SIKA STOFZUIGERS f 0.35 PER WEEK ZONDER VOORUITBET. - 10 JAAR ALLE "REPARATIES GRATIS - SITTERS v. d. KAR DONDERDAG 19 DECEMBER 193." HA'ARLE M'S DAGBLAD SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 Jaarvergadering „Ziekenfonds Ziekenzorg". Binnenkort een rapport over Ziekenfondsvraagstukken. Het Ziekenfonds „Ziekenzorg" hield Dins- daagvond zijn jaarvergadering in gebouw St. Bavo. Bij de behandeling van het jaarverslag ontspon zich een uitvoerige gedachtenwisse- ling. Verschillende sprekers brachten dank aan het bestuur voor den arbeid voor het fonds gedaan. Een contributieverlaging is, gezien de om standigheden waaronder een groot deel der bevolking verkeert, een vraag, welke om een positiever antwoord vraagt, dan in het ver slag gegeven is. De landelijke situatie op ziekenfondsgebled vraagt, mede in verband met de tot stand gekomen samenwerking tusschen Maatschap pij van Geneeskunst en Vakcentralen, van de Landelijke Federatie t. beh. v. h. Zieken fondswezen de noodige plooibaarheid en tac tiek om het onderling beheerde ziekenfonds wezen door deze moeilijke periode heen te helpen. Is, zoo vroeg men, deze tactiek, dit inzicht, wel in voldoende mate aanwezig bij de landelijke leiding? Vóór alles zal dienen te worden gezorgd, dat de machtspositie wordt versterkt. Het samengaan van Vakcen trales en Maatschappij v. Geneeskunst is een voor de arbeiders onbegrijpelijke combinatie. Is wel voldoende getracht de verschilpun ten. welke een samenwerking tusschen Fede ratie van onderling beheerde fondsen en vakbeweging in den weg stonden, te over bruggen? Men meende het gevaar te zien, dat door de samenwerking der vakbeweging met de maatschappij de zeggenschap der verzeker den over het ziekenfondswezen teniet gedaan zou worden en drong er bij het bestuur op aan, alles in 't werk te stellen om de positie, den invloed van het onderling beheerde zie kenfondswezen in het land te versterken. De regeling, welke er thans in Haarlem bestaat, dat men ziekenfondsleden welke zich willen laten overschrijven, door contractueel overeengekomen afspraken, allerlei belem meringen in den weg legt. moet verkeerd ge acht worden. Men verzocht het bestuur zich van deze afspraken los te maken, of zooda nige maatregelen te treffen, dat deze hin derpalen uit den weg geruimd worden. De crisisregeling, welke in Haarlem voor hen. die steuntrekkend zijn. van groote waar de moet worden geacht, heeft in de admi nistratieve uitvoering nog vele leemten waar van de steuntrekkende leden veelal de dupe worden. De nieuwe regeling door het ge meentebestuur aan de steuntrekkenden, niet- ingeschrevenen bij een ziekenfonds, bekend gemaakt, is zonder dat daarover behoorlijk overleg heeft plaats gevonden met de daar voor in aanmerking komende organisaties, onjuist Verschillende sprekers voerden nog het woord over het principieele verschil tusschen vrije keuze en beperkte keuze van deelnemer en zouden in dit vraagstuk gaarne een po sitief antwoord van het bestuur vernemen. Bij de beantwoording der sprekers deelde de voorzitter mede. dat het de bedoeling is, binnenkort opnieuw bijeen te komen ter be handeling van 't rapport over „ziekenfonds- vraagstukken". Bij de behandeling van dit rapport zullen veel van de vragen inzake contributieverla ging, vrije keuze of beperkte keuze een ant woord vinden. De landelijke situatie heeft de volle belangstelling van het bestuur, tot op lossing waarvan het reeds verschillende stappen deed en waarvoor Ziekenzorg zich reeds offers getroostte Ook de crisisregeline en al wat daarmede annex is heeft de aandacht en zal getracht worden, hierin een oplossing te vinden. Wat ds administratieve leemten betreft, deze zul len wel opgelost zijn wanneer binnenkort het z.g. bonnen-systeem in werking treedt. De behandeling van de financieele versla gen gaf een beeld van de solide positie van het fonds, ondanks het feit, dat de crisis omstandigheden belangrijke offers van de kas vroegen. De financieele resultaten waren bevredi gend. niet alleen van het fonds zelf, doch ook van de neven-fondsen. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Bruyn. voorzitter, W. Hoogerbeets en A. Scholten. alsmede de heer E. W. Goedhart, lid van den Raad van Toezicht, werden zon der dat er tegencandidaten waren gesteld herkozen verklaard. Aan 't einde der vergadering deelde de voorzitter nog mede. dat de leden voor de vervolgvergadering in de gelegenheid zullen worden gesteld kennis te nemen van den in houd van het uitgebreide rapport. Uitspraken van de Rechtbank. Twee aanrijdingen in de Haarlemmermeer. Op den Schipholweg. Veertien dagen geleden had zich voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden een Amsterdammer, die op 24 Augustus in Haarlemmermeer op weg naar Schiphol met een vrachtauto een wielrijder had aangereden die geheel rechts van den weg reed. Laatst genoemde werd daarbij zóó ernstig gewond, dat hij in drie weken zijn arbeid niet had kunnen verrichten. Bovendien was zijn fiets vernield en zijn kleeren waren beschadigd. De Officier eischte een geldboete van f 30 of 10 dagen hechtenis en een maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar en toewijzing van de civiele vordering. De rechtbank veroordeelde hem hedenmor gen tot f 30 boete of tien dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vordering. Op den Stommeerweg. Een chauffeur uit Aalsmeer reed op een dag in October met een vrachtauto over den Stommeerweg in Haarlemmermeer. Bij een bocht van den weg reed hij een 15-jarigen jongen op een transportrijwiel aan. Ook oeze jongen kreeg ernstig lichamelijk letsel. o.a. een hersenschudding, zoodat ook hij eenige weken zijn werk niet heeft kunnen verrichten. De Officier had slechts f 25 boete of tien dagen hechtenis geëischt, omdat ook de aan gereden wielrijder niet voldoende had opgelet. De rechtbank sprak verdachte vanmorgen vrij. Overtreding Winkelsluitingswet. Een winkelier in Beverwijk had na sluitings tijd zijn winkel geopend gehouden 'om het publiek in de gelegenheid te stellen, een Kwartje dat de automaat niet in werking bracht voor een ander te verwisselen. De Ambtenaar bij het Kantongerecht had f 1 boete of een dag hechtenis geëischt. De Kantonrechter had den winkelier veroordeeld tot dezelfde straf. De Ambtenaar was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De Officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De rechtbank besliste hedenmorgen, d&t het onderzoek niet volledig was geweast. De zaak zal later opnieuw worden behandeld. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. Twee studenten uit Roermond waren per motorrijwiel door Lisse gekomen. Op den hoek van den Stationsweg en den Heeren weg werd het motorrijwiel aangereden door een vrachtauto bestuurd door een chauffeur uit Rijnsburg. De student die het motorrijwiel be stuurde. kreeg een zeer ernstige gecompliceer de armbreuk, waardoor hij geruimen tijd dit lichaamsdeel niet heeft kunnen gebruiken. De Officier had f 50 boete of twintig da gen hechtenis geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte van morgen tot dezelfde straf. VOORDEN IKANTONRECHTER-! Een reeks overtredingen - een reeks boetes Voor den Haarlemschen kantonrechter stond terecht een handeslreiziger, hier ter stede woonachtig, die zich aan een reeks overtre dingen heeft schuldig gemaakt, hetgeen even eens een reeks boetes ten gevolge heeft ge had. Op 22 November heeft hij in de Kennemer- straat gereden met een auto. terwijl voorlich ten noch achterlichten brandden. In deze straat heeft hij een fietster aangereden, waar door de fiets onder de auto terecht kwam en een eindweegs werd meegesleurd. Enkele voet gangers, die de auto wilden aanhouden, moes ten zich ijlings uit de voeten maken, wilden zij niet worden doodgereden. De bocht van het Prinsen Bolwerk naar de Friesche Var- kensmarkt heeft de verdachte zoodanig ge nomen, dat twee fietsers werden aangereden, waarbij de klap ver in den omtrek te hooren was. Ondanks alles is verdachte toch maar doorgereden. Ter terechtzitting ontkende hij alles en zei van niets te weten. Hij was uit