IBIS SHAG DONDERDAG 30 JANUARI 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 9 Wielrenners maken vermoeiende reizen Het succes van den Brabander Pellenaars Scheidsrechter John Langenus over het Spaansche elftalOostenrijk herstelt zich Een Haarlemseh B-elftal uit derde en vierde klasse spelers Een aanmoediging voor het Nederlandsche bekervoetbalDe Sheffield-clubs en de beker. Hoe meer successen een wielrenner behaalt, des te grooter wordt het aantal contracten, dat hij in binnen- en buitenland krijgt af te werken. Dit noodzaakt hem tot voortdurend reizen en vooral de professional vertoeft in het volle seizoen bijna evenveel tijd tusschen de wielen van den trein als tusschen die van zijn fiets. Van Parijs naar Kopenhagen, naar Berlijn, Zürich.' Amsterdam, Maastricht, Keu len. Brussel, Milaan, Barcelona, het is een ge regeld heen en weer trekken van de eene baan naar de andere.. Dat de tijd voor de reis soms wel heel erg krap toegemeten is, bewijst de volgende ervaring van den bekenden Tour de France- rijder Antonin Magne. Hij moest na een wed strijd te Bordeaux, den volgenden avond te Barcelona uitkomen, wat nu niet direct naast de deur is. Zoodra hij de finish was gepas seerd. sprong hij in een taxi, verkleedde zich onderweg en kon nog juist den nachttrein naar Spanje halen. Aan de Spaansche grens wilde de douane hem echter niet toelaten, omdat zijn fiets niet van een „plombe" was voorzien en toen overredingskracht niet hielp, sprong Magne met achterlating van zijn rijwiel in den reeds vertrekkenden trein. In een minder goed humeur arriveerde hij te Barcelona en begaf zich onmiddellijk naar de baan om daar eenigszins op zijn verhaal te komen. Tot zijn verbazing was deze echter gesloten en de directie was niet minder ver wonderd ,den renner te ontmoeten, want men had hem daags tevoren een telegram naar zijn woonplaats Arcachon gestuurd, dat de wedstrijd niet doorging. Er restte Magne niets anders dan de terugreis te aanvaarden en thans wilden de Spaansche douaniers hem gevangen nemen, omdat hij den vorïgen dag was ontvlucht. Na veel vieren en vijven mocht hij zijn tocht voortzetten, doch de vermoeid heid liet zich voelen en nadat Magne nog net op tijd had bemerkt, dat hij moest overstap pen,'liet Morpheus zijn rechten gelden. Met een schrik werd hij later wakker in een don kere treincoupé, terwijl om hem heen dood- sche stilte heerschte. Eerst dacht hii. dat hij !n zijn slaap uit den trein was gevallen, doch bij nader onderzoek bleek, dat deze reeds urenlang aan het station zijner bestemming op een rangeerspoor stond. Gelukkig was de trein niet verder dan Arcachon gegaan, zoo dat alles nog goed afliep, maar Magne is nog altijd niet best te spreken, als men over Barcelona praat. In 1934 won Pellenaars het wereldkampioen schap op den weg voor amateurs en er waren toen vele deskundigen, die meenden, dat onze landgenoot zijn succes hoofdzakelijk te dan ken had aan het feit. dat de wedstrijd op een vrijwel ongeaccidenteerd terrein had plaats gehad/waardoor de moeilijkheden van heuvel en -'bergbestijging waren uitgesloten, wat een handicap voor de echte wegrenners, zooals Italianen en Franschen, beteekende. Inder daad heeft Pellenaars in datzelfde seizoen weinig meer in wegcourses van zich doen spre ken, doch langzamerhand heeft hij zich als een uitstekend baanrenner ontpopt, wat voor een Nederlander uit den aard der zaak voor- deeliger is. Gelijk de meeste Brabantsche renners, beschikt Pellenaars over een onuit puttelijk uithoudingsvermogen en de éérzucht om te winnen. Zijn successen in koppelraces en zesdaagschen in het buitenland, hebben hem langzamerhand op dezelfde hoogte als Pijnenburg en "Van Hout gebracht, wat ook wel blijkt uit het feit, dat Wals hem als kop- pelgenoot boven „den Pijn" verkoos. En zoo