A. PRINS De nieuwe president van Zwitserland voor 1936. Inst. Mercator Dr. EiJSVOSEL BALANS- MANUFACTURENZAAK MEISJE Aankomend Slagersbed. Óum Haas-Reclame is eeu suues SueAQuffet- AiUadies V R IT DAG 10 JANUARI 1936 HAS RE EM'S DAGBEAD TS Dr. ALBERT MEYER, een mandie tegen zijn zin minister werd. Bekwaam en arbeidzaam werker, doch te weifelend om een groot staatsman te zijn. Zijn werk als minister van financiën. (Van onzen correspondent). Genève, 6 Januari 1935. Zwitserland heeft weder een nieuwen pre sident: Het éénjarig bewind van den eer sten ,.boeren"-president Rudolf Minger heeft met den middernachtsklokslag, die het einde van het jaar 1935 verkondigde, een eind ge nomen. Met het nieuwe jaar was ook weder de nieuwe president van Zwitserland gebo ren. De vrijzinnige vertegenwoordiger van het kanton Zürich dr. Albert Meyer heeft den boerenvertegenwoó^diger van het kanton Bern Rudolf Minger op den Zwïtserschen presidentszetei voor den duur van een jaar opgevolgd. President Meyer is. zooals al zijn voorgan gers met uitzondering slechts van den self made man Rudolf Minger geweest waren, een staatsman, die een universitaire oplei ding genoten heeft. Oovereenkomstig de door zoovele Zwitsers gehuldigde gewoonte heeft hij bovendien niet alleen een Zwitsersche. doch ook buitenlandsche universiteiten be zocht. Hij begon zijn studies te Züric-h, zette deze toen te Berlijn en te Leipzig voorten beëindigde zijn wetenschappelijke opleiding wederom daar, waar hij ze begonnen was: aan de universiteit van Zürich. waar hij in 1894 op 24-jarigen leeftijd tot doctor in de rechten en in de staathuishoudkunde pro moveerde. De tegenwoordige president en te vens minister van financiën van Zwitser land kreeg al heel spoedig na de verwerving van zijn doctorsgraad gelegenheid zijn fi- nancieele bekwaamheden te toonen. Hij werd nog in hetzelfde jaar de secretaris van den wethouder van financiën van de stad Zürich, waarna in 1897 zijn benoeming tot leider van de rubriek financiën en han del" van het grootste Zwitsersche dagblad de ..Neue Zürcher Zeitung", volgde. Als de financieele 'redacteur van dit blad. waarvan hij in 1925 tevens hoofdredacteur werd zon der daardoor echter de leiding zijner eigen rubriek uit handen te geven, heeft dr. Albert Meyer zich groote naam gemaakt. Als al gemeen erkend financieel deskundige werd hij in 1915 tot lid der Zwitsersche Kamer voor het kanton Zürich gekozen, waar hij eveneens bij financieele vraagstukken op den voorgrond trad. President Meyer, een bescheiden man met groote toewijding voor zijn werk als hoofd redacteur zijner krant en als parlementaire deskundige op financieel gebied, verlangde zeker niet, dat hij plotseling voor een hoo- gere taak werd aangewezen. Hij was in eer en" deugd bijna zestig jaren en grijs gewor den in dit dubbele journalistieke en parle mentaire werk en koesterde volstrekt niet de eerzucht van zoovele parleemntsleden, dat hun jarenlange arbeid in de Zwitsersche hofdstad tenslotte met de verkiezing tot minister bekroond zou worden. Het was dan ook zeker geen vreugdedag voor dr. Albert Meyer, toen hij op 12 December 1929 door de vereen igde vergadering van Kamer en Se naat tot lid der Zwitsersche regeering ge kozen werd. Om eenigszins te kunnen begrijoen, hoe Iemand zoo duideijk tegen diens eigen wen- schen in het Zwitsersche ministerschap kan worden opgedrongen, moet