ONZE EERSTE KLASSERS IN HET VELD DE PRESTATIES VAN ONZE TWEEDE-KLASSERS. KON. NED. VOETBALBOND DE OVERIGE EERSTE KLASSERS DERDE KLASSE MAANDAG 6 JANUARI 1936 HAÏEJE M'S D A GBEAD Haarlem klopt V. S. V. in de laatste minuut. R. C. H. ver liest op onfortuinlijke wijze van H. B. S. De Stormvogels ver liezen den uitwedstrijd tegen D. W. S. met den oneven goal. D. H. C. neemt revanche tegen H.F.C.De wedstrijd Bloemen - daalKinheim na een enthousias ten strijd door de thuisclub met 21 gewennen. De kam- pioenscandidaten E. D. 0. en Vriendenschaar deelen de punten. Ranglijstjes. Eerste klasse: Sparta gesp gew.gel.verl.pnt v.-t. nrm. 10 6 3 1 15 29—19 1.50 V. S. V. 11 6 2 3 .14 22—20 1.27 A. D. O. 12 7 0 5 14 28—29 1 17 Ajax 10 5 1 4 11 26—17 1.10 H. B. S. 11 5 2 4 12 24—23 1.09 Haarlem 12 5 3 4 13 29—25 1.08 R. C. H. 11 4 3 4 11 19—17 1 K. F. C. 11 3 3 5 9 12—19 0.82 Xerxes 11 2 2 7 6 22—31 0.55 Hermes-D. V.S 11 1 3 7 5 16—29 0.45 Tweede klasse A: E D. O. 11 4 6 1 14 25—21 1.27 Vriendensch 12 4 7 1 15 23—16 1.25 D. O. S. 10 4 4 2 12 23—16 1.20 Zeeburgia 11 4 4 3 12 24—23 1.09 U. V. V. 11 4 4 3 12 27—29 1.09 A. F. C: 11 3 5 3 11 3335 1.— 't Gooi 10 4 2 4 10 21—23 1 Alcm. Victrix 11 3 3 5 9 29—30 0.82 Bioemendaal 11 3 3 5 9 19—25 0.82 Kinheim 12 1 4 7 6 15—27 0.50 AFDEELING II. Esrste klasse: Blauw Wit 10 7 2 1 16 22—7 1.60 D. F. C. 10 6 3 1 15 19—11 1.50 Feijenoord 10 6 2 2 14 29—11 1.40 Stormvogels 12 7 2 3 16 32—15 133 D. W. S. 12 4 4 4 12 26—25 Z. F. C. 12 3 6 3 12 17—21 1.— D. H. C. 11 4 2 5 10 34—2-3 0.91 Excelsior 12 2 3 7 7 16—36 0.53 V. U. C. 11 1 3 7 5 16—35 0.45 H. F. C. 12 1 3 8 5 1440 0.42 K. F. C.Sparta (25) Sparta heeft in dezen wedstrijd uitstekend gespeeld en de overwinning volkomen ver diend. .Over het spel van K.F.C. lag een mat heid, welke den geheelen wedstrijd duurde. In de voorhoede was Jb. Mol vervangen door dat deze overschrijving naar D.W.S.-heeft ge vraagd. Voormolen scoorde het eerste en tweede doelpunt, Papenhoven het derde. Toen Seton de vierde goal maakte, leefde K.F.C. even op. Nog voor de rust wisten de Koogers een tegenpunt te maken. De eind stand wercl verkregen door doelpunten van Seton en Kruyver. A. D. O.Ajax (21) De hoofdstedelingen hebben na een snellen en spannenden wedstrijd in de Hagenaars hun meerderen moeten erkennen. Dezen waren over het geheel het meest in den aanval en had Keizer niet zulk goed werk in het doel verricht, dan zou de nederlaag van Ajax grooter zijn geworden. Voor Diepenbeek en Jurriaans had Ajax invallers moéten opstel len. A.D.O. nam na dertien minuten de lei ding en hoewel van Reenen meermalen goed doorbrak, waren zijn schoten te slecht ge richt om keeper Koek te passeeren. Pas vlak voor rust wist hij uit een corner gelijk te ma ken. Na de rust was A.D.O. het meest in den aanval. Berg scoorde het winnende doelpunt. Hermes-D. V. S.XerXes (26) De eerste helft blonk niet uit door goed spel, geheel in tegenstelling met het beeld van den strijd na de pauze. Xerxes kreeg vlak voor de rust den goeden vorm te pakken en toen had H.