FRANKEN SMITS Een Kerstcadeautje. Verlaging van den gasprijs te Haarlem. te/eet wal U eet! Kerst-inzameling 1935 Voor de Stille Armen. De bezuinigingen te Haarlem. Hei Befahftiiksle 53e Jaargang No. 16102 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 19 December 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 13.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0.72'/$. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames 0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag co aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.- Wijsvinger 150.-. Elke andere vinger 50.-. .Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden /600.-, Verlies van Hand. Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75.- Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 19 December. Hoare's Aftreden. De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken is gisterenavond afgetreden, na diverse besprekingen met zijn collega's. Men heeft dit onvermijdelijke resultaat van zijn zonderling beleid nog eenige dagen weten uit te stellen, maar uitblijven kon het niet. Door hem vlak voor het Lagerhuisdebat los te laten heeft de regeering zich blijkbaar weten te redden uit een positie, die anders voor het geheele kabi net onhoudbaar zou zijn geworden. Met de ge dane toezeggingen bij de verkiezingen was thans een beetje al te erg omgesprongen, en de geweldige losbarsting van verontwaardiging in het Engelsche volk had dat wel heel dui delijk gemaakt. Het Lagerhuisdebat over de Volkenbonds- politiek wordt vandaag gehouden, zoodat wij morgen meer zullen weten over het verba zingwekkende verloop van zaken, waardoor Engelands gezaghebbend en leidend optreden In de Volkenbonds-actie plotseling ondermijnd en dit machtige wereldrijk naar het tweede plan teruggedrongen is. Vanmorgen werd be richt dat ook de pas afgetreden minister van daag aan de discussies zal deelnemen. Als dit inderdaad gebeurt zal het de opheldering van de zaak ten goede kunnen komen. Volledige opheldering schijnt wel gewenscht jegens de tientallen naties, die naast Engeland ageeren in de toepassing van sancties tegen Italië en in de doorvoering van het stelsel van collec tieve veiligheid. Men is gerechtigd te vragen of Sir Samuel Hoare wel beseft heeft dat hij bij zijn optreden rekening te houden had met het vertrouwen, dat door deze tientallen naties in Engelands consequent optreden inzake de Volkenbondspolitiek werd gesteld. Dergelijke onderonsjes als zijn Parijsche onderhoud met Laval, waarin hij zich achter het karretje van dezen slimmen kool-en-geit-overzetter liet spannen, schijnen slecht verantwoord als de wereldpolitiek van een geweldige groep mo gendheden, handelend in samenwer king onder de verplichtingen van het Volkenbonds-handvest, op het spel staat. De Volkenbondspolitiek zal zich van partieele on deronsjes moeten trachten te bevrijden. Was de Engelsche openbare meening niet zoo fel in verzet gekomen, dan zou vermoedelijk de gansche samenwerking der Volkenbonds leden in gevaar gekomen zijn. Sir Samuel Hoare is maar 5Yz maand lang minister van Buitenlandsche Zaken geweest. Hij begon met een persoonlijk succes: het vlootverdrag met Duitschland. Hij vervolgde met een mislukking in zijn pogingen om de uitbarsting van den Italiaansch-Abessinischen oorlog te voorkomen, maar ontpopte zich daarna in grooten stijl bij het nemen van de leiding in de vorming van het Volkenbonds front tegen den aanvaller. De geheele wereld was onder den indruk