Is Londen te definieeren? THIJS IJS IN DE KNEL Noodweer boven West-Duitschland. RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 11 JANUARI 1936 H A A R l E M'S DAGBLAD 4 BUITENLAND Windhoos richt enorme schade aan. In Neuss werden 44 gezinnen dakloos. Twee doodeneen groot aantal gewonden. Het A.N.P. meldt uit Düsseldorf 10 Januari: Het hevige noodweer, dat hedenmiddag hoven Düsseldorf ge woed heeft, ging gepaard met eien zwaren hagel en een geweldigen storm. Reeds vroeg in den middag was het duidelijk, dat het noodweer grootei materieclei schade had aan gericht, en dat ook verschillende slachtoffers waren gevallen. Volgens de laatste berichten zijn twee per sonen gedood, terwijl vijftien andere zware, en talrijke personen liohteare verwondingen opliepen. De storm was eigenlijk een wind hoos. die met ontzaggelijke kracht over eenige stadsgedeelten heen ging. De materieele schade is aanzien lijk. Dc opruimingswerkzaamheden zijn in vollen gang. Er wordt gebruik gemaakt van zoeklichten. De windhoos'kwam van Düsseldorf-Heerdt via Oberkassei langs den Rijn en vervolgde zijn weg over de binnenstad tot aan de ge meentelijke Tonhalle, waarna hij in de rich ting van Worringer Plate zwakker werd. In de dselen der stad, waar de windhoos heeft huisgehouden, zijn tal van boornen ontwor teld, in O'berkassel zijn boornen met een door snede van een meter als lucifers afgeknapt. Overal vlogen de dakpannen door de lucht en sloegen te pletter op den grond. Orp som mige plaatsen leek het alsof de herstwlnd dorre bladeren hoog had opgewaaid, zoo zwermden de dakpannen door elkander. Van verscheidene winkels werden groote ruiten eenvoudig ingedrukt. Het totale aantal ge wonden kan onder deze omstandigheden uiteraard nog niet worden vastgesteld. Fabrieksschoersteeiien op woonhuizen terecht gekomen. Nadere berichten over de gevolgen van het noodweer melden o.m. nog dat een lange fabriekshal van de Chamottefabriek Koppers in Oberkassei is omgewaaid. De groote schoor- steenen vielen oan op de naburige woonhui zen, waardoor 6 personen zwaar en 6 licht wond werden. In den Heerdter Hafen is een een locomotiefiloods ingestort, waarbij één persoon werd gedood en twee personen ge wond werden. In den heerdter Hafen is een lccomotiefloods ingestort, waarbij één per soon werd gedood en twee personen gewond werden. Bij de Bocliolter Strasse is eveneens een fabriekshal ingestort. Hier werd 1 per soon gedood, terwijl 5 anderen zwaar ge wond werden en talrijke personen lichte kwetsuren bekwamen. Hoe groot de kracht van den windhoos was, blijkt wel uit het feit, dat muren van een dikte van 50 cM. omvefgedrukt werden. Het dak van de groote Kaiserhalle van de stedelijke concertzaal is door den storm afgerukt en in brokstukken meegevoerd en later weer neergeworpen op. huizen en straten. Ook' van andere huizén en gebouwen werden daken afgerukt. Verwoestingen in Neuss. Uit Neuss meldt het A.N.P. De storm heeft ook hier en vooral, in het Noorden der stad groote verwoestingen aan gericht. De brandkastenfabriek werd zwaar geteisterd, terwijl vele huizen van hun daken werden zberoofd. 