men zich de groole beteekenis der verschillende kantons in Zwitserland voor oogen houden. Een Zwitser gevoelt zich niet alleen Zwitser, doch in gelijke of misschien zelfs nóg hoogere mate de zoon van het kanton, waar hij ge boren is. En die verschillende kantons heb ben, hoezeer zij zich ook als onderdeelen van het ééne Zwitserland jegens elkander ver bonden gevoelen, toch een grooten ouder lingen naijver. Geen hunner is bereid een in den loop der jaren verworven voorrecht- priis te geven. Een der hoogste voorrechten is nu, dat van de drie grootste kantons Bern, Waadtland en Zürich. om steeds een ver tegenwoordiger in de Zwitsersche regeering te bezitten. Indien daarom de vertegenwoor diger van één dier drie kantons in de re geering komt te overlijden of zijn ontslag neemt, is het een eerezaak der vertegen woordigers van dat kanton in Kamer en Senaat er voor te zorgen, dat opnieuw een zoon van datzelfde kanton tot minister ge kozen wordt. Het is duidelijk, dat hierdoor echter de keuze veel moeilijker wordt dan wanneer de volksvertegenwoordiging slechts een nieuwen „Zwitser" voor het ministers ambt had te verkiezen. In 1929 had nu de verkeersminister Robert Haab, die een tiental jaren lan het kanton Zürich in de Zwitsersche regeering vertegen woordigd had, zijn ontslag genomen. Een andere burger van Zürich zou dus zijn op volger moeten worden. En daar Haab tot de vrijzinnige partij behoorde, zou volgens de afspraak tusschen de drie regeeringspartijen (vrijzinnigen, katholieken en boerenpartij) de nieuwe minister eveneens een vrijzinnige moeten zijn. Een voor het ministerschap ge schikte vrijzinnige Zürich er moest dus als candidaat gevonden worden. Men ziet, door deze voorwaarden werd de keuze reeds aan zienlijk beperkt. Nu kwam echter nog deze moeilijkheid er bij. dat de Züricher vrijzin nigen onderling scherp verdeeld zijn in een linker- en een rechtervleugel. Bij de candi- daatstelling had de linkerzijde tenslotte de overwinning behaald. Doch het ongeluk wil de, dat de uitverkorene, dr. Wettstein, geen genade vond, nóch bij de katholieken, nóch bij de Fransch-Zwitsers in het algemeen. Zoo ontstond tijdens de verkiezing het ge vaar. dat óf een niet-Züricher óf de ook bij de andere politieke partijen in hoog aanzien staande socialistische burgemeester van Zürich dr. Klöti de eindoverwinning zou be halen. In dit oogenbiik van spanning en onzekerheid deden de Züricher vrijzinnigen, om den zetel voor hun kanton èn voor hun partij te kunnen behouden, een beroep op hun collega Meyer, die door zijn gematigd heid de sympathie van alle vrijzinnigen ge noot en ook bij de Fransch-Zwitsers en bij de katholieken een gaarne geziene persoon lijkheid was. Meyer weigerde eerst Doch dit verhinderde menig Kamerlid niet toch op hem te stemmen. Meyer gaf nogmaals aan het parlement bekend, dat hij geen candi- datuur wenschte. Het aantal stemmen op Meyer nam desniettemin nog toe! Ten der den male verzocht Meyer met nadruk geen stem op hem uit te brengen. Het gevolg was, dat hij de volstrekte meerderheid van stem men verkreeg! Nog gaf Mever zich echter niet gewonnen. Hij weigerde de ministers- benoeming onmiddellijk te aanvaarden, vroeg een dag bedenktijd. En in deze tusschen- nooze wisten de vertegenwoordigers van het kanton Zürich dr. Meyer er van te overtui gen, dat het voor hem als getrouw zoon van het kanton, waar