Zeevaart, Rijnvaart en Dienstbodenbedrijf nog vrij Egmond's strand laat zijn prooi niet los. Haarlem's Kunstbezit. WOENSDAG 29 JANUARI 1936 H A A R L E M'S DAGEEAD In andere beroepen vergunning voor vreemdelingen noodig. Groote uitbreiding van de vroeger gepubliceerde lijsten. Er is een Koninklijk besluit gepubliceerd, krachtens hetwelk de bepaling, dat werkge vers, zonder in het bezit te zijn van een schrif telijke vergunning van den directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, geen arbeid zullen mogen doen verrichten door vreemdelingen, tot een groot aantal bedrijven is uitgebreid. In verband met de groote uitvoerigheid van de lijst van beroepen, waarvoor vreemde lingen een werkvergunning moeten hebben, heeft het Algemeen Nederlandsoh Persbureau zich te bevoegder plaatse om nadere inlich tingen gewend. Men heeft er daar opgewezen, dat na dit laatste Koninklijke besluit vrij wel het geheele bedrijfsleven onder de desbetreffende regeling valt, uitgezon derd de zeevaart, de Rijnvaart en het dienstbodenbedrijf. Bij de zeevaart speelt het vraagstuk van het gebruik van Aziatische arbeidskrachten op de schepen, welk vraagstuk een afzondei'lijke ma terie betreft, een rol. Met betrekking tot de Rijnvaart wordt onderzocht, of de Rijnvaart- acte een beletsel zou kunnen blijken voor de toepassing van de regeling op dit bedrijf. Ten aanzien van de dienstboden wordt, ge lijk de regeering indertijd heeft verklaard, in den loop van dit jaar een regeling verwacht. Zes nieuwe Fokker bommen werpers. Voor Indië bestemd. Ter aanvulling van het materiaal. Te Schellingwoude zijn dezer dagen de proefvluchten begonnen met Fokker T. IV vliegtuigen, van weïk type een serie van zes stuks bij de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek in aanbouw is en haar voltooiing nadert. Deze machines zijn bestemd voor den Marine- Luchtvaartdienst in Nederl. Indië, ter aan vulling van het bestaande materiaal. Enkele jaren geleden werden reeds 12 vliegtuigen van hetzelfde type geleverd, welke in de practijk uitstekend hebben voldaan, zoodat tot nabe stelling werd besloten. De Fokker T, IV is een tweemotorige hoog dekker op drijvers, welke als zware zeeverken ner, bommenwerper of torpedovliegtuig gebe zigd wordt. De nieuwe uitvoering wijkt eenigs- zlns af van de vroegere geleverde machines. Inplaats van de watergekoelde Lorraine mo toren zijn luchtgekoelde Wright-„Cyclone" met schroefvertraging en bestuurbare schroe ven gemonteerd, terwijl verder verschillende aërodynamische verfijningen zijn aangebracht, Waardoor te verwachten is dat de snelheid in vergelijking met de oorspronkelijke uitvoering ongeveer 35 km/u grooter zal zijn. Ook de prac- tische hoogtegrens van het gemoderniseerde type is belangrijk beter geworden. Het ligt in het voornemen, de T. IV vlieg tuigen na afloop der proefvluchten in den loop van de eerstvolgende maanden naar Nederl. Indië te verschepen.. (A.N.P.) De eerste aardbeien zijn er. Groei door neonbestraling versneld. Door het Laboratorium van Tuinbouw en Plantenteelt te Wageningen werden op de Centrale Markt te Amsterdam Maandag de eerste aardbeien aangevoerd. Deze waren ge kweekt door bestraling met Neonlicht, waar door deze cultuur met behulp der wetenschap circa drie weken is vervroegd. Bonden van spoorwegper soneel verzetten zich. Tegen pensionneering op 55-jarigen leeftijd. Het hoofdbestuur van St. Rapaël, r-k. vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, acht het voorstel van de directie der Neder landsche Spoorwegen inzake de algemeene vervroegde pensionneering op 55-jarigen leef tijd, in den vorm als aan den pesoneelraad is medegedeeld, niet te aanvaarden. Met een pensionneering op 60-jarigen leeftijd van het geheele personeel kan het hoofdbestuur zich wel vereenigen. Ook andere bonden zouden zich niet met de voorstellen der Spoorwegdirectie kunnen vereenigen. Kent gij uw land Propaganda voor vacantieverblijf in eigen land. Naar wij