DE BILT I 1 li i ZATERDAG 21 DEC. 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 W. G. Droog, f Deze week is te Heemstede overleden de heer W. G. Droog, oud-kweeker, die vele jaren ondervoorzitter is geweest der afd. Haarlem van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur en tweemaal lid van het Hoofdbestuur dier vereeniging. Het Weekblad voor Bloembollencultuur schrijft o.m. over den overledene: Met Willy Droog is een zeer merkwaardige figuur heengegaan: een strijdbare natuur en een onvermoeibaar vechter voor de belangen van den boilenkweeker. Oprichter van het Hol- landsch Bloembollenkweekersgenootschap en jarenlang secretaris van deze vereeniging, heeft zich in de jaren 1895—1920 volledig voor het vak gegeven en daarmee veel voor de kweekers bereikt. Hem is daarvoor volkomen terecht tijdens zijn leven erkentelijkheid be tuigd, die tegenover veel onaangenaams en moeilijks heeft moeten opwegen. Toen hij zich terugtrok waren in exporteurskringen de oogen open gegaan voor het kweekersstandpunt en was de grond gelegd voor de samenwerking die zoovele jaren gunstige gevolgen voor alle beoefenaren heeft gehad. Het op den voor grond stellen van de tegenstelling kweeker- exporteur heeft in de tijden van Droog tot een betere verstandhouding geleid: toen het in het belang van den gang van zaken was dat deze tegenstelling niet op de spits werd gedre ven. scheen het of Droog niet tevreden was. Maar hetgeen bereikt was met zijn „kruis tocht",. daarvan heeft hij om zich heen de zegenrijke gevolgen gezien en er zich in ver heugd. Op 27 Dec. 1910, aan het einde van de periode van zijn eerste hoofdbestuurslidmaat schap, in de algemeene vergadering zeide hij, „dat de toestand tusschen kooper en verkooper veel verbeterd was", maar dat hij hoopte dat het nog eens zoo zou worden dat „niet alleen het vak mooi was. maar ook de handel mooi". Hij doelde natuurlijk op den arbeid in de voor afgaande jaren verricht aan het handelsregle ment en het scheidsgerecht (die resp. in 1909 en 1907 tot stand kwamen) en voor dit ideaal is hij niet zonder vrucht blijven strijden Want wel bevatte in 1916 bij de herziening van het handelsreglement (waaraan Droog als hoofd bestuurslid hard heeft meegewerkt in zijn 2e periode als zoodanig) dit nog de befaamde 4 en 1voor toetal en pot; in 1919 was het zoo ver, dat zonder eenigen strijd deze „aanfluiting van den kweekersstand" kon worden vervan gen door de thans geldende overwinnings clausule „geen korting hoe ook genaamd". Even Frans Fonville opbellen om een KERSTMAND of SCHAAL met FIJNE VRUCHTEN te bestellen. TELEF. 11767 TELEF. 11767 55 ZIJLSTRAAT 55 De gladde straten. Veel ongelukken. (Adv. Ingez. McdJ AGENDA Heden: ZATERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Vorste lijke Emigranten" door de Tooneelgroep „Het Masker". 8.15 urn-. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Morits, de oer-komi- schen; Prof. Idioto, de malle man; Mr. Con- radi? 2.30 uur Cabaret La Gaité, Raaks 1—3: Nachtfeest. 8 uur. Luxor Sound Theater: „De Rozenkrans". 2.30 urn*. Daarna doorloopeinde voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De laatste Voorpost" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het mysterie van de Mondschein Sonate". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple. Op het tooneel: 4 Kaeths. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Morits, de oer-komischen Prof. Idioto, de malle man; Mr. Coairadi? 2 30 uur Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Hooge- school der liefde", door het Blijspelgezelschap E. van Praag en Van Kerckhoven, 8.15 uur. Rembrandt Theater; „Met Jan P. Strijbos naar IJsland". 