KONING GEORGE TEN GRAVE GEDRAGEN. THIJS IJS IN DE KNEL DINSDAG 28 JANUARI 1336 HAXRIEM'S DA'GBEAI» Dichte menschenmenigten sloegen den indrukwekkenden stoet gade. Twee minuten stilte in het geheele Rijk Londen aan den vooravond der plechtigheid. Onze Londensche correspondent schreef ons aan den vooravond der plechtigheid in de Britsche hoofdstad: a De voorbereidingen voor de teraardebe stelling van den Koning zijn gereed. De weg, welken de stoet neemt van de Westminster Hall naar het Faddington-Station is in rouw. Zwarte masten zijn opgericht langs de route en dragen aan den top linten van donker paarse stof. Paars met zwart en verguld zijn de rouwkleuren van het land, De stellingen, die hier en daar zijn opgericht (er zijn er niet veel, want de tijd was kort) dragen de zelfde kleuren. De stoet gaat langs eenige vermaarde hotels, zooals de Ritz, Dorchester en Grosvenor House. De directies van die in richtingen hebben constructies van paarse balken en planken laten maken voor haar gasten. Hetzelfde is gedaan voor enkele groote kantoorgebouwen op den weg; er is er een bij. in de Edgware Road, waar meer dan 1000 menschen de processie zullen kun nen zien. Tot Maandagmiddag stelden de agenten (die zelfde die geregeld toegangsbe wijzen voor openbare vermakelijkheden ver knopen) nog kijkplaatsen beschikbaar voor 3 4 en 5 pond sterling. De hoogste prijs, welke voor een plaats is gegeven is 15 sterling. Winkeliers langs den weg hebben hun étalage kasten leeg gemaakt en er stoelen in gezet, die zij voor 2 per stuk hebben verkocht. Riet minder dan 75 is er betaald voor een étalageraam van een winkel in London Street; misschien kunnen een dozijn men schen met veel ongerief achter dit raam den lijkstoet aanschouwen. In St. James's Street, tusschen Whitehall en Piccadilly, dus niet ver van de plek, waar de optocht vertrekt, is juist een pyramidaal flat-gebouw gereed ge komen. De flats zijn nog niet bewoond en elk raam en elk balcon van dit gebouw is voor de begrafenisplechtigheid verhuurd. Gemeubelde vertrekken langs den weg wer den tot aan den vooravond der begrafenis te huur aangeboden voor 15 per week met de toezegging, dat ze de volgende week 30 shilling zouden kosten. De handel in kijkplaatsen was enkele da gen voor de begrafenisdag niet bijster leven dig. Men aarzelde bij de hooge prijzen. En men herinnerde zich, dat de prijzen ter ge legenheid van den jubileum-optocht in Mei van het vorig jaar tenslotte sterk waren gedaald. In Windsor is de weg van den stoet zeer kort. Hij had nog korter kunnen zijn, indien dè- kortste wég van het station naar de St. George-Kapel binnen de muren van het Windsor ^Kastel zou zijn gekozen. De route gaat echter door Windsor's High Street en de Parkstraat, die naar de poort van het Windsorpark leidt. Van het station naar die poort is nauwelijks 500 M. De laan van die poort naar de poort van George IV is on geveer 600 M. lang maar ze ligt binnen de gronden van het kasteel en het publiek heeft er geen toegang. De stoet gaat door de laatstgenoemde poort over verschillende hoven naar de Kapel van St. George. De lucht van Windsor was aan den vooravond van de begrafenis vol gerucht, bedrijvigheid en spanning. De „Hoogstraat" was overeen komstig het Londensche voorbeeld in stem- migen rouw gebracht. De al-oude herberg, die The White Hart heet, had haar eerwaar- digen gevel versoholen achter een zwaar netwerk van paarse balken, die de stellingen vormden voor gaanderijen waarop vele hon derden menschen den stoet uit het stations plein om den hoek kunnen zien naderen. In de Hoogstraat staat een groot marktge- bouw, waarvan de benedenverdieping nage noeg uitsluitend uit glas bestaat. Achter de ramen van dit marktgebouw zijn de gun stigste plaatsen voor aanschouwing in de heele route, in Londen en in Windsor. Het gebouw springt wat naar voren in x de straat die daar zeer nauw