ZULSTRA Oude lANO'S Kranten De ontsporing van den kolentrein. f 135.- f135.- Nieuwe Bakfietsen DIJKDOORBRAAK IN BUITENHUIZEN. De Druiventros W. ALPHENAAR HAARLEM'S DAGBLAD Het GEZELLIGE LUITJE met de PHILIPS „BI-ARUTA POND EEDAG 30 JANUARI 1936 HA A RU EM'S DAG BE AD 12 Treinverkeer normaal. De ontsporing van twee wagons van den voor Hoogovens bestemden kolentrein, welke gistermorgen op het stationsemplacement Be verwijk plaats vond, heeft betrekkelijk gerin gen invloed gehad op het treinverkeer. In den voormiddag kon tusschen de stations Bever wijk en Uitgeest slechts gebruik worden ge maakt van het opgaande spoor, omdat de andere hoofdlijn versperd was door de laatste wagens van den gederailleerden kolentrein. De vertraging in den loop der electrische treinen, die aanvankelijk tien minuten bedroeg, werd steeds geringer. Tegen het middaguur was de vertraging tot enkele minuten teruggebracht. Uit Alkmaar arriveerde de materiaaltrein. die tevens arbeidskrachten aanvoerde. Met man en macht werd gewerkt, om in de eerste plaats het versperde hoofdspoor vrij te krijgen. Dit gelukte vrij spoedig en nadat de noodige voorzieningen aan de lijn waren getroffen kon dit spoor na één uur weer worden bereden, zij het dan ook met de noodige omzichtigheid. Het herstel van de beschadigde sporen vorder de het verdere deel van den dag. De gederail leerde wagons bleken vier wissels te hebben beschadigd. Al op grooten afstand van de af takking van de hoofdlijn moet er iets met den later gederailleerden wagen niet in den haak zijn geweest. De baan droeg daarvan tot voor bij den overweg aan den Koudenhorn de sporen. Tegen den avond was het spoorwegpersoneel er in geslaagd de ontspoorde wagens te bergen. Naar de oorzaak van het ongeval wordt door de spoorwegautoriteiten, die in grooten getale op de plaats des onheils aanwezig wa ren, een onderzoek ingesteld, Elk artikel 5C goedkoper! Zijlstra-thee per ons 25 - 30 - 35 - 40' nü 5 cent per ons goedkoper! Zijlstra-koffie per Vs pond 20 - nü 5 ct. per '/s pond 25 - 30 - 40 - 50' goedkoper! 10 fijne chocolade-repen. van 30 voor 25' 2 ons chocolade pastilles van 25 voor 20' 1 pond chocolade-hagel van 30 voor 25' 2 pond groene erwten van 16 voor 11' 2 pond capucijners, gelezen van 30 voor 25' 1 pond grove pruimedanten van 20 voor 15' J/j pond amandelspeculaas van 23 voor 18' 3 rollen tafelbeschuit van 24 voor 19' 1 pond volvette boerenkaas van 35 voor 30' 1 kilo-bus appelsiroop. van 35 voor 30' 1 pot superior jam van 36 voor 31' 1 pot bijenhoning van 32 voor 27' 1 busje bouillonkorrels. van 25 voor 20' 2 pakken zelfrijzend meel van 30 voor 25' 3 pakken pudding van 24 voor 19' 1 pak vruchtenpudding van 14 voor 9' HAARLEM, Barteljorisstr. 25, Tel. 14793 en spaarzegels voor geschenken Brood-, Melk- en Open Bakfiet sen, huurkoop 1,752.00 p. w. Gebruikte Bakfietsen 55, 1.25 per week. R. KRAMER Bakenessergraclit 57 samos, tarragona v.a. f 0.85 p. LITER prima port v.a 1-00 advocaat m. br. v.a. 1-65 brandewijn, citroen. 2.60 Betonweg naar Amsterdam tijdelijk overspoeld met bagger Nabij Buitenhuizen loopt dicht langs den be tonweg VelsenAmsterdam een hooge dijk, de afsluiting van een enorm reservoir, waar in de bagger wordt gespoten door de zuigers, die in bedrijf zijn bij de verbreeding van het Noordzeekanaal. Gisteravond omstreeks acht uur is in dezen dijk een groot gat gevallen, vermoedelijk doordat de zich onder het dijklichaam bevindende veen laag den druk van dit lichaam niet heeft kunnen weerstaan. Het veen werd aldus naar de zijden en naar boven geperst en een groot stuk van den dijk stortte in en verdween in de diepte. Het gevolg was dat massa's bagger zich door het gat een uitweg baanden, welk gat daardoor steeds grooter werd. De bagger stortte zich met groot geweld over den be tonweg en in de polderslooten. Het duurde dan ook niet lang, of de betonweg was over een afstand van honderden meters met een 15 tot 20 c.M, dikke laag modder bedolven. Auto's konden niet verder. Een tweetal