44 gezinnen met in totaal 211 kinderen werden op deze wijze dakloos. Heele straten werd van daken beroofd, terwijl in het stadsdeel Weissenberg de daken van de kerk en de school groote schade opliepen. Buiten de stad werd een houten boerenhuis van de fundamenten losgerukt en 300 M. ver door den storm meegesleurd. Oeroude boornen werden geveld. Overal moest moest noodver lichting ontstoken worden, daar de electrische leiding eveneens schade had geleden. In het geheel zijn 50 personen dakloos geworden. Het grootste deel der daklooze kinderen is in een kindertehuis opgenomen. Een hulpactie voor de getroffenen is reeds op touw gezet. Tweede windhoos teistert Hamm. Uit Keulen, 10 Januari (A.N.P.) Hedenmid dag tegen ongeveer 5 uur heeft een tweede windhoos, die een breede had van ongeveer 15 M. gewoed boven het plaatsje Hamm a. d. Sieg. De naburige plaatsen en zijdalen van de Sleg merkten van niets. In Hamm daaren tegen is groote schade veroorzaakt. De 45 M. hooge Gotische toren van de oude Evangeli sche 'kerk is gegrepen en op een hoogte van 30 M. volkomen .kapotgedraaid. De hoogop- stekende spits kwam terecht op het dak van de kerk, dat ernstig beschadigd werd. Door de op straat neerstortende puin werd niemand getrowwen. De 25 M. hooge brandweertoren van het plaatsje werd eveneens vernield. Alle daken, van de stad zijn beschadigd, een groot aantal werd geheel van de hulzen afgerukt. Uit Essen wordt nog gemeldt: De orkaan achtige storm, die Vrijdagmiddag boven West- Duitschland gewoed heeft, is volgens den rijksmeteorlogischen dienst Essen-Muehlheim van de Duitsche grens via Keulen, Essen, Dortmund en het Sauerland tot aan de Weser getrokken. Het centrum van de werveling ligt boven de noordelijke Noordzee. Om 8 uur van daag lag het centrum tusschen de noordkust van Engeland en Scandinavië. In Essen- Muehlheim werd bij den eersten vlaag, om 1 uur des middags een snelheid van den wind van 70 K.-M. per uur gemeten. Wanneer een koudluchtvraag op zijn weg groote plaatselijke massa's warme lucht ont moet. neemt de kracht toe. Dit schijnt vooral het geval te zijn geweest in Düsseldorf. Een tweede vlaag, die op 15 uru inzetten, had een iets geringere snelheid, n.l. 60 K.M. per uur. Talrijke slachtoffers van den storm in Engeland. Uit Londen. 10 Januari: Tengevolge van den storm die gisteravond en vannacht over Engeland heeft gewoed, hebben zestien men- schen den dood gevonden en zijn honderden gewond, zoowel te zee als te land. Op den weg naar Lancashire zijn drie personen uit een zelfde gezin, de vader, de moeder en een doch ter onder een neervallenden boom gedood. (Reuter) Amerika. Morgan en Wilson's neutrali teitspolitiek. De zitting van Vrijdagmiddag van de Se ll aatscommissie van onderzoek naar de gebrui ken in de wapenindustrie heeft een opgewon den beloop gehad door de ernstige beschuldi gingen, welke de leden der commissie her haaldelijk uitten. Zij beweerden o.m. dat de invloed der firma Morgan een wijziging zou hebben teweeggebracht in de neutraliteits politiek van Wilson, doordat de firma groote leeningen aan de geallieerden heeft verstrekt. Voorts beschuldigden zij Morgan Co. er van, dat zij druk hadden geoefend op de Anierikaansche leveranciers van oorlogsmate riaal. om dezen te bewegen deel te nemen aan de eerste groote leening der geallieerden. Morgan bestreed deze beschuldigingen met groote scherpte en vaak met opgewonden stem. De onderhandelingen hebben voorts aan het licht gebracht, dat de bankiersfirma Morgan Co. het torpedeeren van het Engelsche stoomschip Arabic, op 19 Augustus 1915, door duikbooten als propagandistischen achter grond hebben benut bij de emissie van een ongedekte Engelsche leenlng in de Vereenigde Staten. Een week nadat de Arabic was tot zinken gebracht en twee weken na het staken der steunactie van het Engelsche pond door de firma Morgan en Co. heeft president Wilson, ondanks den tegenstand van den staatssecre taris van Buitenlandsche Zaken, Bryan, het verbod leeningen aan oorlogvoerenden te ver strekken, ingetrokken. Huis