wordt, zoodat men achter de ramen nauwelijks meer dan 3 M. van den voorbijtrekkenden stoet verwijderd is. Binnen de poorten van het Kasteel heerschten aan den vooravond van de koninklijke begrafenis nog meer drukte en bedrijvigheid dan in de straten van Windsor Het fraaie binnenste van de St. George- Kapel druk van Gothische verfijningen in steen en houtsnijwerk moest voor de gelegenheid bedorven worden met rijen ban ken van versch en vochtig vurenhout het natte weer was verantwoordelijk voor de vochtigheid om zitplaatsen te geven aan de .1000 uitverkorenen die den rouwdienst in de kapel zullen bijwonen. De geur van bloe men in de kloostergangen achter de kapel maakt het verblijf daar aangenaam. De na tuur in haar lieflijkste openbaringen, in haar hoogsten luister van geur en kleur had haar zonnige en lachende velden onder den vrijen hemel verlaten en zich in de ge daante van duizenden bloemenkransen neer gevleid in de donkere eeuwenoude klooster gangen. Het was niet alleen aangenaam, het was ook roerend; want hier lagen de bewijzen van aanhankelijkheid van duizen den nederige menschen, staatsgepension- neerden, arbeiders en boeren, oudstrijders, schoolkinderen, dorpelingen en stedelingen van velerlei emplooi en staat. De sombere kloostergangen waren onherkenbaar veran derd in bloemengaarden met deze laatste hul de aan een edelmoedig vorst. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). LONDEN, Dinsdag, Engeland heeft heden zijn Koning ten grave gedragen en twee minuten lang heeft het leven in de jachtige hoofdstad van het Britsche Rijk stil gestaan. Maar niet alleen in de hoofdstad, neen in het geheele land, in het geheele Rijk, dat zich uit strekt over alle vijf de werelddeelen en over de beide halfronden, heeft twee müiuten de stilte geheerscht op het moment, dat het stoffelijk over schot van wijlen George V de kapel met de Koninklijke grafkelders te Windsor naderde. Nadat tot vannacht vier uur honderddui zenden langs de baar in de Westminster Hall hadden gedefileerd, hebben de meesten van dezen zich een zitplaats langs den weg ge zocht. Voor middernacht begon men plaat sen te zoeken langs de route, die de rouw stoet zou-volgen. Duizenden bleven den ge- heelen nacht in de buurt van Westminster bij White Hall, bij Hyde Park Corner, waar het standbeeld van Wellington een uitste kende uitkijkplaats garandeerde, en verder in Hyde Park zelf bij de Marble Arch en verschillende andere plaatsen op den weg naar Paddington Station. Het was vanmorgen nog volslagen donker toen tegen vijf uur ondergrond, bussen en trams begonnen te rijden en de menschen in massa's aanvoerden. Tegen half acht was in de meeste straten langs de route al geen doorkomen meer mogelijk en hoewel pas te gen acht uur het geheele verkeer in de vier mijl lange zone langs de route officieel werd stopgezet, was het practisch al veel eerder ten gevolge van de drukte gestaakt. Ongeveer op dezen tijd arriveerden op ver schillende plaatsen langs de route de troe pen, die den weg zouden afzetten. In vele straten langs de route waren mas ten met rouwwimpels opgericht. De tribunes, die op tal van plaatsen waren opgesteld, wa ren dicht bezet met toeschouwers, die zich tegen vrij hooge prijzen van deze plaatsen hadden verzekerd. Zeer waarschijnlijk zullen velen, die recht op een plaats hebben gehad, tengevolge van de enorme drukte, niet in staat zijn geweest de tribunes tijdig te be reiken. Bovendien hadden tienduizenden zich een goede plaats verzekerd voor de ven sters van de huizen langs de route, die de stoet zou volgen. Tegen negen uur werden door de politie ook geen voetgangers meer doorgelaten en stond het geheele verkeer absoluut stil. Reeds voor dien tijd begonnen de troepen, die den rouwstoet zouden volgen, zich op te stellen. Tegen kwart over negen verlieten de leden der Koninklijke familie en hun gasten het Buckingham