IVÖROL UIT HET BUITENLAND THIJS IJS IN DE KNEL George V en de constitutioneeie beteekenis van het koningschap. WOENSDAG 29 JANUARI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Het resultaat der verkiezingen in Griekenland. Venizelisten behalen 127 zetels. Moeilijkheden bij de vorming van een kabinet. Kondylisten tegen herstel der Venizelistische officieren. Griekenland. De officiëele uitslag der verkiezingen. Gistermiddag is de officieele uitslag der verkiezingen bekendgemaakt. De parlements zetels zijn als volgt verdeeld: Liberalen (Venizelisten) 127. Volkspartij (Tsaldaris) 69 Gemeenschappelijke lijst Kondilis-Theo- tokis 63. Lijst Metaxas 7 Republikeinen 7 Partij Kot za man is 4 Onafhankelijke Venizelisten 4 Agrariërs 4 Communisten 15. In het geheel zijn 1.267.836 stemmen uitge bracht. Hiervan hebben de partijen, die tegen Ve- nizelos hebben geageerd in het geheel 596.592 stemmen verworven, de Venizelisten hebben 573.705 stemmen behaald, de Communisten 72.887 stemmen. Nu de verkiezingen achter den rug zijn, schijnt, naar Reuter verneemt de grootste be lemmering voor de vorming van een kabinet der nationale hereeniging de kwestie te zijn van de wederaanstelling van de officieren, die na den opstand van Maart 1935 zijn ontslagen. De anti-Venizelisten willen namelijk niet van deze wederaanstelling hooren, en zij weigeren zelfs de wederaanstelling van de subalterne officieren te overwegen. Frankrijk. Flandin blijft op zijn post. De Fransche minister van buitenlandsche zaken heeft tegenover een medewerker van de „News Chronicle" de volgende verklaring af gelegd: „Ik ben niet voornemens af te treden. Ik ben niet iji kennis gesteld van het voornemen, dat bepaalde leden mijner partij zouden heb ben, om mij een desbetreffend verzoek te doen, doch hoe het ook zij, mijn houding is volkomen bepaald, en ik zal niet aftreden". De socialisten en het kabinet- Sarraut. De secretaris-generaal van de Frahsche socialistische partij, Paul Faure, ontkent te hebben gezegd, dat de socialisten het kabinet Sarraut moeten steunen, om een terugkeer van Laval te verhinderen. (A.N.P.) DmtscMamd. Streicher uit de gratie? De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat daar geruchten in omloop zijn volgens welke de gouwleider van Frankenland, Streicher, uit de gunst zou zijn. Zelfs nazi's zijn, volgens het blad, van meening, dat zijn anti-Semieti- sche campagne te ver ging. Italië. Italië's represailles op een eventueel olie-embargo. Stefani seint: Zekere bladen trachten het belang van een eventueel embargo op petro leum te verkleinen en beweren, dat deze maatregel met onverschilligheid door Italië zal worden ontvangen. De „Morning Post" ge looft zelfs te kunnen zeggen, dat Italië be reid is een petroleumembargo te ondergaan. In gezaghebbende kringen te Rome ver klaart men te dien opzichte, dat de buiten landsche regeeringen zich geen illusies moeten maken, want wanneer een petroleumembargo wordt toegepast zal Italië daarop reageeren met alle middelen die het 't meest opportuun zullen voorkomen. Koning George herdacht. In Egypte. KAIRO, 28 Januari (Reuter) Alle vooraan staande persoonlijkheden van Egypte hebben de godsdienstplechtigheid bijgewoond, die heden ter herdenking van koning George V werd gehouden. Hitier woont herdenkingsdienst bij. Berlijn, 27 Januari (Reuter). De godsdienst plechtigheid, die hedenmorgen ter herdenking van koning George V is gehouden, werd o.a. ook door Hitler bijgewoond. Uit Kiel: De vlag op het opleidingsschip „Hela", dat hier in de haven ligt en de vla; van den commandant der Marine voert, heeft deze vlag halfstok geheschen. Ook op de gebouwen van de marine waait de Duitsche oorlogsvlag halfstok. De kruiser „Emden" die zich op het oogen- blik in Portland in de Vereenigde Staten be vindt, de kruiser „Karlsruhe" die zich bij de Philippijnen bevindt en het slagschip „Schle- sien" bij de kaap Verdische eilanden, voeren alle ten teeken van rouw de Duitsche Oorlogs vlag halfstok. Ook Mussolini bij herdenking