DE BILT iu tick kaapt kiel iedeteeu „atdiuak $aed*. VRIJDAG 20 DECEMBER 1935 H'A'AECE M'S D X G B E A D 2 Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F. N. Z.) Vergadering te Utrecht. Onder voorzitterschap van den heer L. F. Britzei werd hedenmiddag in het Jaarbeurs- restaurant een algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F.N.Z.) gehouden. De heer Britzei opende de vergadering met een kort woord waarin hij er op wees, dat de instelling van een commissie tot vereenvou diging van de crisis-maatregelen een ver heugend teekend was, dat de regeering op den goeden weg is. Hoe minder regeling van boven af, hoe be ter voor den Nederlandschen landbouw. Na deze inleiding ging men tot de agenda over. Bij acclamatie werd tot buitengewoon lid van den Bond benoemd de heer ir. S. Hartmans, Zutphen. Vervolgens werden door den voorzitter eenige mededeelingen gedaan omtrent den toestand van de Nederlandsche Zuivel Industrie. Tegen den door de regeering beoogden maat regel. om. in verband met de uitgesproken noodzakelijkheid tot het uit de markt nemen van melkvee, de afslachting te doen geschie den op basis van de gegevens en de bereken de contingenten der melksteunbeperking, heeft het bestuur der F.N.Z. ernstige bezwa ren. Na ampele besprekingen is men tot de con clusie gekomen, dat een gedwongen afslach ting niet 't middel is om de zuivelpositie in het komende jaar te regelen, dat een rege ling. waardoor vrijwillige levering van vee aan de regeering kan plaats vinden de voor keur verdient, en dat. wanneer de kaaspro ductie bepc-rkt zal worden een grootere bo- terproductie hiervan het gevolg zal zijn. Maatregelen ter verruiming van den boter- verkoop in het binnenland zullen dus noo- dig zijn. Hierna werd prof. ir. B van der Burg te Wageningen herkozen als bestuurslid. Het voorstel van het Bestuur, tot opheffing van de afdeeling Technisch Bureau komt daarna ter tafel. De voorzitter lichtte dit voorstel nog nader toe. Financieele omstan digheden hebben het noodzakelijk gemaakt dit voorstel tot opheffing van een zoo nuttig instituut in te dienen, geheel onvervuld zal zijn plaats echter niet blijven. Men is nl. van plan om een werktuigkundig ingenieur aan te stellen, die de werkzaamheden van het T. B. zal vervangen, zij het dan in veel beperk- teren omvang. De installatie van dezen inge nieur zal echter nog nader geregeld worden. Voorloopig moet alleen een principieel be sluit worden genomen of het T. B. zal wor den opgeheven. Op voorstel van 't bestuur- wordt tot de op heffing van het T. B. door de vergadering besloten. Vervolgens wordt de begrooting voor het dienstjaar 1936 goedgekeurd. KERSTPOTTEN VAN HET LEGER DES HEILS. Het Leger des Heils heeft, zooals men weet. in onze stad weer Kerstpotten geplaatst voor een Kerstuitdeeling aan de armen. De op brengst was op den eersten dag f 170,60 en op den tweeden dag f 234,60. KIENEN. Donderdagavond hield de courantenbezor- gersvereenigipg „Eensgezindheid" haar jaar- lijkschen kienavond in de zaal van den heer Slot, Doelstraat. Nadat de voorzitter, de heer J. de Haan, de bijeenkomst geopend had, werd er om mooie prijzen gekiend. Een der prijzen was door den heer Slot beschikbaar gesteld. Nadat er eerst nog muziek en- zang ten gehoore gebracht was, werd nog een vet ko nijn „verkiend". De H. F. C. „Spaarnestad" houdt Zaterdag een kienavond in het café „Sportlust", KI. Houtstraat. Er zijn mooie prijzen. Na afloop van het kienen wordt er gedanst met mede werking van het accordeon ensemble „The Marinucci's. OPMERKINGEN VAN LEZERS „SNEEUW BALLEN GOOIEN. Sneeuwballen gooien is een aardige „sport" zoolang jongelui haar onder, elkaar beoefe nen Minder aardig wordt het, als de jongens ook voorbijgangers tot mikpunt kiezen en