Palace en arriveerden ook de vertegenwoordigers der vreemde staatshoof den en regeeringen en de leden van het di plomatieke corps bij Westminster Hall. Koning Edward arriveerde per auto in gezelschap van de Koningin-Weduwe. De auto's reden af en aan. Achter Parliament Square stonden de rijtuigen gereed voor Ko ningin Mary en de andere vrouwelijke rouw- draagsters. Toen de affuit, waarop de kist met het stoffelijk overschot zou worden vervoerd, voorreed, steeg de spanning onder de tien duizenden. die zich in de omgeving van West minster Hall hadden opgesteld. Even voor kwart voor tien ontstaat er be weging. Op de schouders van Yeomanry wordt de kist met het stoffelijk overschot, gedekt door de Engelsche vlag, naar buiten gedragen. De samenstelling van den stoet. Elke minuut dreunt thans een kanonschot uit Hyde Park en van den Tower. Alle deelen van het Britsche leger, alle re gimenten, waarvan de Koning bevelhebber was, zijn vertegenwoordigd in dezen reusach- tigen rouwstoet, die door de straten van Londen trekt. De stoet wordt geopend door een kapel van caribiniers en van de cavalerie. Dan vol gen driehonderd man troepen van de lucht vaart en officieren van troepen uit de kolo niën en de dominions, In khaki-uniformen naderen vervolgens de delegaties der verschillende regimenten van het territoriale leger en van de linie- troepen. Er wordt gemarcheerd ln een ver traagd, ingehouden tempo, de geweren wor den gedragen met den loop naar beneden, en ook de degens van de officieren zijn naar omlaag gericht. Het khaki van deze troepen wordt onder broken door de kleurige en de schilderach tige uniformen der gardetroepen. Ook de delegaties der bereden regimenten zijn te voet, doch niettemin herkent men de be roemde Horse Guards aan hun prachtige uniformen met witte uitmonstering en blin kend borstkuras. Slechts de rouwband om den arm en de strikken aan de degens dei- officieren toonen aan, dat ook deze troepen in den rouw deelen. Vijfhonderd man marinetroepen en matro zen in blauwe uniform gaan vooraf aan de gedelegeerde officieren der buitenlandsche mogendheden, die hun leger, vloot en lucht macht vertegenwoordigen. Dan naderen de hooge officieren, comman danten en veldmaarschalken van het Engel sche leger, de leden van de admiraliteit, de commandanten der verschillende vlooton- derdeelen en de admiraals der Britsche vloot. Een aantal militaire muziekcorpsen gaat vooraf aan een corps doedelzak-blazers, sa mengesteld uit verschillende Schotsche regi menten in de karakteristieke uniform der Schotsche Hooglanders. Als de affuit met de daarop geplaatste lijk kist nadert, wordt de stilte langs den weg slechts verbroken door het traag stappen dei- troepen en de doffe tonen der treurmarschen, welke door de muziekcorpsen gespeeld wor den. Dan valt de stilte nog dieper. De historische affuit, waarop ook het stof felijk overschot van Koningin Victoria en Ed ward VTI is vervoerd, wordt getrokken aan lange witte touwen door 142 matrozen van de opleidingsschool te Chatham en wordt voor afgegaan door den hertog van Norfolk. Op de kist, die gedekt wordt door de Union Jack, staan de symbolen van het koningschap, de kroon de rijksappel en de scepter. Ter weerszijden van deze groep loopen de in kleurige roode uniformen gekieede grena diers van de garde. De Koninklijke familie en de buitenlandsche vorsten. De koninklijke standaard wordt achter de baar gedragen en daarachter schrijdt, in ad miraalsuniform, Koning Edward VIH, gevolgd door zijn broers, de Hertog van York, de Her tog van Gloucester, de Hertog van Kent en de schoonzoon van den overleden Koning de Earl of Harewood. Allen zijn gekleed in de admiraalsuniform of in die van den rang. dien zij bij de vloot bekleeden. De volgende groep, die direct achter de fa milieleden van den overleden Koning de baar volgen, bestaat uit vertegenwoordigers van buitenlandsche