van het feit, dat het machtige Britsche Rijk na jarenlang weifelen en velerlei halfheden eindelijk tot een consequente Volkenbondspolitiek bereid bleek te zijn. De Engelsche verkiezingen, in November gehouden, werden in hooge mate door deze moedige houding beheerscht, en zonder deze „grande allure", die de Britsche reputatie in de wereldpolitiek plotseling her steld had en die ook Duitschland erg impo neerde, zou de regeering haar overwinning zeker niet behaald hebben. Naar de sombere voorspellingen van de oppositiepers, die te kennen gaf dat de regeering van koers zou veranderen zoodra zij haar nieuwe meerder heid voor vijf jaar te pakken had, werd niet geluisterd Maar Sir Samuel Hoare zorgde ervoor dat de oppositiepers gelijk kreeg door met Laval samen voor te stellen, dat Abessynië zoowat de helft van zijn territorium aan den Ita- liaanschen aanvaller zou afstaan. Als alleen de oppositie tegen dit voorstel storm was gaan loopen zou er niet veel gebeurd zijn, maan- een belangrijk deed van de regeerings- meerderheid kwam ook in verzet. De Britsche regeering amendeerde het voorstel haastig met de mededeeling, dat zij het onderwierp aan de goedkeuring niet alleen van de twee oorlogvoerende mogendheden maar ook van den Volkenbond. Wanneer die het voorstel niet alle steunden, zou Engeland het ook niet meer doen. Minister Eden, naar Genève gezon den om de kromme situatie recht te praten, legde deze verklaring gisteren in den Vol- kenbondsfaad af en voegde eraan te-: „De Parijsche voorstellen waren niet be doeld ls plannen, die onder alle omstandig heden dienden te worden doorgezet. Zij wer den gedaan teneinde vast te stellen wat de inzichten van beide betrokken partijen en van den Volkenbond in deze waren." Dit zijn natuurlijk leege diplomatieke phra- sen. Men doet geen voorstellen in ernstige zaken alleen om ereis te zien wat een ander ervan zegt, maar ook en in de eerste plaats omdat men zelf meent dat zij een goede op lossing zouden vormen. Maar dat kon de En gelsche regeering niet meer zeggen.,.. Men tracht op het oogenblik den z.g. Jonker diamant, den grootsten ongeslepen diamant ter wereld, te verkoopen voor een prijs tusschen 1Y> en 2 millioen dollar aan „iemand met smaak voor een aardig Kerstgeschenk"). Hè ja, dat is een leuk geschenk, Om aan den Kerstboom op te hangen. De vrouw die 't krijgt, zal, naar ik denk, Dit denkbeeld ook wel goed ontvangen. Een diamant blijft goed in toon Met loovertjes- en stergeschitter, Vuurschietend als een kaarsenkroon, En wit als sneeuw, zooal niet witter. Ik kan het tot mijn spijt niet doen, Maar u kunt hem nog altijd koopen. De prijs is nog geen twee millioen In dollars, geen bezwaar, mag 'k hopen. Heusch, elke vrouw heeft zooiets graag, Maar 'k raad u aan om niet te dralen, Al is hij nog te koop vandaag, Wie 't eerste komt, zal 't eerstemalen. Tja, zou die Jonker diamant, Zelfs nu heusch nog verkoopbaar blijken, Is er op aarde nog een klant, Die daar zoo'n som aan kan verkijken? Hoe 't zij, ik vind bij 't stille feest Van vrede en menschenmin op aarde. Zoo'n Kerst-steen weinig naar den geest En Kerst-brood van veel hooger waarde. P. GASUS. Te Genève heeft de Abessynische gedele geerde gisteren verklaard, dat zijn regeering vertrouwen in den Volkenbond heeft en de meening van den Volkenbond over de voor stellen wenscht te weten alvorens zij haar eigene ten beste geeft. Dit is een juiste en zeer begrijpelijke houding. Als Abessynië be gon met de voorstellen af te wijzen zouden anderen