tegenwoordig. Uit Rome 28 Januari: De Koning en Mus solini hebben een godsdienstplechtigheid bij gewoond. die hier gehouden is voor de ziele- rust van koning George V. dat men hier te maken heeft met een „ge vaarlijk gewoontemisdadiger" weer in ver zekerde bewaring gezet, teneinde de open baarheid tegen hem te beschermen. NASPEL VAN DEN MOORD OP HORST WESSEL. In overeenstemming met den eisch van den procureur heeft aldus meldt het A.N.P. uit Berlijn de 20ste Groote Strafkamer van het Berlijnsche landsgerechtshof vandaag be vel gegeven tot in verzekerde bewaring hou den van den 32-jarigen Erwin Rueckert. Rueckert had, gewapend met een revolver, waarvan de veiligheidspal losgemaakt was, gestaan naast Ali Hoehler, toen deze op Horst Wessel had geschoten. Rueckert was inder tijd veroordeeld tot 6 jaar en een maand ge vangenisstraf en 5 jaar eerverlies. Aangezien deze straf inmiddels uitgezeten was, heeft men hem thans op grond van de overweging, Zweedsch ambulancekamp door de Italianen geconfiskeerd. Volgens legerbericht werden 27 kisten munitie aangetroffen. Het 108ste Italiaansche legerbericht luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: Tijdens verkenningen aan het Soma- lifront nabij Wadara is een Zweedsch ambulance-kamp dat ook reeds bij Malca Wida had gestaan, gevonden en in beslag genomen. De kamp-uit rusting was geladen op vijf auto's, waarop het embleem van het roods kruis was aangebracht. De auto's be vatten bovendien 27 kisten munitie. Een van onze colonnes zuivert het gebied tusschen Neg'nelli en Dawa Parma van vijanden. Generaal Graziani deelt mede, dat de over winning van Ganale Doria niet alleen te dan ken is aan het schitterend élan van de troe pen, zoowel inlandsche als Italiaansche. doch voor een groot deel ook aan de intendance- diensten, die alles deden wat mogelijk was, zonder zich te ontzien. Aan het Erithrea-front heeft een van onze af deelingen een aanzienlijke groep tegenstan ders na een verbitterd gevecht van vier uur op de vluoht gedreven". (Reuter.) De stemming te Rome. (Van een specialen correspondent) Rome. Dinsdagavond. Italië zegt op nieuw niets te weten omtrent een bombarde ment van een Roode Kruis-expeditie ten Zuiden van Makallé. Men ontkent de juistheid dezer berichten, maar geeft toe, dat de Abessyniërs naar Ma kallé oprukken. Inmiddels wordt veel ophef gemaakt over maarschalk Badoglio's „strate gische overwinning" in het district Tembien; hoewel berichten over hevige verliezen te Rome weer van mond tot mond gaan en veel verontrusting hebben gewekt. Men legt bovendien den nadruk op het feit, dat ammunitie is gevonden in de verlaten tenten der Zweedsche expeditie en men zegt ironisch, dat dit de eerste maal is, dat men munitie noodig blijkt te hebben om de ge wonden te verplegen. Weg AdoeaMa kalle gedeeltelijk door Abessyniërs bezet? Volgens te Addis Abeba ontvangen berich ten van het noordelijk front trachten de Ita lianen ondanks den hevigen regenval de in den slag van 26 tot 23 Januari verloren stel lingen te heroveren. Zonder onderbreking houden de Italiaansche artillerievoorberei dingen dag en nacht aan. De Abessynische troepen daarentegen doen voortdurend aanvallen om vooral in nachte lijke gevechten afzonderlijke stellingen der Italianen te bezetten. Deze wijze van oorlog voering eischt volgens Abessynische opvattin gen slechts geringe offers en wordt meestal met succes bekroond. Volgens verdere van het noordelijk front ontvangen berichten zouden Abessynische troepen een stuk van den straatweg vanAdoea naar Ma kalle definitief hebben bezet. De ver binding tusschen deze steden zou hiermede zijn verbroken. De Abessyniërs berekenen de verliezen der Italiaansche troepen in de laatste 5 dagen aan het noordelijk front op 16 blanke officie' ren, eenige colonnes van den trein en rond 560 man, w.o. ongeveer 160 blanken. Toestand aan het zuidelijk front kritiek voor de Abessyniërs. Ook te Addis Abeba wordt men zich thans bewust van den ernst van den toestand, die ontstaan is als gevolg van de geslaagde door braak der Italianen aan het zuidelijke front, aldus een A.N.P.