vernemen is in voorbereiding een comité, dat zich ten doel stelt door het doen geven van filmvoorstellingen propaganda te maken voor het doorbrengen der vacanties in den aanstaanden zomer in het eigen land. In ongeveer zestig verschillende gemeenten zulien gedurende de maanden Maart, April en Mei filmvoorstellingen worden georganiseerd met dien verstande dat in het Zuiden films uit het Noorden. We-sten en Oosten van het land, in net Noorden films der andere pro vincies enz. zullen worden vertoond, tenein de op deze wijze door het geheele land de aandacht te vestigen op het natuurschoon en de attracties van het eigen lar.d. De tot dit doel vervaardigde film draagt tot titel „Kent gij uw land?" Voor het organiseeren van deze propagan da verleenen de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en veie plaatselijke vereenigingen voor vreem delingenverkeer haar medewerking. Met eenige andere organisaties wordt nog overleg gepleegd Nog geen beweging in de Kerkplein. Voldaan gingen de Egmonders gisteravond huiswaarts. De harten van tal van Egmonders hebben gisteravond, zoo tusschen zes en acht heel wat sneller geklopt dan anders. En heel den mid dag sprak men in het dorp nergens anders overja, waarover spreekt men in Egmond, wanneer er niets te vertellen is over het aan tal badgasten dat men in huis heeft of over de drukte aan het strand dan over de Kerk plein? De Kerkplein zit daar nu al een maand of drie en nu is er nog maar één ding dat den Egmonders interesseert en waarover men dus spreekt Ze kraige 'em er nooit óf, aldus de opti mist. Whel jae joy, je sel 't sien, fenaevend gaet 'ie see-in, zegt de pessimist. Hoe is dat nu, denkt ge wellicht. Een opti mist, die zegt dat ze er niet af komt, een pessimist die het tegenovergestelde beweert? Bent u niet abuis? Neen, we zijn niet abuis, maar we bekeken de zaak van den Egmondschen kant. Vraag den caféhouder, den bakker, den slager, den sigarenwinkelier, den jongen van de straat. ,.Hai hèt-er al soolang op-esete, laet em er nog maar wat op blaive sitte." En daarom zegt de optimist, dat het niet de pessimist dat het w e 1 gaat. De optimisten zijn ver in de meerderheid. Ei' zijn er misschien, die dat niet mooi van de Egmonders vinden. Maar is dit iets specifiek Egmondsch? Ieder is zichzelf het. naast en per slot van re kening zullen die sleepbooten ook hun geld wel opbrengen en het is immers toch assu rantie-werkEn het is zoo'n mooi akke fietje voor het „Derp". dat anders in den win tertijd zoo'n beetje indommelt bij het sombere en eentonige slaaplied van de branding. Snel komt de vloed opzetten. De witbe- schuimde zelfkant van de Noordzee nadert hoe langer hoe meer den voet der duinen. Het is weer druk op het stukje Egmond. dat men met eenige durf. eenig gebrek aan beschei denheid „boulevard" zou kunnen noemen. Het is ook druk op het smalle reepje mul zand, dat overblijft tusschen zee en duin en dat hoe langer hoe smaller wordt. Nog schemert het, maar de avond valt snel. Daar ligt de Kerkplein. Haar forsch mas sief plekt donker tegen den nog lichtenden horizon. De steven is zeewaarts gekeerd. In de masten branden, reeds de navigatielichten; de Kerkplein is gereed voor het vertrek. Heel ver in zee dansen de machtige Humber en de bescheidener Hoek van Holland in de branding. Inderdaad, ze dansen. Want de wind is in den loop van den dag niet alleen geruimd, maar ook krachtiger geworden De omstandigheden zijn niet ongunstig. (Van een niet-Egmondsch standpunt beschouwd). De wind mocht wel wat Noordelijker en nog wel wat krachtiger zijn, maar de stand van het water, ongeveer een uur voor vloedtijd doet een hoog tij verwachten. Twee sleepbooten, vele honderden PjK.'s sterk liggen, met manillatrossen. zoo dik als twee grondwerkersknuisten, aan de Kerkplein verbonden, te trekken Donkere rookpluimen dwarrelen omhoog boven hun schoorsteenen. Maar ook de schoorsteen van de Kerkplein rookt. Want ze is geenszins passief in het werk van