-D.V.S. niet veel meer in te brengen, hoewel het nog even de leiding in handen heeft gehad (2—1). La- gendaal zorgde voor den gelijkmaker. De Jong, v. d. Welle. Lagendaal en nogmaals v. d. Welle brachten Xerxes in veilige haven. Uit mooie aanvallen wisten zij vier doelpunten te maken. FeijenoordZ. F. C. (11) Feijenoord heeft het spel veel te kort ge houden en daardoor zichzelf belet de zege te behalen. Steeds wist de Z.F.C. verdediging in te grijpen en zeer langen tijd een voorsprong te behouden. Eerst tien minuten voor het. einde kreeg Feijenoord een strafschop te ne men, waaruit Vrauwdeunt de partijen op ge lijken voet bracht. Ondanks hard zwoegen lukte het Feijenoord niet nogmaals den Z.F.C.- keeper te passeeren. V. U. C.—D. F. C. (3—3) Een spannende wedstrijd. Borgeijk gaf aan D.F.C. de leiding, dadelijk gevolgd door een doelpunt van Beekhuyzen (O2). In d'e tweede helft benutte Van der Wildt een strafschop (12). Een kwartier later maakte Koppens gelijk (22). Weer vijf minuten later gaf Kop pens aan V.U.C. de leiding (32), maar het was Mijnders, die weer gelijk maakte (3—3). Hierbij bleef het. ExcelsiorBlautt? Wit (14) Reeds kort na het begin wist BI. Wit door Van Nol de leiding te nemen. Kort daarna scoorde dezelfde speler uit een corner weder om. Westphal maakte het derde doelpunt, toen hij bij een algemeenen aanval vrij voor het doel kwam te staan. Toen een Blauw-Witter in het strafschop-gebied hands maakte, kreeg Excelsior een penalty te nemen door Manssen. Ferwerda sloeg den bal terug, maar hij wist het nieuwe schot van Manssen ook te stoppen. Voor rust maakte Excelsior nog een tegen punt. Na de rust kregen de Rotterdammers nog een penalty te nemen, doch ook nu bracht deze geen succes. Westphal maakte het vierde doelpunt voor BI. Wit. V. S. V.-Haarlem (2-3) Het was voor V.S.V. een teleurstelling, dat na tot tweemaal toe den achterstand te heb ben ingeloopen, haar in de laatste halve mi nuut toch nog een gelijk spel ontging. Naar onze meening zou een gelijk spel de juiste ver houding hebben weergegeven. De elftallen stelden zich onder leiding van scheidsrechter Van Moorsel als volgt op: V.S.V. N. Michel Broek v. Zutphen De Vries, De Koning, Hillekamp Goosen, U. de Wolf, G. Michel, Sterk, Borst. Haarlem Kammeijer, v. Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg Vreeken, Van Gooi, De la Mar Verhappen, v. d. Berg Kaan De wedstrijd had 'een veelbelovend begin. Vooral het spel van Haarlem was voor de rust van bijzonder goed gehalte. Het was toen vooral de voorhoede der gas ten, die door mooi open spel goed voetbal te zien gaf. Reeds binnen 3 minuten kwam Smit alleen voor keeper Michel te staan ctoch op on verklaarbare wijze faalde de internationaal volkomen met zijn schot. Doch spoedig maakte hij dit. weer goed door het talrijke publiek op verschillende mooie staaltjes voetbal te vergasten. Na zeven minuten veroorzaakte De Vries een vrijen trap. Kammeijer plaatste goed voor doel en Van Polanen schoot onhoudbaar in (0—1). Haarlem bleef ook hierna nog geruimen tijd het beste van het spel behouden. Veel gevaar was er, ondanks de goed in vorm zijnde Haar lem-voorhoede, echter voor het V.S.V.