1 A Weer een ambulance gebombardeerd. Geniet van Ferik oval - Finas round - 25 ets. De wereldcrisis en....de meisjesmarkt in Zuid-Slavië. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE MAAND KG 6 JANUARI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De strijd in Abessynië. Groote materieele schade bij den Egyptischen hulpdienst. Gifgasaanval ten zuiden van Makalle? Keuter meldt uit Addis Abeba: De Abessynische regeering heeft een communiaué gepubliceerd volgens hetwelk vijf Italiaansche vliegtuigen Zaterdagmorgen bommen hebben la ten vallen op de Egyptische ambu lance, die op ongeveer anderhalve kilometer afstand van Dagaboer was gelegen. De ambulance werd grootendeels vernield, er zijn echter geen slacht offers te betreuren. Nader wordt nog uit Addis Abeba gemeld, dat de Roode Kruispost op vrij grooten af stand van de Abessynische troepen lag. De Italianen lieten eerst bommen vallen en schoten vervolgens met hun mitrailleurs. Er bevonden zich twee Britsche artsen bij de ambulance. De Egyptische regeering heeft haar Con sul in Addis Abeba om inlichtingen verzocht over het bombardement van Dagaboer. De Consul bevestigde, dat de Egyptische Am bulance welke een eind verwijderd was van het militaire kamp, door een luchtbombar dement getroffen is. maar dat de uitwerking tot materieele schade is beperkt gebleven. De regeering wacht nieuwe inlichtingen af, om haar houding te bepalen. Het comité voor sanitaire hulpverleening heeft een pro testtelegram gezonden naar Genève en naar het Internationale Roode Kruis. Abessynisch pirotest. Het A.NP. verneemt uit Adis Abeba, dat tijdens een hevigen Italiaanschen lucht aanval aan het noordelijk front boven de stad Amiba Aleja. ten zuiden van Makkalé, gifgasbommen zijn geworpen. Eenige perso nen werden gedood en verscheidene gewond. In den namiddag van 2 Januari wierpen drie Italiaansche vliegers gifgas- en brandbom men boven Debnat en Debre Tobor. Aan het zuidelijke front werd de stad Corern gebombardeerd, terwijl ook Dagaboer opnieuw met bommen bestookt werd. Van vooraanstaande Abessynische zijde wordt verklaard, dat men ten zeerste ver ontwaardigd is over het voortdurende bom- bardeeren van Roode Kruis-posten door de Italianen, en dat men zich afvraagt wat de groote Europeesche mogendheden tegen deze schending der heiligste internationale in stelling zullen doen. Men heeft Abessynië aanvankelijk toelating tot het Internationale Roode Kruis geweigerde, omdat van deze instelling slechts beschaafde volken deel zou den kunnen uitmaken. Het herhaaldelijk bombardeeren van Roode Kruis-posten dooi de Italianen, die door ddt ten derde male te doen duidelijk toonen, clat zij het opzettelijk doen, schaadt het Europeesche prestige enorm. Abessyniërs verdedigen hun tactiek. Ten aanzien van de Italiaansche verkla ring, dat gebombardeerd is als vergelding voor den dood van den onderluitenant-vlie ger Tito Minitti, die door de Abessyniërs was gedood, wordt van Abessynische zijde ver klaard, dat deze opvatting misplaatst is. De Abessyniërs zijn van oordeel, dat het geoor loofd 'is een vliegtuig, dat achter de frontlijn daalt met hun primitieve wapenen als zwaard en lans aan te vallen en de beman ning onschadelijk te maken, aangezien de vliegers bij hun landing ook gebruik maken van hun mitraillerus tegen de Abessyniërs. De Abessyniërs achten zich tegenover een vijand die met gasbommen ambulances aanvalt en deze met mitrailleurvuur bestookt gerech tigd te handelen, zooals zij hebben gedaan. Dr. Hylander over het bom bardement op de Zweedsche ambulance. In een onderhoud met den correspondent van Reuter te Addis Abeba verklaarde dr. Hylander, dat volgens hem het bombarde ment van het- hospitaal een absoluut op zettelijke daad was. ..Verscheiden dagen voor het bombardement hebben