-bericht uit Addis Abeba. Van Abessynische zijde wordt er weliswaar nog steeds op gewezen, dat de ontwikkeling der militaire gebeurtenissen in het Boran-ge- bied nog steeds onoverzichtelijk is, doch des ondanks blij'kt uit de berichten van het front, dat de Italiaansche troepen van uit Neghelli verkenningstochten langs den strategischen hoofdopmarschweg in de richting van War- dera ondernemen. Van Dolo uit is een uitge breide etappe-dienst voor munitie, levens middelen en watervoorraden in de richting van het front ingesteld, die echter naar hier gemeld wordt, door den plotseling ingetreden regenval ernstig belemmerd wordt. Onder dekking van pantserwagens en bom bardementsvliegtuigen rukt een tweede Ita liaansche legerafdeeling onder hevige ge vechten naar de oevers van de Daua Parma. op. Dezen opmarsch trachten de Abessynische troepen, naar uit. de hier ontvangen berich ten blijkt, te beletten door bij verrassing af zonderlijke uitvallen te doen, die door groe pen van 1000 a 2000 man worden uitgevoerd om den terugtocht te dekken. Deze uitvallen, die vooral van uit het zuiden van het Boran- gebied worden uitgevoerd, hebben naar van Abessynische zijde verluidt tot resultaat ge had. dat de linkervleugel der Italianen aan zienlijk langzamer vooruit komt dan de Ita liaansche hoofdmacht, die langs den ouden karavaanweg naar Addis Abeba oprukt. Volgens Abessynische meening is het niet twijfelachtig dat het leger van Generaal Graziani zich ten doel stelt door het groote merengebied, dat zich uitstrekt in het Dem- bara-dai.via het Sciala- en het Zoeai-meer naar de hoofdstad Addis Abeba op te rukken. De teruggetrokken deelen van het leger van Ras Desta hebben derhalve alle hoogten voor het meren-gebied bezet om een doorbraak der Italianen te beletten. Daar deze bergketens buitengewoon hoog zijn en er zich slechts twee passen In bevinden, gelooft de Abessy nische legerleiding den Italiaanschen op marsch in het gebergte tot staan te kunnen brengen. Ter versterking van het leger van Ras besta zijn bovendien sterke afdeelingen uit het westen eri noorden naar het front ge zonden. .(Copyright News Chronicle-A.N.P.). Het kost slechts 2 cent per dag om Uw kind een stroom van vitaminen en nieuwe levens kracht toe te voeren. kDiopha, het versterkende D Ivitamine preparaat kost slechts ^60 cent per busje, voldoende DB©PMAvoor een heel© maand. EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONDHEID z Diapha (Adv. Ingez. Med.) Alexander Zoebkoff overleden Eens de echtgenoot van prinses Victoria van Pruisen. Reuter meldt uit Luxemburg, dat aldaar op 35 jarigen leeftijd overdeden is Alexander Zoebkoff, die gehuwd is geweest met Prinses Victoria van Pruisen. Zoebkoff, Rus van geboorte en aanvankelijk danser van beroep, kwam in 1927 met prinses Victoria in aanraking en trad in November van dat jaar met haar in het huwelijk. Slechts een paar maanden duurde deze echtverbin tenis, toen verliet Zoebkoff, die kans gezien had zijn vrouw volkomen te ruineeren. het land na een schandaaltje in een bar. Bij die gelegenheid bleek tevens, dat zijn pas niet in orde was. Hij vertrok naar Luxemburg, waar hij een avontuurlijk bestaan leidde. Er is nog een echtscheidingsproces aanhangig geweest maar voordat dit teneinde was, stierf prin ses Victoria aan longontsteking. Zoebkoff woonde de teraardebestelling te Bonn bij, doch werd gearresteerd en opnieuw over de grens gezet. Zevenduizend ongevallen tijdens de plechtigheid te Londen. Talrijke zieken onder de toeschouwers. Bijna 7000 toeschouwers hebben gisteren bij de begrafenis van Koning George meer of minder ernstig letsel opgeloopen. Zij lieten zich behandelen bij de 41 Eerste-Hulpposten die zich langs den weg bevonden. Een hon derd vijftigtal moest evenwel naar het zie kenhuis worden vervoerd Een hiervan over leed nog voor aankomst in het ziekenhuis. De correspondent van Reuter deelt mede, dat zich onder de slachtoffers