-doel niet, daar de verdediging van de thuisclub eveneens in zeer goede conditie was. Allengs kwam de voorhoede van V.S.V. er ook wat beter in, waarbij bleek, dat er aan de verdediging van Haarlem nog wel het een en ander haper de. Bij een corner op het Haarlem-doel zette Goosen den bal goed voor doel. De Koning nam hem op zijn hoofd. Sterk plaatste zijn voet er onder, en de stand was weer gelijk (1—1). Het spel ging hierna vrijwel gelijk op; voor rust werd er niet meer gescoord. Na de pauze bleef het spel spannend, al kon er dan ook niet van fraai voetbal gesproken worden. In een periode van overwicht der thuisclub kwam juist aan den anderen kant een doelpunt, toen Smit plotseling een afge meten through-pass naar De Winter gaf. Het scheen ons toe, dat hierbij de V.S.V.-verded:- ging niet geheel vrij uit ging (1—2). Toen Goosen, bij een vrijen trap naar binnen was gekomen, wist hij van korten afstand den bal langs Kaan te schieten (2—2). De laatst 10 minuten van den strijd waren buitengewoon spannend. Be'de elftallen tracht ten nog een overwinning uit het vuur te slee pen. Het zag er al heel donker voor Haarlem uit, toen eenige minuten voor het einde v. cl. Berg hands maakte. De Wolf nam den straf schop en tot teleurstelling van den V.S.V.- aanhang hield Kaan den bal uit zijn doel. Men verwachtte dat de beide punten broe derlijk zouden worden gedeeld. Maar Kam meijer zorgde voor de verrassing. Het was bijna tijd toen hij met een snelle rush de IJmuider-verdediging passeerde. Nog eenige seconden en het moet tijd zijn. Een schot en ja...... Haarlem had gewonnen Nog was het gejuich dei' Haarlemsche supporters over dit fraaie en verrassende doelpunt niet ver stomd of Van Moorsel liet het eindsignaal hooren. R. C. H.-H. B. S. (1-2) Het geluk schijnt R.C.H. den rug toege keerd te hebben. Tegen H.B.S. had een 21 overwinning voor R.C.H. de krachtsverhou ding heel wat beter weergegeven. Ruim driekwart van den wedstrijd heeft R.C.H. den toon aangegeven; in het laatste kwartier van den wedstrijd, bij een der wei nige uitvallen van H.B.S.ontstond tenslotte, zij het met een fraai schot van Van Vliet de winnende goal. Vrij veel publiek woonde dezen spannen- den, zij het niet in grooten stijl gespeelden wedstrijd bij. Zooals gezegd gaf R.C.H. vrijwel regelma tig den toon aan, waarbij de achterhoede al een zeer bijzondere rol speelde; vooral beide backs waren weer op dreef. In de midden linie was Ruis de man. Hij beheerschte het middenveld en werd daarbij zeer goed ge steun door de kanthalves. De voorhoede had het te kwaad met de sterk verdedigende hou ding van het H.B.S.-elftal, dat vrijwel gere geld met zeven menschen in de verdediging speelde. Daarbij komt dat Lenselink ditmaal niet veel succes had met zijn goede voorzet ten en ook Van der Meulen plaatste slechts zelden een goeden bal voor het doel. Daar mede is het weinige succes van de voorhoede die toch regelmatig in den aanval was, wel verklaard. Direct na den aftrap neemt R.C.H. het spel in handen; aanval op aanval wordt op het H.B.S.-doel ondernomen, waarbij door de sterk verdedigende houding, weinig gevaar ontstaat. Wel wordt een doelpunt van v. d. Horst wegens hands geannuleerd en daarna een van Hoogendoorn wegens buitenspel, het duurt ruim een half uur eer Metten een gevaarlijke situatie voor zijn doel heeft op te lossen. Daarna neemt R.C.H. weer de over hand doch nog voor de rust moet de R.C.H.