i A Z I Het bombardement op de Zweedsche ambulance. Wolken geven den Abessynièrs moed. Geniet van Ferik oval - Finas round - 25 ets. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE De MacDonalds en het Lagerhuis. DONDERDAG 2 T ANUARï 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD De strijd in Abessynië. Niet alle leden der ambulance gedood? Zweedsche Consul stelt een onderzoek in. Reuter meldt uit Stockholm 1 Januari: Het Zweedsche Roode Kruis heeft vanmor gen een telegram ontvangen van den Zweed- schen consul te Addis Abeba, waarin ver klaard wordt, dat de berichten van gisteren niet geheel worden bevestigd. Voorts seint de consul: „Op grond van bij den minister van buitenlandsche zaken van Abessynië ingewon nen inlichtingen hopen wij, dat de ramp niet zoo erxx&ig is als oorspronkelijk werd ver klaard." Heel Zweden aldus Reuter is in die pen rouw gedompeld na het tragische lot, dat de Zweedsche ambulance in Abessynië getroffen heeft. Te Stockholm waaien de vlaggen halfstok. Echter hebben noch het Zweedsche Roode Kruis, noch de minister van buitenlandsche zaken, tot dusver officieele inlichtingen omtrent het bombardement ont vangen. Met ongeduld wacht men op het rap port van den Zweeöschen consul te Addis Abeba, die onmiddellijk per vliegtuig naar de plaats van het gebeurde is vertrokken. De minister van buitenlandsche zaken heeft nog in het geheel geen antwoord ontvangen op het tot Rome gerichte verzoek om inlichtingen De internationale gedelegeerde van het Roode Kruis te Addis Abeba heeft een scherp protest gezonden naar Genève. De keizer heeft aan den Volkenbond een telegram gezonden, waarin hij verklaart, dat de Italianen Maandag, tijdens het bombar dement in de omstreken van Doló, gifgas bommen hebben geworpen, waaronder de aan het leger van Ras Dosta toegevoegde Zweed sche ambulance zeer heeft geleden. Hoewel de Negus in zijn telegram verklaart dat de ambulance volkomen ls verwoest, noemt hij slechts den leider, Dr. Hylander, als ernstig gewonde. Dit schijnt erop te wij zen, dat de eerste berichten, welke te Addis Abeba binnenkwamen, en volgens welke alle leden van de Zweedsche ambulance gedood zouden zijn, overdreven waren. De Negus herinnert voorts aan het bom bardement van het Amerikaansche ziekenhuis te Dessie in het begin van December, en aan het gebruik van gifgassen tijdens het ge vest aan de Takkaze, en protesteert formeel tegen de „misdaden" der Italiaansche strijd krachten. Italiaansehe „motiveering". Van officieele Italiaansche zijde wordt vol gens het A. N. P. omtrent het bombardement van de Zweedsche ambulance de volgende ver klaring gegeven: „De bombardementen, die aan het Somali- front hebben plaats gehad, worden volkomen gex-echtvaardigd door het met zekerheid be wezen feit, dat twee bij Dagaboer neerge schoten Italiaansche vliegérs zijn vermoord en hun afgehouwen hoofden in triomf naar Harrar zijn gebracht. De Italiaansche vliegtuigen hadden begrij pelijkerwijs niet de tenten van het Zweedsche Roode Kruis of van het Roode Kruis van an dere landen tot doelwit, ofschoon het thans bekend is, dat de Abessynische aanvoerders bij het verschijnen der Italiaansche vliegtui gen daar een schuilplaats zoeken. De berichten over het aantal dooden lui den nog zeer vaag. De nieuwe speculatie, die men met deze gebeurtenis wil op touw zetten, mist eiken grond tegenover de Abessynische krijgsgebruiken aan het Somali- en het Eri- treafront. die aan den Volkenbond reeds ge staafd met documenten zijn bekend gemaakt." Het Zweedsche Roode Kruis bijeen De voorzitter van het Zweedsche Roode Kruis, Prins Carl van Zweden,, heeft Woens dagavond 't bestuur van't Zweedsche Roode Kruis op heden bijeengeroepen in verband met de berichten omtrent een bombardement van de Zweedsche ambulance in Abessynië. Radioboodschap van den bisschop van Zweden. STOCKHOLM. 