Italiaansche vliegtuigen rond de ambulance bommen laten vallen. Op den ochtend van het bombarde ment bevond" ik mij in de operatiezaal, toen een regen van bommen en mitrailleurkogels op ons neerdaalde. Ik had nog tijd te zien dat twee formaties, elk -van drie machines zich boven ons bevonden, toen ik bewuste loos ineenzonk. Nadat ik was bijgekomen, zag ik het vreeselijkste bloedbad, dat men zich kan voorstellen. Talrijke ster venden en gewonden lagen om mij heen, daarbij kwam nog het ge- scheeuw en gekerm der gewonden en het geknetter der brandende ten ten. Ik kan onmogelijk zeggen hoe veel bommen er. zijn geworpen, doch waarschijnlijk zijn het er 200 ge weest, terwijl wij bovendien door duizenden kogels der machinegewe ren zijn getroffen. Bijna al onze voorraden zijn vernield,, zoodat wij de primitiefste methodes moesten ge- bruiken, om de gewonden te verzor gen. Geen enkel excuus. Er bestaat absoluut geen enkel excuus voor het bombardement. De ambulance droeg de onderscheidings teekenen van het Roode Kruis goed zichtbaar, volgens de internationale conventie". Weer twee Italiaansche vliegers neergeschoten. Uit Rome: Officieel wordt medegedeeld dat Zaterdag twee Italiaansche vliegers, die een vlucht maakten over het Kartagebied, in het noordwesten van Abessynië nabij de grens van den Soedan zijn neergeschoten en gedood- Roode Kruisteeken bij munitie- opslagplaatsen Volgens een bericht uit Harrar, zou Dedjaz Nasiboe een vriendelijk verzoek ontvangen hebb van den Franschen Consul om het op Gheri aangebrachte Roode Kruis-teeken, waar zich opslagplaatsen van ooi'logsmate- riaal zouden bevinden, te verwijderen. Nieuw mobilisatiebevel van den Negus? De Negus zou volgens een Reutêrbericht uit Asmara, een nieuw bevel tot mobilisatie hebben uitgevaardigd, dat echter nog niet is gepubliceerd. Dedjaz Nasiboe zou verklaard hebben, dat alle soldaten zich bij hun plaat selijke chefs moeten aandienen. Degenen die hiermede dralen zullen streng gestraft wor den en de deserteurs zullen worden opge hangen Badoglio meldt grocte activiteit ten zuid-oosten van Makallé. ROME, 4 Januari. Het 88ste legerbe- rlcht van maarschalk Badoglio luidt: Gisteren was de activiteit der Verkennings patrouilles aan het front van Eritreamin den sector van Tembien ten zuid-oosten van Makallé, intensief. Groepen vijanden wer den voor onze stellingen verspreid. Tijdens verschillende gevechten zijn aan Italiaansche zijde zes zwarthemden en twee Etrieeërs gedood. De luchtvaar taf deel ing heeft twee bom bardementen verricht: één op den kara vaanweg tusschen Socota en Seloa, waar langs belangrijke vijandelijke troepenaf- deelingen naar onze linies optrokken en het andere is de buurt van Ca-fta, waar ge wapende Abessyniërs kampeerden. Een der Italiaansche vliegtuigen geraakte in brand. De bemanning, bestaande uit een officier-waarnemer en een sergeant-vlieger is gedood De Italiaansche slachtoffers van den strijd. Het A.N.P. meldt ui't Rome: Volgens een officieele statistiek zijn van 1 Januari 1935 tot 31 December 1935 van de Italiaansche strijdkrachten in Oost-Afrika 390 officieren, onder-officieren en minderen gedood en wor den 14 militairen vermist. In hetzelfde tijdvak zijn 259 arbeiders tengevolge van ongelukken of ziekte om het leven gekomen. In 1935 zijn 61.000 arbeiders uit Italië in Oost-Afriika aangekomen, van yyie de meesten in Eritrea. 