haar bevrijding. Op haar winches staan de ver takelde lijnen, die bevestigd zijn aan de in zee uitgebracht ankers. Hiermee moet men den gang in het schip brengen om het over de eerste bank te krijgen. We hebben ons laten vertellen, dat bij hoog water niet meer dan 6 a 7 voet water op deze bank staat. En het achterschip zal. wanneer het vaartuig vlot is, veel dieper gaan. Het zal dus een heele toer wezen, om de Kerkplein over deze bank, die ver van den kop van het schip verwijderd ligt.'te krijgen. Inmiddels is het avond geworden. De maan sikkel werpt een bescheiden licht, op het strijdtooneel. En nu is ook het water op z'n hoogst, d.w.z zoo hoog. dat het. hier en daar den voet der duinen heeft bereikt. Nu moet het toch gaan. Maar het gaat niet. Ook de Egmondsche op timist kreeg gelijk. Misschien is de boot eenige meters vooruit gekomen, maar los komt ze niet. Egmond's strand laat zijn prooi nog niet los. Half negen. Het water valt al weer. Op het dek van de Kerkplein, dat straks nog verlicht was, is alles donker, waaruit we afleiden, dat men het trekken op de ankers gestopt heeft. De caféhouders, de bakkers, de slagers enz. gaan naar huis Nog hebben ze de Kerkplein, hun Kerkplein, niet verloren. Nog heeft hun strand zijn attractie. Morgen, overmorgen, wie weet hoe lang nog, zullen de bezoekers komen. Van heinde en ver. Ze zullen leven brengen in Egmond's leege straten, geld in de (ook leege?) laden van de Egmondsche zaken- menschen. Maar eens komt de Kerkplein vlot. Althans naar menschelijke berekening En wat dan? Als opeen goeden (of kwaden) morgen de Egmonders den blik van hun „bou levard"' zuidwaarts werpende, tot de ontdek king komen, dat er een leege plek op het strand is achtergeblevenzal er ook een leege plek zijn in de Egmondsche harten. Wat is Egmond zonder de Kerkplein? Een bosch zonder boomen, een strand zon der zee. Maar de zee blijft, zoolang 'Egmond aan Zee.Egmond aan Zee blijft. En als van den zomer de badgasten komen en de Kerkplein is er niet meer. is er altijd nog de Drente, die voor een speciale attractie zorgt. Want de slooper heeft er het koper en wat er meer van eenige waarde aan'boord was, afgesloopt en het karkas achtergelaten: twee masten op een massa oud roest. Een prachtige attractie voor de as. bad gasten van Egmond aan Zee. De s=lariskwestie te Amsterdam. Binnen drie weken regeling gevraagd. DEN HAAG, 28 Januari (A. N. P.). Bij K. B. van 27 Januari no. 13 zijn B. en W. van Amsterdam uitgenoodigd om binnen drie weken regelingen vast te stellen overeen komstig hun voordrachten betreffende de 5 percentsverlaging van de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. Japansche economische missie naar O.-Indië. Uit Tokio (A.N.P.)Naar verluidt zal Yoenosoeke Yasoekawa. een pro minent zakenman en voormalig oudste iid der directie van het Mitsoei-con- cerr. binnenkort als leider van een economische missie vertrekken naar Siam en Nederlandsch Oost-Indië. Nationale Jeugdstorm ontbonden. HILVERSUM, 28 Januari (A.N.P.) De pro pagandaleider van den Nationalen Jeugd storm deelt ons het volgende mede: „In ver band met het arrest van den Hoogen Raad d.d. 27 Januari 1936 is de vereeniging ,De Nationale Jeugdstorm" met ingang van 23 Januari 1936 ontbonden. Het voorstaan van een bepaald staatkundig streven heeft nooit in de bedoeling van den nationalen jeugd storm gelegen. Het bestuur van deze ver eeniging heeft met leedwezen kennis geno men dat een dergelijk sterven uit de formu leering van haar beginsel is afgeleid". Eerste Kamerlid wegens beleediging veroordeeld. 