daarbij, zooals. naar een lezer ons mededeelt, onlangs bij de M.T.S. gebeurde, daarbij ge bruik maken van zeer hard geknede ballen, van pl.m. 1 K.G. Inzender vraagt, of de directeur der M.T.S. de leerlingen eens onder het oog wil brengen, dat dergelijke dingen onbehoorlijk en ge vaarlijk zijn Wij brachten deze klacht over aan de directeuren der MT.S. en der aangrenzende Ambachtsschool. Beide heeren deelden ons mede, dat er streng op wordt gelet, dat zulke dingen, als waarop inzender doelt, niet ge- beurén. In het reglement van de Ambachts school is het sneeuwballen gooien zelfs ver boden en de directeur let er persoonlijk op, dat hieraan de hand wordt gehouden. AGENDA Heden- VRIJDAG 20 DECEMBER Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst. Concert door Robert en Gaby Casade- sus. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Rotterd. Hofstad Tooneel. „Rood". 8.15 uur. Weldadigheid naar Vermogen. Algemeene vergadering. Nieuwe Kerk: Kerstfeest: kinderwerk. 7 u. Café Bolwerk: Algemeene ledenvergade ring IJsbond Holland's Noorderkwartier. 8.30 uur. Het Blauwe Kruis: Lezing ds. P. van Oos- sanen. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Rozenkrans". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De laatste Voorpost" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het mysterie van de Mondschein Sonate". 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple. Op het tooneel: 4 Kaeths. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Vorste lijke Emigranten" door de Tooneelgroep „Het Masker". 8.15 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Morits, de oer-komi- schen; Prof. Idioto, de malle man; Mr. Con- radi? 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. He! mooie Echt Delftsch en Wedgwood dat wij te Haarlem alleen verkoopen, is een maatstaf voor al hef andere dat in ons Magazijn te koop wordt aangeboden. Baccarat kristal - Rosenthal porcelein - Gero zilver - Herder messen, enz., alles tegen de lage prijzen van thans. LAMP, BARTELJORISSTR. 18 (Adv. Ingez. Med.) Na het vliegongeluk bij Schiphol. Volgens verschillende mededeelingen werd bericht, dat het stoffelijk overschot van den Woensdag verongelukten Haarlemschen leer ling-vlieger Metz geheel verkoold uit de machine is gehaald. Wij vernemen nader dat dit op een on juistheid berust. De burgemeester van Aals meer heeft geconstateerd dat het-stoffelijk overschot volkomen gaaf was en dat slechts een paar plaatsen van de kleeding lichte brandplekjes had. Dr. Hulst uit Leiden heeft als doodsoorzaak een ernstige hoofdwonde geconstateerd. De begrafenis zal geschieden op de Alg. Begraafplaats te Heemstede. De dag is nog niet vastgesteld, daar het lijk in geen geval voor Zaterdag zal worden vrijgegeven. Concert H. O. V. op 24 December. Het bestuur van de Haarlemsche Orkest- vereeniging maakt bekend dat het concert, in het prospectus aangekondigd op 20 Decem ber (klassieke avond met Vico la Volpe als solist) Dinsdag 24 dezer zal plaats vinden in het Gem. Concertgebouw. Winkelsluiting op Oudejaars avond. Verschillende winkels mogen tot 10 uur open zijn. Naar het bestuur van de Middenstandscen trale ons mededeelt, heeft het besluit van den Haarlemschen gemeenteraad van Woensdag over het sluitingsuur der winkels op Oude jaarsavond, misverstand gewekt. De conclusie is daaruit getrokken, dat alle winkels op Oudejaarsavond om 8 uur gesloten moeten worden. Dat is, naar het bestuur bij onderzoek bij de politie gebleken is, niet juist. Op Oude jaarsavond mogen, ingevolge de Winkelslui tingswet, de winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der volgende artikelen werden verkocht: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet tezamen met consump tie ijs, tot 10 uur geopend