11.30 uur. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Gezelschap. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 23 DECEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoering van Vondels „Lucifer", door den Vrijz. Chr. Stud. Bond. 3 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Weihnachts- Oratorium door Haarlem's Gemengd Koor. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Heemstede: Volksliederenavond Kunst kring „Heemstede" gebouw Ned. Protestanten bond, Postlaan. 8.15 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 21 Dec. des avonds 8 uur tot en met Maandag 23 Dec. zijn de volgende apo theken op Zondag "s avonds na acht uur en des nachts geopend.: J. M. A. Hegland. firma Th. A. Klinkhamer Koninginneweg 69. Tel. 11596. C. J Fischer, firma Grijseels en .van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1. Tel. 11180. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038 Van Dinsdag 24 tot 25 December, des av. 8 uur: H. J. M Bartels, Apotheek Loomeyer, Bar tel jorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson. Park-Apotheek, Klever parkweg 13. Tel. 11793. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg. 3, Tel. 12038 Van 25 tot 27 December: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh, Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek. Rijksstraatweg 19, Tel. 12711 W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg. 3, Tel. 12038. Door den regen en de daarop gevolgde vorst waren de straten Vrijdagavond en voor al heden morgen zeer glad. Vanwege de gemeentereiniging werd met zandstrooi-auto's gereden, maar niet alle straten en wegen konden bewerkt worden voor het verkeer hedenmorgen een aanvang nam. Er zijn door de gladde straten verschillen de ongevallen gebeurd. Daaronder waren verschillende ongelukken die nog al ernstig aangekomen zijn Vanmorgen om 7 uur viel in het Kenau park een meisje met haar fietts. Zij kreeg een hersenschudding en moest met een ziekenauto naar een ziekenhuis worden ge bracht. Om 8.15 uur viel een meisje met haar fiets op de SchouwtjesLaan. Zij werd met een beenbreuk met een ziekenauto naar het Diaconessenhuis vervoerd. Later viel een meisje met haar fiets in de nabijheid van Dreefzicht op de Dreef. Ook in dit geval werd hersenschudding gecon stateerd. Het slachtoffer werd naar het Diaconessenhuis vervoerd. Op de Ged. Oude Gracht viel omstreeks 10.30 uur een daar loopende vrouw. Zij be kwam een beenbreuk of kniefractuus en werd Per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis gebracht. Later kon zij evenwel weer naar haar woning vervoerd worden. Op den Zijlweg bij de Zijlbrug viel een fietsende man. Het slachtoffer werd in een huis binnengedragen, waar hij door een dokter werd verbonden. Daarna is hij per ziekenauto vervoerd. Gelukkig waren alle ongelukken waarvoor de Ongevaller.dienst geroepen werd niet zoo ernstig als de hierboven genoemde. Enkele personen konden na door de leden van den Ongevallendienst geholpen te zijn, naar huis gebracht worden. Vannacht om 1 uur slipte door de gladheid een auto op den hoek Jelgersmastraat Engelszstraat. De wagen botste tegen een eiectrischen lantaarnpaal, die afknapte Een hoofdagent van politie heeft den stroom uit geschakeld. De chauffeur is na de botsing doorgereden. Hedenmorgen half elf Is een bakkerswa gen op de Bakenessergracht wegens de gladheid in het water gereden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De wagen is weer op het droge gehaald, maar al het daarin aanwezige brood is bedorven. Te