Mijn kijk op het spel VOETBAL IN BELGIë. RESERVE 1E KLASSE R.K. VOETBAL „Kennemerland" 15 jaar. BILJARTEN RUGBY MAANDAG 6 JANUARI 1936 HAAKtEM'S DAGBLAD 7 door Criticus. E. D. O.Vriendenschaar. Het is opmerkelijk, hoe dikwijls de spel- kwaliteit in het eerste kwartier van een voet balwedstrijd het vertoonde in het overige ge deelte van de match verre overtreft, waaruit blijkt, hoe moeilijk het in de practijk is, het juiste systeem, waarnaar natuurlijk elke ploeg streeft, gedurende den vollen speeltijd in toe passing te brengen. Het team vervalt in de hitte van den strijd van lieverlede in de tactische fouten, die het sinds korteren of langeren tijd aankleven en waarop door trainer, bestuursleden en critici reeds meerdere malen is gewezen, met het ge volg, dat de spelers voor een belangrijke match met den vasten wil in het veld gaan, het nu eens op de aanbevolen manier te probeeren. Bereikt het elftal daarmede in den aanvang van het spel succes, dan is de kans groot, dat de methode, althans gedurende dezen wed strijd, ingang vindt en het kan een basis vor men voor de toekomst, doch wanneer in het eerste kwartier geen tastbaar voordeel wordt behaald, zijn de spelers geneigd, op de hun „aangeboren" wijze te trachten, het vijande lijk doel te doorboren en de goede voornemens zijn, voorzoover het dien wedstrijd betreft, vergeten en van de baan. Zoo ook in de belangrijke match tusschen E.D.O. en Vriendenschaar, welke voorloopig moest beslissen, welke van beide clubs de eer ste plaats op de ranglijst zou bezetten. De thuisclub, die het zonder doelman Verhagen en den voorwaarts Perukel moest stellen, begon met een fraai open aanvalsspel, waarin vooral de spil Koppen en de beide velugelspelers Spek Jr. en Spek Sr. een groot aandeel hadden. Het doel der Culemborgers kwam door de hooge, goed berekende voorzetten van links en rechts herhaaldelijk in gevaar en ondanks het feit, dat de bezoekende partij practisch met drie backs speelde, had E.D.O. in deze periode met een doortastender binnentrio de leiding en daarmede waarschijnlijk de overwinning kun nen behalen. Maar toen de stand na ruim een kwartier spelens nog blank was, vervielen de roodzwarte aanval en middenlinie in het, helaas te goed bekende, „short-passing", met het logische ge volg, dat de halfbacks en achterspelers der tegenpartij meer vat op het spel kregen en telkens met succes konden ingrijpen, waar van de Culemborgsche voorhoede profiteerde. Meer en meer verplaatste zich het zwaarte punt van den strijd toen naar de E.D.O.-helft en het werd den toeschouwers duidelijk, dat. wanneer er al voor de pauze een doelpunt gescoord zou worden, dit niet in het voordeel der Haarlemmers zou worden genoteerd. Want de Vriendenschaar-voorhoede, ofschoon spe lende in een flauwe W-formatie, bleek over voldoende snelle binnen-spelers te beschikken om eiken aanval op volle sterkte uit te voeren, waarbij zuiver kort en lang-passeeren vrij vlot werd afgewisseld. De middenvoor Bijl. wien de reputatie van een gevaarlijk middenvoor reeds vooruit was gegaan, was uiterst bewege lijk en stelde zich steeds vrij op, zoodat, mede door het weloverwogen spel van den snellen veteraan-linksbuiten Van Lint het doel dei- thuisclub enkele hachelijke mementen