blijven, alsook de winkels waarvoor een vergunning is verleend als bedoeld bij art. 1 onder e of g der Drank wet. „MERCURIUS". De afdeeling Haarlem van „Mercurius" hield Woensdag jl. haar laatste ledenverga dering in dit jaar in Hotel ..De Leeuwerik". Bij de ingekomen stukken was een brief van het Bondsbestuur, dat de werklooze le den, met de Kerstdagen een extra uitkeering zullen ontvangen Aan de Tweede-Kamerleden Is een klacht verzonden, dat nog steeds geen uitvoering is gegeven aan de Arbeidswet voor de kantoor bedienden. Aanmeldingsformulieren van nieuwe leden bewijzen, dat al gaat het niet in een snel tempo, de afdeeling steeds in groei toe neemt. Collega van Looy hield nu een tien mi nuten causerie, met onderwerp: „Mechanisa tie op de kantoren In een helder betoog zette spreker uiteen, dat men aan mechanisatie in den tegen- woordigen tijd niet ontkomen kan, maar dat het lang niet altijd zijn voordeelen afwerpt, in vele gevallen kunnen machines zelfs duur der zijn dan handenarbeid. De voorzitter deed vervolgens mededeeling over de propaganda en hoe die in het nieuwe jaar gevoerd zal worden en legde den na druk op het nut van het lidmaatschap voor de vakorganisatie. Gemeenschap Dienende Arbeidsters. Oprichting van een tehuis te Haarlem. De Arbeidsgroep Dienende Arbeidsters der Vereeniging voor gemeentedagen der Doops gezinden, waarvan de opzet is jonge meisjes die zich daarvoor aanmelden in staat te stel len liefdevolle hulp te geven aan de crisis- of stille armen, zal binnenkort te Haarlem een eigen tehuis stichten. De leidster voor deze streek, mevrouw T. Swart, heeft haar huis, Coornhertstraat 9, voor dit doel in bruikleen afgestaan. Het wordt nu verbouwd, zoodat de meisjes er een gezellig onderdak krijgen, wanneer zij van hun werk in de ge zinnen thuis komen. Om aan het geld voor de aankleeding van de slaapkamertjes te komen, heeft het bestuur een sneeuwbal laten rollen. Voorts wordt er eind Februari voor dit doel een bazar te Haarlem gehouden. Daarvoor wordt een damescomité samenge steld. RECTIFICATIE BURG. STAND. In den Burg Stand. In ons blad is in de lijst van de getrouwden op 18 December een fout geslopen. Daar staat namelijk H. H. de Waard en I. G. Osche Theikald. Dit moet zijn: „en I. G. Ochse Freiwald". VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Op Maandag 23 December, 20.30 uur, zal in de kazerne aan den Koudenhorn „de medaille voor Bijzondere toewijding" worden uitgereikt aan de heeren: Th. Blikslager Jr., W. C. Booy van Kampen en J. Krediet, meldt Hoogste barometerstand 770.0 m.M. Jan Mayen. Laagste barometerstand 749.7 m.M. Praag. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richting. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst tot tem peratuur om het vriespunt. Uit het Buitenland Voortduring van de lichte vorst waarschijnlijk. De depressie bij Scandinavië nam gisteren nog toe en breidde zich verder Noordwaarts uit terwijl de hooge drukking daar verder werd verdrongen. Ook de hooge drukking op IJsland neemt iets af. De gisteren over Frank rijk trekkende depressie ligt nu in midden- Duitschland. Na een rug van hooge drukking die de wind hier in het Westen bracht nadert weer een volgende daling die weer Oosten wind zal brengen. In Duitschland is de sneeuwbedekking nu bijna volledig. In Scan dinavië is de vorst gemiddeld iets toegenomen. Hier te lande kwam voor Groningen zeven graden vorst voor, op de Britsche Eilanden lichte vorst. Ofschoon de toestand nog allerminst vast is, moet toch voortduring van lichte vorst waarschijnlijk worden geacht. Barometer 754 m.M. 755 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 43 F. Laagste heden nacht 30 F. Hoogste heden tot 12 uur 36 F. KERSTAANBIEDING. Groote SINAASAPPELEN. GRAPE-FRUIT (pardess) ANANAS ƒ1.50, MANDARIJNEN, DOFFE KASTANJES 25 ct. p. p. Fijne HANDPEREN, ANJOU. BON LOUIS. DOYENNE-DU-COMICE per pond Fijne HANDAPPELEN, Jonathans 16, 20 STERAPJFELEN 8, 12 BELLEFLEURS 6, 10 NOTARIS APPELEN 15 Goudgele Goudreinetten, Princessc-Nobels, Present v. Engeland, bij hoeveelheid voor- deeliger; Stoofperen: zoete Reinetten. Alle soorten gepelde en ongepelde NOTEN. VERSCHE CHAMPIGNONS. FRANS FONVILLE, ZIJLSTRAAT 55 TELEF. 