staten, zoo goed als alle regee- rende of niet meer regeerende vorstenhuizen. Wij zien niet minder dan vier koningen, n.l. Koning Haakon van Noorwegen, Koning Christiaan van Denemarken, Koning Carol van Roemenië en Koning Leopold van België, allen in uniform. Bij hen bevindt zich in don ker rouwcostuum het ongekroonde staats hoofd van Frankrijk, president Lebrun. Dan volgen kroonprins Umberto van Italië, kroon prins Gustaaf Adolf van Zweden, Prins Axel van Denemarken, Prins Paul van Joego Sla- vië, Prins Paul van Griekenland, Prins Felix van Luxemburg en de kroonprins van Luxem burg, de Belgische prins Karol, Hertog van Vlaanderen en verder als vertegenwoordiger van den ex-Keizer van Duitschland zijn kleinzoon Prins Frederik van Pruisen, als vertegenwoordiger van het Huis der Rorna- nofs Prins Cyril van Rusland. Bij deze groep bevinden zich ook de ver tegenwoordigers van H.M. Koningin Wilhel- mina, de gepensionneerd vice-admiraal, ad judant- in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin Jhr. G. L. Schorer, buitengewoon ambassadeur, de generaal-majoor, adjudant in buitengewonen dienst J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, de luitenant-kolonel, ad judant in buitengewonen dienst Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet en de ordonnance-offi- cier eerste luitenant Jhr. P. J. A. A. van La- wick Pabst van Nijevelt. Van de tallooze vertegenwoordigers van de overige buitenlandsche staatshoofden en re geeringen noemen wij nog slechts de Russi sche volkscommissaris van buitenlandsche za ken Litwinof als vertegenwoordiger der Sovjet Unie, den Duitschen rijksminister van bui tenlandsche zaken Freiherr von Neurath, den Oostenrijksche-n vice-kanselier Prins Starhem berg en den Belgischen Ministerpresident Van Zeeland. Lr deze bonte mengeling van schitterende uniformen vallen de exotische gewaden van vertegenwoordigers van verschillende Oos- tersche landen nog in het bijzonder op. Achter de vertegenwoordigers van de bui tenlandsche staatshoofden en regeeringen volgen, getrokken door de paarden van het bekende regiment der Royal Grey's de sta tiekoe tsen van de vorstelijke rouwdraagsters. In de eerste koets bevinden zich Koningin Mary en haar dochter, de Hertogin van York en de zuster van den overleden koning, Ko ningin Maud van Noorwegen. In de volgende koetsen rijden de Hertogin van Gloucester, de Hertogin van Kent, de oud ste kleinkinderen van den Koning en de vor stelijke bezoeksters, die uit het buitenland zijn gekomen, ter bijwoning van deze droeve plechtigheid. Na de leden van de hofhouding, verschillen de functionarissen in velerlei uniformen vol gen tenslotte als laatste groepen in den stoet tal van onderdeelen van verschillende troepen en de politie. Langs den weg. Ongeveer twee uren duurde de tocht door de straten van Londen. Overal stond dicht op een gedrongen de duizendkoppige menigte om een e.erbiedigen laatsten groet aan den overle den vorst te brengen. Op Whitehall, langs de gebouwen der ver schillende ministeries, stond het personeel der departementen opgesteld. Langzaam passeert de affuit den Cenotaph, waar dagelijks de duizenden dooden van En geland uit den grooten Wereldoorlog, worden herdacht. Door St. James Street en Piccadilly nadert de stoet Hyde Park, waar voor den in gang delegaties staan opgesteld van oudstrij ders met hun vaandels. Hierbij hebben zich aangesloten de vijftig gedelegeerden van oud strijders uit Duitschland. Oostenrijk, Amerika Frankrijk, België, Griekenland, Italië, Polen, Joego Slavië en Portugal, Eerbiedig nijgen de rouwomfloerste vaandels als de lijkkist pas seert. Langs Park Lane gaat het door Hyde Park zelf, voorbij de Marble Arch en langs Edg ware Road komt de stoet in het volkrijke Noordelijke gedeelte der stad. Langs de geheele route bleef de ontzaglijke menigte, die was opgekomen om den overle den vorst