hij geboren was en zijn geheele leven had doorgebracht, e<n eere zaak was de eervolle benoeming aan te nemen. Meyer zou misschien niet zoo lang aan het verzoek zijner collega's, om. een Candida tuur voor het ministerschap te aanvaarden,weer stand hebben geboden, als hij na zijn ver kiezing zich aan financieele vraagstukken zou hebben kunnen blijven wijden, Doch dit was uitgesloten. Minister van financiën was de bekende Jean Musy. die zelf ook een groote financieele deskundige was en niet er aan dacht zijn departement aan den nieu weling in de regeering over te geven. Zoo moest Meyer genoegen nemen met het mi nisterschap van binnenlandsche zaken, waar door hij zich op een geheel ander gebied moest gaan bewegen. Voor dr. Albert Meyer zou deze liidens periode echter niet al te lang duren. Geheel onverwacht nam Musy in Maart 1934 zijn ontslag als minister van financiën en Meyer werd natuurlijk zijn opvolger. Gemakkelijker was het ministerschap van financiën echter niet geworden! De wereldcrisis teisterde ook Zwitserland en de minister van financiën had de moeilijke taak voor een herstel van het evenwicht tusschen de staatsuitgaven en de staatsinkomsten te zorgen. Aan dit werk heeft Méyer in de bijna twee jaren dat hij thans aan het hoofd van het departe ment van financiën staat, als de bekwame financier getoond, waarvoor hij al bijna veertig jaren lang bekend staat. Doch toch is zijn ministerschap nog niet het verwachte groote succes geworden. Menigeen vraagt zich met bezorgdheid af. of president Meyer wellicht niet te veel man der wetenschap is, om een groot statasman in dezen tijd te kun nen zijn. Minister Meyer ziet al te zeer de lichtzijden en de schaduwzijden van iedere mogelijke oplossing. Dit heeft natuurlijk het groote voordeel, dat eenzijdige overdrijvin gen niet te vreezen zijn. Doch het kan an derzijds niet ontkend worden, dat de politiek van Meyer hierdoor weifelingen en aarzelin gen vertoont, die niet geschikt zijn. om alge meen vertrouwen te winnen. Misschien ech ter zal de minister van financiën Meyer, nu hij tevens president van Zwitserland gewor den is, deze verhooging van zijn gezag ook aan zijn eigen zelfvertrouwen ten goede doen komen en in het komende jaar zijn finan cieele hervormingsplannen met grooter kracht en standvastigheid verdedigen. Kracht, om te durven en te willen, is de wensch. dien velen zijner beste vrienden pre sident Meyer, dien bescheiden en bekwamen werker, voor zijn presidentsjaar het vurigst hebben toegewenscht' B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. John Gilbert overleden. Een leven met ups en downs. John Gilbert genre dat een tijd lang zeer geliefd was, doch John Gilbert is op 38-jarigen leeftijd te Hollywood overleden. Met John Gilbert gaan schoone herin neringen verloren uit den tijd van de stomme films, een tijd die Gilbert groot heeft gemaakt en hem een van de eerste artisten uit Holly wood deed zijn. Ofschoon hij aan vankelijk voor mili tair opgeleid zou worden, voelde Gil bert meer voor de film. Hij speelde eerst in cowboy-films, een waarin Gilbert niet bepaald veel successen be haalde. De meesten zullen zich Gilbert niet als comboy herinneren, maar wel in zijn rol met.Renée Adorée in „De groote Parade". Dit was de film die zijn groote roem vestigde. Met de komst van de geluidsfilm ging Gil bert's roem tanen. Men vond zijn stem ongeschikt