te doorstaan kreeg, waaruit, met harder en veel- vuldiger schieten, zeker een achterstand voor E.D.O. zou zijn ontstaan. De doelman Van Roon deed echter in deze periode voortreffe lijk werk, bijgestaan door Boeree, die dezen middag verreweg de beste en meest constante speler in de Haarleoische ploeg was. De roodzwarte aanvalslinie trachtte daar na het spel te verplaatsen, doch, aangezien de middenlinie om onverklaarbare redenen ach terbleef, ondervonden deze attaques niet den noodigen steun, weshalve ze tot falen ge doemd waren. De lange passes van Koppen werden door de bewegelijke kanthalfs van Vriendenschaar gemakkelijk onderschept: Schalie verdedigde weliswaar goed, doch gaf het leder bijna voortdurend aan Koppen af, zoodat het spel meer in de breedte dan in de lengte vorderde, terwijl Oomen, overigens een vlot en handig speler, zich bij tijden achter zijn linksback opstelde en den vijandelijken rechtervleugel vrij spel liet. Onder deze omstandigheden mocht de thuis club met den puntloos gelijken ruststand te vreden zijn. vooral ook, omdat de Culemborg sche aanvallen door het deelnemen van alle vijf voorhoedespelers gevaarlijker waren dan die. in den aanvang der partij, door de E D O - vieugels opgezet. De tweede helft werd, mede door het on- noodig zware spel der Vriendenschaar-verdedi ging, waarbij vooral de rechtsback Erbronk onbesuisd en minder sympathiek optrad, een teleurstelling. Thans waren het de Culem borgers, die het zichzelf moeilijk maakten, door n2,a"^n macht te gaan verdedigen, waar door E.D.O. automatisch in den aanval kwam en bleef. De invaller-linksbinnen Schijvenaar deed toen m de voorhoede heel goed werk en een drietal schoten had beter lot verdiend Hii was de eenige voorwaarts, die door onmiddel lijk schieten kans op een doelpunt leek te hebben, want Van der Putten kon den bal niet vrijmaken en Goemaat was, evenals voor £Lr ee,n tempo te langzaam. Door deze twee oorzaken werd de rechtsbuiten Soek Jr. veel te weinig in het spel betrokken eh daar zyn broer 0p den linkervleugel te ver naar tnn en ilu eï\ dan meer aandacht aan _Aljn tegenstanders dan aan den bal be- SKS?' was er voor de E.D.O.-voorhoede geen aooi komen aan. Na omwisseling van Koppen en Van der Putten werd de aanvalslinie wel iets sterker, doch de kracht der middenlinie verminderde evenredig. De snelle uitvallen van Bijl en zijn vleugelspelers waren, ook doordat de veteraan Van der Kuyl het tempo niet kon volgen, af en toe zeer gevaarlijk en wederom was het voornamelijk Boeree, die door uitste kend opstellen erger voorkwam. Het slot van den wedstrijd was weinig in teressant; door het veelvuldig fluiten van den scheidsrechter, die overigens verdienstelijk leidde, werd het spel ontelbare malen onder broken en daar Vriendenschaar halsstarrig in haar verdedigende houding volhardde, was ook de kans op een Culembargsche overwin ning tot het nulpunt gedaald. Het puntlooze gelijke spel is tenslotte een juiste aanduiding van de krachtsverhouding, speciaal wat het werk der aanvalslinie be treft. Het was een match, die niet op hoog peil stond en het wil mij voorkomen, dat beide clubs betere prestaties zullen moeten leveren, willen zij aan het einde van het seizon in aan merking komen voor het