op zijn laatsten tocht door de hoofd stad van zijn Rijk te begeleiden, in diepe stilte bij het passeeren van het stoffelijk om hulsel. Het vertrek van Paddington Station. Op den vastgesteld,en tijd tegen kwart voor twaalf naderde de rouwstoet het Paddington Station. Reeds vroeg in den ochtend waren van hiel de extra treinen vertrokken met autoriteiten en genoodigden, die de plechtigheid in de St. Georges Kapel te Windsor zouden bijwonen. Even voordat de stoet het station bereikte kwam de eerewacht bij het station in het ge weer. Hier staat dezelfde trein waarmede het stoffelijk overschot verleden week Donderdag van Wolverton naar Londen is overgebracht. Voor op de locomotief is met violet rouwfloers gedrapeerd het monogram van den dooden koning aangebracht. Ter weerszijden van de locomotief staat de Koninklijke Standaard. Direct achter de locomotief waren een leege wagon en twee salonrijtuigen gekoppeld, waar achter 't Koninklijke rijtuig, dat het stoffelijk overschot voor de laatste maal zal vervoeren. Het rijtuig is licht geklemd en evenals met violet omhangen. De rest van den trein wordt gevormd door een twaalftal salonrijtuigen. Toen de affuit langzaam op het perron werd getrokken zette de kapel van de Royal Air Force de Marsche Funèbre No. 1 van Beethoven in. Cadetten van een opleidingsschool droegen de kist op de schouders van'de affuit naar den trein. In hetzelfde rijtuig namen daarna Koning Edward VIII en Koningin Mary plaats. De overige vorstelijke personen en offici- eele vertegenwoordigers bezetten de overige salonrijtuigen. De op het perron opgestelde troepen brach ten een laatste saluut en even na twaalf uur zette de trein zich in beweging. De kapel van doedelzakspelers zette „The Flowers of the Forest" in, de kanonnen van Hyde Park en den Tower zwegen en de laatste reis van Koning George V uit de hoofdstad van zijn Rijk was aangevangen. Windsor in afwachting. Ook in Windsor hadden zich reeds vroeg in den ochtend vele tienduizenden geschaard langs den korten weg, die van het station naar Windsor Castle leidt. Voordat het zoover was arriveerden in den loop van den ochtend de vele extra treinen met hooge genoodigden, die voor twaalf uur hun plaats in de St. Georges Kapel moesten innemen. Vele honderden kransen uit alle deelen der wereld lagen opgestapeld in de kloostergangen van de kapel als een grootsche hulde aan den ontslapen vorst. In het midden van het koor stond de kata falk opgesteld, waar zoo straks de kist met het stoffelijk oversclfot op zou rusten, gedra peerd met purperen en violet rouwfloers met het monogram van den Koning. Op het altaar liggen witte lelies. Langs den geheelen weg, dien de trein van Paddington Station in Londen naar Windsor volgde, was de belangstelling enorm. Tegen half een zagen de wachtenden in en nabij het station van Windsor den Koninklij ken trein uit het groene heuvelland rondom Windsor uit de groote bocht voor het sta tion verschijnen. De gardetroepen, die op het station de eere wacht vormden, werd in de houding gecom mandeerd, de klokken begonnen te luiden en op het oogenblik, dat de trein tot stilstand kwam, weerklonk het eerste schot van het salvo, dat met tusschenpoozen van een minuut door de batterij op de Long Walk werd ge lost. Op dezelfde wijze als in de hoofdstad des Rijks trok de stoet, die hier echter veel kleiner was dan in Londen, omdat het groot ste gedeelte van het militaire escorte daar was achtergebleven, langs een omweg naar het kasteel. De rouwdienst in St. Georges Kapel. Doodsche stilte heerscht in de kapel. In het schip zaten de genoodigden, in donkere cos- tuums of kleurige uniformen, de leden dei- rechterlijke macht met hun klassieke pruiken en gekleed in zwarte, roode of violette toga's. De dames waren naar den wensch van Ko ningin Mary gekleed in het zwart met korte zwarte sluiers over het gelaat en lange sluiers