voor de ge luidsfilm en liet hem dat dan ook wel weten. Er waren nog wel wat kleine rolletjes voor den grooten favoriet, doch de glorie van een van Hollywood's geweldige sterren was ver dwenen. Ook in zijn particuliere leven kende Gil bert m dien tijd veel onaangenaamheden, zij het niet van financieelen aard. Hij is in het geheel vier keer getrouwd geweest, o.a. met Virginia Bruce. Voor Greta Garbo heeft hij altijd een groote liefde gekoesterd, heet het, en zij was het ook die hem in den tijd van de sprekende film de helpende hand toestak, door met hem in Koningin Christina te spelen. Gilbert schreef ook filmscenario's, doch in alle opzichten kwam hij de laatste jaren hoe langer hoe meer op den achtergrond. Gilbert's leven is een tragedie geweest, een.tragische film waardig. Radiostoringscommissie heeft haar taak beëindigd. DEN HAAG, 10 Januari. (A.N.P.) Naar van bevoegde zijde wordt vernomen heeft de com missie. die indertijd door den minister van waterstaat werd ingesteld om maatregelen te beramen ter bestrijding van storingen, welke in de ontvangst van den radio-omroep worden ondervonden, haar taak dezer dagen beëin digd en haar verslag aan de regeering uitge bracht Gele rivier richt groote vernielingen aan. Honderdduizenden door honger en ontbering bedreigd. Uit Tsinan (Sjantoeng). 9 Januari. Dui zenden. die de overstroomingsgebieden in de provincie Sjantoeng zijn ontvlucht, worden dezen winter met hongersnood en ontbering bedreigd. De autoriteiten doen echter alles om de ongeveer 300 000 dakloozen te huisvesten en te voeden. De Gele Rivier, waarvan de overstroomin gen reeds zooveel verwoestingen hebben aan- gerioht. houdt het laasliggende gebied van West-Sjantoeng en Noord-Kiangsoe nog steeds overstroomd, en overal op zijn weg richt het water de grootst mogelijke ver woestingen aan. Huizen, boerderijen en ge heele dorpen worden door het ontoombare water verwoest. In koortsachtige haast wor den door ingenieurs, bijgestaan door dui zenden arbeiders en tallooze vluchtelingen wanhopige pogingen gedaan om de rivier weder in haar bedding te leiden. De voornaamste dijkdoorbraak was te Lin- pautsji. waar het water met een snelheid van 70.000 kub. voet door een 190 meter breed gat stroomde. (Reuter). Zal Engeland on een olie embargo aandringen? De meening van de Britsche pers. LONDEN. 10 Januari (A.N.P.) Uit de Engelsche ochtendbladen blijkt, dat de Brit sche regeering voorloopig nog niet haar hou ding voor of tegen een petroleumembargo zal bepalen. Volgens den diplomatieken correspondent van de Daily Telegraph willen de En gelsche en de Fransche regeering eerst nauw keurig vaststellen, welke beteekenis moet worden gehecht aan de neutraliteitsverklaring van president Roosevelt. Beide regeeringen wenschen op verschülende punten ophelde ring, alvorens hun ministers van buitenland sche zaken op 20 Januari naar Genève gaan. waar de kwestie van het embargo op petro leum wellicht opnieuw ter sprake zal ko men. De Engelsche regeering is van meening, dat deze kwestie te Genève van alle kanten nauwkeurig moet worden besproken, alvorens een besluit wordt genomen. Zulk een besluit zou rekening moeten houden met de directe en mogelijke consequenties van een petro leumembargo, alsmede met de waarschijnlijke uitwerking en de vraag of zulk een embargo al dan niet gewenscht is. De leidende gedachte hierbij moet zijn