talrijke zieken bevonden, die beter thuis hadden kunnen blijven, doch wier patriottische gevoelens sterker bleken dan zijzelf. Een der slachtoffers was lijdende aan blinde-darmontsteking. Meer dan 5000 officieren, geneesheeren en ziekenverplegers van.het Roode Kruis verleen den eerste hulp, waarbij zij de beschikking hadiden over 36 ambulance-auto's. Zware straffen in het Morro Castle-proces. Eerste machinist tot vier, eerste stuurman tot twee jaar veroordeeld. Reuter meldt uit New-York: In het „Morro Castle" proces is de eerste machinist Abbott veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, de eerste stuurman Warms tot 2 jaar gevangenis straf, en het directielid Cabaud tot een iaar gevangenisstraf en een boete van 5.000 dollar. De Cuba Mail Steamship Company werd ver oordeeld tot een boete van ten hoogste 10.000 dollar. ffielfledet&wdsche Jandpasta I DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT. De tragedie van Lord Curzon. (Adv. Ingez. Med.) Zeven jaar later in 1921 noopten i ernstige verwikkelingen naar aanleiding der Iersche kwestie George V opnieuw het volle gewicht van het onpartijdig koningschap in de schaal te leggen het moet mede aan zijn bemoeiingen te danken geweest zijn, dat in 1921 een toen in zeer breeden kring bevredigend geachte op lossing werd bereikt in den vorm van de schepping van den Ierschen Vrijstaat met Dominion-positie en van Noord-Ierland, dat van het Vereenigde Koninkrijk deel bleef uit maken. De Koning gaf tenslotte zelf publie kelijk uiting aan zijn groote vreugde dat hij, zij het in geringe mate, iets tot dit groote resultaat had bijgedragen, door de speech waarmede hij in Juni 1921 het parlement van Noord-Ierland opende. Daarin had hij een verzoenend geluid laten hooren,- een beroep op alle groepen in Ierland gedaan om terwille van het gemeenschappelijk land te vergeven en te vergeten, terwijl hij verder gewag maakte van de conferentie tusschen de Britsche re geering en de vertegenwoordigers van Sinn Fein, waaruit de overeenkomst in zake de schepping van den Ierschen Vrijstaat voort vloeide. Volgens een in die dagen in de pers ver breid bericht, zou Northcliffe tegenover een Amerikaanschen interviewer beweerd hebben, dat de Koning zeer ontstemd was over zijn ministers in verband met de ongelukkige situ atie, waarin Ierland tengevolge van de Sinn Fein opstand verkeerd en zou hij te Belfast ook een heel andere, veel minder felle, troon rede hebben uitgesproken, dan het Engelsche kabinet had ontworpen. Northcliffe demen teerde later het interview. Koning George liet intusschen niet na in dit geval, tot een al zeer ongebruikelijken stap over te gaan. Hij droeg den premier Lloyd George op, een kategorische ontkenning van het volgens hem volkomen uit de lucht ge grepen verhaal in het Lagerhuis voor te lezen 129 Juli 1921)Nooit had hij zich ook maar op eenigerlei wijze uitgelaten als in het interview was beweerd en hij stelde er prijs op duidelijk te onderstrepen, dat hij in tegen stelling met wat hieromtrent het zgn. inter view in kwestie bevatte, in zijn speech tot het Noord-Iersche parlement de onveranderlijke constitutioneeie praktijk van troonreden had gevolgd", m.a.w. gesproken had geheel en al in overeenstemming met wat het kabinet voor zijn verantwoordelijkheid nam. Koning George beschouwde het o.m. als constitutioneeie plicht bij de aanwijzing v&n een premier, niet zoozeer persoonlijke voor keur den doorslag te laten geven, als wel zich te richten naar de ongeschreven regel van Engelsch staatsrecht, dat hij hiertoe moet be noemen den leider der partij, die aan het bewind moet komen ingevolge de politieke verhoudingen. Gemeenlijk levert het in En geland geen moeilijkheden op na te gaan, wie uit hoofde van dezen regel de geroepene dient te zijn. Dit was echter wel het geval in Mei 1923, toen Bonar Law zich door ziekte genood zaakt zag zijn functie neer te leggen en zijn toestand zelfs belette, dat de Koning (wat deze zeer op prijs gesteld zou hebben) hem raadpleegde. Het