zal het niet lang meer duren, of de renner, die als vrijwel onbekend amateur een wereld kampioenschap op den weg won. is een dei- meest gezochte beroeps-,.pistiers" van Europa. De bekende voetbalscheidsrechter John Langenus heeft in een Belgisch sportblad van den internationalen wedstrijd SpanjeOos tenrijk verteld. Zooals men weet, won Oosten rijk met 54 na een uiterst spannenden wedstrijd, waarvan het resultaat tot het eind signaal onzeker was gebleven. De Spanjaarden, aldus Langenus, hebben de nederlaag te wijten aan hun doelman Egzaguirre, van Sevilla ,die een paar gewel dig^ blunders maakte, wat even zoovele doel punten opleverde. Deze keeper had tegen Duitschland te Keulen in Mei 1.1. juist uitste kend voldaan, getuige de 21 overwinning, die het Spaansche elftal toen behaalde. Doch thans roept men weer om den veteraan Zamora, die, hoewel minder dan vroeger, toch altijd nog de beste en meest constante Spaan sche doelverdëdiger schijnt te zijn. Spanje werd voorts zwaar gehandicapt door het in de eerste speelhelft uitvallen van den uitsteken den back Quincoces, die algemeen als een dei- beste achterspelers van Europa wordt be schouwd. Oostenrijk had daarentegen geluk, toen Vogl door een verwonding door Haureiler moest worden vervangen, aangezien deze in valler twee doelpunten scoorde. Óndanks het gebrek aan steun van de middenlinie speelde de Spaansche voorhoede prachtig en de com binatie van dit aanvalsquintet liet niets te wenschen over, wat trouwens ook wel uit het viertal doelpunten blijkt, dat in de meeste gevallen toch voldoende is om de overwinning te behalen. Dit was de eerste nederlaag in eigen land, sinds Spanje zich in 1920 met internationaal voetbal ging bezighouden. In dat jaar werd de aandacht op het team gevestigd door zijn 10 overwinning op Denemarken bij de Olym pische Spelen te Antwerpen. Sindsdien heeft het vertegenwoordigend elftal 34 matches op eigen terrein gespeeld, zonder een enkele ne derlaag en met slechte één gelijk spel tegen Italië. Tot de slachtoffers behoorden Engeland (met 43), Portugal, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. Voor Oostenrijk beteekent deze onverwachte overwinning een prachtige aanmoediging, want de laatste jaren was het „wunderteam" ietwat aan het afzakken. Hugo Meisl heeft 'echter een aantal spelers door jongeren ver vangen, die tezamen met oude bekenden als Szesta, Zischek, Smistik en Vogl langzamer hand weer een sterk geheel vormen. Door dit succes zal de ontmoeting OostenrijkEnge land, die in Mei a.s. te Weenen gespeeld wordt, ongetwijfeld veel aan belangstelling winnen. Gezien het Zuidelijk temperament, vertelt Langenus als merkwaardigheid, dat het ^gaapschë publiek de nederlaag zeer sportief Dpntf® dé overwinnaars luide toejuichte, in het bijzonder den Oostenrijkschen doel- verdediger. Het bestuur van den Haarlemschen Voet balbond overweegt het plan, een Haarlemseh B-elftal samen te stellen, waarvoor slechte de spelers uit 3e en 4e klasse plaatselijke K.N.V.B.-clubs in aanmerking komen. Daar mede wil men jeugdig talent naar voren brengen, die .tot nu toe niet de kans kregen om te toonen, wat zij in vertegenwoordigend voetbal kunnen prestoeren. De aanleiding tot dit plan was het verzoek van Brusselsche zijde, ook eens met een min der sterk team dan het bestaande Haarlem- sche elftal op bezoek te komen, daar de En tente Brabanconne daar momenteel geen gelijkwaardige ploeg tegenover kan stellen. Onnoodig te zeggen, dat dit plan met en thousiasme is ontvangen en dat men in voet balkringen met belangstelling de komende verrichtingen van het B-team tegemoet ziet. Voor de spelers zelf zal het een aanmoedi ging zijn, hun beste beentje voor te zetten, want dit soort matches brengt nieuwe er varing, waarvan omgekeerd ook weer de clubs profiteeren. Keus