1 Jan. (Reuter.) Over alle Zweedsche zenders is gisteren een boodschap uitgezonden van den aartsbisschop van Zwe den. Mgr. Eidem, over het gebeurde in Abes synië. waarin gezegd werd, dat zoolang het tegendeel niet is bewezen, verondersteld moet worden, dat de getroffen ambulance niet spe ciaal tot doelwit der Italiaansche vliegers was gekozen, doch dat het gebeurde niettemin een schril licht heeft geworpen op de wreed heid, die den oorlog kenmerkt. De boodschap besloot met de woorden: „Wij zien met ontzetting in den afgrond van het nationaal egoisme." Bewaking van het Italiaansche gezantschap te Stockholm. Dinsdagavond is het Italiaansche gezant schapsgebouw te Stockholm onder speciale politiebewaking gesteld. Men wilde door dezen maatregel voorkomen, dat demonstraties wer den gehouden in verband met het luchtbom bardement der Zweedsche ambulance in Zuid-Abessynië Bloedige gevechten in Tembien. ASMARA, 2 Januar.i (A.N.P.) Zooals éérst thans bekend wordt hebben in het gebied van Tembien in de Kerstdagen hevige gevechten plaats gehad, waarbij de Abessyniërs zware verliezen leden. De oorlogscorrespondent van NOODLOTTIGE AFLOOP VAN KERSTFEEST. Bij een brand, ontstaan op Keflavik (IJs land) door het in brand vliegen van een enormen kerstboom, zijn 4 kinderen en 2 vrouwen in de vlammen omgekomen, terwijl 20 personen zware brandwonden opliepen. Toen de brand ontstond bevonden zich 180 kinderen in de hal. waar de kerstboom stond opgesteld. De meesteii hiervan konden zich echter door de venstei-s in veiligheid brengen. Het vuur greep met zulk een razende snel heid om zich heen, dat in minder dan een half uur, de hal in een rookende puinhoop was veranderd. (Reuter). het D.N.B. meldt, dat officieel de verliezen van de Italianen worden aangegeven met 44 man Europeesche manschappen en acht inboor lingen. Verwond werden 12 blanke en 2 zwarte soldaten. Van het Somalifront worden gevechten ge meld aan den bovenloop van de Webbe Sjebel: Volgeixs berichten uit Asmara zouden ettelijke hoofdlieden van Somalistammen zich ter be schikking hebben gesteld van de Italiaansche autoriteiten in den strijd tegen Abessynië. DuitscMamd. Roland Koester overleden. De Duitsche ambassadeur te Parijs Roland Koester, is Woensdag overleden. Nadat hij eenige dagen had geleden aan een bronchitis, die gepaard ging met hooge koortsen, werd hij Maandag in het Ameri kaansche ziekenhuis te Parijs opgenomen. De toestand verei-gerde door het optreden van longontsteking. Lebrun, de president van de Fransche re publiek, heeft onmiddellijk na het bericht van dexx dood vair den Duitschen gezant een betui ging van deelneming aan de Duitsche am bassade doen geworden. Laval heeft persoonlijk zijn deelneming betuigd evenals de Italiaansche gezant te Parijs en andere leden van het corps diplo matique. Roland Koester wei-d op 1 Juni 1882 in Mannheim geboren. Zijn vader was een be kend bankier in het Rijnland. Hij