DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET DONDERDAG 2 JANUARI 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 De Jaarzang van „Trou". De gebruikelijke Jaarzang van den Factor der Sociëteit „Trou moet Blycken" is dit jaar vervaardigd door den heer A. E. Thierry de Bye Dolleman. Eerst komt de oplossing der Saarquaestie aan de orde: „Bij d' aanvang van 't verloopen jaar Stond Europa geheel in het teeken der Saar (Charivarius zegt: ook hij „teekenaar"); Hollandsche mariniers en Burgervaren Hielpen de rust en de vrede bewaren tusschen Duitschers en Fransehen en den status quo: Burgemeesters alleen op het stembureau. Alles verliep, zooals werd verwacht; Hitier werd troef, wat ook iedereen dacht." Natuurlijk herinnert de Factor aan de Ten toonstelling „Flora 1935" o.m. in de volgende woorden: „Haarlem's bollen, Haarlem's bloemen, hierop gaan wij allen prat, Zij toch geven d' oude veste steeds den naam van Bloemenstad. Ieder voorjaar bij 't ontluiken van de wond'ren der natuur zijn 't de eerste lenteboden, soms in tijd nog koud en guur. Haarlem's bollen, Haarlem's bloemen prijkten weer in volle pracht; Wat ten toon gestelde weelde ons dat Heemstede thans bracht! Schooner nog dan vorig' jaren was het feeëriek geheel, wat een weelde, wat een lust toch, wat een wonder kleurgespeel." Dan memoreert de dichter de Koninklijke belangstelling in „Flora", brengt hulde aan de mannen, en de tentoonstellingleiders, in 't bijzonder aan den heer Krelage om te eindigen met den wensch, dat de voorspoed voor onze bloembollencultuur spoedig moge herleven: ,,'t is de welvaart van ons landje en het Haarlemsche belang". Het oude Verwulft met zijn statige boomen, heeft, zooals zooveel, zijn offer gebracht aan het nieuwe: „De boomen verdwenen, 't Verwulft werd breeder, als eisch van den tijd kwam er asphalt voor steen; men regelt met lichtsein 't verkeer automatisch, maar het oude intieme Verwulft verdween. Zoo zucht ook het „Worstvat" dat prijkt in den gevel van het laatste der huizen uit vroegeren tijd, den tijd van de rust en den tijd van den vrede, den tijd van „Oud Haerlem's gemoedelijkheid." Na een lyrisch gedeelte over den leeuweri kenzang in het voorjaar vervolgt de Jaar zang: „Een andere leeuw'rik vloog ook door de lucht zoo rustig, zoo stevig, motoren geducht: wanneer bij het nad'ren van onweersgevaar men zelden een vogel in vlucht wordt gewaar, ging deze. vertrouwend op kracht en beleid steeds voorwaarts, steeds verder.ze vliegen op tijd! Maar deze bespotting van wet der natuur betaalde de vogel, met ondergang, duur. Een zevental mannen in kracht van hun leven zijn bij deez' ramp daar bij Kassei gebleven. Deernis ging uit naar families in rouw. Maar 't leven gaat voort, men vergeet weer zoo gauw. De Uiver. de Leeuw'rik ze sneuvelden beid' doch ze deden hun plicht, wantze vlogen op tijd! Devaluatie is gekeerd: „Weer gaaf is de gulden, de Riks is nog safe De Bank kan de aanvallen keeren. Gelukkig voor hem, die berustende bleef En het niet overstag ging probeeren De aanval was hevig en daardoor ook kort, De staatsfondsen zakten procenten, Maar Trip stond weer pal en verhoogde „sofort" Voor disconto en leening de rente." De Factor komt dan ong eens terug op de luchtvaartrampen die de K. L. M, troffen: „Een heel zwarte week in de luchtvaartanalen Gaf Juli aan ons voor de K.L.M. Drie vliegtuigen stortten verpletterd ter aarde, Hier past slechts een zwijgen van mensch'lijke stem. Aanvaarden van 't wreede, een buigen van 't hoofd Voor de macht en natuur boven menschelijk pogen. Vol deernis met hen, van hun dierb'ren