over den rug. Toen de doffe roffels der trommen de nadering van den stoet aankondigden, had de geestelijkheid zich bij den Westelijken in gang van de kapel opgesteld. Zachtjes begon het orgel te spelen, toen de kist werd binnen gedragen en op de katafalk geplaatst. Koning Edward VIII en Koningin Mary namen dicht bij de katafalk op afzonderlijke stoelen plaats. De andere vorstelijke personen en de offi- cieele vertegenwoordigers bezetten daarop de voorste banken in het schip. De oude kapel bood een schitterenden aan blik. Links van het altaar stonden in witte gewaden de koorknapen, rechts de geestelijk» heid in zwarte, witte en roode gewaden. Voor het altaar in purper gekleed, de aartsbisschop pen van Canterbury en York. Terzijde van het altaar zag men de Middel - eeuwsche gewaden der dragers van de ver schillende nog Middeleeuwsche heraldieke functies en van de voornaamste hoogwaardig- heidsbekleeders der Oude Orde van den Kou senband. Plechtig klonk de koorzang toen het koor de 23ste psalm „De Heer is mijn Herder" inzette. Met heldere stem las de bisschop van Win chester, prelaat van de Orde van den Kousen band uit Openbaring XXI vers 17 voor. Het was een oogenblik van groote ontroe ring toen allen zich van hun zetels verhieven en het lievelingslied van den Koning „Abide with me" weerklonk. Daarna daalde de aartsbisschop van Canter bury naar de katafalk af en zegde het gebed voor de dooden, dat eindigt met de woorden: „Gedoogt niet dat wij in de pijnen des doods van ons laatste uur van U zullen vervreem den". Na deze woorden daalde langzaam de kata falk met de kist naar de zich onder het altaar bevindende grafkelders. Twee minuten stilte Even was het doodstil. Het is half twee pre cies en op dat moment dreunde buiten een kanonschot, dat de twee minuten van stilte aankondigde. De echo van dit schot werd gehoord over de geheele aarde. Het klonk in de straten van Londen en de voorsteden, in Schotland^ en in Noord-Ierland, maar ook over de prairiën van Canada en door de oerwouden van ïndië, over de vlakten van Australië en in de bergen van Zuid-Afrika. Het schot werd gehoord op de Britsche nederzettingen in het Poolgebied en op de Britsche eilanden in de Stille Zuidzee. En overal verstomde plotseling het leven, overal waar de Britsche vlag waait, werd het even stilte en stilstand. Het duurde slechts twee minuten, want toen kondigde een nieuw kanonschot het einde van deze grootsche hulde aan den ontslapen heer- scher over dit enorme Rijk aan. Koning Edward VIII schreed daarop lang zaam naar de opening boven het grafgewelf en met de woorden: „Earth to earth, ashes to ashes", strooide hij uit een zilveren schaal aarde op de kist. Opnieuw zette het koor zacht het gezang „I heard a voice from heaven" in. Doch het leven herneemt zijn rechten. Het tijdelijk hoofd van de Orde van den Kousen band, de Garter Principal King, naderde daar op den Koning en herinnerde hem op plech tige wijze aan dè hooge plichten, die van dit oogenblik af rusten op de „most high. most mighty, most excellent monarch", Lord Ed ward, van het Vereenigd Koninkrijk van Groot Brittannië en Ierland, van de Britsche domi nions overzee, Koning, verdediger vain het Geloof, Keizer van Indië en Souverëin van de „most noble Order of the Garter". De dienst loopt ten einde. De bisschop van Canterbury spreekt zijn zegen uit over allen, die in de kapel verzameld zijn en over de asch des dooden konings. Plechtig klinkt tot slot het in mineur gezongen „God save the King", Engeland en de wereld hebben den over leden Vorst ten grave gedragen. Situatie in Egypte verscherpt. Bijzondere maatregelen getroffen. Volgens uit Kairo ontvangen berichten is de politieke- toestand in Egypte in den afge— lpopen nacht zoozeer verscherpt, dat aan vullende militaire en poli-tie-maatregel-eii. ter voorkoming van onlusten genomen moesten worden. Ondanks de anders luidende instructies van hun leiders aldus het A.N.P. zijn gisteren de studenten in alle deelen des lands in staking gegaan. 