van Afgevaardigden aan vaardt de bonuswet. Het Huis van. Afgevaardigden heeft, naar het A.N.P. uit Washington meldt in zijn zitting van Vrijdag het wetsvoorstel aangenomen, waarin be- paald wordt, dat de Bonus aan de oud strijders zal worden uitbetaald. De. wet werd met 355 tegen 58 stemmen aangenomen. Zij heeft betrekking 'op"3% -m#-'' hoen Amerikaansche öudstrij-dérs.1 De - kosteni ITALIë ONTKENT de Egyptische ambulance gebombardeerd te hebben ZIEKTE ERNSTIGE BELEMMERING VOOR DE TROEPEN (Van onzen specialen correspondent). ROME, Vrijdagavond. Italië houdt nog steeds vol, dat het bom bardeeren van de Egyptiscihe Roode Kruis- expeditie bij Dagaboer nooit heeft plaats ge vonden. Er is vandaag weer een nieuwe of- ficieele ontkenning aan de lijst toegevoegd: De Italiaansche legerleiding in Italiaansch SomaMand verklaart, dat de berichten over het bombardement, zooals die door de A-bes- sy-nisohe regeering worden gepubliceerd, vol komen onjuist zijn. „In tegendeel", zegt het communique, ,,de Italiaansche piloten vermeden opzettelijk bommen neer te wei-pen in de buurt van het hospitaal-kamp, ondanks het feit, dat ver scheidene gewapende soldaten, tegen de in ternationale regelen in, een veilig' onderko men in de Roode Km is tent en zochten". Deze nadrukkelijke ontkenning doet nogal vreemd aan na alle bewijsmateriaal, dat Voorhanden is. Generaal Valle, onderstaatssecretaris voor de Luchtvaart, maakt inmiddels een inspec tietocht langs het front van Eritrea. Men verwacht, dat hij dit onderzoek tot het Zui delijk front zal uitbreiden. Uit de aanwezige berichten zou men af leiden. dat ziekte op het oogenblik een ern stiger belemmering voor de Italiaansche troe pen in Oost-Afrika vormt dan de oorlog zelf. In officieele kringen geeft men toe, dat gedurende de maanden November en De cember 3 hospitaalbooten naar Italië zijn teruggekeerd met 1247 man aan boord, die alleen aan tropische ziekte leden. Slechts een gewond officier weid naar Italië terug-1 gebracht, omdat zijn verminkt been een be handeling met speciale instrumenten ver- eischte. Het "aantal in den strijd gewonden bestaat volgens de officieele gegevens uit 59 Italiaansche en 51 inlandsche soldaten. Terwijl de pers veel ophef maakt over op til .zijnde bewegingen van de Britsche en Fransche vloot neemt men in officieele krin gen hiertegenover een onverschillige hou ding aan. Een regeeringsvertegenwoordiger deelde mede, dat Italië niet in het minst verontrust is omdat „wij niét worden be dreigd en zelf niemand bedreigen. Officieel wordt medegedeeld, dat Italië geen troepen aan de Fransche grens heeft geconcentreerd; een mededeeling, die ver moedelijk bestemd is om de gemoederen tot rust te brengen. Deze verklaring wordt gemotiveerd door de berichten over Fransche troepenbewegin gen aan gene zijde van de grens en deze be- teeken-isvolle ontkenningen bewijzen nog eens opnieuw, dat achter de coulissen Fransch-Italiaansche invloeden nog steeds, aan het werk zijn om te komen tot overeen stemming. in het Ita 1 iaansch-Abessynische conflict, _s (Copyright News Chronicle-A.NlP.). worden geraamd op 1 tot 2 milliard dollar. Het. wetsontwerp zal thans naar den senaat gaan, waar ondanks de mogelijkheid van het invoeren van eenige beperkingen, eveneens een groote meerderheid voor het voorstel kan worden "verwacht. Roosevelt tegen verdere devaluatie van den dollar. President Roosevelt 'heeft gisteren een com muniqué uitgegeven, waarin hij bekend maakt op grond van de hem door de goudreservewet van Januari 1934 verleende volmachten den tienden paragraaph van die