werd in 1912 secretaris van de legatie van Baden te Berlijn. In 1914 kreeg hij een functie aan het ministerie van buitenlandsche zaken. Aan den oorlog heeft hij actief deelgenomen als vliegofficier en wel tot September 1915. Daarna werd Koester secretaris van de Duit sche legatie in Den Haag. In 1919 volgde een overplaatsing bij de Pruisische legaties bij de Hanzesteden, in 1920 ging hij naar Brussel, waar hij in Maart 1922 gezantschapsraad werd In 1925 werd hij in gelijke functie te Praag benoemd. In 1926 verkreeg hij den titel van buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister. In 1929 gezant te Oslo geworden, werd hij in 1930 chef van de afdeeling personeel aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn. In 1932 werd dr. Koester als opvolger van Von Hoesch gezant te Parijs. Nieuwjaarsboodschap van Adolf Hitler. Voor alle Duitsche zenders heeft rijksminis ter Goehbels de Nieuwjaarsboodschap van den Führer en Rijkskanselier voorgelezen. Hierin woi'dt o.m. gezegd, dat 1935 in het teeken van verdei'e doorzetting van de nationaal-socialis- tische .idee en haar grondslagen naar binnen staat. Dat het ons, naast dezen geweldigen ax'beid van het politiek vernieuwen van Duitschlaxxd ook gelukte, den ecoixomischeix opbouw door te voeren en voort te zetten, kon ons allen met bijzondere trots vervullen. Het voor ons liegende in ar 1936 moet en zal opnieuw "een jaar van nationaal-socialistlsche vastberadenheid en daadkracht zijn. Hoe meer echter de sterkte van het Rijk toeneemt, en haar zichtbare uitdrukking vindt in de weer ontstaande weermacht van ons volk, hoe meer wij vervuld zijn van de zwaarte der verplich ting, welke ons de nieuwe wapenen oplegt. Ons hoogste streden moet het ook in 1936 Zij". "OOT hef "y-ovrrpvr-?Tl--.o^inn.-i1" '-'-on van de vrijheid, den uiterliiken vi'ede te be waren. Het tegenwoordige Duitsche Rijk, zijn weg en zijn toekomst zijn onverbekelijk ver bonden met de nationaal-socialistische partij. V emezuela. Lopez Contreros volgt Gomez als president op. Generaal Lopez Contreras is tot president van Venezuela gekozen, tot Juni 1938. Op dien datum zou de ambtsperiode van wijlen president Gomez zijn afgeloopen. Lindbergh's plannen staan nog niet vast. Dankbaar voor de hoffelijke begroeting in Engeland. Uit Londen, 1 Januari: Lindbergh heeft vandaag aan de pers ver klaard, dat hij de welwillendheid, welke hem en zijn gezin is betoond, op hoogen prijs stelde. Hij veidangde stei-k in Engeland kalm uit te ïnisten. Hij zeide, dat zijn bezoek op geen enkele wijze vei-band hield met zaken. De immigratie-autoriteiten hebben Lind bergh verlof verleend zes maanden in En geland te verblijven. Het gezin van den vlie ger gaat van Liverpool naar Cardiff. Ver dere plannen staan nog niet vast. De Londensche bankier Gregory, een vriend van Lindbergh, voegde aan de ver klaringen van den kolonel toe. dat deze groote waardeering had voor de wijze, waar op hij gisteren was ontvangen, in het bij zonder voor de houdiix" de havenwerkers van Livei-pool en de welwillendheid van de pei-s. waarvan de verslagen over zijn aan komst de hoffelijkheid van de Britsche pers toonden. Voor zoover mr. Gregory bekend was, was er geen sprake van, dat Lindberh de Amerikaansche nationaliteit zou vaarwel zeggen. Het gezin Lindbergh, dat goed van de reis genoten heeft, maakte het goed en heeft „oud en nieuw" kalm