is er genoeg: de Ken- nemers. Zandvoort. Schoten. D.I.O.. Bever wijk, Ripperda. T.H.B., E.H.S. beschikken alle wel over één of meer spelers, die in ver tegenwoordigend voetbal een goed figuur zullen maken. Een ander plan wordt in het Zuiden van ons land geopperd, met het doel, het Ne derlandsche bekervoetbal, waarvoor niet veel belangstelling bestaat, populair te maxen. Om dit doel te bereiken, stelt men voor, den bekerwinnaar aan het kampioenschap van Nederland te laten deelnemen, waarvoor thans een oneven aantal clubs (nl. vijf) ln aanmerking komen. Daardoor zou men, zon der het seizoen nog meer te verlengen, met zes vereenigingen den strijd om den hoog- sten titel kunnen aanbinden, waarmede de betrokken clubs ook gebaat zouden zijn, om dat dan niet steeds één hunner een vrijen Zondag heeft, terwijl de andere vier spelen. Ongetwijfeld zullen de tegenstanders van dit plan de vraag stellen, wat er moet gebeuren, wanneer een der afdeelingskampioenen, van welke klasse dan ook, den beker wint. Het antwoord kan betrekkelijk eenvoudig luiden; is het een eerste klasse kampioen, dan neemt de andere finalist diens plaats in', en wanneer men dan eindelijk er toe over gaat de promotie- en degradatiewedstrijden af te schaffen, kan een tweede of derde klasse titelhouder met een gerust hart zijn kans in dit hooge gezelschap wagen, wat een nuttige les voor de betrokken ploeg zou zijn. Een groote Amerikaansche spoorwegmaat schappij heeft eenige weken geleden de vol gende dienstorder in haar kantoren en werk plaatsen laten aanplakken: ..Allen beambten, die tengevolge van het overlijden van hun overgrootmoeder, den slechten gezondheidstoestand van hun tante of om een andere ernstige reden een dag verlof wenschen, wordt verzocht hun ver zoek daartoe op zijn laatst drie dagen vóór de match Joe LouisPaolino in te dienen". Onder het personeel van deze maatschappij zijn vele negers, Joe Louis is er ook een en bovengenoemde boksmatch had op een werk dag plaats. Het is altijd prettig, als een directie gevoel voor humor heeft. Ofschoon het nog wel wat vroeg in den tijd is om over de Engelsche bekerfinale te praten, maakt men toch reeds gissingen om trent den scheidsrechter, die de eer zal heb ben, dezen wedstrijd te leiden. Vorige jaar was dit Mr. Fogg, die tevens de ontmoeting HollandBelgië floot, doch hij had zijn be noeming slechte te danken aan het feit. dat West Bromwich Albion in den eindstrijd kwam. waardoor Mr. Pinckston. die evenals deze club u-it Birmingham afkomstig is, automatisch werd uitgeschakeld. Thans worden algemeen de namen ge noemd van Mr. Thompson (Lemington-on- Tyne) en Mr. Nattrass (Seaham). Men ziet daaruit, dat men er in Engeland tegen waakt, een referee aan te stellen uit hetzelfde dis trict als een der deelnemende vereenigingen, wat een goede maatregel is. De bekerhoudster Sheffield Wednesday vestigt den laatsten tijd de aandacht, op zich door een plotselinge inzinking, terwijl haar stadgenoote de United in de promotieklasse juist geweldig in vormt komt. Dit is voor de bijgeloovige Engelschen aanleiding om voor spellingen te gaan doen. Immers, het is reeds meermalen gebleken dat een succes volle periode van de Wednesday door goede resultaten van de United gevolgd wordt. In 1896 won Wednesday den beker en haar stadgenoote was runner-up in de League in het volgend seizoen om in 1898 het kam pioenschap te winnen, de eenige maal in de geschiedenis van die club. In 1902 veroverde United de Cup, gevolgd door Wednesday- kampioenschappen in 1903 en 1904; in 1925 zegevierde eerstgenoemde op Wembley en een jaar later heroverde Wednesday, dat vijf seizoenen in de tweede klasse had ge speeld, haar plaats in de eerste afdeeling. Thans is deze club wederom bekerhoudster ende United is na een slecht begin tot de tweede plaats