11.338 arbeiders zijn in Italië teruggekeerd wegens het afloopen van hun overeenkomst of om andere redenen. Op het oogenblik in Eritrea en Somaliland 50.000 arbeiders. Genève. Rusland klaagt Uruguay aan. Op het secretriaat-generaal van den Vol kenbond is de nota ontvangen van de Sovjet- regeering, waarin wordt voorgesteld het op treden van Uruguay als schending van het eerste lid van art. 12 van het Volkenbonds statuut te beschouwen en deze aangelegenheid op de agenda van de volgende raadsbijeen- komst te plaatsen. Hongarije. Besprekingen met Oostenrijk over een gemeenschappelijke politiek. In politieke kringen te Boedapest hecht men groote beteeekenis aan de a.s. reis naar Boedapest van een Oostenrijksch minister. Deze reis zou ten doel hebben met de Hon- gaarsche regeering te beraadslagen over een gemeenschappelijke Europeesche politiek. Dr. Schuschnigg naar Praag. De aankomst van bondskanselier dr. Schuschnigg te Praag is thans definitief be paald op 1'6 Januari. Dien avond zal dr. Schuschnigg een redevoering houden in de Industrieele Club. Den volgenden dag zal hij na een bespreking met Benesj en Hcdza uit Praag vertrekken. Engeland. De stand der militaire besprekingen. in een bericht inzake de besprekingen tus schen de staven van leger, vloot en luchtmacht van Frankrijk en Engeland schrijft de Parij- sche correspondent van de Manchester Guardian, dat tot nu toe alleen tusschen de marinestaven een overeenkomst is bereikt, terwijl de besprekingen van de staven van leger en luchtmacht nog in het beginstadium zijn. DuitscMand. Sterke beperking met het reis verkeer met Zwitserland. De Rijksregeering heeft naar het D. N. B. bekend maakt, besloten het verstrekken van reisvergunningen naar Zwitserland te staken. Dit besluit moet worden gezien als een gevolg van de beperking van het Duitsche reizigers verkeer door de Zwitsersche regeering. De Duitsche regeering achtte dezen beperkenden maatregel onvereenigbaar met de destijds gel dende overeenkomst inzake het reizigersver keer. De reizen voor verblijf in sanatoria, studie- of onderwijsinrichtingen vallen niet onder deze verordening. De voor dergelijke reizen benoodigde vergunningen worden door de be voegde deviezencentrales verstrekt. (Adv. Ingez. Med.) De prijzen dalen! Maagdenroof herleeft in ernstiger vorm. Dochters als geldbelegging... (Van onzen correspondent) Weenen, Januari De wereldcrisis laat overal haar invloed ge- Voelen en is ook niet onopgemerkt voorbijge gaan aan het donkerste zuiden van Zuid-Sla vië. waar volgens een eeuwenoud gebruik de jongelingen hun toekomstige echtgenooten van hun toekomstige schoonvaders moeten koopen. Het is daar dus een andere wereld dan bij ons en bij zooveel andere volkeren op ons continent. De vaders van huwbare jonjfe- dochters hoeven er niet voor een bruidschat en voor een uitzet van hun lievelingen te zorgen, die zij in den letterlijken zin des woords ..aan den man" willen brengen, wei neen, integendeel, zij verdienen nog een duitje aan hun dochteren en een oude spreuk zeide: hoe meer dochters, hoe meer geld! Dochters waren een soort van geldbelegging! Een paar jaar geleden nog moest een trouw lustig jongmensch aan den vader van de uitverkorene zijns harten, wilde hij haar ten huwelijk voeren, een sommetje van vijftien tot dertigduizend dinaars betalen. Thans is dat anders geworden. De trouwlustige jongelui hebben zooveel geld niet meer en de vaders van huwbare maagden moeten zich met heel wat minder tevreden stellen. De prijzen zijn gedaald en heel wat vaders zijn al wat blij, wanneer zij tienduizend voor een meisje krij gen en zij dan hun aanstaanden schoonzoon zelf nog kunnen uitkiezen of er tenminste een krijgen, die naar hun smaak is. De mees te vaders krijgen veel minder dan dit bedrag. En velen komen er tegenwoordig al heel be kaaid af, want de dochters, waarmede hun huwelijksleven gezegend was, worden dood eenvoudig geroofd, geschaakt! Een oud gebruik, dat in de meest romanti sche en wilde tijden van de Balkanvolkeren gehuldigd werd, de Maagdenroof, is weer her leefd en in eere hersteld. Een jaar of vijf gele den, toen men aan het begin van de crisis was, zijn de jongere bewoners van het platteland en van de bergstreken