gevierd. CA.N.P.) Het terrein wordt reeds onbegaanbaar. Voordeelige positie voor het Abessynische leger. (Van onzen correspondent Stuart Emeny). DESSIE, Woensdag. De wolken, die zich gedurende de laatste drie dagen boven de Abessynische bergen aan het verzamelen zijn, zijn voor de Abessynische legers even veel waard als verscheiden troependetache menten, een leger gevechtvliegtuigen en alle Italiaansche tanks bij elkaar. Want met het beginnen der kleine regens, waarvan deze wolken de voorloopers zijn, verliest het Italiaansche leger zijn bewegings mogelijkheden en daarmede het grootste deel der voordeelen, die in zijn superieure bewape ning zijn gelegen. Boven de bergketen tusschen Asmaxra en Dessin hangt een lange wolkengoi-del. die uit de richting van de Roode Zee komt opzetten en die langzamerhand het geheele terrein van den strijd zal overdekken. Na slechts twee dagen regen bleef mijn vrachtauto op der. hoofdverkeersweg reeds zoodanig in den mod der steken, dat we een uur oponthoud had den. De vlakten zijn in moerassen veran derd. Mistwolken, die om de bergtoppen hangen, kunnen noodlottig worden voor de Italiaan sche vliegers en men hoort dan ook de mee- ning verkondigen, dat de Italiaansche lucht vloot binnen veertien dagen haar activiteit zal moeten staken. Het ziet er naar uit, dat de onvermijdelijke „pauze", waarover Mussolini heeft gesproken, langer zal duren dan de Duce deed vermos- den. Een belangrijk Italiaansch offensief in het noorden behoort de eerste drie maanden tot de onmogelijkheden, als Mussolini zijn leger tenminste niet volkomen in het verderf wil storten. Zelfs dan zijn twee maanden nog maar nauwelijks voldoexide om den bodem te doen drogen, voordat de zware regens in het midden van Juni beginnen te vallen. Het allermeeste, waarop de Italianen de volgende drie maanden kunnen hopen, is, dat zij in staat zullen zijn de steden, die zij tot dusverre hebben veroverd, zoo goed en zoo kwaad als het gaat in handen te houden. De Abessyniërs hebben op deze omstandig heden gewacht. Terwijl het zware geschut der Italianen en hun tanks en vrachtwagens on bruikbaar zullen zijn zullen de Abessynische guerillatroepen, die gewend zijn door den modder te ploetei'en, dag en nacht 'n gevaar zijn voor de Italiaausche verbindingen zon der dat zij vrees behoeven te hebben voor een tegenaanval. En dan bestaat voor de Italianen het ge vaar, dat de koorts in alle hevigheid zal uit breken en huxi troepen teisteren. De troepen van den keizer hebben hun strijdvaardigheid bewezen bij de eerste be langrijke Abessynische aanvallen, waarbij onder meer Abbi Addi werd heroverd. Deze operaties zijn echter door betrekkelijk kleine legërafdeelingen verricht en de drie groote legers in het noorden zijn nog steeds niet in actie geweest. Helaas verbiedt de censuur mij te schrijven over de belangrijke troepenbewegingen, die omsingeling per Italiaansche troepen en on verwachte aanvallen inhouden en die reeds door den keizer zelf met roode strepen op dp kaarten zijn aangegeven. •In het zuiden, waar de Italiaixen vrijwel tot hun positie van vóór den ooi-log zijn terug gedreven, staan zij voor dezelfde moeilijk heden, daar de regen in het gebied van Moga- disco omstreeks half Januari begint en dan geleidelijk Noordwaarts trekt. Men hoort wel eens zeggen, dat het mis schien deze moeilijke positie is. die de Italia nen heeft gedreven tot wanhoopsdaden als het bombardement van het Zweedsche Roode Kruis en het gebruik van gas. Op order van den Negus is Abessynië van daag een week van gebed en vasten begon nen. Het smeekt de Voorzienigheid, dat de soldaten bewaard mogen blijven voor de ver schrikkingen van gasaanvallen. (Auteursrecht News Chronicle A. N. P.) Britsch verkeersvliegtuig in zee gestort. Twaalf inzittenden om het leven gekomen. Gezagvoerder na zes uur ronddrijven gered. Het A.N.P. meldt uit Londen. 