op de ranglijst opgeklom men, zoodat degenen, die sterk in voortee kenen, toevalligheden en dergelijke geheim zinnige dingen gelooven. in gedachten reeds de promotie van Sheffield United vieren; een soort spiritistische voorpret derhalve. Inderdaad heeft United een prachtkans op het eerste klasseschap, wat het volgend lijstje doet zien. Charlton 25 13 7 5 46—29 33 West Ham 25 13 5 7 5543 31 Sheffield 26 13 5 8 56—34 31 Spurs 25 13 4 8 57—36 30 Leicester 25 13 4 8 49—34 30 Haar kansen zouden echter ongetwijfeld verminderen, wanneer ze, evenals in de der de en vierde bekerronde, wedstrijden wegens gelijk spel moest overspelen. Dat vergt op den duur teveel van de spelers en andere, reeds voor de trofee uitgeschakelde clubs, zooals Charlton en West Ham. trekken daar profijt van. In de eenige tweede klasse match van Zaterdag jl. behaalde West Ham een 20 overwinning op Doncaster (7), dat kort geleden nog aan den kop ging. Door deze zege stegen de Londenaars van de VOOR DE PIJP Dobhelmcmn lekker... man! ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG (Adv. IngezMed.) zesde naar de tweede plaats. Tottenham Hotspurs en Leicester City zijn ook nog in de Cup en ook deze clubs hebben hun leidende positie reeds verspeeld. De Spurs wonnen op gelukkige wijze den bekerwedstrijd tegen Huddersfield, toen een vrije schop van ruim 30 Meter af stand door de opeenhooping van spelers voor het doel. onzichtbaar voor den keeper in het net vloog. De derde klasser Luton Town, in ons land welbekend, leed een onverdiende 21 nederlaag tegen Manchester City en van de Lonüensche clubs bereikten Chelsea, Arsenal, Tottenham en Fulham de vijfde ronde, waarvoor de loting Donderdag ge houden wordt. Watford sneuvelde, ondanks een hattrick van Mc Pherson, tegen Leicester met 6—3. WIELRÏJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging begint 2 Fe bruari haar winter competitie van vier wed strijden, bestaande uit: A-kl.: 2 Febr. 40 K.M., 9 Febr. 60 K.M.. 16 Febr. 60 K.M. record. 23 Febr. sprint over 1 K.M. B-kl. 2 Febr. 40 K.M., 9 Febr. 40 K.M. record, 16 Febr. sprint, 23 Febr. 10 K.M. C-kl.: 2 Febr. 30 K.M. record. 9 Febr. sprint 16 Febr. 20 K.M. 23 Febr. 10 K.M. Juniores: 2 Febr. Sprint. 9 Febr. 20 K.M 16 Febr. 10 K M., 23 Febr. 10 K.M. De tweede lezing van den heer Bas de Beer heeft plaats volgende week Donderdagavond BILJARTEN. Federatie van Biljartverenigingen. De stand der diverse afdeelingen luidt als volgt: Klasse A: Insulinde, O.V.S., T.O.G., Excelsior, Vriendenkring II, De Poort. Klasse B: Insulinde, A.D.O.. Telescoop, Vriendenkring II. De Doelen, O.V.S.. T.O.G. Klasse C: Insulinde, Soc. Vriendenkring. O. V.S., De Poort, T.O.G.Telescoop, De Doelen, Vriendenkring n. Gr. Woud, A D.O. Klasse D: Soc. Vriendenkring, O.V.S., T.O.G. Insulinde, De Doelen, Gr. Woud, De Poort, Telescoop, A.D.O. WERELDKAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. Er bestaat nog een mogelijkheid dat de Nederlandsche kampioen driebanden A. Sen- gers toch nog naar het tournooï om den wereldtitel in het driebandenspel in April te New-York kan gaanu. De in Parijs wonende Amerikaan Prather wil de kosten, aan deze deelneming verbonden, op zich nemen. Indien Sengers het kan schikken om onge veer een maand afwezig te zijn, zal hij zich beschikbaar stellen, als men zich daar ook in Amerika mee kan vereenigen. DAMMEN. COMPETITIE le EN 2e KL. NED. DAMBOND. Te Den Helder speelden voor de le en 2e klasse competitie van den Nederl. Dambond Haarlemsche Damclub II en III. De Helde rsche Damclub I won na spannen- den strijd met 128 van de Haarlemsche Dam club II en behaalde daardoor definitief het clubkampioenschap dezer afdeeling. Het derde tiental van de Haarlemsche Damclub won met 128 van de Heldersche Damclub II. De Haarlemsche Damclub III behaalde hier