beroofd. Vol deernis met hen, die deez' doodenrit vlogen." Er was rouw in het Belgenland: „De jonge Koninginne, in 't gansche land bemind, geliefde Lands- vorstinne, voorbeeldig echtgenoot', door huw'lijkspand verbonden, Heeft door een ongeluk te vroegen dood gevonden." Woorden van deernis worden gewijd aan den eenzaam achter gebleven echtgenoot en vader, den Koning der Belgen. Italië heeft den strijd tegen Abessynië aan gebonden „De oorlogsfakkel brandt, hier hielp geen interventie Het bruut geweld is baas, de oorlogspestilentie Woedt in des Negus land, verschrikking van den dood In 'b Abessynlsch Rijk, verontwaardiging is groot." De nieuwe bisschop. Te Haarlem aangekomen. De nieuwe bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, is Woensdag te 12 uur in het Bis schoppelijk Paleis aangekomen, waar hij werd welkom geheeten o.a. door de vicarissen-gene raal Mgr. M. P. J. Möllmann en Mgr Th. Pi- chot. pastoor F. C. Beukering van de St. Jozefsparochie en de secretarissen van het Bisdom. Na de aankomst werd in de kapel een kort Lof gecelebreerd. o.a. a f 2.25 WITTOP KONING HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) „De negers onbeschaafd? Dit wordt hun steeds verweten, Doch wie ver-bond verbreekt, heeft vast een slecht geweten, Is zelve onbeschaafd; de pot verwijt den ketel." PERSONALIA. Mr. B. van der Burg, ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arron dissement Haarlem is, naar wij reeds in een groot deel onzer vorige oplage hebben gemeld, bij Kon. besluit benoemd tot substi tuut-officier van Justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch. CABARETAVOND „ZANG EN VRIENDSCHAP" Zaterdag 22 Februari a.s. zal weer een cabaret- en balavond voor de leden en dona teurs van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" gehouden worden. (De laatste had plaats op 2 Maart 1935). Er wordt weer getracht een eersterangs ge zelschap voor dezen avond te engageeren. A. V. R. O. Kovacs Lajos en de Decibels geven Woens dag 15 Januari in de Concertzaal te Haarlem een gevarieerd concert. Er is voor nieuwe costuums, nieuw décor en een nieuw pro gramma gezorgd. FAILLISSEMENTEN. Faillissementen uitgesproken door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op 31 De cember 1935. 1. L. van Braam, schildèr, wonende te Hille- gom aan de Meerstraat no. 72. Curator; Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. 2. E. de Vrij, schilder, wonende te Haar lemmermeer, Nieuwe Meerdijk no. 244. Cura tor: Mr. Silvain Groen te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten is Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. H. J. Kip, schilder, wonende te Zaandam, Hogendam no. 7. Curator: Mr Jan Licuwen te Purmerend. 2. B. Abbmk, los werkman, wonende te Lisse, Kapelstraat no. .7. Curator; Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. Vernietigd is het navolgende faillissement op grond van verzet: L. J. Plancius, pensionhouder, wonende te Bennebroek, Curator; Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. J. Wilson, wonende te Zaandam. Curatrice: Mevr. Mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 2. K. Groot Czn., schilder, wonende te Kwa- dijk. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 3. G. Molegraaf, koopman, wonende te Be verwijk. Curator: Mr. J. A. B. Sanders te Be verwijk. 4. Wed. P. J. MulderTerpstra, wonende te Haarlem. Curator: Mr. F. van der Goot te Haarlem. 5. C. M. de Mooy, kapper, wonende te Hille- gom. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 6. L. A. Levy, reiziger, wonende te Zandvoort. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over December 1935—1934. Aantal behandelde posten 12709, v. j. 12910. Aantal inlagen 7607, v. j. 7764. Aantal terugbetalingen 5102, v. j. 5146. Ingelegd f364.579,71. v. j. f425.475,11. Terugbetaald f421.948.75, v. j. f494.112.10. Minder ingelegd f 57.369.04 v. j. minder f 68.636,99. Aantal nieuwe boekjes: 159, v, j. 189. Aantal afbetaalde boekjes: 167, v. j. 167. Spaarbusjes op 31 December 1935 in om loop: 3435. Geledigd in December 1935: 222 busjes met totaal inhoud van f 3.798,36. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 De cember 1935: 544. MODERNE VOEDING. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Vegetariërsbond zal Maandagavond 6 Januari in het gebouw van de Theosofia-Stichting, Nassauplein onder leiding van mevr. de JongKersbergen een openingsavond geven, als inleiding tot den kookcursus Moderne Voeding, waarbij tevens de gelegenheid tot aangifte als deelneemster aan den cursus wordt geboden. De cursus wordt georganiseerd naar aan leiding van de Tentoonstelling van Goede en Goedkoope Voeding, welke In het begin van 1935 in drie verschillende stadswijken van Haarlem en in de omliggende gemeenten werd gehouden en door het Nationaal Reizend Museum voor Ouders en Opvoeders te Rot terdam was verzorgd. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sab bath te 3.45 uur. Ochtenddienst te 3.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.53 uur. Werkdagen Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag: 10 Tebeth: Ochtenddienst te 7.30 u. Middag- en avonddienst te 3.45 uur ter Synagoge. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Zondag niet. Werkdagen te 7.15 uur. De diensten op Sabbath en de middag- en avonddienst op 10 Tebeth vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lan ge Wijngaardstraat 14. Cursus vanwege de Joodsche Va-ouwen Ver- eeniging „Bikdei Koudesch" op Dinsdag 7 Januari e.k. te 8.15 uur in het Gemeentege bouw, Lange Wijngaardstraat 14. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur te Haarlem aanbesteed: het onder houd van een gedeelte van den Provincialen weg Omval—'WéstgraftdijkPurmerend van een punt op 750 M. ten Zuiden van den Omval tot den oostelijken Ringdijk van de Scher mer bij Westgraftdijk en van een gedeelte van den Provincialen weg AlkmaarScher- merhornde Hulk van een punt op 400 M. ten Oosten van den Omval tot den westelijken Ringdijk van de Beemster bij Schermerhorn, in de gem. Alkmaar, Oudorp, Oterleek, Scher merhorn en Akersloot, gedurende het jaar 1936. Het laagst werd ingeschreven door de firma A. Groot en Zn., te Akersloot voor 7774.—, Verder werd aanbesteed: het onderhoud van de Provinciale wegen: DiemenWeesp 's-GravenlandHilversum en Hilversum Baarn, in de gemeenten Diemen, Weesp, Wees- perkarspel. Bussum en Hilversum, gedurende het jaar 1936. Laagste inschrijver was G. van Biezenbos te Utrecht voor 17.222. TERAARDEBESTELLING MR. DR. NOBACK. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van mr. dr. J. J. M. Noback is be paald op Zaterdag 4 Januari a.s., te Wester- veld, na aankomst van trein 11.41. meldt: Hoogste barometerstand 764.4 m.M. te Jan Mayen. 'Laagste barometerstand 735.8 m.M. te Le Havre. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Zuidooste lijken tot Zuidwestelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenigen regen. Aanvankelijk iets kouder. Later weinig ver andering in temperatuur. Uit het Buitenland Weinig verandering in den algemeenen toestand. In de algemeene drukverdeeling komt nog steeds weinig verandering. Boven de Britsche Eilanden, het Kanaal en West-Frankrijk be vindt zich weer een depressiekern. Vooral in midden-Frankrijk daalt de barometer sterk, Ver ten Westen van Ierland bevindt zich een nieuwe kern. Boven IJsland en de Pool- zee versterkte zich het hooge drukgebied een weinig. Het weer blijft over het geheele waar nemingsgebied somber en zacht. Bijna overal is de temperatuur veel boven normaal. Over Scandinavië komt matige tot lichte vorst voor. Over Zwitserland is de temperatuur om het vriespunt. Behalve in Frankrijk waar zware neerslag viel, werd op veel andere plaatsen matige neerslag afgetapt. In den algemeenen toestand is nog weinig verandering te wachten. Ten onzent zal de wind eerst naar het Zuidoosten krimpen waar door de nachttemperatuur iets lager zal wor den. Daarna ruimt de wind weer. De regen kansen blijven bestaan. Barometer Stand van heden 748 m.M. Vorige stand 750 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37, Haarlem Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 47 F. 44 F. 48 F. CENTRALE TANDHEEL- KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 2éa, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 911 en 1—2 uur. DINSDAGSAV.ONDS 6.30—8.30 u. ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Januari. Ondertrouwd 2 Januari: A. Compier en A. Oosterveer; A. J. Fels en H. Markowitz; C. Faber en G. J. Smit. Getrouwd 2 Januari: H. E. G. Keuss en S. Schinitzki; G. Vroom en A. van Roon; F. de Nijs en J. H. M. Eliam: J. Florijn en J. Brandt; A. Wester en M. Roest; H. E. van Winsen en M. J. Loogman; L. Bonting en E. S. Kuijken; W. Ketting en G. J. Clemens; D. Ph. Immer en G. J. Akersloot. Bevallen: 29 Dec., T. RethmeierFrölich, z., 31 Dec., W. H. Versteegv. 't Veen, d.; C. Ran- sijnVerdam, d.; N. TolSteur, d.; 1 Jan., J. C. H. de Wijsv. Stight, d.; A. L. Slips— Chrispijn, z.; M. I. Jordaande Boever, z.; A. L. v. d. Zeede Wit, z.; H. J. DonswijkSchut, d.; 2 Jan., L. M. v. MarisAppelman, z.; H. A. Klaassenv. Dijk, z. Overleden: 30 Dec.: S. Bruijn, 64 j., Pijlslaan C. Sala, 82 j., Ripperdapark, M. F. Kimman, 46 j., Zijlweg, 31 Dec H. Stieltjes, 70 j. Wever straat. 1 Jan.: C. Nicasie, 85 j., Raamvest, M. v. d. Berg—Tesselaar, 57 j., Riouwstraat, H. KurversVergeest, 82 j., Spaarne, H. E. T. M. 1 mnd., z. v. T. J. H. M. v. Beek, Rijksstraat weg, J. T. M., 14 mnd., d. v. L. v. Rijn, L. Boo gaardstraat, S. Dijt, 29 j., 't Krom. TWEE BRANDJES. Woensdagmorgen te 11.58 uur werd brand gemeld in perceel Rijpstraat 15, bewoond door de familie S. De vrouw des huizes was bezig met het smelten van vet, waartoe zij een pan op de kachel gezet had. Toen zij er water in gooide, sloeg er plotseling een groo te vlam hi het vet, die zich aan den schoor steen meedeelde. De schoorsteenlooper ver brandde. De bewoner heeft 't vuur zelf met eenige emmers water gebluscht. De brand weer was wel aanwezig maar behoefde niet op te treden. Toen de motorbrigade van de Haarlemsche politie het smalle straatje in wilde draaien, had er een klein ongeluk plaats. De bestuurder kon den motor niet in de eerste versnelling krijgen. Daarna schoot hij er plotseling in, met het gevolg dat hij eenige meters over het trottoir reed en een paar fietsen beschadigde. De agent, die juist uit de zijspan wilde stappen, kreeg een duw, waardoor hij eerst, met zijn gezicht tegen den muur van een huis schoof en daarna viel. Hij schaafde zijn gezicht en kreeg een bloedneus. Hij werd per taxi naar het Sint Elisabeths Gasthuis gebracht, waar hij ver bonden werd. Daarna kon hij zijn dienst weer hervatten. Dit ongeluk liep dus wel goed af. Woensdagmiddag te 