1 Januari: Gisteravond is het vliegtuig „City of Khartoum" van de Imperial Air ways. dat van Mirabelle op Kreta was vertrokken, nabij Alexandrië ver ongelukt. Om 17.20 uur was nog een radiobex-icht van het vliegtuig ontvangen, waarin werd mede gedeeld. dat het voorbereidingen maakte om te Alexandi-ië te dalen. In de vlieghaven al daar maakte men zich daartoe eveneens ge reed. Daarna heeft men niets meer verno men. zoodat men op onderzoek is uitgegaan. Den geheelen nacht hebben toroedobootja- gers. marinesleenbnoten en andere vaartui- een de zee afgezocht, tot zij bij het. aanbre ken van den dag assistentie kregen van de luchtmacht. Z.M.'s ..Brilliant" heeft den gezag- yoer^»'- Wilson van de vliegboot op gepikt. Het schijnt, dat het vliegtuie anderhalve mijl ten noox-dwesten van dexx insang van de haven van Alexandrië omlaaggestort, is. Het ontbreken van het wrak en het relaas van den gezagvoerder doen vermoeden, dat de vliegboot gezonken is. Men heeft nu maat regelen genomen om de nlaats van het wrak te benalen. om het daarna zooals met de Tmoerial Airways is overeengekomen, te ber gen. De ramt) is blijkbaar te wijten aan het feit. dat alle motoren afsloegen. De „City of Khartoum" had een bemanning van vier leden en ver voerde negen reizigers. Ook had zij luchtpost voor Indië en Australië aan boord. Nader wordt uit Alexandrië geseind: Ongeveer twee kilometer verwijderd van de ingang van de haven van Alexandrië heeft men het wrak gevondeix van het veronge^ lukte vliegtuig ..City of Khartoum". Het wrak ligt 24 meter beneden den waterspie gel. Tot nu toe zijn twee lijken geborgen. Verder wordt gemeld, dat de gezagvoerder gered is nadat hij zes xxur in het water had rondgedobberd. De man was volkomen uit- ger>ut en ziin teestand is ernstig. De oorzaak vaxx de ramp is nog niet pre cies bekend, daar de piloot nog geen vol ledige verklaring heeft kunnen afleggen. Intusschen is het bergingswerk reeds aan gevangen en men vex-wacht, dat de machine die gezonken was, spoedig aan de opper vlakte gebracht zal kunnen woi'den. Verte genwoordigers van de Imperial Aii-ways exx van het ministerie van luchtvaart waren reeds kort na het bekend worden van liet ongeluk op de plaats van de ramp. Dertigduizend vrouwen ver laten haar betrekking. De Neurenbergsche wetten in werking. Dex-tig duizend dienstboden exx huishoud sters, beneden den 35-jarigexx leeftijd, hebben Woensdag haar betrekking in Joodsche ge zinnen, overeenkomstig de rassenwetgeving, moeterx vex-lateix. De meesten blijvexx werkloos ten laste van de regeering. (Volgens de Neurenbergsche wetteix moet ixx het vervolg eexx Arische vrouw, die bij eexx niet-Ariër als dienstbode of huishoudster in betrekking treedt, bovexx de 45 jaar zijn.) DISCONTO VAN DE BANQUE DE FRANCE VERLAAGD. PARIJS, 31 Dec. (A.N.P.) Het disconto van de Banque de France is verlaagd van 6 op 5 percent. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs sluit nu alle deuren en ramen af, zoodat er voor den zee- meex-maxx geen dexxkexx is aan ontsnappen. Maar daaxunee is zijn plan nog niet teix volle tot uitvoex'ing gebracht. Nu begint de taak van de zaagvisschen, want die slimme dieren hebben al dadelijk begrepen, wat huxx te doexx staat. Met z'xx allexx beginnen ze de palexx, waarop lxet paleis rust, door te.zagexxLDat is voor die dieren-een kleixx-werkje eix het duurt dan ook xxiet lang of het heele bouwwerk staat op losse grondvesten Schotsche kiezers in verzet. (Van oxxzexx Londexxschen correspondent). MacDonald vader en zoon, miixisters met kabinetsraixg, zijn alsnog niet gerechtigd het Lagerhuis te betreden, daar immers de ver kiezingen hun het x-echt hebben ontnomen. Zulk een toestand mag niet te lang beklijven en de partijbemiddeling voor de x-egeexixxg is dus ijverig bezig geweest de omstandigheden te scheppen voor een tusschentijdsche ver kiezing. die de twee manxxen weer zetels kaxx. geven in 's laxxds vergaderzaal. Voor die partijbenxiddeling is het een zaak van wikken, de kiezers beschikken. Goed wikken kan de verlangde uitkomst bevox-deren. De MacDonalds zijix natuurlijk Schotten. De ixaam stelt, lxet buiten, allen twijfel. Maar vele Schotten zijn niet tiereid hen. politiek gesproken, met hun ras te vei-eenzelvigen. Het werk der partii bemiddeling heeft in Schotlaxxd wat kritiek gekregexx. MacDoixald Sr. ls de candidaat geworden voor de Schot sche Uixivei-siteiten. Het is merkwaardig, dat MacDonald in een vroeger stadium van zijn politiek leven hevig heeft gefxxlmineex'd tegen de ondemocratische instelling van een verte- geixwoordiger in het Lagerhuis van gepro- moveei-den. Thans heeft lxij -gretig ziin be- ïxoeming tot candidaat voor de Schotsche universiteiten aanvaaixl. De beixoemixxg was mogelijk geworden, omdat er tewijl dè ver- kiezingexx aan dexx gang waren een vacature ontstond door het overlijden van den can didaat Skelton. MacDonald is naar bekeixd lid en leider van de nationale labour partij. Het aantal gepromoveerderx var. Schotsche universiteiten, die het nationaal-Labour po litiek geloof belijden, kan men op de vingers tellen. Deze Univex-siteiten hebben als de meeste in Groot-Brittannië, altijd Conserva- tievexx naar het Lagerhuis afgevaardigd. Erx klaarblijkelijk hebben vele oud-studenten er ernstig bezwaar tegen MacDonald als hun candidaat te aanvaarden exx aldus zich voor de wereld te weerspiegelen in een politieke kleur, welke de hunne niet is. De partijbemiddeling heeft hai-d beproefd deze bezwaren te overwinnen door nadruk te leggen op de noodzakelijkheid het natio nale karakter van het laxxdsbestuur te be waren. De argumenten hebben in zoo verre succes gehad, dat de benoemingsorganen der universiteiten er door zijn bewogen Mac Donald eenparig te kiezen voor de candida- tuur. Maar de „rank and file" dat wil zeg gen de univex'siteitskiezers blijven in op stand. De onafhankelijke Schotsche geest, die zich niet door Downing Street de wet wil laten voorschrijven, doet zich gelden. „Waar om", vragen zij, „moeten wij Schotten aan nemen wat Engeland heeft verwox-pen?". De Schotsche Nationalistexx exx de Schotsche Labour-partij hebben tegencandidaten ge steld. Tories voelen er veel voor een onaf- haxxkelijken tegencandidaat te stellen. Maar hoe meer candidaten er komen hoe beter de kans voor Raxxxsay MacDonald belooft te worden. De zoon, Malcolm, is caxxdidaat gesteld voor een district, dat eveneens xxationale Labour en kortweg Labour-kiezers nagenoeg ontbeert. Het is Ross en Cromarty; Liberalen hebben er sinds lang de overhand Ook hier zijn kapers op de kust. Conservatieven ijve ren er voor de candidatuur van den jongen Churchil. Onafhankelijke Liberalen zoeken een tegexxeandidaat. A. K. VAN R. VRIJDAG 3 JANUARI HILVERSUM I 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.