het zoo spoedig mogelijke herstel van den vrede. De Britsche gezant te Rome, Sir Eric Drummond, die gisteren zoo wel met Baldwin als met Eden een langdurig onderhoud heeft gehad, zal volgende week Dinsdag weer op zijn post terug zijn. De politieke medewerker van de Morning Post schrijft, dat het Engelsche kabinet bij de aanstaande bespreking van het petroleum embargo het volgende moet overwegen: le. Óf een petroleumembargo thans met minder waarschijnlijkheid zal leiden tot een oorlogsdaad van de zijde van Italië dan in December j.l. 2o. In hoeverre de toestand wordt beïn vloed door de Fransche vlootbewegingen en door de nieuwe Amerikaansche neutraliteits- wet. 3o. In hoeverre de verontwaardiging van de openbare meening tegen de Parijsche vredes voorstellen i.s geluwd als gevolg van de verde diging van dit plan door Sir Samuel Hoare. Dezelfde medewerker meldt verder dat een reeds aangekondigde redevoering van minis ter Eden te Leamington op 17 Januari a.s. zeer belangrijke mededeelingen over de En gelsche buitenlandsche politiek zal bevatten. De politieke medewerker van de Daily Ex press schrijft, dat Engeland in de komende zitting van den Volkenbondsraad niet op een petroleumembargo zal aandringen. Men zal verklaren dat de uitwerking van de bestaan de sancties voldoende is, en dat een nieuwe sanctie, die een oorlogsgevaar meebrengt, niet noodig is. Volgens te Londen in omloop zijnde berichten is zoowel de economische toestand van Italië als de militaire positie van Abessynië ernstig. Men meent dat binnen drie maanden op een nieuw vredesvoorstl kan worden gerekend. Te water gereden en verdronken. Vreeselijke worsteling om uit den auto t« komen. HELMOND. 10 Januari (A.N.P.) In den afgeloopen nacht te ongeveer 12 uur is de 40-jarige gehuwde handelsreiziger J. Riet schoten, afkomstig uit Breda, nabij de zoo genaamde keersluis onder de gemeente Mier- loo met zijn auto te water gereden en jam merlijk verdronken. Twee landbouwers zagen omstreeks half een, toen zij langs het Eind- hovensch kanaal fietsten, een autokoffer en een reservewiel boven het water uitsteken. Onmiddellijk hebben zij den nabijwonenden dokter van Mierloo gewaarschuwd, die met 'n roeiboot een onderzoek instelde. Deze consta teerde bij peiling dat het lichaam van den bestuurder met hoofd en bovenlichaam uit de stukgeslagen achterzij ruit hing. Ook de voorruit was klaarblijkelijk met een Engel sche sleutel geforceerd. Alles wees erop dat de man. die snijwonden aan hoofd en han den had, vreeselijk moet hebben geworsteld om uit zijn wagen te komen. Toen hij daarin bijna was geslaagd begaven hem zijn krach ten. De oorzaak van het ongeluk staat niet vast. De heer Van Rietschoten had met enkele zakenvrienden een café te Helmond bezocht. Te ongeveer half twaalf is hij naar Weert vertrokken. Blijkens de sporen is de wagen met groote snelheid in het kanaal ge reden. De auto,, die uit de richting Helmond kwam, stond met de voorwielen naar Hel mond toe, zoodat hij moet zijn omgeslagen, voordat hij in het water terecht kwam. De Engelschman prefereert buitenlandsche films. Het gemiddeld aantal voorstellingen grooter. 