- doelman vervangen worden door Bergsma. Nadat de rust met 0—0 was ingegaan, is R.C.H. in de tweede helft, ondanks den te genwind direct weer in den aanval. Slot schiet eenmaal hard tegen den paal, waarna v. d. Horst een vrijen trap inschiet, die met moeite gekeerd wordt. Na twintig minuten krijgt R.C.H. wegens hands een penalty, die door v. d. Horst be nut wordt. Met dezen 10 voorsprong denken we R. C.H. te zien winnen. Echter volgt meteen de gelijkmaker voor H.B.S. uit een voorzet van links, waartegen door R.C.H. in het veld sterk geprotesteerd wordt; doch ondanks de zen tegenslag blijft toch de Racing het meest in den aanval. H.B.S. speelt met drie voorwaartsen. Vlak voor het einde wordt een snelle doorbraak van H.B.S. de thuisclub noodlottig. Van Vliet krijgt een vrije kans en met een diago naal schot is Bergsma gepasseerd. Wel krijgt de Racing nog enkele kansen- om gelijk te maken, het lukt echter niet. Met een 21 overwinning gaat H.B.S. naar huis. Er werd gespeeld tusschen: R. C. H.: Metten, Kors, Prevost, Geutskens. Ruis, Prevost, v. d. Meulen, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. H. B. S.: Boelhouwer, v. d. Veg'te, Bakhuys, van Vliet, Ophorst, Graafland, Duyzensi d'Fonseca, Taverne, Pierhagen, Mul. D.H.C.-H.F.C. (6-0) Wederom heeft H.F C. een zware nederlaag geleden en mede door het gelijke spel van V.U.C., wordt het nu langzamerhand toch wel somber. Ook ditmaal zat het H.F.C. de eerste helft niet mede; de drie goals, die de Delftenaren in deze periode maakten, waren niet zonder geluk. De H.F.C.-achterhoede heeft een moeilijken middag gehad en het is niet te verwonde ren, dat tenslotte de score zoo hoog gewor den is. De H.F.C.-voorhoede bracht niet veel op luchting: alleen Koper maakte het zijn te genstanders nog wel eens lastig, hij onder vond echter weinig steun van zijn neven- spelers. Onder leiding van scheidsrechter Groot- meijer stelt H.F.C. zich als volgt op: Hagenaar, Drijver, Koper, Kermer, Höck, Beets, Kruyer, Jongeneel, Dorsman, Van Baasbank, Van der Togt. H..F.C. heeft het eerst het voordeel van den wind, de eerste aanvallen komen dan ook op het D.H.C.-doel; zij leveren echter niets op. Behoudens enkele schoten van Kopér behoeft keeper Boot niet veel op te treden. De snelle open attaques van de D.H.C.- voorhoede blijken zeer gevaarlijk te zijn. Van Nellen gaat er eenige malen tusschen uit; zijn voorzetten veroorzaken moeilijke situa ties voor Van der Togt's doel. Een scrimmage voor het H.F.C.-doel brengt den bal bij Buyink, zijn schot wordt van richting veranderd en de bal verdwijnt in het net. (10). In het veld is H.F.C. niet veel zwakker; voor den goal lukt het echter steeds niet. D.H.C. is gelukkiger, goed doorzetten van Buyink stelt iDtmars in staat, ten tweeden male te scoren. (20). Nog voor de rust Is het Van Dijk. die een voorzet van Van der Sloot benut, daarmede den stand op 30 brengende. Na de hervatting speelt DH.C. met een veiligen voorsprong verder. Dit is dan ook wel te merken aan haar spel: er wordt rus tig en beheerscht gespeeld. Het plaatsen is een klasse beter dan dat van H.F.C. De Haarlemmers worden in de verdediging te ruggedrongen. Van Nellen is een voortdurend gevaar voor de H.F.C.'ers; na verschillende voorzetten is hij het zelf tenslotte, die het vierde doelpunt scoort. (40). Aanval op aanval volgt nu: Ditmars, daar toe door zijn binnenspelers in staat gesteld, lost verschillende schoten. Deze leveren ech ter niets op. Van Nellen is gelukkiger; uit