heengaan van den leider der conservatieve partij deed onder de toen be staande verhoudingen grooten twijfel be staan, wie na hem de leider zou worden. Zoo wel Lord Curzon, de minister van buiten landsche zaken, als Baldwin, de kanselier van de Schatkist, kwamen in aanmerking. De Koning benoemde tenslotte Baldwin, wat voor Curzon een bittere teleurstelling was. Eindelijk meende deze, dat het oogenblik was aange broken, waarop hij geenszins vrij van eer zucht, de kroon op zijn loopbaan zou ver werven. Nu zou immers zijn reeds in zijn kostschooldagen te Eton gekoesterde ambitie om het te brengen zoowel tot onder-koning van Indië waarin hij geslaagd was als tot Eerste Minister, in vervulling gaan. Den avond, waarop de kranten het bericht van Bonar Law's ontslag brachten, ontving Curzon, die toen buiten Londen vertoefde, een tele gram van 's Konings particulieren secretaris, waarin deze voor den volgenden dag een ont moeting met hem vaststelde. Het groote oogenblik scheen aangebroken: de droom van zijn leven zou werkelijkheid worden. Den volgenden morgen reisde hij met zijn vrouw naar Londen. Onderweg had hij het er nog ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Daar zijn ze dan bij de hut van Tani en Klabbas aangekomen. Rolleboon vindt blijkbaar, dat hij nog niet groot genoeg is, want voordat hij zijn plan ten uitvoer brengt, maakt hij zichzelf nog wat langer. Dan pakt hij het dak van het huisje beet. Klabbas komt doodelijk verschrikt naar buiten gehold en als hij den reus ziet, valt hij op z'n knieën en begint te gillen en te schreeuwen van belang. Maar Rolleboon stoort zich daar heelemaal niet aan en rukt zonder dat het hem de minste moeite kost, het dak van het hutje af. Thijs en Sim staan er in stomme verbazing naar te kijken. „Nu zal hij wel gauw met de heks afrekenen," zegt Sim tegen Thijs. „En Rolleboon zal er wel voor zorgen, dat je weer spoedig in je oude berenhuidje zit." over, dat hij Downingstreet 10 alleen voor offi cieele doeleinden zou gebruiken en zij overi gens zouden blijven huizen en ontvangen in hun particuliere woning. Ik blijf Curzon, ook al zal ik tevens premier zijn". Aan het sta tion en later aan zijn woning een heirleger van persfotografen. Een lunch vol verwach ting omtrent wat nu zou komen. Eindelijk, om half vier verschijnt Lord Stamfordham, de particuliere secretaris van den Koning. Eenigszins beschroomd deelt Stamfordham dan mede, datBaldwin ten paleize ont boden is. Curzon drong er op aan een derge lijke z.i. belachelijke beslissing onverwijld on gedaan te maken. Zijn bezoeker moest hem toen echter mededeelen, dat op datzelfde oogenblik Baldwin al op het paleis ontvan gen werd. Waarop Curzon begon te snikken en in een gevoel van smartelijke vernedering in zijn stoel neerzeeg. Zijn vrouw trachtte hem te troosten. Maar hij huilde als een kind; de slag was zeer hard aangekomen. Curzon had aan den heelen Baldwin niet gedacht. Tus schen zijn snikken door zeide hij: „Niet eens een publieke figuur. Een man van geen er varing en van de grootste onbeduidendheid". Hij verborg zijn gezicht in zijn handen: „de grootste onbeduidendheid", herhaalde hij. Deze diep tragische houding van Curzon was teekenend voor zijn gekwetste ijdelheid, al was het eenigermate begrijpelijk, dat hij zich teleurgesteld voelde. Toen Bonar Law door ongesteldheid de kabinetsbijeenkomsten niet meer kon bijwonen, had hij Curzon met het voorzitterschap belast. Maar bovenal, dat telegram van Lord Stamfordham viel nauwe lijks anders te beschouwen als de eerste boodschap, dat de koning hem tot premier wilde benoemen. Dit laatste schijnt ook in derdaad aanvankelijk het geval geweest te zijn. Doch toen zoowel de oppositie (de Ar beiderspartij) kenbaar had gemaakt, dat het verkeerd ware een lid van het Hoogerhuis aan het hoofd van het kabinet te plaatsen als verschillende via Stamfordham geraad pleegde vooraanstaande conservatieven tegen de candidatuur-Curzon, hun ernstige bezwa ren kenbaar hadden gemaakt, o.m. had iemand als Balfour