957 millioen menschen bezochten vorig jaar de Engelsche bioscopen, waarvoor zij een be drag van bijna 41 milllioen pond sterling be taalden. De stad Londen heeft ruim 400 cinema's en voor iedere 14 van de bijna 12 millioen inwo ners van de stad is een plaats beschikbaar. Wie niet de rijen menschen gezien heeft, die vrijwel iederen avond wachten tot een plaats in het theater vrij komt en wie 's avonds na de laatste voorstelling de verkeersopstoppingen heeft bijgewoond, die ontstaan door de drommen menschen die plotseling uit de cine- ma"s naar buiten stroomen en elkaar ver dringen om een vervoermiddel te pakken te krijgen, zal deze getallen bijna niet willen ge- looven. Bijna 1500 nieuwe films werden vorig jaar geregistreerd en van de 667 lange films waren 190 in Engeland vervaardigd. Het gemiddeld aantal voorstellingen dat een Britsche film be leefde bedroeg 7429, terwijl buitenlandsche films een gemiddeld aantal van 6900 voorstel lingen te beurt viel. KALENDERS. Bij den aanvang van het nieuwe jaar ont vingen wij weer eenige kalenders. Maandkalenders kwamen in ons bezit van de firma Douwe Egberts, tabiH:, koffie en thee; Van Halem Co. N.V., Schoterweg 3, geld- en effectenzaken, loterijen: K. Bouma. Saenre- damstraat 48, in brandstoffen en grind: Ro- binson-schoenen. vertegenwoordigd door W. J. de Vos, Oranjeboomstraat 73 te Rotterdam; Levensverzekeringmaatschappij Noord Bra- band: N.V. Hollandsche Spaarverzekering- maatschappij in De Bilt en de N.V. Verzeke ringmij Sine Petrus eveneens in De Bilt: de H.A.V. Bank te Schiedam; Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren: De Nederlandsche Spoorwegen: Gem. Electriciteitsbedrijf Haar lem; Batavierlijn; Nieuwsblad van het Noorden. Weekkalenders kregen wij van Ripolin- verven te Amsterdam en de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De Heer en Mevrouw FIBBE geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter AXXY Haarlem, 6 Jan. 19 35 Lange Veerstraat 1 Heden overleed onze lieve Vrouw en Moeder Esther Cornelia van der Velde eohtgenoote van A. J. Tlt, eerdfer weduwe van den Heer G. J. Binst, in den leeftijd van 53 jaar. A. J. TIT W. J. BRUST en Verloofde J. J. BRUST KOOSJE TIT Heemstede, 9 Jan. 1936 Dr. P. Cuyperslaan 10 Volstrekt geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 13 Januari a.s., des middags 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede. Heden overleed, na kort stondig lijden, te Haarlem, ons geliefd zoontje Tieme Fians Willem, in den ouderdom van ruim 9 maanden. E. A. STRÖER— VAN BREEMEX W. F. H. STRÖER Groningen, 9 Jan. 1936 v. Swinderenstraat 23 B De begrafenis zal plaats vinden den 11 Januari a.s.. to 12 uur, op de Begraaf plaats „Esserveld", te Gro ningen. Koninginneweg 20 Franscli Duilscli Engelsch Zweedsch Opl. praktijk-ex. conv.lessen Clubl. vanaf 3 p. mnd. A. Alof-Niehaus Heemst. Dreef 50. Heemstede tot nader nankondiging AFWEZIG Keel-n-eus-oorarts ZATERDAG GEEN SPREEKUUR PIANOLEERAAR Diploma Conservatorium A'dam TEMPELIERSSTR. 20 HANDELSMIJ. „EDEGO", HAARLEM KINDERHUIS VEST 37-^15 Postgiro 189505 Telefoon 13039 bericht hiermede de vertegenwoordiging verkregen te hebben van de wereldberoemde HENLEY VANGUARD AUTOBANDEN. - Engeland's oudste en beste product HENLEY VANGUARD AUTOBANDEN beteekent MEER KILOMETERS! Teneinde U in de gelegenheid te stellen kennis te maken met Henley Banden, bieden wij U deze aan met een korting van 40 °/o op de bruto prijslijst. Wij vertrouwen dat U genegen is een proef te willen nemen met HENLEY VANGUARD AUTOBANDEN, het geen zeer zeker, gezien het enorme aantal kilometers, dat U kunt afleggen