corporatief naar de oudere boeren en grondbezitters toegestapt om hen te vragen de gangbare prijzen voor huw bare jongedöchters te verlagen. De oudere mannen, conservatief.als zij waren, zagen niet in, waarom het tegenwoordige geslacht thans minder zou behoeven te betalen dan zij zelf indertijd betaald hadden, toen zij hun huwelijksplannen gingen verwezenlijke,n en daarom gingen zij niet op het voorstel in. La ter moesten zij vanzelf wel goedkooper met hun „waar" worden, want zij konden er niet meer zooveel voor krijgen. Maar de jongelingen waren er intusschen ook al mee begonnen hun toekomstige vrouwen zelf uit de huizen harer vaderen- met geweld weg te halen, te rooven dus! In heel lang vervlogen eeuwen was een meisjesroof bloedige ernst. Later werd het al leen maar een uiterlijke ceremonie: het heele dorp wist wanneer die en die schoone door haar aanstaande geschaakt zou worden, slechts voor den schijn achtervolgde men het meestal boven op een paard weggaloppeerende tweetal. Nu is het schaken van een meisje geen gekheid meer: de schakers meenen het ernstig en willen op die manier het betalen van een koopsom aan den schoonvader ont duiken. En er bestaat geen officieele bemid delaar meer tusschen den schaker en den be stolen huisvader, wiens optreden indertijd al leen maar een formaliteit was. Tal van ongehuwde jongelingen hebben „noodgemeenschappen" opgericht. Met een stuk of tien of vijftien hebben zij zulk een noodgemeenschap gevormd. Zij zweren elkan der aan een vrouw te helpen zonder dat daar voor betaald zal hoeven te worden! Op het huis, waarin een huwbare jongedochter woont wordt, het liefst in een donkeren nacht, een aanval gedaan. Het huis wordt door den hee- len troep omsingeld, dan dringt men het ge bouw binnen, de toekomstige schoonpapa en de andere mannelijke bewoners van het huis worden met revolvers in bedwang gehouden, een paar andere leden van de club zorgen er voor, dat de vrouwen niet al te veel misbaar maken wanneer het noodig is worden de schoonmoeder en enkele andere te hard schreeuwende vrouwen gekneveld en worden proppen in haar mond gestoken de „bruid" wordt uit haar bed getild en terwijl de „bruid" en de „bruidegom" er haastig met een paar van zijn makkers vandoor gaan, blijven nog enkele andere leden van de noodgemeenschap achter om ervoor te zorgen, dat die niet ach tervolgd worden. Meestal wordt het geschaakte meisje naar de een of andere schuilplaats in een woud gebracht. Daar blijft men doorgaans drie a vier dagen. De autoriteiten hebben geen spoor kunnen vinden. Het meisje is nu bereid haar toekomstigen echtgenoot in diens huis te vol gen. Er zit voor haar, ook wanneer zij in den beginne niets voor hem gevoeld heeft, maar heel weinig anders op, want daar zij ge schaakt is, heeft zij „haar eer verloren" en dientengevolge is zij onverkoopbaar geworden. Geen andere man zou haar vader ooit meer geld voor haar aanbieden! Zij belooft dan meestal haar „toekomstige", dat zij, wanneer zij door een rechter of door de politie of gen darmerie verhoord zou worden, niets tegen hem of tegen zijn vriend zal zeggen en dat zij zal blijven volhouden, dat zij met haar eigen toestemming en op haar eigen verzoek ont voerd werd. Nu behoeven de bruidegom en diens vrienden geen angst meer te hebben. Zelfs al dient'de toekomstige schoonvader een klacht in of heeft hij dat al gedaan, het meisje zal hen voor de rechtbank ondersteunen en men zou nu hoogstens nog maar wegens be- rooving der persoonlijke vrijheid en wegens het bedreigen van den schoonpapa en diens huisgenooten veroordeeld kunnen worden en die straf kan niet al te groot zijn. Misschien een dag of drie hechtenis, of, wanneer het erg slecht afloopt: zes dagen hechtenis. En dat weegt wél op tegen het verblijdende feit, dat men geen koopsom