3.25 uur werd weder om brand gemeld, thans in een pakhuis aar de Lange Margarethastraat, dat gebruikt werd als kistenbergplaats. De voorbijganger T. zag rook uit het pakhuis komen; hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die het vuur met, twee stralen op de waterleiding bluschte. Vijftien kisten werden beschadigd Dit brandje is vermoedelijk door baldadige jeugd gesticht, want de heer T. zag eenige jongens van 6 a 7 jaar weghollen. De politie stelt een onderzoek ln. Uitspraken van de Rechtbank. Suiker uit een schuit gestolen. Twee weken geleden stonden voor de Haarlemsche rechtbank vijf verdachten te recht, die uit een schuit, gemeerd bij een fabriek te Lisse, ruim dertig balen suiker hadden gestolen, waarvan de opbrengst sa men was gedeeld. De eischen luidden tegen twee hunner tien maanden gevangenisstraf, tegen twee anderen zes maanden gevange nisstraf en tegen den vijfden vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar plus een boete van veertig gulden, subs, twintig dagen hechte nis. De verdediger, Mr. H. A. M. Smits, wachtte met zijn pleidooi tot een volgende zaak, waar in drie der vijf verdachten weer moesten verschijnen, dit keer wegens benzinedief- stallen op groote schaal. De uitspraak in deze zaak luidde éen maal 8 maanden gevangenisstraf, éen maal 6 maanden, twee maal vijf maanden, terwijl de eisch voor de voorwaardelijke veroordeeling ook in het vonnis ten uitvoer werd gelegd. De vermoedelijke heler staat terecht. De man die de balen suiker gekocht heeft stond als verdacht van heling terecht. Hij ontkende geweten te hebben dat de suiker van diefstal afkomstig was. Hij had ge meend met gesmokkelde Belgische suiker te doen te hebben. Tegen hem werd zes maan den gevangenisstraf geëischt. Mr. W. de Rijke, die hem verdedigde, ge loofde dat de man, die als fatsoenlijk be kend staat een klein fiscaal voordeel dacht te behalen. Hij verzocht een reclasseerings- raoport ln te winnen. De rechtbank sprak dezen verdachte vrij. Na de suiker de benzine. Drie verdachten uit de eerste zaak ston den nu terecht wegens benzine-diefstallen in de Haarlemmermeer. Zij trokken met een auto er op uit en rolden volle en half volle vaten uit de landerijen der boeren naar de auto. De officier noemde deze serie diefstal len zeer brutaal. De eischen waren twee keer anderhalf jaar gevangenisstraf en een keer acht maanden, alle met aftrek van voorarrest. In totaal (met de eerste zaak mee) eischte de officier tegen twee hunner twee jaar en vier maanden en tegen den derde een jaar en twee maanden. De verdediger, Mr. H. A. M. Smits, zei dat de verdachten het verschil tusschen deze diefstallen en strooperij niet zoo erg groot vonden. De geheele onzet was eerder arge loos dan wel brutaal. Hij vroeg clementie. De uitspraak was 2 straffen van éen jaar en éen van 5 maanden met aftrek van voor arrest. De heler der benzine als verdachte. De man die de auto heeft verhuurd en de benzine heeft gekocht, stond als verdacht van heling terecht. De eisch tegen hem was anderhalf jaar met aftrek, omdat de officier meende dat deze man de hoofdschuldige is als heler en medeplichtige. De verdediger', Mr. H. O. Drilsma vond het niet juist dat allen zich nu achter dezen man verborgen. Hij vroeg een gecombineer de straf: voorwaardelijk en onvoorwaarde lijk. De rechtbank veroordeelde verdachte tot éen jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Diefstal in de R.-K. Kerk te Lisse. Als verdachte van het lichten van een of ferblok in de R.