met deze Banden, tot Uw volle tevredenheid zal uitvallen. DIVERSE ANDERE BEKENDE MERKEN BANDEN kunnen wij U aanbieden met 50 en 60 korting Gratis Montage terwijl U wacht! Alles met volle garantie! Tevens maken wij U attent op onze prima 100% PURE PENN- SYLVANIE OLIE, verpakt in 30 liter drums a ƒ7.50 (inclusief drum en aftapkraan). - In voorraad. - Voor eiken wagen de juiste Zomer- en Winter Olie volgens voorschrift der S. A. E. LOSSE OLIE 14, 20, 25, 30, 35 ct. per Liter. CARDAN OLIE 25 ct. SPOEL OLIE 10 ct. SPUITVET 25 ct. per Kilo. CONSISTENTVET 25 ct. per Kilo. Geladen accu's 85 ampère ƒ6.95. Laad- en Leenstation voor accu's ZUIVERE AMERIK. BENZINE 10 ct. BENZOL 11 ct. (Staat onder Rijks-controle.) ENORME SORTEERING ACCESSOIRES. Indien gewenscht komt onze vertegenwoordiger U bezoeken met diverse monsters. Het hoofd van het gemeentebe- i stuur van Haarlem heeft voor een ieder ter inzage nedergelegd op de gemeente-secretarie (7de Afdeeiing) het bij besluit van den Raad dd. 14 Augustus 1935 no. 23. I gewijzigd bij raadsbesluit dd. 27 November 1935 no. 5 - vastge- I steld en door Gedeputeerde Staten i van Noordholland bij besluit van IS December 1935 no. 311 goed gekeurd uitbreidingsplan, met de daarbij behoorende Toelichtende Beschrijving en bebouwings-voor- schriften, voor de gronden gele gen ten westen van den Klever- parkweg. ten zuiden van de Kle verlaan, ten oosten van de gfens der gemeente Bloemendaal en ten noorden van het spoorwegviaduct over den Verspronckweg. Mevr. Jolles, Oranjeplein 1, zoekt v. 1 Febr. NET FL. HOLL. MEISJE v. d. en n.. als meisje-alleen, v. g. g. v., zelfst. k. koken en werken, Inl. na half S 's avonds. Hei Amerikaansche Huis houdt OPRUIMING Speciaal in Regen kieeding voor Dames .en Hoeren 24 Barteljorisstraat 24 Telef. 13439 JACK MORRIS ter overn. aangeb.. prijs billijk. Br. no. 39 30 bur. van dit blad Bekwaam Winkelbediende gevraagd. Alleen zij die met de muziek-instrumenten- en radiobranche en admini stratie volledig bekend zijn komen in aanmerking. Br. met voll. inl. en opg. van verl. salaris onder no. 3933 bur. van dit blad HULP IN DE HCISH. Gevr. net oenv. meisje bij 2 bej. menschen, dat meer let op goede behandeling dan op hoog loon. Aanmelden Duinoordstraat 70, Haarlem N, BRIDGEN. Ongeoefende, eenigsz. geoefende en gevorderde leden gevr. om on der leiding te bridgen v. middag of avond. Br. no. 3935 bur. v.d. bl. Gevr. v. direct halve dagen, bij Duitsche fami- ie. Joh. Vermeerstraat 14. H'st. Bierbrouwerij uit Zuiden zoekt VERTEGEN WOORDIG ER voor Haarlem en omstr. Hoofd- vert. C. Ruurs, Alb. Cuypstr. 124, Amsterdam gevraagd, leeft. 17 a 18 jaar. Aan. m. Van Keulenstraat 23. na 7 uur Adressen typer of typiste gevraagd, Br. no. 39 bur. van dit blad PRIJSOPG. GEVR. bridgeles voor 4 of 8 pers., onver- sch. waar. middag of avond. Br, no. 3934 bur. van dit blad Mooie Zit-Slaapkamer in Villa in het Bronsteêpark te HEEMSTEDE, direct bij tram, zeer billijk aangeboden aan Dame of jong meisje. Br. no. 3932 bur, van dit blad Jonge Goudsche Volvette Kaas per pond 25 Belegen Goudsche Volvette Kaas per pond 28 1 blik Spercie- boonen 1 blik Andijvie 1 blik Spinazie 3 blik voor 50 ct. Heerlijke mers 40 -j- per stuk Gember In orig. potjes per potje 39 ct. Oranje Gebak per stuk 10 Kalfsvleesch Cro quet met brood per stuk 10

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3