Alkmaar geko men en had nergens last van gehad. Zijn wa gen toonde geen krassen en beschadigingen, hetgeen de garagehouder van den verdachte bevestigde. Een der getuigen, de aangeredene bij de Friesche Varkensmarkt, herkende verdachte pertinent en ook het nummer van de auto. dat door enkele ooggetuigen is opgenomen, kwam overeen met dat van verdachte. Men kreeg den indruk dat de bestuurder van de auto dronken was. De ambtenaar meende eveneens dat de ver dachte dronken moet zijn geweest: het feit dat hij zich niets kan herinneren wijst ook in die richting. Zijn bewering van niets af te weten zal hem zeker geen goed doen. Doch het is niet te bewijzen dat de man dronken is ge weest. Verdachte bezit een betreurenswaardige mentaliteit en is een gevaar op den weg. De eisch was 8 of vier dagen wegens het rijden zonder voorlichten, 4 of twee dagen wegens het rijden zonder achterlicht, twee keer veertig gulden of twee keer tien dagen wegens de beide aanrijdingen en drie maan den intrekking van het rijbewijs. De kanten- rechter deed van de eerste boete vijf gulden af, van de tweede twee gulden en van de twee laatste ieder tien gulden en verhoogde de ver vangende hechtenisstraf tot twee maal vijf tien dagen. Met het intrekken van het rijbe wijs voor drie maanden ging hij accoord en ten slotte werd de civiele vordering van 12.50 voor de kapotte fiets toegewezen. Buitenlanders mogen zonder vergunning niet werken. Op aandrang van de geestelijkheid heeft een Nederlander een Oostenrijker in dienst geno men zonder dat er vergunning hiervoor was verleend. De werkgever stond als verdachte te recht en zei bij de aanstelling niet geweten te hebben dat er een vergunning werd ver- eischt. Later heeft hij de vergunning aange vraagd doch in dien tijd bleef de buitenlander bij hem werken voor acht gulden per week en later voor provisie. De ambtenaar van het O. M. merkte op dat verdachte van den arbeid van den buitenlan der heeft willen profiteeren door hem een schandalig laag loon te geven. De kantonrechter zei dat de verdachte zich aan de wet heeft te houden die gemaakt is omdat Nederlanders ook niet in het buiten land mogen arbeiden en ons land zich dus tot een gelijken maatregel genoodzaakt zag. In het requisitoir zei de ambtenaar dat de wet voorschrijft voor eiken dag waarop een werkgever in overtreding is een geldboete op te leggen, weshalve hij 57 keer drie gulden eischte, subs. 57 keer 1 dag hechtenis. De kantonrechter vond dit wel wat hoog en maakte er 57 keer een gulden van of 57 keer 1 dag. Een tweede overtreding van deze betrekke lijk nieuwe wet bracht iemand als verdachte voor den kantonrechter die een Duitscher als loopjongen in dienst heeft gehad en hem ook winkelbezigheden heeft laten verrichten. Hier was de eisch 41 maal twee gulden of 41 maal 1 dag en ook hier verlaagde de kanton rechter de straf in 41 boetes van 1 gulden of 41 dagen hechtenis. Hoeveel borrels waren er gedronken. De laatste zaak van belang was een aanrij ding te Bennebroek. waarbij een controleur van de Sierteeltcentrale, te Heemstede woon achtig. in beschonken toestand een auto zou hebben bestuurd, waardoor een voetganger op den Zwarten Weg is aangereden en een ernstige hoofdwonde opliep. Doordat de verdediger, Mr. M. A. van Eek, erop stond dat de burgemeester van Benne broek als getuige zou worden gehoord, terwijl deze niet was verschenen wordt de zaak tot Maandag aangehouden, waarna wij hierop zullen terugkomen. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei dat hij dan tevens nog eens zou onderzoeken of er van de zijde van den verdachte en de getuigen a décharge niet is gesmokkeld met de hoeveelheid der ge bruikte alcohol, omdat hij de overtuiging had dat er meer was gedronken dan wel was mee gedeeld. Kennemer Fotokring. In de vergadering van den Kennemer Foto kring hield Woensdag J.l. ditmaal het lid der vereeniging de heer W. v. Ommen een voor dracht. met als onderwerp „Kleinbeeldfoto- grafie". De heer v. Ommen behandelde achtereen volgens de camera, het materiaal en ten slotte de afdruksystemen. Kleinbeeldfotografie Ls gemak, economie zegt spreker Gemak omdat men nimmer een groote vracht heeft en economisch wegens de geringe kosten aan opnamemateriaal. Spreker gaf eerst een overzicht van het ontstaan der kleinbeeldcamera's. in het bij zonder van de Leica en daarna een overzicht van de perfectioneering. Komende op het onderscheid tusschen de kleinbeeldcamera en de grootere opname apparaten, wijst de heer v. Ommen er op. dat de vooroordeelen meestentijds voortspruiten uit onwetendheid met de mogelijkheden der kleinbeeldkamera en de verkeerde toepassing. In dit verband herinnert de heer v. Ommen aan een bekende persoon in de fotografische wereld, voor kort nog een heftig bestrijder, thans enthousiast werker met het kleine toe stel. Met verschillende voorbeelden wordt aange toond, dat grondige kennis van het apparaat kan leiden tot minstens even goede resultaten als die bereikt met toestellen met matglas instelling. Ook het opnamemateriaal wordt behandeld en in het bijzonder gewezen op het feit. dat zonder eenig bezwaar gevoelige film kan wor den medegenomen voor meerdere malen 36 opnamen. Volgden nog interessante mededeelingen over den vooruitgang van de techniek en de objectieven weike thans verkrijgbaar zijn, waardoor elke opname inclusief die voor microfotografie mogelijk is. Tenslotte vertoonde de heer v. Ommen een serie eigen opnamen en daarna een collectie van de N.V. Odin te Nijmegen, die de Leica importeert. Hiermede werd de bewering van spreker be vestigd dat de scherpteverdeeling van de beel den uitnemend is te regelen. Met bewondering mocht worden geconstateerd, dat die scherpte door geen camera van groot formaat kan wor den overtroffen. Een buitengewoon interessante voordracht welke door den heer v. Ommen als ijverig en nauwkeurig werker in dezen tak der fotografie op de van hem bekende gemoedelijke wijze met kennis van zaken werd behandeld. De woorden van dank van den voorzitter en het applaus uit de vergadering waren dan ook wel verdiend. De bekroning der inzendingen voor de Kersttentoonstelling gaf de volgende resulta ten: Meesterklasse: alleen twee eerste prijzen voor den heer K. Hoogeboom en Mej. T. Knopper, voor de overige inzendingen: le prijs J. Stoelman. 2e prijs G. Oppenheim. 3e prijs H. N ij land Visser. 4e prijs J. C. Uhlen- broek, eervolle vermeldingen A. G. C. Meyer, E. Lams en H. T. Verdonk. De avond werd besloten met de projectie van een collectie lantaarnplaatjes van den Bond van Ned. Amat. fotografen. Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". Rede van den heer G. J. van Abspoel. AERDENHOUT. Woensdagavond werd in Hotel „Boeken- roode" een gecombineerde vergadering ge houden van de afdeelingen Bloemendaal en Heemstede van de liberale Staatspartij,. De Vrijheidsbond", met den heer G. J. van Abspoel. secretaris van de afdeeling Amster dam als spreker. Na een kort inleidend woord van den heer Koops, voorzitter van de afdeeling Bloemen daal, ving de heer Abspoel zijn rede aan mei. de mededeeling, dat hij de geannonceerde rede over „De strijd der liberalen", als gevolg van zijn journalistieke neigingen gaarne van nog een „kop" wilde voorzien. n.l. „Liberalisme ofpolitieke zelfmoord". 't Eerste gedeelte van zijn rede wijdde spr. aan een uitvoerig overzicht van de geschie denis van *t liberalisme en zijn uitingen. On tegenzeglijk is er de laatste 100 jaar veel ver beterd. Hieraan hebben de liberalen ijverig meegeholpen. Maar omgekeerd mogen we de oogen niet sluiten voor veel, dat vroeger dege lijker en waardiger was. En bovenal princi- pieeler! Ten tijde van Thorbecke waren cr slechts twee principieele hoofdrichtingen, n 1. die der liberalen en die der conservatiever. Thans heescht er op politiek terrein een on eindige verbrokkeling, gegrond op klasse tegenstellingen en sectarlsche verschillen. Door die verbrokkeling is het liberalisme nu meriek achteruitgegaan. Het liberalisme heeft echter een geestelijk beginsel, geschikt voor alle tijden terwijl het openstaat voor alle on afhankelijke