door ongeslagen het tweede klasse, clubkam pioenschap dezer afdeeling en komt uit in den eindstrijd om het nationaal twee klasse clubkampioenschap. KWARTETWEDSTRIJDEN DAMCLUB IJMUIDEN". In de door de Damclub „IJmuiden" ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan uitge schreven kwartetwedstrijden behaalde het Haarlemseh kwartet, bestaande uit spelers dei- Damclub „Haarlem" en Haarlemsche Damclub, den eersten prijs. Om het bezit van dezen prijs zullen nu de kwartetten dezer beide Haarlemsche vereenigingen een beslissings wedstrijd spelen. De data dezer beslissings wedstrijden zijn vastgesteld op 12 Februari a.s. Damclub „Haarlem"Haarlemsche Damclub en 17 Februari a.s. Haarlemsche Damclub- Damclub „Haarlem". COMPETITIE HAARLEMSCHE CLUBS. De Haarlemsche Damclub IV won met 155 van de Damclub „Het Noorden" II. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandag j.l. werden bovengenoemde wed strijden voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: P. G. van Engelen wint van J. van Looij; P. J. van Dartelen wint van P. G. van Engelen; A. de Jong remise met Ph. F. Amelung Sr. H. van Lunenburg Jr. remise met J. B. Sluiter Jr. Tweede klasse: J. J. Groenewoud wint van J. Otter; K. Oljj wint van F. W. de Pater; A. Smit wint van A. Kiel; C. Kool wint van G. Bakker; J. Zurel remise met J. Balk. Derde klasse: Jac. Fr. van Garderen wint van H. van Langelaar; D. Merts remise met M. Zurel; A. M. Reedijk remise met H. W. C. van Rhoon; W. Jonkhof wint van J. H. Spoor; J. v. d. Spruijt remise met J. J. Aling; J. Pus wint van J. Stammis. Reserve derde klasse: D Schrijnemakers wint van G. Steenkist; P. L. Schrijnemakers wint van D. Verpoorte. WINTERSPORT. De Olympische Winterspelen. Groote bedrijvigheid te Garmisch- Partenkirchen. Uit Garmisch Partenkirchen: Woensdag zijn op de nieuwe Olympische bob-baan de eerste proeftochten gemaakt. Wackerle heeft bij die gelegenheid een tijd gemaakt van 1 min. 32 seconden, welke tijd vrij snel moet worden geacht. Willy Bogner zal den Olympischen eed afleg gen. Hij is in internationale sportkringen wegens zijn sportieve en kameraadschappe lijke opvattingen zeer gezien. De Amerikaan Hunter ernstig gewond. Toen eenige Amerikanen aan het oefenen waren, heeft Edgar Hunter een zoo ernstigen smak gemaakt, dat hij een diepe vleeschwonde aan de onderdij opliep en naar het zieken huis moest worden overgebracht. Men vreest dat hij niet aan den start zal kunnen ver schijnen. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS CUP. Zestien landen ingeschreven. Uit Londen: Bij de organisatie-commissie voor het Davis-cup-tournooi 1936 zijn thans 16 inschrijvingen binnengekomen, te weten: Nederland, Argentinië, België, Denemarken, Duitschland. Frankrijk, Hongarije, Ierland, Polen. Oostenrijk, Roemenië, Joegoslavië, Griekenland en Zwitserland voor de Europee- sche zóne, terwijl de Ver. Staten en Australië hebben ingeschreven voor de Noord-Ameri- kaansche zóne. De loting wordt gehouden op Maandag 3 Februari te Londen. De datum van inschrij ving sluit 31 Januari a.s. GYMNASTIEK NEDERLAND—FRANKRIJK GAAT NIET DOOR. Hoewel reeds vorig jaar overeenstemming werd bereikt inzake een officieelen landen- wedstrijd Nederland—Frankrijk, op 8 Maart in Haarlem te houden, ter gelegenheid van de jubilea van den Kennemer Turnkring, Con cordia en Bato, is nu van den Franschen Turnbond bericht ingekomen, dat deze zich in verband met de oefening voor de Olympische Spelen terugtrekt van den landenwedstrijd. Vooral voor Bato en Concordia, die voor dezen wedstrijd geen uitvoering in dit seizoen houden, beteekent dit besluit een groot ongerief. In volkomen overeenstemming tusschen de drie oorspronkelijk organiseerende lichamen zal Concordia nu op 25 April een keur-uit- voering laten geven door de keurkorpsen