wet tot eind Januari 1937 te verlengen. Deze passage geeft den president het recht het goudgehalte van den dollar binnen zekere grenzen vast te stel len en de uit de tot dusverre toegepaste deva luatie ontstane zuivere winst van ongeveer 2 milliard dollar als regeeringsfonds tot behoud van den valutakoers te gebruiken. Uit de door Roosevelt betreffende deze be kendmaking in een persconferentie gegeven toelichting bleek duidelijk, dat hij de verlen ging van deze wetsbepaling uitsluitend daarom heeft geproclameerd, omdat hem met het oog op de onzekerheid van den toestand van den internationalen handel en van de geldmarkt een verder gereedhouden van het stabilisee- ringsfonds onvoorwaardelijk noodig scheen. Evenals dit Donderdag door den minister van financiën Morgenthau reeds gedaan was, wees de president de geruchten over een plan tot verdere devaluatie van den dollar als volko men onjuist van de hand. Uit de in Washington afgelegde verklarin gen blijkt, dat noch de federale regeering, noch de democratische partij er aan denken dit jaar, dat in het teeken staat van den ver kiezingsstrijd, te tornen aan het goudgehalte van den dollar. (Moor-wegen. Het Storting ontbonden. Het Noorsche Storting is gistermiddag door den koning in tegenwoordigheid van den kroonprins op plechtige wijze ontbonden. Dit was de eerste maal, dat een regeering van de Noorsche arbeiderspartij den koning voor deze plechtigheid in de zittingszaal van het Storting begeleidde. (A.N.P.) Onbepaalde en onbestemde eenheid van velèrlëi karakter. Deskundigen weten niet, waar de stad begint en waar ze eindigt. Max Beerbohm ken schetst haar in enkele woorden. De liefde voor Londen bij Cockneys" in alle standen. (Van onzen Londenschen correspondent). Een Londensche Raad -voor Maatschappe lijk Werk, die tot taak heeft de dien-sten van de verschillende gemeenten, waaruit Lon den bestaat, voor zoover deze diensten zijn gericht op verbetering van de levensomstan digheden der bewoners te doen samenwerken, heeft bij een overzicht van den arbeid v&n het afgeloopen jaar te kennen gegeven, dat het zeer moeilijk is een definitie te geven van Londen. De Raad weet niet te zeggen, waar Londen geografisch begint en waar het aldus eindigt. Hij kan ook niet zeggen in hoeverre vraagstukken, welke hij heeft te be handelen, in Londen, het gebied van zijn bemoeienis, bestaan of rijzen, Dit maakt zijn taak moeilijk. Hij hoopt echter voor het ein de van het jaar deze moeilijkheid omzeild te hebben door zijn coördinatie-werk uit te strekken tot al die gemeenten van zoo ge- heeten Grooter Londen, die geacht kunnen worden economisch, industrieel, maatschap pelijk; justitieel en politioneel er onafschei delijk van te zijn. Inmiddels breidt Grooter Londen zich met voor de autoriteiten ont- stellende snelheid uit. Allerwege verrijzen om een kern, die even zeer neiging toont te zwellen, gloednieuwe woonoorden, meestal om eeuwenoude dor pen en in eenige gevallen op gronden, die tót voor kort maagdelijk waren van bouw steen en cement en plekken van landelijke schoonheid, thans onherroepelijk verlox'en. Grooter Londen heeft zich uitgestrekt over vijf graafschappen, dat van Londen en over Kent, Middlesex, Surrey: en Essex. Ongeveer r;4.000.000 Lorrdenaarsv wonen in deze zooge- .heeten „Home Counties?' en de andere, helft 'woont in het-graafschap,Londen en in de City, die binnen het graafschap een onafhan lijk bestuur heeft en yvaar slechts een 15000 menschen, wonen. Vreemdelingen en provin cialen brengen bezoeken aan Londen en ver tellen thuis teruggekeerd, dat zij naar