dat op den weg door den modderstroom verrast werd, bleef steken en slechts met de groot ste moeite slaagde men er met behulp van een tractor in ze later te bevrijden. Het ver keer moest dan ook worden omgelegd. Het spreekt vanzelf, dat velen bij deze zeer verrassende gebeurtenis vuile schoenen op- geloopen hebben. En meer dan dat. Zoo is la ter in den nacht een Amsterdamsche foto graaf eenige malen in een modderkuil ge zakt. waaruit hij slechts met behulp van an deren verlost kon worden. Omstreekt kwart over acht gisteravond hoorden omwonenden een verdacht geluid, dat veroorzaakt werd door den waterval, die zich uit het gat stortte op het langs den dijk loopende weiland. Zoodra men zag, wat er aan de hand was, werden de opzichters en andere autoriteiten gewatrfschuwd. Men stond echter voor de moeilijkheid, dat men geen materiaal te zij ner beschikking had om het groote gat weer dicht te krijgen. Spoedig toog men echter met man en macht aan het werk. Met zeilen en zakken zand ging men te werk en dank zij den massa-aanval slaagde men er ten slotte in even na middernacht den toestand meester te worden. Men is daarop spoedig aan den weg be gonnen en dank zij het energiek voortwer- ken der polderjongens is ook de weg weer be rijdbaar gemaakt. VOETBAL. Een kwestie in Afdeeling III. Bestuursleden en spelers van P. E. C. geschorst. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft volgens het Alg. Hbld. besloten tot schorsing voor den tijd van tien jaar van eenige bestuursleden van P.E.C., n.l. van den voorzitter, den heer N. Geertsma, den penningmeester, den heer H. de Graaf en den ex-secretaris, den heer E. •Kievit, alle drie wegens het omkoopen van spelers en vereenigingen. Voorts is het lid H. J. Hellendoorn geschorst voor den tijd van vijf jaar wegens het mee laten spelen van onge rechtigde spelers en zijn de leden G. J. Bur gers en J. J. Burgert vervallen verklaard van het bondslidmaatschap. Het lid H. J. van Dijk werd in de beroepsklasse geplaatst. Nader verneemt het blad, dat aan de be stuursleden het volgende ten laste is gelegd: lo. Het doen omkoopen van vereenigingen en spelers om wedstrijden te doen of te laten winnen; 2o. het verzwijgen van de waarheid bij over tredingen van eiken vorm; 3o. het doen van uitgaven gedurende een reeks van jaren, in strijd met de amateurs bepalingen; 4o. het opzettelijk verzwijgen van posten, waarvan opgave gedaan had moeten worden, waardoor groot financieeel nadeel voor den K.N.V.B. is ontstaan; 5o. het niet opgeven van leden aan den K.N.V.B. waardoor eveneens nadeel voor den bond is ontstaan. H. F. C.Stormvogels. Naar we vernemen, heeft Stormvogels thans bericht van het K.N.V.B.-bestuur ontvangen inzake de kwestie van het overspelen van den wedstrijd StormvogelsH.F.C. Bevredigd heeft dit bericht het Stormvogels-bestuur echter niet. In de eerste plaats is het van oordeel, dat het geen antwoord is op den door Storm vogels op 19 December j.l. verzonden brief. Voorts is het Stormvogelsbestuur er niet van overtuigd geworden, dat het 't bestuursbesluit (gepubliceerd in de Sportkr. van 12 Septem ber j.l.) volgens hetwelk het ontdekken van een fout door den secretaris-penningmeester een gevolg moet zijn van een verzoek om spelerscontröle door de tegenpartij in dit geval H.F.C. verkeerd heeft gelezen. Het bestuur acht zich trouwens in dit opzicht in goed gezelschap, want ook de heer Valkema. het K.N.V.B.-bestuurslid, dat deze kwestie te behandelen kreeg, verklaarde indertijd, dat van overspelen geen sprake kon zijn naar aan leiding van bovengenoemd bestuursbesluit, waarvan hij persoonlijk weliswaar een tegen stander was, maar waarbij hij zich neer te leggen had, omdat het bij meerderheid van stemmen was aangenomen. De wedstrijd StormvogelsH.F.C. (op 't H.F.C.-terrein) wordt dus Zondag a.s. wel ge speeld, maar het Stormvogels-bestuur is niet voornemens zich zonder meer bij de zaak neer te leggen. De elftallen worden als volgt opgesteld: H.F.C.: Van der Togt, Dorsman, C. ten Have, Van Olphen, Kruyer, Lamp, Kermer. Drijver, Koper, Chapon, Hagenaar. Stormvogels Van der Laan, Prins, Van der Lugt, Fijen, v. d. Steen. Wey, Nijssen, Tol, Haak Jr., Haak Sr., Hollenberg. BEKERWEDSTRIJD E.D.O.