een scrim mage krijgt hij den bal te pakken; hij lost een hard schot en de stand is 50. Sporadisch doet H.F.C. nog enkele aanval len; twee vrije trappen op den rand van het penaltygebied geven ook geen succes. D.H.C. houdt het spel wel eens wat erg kort, Van Nellen verricht steeds fraaie staal tjes voetbal. Een keurige center van hem wordt door Ditmars meegenomen en kei hard ingekogeld. Van der Togt is ten zesden male gepasseerd. (60). H.F.C. gaat nu wel wat meer aanvallen; de D.H.C.-backs blijven echter meester van het terrein. Zij verplaatsen het spel telkens weer naar de H.F.C,-helft. Goals komen er niet meter. Met D.H.C, in den aanval komt het einde met een verdiende overwinning voor de Delftenaren. D. W. S.-Stormvogels (1-0) De elftallen waren: D. W. S.: Heekelaar, Caldenhove. Van Stokken, Trok, Hilster, Hartwick, Beuker, Slot, Ditmeyer, Luttinghuis, Van Stokken. Stormvogels v. d. Laan. Wey. Effern, Prins, v. d. Steen, v. d. Velde, Fijen, Tol, Haak Jr., Haak Sr., Hollenberg, Het spel is nauwelijks twee minuten oud, als scheidsrechter Wey heel D.W.S. naar de kleedkamer verwijst omvan kleeding te verwisselen, daar het Amsterdamsche tenue te veel overeenkomt met dat van Stormvo gels. Nauwelijks is de strijd weer hervat, of Beu ker krijgt, met alleen Hollenberg voor zich, de kans van den dag, doch hij plaatst den bal nog naast. Even komt nu de Stormvogels-voorhoede in actie. De beide binnenspelers blijven ech ter ver achter; dit maakt de taak van Cal denhove en Van Stokken gemakkelijker. Wey mist na voorzetten van rechts twee gemakkelijke kansen en Van der Laan schiet hard tegen Heekelaar aan. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Om beur ten verkeeren de doelen in gevaar. Hollen berg krijgt het 't zwaarst te verantwoorden, doch hij weert zich best. Vijf minuten voor de rust wordt hij echter door Van Stokken gepasseerd. Deze stond in buitenspel-positie, doch deze werd opeheven, doordat Haak den bal even aanraakte. (10). Wey verlaat het veld; hij wordt door Van Pel vervangen. We notéeren nog eenige goede IJmuider- aanvallen, maar Van Stokken en Caldenhove weten van geen wijken. Direct na de rust zit Stormvogels voor het D.W.S,-doel, waar men met man en macht aan het verdedigen slaat. Het duurt maar kort of Caldenhove redt een bijna ze ker doelpunt. Inmiddels zijn de uitvallen van D.W.S. zeer gevaarlijk. Gelukkig voor Stormvogels wer ken Beukers en Van Stokken te slordig af, zoodat Hollenberg het niet druk krijgt. Heekelaar krijgt het heel wat drukker. Vooral Van der Steen maakt het hem met zijn voorzetten al zeer lastig. Heekelaar maakt een onzekeren indruk. Effern ziet kans hem met een kopbal te passeeren, doch Van Stokken voorkomt ger, al scheen het, dat hij den bal achter €b lijn stopte. Na dit Stormvogels-offensief volgt plotse ling een snelle D.W.S.