Lon den zijn geweest. Dat is voor het gemak. In bijna alle gevallen zijn zij niet naar Londen geweest maar naar de - City van Westminster en misschien -naar Kensington en de City. In deze gemeenten liggen het West End, de theaterbuurt, de musea, de beroemde par ken, de bezienswaardigheden, de handelspa- leizen en de vermaarde hotels en restau rants. Maar metropolitaansch Londen alleen heeft nog 26 andere gemeenten om van de gemeenten van Grooter Londen niet te spre ken. En de meeste „boroughs" van Londen verschillen van aanblik en atmosfeer even veel van elkaar als bijv. onze steden. Chel sea en Westminster zijn buren maar een op merkzaam wandelaar kan bijna aan zijn om geving zien, wanneer.'-hij de grens t.usschen" de twee plaateen heeft overschreden. Ken sington, de „Koninklijke Gemeente" ten wes ten van het West End, is in zijn hoofdbuur ten een indrukwekkend oord met groot- scheepsche aspecten en alle teekenen van voorspoed en. welvaart. Het is een voorname stad op zichzelf. Hampstead is even be roemd. Het ligt maar een zestal mijlen noor delijker en Is even onafscheidelijk van Lon den als Kensington. Maar Hampstead heeft zijn landelijkheid nooit afgeschud. Het is in zijn aantrekkelijkste buurten een dorp van bijzondere bekoring. Verschillende gemeen ten hebben verschillende artistieke, histori sche of .andere associaties en verschillend leven, al geldt dit uiteraard minder of in het geheel niet voor de centrale „boroughs" Holiborn, Westminster en Marylebone. Lon den is dus een ongelijksoortige eenheid, die samengebonden wordt door de verkeersstel- sels, Underground en omnibussen, door de functies der politie (er is geen verschil tus schen den diender van Kensington en dien van Hampstead), door activiteit van de City en het West End, die direct en indirect de dagtaak en de broodwinning verschaffen aan het belangrijkste deel van de 8.000 000 bewoners van Grooter Londen. Aan het East End hebben wij nu nog niet eens gedacht. Het is even zeer Londen als de rest maar niettemin een vreemde stad voor hen, die alleen het Londen ten westen van Bishop's Gate en de Royal Exchange kennen; en het East End is tusschen twee haakjes veel aantrekkelijker, schilderachtiger en zindeiijker dan het pleegt te worden ge schilderd. Zijn krotten zijn niét vunziger dan die van het West End. Misschien wordt de eenheid van de grootste stad van de wereld ook nog geaccentueerd door de overheer- schende grijze monotonie, waaraan slechts enkele districten ontkomen, en door de ge lijk- en gelijkvormigheid van de lange tries tige straten in de dicht bewoond maar wei nig door buitenlieden betreden wijken. Maar met dat al is ook een andere dan geografische omschrijving van Londen uiterst moeilijk. De oordeelen over „Londen" loopen uiteen. Dat vloeit tendeele voort uit verschil van temperament bij de beoordeelaars voorreen ander deel' komt het omdat de eene beooi-deelaar en de andere be oordeelaar niet -hetzelfde Londen op het oog hebben gehad. De Londenaars zelf verschillen van opvatting over hetgeen „Londen" is. De stad verheugt zich in het algemeen in de hartelijke en warme liefde van haar bewoners. De histo ricus heeft haar lief om'het Britec'h Museum en om andere rijke pakhuizen voor histori sche Studie welke ze bevat. Vele Londensche vrouwen vereenzelvigen Bond Street en Regent- Street met Londen. Die straten, welke de kostelijkste en kost baarste -zaken voor kleedij en huis laten zien, zijn haar Londen. Zij gaan er doorheen met opgetogen harten en voelen, dat er nergens ter wereld iets is dat haar dit Londen zou kunnen