-K. kerk te Lisse werd tegen een 56-jarigen Hagenaar acht maanden ge vangenisstraf met aftrek geëischt. De ver dachte ontkende doch alle schijn was tegen hem. Hij is als 't ware ot> heeterdaad be trapt. De verdediger. Mr. W. de Rijke, refe reerde zich aan het oordeel van de recht bank over de al of niet schuldigheid en vroeg, zoo noodig, een psychiatrisch rapport. Verdachte werd conform den eisch ver oordeeld. Onrechtmatig steuntrekken. Een werkloos steuntrekker uit Bennebroek heeft verzwegen dat zijn zoontje twee kwart jes in de week opslag had gekregen en ook "dat hij zelf op enkele tijdstippen had ge werkt. Zoo was de steunverleening voor een bedrag van f 9.10 opgelicht. Reeds eerder heeft verdachte een dergelijk feit gepleegd. De zaak is toen echter nog niet strafrechter lijk vervolgd. Nu was de eisch twee maan den gevangenisstraf. De verdachte zelf vroeg om een voorwaardelijke straf of een geld boete. De rechtbank veroordeelde den man tot 1 maand gevangenisstraf. Inbraak en inlichtingen. Een banketbakkersknecht en een timmer man hebben ingebroken in een kantoor te Zaandam r.a aanwijzingen en inlichtingen ontvangen te hebben van een houtbewerker, die op dit kantoor werkte en het volle ver trouwen van zijn patroon genoot. De presi dent vond het een schandaal dat iemand zoo dit vertrouwen kan misbruiken. De officier eischte tegen de beide inbre kers, van wie een gunstig reclasseeringsrap- port was ontvangen acht maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voorwaar delijk en vier maanden onvoorwaardelijk. Tegen den man die de inlichtingen heeft gegeven werd dezelfde gecombineerde straf geëischt. Mr. Pliester verdedigde de beide inbrekers en Mi-, L. G. van Dam den laatsten verdach te. Mr. Van Dam zei dat de opstelling van de dagvaarding wellicht niet tot veroordee ling kon leiden. De rechtbank veroordeelde alle drie over eenkomstig den eisch. Dronken achter het stuur. Een Leidenaar was een vonnis van den kantonrechter in hooger beroep gekomen, waarbij hij was veroordeeld tot zeven dagen hechtenis en een jaar intrekking van het rij bewijs omdat hij in de Haarlemmermeer in niet nuchteren toestand een auto zou heb ben bestuurd. Verdachte zou een stoel omver gereden hebben, waarop een vroegere buur man van hem zat en met wien hij eerst een woordenwisseling had gehad Verschillende verklaringen van getuigen wezen er op dat de man niet nuchter is geweest. Getuigen a decharge meenden echter dat verdachte wel nuchter was. De eisch was twee weken hechtenis en een jaar ontzegging. De verdediger, Mr. W. G. J. Veenhoven, vroeg een voorwaardelijke straf of een boete omdat verdachte anders •zijn betrekking zou verhezen. Het stond z.i. geenszins vast dat verd. dronken was ge weest en dat de aanrijding geen andere oor zaak heeft gehad. De uitspraak luidde 7 dagen hechtenis en een jaar intrekking van rijbewijs. Nieuwjaarsrondvaart van „Het Spaarne". Een gemengd roeiersgezelschap in Haarlem's grachten. Een groep deelnemers aan den gecostumeerden optocht van „Het Spaarne". Er zijn vele manieren, waarop men zijn me- demenschen een gelukkig nieuwjaar kan wen- schen. Men kan het mondeling, per brief, per telefoon of telegram doen. De Roei- en Zeil- vereeniging „Het Spaarne heeft het op den middag van Nieuwjaarsdag op haar speciale manier gedaan: per rondvaart door de stad. Ongeveer twee uur des middags voeren elf booten van het gebouw van de vereeniging aan het Marisplein af en door het Zuider Bui ten Spaarne gingen tien wherries en de kano met bemanning stadwaarts. En met wat voor bemanning! Achter een boot waarin een to reador vreedzaam de klarinet cn zijn Spaan- sche het roer hanteerden, volgde een tot gon