11767 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 December. Bevallen 17 December: J. N. van Haaf ten Ras, z.; 18 December: R. Souvereinv. d. Meulen, d.; C. C. SchouwVriesekoop, d.; 19 December: C. J. van OosterhoutHaver- mans, z.; 20 December: F. LamarsSpeelman, z.; H. DirksWaterman, d.; R. Hopmande Jong, z. Overleden 17 December: R. B. Gueissaz— Perrin, 65 j., Dreef; 18 December: J. M. Schou tenHuel, 90 j„ Botermarkt; C. W., 2 jaar, z. v. J. Eerhart, Thorbeckestraat; 19 Decem ber: Jkvr. S. M. J. F. A. C. van Suchtelen v. d. Haare, 31 j„ Hazepaterslaan; C. Bloemzaad, 70 j., Schotersingel. IJSBAAN ST. MOR1TZ. Naar wij vernemen, is het ijs op de St. Mo- ritz baan aan de Amsterdamsche vaart van dien aard, dat de openstelling der banen spoedig te verwachten is. Vlijtige handen zijn reeds dagenlang in actie om de gasten te kunnen ontvangen. Verschillende verbeterin gen zijn wederom aangebracht, o.m. is de gelegenheid tot kaartverkoop tot 7 loketten uitgebreid, zoodat gedrang, zooals vorig jaar, niet zoo spoedig meer zal plaats hebben. Ook rijwielstallingen en parkeerterrein op de baan zijn belangrijk uitgebreid, zoodat alles een vlot verloop kan hebben. Zooals bekend, kondigen o a. de St. Moritz- vlaggetjes op de Brockway bussen de open stelling van de baan aan. Ook dit jaar krijgen de Brockway-bu^sen alle aansluiting op de spe ciale buslijn, welke onderhouden wordt tus- schen de baan en den Heerensingel. IJSBAAN BREDERODE. De ijsbaan in het Tennispark Brederode, nabij de Ruine van Brederode is heden tot vanavond 11 uur geopend. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier vier rijwie len gestolen. HEEMSTEDE Raadsvergadering. Behandeling der begrooting. Uitvoerige debatten over belasting- verliooging. Vergadering van den Gemeenteraad 'op Vrijdagmorgen, onder leiding van den waar- nemenden burgemeester Jhr. A. v. d. Poll. Aanwezig alle leden. Voordat met de behandeling van de be grooting wordt begonnen, komen eerst eenige andere zaken aan de orde Subsidie bijz. onderwijs. Herstemd wordt over het voorstel van den heer Van Unen (V.B.) om aan sub. 1 van het besluit, betreffende de regeling van bij dragen voor niet gesubsidieerd bijz. Midd. of Voorber. H. O. toe te voegen: „terwijl zij voorts niet verplicht mogen worden tot het verleenen van een bijdrage, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten Dit voorstel wordt nu aangenomen. Commissie van Toezicht L.O. Benoemd wordt tot lid der Commissie van Toezicht op het L.O. de heer L. Sloof (aftr.) Z.h.st. worden aangenomen de voorstellen betreffende verkoop van grond aan de Oost zijde van de Heemsteedsche Dreef; onder- handsche verpachting van weiland aan de Mol en werf slaan. BEHANDELING DER BEGROOTING. Overgegaan wordt tot de aigemetene beschouwingen betreffende de gemeentebegrooting. De heer Van Unen (VB.) zegt B. en W. dank voor het gepleegde vooroverleg met de Financieele Commissie. Dit overleg heeft ge leid tot eenige tempering van de belastingver- hooging, die B. en W. wilden invoeren. De burgerij mag verwachten dat de belastingen verlaagd, althans niet verhoogd worden. B. en W. voelen dit blijkbaar niet zóó. Zij willen f 5000 uit de reserves putten en de opcenten op de vermogensbelasting verhoogen met 10% Spr. acht het thans niet den tijd, om belas- tingv er