zich achter deze weigering kunnen verschuilen. Zij zouden zich kunnen „dekken op hun voorman". Daar heeft de Abessyni sche regeering niets aan. Zij heeft zich steeds en consequent onder bescherming ge steld van het collectieve veiligheids-stelsel van den Volkenbond. Zij wenscht nu, en te recht, dat de Volkenbond, waarvan Abessy nië lid is. voor haar blijft optreden uit eigen overtuiging. Het is begrijpelijk dat de Engel sche historie haar besef van deze noodzake lijkheid heeft versterkt. R. P. Vastrecht ook voor kleine verbruikers Goedkoop gas voor verwarming. De gemeenteraad van Haarlem heeft Woensdagmiddag zonder stemming het voor stel van B. en W. aangenomen om ook een vastrecht-tarief in te voeren voor kleine ver bruikers. Thans is er reeds een vastrecht voor ver bruikers die meer dan 50 M3. gas in de maand afnemen. Zij betalen f 2 vastrecht in de maand en verder 5 cent per M3. Nu is ook een vastrecht ingevoerd voor f 0.60 per maand en verder 7 cent per M3. Van dit nieuwe vastrecht hebben voordeel alle personen die van 30 tot 50 M3. gas ver bruiken. Dit zijn er ongeveer 18.000. Verder is voor gas voor verwarming een nieuw tarief vastgesteld. Het verwarmingtarief wordt 4 cent per M3. die in de periode 1 October1 Mei gebruikt wordt boven een zeker door de directie van het gasbedrijf vast te stellen maand-mini- mum. dat voor ieder verbruiker afzonderlijk wordt bepaald aan de hand van zijn zomer- verbruik vermeerderd met 10 pet. Als basis voor de berekening van dit zo- merver'oruik wordt voor de eerste maal ge nomen het gemiddelde verbruik volgens de. het normale zomergebruik het best aange vende, twee-, resp. driemaandelijksche me teropnamen in het zomerseizoen van de ja ren 1933 en 1934, met inachtneming van eventueele veranderingen sedert dien in de samenstelling van het gezin en na controle der gebruikte en/of te gebruiken gastoestel- len. Aangenomen wordt in elk geval een ge middeld zomerverbruik van minstens 30 M3. per maand. Verder 4V2 cent voor eiken M3. gas in de periode 1 October tot 1 Mei verbruikt in win kels. kantoren e.d.. welke in den zomer geen gas verbruiken, mits men voor eerstbedoelde periode een afname van minstens 500 M3. garandeert en bij verbruik daar beneden een bedrag van 2 1/2 cent per verbruikten M3. bijbetaalt. De wethouder der bedrijven, de heer W. Roodenburg, deelde mede, dat er sinds Sep tember een einde gekomen is aan de daling van het gasverbruik. Er is nu zelfs weer een stijging waar te nemen. B. en W. wilen nu van de gunstige strooming gebruik maken en bevorderen dat menschen die eerst het gas afgeschaft hebben om petroleum te gaan ge bruiken, nu weer tot het gas terug keeren. Uit de discussie in den raad bleek, dat ver schillende raadsleden het voornemen heb ben bij de behandeling der begrooting voor 1936 r.ieuwe voorstellen inzake wijziging van de gastarleven aan de orde te stellen. vVeihnachtstollen en Kerstkransen Uitsluitend met roomboter bereid! Luxe Bakkerijen Telefoon 10876 13714,11*33,12133. (Adv. Ingez. MedJ Samuel Hoare afgetreden. Zijn heden te houden rede in het Lagerhuis in strijd met de meening van zijn collega's. Critiek van Hoare op het collectieve systeem. De Britsche Minister van Buiten landsche Zaken Sir Samuel Hoare. heeft, naar gisteravond officieel werd medegedeeld, besloten, ontslag uit zijn functie te nemen. Reuter meldt hierover nader uit Rome: Journalistn, die zich aan de woning van Sir Samuel Hoare vervoegden, werd medege deeld dat hij niemtnd kon ontvangen, noch