-aanval. Een voorzet van Beukers kopt Luttinghuis prachtig in, doch Hollenberg redt heel mooi. Twintig minuten voor het eind krijgt Stormvogels een penalty te nemen. Haak Jr. neemt deze, doch schiet recht op Heekelaar af. Dit succes moedigt D.W.S. aan; men weet zich uit den Stormvogels-greep vrij te ma ken. Weer stopt Hollenberg een vliegend, schot fraai. Stormvogels wijzigt nu haar elftal: Haak Jr. wordt naar de voorhoede gedirigeerd, Tol back, Van Pel halfback. Dit komt de kracht van het elftal niet ten goede. Het spel gaat nu gelijk op. doch de Stormvogels-aanval is nu niet gevaarlijk meer. Met 10 voor D.W.S. komt het einde van dezen spannenden wedstrijd. De uitslagen. AFDEELING I KFCSparta 25 ADOAjax 21 RCH—HBS 1—2 Hermes-DVSSerxes 2—6 VSV—Haarlem 2—3 Tweede klasse A: BloemendaalKinheim 21 AFCAlcm. Victrix 54 EDOVriendenschaar 00 ZeeburgiaDOS 11 UW—'t Gooi 3—1 Tweede klasse B: ZW—Hercules 5—1 HilversumWest Frisia 22 Velox—W F. C. 6—5 OVVO—Spartaan 2—1 OSV—BFC 5—2 Derde klasse A: KW—Beverwijk 3—3 HRCPurmersteijn 52 De Volewijckers-Zaandijk 2l Alkm. BoysSucces 3—0 HollandiaHelder 31 Derde klasse B- AssendélftZRC 21 TfWSDZ 4—2 Halfweg—DJK 2—4 DEC—DWV 0—8 Zeem.—Ahrend's VC 11 Vierde klasse D: EHSDe Meteoor 28 SwiftAmstel 32 Fr. Hendrik—'THB 7—1 Reserve eerste klasse: ZFC 2—Blauw Wit 2 3—4 Haarlem 2Zeeburgia 2 4 Spartaan 2EDO 2 1te Ajax 2—RCH 2 2—2 Stormvog. 2Hilversum 2 22 Reserve tweede klasse B: Ajax 3—V. S. V. 2 HFC 2—WA 2 WMS 2—AFC 2 AFDEELING II. Eerste klasse: DWSStormvogels DHC—HFC FeijenoordZFC VUC—DFC Excelsior—Blauw Wit Tweede klasse A: QuickEmma Unitas—SVV Steeds HoogerOlympia 20 VDL—The Rising Hone 31 RFC—HW 4—1 Tweede klasse B: GoudaOvermaas 25 Hoek v. HollandAlphen l0 4—3 6—1 1—5 1—0 6—0 1—1 3—3 1—4 1—0 2—1 DCLCW Nep tun usUVS ODSBE-C Derde klasse A: CeleritasZandvoort SchotenHillinen Scheveningen— Lugdunum HillegomBMT De KennemersSVC 1—3 5—3 3—1 1—2 4—2 3—2 3—2 1—2 AFDEELING III Eerste klasse: AGOW—PEC 3—0 Ensch. Boys—SCH 14 HeraclesTubantia 51 ZACEnschedé 16 WageningenGo ahead 01 Tweede klasse A: UDRobur et Velocitas 12 Zw. BoysSallandia 32 Hengelo—KHC 5—2 RodaBorne 14 Tweede klasse B: AZCRheden 92 NEC—Be Quick 4—2 WVC—Silvolde 4—3 AFDEELING IV. Eerste klasse: NACJuliana 51 LongaNoad 60 EindhovenBW 11 BleijerheidePSV 1—1 MWRoermond 31 AFDEELING V Eerste klasse: GVAV—Veendam 2—3 Sneek—Velocitas 06 HSC—Be Quick 0—6 AchillesFriesland 33 (De wedstrijd Leeuwarden- Hoogezand is met 20 ge staakt wegens een beenbreuk van één der spelers van Leeuwarden). E. D. O.Vriendenschaar (00) Evenals in Culemborg is ook nu weer de wedstrijd in een gelijk spel geëindigd. Beide partijen wisten- het niet tot een doelpunt te brengen. De strijd was zeer spannend, met dikwijls goed voetbal. Vriendenschaar was zeer enthousiast en robust, E.D.O. technisch iets beter, maar veel minder strijdlustig. Hierdoor kwam het dan ook dat de thuisclub in de eer ste helft een onderdeel van een seconde te langzaam was, waardoor de bezoekers het meest in den aanval waren. Gelukkig was de E-D.O.-verdediging in goe den vorm; vooral Boeree heeft een mooien wedstrijd gespeeld. Van Roon was eveneens goed; Van der Kuyl als van ouds lastig te passeeren. In de middenlinie speelde Oomen uitste kend; Koppen was in het begin te langzaam: later heel goed, Schalie bleef iets onder de verwachting, als kreeg hij op het laatst van den wedstrijd zijn vorm te pakken. De voorhoede, welke den steun van Perukel miste, kon tegen de stoere Vriendenschaar- verdediging niet op gang komen. De invaller- linksbinnen zal met eenige routine een vas te plaats in het elftal krijgen. Als scheidsrechter Van Rappard beginnen blaast, stelt E.D.O. zich als volgt op: Van Roon, Van der Kuyl, Boeree, Van der Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Goemaat, van der Putten, Schijvenaar, P. Spek. De bezoekers zetten er een vlug tempo in, wat E.D.O. te machtig blijkt. Bepaald verdedigend speelt de thuisclub niet, maai- de middenlinie kan vooreerst nog geen aanval opbouwen; zij moet zich spe ciaal rot verdedigen bepalen. Toch zijn de bezoekers niet gevaarlijk, daal de E D.O.