kampioenschap. Laat ons hopen, dat ED.O. de gelukkige zal zijn. CRITICUS. De uitslagen van de Zondag in de Belgische eere-afdeeling gespeelde wedstrijden luiden: Daring BrusselBerchem 00 LyraAnderlecht, 22 Union St. GilloiseF. C. Mechelen 50 Standaard LuikWhite Star 2—1 MechelenAntwerp F.C. 57 BruggeLiersche S.K. 11 BeerschotC.S. Brugge I0 61. De tribune van R. C. H. in het Heemsteed sche Sportpark is een royaal bouwwerk, rui mer dan de meeste andere clubs kunnen aan wijzen. Maar ook daar is het een beetje lastig voor late bezoekers, om op weg naar hun plaats de vroeger gekomen rij-genooten te passeeren. Dit weerhield een klein jongetje niet. om, terwijl de wedstrijd R. C. H.H. B. S in vollen gang was, over, langs en misschien af en toe op de voeten van toeschouwers zich systematisch voort te bewegen tusschen de goed gevulde rijen van tribunebezoekers, van links naar rechts langs de eerste rij, terug van rechts naar links langs de tweede en zoo voort. Een keurig jongetje was het, tien jaar oud naar schatting, onberispelijk brtsin jasje aan, bijbehoorende petje op. De wedstrijd interes seerde hem niet, hij bewoog zich voort met zijn rug naar het terrein, waarop de doelen beurtelings belaagd werden. Want hij had een eigen doel, dat ver lag van de voetbalsport en de tribune bevolking, niet een bal, was he* middel om tot dat doel te geraken.- Het jongetje bleef voor eiken mannelijken gast van R. C. H. stilstaan op zijn tocht en sprak ernstig en eenvoudig tot ieder hunne één woord, waarachter een vraagteeken dui delijk te hooren was: Sigarenbandje? Een verbaasde grijns en een ontkenning waren meestal zijn antwoord. Onverstoord systematisch ging hij verder, zonder eenige aandacht voor het geamuseerde commentaar, dat zijn optreden in zijn omgeving verwekte Hij wijdde zich aan een ernstig streven en hij had de concentratie, die Karei Lotsy zijn Ne- derlandsch elftal heeft bijgebracht. Velen letten tijdelijk meer op hem, dan op het spel, dat nu niet zoo erg goed was Tot zij hem uit het gezicht verloren. Hij verdween uit mijn gezichtskring, toen v. d. Horst een straf schop voor R. C. H. te nemen kreeg, een ge beurtenis, die hem niet interesseerde, maai mijn aandacht van hem afleidde. Ik kan niet zeggen, of hij veel sigarenband jes heeft veroverd, maar ik hoop van wel. Want hij verdiende het, de opportunist. liiiiiiüii'iiiminiiHiriüfflü Haarlem 2Zeeburgia 2 (42) Na een vrij goed gespeelden wedstrijd heeft Haarlem 2 op volkomen regelmatige wijze de overwinning op Zeeburgia 2 behaald. De roodbroeken speelden in de volgende opstelling: Voogd. Stammes, Huysmans, Schornagel, Urban, Visser, Hartog, Van Daalen. Kornmann. De la Mar. Paardebek. Haarlem neemt direct na het begin de lei ding, Paardebek lost een hard schot, dat te gen de lat komt; de terugspringende bal wordt goed door Kornmann in het doel ge werkt (10). Na eenige wederzijdsche aanvallen is het andermaal Kornmann, die weet te scoren; hij profiteert van een fout van den linksback en geeft den keeper niet de minste leans (20) Zeeburgia komt nu eenige malen gevaarlijk dicht bij het Haarlem-doel en weet, gezien het weinige krachtsverschil in het veld, ver diend gelijk te maken. Met een mooi schot verkleint de midden voor den achterstand (21). Even later profiteert de linksbuiten van een finaal missen van Stammes, zet voor en de rechtsbinnen zorgt met het hoofd voor de af werking (22). Nog vóór de rust maakt Kornmann. hoewel met de noodige medewerking van den Zee- burgia-keeper, zijn hattrick vol (.32). In de tweede helft gaat de strijd vrijwel gelijk op- De voorhoede van Zeeburgia mist eenige kansen. De voorhoede van Haarlem, waarin De la Mar nuttig werk verricht pro beert het ook eenige malen, echter slechts éénmaal met succes: De la Mar is iets eerder bij den bal dan één der Zeeburgia verdedigers en passeert met een boogschot den doelverde- diger (4—2). In den resteerenden tijd wordt niet meer gedoelpunt- Spartaan 2E. D. O. 2 (10) In de eerste helft verloopt de strijd puntloos De verdedigingen zijn in goeden vorm; de E.D.O.-doelman Stouten is zeer goed. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste, met dit verschil, dat Spartaan II er op het allerlaatste moment in slaagde, de zege te behalen. Onhoudbaar scoorde Grobbe, de bekende Spartaan-speler, die nog een zeer knap partijtje speelde. E.D.O. II had het vol gende elftal en speelde met vijf invallers: Stouten, Sluis, Bom, P. van Esch, Vrenegoor, J. van Esch, During, Piet Perukel, Caland. H. Koenen, Kelder. Ajax 2—R. C. H. 2 (2—2) Eerst maakte Meijer uit een corner het eerste doelpunt en kort voor het verstrijken van de eerste helft schoot Ruigrok nummer twee in de Ajax-touwen. Na de hervatting gaf de thuisclub meer den toon aan. Er volgde een goed tegenpunt van Ajax; tot vijf minuten voor het einde wisten de R.C.H.'ers zich de Ajaxieden van het lijf te houden, doch toen volgde nog de gelijkmaker. Gescoord werd er daarna niet meer. Met een 2—2 gelijk spel kwam het einde van dezen wedstrijd waarin R.C.H. 2 met het volgende elftal heeft gespeeld: Bergsma, Van Thiel, Kaestner, Hessels. Van Eek. v. d. Gevel, Paape. Elzinga, Ruigrok. Van Balen. Meijer. RESERVE TWEEDE KLASSE B. H. F. C. 2—V. V. A. 2 (6—1) De opstelling van H. F. C. 2 was als volgt: Schras, Wittebol, Langendam, J. ten Have, C. ten Have, C. Lamp, v. Zwijndrecht, Zur Mühlen, de Haan, Wepster, Chapon. H. F. C. is direct in den aanval, maar voor loopig zonder resultaat. Na een kwartier komt het eerste doelpunt, wanneer Van Zwijn drecht hard inschiet spoedig daarna is het De Haan, die met een kopbal no. 2 maakt. De derde goal komt van het hoofd van Wepster (3—0). Het harde werken van V. V. A. wordt ein delijk beloond; de middenvoor schiet een mooien voorzet van den linksbuiten onhoud baar voor Schras in (31). Na rust hetzelfde spelbeeld. De H. F. C.-aan vallen zijn zeer gevaarlijk. Het is nu Zur Mühlen, die scoort (41). Een hard schot van Chapon, kan de V. V. A -keeper niet voldoen de wegwerken; De Haan heeft maar voor het intrappen. Wepster brengt de eindscore HAARL. VOETBALBOND. Ranglijstjes. 10 E.D.O. 5 Haarlem 3 R.C.H. 3 VI. Vogels Haarlem 3a 10 Spaarnestad 9 D.W.O. 12 Kennemers 3 10 Stormvog. 4 11 Kinheim 3 11 Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl pni. v.-t. gem, 12 9 12 10 1 20 29—6 1.67 1. 0.90 20 35—19 4.67 11 24—15 1.10 9 21—20 9 21—15 7 12—29 0.78 9 22—42 0.75 7 17—21 0 70 7 21—26 0.64 7 14—23 0.64 Eerste klasse B: Spaarnevog. 11 11 0 0 22 60—14 2.