eenige verklaring afleggen. Ofschoon de positie van Sir Hoare moeilijk was, deed toch het feit, dat het kabinet zijn voorstellen goedkeurde gelooven dat de minis ter van buitenlandsche zaken op zijn post zou kunnen blijven. De mededeeling van zijn aftreden was dan ook een volledige verras sing. Men houdt het voor mogelijk, dat minister Baldwin voorloopig tevens het ministerie van buitenlandsche zaken op zich zal nemen, anderen zijn weer van meening dat Nevilie Chamberlain tot minister van buitenlandsche zaken zal worden benoemd. LONDEN, 19 December (A.N.P.) De diplo matieke correspondent van de Daily Tele graph meldt, dat Hoare Woensdagmiddag den minister-president ontslag uit zijn functie had verzocht, nadat een van zijn oudste vrienden uit het kabinet, den minister van financiën Chamberlain hem namens den premier had opgezocht en hem mededeeling had gedaan van het strenge oordeel, dat in de ochtend zitting van het kabinet was uitgesproken over zijn optreden te Parijs. De minister had het ontwerp van zijn redevoering, welke hij van daag in 't Lagerhuis had willen houden reeds opgesteld. Verscheidene ministers waren het niet eens met den inhoud van deze rede voering. Hoare zou een vrijmoedige mededee ling hebben willen doen over de omstandig-, heden, waaronder hij de overeenkomst heeft gesloten Hoare had het voornemen zijn op treden onverholen te verdedigen en te wijzen op de zwakheden van het collectieve systeem. De Volkenbond is thans niet in staat den noodigen verderen druk uit te oefenen, welke Mussolini zou hebben genoodzaakt te onder handelen op een voor hem minder gunsti ge basis. Hij heeft voorts willen duidelijk maken, dat slechts Engeland voorzorgsmaat regelen had genomen tegen Italiaansche re- pressaillemaatregelen. Hoare had dus het voornemen op geen enkele wijze verontschul diging aan te bieden. Een groep van zijn collega's was evenwel van meening, dat hij had moeten toegeven een fout te hebben gemaakt. Deze meening was reeds Dinsdag uitgesproken in de bij zondere zitting van het kabinet. Baldwin en Chamberlain hadden toen zij later Hoare in gezelschap van Eden opzichten den minister van buitenlandsche zaken verzekerd van hun volledig vertrouwen en hun steun. Woensdag ochtend is gebleken, dat eenige jongere mi nisters hadden gezegd *e zullen aftreden in dien zou worden getracht de Parijsche voor stellen te rechtvaardigen. Het kabinet bevond zich in een pijnlijken toestand aangezien het de voorstellen van Hoare had goedgekeurd. Tenslotte heeft men het besluit genomen er bij Hoare op aan te dringen of deze zijn in het Lagerhuis af te leggen verklaring een wat verontschuldïgender toon wilde geven. Hoare heeft dit niet willen doen en heeft ontslag aangeboden. Als opvolger wordt genoemd Lord Halifax en Eden. Een benoeming van den eersten zou waarschijnlijk een princifcieele wijziging bren gen in de oriënteering van de Britsche bui tenlandsche politiek. De mogelijkheid werd uitgesproken dat Sir Robert Vansittart ook zou aftreden. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph verneemt dat Van sittart op den nadrukkelijken wensch van den minister-president in functie zal blijven. Scheuring in het kabinet voorkomen. Men is te Londen thans van meening. dat het gevaar van een scheuring in het kabinet, welke dreigde, is afgewend, door het aftreden van Sir Samuel Hoare. Totaal van onze lijst reeds f 5963.38. Woensdagmorgen 9 uur was door onze le zers voor de Kerstinzameling f 4632,31 bij eengebracht. Tot hedenmorgen 9 uur kwamen daarbij 199 posten, samen f 731.07. In totaal is dus alleen door onze lezers al f 5363.38 geofferd Sinds Woensdagmorgen werd door ons ontvangen: Fam. V. f 3: mej. D. C. te W. f 1.50: F. H. f 2.50: A. E. Jr. f 1: N. P.f 1: J. H. f 1: Kaart club „het Varkentje" f 1; C. d H. f 5: N.N. te H'stede f 5; Uit Jantje's spaarpot f 10; mevr. B. f 1: Van Ma-Bi f 0.50: mevr. W. f 2.50; mevr. B. de HBid. f 50; E. F. Z M. B f 5: J. M. f 1; R. f 2 50; H. v. L. f 10; J. H. D. Hillegom f 0.25: mevr. W. f 5: L. v d. H. f 1: mevr wed. v. W. f 1: W. L. f 5: mevr. de wed. S f 1: mevr. v. N.-W f 2.50: N.N. f 2.50; W. H. G. Sr. f 10: W. H. G. Jr. f 2.50; mej. M C. S. f 1: M. V. G. f 3;N.V. Gebr. M f 10; B. M. f 2.50; L. P. f 5: G. z. d. G. f 30; H P. f 2: Uit de spaarpot van Tiny en Zus f 0 50; Personeel N.S. f 30: K Z. f 2.50: NN. f 1: A. Z f 0.50: D J. f 0.25: A. J. M. f 10; V. Z. f 1: N.N. f 1; N.N. f 0.25: N.N. f 1: fam. H. Z. f 0.50; H. Z. f 1.50; J. C. S. f 3.50; J. E.-R. f 2.50; NN. f 2.50; G. F. H. f 1; mevr, v. V. de C.-C. f 5; mevr. E. f 1.50; B. R. f 5; D. E. V. f 1; Haarl. Rotary Club f 55; J. M C. H. f 10; N.N. f 0.50; Dames M. f 1; G. K. f 1; H. de B. f 1: I. V. f 0.50; X. V. f 2; N.N f 2 50; mevr V. v. d, S. f 1; mevr. v. d. Sm. f 1; N.N. te Heemstede f 1: W K. f 1; N.N. f 1.25: Zw. f 2.50; Spaarpot twee broertjes f 2.30; C. A. H. f 5: H M f 2.50; T. H. f 3: N.N. f 2; J. B f 2.50; N.N f 1; C. H. R. f 1; mevr. G W. f 1: Dames B f 1* mej. K. f 1; Een werk ster f 0.25: mej. A. v. d. St. f 2.50; B. J. K. f 1: F de G. f 2 50: Hr. en Mevr. K. f 7.50: A. H. f 0.50: N.N. f 0.50: F. S. f 0'.50: H. S. f 0.50: Uit de spaarpot van Rudie W. f 1; wed. G. P.-B. f 1: F. J S. f 1; mej. E. M. W. f 1; J. K. f 2.50: mej R. C. K. f 1; fam. P. f 1: A v. W. f 10; A. B. f 1; J. V. f 5; J. G. f 2.50; L.-D. f 2 50; G. H. f 6: N.N, BI.daal f 1; H. v. T. f 5; H. K. f 1; H. K. Jr. f 1; G. A. G. f 1; H, W. f 2.50: N.N. f 1.50; M. f 1; G f 1; P. v. H. f 1; Tj V. f 1; Bob f 0.50; Een abonné f 1; V. V. f 1; B. Z. f 2: Ver- eenigde Huiseigenaren f 25,57; C. A. v. M. f 10; N.N. f 1; mevr. Sch. f 1: mevr. wed. K.-de J f 1; H C. f 2; N. F. f 1; D. L. f 1; de N. f 2.50: Dakie f 0.50; J. L. f 1; van een blinde f 1; Van A. en J. f 1; van 't Boefje f 0.25: D. K. Nel. f 1; van harte gegund f 1; Kinderen v. O. f 0.45; fam. C. f 1; M. S. K. f 2 50; L. W. f 5; N.N. f 1; van de Kinderen N. f 1; Uit de spaarpot van Gretha. Jan, Kees en Adrie f 2; v. d. V. f 0.50; Haarlem- sche Hulpbank f 25: Fam. S. f 15; L. J. f 10; N. B. f 10; Dr. H. H. f 10; mevr. wed. A. P de V f 10: N.N. f 10; Ir. K. f 10; P. W. B. f 7.50; A. S. f "7.50: B. C. E. v. S. f 5; wed. Tj. V. d, H. f 5; M. C. de J. f 5; Ir. A G. v. S. f 5; J. H. f'5; Th. v. H. en kinderen f 5; mevr. C. H. M. K.-v. d. P. f 5; J. H. K. f 4. J. M. W. 3,—; fam v. d. M. 3,—; Wed. A. M.—de K. 2,50; N. C. de B. 2.50; v. V. f 2.50; Mevr. G. A. R P. 2,50; J. de V. f 2,50: N. T. f 2,50: G. J. 2.50: L. J. K. f 2,50; L. de B. B. f 2,50: P. B. 2.50; J. C. K. f 2,50; Mej. M. L. v. E. 2,50; J. D. H. 2,50: T. J. J. 2,50; C. v. H. f 2,50: J. C. S. f 2.50: L. J v. h. K. 2,50; Wed. S. de J. K. 'f 2,5:): H. W. f 2.-; N. N. f 2.—; Mevr. v. H. f 2.50: H. J. D V. 2.—: L. v. H. f 2.—; W. G. v. D. f 1.50: H. F. v. B. 1,50; D. C. f 1,50; Mevr. L E. 1— Mevr B.—A. f 1—Chr. P. 1.—: Wed. G. J. K.—W. 1 Wed. M. C. A.—D. f 1,—: R. L 1.—: C. S. 2.50; L. S. B. f 1.