12-00 Studenten van de universiteit Giza hebben een poging ge daan in- een gesloten stoet naar Kairo te marcheeren. De bruggen werden echter op getrokken om hun den toegang tot de stad onmogelijk te maken. RADIOPROGRAMMA. WOENSDAG 29 JANUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. VARA-uitzending. 10 u. v.m. V.P.R.O. 8.Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek en lezing. 11.— R. V. U. Causerie. 11,30 VARA- orkest. T2.001.45 Gram. platen. 2.Voor de Vrouw. 2,15 Gram. platen. 3.Voor de kin deren. 5.30 Residentie-orkest en solist. 6.30 R.V.U. Causerie. 7.Sportnieuws. 7.15 Resi dentie-orkest en soliste. 8.Berichten. 8.15 Gram. platen. 9.— Radio-tooneel. 10.— Berich ten. 10.05 Dansmuziek. 11.12.Gram. pla ten. HILVERSUM II. 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gramo platen, 10.30 Morgendienst. 11.Concert (harmo nium-alt-sopraan). 12,15 Gram. platen. 12,30 Stichtsch Salon-orkest. 2.303.Gram. pla ten. 3.15 Piano-recital. 4.Gram. platen. 5.Kinderuur. 6006.30 Landbouwhalfuur. 7.Berichten. 7,15 Reportage. 7.30 Gram. pla ten. 8.Berichten. Gram. platen. 8.30 Cau serie. 8.45 Gram. platen. 8.50 Zie Droitwich. 9.45 Gram. platen. 9.55 Berichten. 10,Zie Droitwich. 10.40 Causerie. 10.5511,30 Gram.- plat-en., DROITWICH 1500 M. 11,2011,50 Gram. platen. 12,05 Orgelspel 12,35 BBC-Empire orkest. 1,352.20 BB-C- Schotsch-orkest. 3.10 Mac Arthur-kwintet. 5:35 Cellini-Trio. 6.20 Berichten. 6.50 Piano recital. 7.10 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 8,35 Causerie, 8.50 B-BC-symphonie-orkest m.m.v. koor en solisten. 9.45 Berichten. 10.Vervolg concert. 10.40 Kwintetconcert en soliste. 11.35 12,20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. platen. 11,20 Nationaal orkest. 2,50 Concert. 4.20 Cello-recital. 4.50 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Hoor- sjel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair con cert. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Populair concert. 11,20 Orkest concert. 1,352.20 Gram. platen, 3.50 Gevar. programma. 5.2-0 Populair programma uit Frankfort. 7,35 Rijkszending „Das Erbe im Blut". 8.05 Kamer-orkest. 9.50 Reportage. 9.5011,20 Paul von Beky's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen. 1,302.20 Constantin- orkest. 6,35 Gram. platen. 6,40 Zang. 7,20 Gram. piaten. 8.20 Hoorspel. 8.50 Zie Droit wich. 10.4011,20 Dansmuziek BRUSSEL, 484 M. 12,20 Het Constantin-orkest. 1,30—2,20 Gram. platen. 5.20 Dansmuziek. 6.2-0 Gram. platen. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Militair con cert. 9.20 Hoorspel. 9.55 Vervolg concert. 10.30- 11.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7,35 Zie Keulen. 8.05 Blaasconeert. 9.20 Be richten. 9.35 Sportuitzending. 9.50 Zang en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Dans muziek. V ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Zonder dat Thijs maar één woord gesproken heeft, weet Rolleboon al wat er met hem aan de hand is. De reus trekt een onheilspellend gezicht en roept uit: „Wacht maar, mevrouw Tani, die grappen makerij zal je duur komen te staan! Thijs, breng ons onmiddellijk naar de hut van de heks, dan zullen we die dame wel even tot reden brengen." Dat laat Thijs zich geen tweemaal zeggen. Zoo snel als zijn pootjes hem kunnen dragen, rent hij de deur uit met Rolleboon en Sim achter zich aan. Thijs weet precies van welken kant hij gekomen is, zoodat hij de hut gemakkelijk zal terugvinden. Zoo gaat het in vaart op het booze echtpaar af. Sim is niet zoo'n erge hardlooper en raakt al gauw buiten adem. Maar Rolleboon weet daar wel raad op. Hij pakt het vosje op en zet hem boven op zijn gladde hoofd. En yoort gaat het weerl

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6