-verdediging zeer solide speelt. Na geruimen tijd kan E.D.O. zich wat los werken en dan blijkt dat haar aanvallen zeer gevaarlijk zijn; er wordt echter te slecht ge schoten om succes te hebben. Na de hervatting neemt de thuisclub het spel in handen. De verdediging is de Vrien denschaar- voorhoede nu volkomen de baas. Maar ook de Culemborgsche verdediging weet steeds de E.D.O.-voorhoede in bedwang te houden. Tal van vrije trappen op het Blauw-zwarte doel worden genomen, maar steeds zonder succes. Van der Kuyl wordt geblesseerd; hij wordt vervangen door Kollerie. Van der Put ten verwisselt van plaats met Koppen. Maar wat ook geprobeerd wordt, niets wil lukken. Als de scheidsrechter voor het laatst fluit, is de stand nog 00. BloemendaalKinheim 21 De verdiende overwinning, welke Bloemen daal gisteren op Kinheim behaalde, was van meer dan dubbele waarde. Vooreerst werd zij behaald op een concurrent en vervolgens, het geen misschien nog wel het belangrijkste is, bleek dat het goede oude Bloemendaal niet verontrust behoeft te zijn, wanneer een aantal leden ontrouw wordt. Vijf spelers ont braken op het appèl, doch aangevuld met ve teranen en tweede-elftallers, speelde de witte ploeg met een vuur, zooals wij dat in langen tijd niet gezien hebben. Direct na het begin werd Kinheim terug gedrongen, doch de verdediging der Velsena- ren wist voorloopig den druk te weerstaan. Na ruim een kwartier schoot De Bock een terug komenden bal op fraaie wijze in het Kin- heim-doel. (1—0). De bezoekers kwamen er hierna beter in, doch vonden de geheel uit andere spelers be staande verdediging van Bloemendaal paraat. Met een ongewijzigden stand kwam de rust. Na de hervatting ging het initiatief aan vankelijk weer van de thuisclub uit. Het duurde niet. lang of Hartman had met een hard schot den voorsprong vergroot (20). In de periode welke hierop volgde, waren de Kinheimers misschien iets sterker, doch de aanvallen van Bloemendaal waren gevaar lijker. De voorhoede der witten kreeg nog en kele kansen, doch aan beide zijden bleven de verdedigingen meester van het terrein. Vijf minuten voor het einde scoorde Rama kers met een kopbal een niet onverdiend te genpunt. Verder brachten de bezoekers, die gedu rende den resteerenden speeltijd fel opdron gen. -het echter niet. Met Kinheim in den aanval kwam het einde met een ongewijzigden stond. Een pluim voor het zoo sterk gewijzigde witte team is hier zeker op zijn plaats. De elftallen waren als volgt; Bloemendaal: Beyk Sr. Van der Bijl, Van der Meij, Leemhuis, H. Beijk, Immer, Kammeijer, De Bock, Paap, Hartman, Van Leuven. Kinheim: O. Kuilenburg, I. Groeneveld, P. Nieman, J. Ramakers, H. Groeneveld. Schoo, P. Druyven. W. Groeneveld, Stals, Rozemeijer, C. Druijven. SchotenHillinen (42) Eindelijk heeft Schoten het zoet der over winning mogen smaken. Er werd door het Schoten-elftal hard gewerkt. Hillinen heeft eerst het