Bloemendaal. Te Overveen vielen hedenmorgen om 6 uur door de gladheid op den Bloemendaalschen- weg bij den spoorwegovergang twee wielrij ders. Ernstige gevolgen hadden deze valpar tijen voor de betrokkenen niet. Te Heemstede. Door de gladheid reed hedenmorgen om 8 uur een auto tegen een lantaarnpaal op de Heemsteedsche Dreef. Hedenmorgen om kwart over acht had de 22-jarige mej. S. M. het ongeluk, met haar rijwiel door de gladheid te slippen op den hoek van den Heerenweg en de Laan van Rozenburg. Zij viel en klaagde over pijn in de heup. Zij kon met een taxi naar haar woning gaan. Rijwieldieven gearresteerd. 24 fietsen gestolen. Dezer dagen zijn door de Haarlemsche politie twee personen gearresteerd, die ver dacht werden van het stelen van rijwielen. Eén hunner heeft bekend, dat hij met een kameraad in den loop van dit jaar negen fietsen heeft gestolen. De kameraad ontkent dit. Wel geeft hij toe, één fiets ontvreemd te hebben. Eerstge noemde heeft verklaard, dat hij één rijwiel verkocht had aan een zwager te- Amsterdam en één op de markt aldaar. Een rijwiel, dat naar zijn meening waardeloos was, heeft hij in het Spaarne geworpen, De politie heeft er naar gedregd, maar het is nog niet gevon den. De politie heeft ook nog twee andere rij wieldieven gearresteerd. Eén hunner bekende, dat hij sedert Maart van dit jaar 15 fietsen te Haarlem gestolen heeft. In totaal heeft de politie twaalf van de ge stolen rijwielen in beslag kunnen nemein. De vier mannen zijn in verzekerde bewa ring gesteld. De politie zet het onderzoek voort. DE OPGEHEVEN TRAMLIJNEN Hedenmorgen ls vanwege de N.Z.H.T.M. be gonnen met het opbreken van de rails liggen de op de Raaks. DE BLOEMBOLLENUITVOER IN NOVEMBER. De bloembollenuitvoer bedroeg in November van dit jaar 1.434.871 K.G. waarde 673.931) tegen 1.442.546 K.G. (waarde 671.929) in November 1934. In 't tijdvak JanuariNovember 1935 was de uitvoer 42.690.887 K.G. (waarde 21.043.102) tegen 43.396.127 K.G. (waarde 21.678.937) in het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREENIGING. De Haarlemsche Amateur-Fotografen Ver eeniging houdt een beginnerscursus in het Vereenigingslokaal Gedempte Oude Gracht 104. Maandag 23 December zullen de heeren F. Grooten en W. Nederkoorn de „opname" behandelen. Deelnemers moeten toestellen en platen of films mede nemen. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Het theoretisch examen van het Neder- landsche Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage zal gehouden worden te 's Gra- venhage op 23 en 24 December en te Haar lem op 27, 28 December, 2 en 3 Januari. De leiding berust bij Dr. J. Th. Terburgh, terwijl als leden der examencommissie wer den benoemd Dr. R. Brinkman Dr. J. A. Feenstra, Dr. K. de Jong, Dr. J. Lubsen, Dr. W. Mol. Dr. J. H. O. Reys. Dr. H. A. N. Vecht man, alsmede Mej. J. A. de Haas en de heer M. Braunberger, C. de Bie, J. Crucrj, W. A. J. Goeting. J. Mebius, W. P. Nuyten, J. Pender s, meldt: Hoogste barometerstand 766.0 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 748.6 m.M. te Kopenhagen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zui delijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk nog sneeuw- of ha gelbuien. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst Uit het Buitenland Vorstkansen blijven groot. Na het toenemen van de depressie ten Noorden van ons land heeft de Zuidelijke de pressie alleen in Frankrijk en Zwitserland matige tot strenge vorst gebracht, terwijl hier te lande de temperatuur om het vriespunt bleef. De hooge drukking bij IJsland nam nog iets af. In Scandinavië is de vorst weinig veran derd. in Duitschland vooral in het Zuiden toe genomen, Ook uit Engeland wordt matige vorst gemeld. Het sneeuwdek in Duitschland ls nu ook m het Oosten uitgebreid, zoodat in weerwil van den depressie toes tand de vorst kansen toch nog vrij groot blijven en bij elke periode van windstilte en opklaring ook hier te lande vorst te wachten. In Zuid-Frankrijk ls weer zeer zware regen gevallen, in Toulouse 43 m.M Barometer 751 m.M. 754 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Neiging: Achteruit. CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 38 F. Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden tot 10 uur 36 F. Speciale prijzen. Dubbel focus glazen ALLEEN ZIJLSTRAAT 97. OPTICIENS (Adv. Ingez. MedJ BENZINE-TANKAUTO IN BRAND. Vrijdagmiddag te 3.20 uur wilde een chauf feur 'n ledige benzine-tankauto achteruit 't erf van het Shell-depot aan den Spaarndam- merweg oprijden. Toen de wagen al binnen het hek was. sloegen de vlammen uit de motor kap, vermoedelijk door kortsluiting. De vlam men verspreidden zich spoedig over de geheele onderzijde van de auto. Personeel van Shell hebben het vuur met een schuimblusscher en zand gedoofd. De schade is niet groot. De brandweer was wel aanwezig, maar behoefde geen dienst te doen. LETTEREN EN KUNST Vereeniging van Huisvrouwen. Kerstmiddag Jac. van Elsacker. Als elk jaar heeft de Vereeniging voor Huis vrouwen ook thans weer het Kerstfeest in eigen kring gevierd. Toen de gordijnen gisterenmiddag in het Gebouw van de St. Bavo opengingen, stond het huisvrouwenkoortje op het met, palmen en bloemen versierde tooneel en nam de vice- voorzitster der vereeniging, mevrouw Dyse- rinck—van Gilse van der Pais het woord om de beteekenis van de viering van het Kerst feest en het midwinterfeest door alle eeuwen heen te belichten. Muzikaal werd daarna de Kerstgedachte verklankt in de cantate van Atty Dyserinck, welke door het Dameskoor onder leiding van mevrouw SybrandiHalberstadt werd uitge voerd. Het was gemakkelijk in het gehoor liggende muziek, die aan het koor geen moeilijkheden opleverde. Het grootste aandeel in het Kerstprogram ma had dit jaar de heer Jac. van Elsacker, een vooral in Rotterdam bekend declamator, die ook hier te Haarlem reeds eenige malen o.a. voor het „Nut" is opgetreden. De heer Van Elsacker droeg voor de pauze twee Kerstliedjes van J. H. Leopold, Vrede op Aarde van J. H. de Groot en verzen van Henriette Roland Holst voor, en vertelde na de pauze een Kerstverhaal van Top Naeff en een kleine novelle „Van de Liefde" .van Heinrich Federer. De voordracht van den heer Elsacker in de verzen was vrij van alle pathos, een voudig en intelligent. Zijn stem is echter wat stug, mist warmte en diepen klank, wat aan zijn voordracht spoedig iets monotoons geeft. Dat hij in dit soort verzen elk uiterlijk effect mijdt is een deugd, maar dit behoeft toch niet innigheid en bezieling uit te slui ten. Ik wil heel gaarne gelooven. dat de heer Elsacker den diepen zin van de door hem voorgedragen verzen zeer sterk voelt, maar tot uiting komt dit niet. Het ging ons alles voorbij, zonder een oogenblik te ontcerren. En als verteller heeft de heer Van Elsacker mij danig teleurgesteld. Wanneer men pas den vorigen dag den heer Van Amerongen en dat nog wel onder de ongunstigste omstan digheden heeft gehoord, moet men wel tot de conclusie komen, dat er vertellers en ver tellers zijn. Zoo levendig en dynamisch de voordracht van den heer Van Amerongen is, zoo saai en eentonig is die van den heer Van Elsacker. Het ging alles in een ondragelijk langzaam tempo, met horten en stooten, al