vergoeden. Bescheidener Londensche vrouwen geven haar hart- aan Londen door middel van de High Street of Broadway van haar voorstad. Het Londen van den werk man en zijn vrouw zijn de music halls en de cinema's van het West End; hun liefde voor Londen is geconcentreerd op den hoek van Oxford Street en Tottenhamcourt Road en in het Corner House-restaurant daar, het is de quintessens van hun Londen. De clubman zou Londen niet lief kunnen hebben als Pall Mali er niet was. En de jongeman, die ons boorden en sokken verkoopt in zijn subur- biaanschen winkel, ziet in het West End mét zijn rijke „haberdashers" in paleisjes van blond hout en spiegelglas en glanzend staal een Dorado en zijn toekomst; het is zijn Londen en niets in de gansche wijde wereld kan in aantrekkelijkheid de vergelijking er mee doorstaan. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Als Thijs eindelijk tot bewustzijn teruggekomen is, deiikt hij eerst, dat hij in droomenland is aangekomen. Wat ziet het er hier toch vreemd en griezelig uit! Geen wonder, dat Thijs verbaasd is, want de man, {jje hem ^ien klap gegeven heeft, sloot hem in een kooi met dikke tralies op, Opeens ziet Thijs den valschaard in de verte staan en nu herinnert hij .zich ook allés. weer. Met wie staat de man daar te praten? Die leelijke oude vrouw lijkt weleen heks. „Ja, ja," hoort Thijs de vrouw tot zijn schrik zeggen, „je hebt een goede vangst gedaan. Ik zal dat beertje maar zoo gauw mogelijk omtooveren." Machteloos opgesloten in zijn kooi moet Thijs die woorden aan- hóóreh.V. Hoofdpijn, Kiespijn. deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drog. (Adv. Ingez. Med ZONDAG 12 JANUARI. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Tuinbouwpraatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 10.00 Lezing, gramofoon- muziek en voordracht. 10.45 Hollandsch Strijkkwartet. 11.15 Lezing. 11.30 Vervolg kwartetconcert. 12.00 Omroeporkest. 12.45 Gram.pl. 1.00 Lyra-Trio. 1.45 Boekbespreking. 2.15 Voetbalwedstrijd Frankrijk-Nederland. 4.15 Grampfoonplaten en berichten. 5.00 Or gelspel. 5.20 Voordracht. 5.30 Vervolg orgel spel. 5,40 Schaakpraatje. 6.00 Boekbespreking. 6.45 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.00 Berichten. 8.15 Omroeporkest. 8.45 Radio-Journaal. 9.00 Omroeporkest en solist. 9.35 Radiotooneel. 9.55 Kovacs Lajos'orkest, en solisten. 11.00 Berichten, gram.pl. 11.1512.00 De AVRO- Decibels. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 10.15 Hoogmis. 11.45 Gram.pl. 12.00 Causerie. 12.15 KRO-orkest en lezingen. 3.15 Gram.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Geref. Kerkd. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sport, causerie, berichten. 8.20 KRO-Melodisten. 8.45 Gram.pl. 8.50 Zang en piano. 9.00 Sym phonieconcert en Gram.pl. 10.30 Berichten, gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Espe ranto. DROITYVICH, 1500 M. 9.50—10.35 Kerkdienst. 11.20—12.35 Kerk dienst in het Welsch. 12.50 Crystal Palace- Orkest, en solist. 1.50 Broadhurst Septet. 2.35 BBC-Schotsch-orkest. 3.35 Gram.pl. 4.05 Troise en zijn Mandoline-orkest, mmv. solist. 4.50 Kinderkerk. 5.20 Causerie. 5.40 Radio tooneel, 7.40 Pianorecital. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. berichten. 9.20 Bridge water Harpkwintet. 9.50 „Twelve months back", radio-overzicht van 1935. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 2.35 en 5.20 Orkestconcert. 7.20 Zang. 8,20 Zang en plano. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN. 456 M. 5.20 Havenconcert. 9.50 Orkest, mannen koor en solisten. 