windvoordcel, maar voorloopig komt zij niet verder dan de backs. Schoten zet een goeden aanval op, waarbij gedoelpunt wordt, maar deze goal wordt ge annuleerd wegens buitenspel. Bij een aanval van Hillinen weet de links buiten De Water te scoren (0—1). Schoten komt nu wat meer in den aanval: Cop maakt gelijk (11). Schoten blijft het beste van het spel behouden; nu maakt De Bok een doelpunt (2—1). In de tweede helft weer een enthousiaste wedstrijd; telkens zien wij gevaarlijke aan vallen. Uit een voorzet van Oorthuis zet De Bok het leder onberispelijk in (31). Dan komt Hillinen weer opzetten; haar mid voor Scholte verkleint den achterstand (32). Schoten is nog niet zeker van haar overwin ning, totdat Hetem mooi inschiet en aan alle onzekerheid een einde maakt (42). De KennemersS. V. C. (12) De Kennemers hebben tegen deze pittige Haagsche ploeg hun eerste nederlaag geboekt waardoor de spanning is toegenomen. Direct na den aftrap schiet Groot keihard, over. Ook de gasten misten een kans. Wanneer na tien minuten Groot echter door geeft aan Horeman, bezorgt deze aan Kennemers de leiding (10). Direct daarna mist Steeman op korten af stand van het S.V.C.-doel een kans. De mid denvoor van S.V.C. maakt dan op fraaie wijze gelijk (1—1). De Hagenaars weren zich geducht, terwijl de wijkers een eenigszins vermoeiden indruk maken. Nog vcor rust zorgt De Lange met een kopbal voor den voorsprong van S. V. C. (1—2). Na de rust zijn de rood-zwarten direct in het offensief doch het lukt niet. Schoten van Groot, Horeman en Bakker gaan juist naast of over. Na 15 minuten wordt Effern wegens een opmerking tegen den scheids rechter het verder medespelen ontzegd. Met tien man spelen de Kennemers verder. In- tusschen moet ook Van Urk enkele venijnige schoten verwerken. In de laatste minuten worden nog eenige kansen gemist, Als het eindsignaal klinkt is de stand nog 1—2. K. V. V.—Beverwijk (3—3) Op een vrij goed bespeelbaar terrein trapt Beverwijk tegen wind in af. Voor zoover de gesteldheid van het terrein dit toelaat, wordt er vrij vlug gespeeld. Ofschoon de thuisclub zich beter aanpast, zijn de Wijkers meer in den aanval. De roodibroeken blijven goed aanvallen, maar het spel wordt te kort gehouden. Het succes komt dan ook aan de andere zijde, als K.V.V. goed doorbreekt en onhoudbaar den bal in het Wijkernet plaatst. De achterhoede der thuisclub kan geregeld goed ingrijpen en wegwerken. Geholpen dooi den wind komen de K.V.V.'rs steeds voor den Wijker keeper, die weer moet zwichten voor de opdringende voorhoede. Als dit doelpunt gemaakt is, blijkt hij gelesseerd te zijn: hij moet vervangen worden (20). Na de rust heeft Beverwijk haar spel methode gewijzigd en betrekt geregeld en goed de vleugels in den aanval. Uit één van deze aanvallen van rechts, doelpunt de linksbuiten onhoudbaar (21). De druk op het K.V.V.-doel wordt zóó sterk dat één der achterspelers een straf schop veroorzaakt. Deze wordt benut (2—2). Enkele minuten later breekt K.V.V. goed door; onhoudbaar voor den reserve-keeper gaat de bal in het kijker-doel (32). De Wijkers laten oen moed niet zakken, zij nemen het spel geheel in handen. Bij een hoekschop is het weer de links buiten die onhoudbaar gelijk maakt (3—3).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10