voor de bruid heeft hoe ven te betalen! Het aantal gevallen van meisjesroof neemt steeds tpe, en de vaders van nog ongehuwde dochters verkeeren voortdurend in angst. Ook de dochters vinden den tegenwoordigen toe stand verre van prettig, want het zou wel eens kunnen zijn, dat in het donker van den nacht de verkeerde vrijer op komt dagen en haar rooft en dan zitten zij ermee. Zij heb ben misschien haar hart verpand aan een mooien jongen boerenzoon met heel veel geld en dan worden zij wellicht opeens weggehaald door een armen stakkerd, die leelijk is en ruw en brutaal en heelemaal geen uitzicht heeft ooit nog eens geld te bezitten. Tal van vaders sturen hun dochters tegen woordig liever naar de steden, waar zij beter bewaard kunnen worden en waar zij haar dan vandaan kunnen halen, wanneer er een trouw lustige jongeman is komen opdagen, die wèl een fatsoenlijke koopsom biedt. Maar dit type jongelui wordt steeds zeldzamer, zoodat de va ders hun dochters vaak ook maar gauw en goedkoop van de hand doen. Hebben is heb ben! Er heerscht dus een zenuwachtige span ning op de huwelijksmarkt. En er wordt veel over „angstverkoopingen" gesproken. Wie nu koopt, koopt voor weinig! W. M. BEKAAR Italië en de boodschap van President Roosevelt. Commentaar van de Osservatore Romane. Italiaansche verwijten aan het buitenland. (Speciale News-Chronicle-A.N.P.-dienst) President Roosevelts Boodschap is in Italië met een ijzig stilzwijgen begroet, zoowel door de pers als in officieele kringen. Het eenige blad, dat commentaar geeft, is het Pauselijke blad. de Osservatore Romano, dat er zich pessimistisch over uitlaat. Daar het overzicht van de redevoering verkort werd weergegeven en alle minder welkome zinnen er uit waren geschrapt, gaat het Italiaan sche volk, dat gewend is aan stormachtige en hevige commentaren van den Duce, er schou derophalend aan voorbij. In gezaghebbende kringen verneemt men. dat de boodschap van president Roosevelt 'geen slechten indruk heeft gemaakt: men had, integendeel, een krachtiger aantal maatregelen van hem ver wacht. Aan den anderen kant wijst men er op, dat de volledige tekst nog steeds niet be kend is, zoodat het commentaar niet zoo zeer op feiten als wel op gissingen berust En wat Italië erg hindert, is het stijfkoppig niet willen begrijpen van de zaak, waarvoor Italië vecht, en het gebrek aan commentaren In het buitenland op de gruweldaden, waar van Abessynië wordt beschuldigd. Men is van meening, dat, indien het buiten land voortgaat met critiek op Italië uit te oefenen, meer Abessynische gruweldaden ge publiceerd zullen worden, die de Italiaansche regeering tot nu toe geheim heeft gehouden, om de Italiaansche vrouwen niet te veront rusten, daar men bang is, dat het openbaar maken van de barbaarsche verminkingen van Italiaansche soldaten een demoraliseerenden invloed op de bevolking zou kunnen hebben en tot een heftige anti-oorlogsstemming zou kunnen leiden. Inmiddels is de perscampagne tegen Enge land weer ingezet. De campagne voor stren gere strijdmethoden tegenover Abessynië is tijdelijk stopgezet en vandaag is Engeland weer het meest geliefde object, speciaal in ver band met de actie aan den kant van Kenya. Gayda is eveneens zeer slecht te spreken en dringt in zijn blad op Italië's uittreden uit den Volkenbond aan: De atmosfeer te Genève is onverdraaglijk voor Italië. Van alle kanten wordt gevraagd waarom het dit instituut niet verlaat, doch het antwoord luidt, dat Ialië lid zal blijven, zoo lang het de kracht heeft weerstand te bieden én zoodoende te verhin deren dat de verwikkelde toestand in Europa, die door het Italiaansch-Abessynisch conflict is ontstaan, niet nog verwarder wordt. Maar er is een grens aan allen weerstand en alles drijft Italië op het oogenblik naar die grens. (Copyright News Chronicle A. N. P.). ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Een heelen dag zeilt Thijs op zee. En dan, ja heusch, dan krijgt hij het land in zicht. Daar duikt het strand, dat hij zoo goed kent, reeds voor hem op. En warempel, daar staat de reus Rolleboon, die het vreemde vaartuig al lang gezien heeft en heel goed begrijpt, dat het Thijs is, die daar boven op het dak zit. Langzaam nadert het gevaarte de kust, nog even, en daar is het reeds aangespoeld. Door den schok is de zeemeerman wakker ge worden. Hij steekt zijn hoofd uit een raam en begrijpt van het heele geval natuurlijk geen steek. Dan begint hij woedende kreten uit te stooten. Maar bij het zien van den reus Rolleboon, verstomt hij van schrik, want hij begrijpt maar al te goed, dat het nu met zijn macht gedaan is. Rolleboon komt verheugd op Thijs toe en feliciteert hem met het mooie werk, dat hij verricht heeft. „Nu," zegt Thijs bescheiden, „het is nog al meegevallen...." TROONOPVOLGER IN ANNAM GEBOREN. De gouverneur-generaal van Indo-China, deelde mede, dat Zaterdag een troonopvolger in An nam is geboren. De Fransche minister van Koloniën heeft het Keizerlij k echtpaar de gelukwenschèn van de Fransche regeering doen toekomen. DINSDAG 7 JANUARI 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.Gramofoonpl. 9.Ensemble Rentmees ter. 10.Morgenwijding. Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.Kookpraatje 11.30 Zang en orgel. 12.30 Jetty Canter's ensemble; 2.Omroeporkest en solist; 3.— Knipcursus. 4.Zang en piano. 4.30 Radio- kinderkoorzang. 5.— Kinderuurtje. 5.30 Om roeporkest en gramofoonpl. 7.Voor de kin deren. 7.05 Belastingpraatje; 7.30 Engelsche les. 8.Berichten. 8.10 Revue-uitzending. 10.20 Serieuze muziek. 10.30 Gramofoonpl. 11.Be richten. 11.1012.00 Populaire en dansmu ziek HILVERSUM II 301 M. KKO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuur. 12.15 Gramofoonpl. 1.00 KRO-orkest. 1.50 Gramofoonpl. 2.Vrouwen uur. 3.Modecursus. 4.Gramofoonpl. en KRO-orkest. 5.30 Koorconcert. 6.KRO- orkest. 6.40 Lezingen. 7.35 Gramofoonpl. 8. Berichten. 8.10 KRO-Melodisten en zang. 9.15 Causerie. 9.30 Symphonie concert. 9.50 Radio- tooneel. 10.15 Berichten. 10.20 Symphonis- concert. 11.Gramofoonpl. 11.50 KRO-Boys 11.4512.00 Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel S. Torch. 12.Gramofoon- platen. 12.50 Het Leicester-Opera-orkest. 1.50 Gramofoonpl. 2.35 Het BBC-Schotsche orkest en solist. 3.35 Ernesco's kwintet. 4.20 Lezing. 4.40 Trioconcert en sopraan. 5.35 Het Crook- kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.10 Alfredo Cam- poli's Trio. 8.50 Gevarieerd programma. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 BBC-orkest en solist. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 Gramofoonpl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.0512.35 Populaire en dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Dresdensch Philh. orkest en solisten. 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Dansmuziek, pianorecital en koorconcert. 5.20 Omroepkleinorkest, Schrammelorkest en solisten. 7.30 Operette-uitzending. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. en accordeon- muziek. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Omroep orkest. 6.35 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Sympho- nieorkest en Gramofoonpl. 10.3011.20 Gra mofoonpl. 484 M.: 12.20 Salonorkest 1.302.20 Gra mofoonpl. 5.20 Zang en viola-recital. 5.50 Gramofoonpl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Omroep orkest. 8.40 Mozartconcert. 9.35 Omroeporkest 10.3011.20 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek m.m.v. orkesten en solis ten. 9.20 Berichten. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Kamermuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6