K. N. G. V. en door verschillende Bonds-vereeni- gingen van den eersten rang. De receptie van den K. T. K. blijft op 7 Maart gesteld. De datum voor den feest avond van den K. T. K. wordt nu 28 Maart. OLYMPISCHE SPELEN. Tehuis voor deelneemsters De deelneemsters aan de Spelen der Xlde Olympiade te Berlijn zullen huisvesting vinden op het Rijkssportveld, in het voor de studen ten der Hoogeschool voor Lichaamsoefeningen bestemde „Kameradschaftshaus", welks leiding is toevertrouwd aan barones Johanna von Wangenheim, geboren freule von Spitzem- berg. Zij is de weduwe van den vroegeren Duitschen ambassadeur te Konstantinopel. Sedert jaren is zij in dienst van het Roode Kruis werkzaam en heeft zich in het bijzon der verdienstelijk gemaakt door het oprichten en in stand houden van volksgaarkeukens. De Norddeutsche Lloyd zal de huishoudelijke ver zorging voor zijn rekening nemen. Het tehuis biedt plaats aan 450 Olympische deelneemsters. Barones Von Wangenheim. Cijfers over het Rijkssportveld De laatste steigers, die tot nu toe den buiten kant van het Rijkssportveld te Berlijn omga ven, zijn thans verdwenen. Het majestueuze gebouw is zichtbaar geworden. De lengte van het enorm ovaal bedraagt 305 meter, de breed te 230 meter. De bovenkant van den buiten muur verheft zich 1? meter boven den bega- nen grond. Het speelveld. 28,30 meter onder den hoogsten omgang der tribunes, is 194 me ter lang en 120 meter breed. Ondanks deze groote afmetingen maakt het stadion toch een intiemen indruk. Wanneer iemand op de eind streep van de baan voor de loopwedstrijden staat, zijn de dichtst bij hem zittende toe schouwers slechts 17 meter van hem verwij derd, terwijl de directe afstand tot de achter ste zitgelegenheden niet meer dan 210 meter bedraagt. De geheele ruimte voor de toe schouwers bestaat uit twee boven elkander liggende tribunes, die door een gaanderij van elkander zijn gescheiden. De bovenste tribune telt 31 en de onderste 40 rijen banken. Het poloveld. dat ten westen van de arena ligt, meet 375 bij 170 meter. Het wordt aan de westzijde door een 400 meter lange ophooging voor de toeschouwers begrensd. Deze ophoo ging loopt naar het midden op, waar zij een maximumhoogte van 85 meter bereikt. Daar staat de boven alles uitstekende 76.50 meter hooge klokketoren. De drie paar torens, die de hcrofdarena in het oosten en westen flan- keeren, zijn elk 35 meter hoog. De werkzaamheden zijn thans zoover gevor- derd dat het complex nog vóór Mei geheel vol tooid zal zyn. De Sterrit naar Monte Carlo. Twaalf van de veertien Nederlandsche équipes te Monte Carlo aangekomen. Door bemiddeling van de Kon. Ned. Auto mobiel Club zijn bij het A.N.P. te Amsterdam de volgende berichten omtrent de verrichtin gen der Nederlandsche deelnemers in het laatste gedeelte van de Rallye naar Monte Carlo binnengekomen: Het plasregende Woensdagmorgen kwart over zes, toen de eerste deelnemers hadden mogen binnenkomen, als zij van Parijs of Straatsburg af het grensgemiddelde van 60 K.M. per uur hadden gehaald. Zelden hebben de Rallye-rijders een zoo droefgeestige en kletsnatte aankomst te Monte Carlo meege maakt, als dit jaar. Veie strafpunten zijn op overigens blanco lijsten genoteerd, doordat het dit jaar tot 56 K.M. per uur verhoogde moyenne over de laatste 1000 K.M. door de zeer vermoeide rijders op de vele gladde wegen en in de nachtelijke stortregens niet kon wor den gehaald. Speciaal het slottraject is onder deze omstandigheden uiterst zwaar gebleken. De heer Oosten met M G. kreeg een straf- punt als gevolg van een kleine botsing, omdat zijn handrem losschoot. De heeren Levie en L. Zeldenrust hadden met lichtdefect gesuk keld. Ook andere Nederlanders hadden pech. De Minerva-bus van den heer Tiel met het reisgezelschap arriveerde twee en een half uur na den