100.boete subs. 10 dagen hechtenis. UTRECHT, 28 Januari (A.N.P.i Veertien dagen geleden heeft zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden gehad het lid der Eerste Kamer de heer A. C. de Bruyn. voorzit ter van het R. K. werkliedenverbond wegens beleediging van de N. S. B.. De heer De Bruyn had in het orgaan van het R. K. werklieden verbond in beleedigende termen geschreven over de houding van de N. S. B. in het textiel- confiict te Tilburg. De officier eischte tegen hem f 200. De rechtbank veroordeelde thans verdachte tot f 100 boete subs, 10 dagen hechte nis. Weer een Ossche roofoverval opgehelderd? Twee personen gearresteerd. Door de Koninklijke Marechaussee van de brigade Oss werden heden gearresteerd F. c'e H. er. J. H. Deze laatste, bijgenaamd J. de Soep. is de vader van den reeds gedetineer den Toon de Soep. De arrestaties staan in verband met den in November 1933 gepleegden straatroof op den caféhouder en varkenshandelaar Van der Camp uit Herpen. Van der Camp werd op den avond van 14 November 1933, na de Ossche markt te heb ben bezocht, toen hij zich per fiets naar huis wilde begeven op den Berghemschenweg te Oss door eenige personen overvallen en van zijn jas beroofd, waarin zich een portefeuille met f 750 aan bankbiljetten bevond. Een direct ingesteld onderzoek had tot re sultaat dat de jas werd teruggevonden, doch de portefeuille met geld had men niet kun nen bemachtigen. Thans schijnt in deze zaak door een der reeds gedetineerde Ossenaren. die in het huis van bewaring te Den Bosch vertoeven, nader licht te zijn gebracht. Het gearresteerde tweetal blijft tot nu toe ontkennen Iemand, die onbekend wenscht te blijvenin het Frans Hals museum. Daar zijn uit vroeger tijden groote hoe veelheden schilderijen tot ons gekomen, waarvan de makers onbekend bleven, hetzij doordat deze uit vrijen wil hun merk of signatuur weglieten, hetzij doordat een merk of monogram door latere generaties niet was thuis te brengen. Tot de laatste categorie behoort het vriendelijk, zonnig en zéér vaar dig geschilderde stadsgezicht, dat wij deze week afbeelden, waarvan men in ieder geval met zekerheid zeggen kan dat het omstreeks 1850 gemaakt moet zijn, doch waarvan de. er rechtsonder op aangebrachte letters voor- loopig geen uitsluitsel geven over den kun stenaar die het Voortbracht. De catalogus van ons museum zegt ons dat het met P. R. gesigneerd is, het lijkt mij niet onmogelijk er de letters F. R. in te zien. maar wie dan die R. geweest zou zijn, blijft nog op te lossen. Als wij nu den kunsthistorischen kant van zulk een raadseltje eens -even ter zijde laten en ons alleen om de qualiteiten van het kunstwerk bekommeren, dan leert de be schouwing er van ons velerlei. In de eerste plaats is onze waardeering er voor van zeer onverdacht zuiver gehalte: wij worden im mers niet door een bekenden, wellicht be roemden naam beïnvloed en apprecieeren het stukje alleen om deszelfs wille. Verder gaand waardeeren wij de bescheidenheid waarmee iemand, die toch waarlijk niet de eerste de beste verfmaniak was, zijn persoon achter het werk deed schuil gaan. En ten slotte ervaren we dat een signatuur tenslotte minder zegt dan de qualiteiten der peinture. wat te vaak over 't hoofd wordt gezien door de lieden, die geen kunst, doch namen be wonderen. Is nu zulk een ongesigneerd of niet thuis te brengen werk van weinig aesthetisch be lang dan zal die onbekendheid ons betrekke lijk koud laten. Heeft het daarentegen als in dit geval qualiteiten die onzen zin voor schilderkunstige schoonheid boeien dan komt onze nieuwsgierigheid, en ook wel een gevoel voor rechtvaardigheid in actie en kloppen wij toch weer bij de kunsthistorie aan en vragen om informatie. Vaak wordt deze door een gelukkig toeval gegeven. Waar dat niet het geval was gaan wij op zoek. De naamlijsten der schilders die hier in het midden der negentiende eeuw werkten, gaan we op de letter R. onderzoe ken. doch wij vinden geen enkelen P R. of F. R. wier ons bekend werk eenige verwant schap vertoont met ons schilderijtje van vandaag. Dan trachten wij voor ons object een omgeving te scheppen, waarin het zich thuis zou kunnen gevoelen, d.w.z. wij zoeken aanknoopingspunten met bekend werk van bekende artisten. Dat wil ook nog wel eens tot een ingeving leiden en is in ieder geval een aesthetische denksport, die veel aardiger