— Ê.D.O. 3 10 6 1 3 13 22—16 1.30 Haarlem 4 11 5 3 3 13 29—29 1.18 R.C.H. 5 11 6 0 5 12 33—30 1.09 Stormvog. 3 13 6 2 5 14 42—36 1.08 E.D.O. 4 12 4 3 5 11 2227 0.92 Zeemeeuw. 2 12 3 5 4 11 27—32 0.92 Schoten 2 12 2 4 6 8 25—48 0.67 Kinheim 2 13 2 3 8 7 26—40 0.54 R.C.H. 4 11 1 3 7 5 18—32 0.45 Haarlem 3 aStormvogels 4 (0- -1) De uitslag van dezen wedstrijd die eerst in de laatste minuten beslist werd, was wel voor namelijk het gevolg van een geheel schotlooze voorhoede der Haarlem-veteranen. De bezoekers werkten hard om aan het dreigende degradatiegevaar te ontkomen; de voorhoede van Stormvogels vond echter een goed in vorm zijnde Haarlem-verdediging op haar weg. Dit was vrijwel het geheele spelbeeld van den wedstrijd: een machtelooze Haarlem voorhoede en een goede verdediging. Tegen het einde werd de druk echter te zwaar, waar door het eenige Stormvogels-doelpunt ge scoord kon worden (01). Vliegende VogelsHaarlem 3 (13) Ook tegen Vliegende Vogels is Haarlem 3 doorgegaan met het aanspraak maken op de bovenste plaats. In de eerste helft gaat de strijd vrijwel ge lijk op. voornamelijk door het falen der beide voorhoeden.. De rust gaat dan ook in met blanken stand (0—0). Na de rust pakken de bezoekers beter aan. Snoek opent de score voor Haarlem, welke voorsprong echter door den linksbuiten van Vliegende Vogels weer te niet wordt ge daan (11). Haarlem ziet zich dan een penalty toege wezen; Stiphout scoort hieruit het tweede doelpunt, echter nadat hij den bal tot drie maal toe heeft ingeschoten (12). Goed spel van Best heeft tenslotte den dei den goal voor Haarlem ten gevolge (13), met welken stand het einde aanbreekt. E. D. O. 5—R. C. H. 3 (0—0) Van het begin af is de thuisclub in de meer derheid. Door goed werk van den R.C.H.-kee- per krijgt E.D.O. geen kans om te scoren. De enkele R.C.H.-aanvallen zijn ongevaarlijk. De thuisclub houdt bovendien het spel te kort; er wordt te weinig geschoten. Rust 0—0. In de tweede helft krijgt de R.C.K.-ver- dediging weer druk werk. De voorzetten van Veen zijn steeds te scherp, zoodat deze voor E.D.O. geen succes opleveren. Veen weet keu rig te scoren, maar de scheidsrechter annu leert het doelpunt-.Steeds wordt het R.C.H.- doel bedreigt, maar tot doelpunten komt men niet. Het einde komt zooals men begonnen is SpaarndamHaarlem 5 (1—3) Spaarndam heeft voor de rust het windvoor- deel en is het meest aanvallend. De Haarlem achterhoede geeft echter weinig gelegenheid tot scoren. In de Haarlem-voorhoede wordt het spel te kort gehouden en te veel op rechts gespeeld. Na ongeveer een half uur geeft Ter- weijde via een Spaarndam-speler aan Haarlem de leiding (01). Na rust is Haarlem aanvankelijk sterker. Terweijae geeft met een goed schot aan Haar lem een 2—0 voorsprong. Spaarndam komt dan opzetten; zij zit fel op den bal. De linksbinnen verkleint met een hard schot den achterstand. De voorhoede van Haarlem krijgt nog enkele mooie kansen om te scoren, maar slecht schieten en keurig werk van den Spaarndam-keeper maken dat Haar lem nog slechts eenmaal het net weet te vin den door een keihard schot van Van Noesel. Haarlem wint tenslotte verdiend met 31. H. F. C. 4Ripperda 3 (41) H. F. C. heeft dezen wedstrijd verdiend ge wonnen. Vooral haar keeper Van Son