te kennen gegeven, dat Curzon door heel zijn mentaliteit ongeschikt was om in onzen democratischen tijd het land te leiden was de koning tot het inzicht gekomen, dat het uit een oogpunt van juist constitutioneel beleid beter was Bald win tot Eerste Minister te benoemen. Eigen persoonlijke voorkeur had hij op den achter grond gelaten. Vóór alles wilde hij het ge voelen der conservatieve leiders kennen. Daarom had hij, wat hij ook in de pers liet publiceeren, zijn particulieren secretaris op gedragen in dit opzicht de kaart van het land te verkennen. Curzon strekte het tenslotte tot eer, dat hij reeds den volgenden dag zichzelf weer genoeg meester was om Baldwin geluk te wenschen en hem mee te deelen bereid te zijn voorloopig nog onder hem als minister van buitenlandsche zaken te blijven dienen. Enkele dagen later stelde hij zelf in een rus tig, welsprekend betoog aan de conservatieve partij voor Baldwin tot leider te kiezen, wat hierop geschiedde. Ook in dit geval heeft George V gehan deld volgens den streng matastaf dien hij steeds t.a.v. de rechten en plichten van het staatshoofd volgens het ongeschreven Engel sche staatsrecht placht aan te leggen. Aan die nauwgezette naleving van wat constitutioneel voor een koning al dan niet oorbaar is. valt ongetwijfeld bovenal te dan ken, dat het koningschap een der hechte grondslagen vormt niet slechts van het staatsbestel in Engeland, maar ook in bijkans heel het Britsche Gemeenebest van naties. DR. E. VAN RAALTE. RADIOPROGRAMMA. DONDERDAG 30 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzencling. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram. pl. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Tonny Steemers' Ensemble. 10.00 Morgenwij ding. Gram. pl. 10.30 Vervolg van 9.05. 11.00 Knip- les. 11.30 Renova-kwintet. 12.15 Kovacs Lajos' orkest en Gram. pl. 1.45 Pianorecital 2.00 Om roeporkest en soliste. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Causerie. 6.00 Gram. pl. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Omroeporkest- en solist. 9.10 Causerie. 9.35 Concertgebouw-orkest. 10.15 en 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten. 11.10—12.00 De AVRO- Decibels. HILVERSUM II 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram., pl. 11.30—12.00 Godsd. Halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 —3.00 Handwerkles. 3.15 Voor de vrouw. 3.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.15 Gram. pl. 5.45 Alt en piano. 6.45 Lezing. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Week overzicht. 8.00 Berichten, Gram. pl. 8.10 NCRV Orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Mandoline-ensemble „Ars et Labor". 9.40 Orgel en het NCRV-Orkest 10.20 Berichten. 10.25—11.30 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Orgelspel H. Croudson. 12.10 Trocadero Cinema. Orkest. 1.202.20 Gram. pl. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing. 4.30 Commodore Grand Orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten 6.50 Pianorecital. 7.15 Spaansche les. 7.50 Lezign. 8.20 Gevar. programma. 9.20 Viool- recital. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Orkest. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 3.20 Gram. pl. 5.20 Radiotooneel. 9.05 Opera uitzending. Mmv. solisten, koor en orkest. 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Kamerorkest. 11.20 Concert. 1.35 2.20 Gevar. concert. 3.20 Kamermuziek. 5.20 Opera-concert. 7.30 Omroeporkest. 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Pianorecital. 6.35 Trioconcert. 7.20 Populair concert. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salonorkest. 1.30—2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Om roeporkest. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCEILANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest. 7.50 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Politiek overzicht. 10.05 Weer* bericht. 10.2011.20 Concert,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6