarschijnlijk vroeg in het seizoen. Zoo wel Hollandia als de Koninklijke zagen gaar ne haar data vastgesteld op 1213 Juni en 13—14 Juni, hetgeen niet wel mogelijk Was. Bovendien is het volgens het plan-Meurer- Marres. wenschelijk dat met 15 Juni het westrijdseizoen wordt afgesloten, in verband met de voorbereiding voor de Olympische Spelen. Men stond hier voor groote moeilijk heden. Het Bondsbestuur zal nu nader met de vereenigingen in contact treden om een oplossing voor deze aangelegenheid te vul den, waarbij als proncipe werd aangenomen, dat inderdaad per 15 Juni het wedstrijd seizoen zal zijn geëindigd. Aan het slot van de vergadering reikte de N.R.B.-voorzitter aan dr. Lulofs van De Hoop den fraaien wisselprijs uit voor de beste resultaten, door zijn vereeniging bij de vaar- digheïdsproeven behaald. Wintercompetitie K. N. Z. B. De Zondag in de Sportfondsenbaden te Amsterdam en Haarlem gehouden wa terpolo- wedstrijden voor de wintercompetitie van den K. N. Z. B. hadden het volgende resultaat: Haarlem: Heeren: A. Z. C.—D. K. R. 3—5 V. Z. V.—Neptunus 2—0 H. V. G. B.—Star 0—4 D. W. R.—A. Z. 1870 4—1 HaarlemL. Z. C. 1—3 H. P. C.Zwemlust 7—0 Amsterdam: Dames: PinguïnsD. A. W. 20 Heeren: TritonOtter 310 D. J. K.Nereus 32 U. Z. C.—H. Z. P. C. 1—9 IJDolfijn 71 De Vierdaagsche. De door de H.WS. „De Vierdaagsche" ge houden wandelmarsch is Zondag voor de jonge vereeniging een groot succes geweest. Ondanks het slechte weer waren er ruim 200 deelnemers(sters). Het aantal uitvallers bleef tot drie beperkt, De prijzen werden gewonnen door de H. W. S. V., De Wandeltoerist, W.S.V., Oost Amster dam en Jeugd W.S.V. onderafdeeling T.V.S. te Santpoort. Bovendien ontvingen 9 groepen een groepsprijs. De Wandeltoerist. Zondag heeft bovengenoemde Vereeniging weer eeii aardig succes geboekt. Zij won bij den uitgeschreven 35 K.M.-marsch van „De Vierdaagsche", de verzilverde plaquette voor het beste marcheeren. Tevens kreeg zij een groepsprijs als groep zonder uitvallers. Elke deelnemer (ster ontving tevens zijn (haar) belooning. Steeds Voorwaarts. Zondag j.l. nam deze jeugdwandelsportver- eeniging deel aan den 25 K.M. wedstrijd, uit geschreven door „De Vierdaagsche". Allen i volbrachten in zeer goede conditie dezen marsch en kregen een mooie medaille. VOOR ONZE PROBLEEMVRIENDEN. Wij geven hieronder ter oplossing een com positie van René Ancion te Luik. Deze problemist is voorzitter der Damier Wal Ion; hij heeft dit vraagstuk opgedragen aan de leden dezer Luiksche vereeniging ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Da rn ier Wallon. PROBLEEM No. 2245. Auteur: René Ancion, Luik. ZWART ff as ft e ip C, Sr? Hf u i§ Q Hf II m P s WIT Stand in cijfers: Zwart 12 schijven op: 2, 6, 8/10, 13. 15. 16, 18, 19. 23 en 35. Wit 12 schijven op: 21, 25, 28, 29, 32/34, 42 44. 47 en 50. Wit speelt en wint. „Bulletin du Damier Wallon". Voorts geven wij nog ter oplossing een pro bleem van J. Fritz Jr. te Wormer (N -H.) Dit vraagstuk werd door den auteur spe ciaal voor onze rubriek gecomponeerd. PROBLEEM No. 2246. Auteur: J. Fritz Jr.. Wormer (N.-H.) Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 14 schijven op: 3, 4. 8, 10, 12/16, 19, 24/26 en 30. Wit 14 schijven op: 23. 27. 28. 31 33. 38 41. 44. 46 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag avond 23 December a.s. bij den redacteur de zer rubriek. OPLOSSINGEN. No. 2243. J. Diens'ke Jr., Haarlem. Wit: 21—16; 16—11; 27—22; 32—27; 37:10, 25:21; 50—45; 40—35; 45:23; 30—24; 35:24 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Een bijzonder fraaie compositie met diep verborgen oplossing en rein-economischen eindstand. PRACTISCHE DAMLESSEN In onderstaanaen partijstand wordt op dui delijke wijze gedemonstreerd welke fraaie en verrassende slagzetten in de opening kunnen voorkomen. Openingsslagzet No. 2247. ZWART ft Wil Stand in cijfers: Zwart 18 schijven op: 2, 3, 5, 6. 8, 9, 11/16, 18, 19, 22 24 en 28. Wit 18 schijven op: 25, 26, 30/32, 35. 37. 38. 40 43. 45 50. In deze stelling wint Wit op de volgende wii7f* ppn <j/»hiif- 31—27 (Zwart 22 31) 26—21 (Zwart 16 27) 37 26 (Zwart 28 37) 42 22 (Zwart 18 27) 25—20 (Zwart 14 34) 40 16. Men lette vooral op de geraffineerde ma nier waarop de zwarte schijf 18 wordt, verwij derd en de eindslag wordt mogelij k gemaakt. PROBLEEM-EXPOSITIE. Hieronder publiceeren wij een aantal Fran- sche problemen, welke wij ontleenen aan het Fransche bondstijdschrift „Le Jeu de Dames" Onze probleemvrienden kunnen zich dus eenige aangename uurtjes verschaffen door te trachten de oplossingen te vinden. No. I. Marcel Basseur. Amiens. Zwart: 2, 4. 7, 9, 20, 30. Wit: 22. 23, 28. 31. 39. 45. 47. No. II. Georges Sjoberg. Lens. Zwart: 3. 6. 8'13, 16 19. 21. 24. 25. Wit 26 28. 32 34. 36. 39. 42 '48. No. III. Gaston Prébeau, Perigneux Zwart: 2. 4. 7,9. 12/14. 19. 20."36. Wit: 22. 23. 25. 28. 32. 34. 35. 39. 40. 45. 47. 48. No. IV. Georges Laurent. Olonne-sur-Mer. Zwart: 7. 9, 12. 14. 15. 17. 20. 31. 32. 36. 37. Wit: 18. 23. 24. 29. 30. 33. 35. 39. 46 48. No. V. J. Montion. Périgneux. Zwart: 2. 6, 10, 13, 14, 18, 19. 24, 25, 27. 30 31. 35. Wit: 11, 33, 36, 38 42. 44. 46. 47. 49. 50. No. VI. Camille Martinat. Dunkerque, (16 j.) Zwart: 8/10, 12, 14, 16. 19, 20, 24, 25, dam op 48. Wit: 17, 23. 27, 28, 31. 33. 34. 37. 39, 42 44. 46. 47. Voor alle vraagstukken geldt: Wit speelt en wint.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7