hooging voor te stellen. Géén verdere belastingverhooging is ook een gemeentebe lang; de gemeente wordt er aantrekkelijker door. Liever begroete men nóg wat krapper en schrappe hier en daar wat. Men is trou wens met de versobering in Heemstede nog volstrekt niet tot de uiterste grens gegaan. Spr. meent dat Heemstede er met een post, van f 30.000.voor onvoorzien niet slecht voorstaat. Van den heer Van der Erf en 4 andere R.K. Raadsleden, zoo vervolgt de heer Van Unen, is eerst gisteren een voorstel inge komen, om het oorspronkelijk: voorstel van B. en W. ad 25 opcenten op de vermogens belasting te handhaven en bovendien 10 op centen meer dan thans te heffen op de ge meentefondsbelasting en de hieruit voort vloeiende meerdere opbrengst van ongeveer f 33.000 toe te voegen aan den post „onvoor ziene uitgaven". Spr. ziet niet in, dat zulk een extra versterking van onvoorzien noodig' is. De Financieele Commissie is tegen deze be lastingverhooging. Voorts vraagt spr. of Ged. Staten deze ontwerp-begrooting al voorloopig hebben goedgekeurd. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer De Tello (S.D.A.P.) brengt hulde aan den burgemeester die op zoo bijzondere Even een partijtje biljart na de opening van het gebouw van het Apostolaat ter Zee te IJmuiden door minister 1*. N. Deckers. Achter den minister burgemeester Kwint. VOOR DE KERSTDAGEN 1 Wild en Gevogelte. Hors d' Oeuvre. Salades. UITZENDING VAN) (Adv. Ingez. Med.) wijze representatief is opgetreden ter gele-, genheid van Flora 1935". Spreker weruscht den burgemeester een spoedig herstel. Bij het financieele beheer der gemeente, mist spr. krachtig beleid bij het college. Men kan in dit opzicht niet spreken van „sturen". Spr. vindt dat ook met de meening der link- sche fracties moet worden rekening gehouden inzake het beheer der gemeente. Spr. zou gaarne vernemen of B. en W. zul len zwichten voor den drang van de Regee ring met betrekking tot de salarissen van het politiepersoneel.' Sprekers fractie gelooft trouwens niet in verdere salarisverlagingen. Ingrijpen in de regeling der bedrijven (vesti gingsverbod enz.) mag vooral niet te licht vaardig geschieden. In dit verband is vooral een gezinstelling en woningtelling noodig. Noodig is ook een nadere regeling van het melkventersbedrijf op Zondag; in de meeste gemeenten is het verkoopen van melk op Zon dag beperkt. De gemeente moet waakzaam zijn, opdat de Zwemvijver voor de gemeente behouden blijven; men zorge voor niet te eenzijdig beheer. De heer Van der Erf (R.K.) betoogt, dat een tariefsverlaging zou kunnen worden in gevoerd, met daartegenover staande eenige belastingverhooging. Belasting naar billijkheid en draagkracht is een eerste vereischte. Het is niet altijd nuttig een begrooting sluitend te krijgen, zonder belastingverhooging; deze laatste kan maken, dat gewenschte dingen kunnen gebeuren. Spr. betreurt dat er weinig wordt gedaan voor werkverschaffing aan jeugdige werkloozen. Wat Maatsch. Hulpbe toon betreft zijn nog wel eenige verbeteringen aan te brengen. De heer Von Meyenfeldt (A.R.) meent dat belastingverhooging moet vermeden wor den. Heemstede moet zijn goeden naam als goedkoope woonplaats houden. Met de bron „vermogensbelasting" moet voorzichtig wor den omgegaan. Met verdere belastingverhooging komt men op een hellend vlak. Liever kome men tot grootere bezuiniging en versobering. De heer D.isselkoen (S.D.A.P.) zegt, dat een ongedekt tekort van f 7000 op een be grooting van 2 millioen niet veel is. Vermo gensbelasting en opcenten daarop acht spr. een van de beste belastingen. De begrooting van verleden jaar vertoonde ook een post on voorzien van 30.000. Toen heeft niemand in den Raad beweerd, dat dat te laag was. Spr. ontwikkelt verschillende bezwaren