is dan een kruiswoordpuzzle en dan ook veel langer beoefend zal blijven. Wie heeft, zoo omstreeks 1850, met een zelfde bedwongen zwierigheid, kundig en toch niet saai, stadsgezichten geschilderd, waarin de romantiek van dien tijd zich op zoo nuchter-klare, aantrekkelijk simpele wijze openbaart? Van wie was de bedreven heid der hand zoo groot, dat hij een leven dige compositie zoo speelsgewijs in al haar lichtwaarden en toonscha keering kon recht doen. met zoo groot gemak een aantal figu ren als „stoffage" benutten en ieder figuur tje een losse, ongedwongen houding geven met eroote juistheid van teekening? Die me neer R. moet heel wat in zijn mars gevoerd hebben en in ieder geval is hij niet bij een prutser in de leer geweest. Onze gedachten gaan dan in de eerste plaats naar Jan Weissenbruch die al die qualiteiten in ruime mate bezat, en die ook zulke tegen elkaar schuivende plans gaanie behandelde. Maar ook Behr. die vaak door Bosboom voortgeholpen werd. en Bosboom zelf in zijn jonge jaren, zouden zulk een ge geven op soortgelijke wijze behandeld kun nen hebben. En. niet te vergeten, de zeer on gelijke Eversen. die soms banaal en verve lend, toch ook wel eens de pittigheid van ons schilderijtje ten toon spreidde en dan nog fijner van toets was dan Weissenbruch. Maar met dat al blijven wij met onzen P. R. of F. R. zitten. Het is verder volstrekt niet buitengesloten dat wij hier mét een Haar- lemsch schilder uit dien tijd te maken heb ben, die misschien niet altijd zoo gelukkig was als in dit werk en dus meer op den ach tergrond bleef. De ledenlijsten van „Kunst Zij Ons Doel" uit het midden der vorige eeuw zouden daarop eens doorgezien moeten worden. Dit zijn slechts enkele, losweg ge geven aanwijzingen voor wie plezier in der- gelijken artistieken detective-arbeid heeft enover eenigen tijd kan beschikken. Voorloopig zullen wij ons tevreden blijven stellen met het zuiver picturale genoegen dat het schilderijtje ons verschaft Als de lezer het plaatje van de vorige week (naar Spil man) naast dit wil leggen, zullen hem de honderd jaren die tusschen beider ontstaan verliepen, gaan toespreken. De geest is anders geworden. Met dezen heer R. zitten we al midden in de verhalen de romantiek, die zioh in een levendige de tail-schildering verlustigt, plezier van het geval beleeft en aan een roman van Jacob van Lennep herinnert. Geestig-losse toetsjes hier en daar verzachten reeds den te nadruk - kelijken ernst van het handwerk, dat echter in de perfectie gekend wordt en men kan er reeds den omzwaai in herkennen, die een kwart eeuw later door de durvers zal vol bracht worden, als die het détail zullen gaan oplossen in enkele samenvattende, maar ook weer alles uitdrukkende kleurconcepties. Het mooie werkje van den onbekenden R. staat dichter bij Jaap Maris' Gezicht op Dordt dan bij Spilman's ijsgezicht op 't Spaarne. Als men dat kan meevoelen, is de verbin dingsdraad die door alle kunstproductie loopt, weer iets minder onzichtbaar gewor den. J. H. DE BOIS. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 29 Januari: Dat Nederland op het gebied van sport niet achter staat bij andere landen, blijkt uit den Sport Almanak. Er zijn hier te lande 20 zeil- en roeivereenigin- gen, 19 ysclubs, 39 schiet- en exercitie- vereenigingen, 27 cricket-, football- en lawntennisclubs, benevens eenige hard draverij- en renvereenigingen, jacht-, zwem-, kaats- en kolf clubs en de bon den die zij vormen. Het geheele aantal dezer vereenigin gen bedraagt ongeveer 150. Mijdrechtsche millioenenzaak herleeft. Kweeker staat weer terecht. Nieuwe overeenkomst in het geding gebracht. Eenige jaren geleden was „de Mijdrechtsche millioenenerfenis", nagelaten door de weduwe Van Wienngen in Mijdrecht en omgeving het onderwerp van gesprek. Wie had recht op de groote bezittingen kapitaal en veel landerijen die de ietwat zonderlinge weduwe had nagelaten: de familie of een kweeker, zekere B„ die bij haar in de buurt