officieelen tijd te Monte Carlo. De heeren Bijlaard en Van Beeck Calkoen. uit Stavanger gestart arriveerden in prima con ditie en prachtig op tijd en met een schoone lei. Eveneens was dit het geval met de Ford équipes Bakker Schut—De Beaufort en ör. Sprcnger van Eyk—ir. Paulen, die te Tallinn waren gestart. De heer Koopman met B.M.W. moest op het laatste gedeelte nog enkele strafpunten incasseeren .De équipe Testers Diepen, te Valenca gestart, heeft een uit stekenden tocht achter den rug; zonder straf punten kwam men te Monte Carlo aan. Van de veertien Nederlandsche équipes, die voor deze Rallye gestart zijn, zijn er twaalf aangekomen. Gordon Holmes bij botsing levens- vaarlijk gewond. Uit Cannes: Het Engelsche echtpaar Gordon Holmes, dat te Valenga (Portugal) was ge start, is te Mandelieu bij Cannes met een snel heid van 100 K.M. in botsing gekomen met 'n vrachtwagen. De toestand van Gordon Hol mes is hopeloos; zijn vrouw kreeg eenige wonden aan het gezicht. (Adv. Ingez. Med.) Voetbal in Engeland. De resultaten van de wedstrijden. Woensdag voor de vierde ronde gespeeld van den Engel schen Cup, luidden: BradfortWest Bromwich Albion 11 Leeds United—Bury 32 Voorts werden er nog twee wedstrijden voor de vierde ronde overgespeeld; deze hadden het volgende resultaat: Manchester UnitedStoke City 02 Newcastle U-Cheffield Wednesday 31 Tenslotte werden nog de volgende League wedstrijden gespeeld: Eerste afdeeling: MiddlesbroughDerby County 03 Bolton WanderersGrimsby Town 40 Huddersfield TownEver ton 21 WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE K. N. Z. B. In de zweminrichting „De Regentes" in den Haag, werd Woensdagavond voor de winter competitie van den K. N. Z. B. gespeeld de wedstrijd tusschen H. Z. en P. C. en Haarlem. De ontmoeting eindigde met een groote over winning van de Hagenaars; zij wonnen met niet minder dan 101. IJSHOCKEY. BLAUWE ZES—VER. STATEN (2—4) Woensdagavond was het ijshockeyteam van de Vereenigde Staten, dat deel zal nemen aan het Olympisch IJshockeytournooi te Gar- misch-Partenkirchen, te Amsterdam te gast voor het spelen van een wedstrijd tegen de Blauwe Zes. De opstelling van de Blauwe Zes was: Doel: van Marle Verdediging: Van der Stok en Gerritsen. Tweede voorhoede: Griffin. May en Boyd Eerste voorhoede: O.Mahony, Ellsworth en Ringers. In den eersten speeltijd was van een bepaald overwicht van een van beide ploegen geen sprake. Stubbs maakte vrij spoedig voor de Amerikanen het eerste doelpunt (01) De Hollandsche aanvallen strandden op de ste vige Amerikaansche backs, die geen kans ga ven om tot scoren te komen. Met een 10 voorsprong voor de Amerikanen eindigde de eerste speeltijd. In de tweede speeltijd geraakte Shaughnessy gewond, doch hij kon spoedig weer mee spelen. Even later beging hij een overtreding, waar voor hij twee minuten uit het veld werd ge stuurd. In deze periode, toen de Amerikanen, dus met vijf spelers op het ijs stonden, zagen de Londensche Canadeezen geen kans een doelpunt te maken. Toen Shaughnessy weer op het ijs terugkwam, slaagde Ross erin, een doelpunt voor de Vereenigde Staten te ma ken en niet lang daarna was het Shaughnessy die fraai naar voren was gegaan en een goed doelpunt scoorde. De tweede speeltijd eindigde met 2—0 voor de Amerikanen, zoodat de totaal stand 3—0 was geworden. In den derden speeltijd voegde Amerika er al spoedig een vierde doelpunt bij, doch toen zagen de Amsterdamsche Canadeezen in, dat de eer moest worden gered. Het tempo werd verhoogd; enthousiast ging men aanvallen en werkelijk slaagde May erin uit een soloren met een fraai doelpunt te scoren. Even later was het Griffin. die wederom voor de Blauwe Zes een goal kon maken. Hiermede kwam het einde met 4—2 voor. de Vereenigde Staten,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13