—; B J. v. d. W. B. 1,Herman f 0.25; Brandstoffen- handel „De Spaarnestad" 6 waarde bonnen van 1 H.L. Wales Anthraciet. Abonné J. H. D. te Hillegom: Wij kunnen op uw voorstel niet ingaan. Een inzameling als deze kan voor ons geen kwestie van maanden, doch slechts van weken zijn. Giften bij het Comité ingekomen Bij het Comité voor de Stille Armen (Twent- sche Bank) werd nog ontvangen: op 18 December: G. I. f 1.A M. J. f 2.50: Mevr. V. f 1,—: J. B. de G. f 7.—; Mw. J. J. M 4,50; J. C. P. K. 2.-; tezamen 18.—. In totaal is dus bij het Comité ingekomen 444.75 plus 18 is 462.75. Voorts zond de fa. Gerzon te Haarlem aan het comité een partij nieuwe goederen. Nog slechts enkele dagen. Wij herinneren er aan, dat de Kerstinza meling a.s. Zaterdag gesloten moet worden. Er is nog veel noodig om het leed der Stille Armen te verzachten. Wie nog iets wil bijdragen moet zich haas ten. Giften worden aangenomen aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soenda plein 37. Ons Giro-nummer is 38810. ER WAS EENS Het is zeer vele jaren geleden. Toen was er eens iemand, die voor het eerst probeerde door middel van een advertentie van Vraag en Aanbod in Haarlem's Dagblad iets op te ruimen. Het lukte hem zoo schitterend, dat sindsdien vele honderdduizenden zijn voorbeeld hebben gevolgd. En nog steeds lukt het uitstekend, ge tuige het feit dat zijn aantal opvolgers van jaar tot iaar stijgt. Het lijkt haast een sprookje, maar het is werkelijkheid. Het woord is aan.... Chesterfield Een verstandig man leeft evenzeer binnen de grenzen van zijn verstand als van zijn inkomen. Voorstellen van B. en W. aangehouden tot de begrooting. De drie bezuinigingsvoorstellen van B en W. Ie opheffing van het Kindertehuis aan den Schotersingel, 2e Afschaffing van het bureau voor be roepskeuze. 3e sluiting van de toonkamer van net elec- triciteltsbedrijf in de Gr Houtstraat, die op de agende van de raadszitting van Woensdag middag stonden, zijn. omdat raadsleden daar om gevraagd hadden, door B en W van de agenda teruggenomen om behandeld te wor den bij de bègrooting voor 1936. die begin Januari in den raad aan de orde komt. EERST DAN ZULT GE TEVREDEN ZIJN! DE LUNCHROOM IS TOT KERSTMIS 's avonds tot 10 uur geopend. (Adv. Ingez. Med.) De Parijsche voorstellen te Genève in behan deling en feitelijk reeds van de baan. pag. 4 De president van Venezuela Gomez, is over leden. nag. 4 Hcrriot heeft bedankt als voorzitter der ra dicaal-socialistische partij. pag. 4 Aan het noordelijke front in Ahessynie is een lieftigen strijd gevoerd, die twee dagen duurde. pag. 4 Sir Samuel Hoare is als minister van buiten landsche Zaken van Engeland afgetreden. pag. 1 Boven Schiphol botsten Woensdagmiddag twee vliegtuigen: een leerling-vlieger is om het leven gekomen. pag 6 De Haarlemsche Gemeenteraad heeft beslo ten tot het instellen van een vastrecht voor kleine verbruikers. pag. 6 Laatste Berichten pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Hoare's aftreden. pag. 1 Het Snelle Ding: Er rammelt iets. pag. 3 Van onzen Londenschen correspondent: Professor Geyl's werk in Londen. pag. 4 Van onzen Weenschen correspondent: Van twee Hongaarsche schoonheidskoningin nen. pag. 7 Van onzen Londenschen correspondent: Sol len met Shylock. t>ae. 11 J. H. de Bois: Litteraire Kantteckeningcn. pag. 11 K. de Jong over Marcel Dupré. pag. 11 J. B. Schuil over: Een Moeder. pag. 11 J. H. de Bois: De Schuhert-serie n door Ant. Pieck. pag. 11 Dr. W. van den Berg: In memoriam II. F. Metz. Pag. 7 Voor de Vrouw. pag. 10

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1