door in denzelfden toon en zonder eenige dy namiek. De twee vertellingen werden, zoo voorgedragen, om het maar kortweg tc zeggen: ijselijk vervelend en dat is bijna het ergste wat men van een voordracht kan zeggen. O zeker, ook in zijn prozastukken vermeed de heer Van Elsacker alle pathos en sentimen taliteit, maar wij willen toch iets van ontroe ring, gevoel, warmte en innerlijk beleven merken. Van dit alles hebben wij niets merkt en het gevolg was: verveling. Mevrouw Dyserinck bedankte aan het slot den heer Van Elsacker met eenige hartelijke woorden en de dames in de zaal onderstreep ten dit woord met applaus. Misschien heeft de heer Van Elsacker gistermiddag het vrouwe lijk gemoed meer weten te pakken dan het mijne. Mij heeft ziin voordracht onberoerd gelaten. J. B. SCHUIL. Oud Haarlem in de Hoofd wacht ten toon gesteld. Prenten, foto's en boekwerken. in De Hoofdwacht aan de Groote Markt (op den hoek van de Smedestraat) houdt de ver eeniging Haerlem een tentoonstelling van prenten en foto's over Haarlem en directe om geving. De heer J. H Kersten, in 1931 overleden, bestuurslid der vereeniging Haerlem had een inderdaad bijzondere verzameling. Men vindt er afbeeldingen van oude kerken uit onze stad, zoowel als van straten en plei nen. Voor hen die willen zien hoe Haarlem was en is, (voorheen en thans) biedt deze tentoon stelling stof te over. Interessant is ook een gedenkboek, dat in dertijd geschonken is aan den vroegeren bur gemeester van Haarlem, den heer Iordens, vermeldende vele namen van Haarlemmers ten tijde van zijn 25-jarig ambtsjubileum. De tentoonstelling, die slechts gedurende enkele middaguren is geopend, toont veel moois en belangwekkends van het Haarlem van vroeger. TROEPEN NAAR LIBIë LONDEN. 21 December. (A.N.P.) De diplo matieke correspondent van de Dail-Tele- graph meldt, dat volgens berichten uit Ita lië op het oogenblik voorbereidingen worden getroffen voor een spoedige uitzending van een divisie naar Gaza aan de kust vanLibye. De strijdkrachten der Italianen in Libye zijn op het oogenblik niet nauwkeurig vast te stellen. Mussolini heeft weliswaar eenige we ken geleden medegedeeld, voornemens te zijn een divisie uit Libye terug te trekken en het is ook bekend dat eenige eenheden zijn te ruggenomen, doch het bewijs dat de geheele divisie Afrika heeft verlaten is nooit gele verd. De hoofdmacht der Italiaansche strijd krachten is geconcentreerd langs de Egyp tische grens en naar men zegt is de Italiaan sche troepenmacht aan deze grens driemaal zoo sterk als de geheele Britsche strijdmacht in Egypte. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Aan het broodetende publiek. Het bestuur van den Alg. Ned. Bond van Arbeid(st)ers in het bakkers-, chocolade en suikerbewerkingsbedrijf heeft vernomen, dat eenige patroons plannen hebben gesmeed om op de a.s. feestdagen brood en misschien ook andere bakkersartikelen te bakken en te ver- koopen. Dat wil dus zeggen, dat, zonder dat dit noodig is, de zoozeer gewenschte rust op die feestdagen niet wordt toegelaten en ook de in het bakkersbedrijf werkzaam zijnde ar beiders genoodzaakt zullen zijn, arbeid te verrichten. Want, (en dit is steeds het onaangename) als het al niet ergerlijk mag worden genoemd, indien een paar bakkertjes op zulke dagen versch brood te koop hebben, andere, ook grootere patroons, denken, dat daardoor hun zaak ten onder gaat als zij zelf niet in het koor medezingen. Zoo is het natuurlijk niet! Het is veel beter en men stelt zijn zaak op hooger plan als zoo krachtig mogelijk inge gaan wordt tegen al die buitenissigheden. Het is onnoodig te