personen. Dat is alleen moge lijk. doordat het is een geestelijke strooming. blijkende uit de liberale beginselverklaring, welke vermeldt dat voor den bloei onzer volks gemeenschap in het heden en in de toekomst de staatkunde gericht behoort te zijn op ge leidelijke uitbreiding en verhooging van zedelijk, geestelijk en stoffelijk welvaren van het geheele volk. en op vrijzinnige handels politiek, op persoonlijke vrijheid, op vrije uiting van gedachten enz. Beginnende bij de Fransche revolutie sche*- ste spr. hoe het liberalisme zich ontwikkelde, hoe de grondwet van 1814 nog miste, wat het liberalisme zoo typisch eigen is, hoe in 1848, toen in verschillende landen van Europa revoluties uitbraken en hier te lande een vol ledige grondwetsherziening tot stand kwam, waarbij minister Thorbecke ten nauwste be trokken was. Vervolgens gaf spr. een opsom ming van de belangrijke wetten die onder de ministeries Thorbecke tot stand kwamen, zoo als kieswet, provinciale wet. gemeentewet, af schaffing van de slavernij in W. I., de wet op het M O. enz. In later dagen kwam door de ontwikkeling van het fabriekswezen het proletariaat aan dacht vragen. Ook een andere partij was ont slaan, de anti-revolutionnaire. Langzamerhand scheidden zich verschil lende groepen van de oude liberale partij af. zoo als de vrijzinnig democraten en bond van vrije liberalen. 't Economisch gedeelte van zijn rede be handelende, zette spr. het standpunt der li beralen ten opzichte van de sociale kwesties nader uiteen. Hierna had spr. het over de krachten en machten, die 't liberalisme bedreigen. Deze zijn in hoofdzaak het fascisme en 't socialisme. Aanvaarding van 't fascisme noemde spr mee helpen aan den ondergang van vrijheid van gedachten, van geweten, van drukpers enz in één woord aan den nationalen zelf moord. Wat de fascistische landen ons daar omtrent te zien geven, moest voor de Neder- In memoriam H. F. Metz. Met ontzetting vernamen we op de le H.B.S. B den tragischen dood van onzen oud-leerling H. F. Metz. Reeds in de lagere klassen van onze school stond het bij hem vast, dat hij vlieger zou worden. Toen hij in 1933 een behoorlijk eindexamen aflegde, evenwel met een onvoldoende voor natuur kunde, meende hij, dat deze tekortkoming hem in zijn carrière schaden zou en vroeg hij de 5e klasse nog eens te mogen doorloopen, ten einde bij het volgend eindexamen een beter natuurkundecijfer te behalen. Een be wijs van groote energie en van bereidheid :ot een offer ter wille van de loopbaan, die .hij gekozen had! Het offer bleek bij informa tie onnoodig te zijn en langs den weg van de officiersopleiding van de bereden artillerie te Ede heeft hij zijn doel kunnen bereiken. Tij dens zijn diensttijd in Ede behaalde hij reeds zijn brevet A op de Nationale Luchtvaart- school. Metz was een stille in den lande, die onder zijn medeleerlingen zeer gezien was. Had hij iemand zijn vriendschap geschonken, dan kon deze onder alle omstandigheden op hem aan. Velen zullen in gedachten hem nog zien zitten, als hij ln een band op de schoolfeesten zijn stevige medewerking verleende. En nu is hij voorgoed van ons gegaan. Met weemoed zullen de oudere leerlingen en de leeraren van onze school aan hem terugdenken en onze met deernis vervulde gedachten gaan uit naar zijn ouders en zuster. Een veelbelovend jong leven is afgesneden.. Zijn nagedachtenis zal in onze school blijven voortleven. Rust in vrede, vriend Metz! Namens de le H. B. S. B, met 5-j:C., Dr. W. VAN DEN BERG, directeur. landers afschrikwekkend voorbeeld genoeg zijn. Ook de gevaren van het socialisme voor het liberalisme werden door spreker naar voren gebracht. Alleen als het liberalistische begin sel in al zijn consequenties weer wordt aan vaard, is er hoop. dat de wereld uit den chaos, waarin zij geraakt is door het laten varen van dit beginsel, beter zal te voorschijn komen. Een geanimeerde gedachtenwisseling be sloot deze bijeenkomst. De heer Koops bracht ten slotte een woord van hulde en dank aan den spreker voor zijn uitvoerige en leerzame uiteenzetting. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, icordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Kerstinzameling Padvinders. Zaterdag a.s. eindigt de „tonnenweek" door de Kennemer Padvinders in samenwerking met het meisjesgiide georganiseerd. Hoewel reeds velen hun behoeftige stadgenooten bedacht hebben door hun gaven in de bij de winkeliers geplaatste tonnen te offeren, zijn wij nog lang niet. waar we zijn moeten. Laten alle Haarlemsche ingezetenen eens nagaan, of zij hun steentje in dezen al bij gedragen hebben. Het is toch zoo'n eenvoudig recept: Bij al uw inkoopen. vraagt u de dubbele hoeveel heid en vergeet niet daarvan een gedeelte in de Kerst ton te werpen. Na Zaterdag is het te laat. en dan heeft u spijt aan deze Padvindersdaad niet meege daan te hebben. Dus. voor Zaterdag heeft ieder nog zijn aandeel bijgedragen in dit moioe werk! BESTUUR VAN DE KENNEMER PADVINDERS. De anti-cumulatiewet. Mogelijk zal het verwondering wekken, al thans op het eerste gezicht, als wordt betoogd dat de og. militairen wel voldaan mogen zijn over de mildheid die deze wet ademt. Voor hen is dit een troost en geeft hoop op de toekomst, ook gelet op de normalisee- ring, de herberekening der pensioenen, waar toe. nu alweer geruimen tijd geleden, een Commissie ls benoemd onder voorzitterschap van den heer Mr. Palm. Die hoop wordt ook gevoed door wat staat vermeld in een beschikking van een drietal ministers, n.l. dat bij de herberekening recht vaardigheid en billijkheid het richtsnoer zal ^moeten zijn. Voorts staat in het V.V. betref fende dc „Verlaging der Openbare Uitgaven", dat bij die herberekening naar de salaris- normen van thans de consequentie eischt. dat pensioenen die lager zijn voor verhooging in aanmerking worden gebracht. In het zoo zeer beproefde België schijnt de tegenwoordige regeering te zullen besluiten, de lagere pensioenen in overeenstemming te brengen mot de huidige, met inachtneming van rang of stand, wat ook ls aangeroerd op 20 November 1935 in de Tweede Kamer, blij kens de handelingen blz. 475. Dit rangsver- schil is bij de onredelijke en krenkende steun regeling geheel verwaarloosd en ongetwijfeld in strijd met de militaire begrippen van Z.E. den Minister President Minister a i. van Defensie. Dr. Colijn, wat dan ook zoo tot uiting kwam toen, nu ongeveer twee jaren geleden, de korting op de Indische pensioenen in be handeling kwam. Voorts heeft de Minister van Financiën op 16 December 1932. als Kamerlid, gepleit voor dadelijke verbetering van de pensioenen vooral van die der o.g. militairen en heeft op 14 Februari 1934 de Minister van Defensie den achterstand bij andere gepensionneerden vol mondig en met nadruk erkend Gelet op wat ln België gaat gebeuren, wordt er op gewezen dat de og. militairen in ons Vaderland slechts vragen om gelijkstelling in pensioen met dat van de o.g. burgerambte naren waarop, vooral in de laatste jaren, zoo met klem is aangedrongen door de leden van alle fracties in de beide Kamers. Als deze gelijkstelling tot stand zal zijn ge bracht, zal een wantoestand, een chaos, een meten met twee maten enbitterheid ver dwijnen. Moge dit spoedig geschieden. Hoogachtend, EEN OUD-MILITAIR VAN HOOGEREN RANG. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine 18 van Rotterdam naar Van couver via Londen. Binnendijk. N.-Orleans naar Rotterdam via Londen. 17 (12 midd.) 650 mijl W.Z.W. v. Land's End. Nfctheroy, Vancr. naar Rotterdam 15 te Portland enEdam, Rotterdam naar New-York 17 van Boston. Nariva, 17 van Vancouver te Lor.den. Lochmor.ar. Vancouver naar Rotterdam 17 te Balboa. Spaarnaam. 18 van New-York te Rotter dam. HOLLAND—OOST-A Zlë LIJN Grootekerk (thuisreis) 17 van Marseille. Zuiderkerk. Antwerpen naar Hamburg p. 18 (vm.) Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Kota Agoeng 18 van Rotterdam naar Cal cutta. Hoogkerk (thuisreis) 17 van Madras. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 17 van Victoria (Bra zilië). Aldabi, 17 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 18 van Rotterdam naar Ham burg. Randfonteir. (thulsr 18 van Port Said. Heemskerk 18 van Beira naar Rotterdam. Nijkerk (uitr.) 18 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN R^ggestroom, 17 van Hamburg naar Am sterdam. Maaskerk 18 van West-Afrika te Amster dam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Perseus. 18 van Amsterdam naar Kopen hagen. Hebe 18 van Amsterdam naar Hamburg. Agamemnon, 18 van Roterdam te Amster dam. Boskoop. 16 van Talcahuano naar San An tonio. Barneveld. Chili naar Amsterdam 16 te Balboa. Flora. 16 van Kingston (Ja>. te New-York. Ariadne. 18 van Danzig te Kopenhagen. Juno. 17 van Alicante naar Barcelona. Vesta. 17 van Huelva naar Amsterdam. Vulcanus. 17 van Barcelona naar Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 17 van Marseille. Kota Radja (uitreis) 17 van Su< Baloeran. 18 van Batavia naar '.Rotterdam. Dempo, 18 van Rotterdam nar Batavia. KON. PAKETVAART MlJ. Sipora, 17 van Belawan naar Rangoon. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tawali (thuisreis) pass. 17 Perlm. Palau Tello thuisreis» 16 van Singapore. Johan de Witt, 18 van Batavia te Amster dam. Poelau Roebiah. 18 van Amsterdam te Ba tavia. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 17 van Algiers. STOOM V A ART-MIJ OCEAAN Alcinous, Amsterdam naar Java 17 te Port Said. Menelaus, Japan naar Rotterdam pass. 18 Perim. HILVERSUM I. 1875 M- Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012,Cello en piano. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram.pl. 2 30—3 Chr. Lectuur. 3.15 Or gelspel. 4— Friesche uitzending, 5.— Solis tenconcert 6 30 Causerie 7.Berichten Re portage. 7.30 Causerie 8— Berichten 8 05 Or kestconcert mmv. solist. 9.Causerie 9.30 Vervolg concert 10.20 Berichten 10.2511.30 Gram.pl. H1LVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4 VARA 8— VPRO. 11.00—12.0 VARA. 8.— E. Walis" orkest 9 Gram.pl. 10.— Mor genwijding VPRO. 10.15 Viool en piano 10.30 Voordracht 10.50 Saxofoon en plano 11. Voordracht. 11.15 De Notenkrakers. 12.— Gram.pl. 12 30 Aris Swart's Ensemble. 2. Gram.pl. 2 10 Piano-recital 2.30 Omroeporkest mmv. soliste. 4.— Solistenconcert 5.— Kin deruur. 5.30 VARA-orkest 6— Voordracht 6 20 Vervolg concert 7.Voordracht 7.50 Be richten 8 Toespraak 8.05 Lezing 8.30 Ka mermuziek. 9 Causerie 9.30 Vervolg con cert 10.— Lezing 10.45 Berichten 11.— Dub bel X-Ensemble. mmv. solist 113012. VARA* Strijkorkest en orgel. DROITWICH, 1500 M. 1120 Orgelspel 1150 Trocadero-Cinema- orkest 12 50 Dansmuziek 1.35 Strijkorkest mmv. soliste. 2.20 Gram.pl. 2.50 Kwintetcon cert mmv. soliste. 3.50 BBC-Midland-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 De Continentals. 6.20 Be richten. 6.50 Piano-recital. 7.10 Lezingen. 8.20 Anna Pawlowa-herdenking 9.20 Sopraan en bariton. 9.50 Berichten. 10 20 Lezing 10 40 Oratoriumconcert 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.2-0 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Orkestcon cert. 4.20 Blaaskwintet 5.50 Orkestconcert 8.20 Zang 9.05 Orkest en solisten 11.05—1 05 Gram pl. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 F Hauck's orkest 1.35 Gram.pl, 4.20 Orkestconcert mmv. solis ten. 6.50 Jeugdkoorconcert. 7.30 Omroepklein- orkest en solisten 8.20 Omroeporkest en Vrou wenkoor 10.2011.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12 20 en 1.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Zlgeuner- muziek 6,35 Pianorecital 7.05 Salon-orkest 7.35 Dito. 8.20 „Beethoven", hoorspel 9 20 Gram.pl 1030—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl 12.50 Salon-orkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Harmonicamuziek 5.50 Mozart- concert 6.20 Gram.pl 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 820 Symphonie-orkest en soliste 10.30 Gram pl. 10.4511.20 Accordeon muziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 30 Populair concert, 9.20 Berichten 9 40 Causerie 9.50 Concert 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Weensche muziek

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11