11.20 Populair concert. 12.25 Accordeon- en balalaika-orkest. 3.20 Omroep- kleinorkest, -koor en solisten olv. Eysoldt. 7.20 Omroeporkest, mmv. pianosolist. 9.50 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Symphonieconcert. 11.50 Gram.pl. 12.20 Pianorecital. 12.35 Salonorkest. 1.30 Orgelconcert. 2.00 Gram.pl. 2.20 Hot jazz. 3.20 Gram.pl. 3.35 Troise's Mandolineorkest. 4.05 Gram.pl. 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 7.20 Vio'olrecital. 8.20 Opera-uitzen ding. In de pauze; Hoorspel, en na afloop tot 12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 9,20 Gram.pl. 10.20 Omroeporkest. 11.20 Salonorkest. 12.00 Pianorecital. 12.20 Con- stantin-orkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Salonorkest. 4.20 Gram.pl. 4.50 BBC-orkest olv. Raybould. 5.50 BBC-Militair orkest. 6.35 Trioconcert. 7.05 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Gevar. programma. 10.30 E. Deltour's orkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Populair concert mmv. orkest, en so listen. 9.20 Berichten. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 13 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M- Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram .platen; 9.00 Ensemble Jetty Cantor; 11.00 Morgenwijding; Gram.platen; 10,30 Vervolg van 9.00; 11.00 Orgel en viool; 12.00 Ensemble Paludanuis en Gram.platen; 2.00 Omroeporkest en voordracht; 4.00 Piano recital; 4.30 Muzikale causerie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste; 7.00 Zang en piano; 7.30 Friesch halfuur; 8.00 Berichten; 8.10 Aeolian-orkest, solisten en kwartet; 9.00 Ra- dio-tooneel met muziek; 9.40 AVROStrijkor- kest; 10.00 Gram.pl.; 10.15 Renova-wintet; 11.00 Berichten; 11.10 De AVRO-Decibels. HILVERSUM II 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectu-utr; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Stichtsch Salonor kest; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.platen; 2.45 Kookpraatje; 3.15 Gram.platen; 4.00 Bij bellezing; 4.45 Gram.platen; 5.00 Orgelspel; 6.00 Gram.platen; 6.30 Vragenuur; 7.00 Be richten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; 8.05 Utrechtsch Dameskoor; 9.00 Causerie; 9.30 Gram.platen; 10,00 Berichten; 10.05 Amsterd. klein-orkest; 11.00 Gram.pl. DROITWICH. 1500 M 11.20 Gram.platen: 12.05 Scihotsche Studio orkest; 1.05 Gram.platen; 1.50 Orgelconcert; 2.35 Gram.platen; 3.20 Sextetconcert m.m.v. solist; 4.20 Viool en piano; 4.50 Het Bolton Borough Prize-orkest; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6,50 Zang; 7.10 Lezing; 8.20 Zang, 8.50 Ge-raldo's orkest en solisten; 9.50 Be richten. Trioconcert en voordracht; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 Gram.platen; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gram.platen; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Pa- rijsoh symphonie-orkest: 8 20 Zang: 9.05 Om- roepkwintet, zang en voordracht; 11.05 Popu lair concert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Neders. Sympho nie-orkest; 1.35 Kwintetconcert; 5.20 Vroolijk programma; 7.30 Kamer-orkest; 9.50 Orkest concert. *St»*'s«*F,L 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 1.30 Salon-orkest; 5.20 Omroeporkest; 6,35 en 7,20 Gram.platen; 8.20 Symphonieconcert; 10 30 Gram.pla.ten. 4-84 M.: 12.20 Salon-orkest; 1.30 Gram.pl.; 5.20 Salonorkest; 7.05 Gram.platen; 8.20 Om roeporkest; 10.30 Cabaret. i-i7 ML 7.30 Radlo-tooneel; 8.20 Weensche walsen; 9.20 Berichten; 9.50 Gram/platen; 10.05 Weer bericht; 10.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6