heeft zijn doel mooi verdedigd. Ripperda speelde zóó onbenullig, dat de H F C-achterhoede steeds de baas bleef. De voorhoede van HFC was beter op dreef; zij scoorde 4 doelpunten, één met behulp van een back van Ripperda. Ripperda kon maar één doelpunt maken, zoodat het einde kwam met een 41 over winning voor H F C 4. D. C. O. 4—D. W. O. 4 (1—6) Het begin is voor de bezoekers; zij weten al gauw de leiding te nemen (01) D. C. O. kan niet verhinderen, dat D. W. O. voor rust haar score heeft opgevoerd tot 0-3. Na rust is D. C. O. het eerst aan het woord. Na een mooi opgebrachten bal weet de rechts binnen tegen te scoren (13). Hierna is D. W. O. weer in den aanval en weet nog drie maal te doelpunten (16). De uitslagen. H. De MeerS. D. O. Onze GezellenVolendam V. V. Z.—V. V. IJ V. V. A.—H. M. S. E. M. M.—Wilskracht G. D. A.—H. B C. S. J. C.—D. H. L. T. IJ. B. B.Leonidas SpartaanSantpoort D. E. M.—Graaf Willem Volendam IID. O. S. S. Santpoort IIA. D. O. Geel WitTeylingen V. V. E.—D. S. S. VitesseBlauw Zwart CelerExcelsior AeolusV. E. P. V. V. P.—G. D. A. n DoukWilhelmus B. C. n—Vitesse II 0—1 3—4 0—0 3—2 2—8 4—4 2—2 2—5 6—0 2—3 3—3 0—1 0—4 0—5 4—1 2—6 2—4 3—2 1—0 8—3 Op 11 Januari a.s. zal het 15 jaar ge leden zijn, dat bovengenoemde voetbalclub werd opgericht. „Kennemerland" was de eerste vereeniging in Haarlem en omgeving, die zich ten doel stelde uitsluitend op Zater dagmiddag het spel te beoefenen om daar door ook jongelui van Ohristelijken huize in de gelegenheid te stellen, zich aan de voet balsport te wijden. Dat „Kennemerland" zich in 15 jaar tijds tot een groote vereeniging heeft kunnen ontwikkelen, is voor een niet gering deel te danken aan het instellen van een Zaterdag middagcompetitie. In het seizoen 19211922 heeft de K.N.V.B. mede op aandringen van ..Keennemerland" daartoe het initiatief ge nomen. Er waren in dien tijd vele zooge naamde bedxijfsvereenigingen, die een der gelijke competitie mogelijk maakten. De regeling voor het seizoen 1922-1923 liet zóó lang op zich wachten, dat een aantal clubs besloot zélf een bond te stichten, die zich met het organiseeren van competitie-wed strijden op Zaterdagmiddag zou belasten. Zóóver is het gelukkig niet gekomen, want het bestuur van den Haarl. Voetbalbond greep bijtijds in en van begin 1923 af draait het competitie-rad onder auspiciën van dien .bond. „Kennemerland" is de eenige cluib uit die dagen, welke thans nog bestaat. Bij ae oprichting van de jubileerende ver eeniging bestond het ledental uit 29, thans telt „Kennemerland" 65 leden, 20 junior leden, 42 adspiranten en 24 donateurs. Aan de gewone competitie wordt met zes elftallen deelgenomen, terwijl drie adspiranten-elf- tallen in de afzonderlijke jeugd-competïtie van den H.V.B. uitkomen. Aan de Ramplaan te Overveen op het landgoed Elswout heeft „Kennemerland" op Zaterdagmiddag de be schikking over drie terreinen. De jubileerende vereeniging heeft veel ge daan om de animo bij de Zaterdagmiddag clubs er in te houden. Er zijn seizoenen ge weest, dat slechts 11 elftallen voor dez< competitie hadden ingeschreven, doch thans is dit aantal tot 25 gestegen, die in drie klas sen zijn ondergebracht. Een goede gedachte was het schenken van den „Kennemerland-beker", die in 1927 