—VARA. 8Gram.pl. 9 30 Kookpraatje. 10.Mor- genwijdixxg VPRO. 10.15 Lezing. 10.35 Gx-anx.pl. en voordx-ac'ht. 12.— Gx-am.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl, 2.Muzikale cau- seiyfe. 2.30 Granx.pl. 2.50 Causerie. 3.15 De AVRO-Decibels. 4.Gram.pl. 5.Voor de kixxderexx. 5.30 VARA-Oïkest, 6.Voordracht. 6.15 Vervolg oi-kestcoixcert. 7.— Lezing 7.20 Orgelspel. 7.50 Berichten. 8.05 Lezixxg 8.30 Trio concert. 9.00 Lezixxg. 9.30 vervolg trioconcert 10.Lezing. 11.0012.Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. Algem. progi'amma verzorgd door de N.C.R.V. 8.Schriftlezing exx meditatie. 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgexxdienst. 11.Baritoxx en piano. 12.15 Graxxx.pl. 12.30 Ensenxble v. d. Horst en gram pl. 2 Gram.pl. 2.30 Chr. Lec tuur, 3.— Gram.pl. 3.15 Concei-t (alt, piaxxo, cello, hobo). 3.45 Gram.pl. 4.— Vervolg coixcert 5.— Orgelspel. 6.Gram.pl. 6.30 Lezixxg. 7. Berichten 7.15 Reportage 7.30 Lezing 8.— Be richten, gram.pl. 815 Haai'l. Orkestvereexx., m. m.v. soliste. (Om 9 15 Gram.pl.) 10.35 Berich ten. 10.4011.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 11.20 Orgelspel. 11.50 Trocadero Cinema Or kest 12.50 Dansxxxuziek 1.35 Viool en piaxxo 2.20 Granx.pl. 2.50 Sextetconcert. 3.50 BBC- Midlaixd-orkest 5.05 Gram.pl. 5.35 Kwintet concert. 6 20 Bei'ichtexx. 6.50 Piaixorecital 7.10 Lezing 8.20 BBC-Symphonie-orkest olv. Sir Henry J. Wood exx solist 10.— Berichten 10.30 Radiotooixcel 10.50 BBC-Theater-orkest. 11.35 12.20 Dansmuziek RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 exx 8 20 Gram.pl. 11.35 Dito. 12.35 Orkest- coxxcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Trio Pasquier en zaxxg. 5.50 Orkestcoixcert 8.20 Zaixg eix piano. 9.05 „La béarnaise", operette van Messager. Leidixxg: Labis 11.051.05 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcoixcert 9.30 Gevar. concert. 11,20 Onxroepkleinorkest olv. Eysoldt. 1.35 Granx.pl. 3.35 Viola en piaxxo. 4 20 Leipziger Synxphoxxie- orkest exx solisten. 6.20 Omroepkwintet. 7.35 .Friedrich Wilhelm von Stexibexx", opera vaxx Bullerian. Leiding: Buschkötter. 8.50 Concert. 10.2011.20 Populair concert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Granx.pl. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 exx 5.20 Gram.-pl. 6.35 en 7.20 Sa lonorkest. 7.35 Graxxx.pl. 8 20 Omroeporkest en koor. 10.3011.20 Trioconcei-t. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12 50 Saloxxoi-kest 1.50 Zang 2.00^2.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 5.50 Zaixg en piano. 6 20 Gram.pl. 6.50 Pianoi-ecital 7.35 Zang 82*0 Symphoixiecoixcert mmv. solisten. 10.30—11.20 Gram.pl DEUTSCHE "-NBSENDER, 15. M. 7.30 ;,Im Jaixuar", nxaaixdo.verzicht' 8.20 Marschencoixcfix-t. - 9.20 Berichten: 9.40 Cause rie 9.50 Fluit en piano 10.05 Weei-bericht 10.20 •—11.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6