bakken, elke huisvrouw ziet heei best kans om zelfs voor twee feestdagen voldoende brood in goeden toestand te bewa ren en het is dus tegen alle redelijkheid in, dat desniettemin dagen, die mooie feestdagen kunnen zijn, volkomen kapot en onaange naam zullen worden gemaakt. Het is om dit te voorkomen, dat wij een be roep op het broodetend publiek doen. Koopt geen brood op de feestdagen, neemt rust en geeft rust! De besturen van de patroons- vereenigingen zijn het met hetgeen wij hier vragen volmaakt eens. Zij vinden ons streven sympathiek, doch zij zijn niet krachtig ge noeg het kwaad te keeren. La.ten de a.s. feestdagen ook voor uw bak ker mooie dagen zijn en koopt het noodza kelijke voedsel vóór de feestdagen. U verdient daarmee den dank van de ar beiders, die in het bakkersbedrijf werkzaam zijn. Voor het bondsbestuur: A. HILLEBREGT, Voorzitter. Sint Nicolaasfeesten Bond van Ned. Onderwijzers. Nu onze feesten voor dit jaar weer tot het verleden behooren, betuigt de Sint-Nicolaas Commissie van den Bond van Ned. Onderwij zers haar hartolijken dank aan allen, die mede werkten tot het welslagen hiervan. Hoewel onze inkomsen ook dit jaar weer daalden, hopen we toch, dat de vele kinder vrienden die ons ieder jaar steunen, ons ook in de toekomst in staat zullen blijven stellen, onze feesten op het oude peil te handhaven. TJ. BAKKER, voorzitter. A. MELCHIOR, secr.es. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Freddy Herman, zoon van S. Henselijn en R. Italiaander. Ondertrouwd: B. C. S. Volkers en M. S. v. d. Mij. Gehuwd: Jacob Priem en K. Kroes. H. H. Schoemaker en M. B. M. Schippers. Overleden: P. Paap 77 jaar, G. A. W. ter- Velden 50 jaar. 1 TOOXEELUITVOERING PHOENIX. De eerstvolgende uitvoering van de too- neelvereeniging Phoenix zal plaats hebben op Zaterdag 1 Februari. In studie is genomen: Inbreker gevraagd" tooneelspel in 3 be drijven van Jan Fabricius en Henk Bakker. KERSTSPEL GROOT-KIJKDUIN. Maandag 23 December wordt door de kinde ren van Groot-Kijkduin in Monopole een Kerstspel opgevoerd. SPORT EN SPEL VOETBAL. R. C. H.-Haarlem. Als de weers- en terreinomstandigheden het toelaten, kan men morgen in het Heem steedsche Sportpark een voetbal-gebeurtenis beleven, waarover hier al eenige dagen druk gesproken wordt: de tweede ontmoeting in dit seizoen tusschen R.C.H. en Haarlem. Dit gebeurt toevallig op den kortsten Zondag van het jaar. Zooals onze lezers weten ein digde op 15 September op het terrein aan den Schoterweg de eerste wedstrijd met een 32 overwinning voor de roodbroeken. Die uitslag was toen niet het bewijs, dat Haar lem ook in den loop van het seizoen sterker dan de Racing zou zijn, want laatstgenoemde staat nu op de vierde en Haarlem op de ze vende plaats van de ranglijst. Toch is het verschil niet zoo heel groot. De cijfers zijn nu als volgt: gesp. gew.gel.verl. pnt. v.-t. gem. R.C.H. 9 4 3 2 11 17—13 1.22 Haarlem 9 3 2 4 8 21—19 0.89 Alleen wanneer de Racing morgen wint, zou de achterstand voor Haarlem vrij zeker te groot worden om in te halen. Wel heeft er een groote verandering in de samenstelling van het elftal der Schoterweg- club plaats gehad. Op 15 September stonde? de volgende ploegen tegenover elkaar: R. C. H.: Metten, Kors, Prevost Sr., Geutskens. Ruis, Prevost Jr., Paape. Slot, Van der Horst. Hogendoorn, Lenselink. Haarlem: Van Polanen, Smit, De Winter, De la Mar Jr., Oldenburg. Vreeken. Kammeijer. Van Gooi, Huijsmans, Van den Berg, Voogd. Morgen treden de teams in de volgénde op stelling in het strijdperk: R. C. H.: Metten, Kors, Prevost Sr., J. Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Van der Meulen, Slot. Van der Horst, Hoogendoom, Lenselink. Haarlem Kammeijer, Van Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg. Vreeken, Urban, Goedhart, Van Gooi, Verhappen, Kaan. Zooals men ziet is geen enkele linie-in de Haarlem-ploeg ongewijzigd gebleven. Slechts twee spelers van de elf zijn op hun gewone plaats gehandhaafd: dat zijn Vreeken en Oldenburg. Bij R.C.H. is alleen de rechts buiten Paape verwisseld met Van der Meulen. Alle overige tien plaatsen worden nog door dezelfde spelers bezet. De strijd wordt geleid door den heer J. Mutters. Er wordt groote belangstelling ver wacht, want van den voorverkop wordt een heel druk gebruik gemaakt. Een waarschu wing dus voor hen. die zich nog niet van een plaatsbewijs voorzien hebben. De andere wedstrijden. Nu H.F.C. jl. Zondag op zulk een kranige wijze van D.H.C. gewonnen heeft, zal zij morgen wel met heel wat meer zelfvertrou wen naar den Spaarndammerpolder te Am sterdam gaan, om daar aan DW.S. partij te geven, dan anders het geval geweest zou zijn. Ook nu hebben onze stadgenooten een extra reden om er alles op te zetten. Zij moeten nu namelijk de 31 nederlaag wreken, die zij bij de eerste ontmoeting tegen D.W.S. aan de Spanjaardslaan geleden hebben. In de hoop dat H.F.C. ons vertrouwen' niet be schaamd maakt, voorspellen we haar een oogst van twee punten. Dat kunnen we ten opzichte van V.S.V. niet zoo grif doen, want zij moet naar een club, die in het nauw zit en het publiek, dat ge wend is de voetbalvelden te bezoeken, weet wel wat dit zeggen wil. Op 15 September kon V.S.V. het op eigen terrein al niet tot een overwinning tegen H.D.V.S. brengen; het werd een 11 gelijk spel. Toch hopen we voor deze IJmuidenaren, die nog zulk een serieuze kans op het kampioenschap heb ben, dat ze morgen winnen, want anders wordt de concurrentie voor de bovenste plaats te groot. De Stormvogels zullen het op eigen terrein wel klaren tegen Z.F.C, Destijds konden ze het bij de eerste ontmoeting in Zaandam niet tot de overwinning en zelfs niet tot een doelpunt brengen. Nu er in IJmuiden ge speeld wordt, zal de verjongde Zaansche ploeg, die tot dusver slechts een middel matig spel heeft laten zien, wel met een ne derlaag naar huis terug gestuurd worden. Bloemendaal krijgt een tamelijk moeilijken wedstrijd te spelen. Zij ontvangt namelijk Alcmaria Victrix. die twee punten meer heeft, dan de witten. Op 15 September ein digde de eerste ontmoeting te Alkmaar met een 42 overwinning voor de thuisclub, zoo dat Beyk c.s. nu wel revanche zullen willen nemen. We vermoeden dat hun dit wel luk ken zal. E.D.O. gaat in Almelo vriendschappelijk tegen Heracles spelen en voor Kinheim is geen wedstrijd vastgesteld. STORMVOGELSZ. F. C. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Nijssen, Fijen. v. d. Steen, Wey, Effern, Prins, v. d. Laan. AJAX 2—STORMVOGELS 2 Stormvogels 2 beschikt over: De Vries, Jongsma, Van Dongen Keersemaker, Spruyt, Wilderom, Beneker, Van Pel, van Dijk, Schippers, v. d. Steen. HERACLES—E.D.O. Zondag speelt ED.O. een vriendschappelij- ken wedstrijd in Almelo met het volgende elftal: Stouten, Van der Kuyl. Boeree, Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Goemaat, van der Putten, Perukei, P. Spek. BLAUW WIT 2—E.D.O. 2 ED.O. komt als volgt uit: Van Roon, Kolierie, v. d. Bom, Kloos, Vrenegoor. v. Esch, During, H. Schijvenaar. Callandt, H. Koene, C. Kelder. S. L. T. O.—RIPPERDA. Ripperda speelt in de volgende opstelling: G. Koster, Langeveld, Kruijff Cop, .Dreijer, Dreijer, W. Koster, Kops, Roede, Riethoff, Peperkoorn,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2