tegen een door Dr. Droog ingediende nota van wijzi ging, waarin belastingverhooging wordt voor gestaan en een „noodlij dendheidstafereel" van de gemeente wordt opgehangen. Het voorstel-Van der Erf inzake belasting verhooging had moeten zijn gedaan door Dr. Droog, die echter alleen een nota heeft inge diend en zich verder op den achtergrond heeft gehouden. Het optreden van Dr. Droog in de zen noemt spr. een aanval in den rug van den wethouder van financiën. Spr. zou gaarne na der willen gepreciseerd zien, wat de R.K. frac tie wil inzake de tarieven. Hèt voorstel der 5 R.K. raadsleden zal, wordt het aarigeno-, men, het leven voor iedereen duurder maken. Voortgaande zegt spr., dat Heemstede's be volking snel groeit. Men moet dan ook Heem stede ten opzichte van belastingheffing niet vergelijken met snel achteruitgaande gemeen ten. Heemstede verkeert in het gunstige geval, dat het reserves kan vormen aan belasting- betalers. Ten opzichte van de vestiging te Heemstede is belastingverhooging funest. Men kan het tekort op andere wijze dekken, b.v. uit de reserves. Zoowel 10 pCt. als 25 pCt. verhooging der opcenten acht spr. verkeerd. Spr. betreurt het, dat de gemeente en het ge meentebestuur in den laatsten tijd heeft blootgestaan aan aanvallen van de zijde van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. De voorzitter vindt dit meer een onderwerp voor de rondvraag, maar geeft den heer D. gelegenheid tot voortgaan. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) brengt ter sprake, dat in de vergadering van Bloem bollencultuur te Lisse is gezegd dat Heemste de 60.000 winst heeft gemaakt uit „Flora" en thans niet in het garantiefonds wil bijdra gen. Spr. vraagt wat het gemeentebestuur hiervan denkt, terwijl Heemstede juist zijn volle medewerking heeft bewezen aan „Flora 1935". De heer Kromhout (C.DU.) gelooft, dat de heffing van 25 opcenten op de Vermo gensbelasting niet noodzakelijk is voor Heem stede. Spr. zou een gedeelte van de door be zuiniging enz. vrij te komen gelden willen aanwenden voor verlaging der tarieven. De heer Voors (C.-II.) merkt op. dat hij vertrouwen heeft in de toekomst der ge meente en in het dagelijksch bestuur. Spr. brengt hulde aan den burgemeester voor zijn optreden op politioneel en ander gebied ge durende zekere periode van 1935. De geraamde bedrijfswinstraming van f 44000 acht spr. juist. Spr. is het niet eens met den heer De Tello, dat deze ramingen voor het vervolg voorzichtiger moeten zijn. Met de grenzen van de draagkracht der be volking moet echter rekening worden ge houden: in verschillende andere gemeenten zijn de electriciteitstaxieven laser. Maar met deze begrooting kan men dit jaar toch niet tariefsverlaging bereiken. In de huisnoudelijke uitgaven van Heem stede moet men komen tot een lageren norm, om toekomstige belastingen te ontgaan en te kunnen komen tot tariefsverlaging. Een objectief onderzoek in dezen is noodzakelijk. Als het eenigszins mogelijk is moeten de opcenten op de vermogensbelasting niet ver hoogd worden, anders zal men inwoners met een beperkt vermogen, die te Heemstede een rustigen levensavond willen slijten, afschrik ken. Ten opzichte van het voorstel der 5 R.-K. raadsleden zegt spr. o.m. dat het nu geen tijd is om reserves te vormen. Bedoeld voor stel acht spr. onduidelijk en tweeslachtig. De heer Meeuwenoord (R.-K.i verde digt nader het voorstel van de 5 R.-K. raads leden, dat tariefverlaging zal mogelijk ma ken. De heer R ij k e s (V.B.) wijst er op, dat de heer Meeuwenoord in de commissie voor de bedrijven heeft gezegd, dat van een tariefs verlaging niets kan komen. En nu ondertee kent hij het voorstel der 5 raadsleden. Hierna wordt gepauzeerd tot 2 uur.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2