del gemaakte wherrie met piraatachtige gon delieren. Op de zijkanten van dezen gondel was de Nieuwjaarswensch van Het Spaarne aangebracht. In de kano volgden indianen, waarachter eenige roeisters kwamen in klee- dij van eenige tientallen jaren geleden. Een als rendier vermomde stuurde een Lappen vrouw en haar man, een sneeuwpop twee ne gers. Verder volgden een boerenfamilie, Rood kapje met haar wolf, een drietal Russen, Nep- tunus voortgeroeid door twee meerminnen, terwijl een veteranenploeg, gestuurd door een fleschzuigenden jongeling de bootenstoet sloot. Geen wonder dat deze bizarre serie booten en bemanningen veel aandacht trok. Overal langs den kant stonden hon derden voorbijgangers (op de bruggen kon men achter de leuningen zelfs rijen tellen) naar den niet alledaagschen wa teroptocht en naar het gemanoevreer van de verschillende booten te kijken. Door het Binnen Spaarne ging de tocht met harmonikamuziek via Nieuwe Gracht, Kinderhuissingel, Leidschevaart. Raam-, Gast huis- en Kampersingel weer naar de Lange- brug, begeleid door tallooze toeschouwers en vooral door kinderen, die natuurlijk de fraai ste opmerkingen over de kleeding van de roeiers en roeisters lieten hooren, endoor de Haarlemsche politie. Want zoowel op den wal als op het water reden en voeren politie mannen mee om eventueel ruim baan te kun nen maken, wat niet noodig bleek te zijn. In het Zuider Buiten Spaarne gekomen ver wisselde men van volgorde en zoo ging het terug naar het clubgebouw. Het Spaarne had wel op zeer origineele wij ze aan de bewoners van Haarlem zijn nieuw jaarswensch aangeboden. VOOGDIJRAAD. Naar wij reeds in een groot deel onzer vo rige oplage hebben gemeld, is bij K. B. be noemd tot lid van den Voogdijraad te Haar lem mr. F. van der Goot, advocaat en pro- cureur, wonende te Haarlem. NIEUWE ZAAK VAN DE flRMA PH. SLAGER. De verf- en glashandel van de firma Ph. Slager in de Schagchelstraat is verhuisd. Vroeger was deze zaak gevestigd op no. 9, thans op no. 19. Het oude gebouw was met zijn kleine, ouderwetsche en onpractische vertrekken reeds lang te klein geworden voor de zaak van de firma Slager, die zich steeds heeft uit gebreid. Wel een verschil met het pand waar de win kel, 't magazijn en de fabriek nu gevestigd zijn. Er is nu een groote, overzichtelijke winkel ruimte, een flink magazijn met verschillende verdiepingen en een ruime werkplaats, waar de verschillende verven en lakken en zelfs lad ders (de firma Slager verkoopt bijna uitslui tend eigen fabrikaat) worden vervaardigd. De oude afnemers van de firma Ph. Slager, en waarschijnlijk vele nieuwe, zullen de nieuwe zaak wel weten te vinden. EEN HERINNERING AAN KONINGIN ASTRID Onze stadgenoot de heer G. H. Hoogers, Schneevoogtstraat. heeft zijn op 21 December j.l. geboren dochter de namen Astrid, Sophie, Louisa Thyra gegeven, als een herinnering aan de koningin van België. Hij heeft dit aan den koning van België medegedeeld, waarop hij het antwoord ontving, dat Z.M. ten zeerste getroffen was door deze attentie en zijn heil- wenschen uitgesproken heeft voor dit kind AGENDA Heden: DONDERDAG 2 JANUARI Luxor Theater: 12 Ambachten, 13 Ongeluk, ken. 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: In Caliente, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De Kleine Kolonel (Geprolongeerd) Tooneel 12 Universal Lilli putters. 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Blonde Carmen. Too neel: Desi Desederati. 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 3 JANUARI Bioscoopvoorstellingen des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2