woonde en die stukken produceerde om zijn aanspraken waar te maken, stukken welke door de justitie valsch werden verklaard? De strafzaak, die in 1932 bij de arr. rechtbank aanhangig werd gemaakt op grond van valschheid in geschrifte, had tut gevolg dat de kweeker die zijn onschuld volhield in eerste instantie werd veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf: in hooger beroep verbeterde het er niet op. Verd. hoorde zich uiteindelijk tot vier jaar gevangenis straf veroordeelen, Voorgeschiedenis. Mevr. Van Wieringen was een hoogstmerk- waardige vrouw; zij was aanvankelijk huis houdster en trouwde later den schatrijken grondbezitter Van Wieringen. Na diens dood berustte bij het beheer over de vele on roerende goederen, meest* landerijen in de buurt van Mijdrecht. Haar opvattingen hiervan waren tamelijk zonderling; zij wenschte zoo weinig mogelijk met formaliteiten te maken te hebben en met het klimmen der jaren zou deze eigen schap nog sterker domineeren. Haar notaris, de heer v. d. Heyden, wikkelde aldus ver klaarde hij indertijd voor de rechtbank haar zaken af. „Neen", zegt de Mijdrechtsche kweeker B„ „ik deed in het geheim zaken voor haar, me vrouw vertrouwde me volkomen en ze stelde mijn werk zoozeer op prijs, dat ze me vor stelijk beloonde, door me een groot deel van haar bezittingen na te laten. B. toonde stuk ken, die valsch zouden worden verklaard. Een lange rij van getuigen zijn door Recht bank en Hof gehoord, het meerendeel van de getuigen uit de omgeving van wijlen mevr. Van W„ kon niet verklaren, dat B. een dage- lijksche gast in de villa was; integendeel! „Dat is wel mogelijk meent de man, die recht meent te hebben op de rijkdommen der weduwe want alles ging heel geheim zinnig. Mevrouw Van W. wilde niet weten dat ik alles voor haar deed. Een schuldbekentenis van eenige tonnen en nog andere stukkeu zouden door de oude dame zijn geteekend; deze stukken had de kweeker zelfs laten registreereen. Vlak voor haar dood zou mevrouw echter de echtheid van deze stukken hebben ont kend tegenover haar notaris. Het resultaat was de genoemde veroordeeling wegens valschheid in geschrifte. De civiele processen echter waren ook na het strafvonnis nog niet ten einde. Nieuw proces Door zijn raadslieden mrs. Venhuyzen en mr. Ten Bokkel uit Haarlem, heeft B.. die thans zijn straf ondergaat, een nieuw stuK doen overleggen, waaruit zou blijken, dat hij recht heeft op landerijen ter waarde van drie ton. De geschiedenis herhaalt zich. Wederom wordt de echtheid van dit stuk betwist, wat een nieuw strafproces tegen den kweeker tengevolge heeft. Het stuk is een koopovereenkomst, waar door hij recht zou hebben op landerijen etc.... Verd. houdt weer vol. dat dit stuk echt is, de deskundigen van het O.M„ w.o. dr. Schrij ver. denken er echter anders over; naar hun meening is ook deze koopovereenkomst valsch. Daartegenover staat de meening van prof. Brunner uit Zürich, die concludeerde tot echtheid van de acte. De kweeker is ervan overtuigd, dat hij zal worden vrijgesproken en dat deze vrijspraak zal leiden tot cassatie van de vorige cause célèbre. Van de zijde van het O.M. zijn meer dan twintig getuigen gedagvaard; ook de verde digers mrs. Venhuyzen en Ten Bokkel hebben getuigen doen oproepen. In den Parijschen trein gearresteerd. Vertegenwoordiger van eonservenfabriek van fraude verdacht. NOORD-SOHARWOUDE. 23 Januari. 'A. N. P.) Zaterdag j.l. is bij het binnenkomen van den Parijschen trein van 14.34 uur te Roosendaal gearresteerd de 35-jarige A. v. H. vertegenwoordiger van de Noord-Hollandsche conservenfabrieken Verburg te Noord-Schar- woude. De gearresteerde werd ervan verdacht in het tijdvak 1934-1936 ten nadeele van bo vengenoemde firma een bedrag van f 6OC0 ie hebben verduisterd. De arrestatie had plaats op verzoek van de rijks- en gemeentepolitie ie Noord-Scha rwoude in overleg met den offi cier van justitie te Alkmaar.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5