werd uitgeloofd. De wedstrijden om dezen beker zijn bij de clubs zeer in trek. Het winnen van dit kleinood staat bij de vereenigingen gelijk aan het behalen van het kampioen schap. „Kennemerland" zelf is er nog nooit in geslaagd, den beker te winnen, trouwens geen enkele Haarlemsche club heeft het ooit zoover gebracht, daar de IJmuider vereerd- gingen IJ.F.C. en V.V.IJ. steeds ongenaak baar in den eindstrijd bleken te zijn. Tweemaal heeft „Kennemerland" het kam pioenschap van afdeeling A behaald; Ken nemerland 3 heeft het éénmaal tot het kam pioenschap van de B-afdeeling weten te brengen. In totaal heeft „Kennemerland" 22 prijzen weten te bemachtigen, waaronder drie bekers. De vereeniging organiseerde in den loop der jaren tal van clubavonden, autotochten, voetbaltournooien en onderlinge wedstrij den om den „Helmig"-beker. Ondanks de sterke uitbreiding van het ledental is „Kennemerland" een vrienden kring gebleven, dank zij het feit, dat de kern der club nog siteeds acbief aan het ver- eenigingsleven deelneemt. In Kennemer land 5 spelen veteranen, die de 45 jaar reeds gepasseerd zijn! Alle leden nemen nog zon der uitzondering aan het spel deel. Van de drie oprichters, de heeren A. Heimig, M. Ho-gen'oirk en G. J. Pothuys, heeft de heer Heimig, de tegenwoordige voorzitter, reeds 15 jaar zitting in het bestuur. De heer H. II. Janssen, sinds 1926 secretaris, is de groote stuwkracht van „Kennemerland". Aan dezen functionaris heeft men veel te danken. Het huidige bestuur bestaat uit de heeren A, Heimig, voorzitter, H. H. Janssen, secretaris, H. H. van Schoonhoven, penningmeester, F. A. Berkemeyer en H. Kroon, commissarissen. Behalve dit vijftal dienen ook de namen van L. Brunt-, J. N. van Donselaar, C. de Koeyer P. Langereis, Gebrs. Lodder, A. Mosterd en R. Prins met eere te worden genoemd. De heer N. van Dam, de bekende oud-speler van R.C.H., traint sinds 1932 geheel belange loos de elftallen der club, waarmede veel succes is geboekt. Op 10 Januari wordt in het clubgebouw „Roozendaal" te Overveen een oudejaars avond gehouden voor de leden; op 15 Janu ari a.s. wordt in het gebouw van den Haar- lemschen Kegelbond een feestavond georga niseerd, die door pl.m. 450 personen zal worden bezocht. Ter gelegenheid van het derde lustrum is een jubileumboekje uitgegeven, waarin de besturusl'eden Heimig, Janssen en Kroon, artikelen schreven er. waarin de heer L. Brunt een beschouwing houdt o-ver „Wat in vijftien jaar bij „Kennemerland" gebeurde"., VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van Zaterdag luiden: Arsenal—Birmingham 11 Aston VillaPortsmouth 42 Blackburn RoversLeeds United 0—3 Bolton WanderersDerby County 0—2 ChelseaGrimsby Town 02 EvertonLiverpool 00 Huddersfield Town—Brentford 22 Manchester CitySunderland 01 MiddlesbroughPreston North End 20 Stoke CityWest Bromwich Albion 32 Wolverhampton W.Sheffield W. 21 Kampioenschap van Nederland 451. DE LEEUW WINT DEN TITEL. Tweede dag. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland ancre-cadre 451 werden Zater dagmiddag in Den Haag voortgezet met een tweetal partijen. De uitslagen waren: Van Vliet Gehrels Z weering Dommering Nieuw record van Sweering. Zaterdagavond werden de partijen voort gezet, waarbij Sweering in zijn partij tegen Gehrels een buitengewoon fraaie prestatie verrichtte door ae 300 punten in dertien beur ten vol te maken, spelend met een gemid delde van 23,07. hetgeen een nieuw Neder- landsch record beteekende. Het oude record stond eveneens op naam van Sweering met een gemiddelde van 16.66. De uitslagen wa ren: 300 25 70 12.— 121 25 20 4.84 300 20 69 15.— 147 20 46 7.35 Sweering 300 13 75 32.07 Gehrels 86 13 17 6.61 De Leeuw 300 36 45 8.33 Van Eymeren 151 36 22 4.19 De Leeuw 30u 44 60 6.81 Dommering 231 44 21 5.25 Van Eymeren 300 33 55 9.09 Van Vliet 238 33 66 7,21 Derde dag. De uitslagen van de partijen van Zondag middag waren: Sweering 300 27 54 11.11 Van Eymeren 262 27 39 9,70 Dommering 300 18 92 16,66 Gehrels 148 18 34 8,22 De Leeuw 300 16 94 18,75 Van Vliet 129 16 28 8.06 Gehrels 300 28 60 10,71 Van Eymeren 254 28 38 9.07 De avondpartijen. Van Vliet 300 35 51 8.57 Dommering 292 35 34 8,34 De Leeuw 300 22 70 13,63 Sweering 177 22 37 8,84 De eindstand is: De Leeuw Sweering Van Vliet v. Eymeren Dommering Gehrels gew.part. pnt. brt. 1500 1377 1152 1267 1241 821 151 105 132 163 156 117 h.s. alg 194 70 55 gem. 9.93 13.11 8,72 7,77 7,95 1.01 J. C. De voorzitter van den N. B. B„ Jhr. dr. Mollerus, reikte de prijzen uit. Kampioenschap van Nederland le kl. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft de inschrijving voor het tournooi om den hoogsten nationalen titel op de matchtafel, dat op 31 Januari en 1 en 2 Februari e.k. onder leiding van de biljartvereniging „Noord- Brabant" te Utrecht zal gehouden worden, opengesteld voor spelers boven 12 gemiddelde, waarbij zal gespeeld worden met gelijk aantal beurten en het aantal behaalde matchpunten zal beslissen. Voor deze categorie bestaan de volgende nationale records; algemeen gemid delde 25.35; hoogste gemiddelde in één partij 57.14 en hoogste serie 263, die alle drie op naam van J. Dommering staan. Competitie Ned. Biljartbond. Alle uitgestelde competitie-ontmoetingen in het tijdperk van 16 December 1935 tot 6 Januari 1936 moeten alsnog gespeeld worden in het tijdvak van 3—14 Februari e.k., terwijl de reeds vastgestelde van 6 Januari af tot het einde van de 1ste ronde gewoon doorgang zul len vinden. Federatie van Biljartvereenigingen. De stand der diverse afdeelingen luidt als volgt: Klasse A: Insulinde. O.V.S., Vriendenkring, Excelsior, T.O.G., De Poort. Klasse B: Insulinde. A.D.O.. Telescoop, Vriendenkring II. De Doelen, O.V.S.. T.O.G. Klasse C: Insulinde, Soc. Vriendenkring, T.O.GO.V.S., Telescoop. De Poort, De Doe len, Gr. Woud, Vriendenkring II, A.D.O. Klasse D: Soc. Vriendenkring. T.O.G., O.V.S., De Doelen, Insulinde, Gr. Woud, De Poort, Telescoop, A.D.O. Het programma luidt voor Dinsdag 7 Janua ri: O.V.S.—Vr. Kring II, Excelsior—Insulinde en T.O.G.—De Poort. EngelandNieuw-Zeeland (130) Het is Zaterdag voor de eerste maal aan de Engelsche rugbyspelers gelukt, over de Nieuw- Zeelanders te zegevieren; zij wonnen met 130. Er waren 72.000 toeschouwers, onder wie de Prins van Wales Het elftal van E. D. O. 6. Eerste rij v. 1. n. r.: Kuipers, Meijers, Hulshof. Oomen, J. C. Fictor. Tweede rij: F. Fictor, v. Slooten, Perukel. Derde rij: Smiat, Schildman, Florijn.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11