—BE QUICK WORDT NIET GESPEELD. De bekerwedstrijd E.D.O.Be Quick, die voor a.s. Zondag was vastgesteld, wordt niet ge speeld. Be Quick heeft namelijk dezen wed strijd gewonnen gegeven, zoodat E.D.O.zeer tot haar spijt, zonder te spelen in de volgende ronde komt. Bellamyanen Kouden anti- oorlogsbijeenkomst. Film en declamatie in den Protestantenbond. De Haarlemsehe afdeeling van de Neder- landsehe unie van Bellamyanen heeft Woens dagavond in den Protestantenbond een anti- oorlogsbijeenkomst gehouden. De voorzitter, de heer H. v. d. Horst zei in zijn openingswoord teleurgesteld te zijn over de betrekkelijk geringe opkomst, waar na een begin werd gemaakt met de vertoo ning van de film: „De ochtendpatrouille" een anti-oorlogsfilm, die zeker grooten in druk gemaakt heeft, ofschoon het feit dat deze film grootendeels geen geluidsfilm was, eigenaardig aandeed. Het kwintet Nibbering heeft ons dit ech ter doen vergeten en heeft blijk gegeven een film als deze goed te kunnen illustreeren wat het muzikale deel betreft. Voor de pauze declameerde mevrouw Nel Oosthout het aangrijpende gedicht van Van Collem, getiteld „De soldaten". Dit deel van den avond, dat kunstzinnig ongetwijfeld het beste was, werd algemeen gewaardeerd, het geen de declamatrice ook ten volle toekomt. Het hoofdbestuurslid der Bellamy-vereeni- ging. de heer Th. Kruit, hield een korte rede, waarin hij o.m. ook de idee der Bellamy- unie besprak. De Bellamyanen houden niet van halve maatregelen, radicaal moeten de problemen van onzen tijd worden aange pakt. Wil men een bestendigen vrede vesti gen, dan moet begonnen worden het stelsel te veranderen, waarin wij economisch zijn vastgegroeid. Want ons systeem van con currentie en winst, van naijver en haat, leidt tot onderlingen strijd en oorlog. Een slotwoord van een vredesvriend besloot den avond. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het vijfde concert van de Haarlemsehe Bachvereeniging zal plaats hebben op Dinsdag 4 Februari a.s. in de Gem. Concertzaal, met medewerking van het Orkest van het Con certgebouw te Amsterdam, onder leiding van Eduard van Beinum. Als solist treedt op Léon Rudelsheim (viool). WIJNHANDEL. DISTILLEERDERIJ le kl. KLEINE HOUTSTRAAT 47, TEL. 16510, GEN. CRONJÉSTRAAT121, TEL. 16361 ^Filialen en dépots door het heele lantj DIRECT OVER TE NEMEN PRACHTIGE INBOEDEL, w.o. fraaie Eng. Rietsalon 125.Oldfinish Eng. Eetkamer 225.—; mahonie Slaapkamer met lits-jumeaux, kapokbedden enz., compleet ƒ250.enkele handgekn. Smyrna Karpetten, Perz. Kleedjes, origin. Schilderstukken", Overgordijnen, Lampen, Looper enz. Ook gedeeltelijk. RAAMSINGEL 50 rood, HAARLEM. Het is vrij overbodig U per advertentie de prijzen te noemen van de fraaie piano's, welke Alphenaar aan te bieden heeft. Prijzen zeggen dikwijls erg weinig, zeker is het dat Alphenaar U een prachtpiano kan leveren tegen matigen prijs en op zeer aannemelijke betalings voorwaarden. Al P H F N A A R ver'(00Pt de beste «Li IILllHHh Duitsche piano's goedkoop ALGE M.MUZIEK- EN 1NSTRUMENTENHANDEL KRUISWEG 49 VERKRIJGBAAR a.s. VRIJDAG en ZATERDAG FLESCH SPAANSCHE WIJN zoolang de voorraad reikt bij aankoop voor minstens f 2.50 J n tallooze Nederlandsche huishoudens heeft het er iederen avond veel van weg, of iedereen een donkeren bril opzet. Dat is het moment, waarop het licht aan gaat.... licht, dat onvoldoende is. Wanneer Uw oogen zich bij onvoldoen de licht moeten inspannen, is het wezen lijk precies hetzelfde, of ze door een donkeren bril moeten turen. Spaart Uw oogen.... ze kunnen niet vervangen worden! Zorgt voor voldoende licht bij alles wat U doet Daarvoor bestaan aanwijzingen, die U kunt vinden in het boekje: „Het Gezellige Huis", dat U op aanvraag gaarne gratis door ons wordt toe gezonden. Zendt slechts onderstaande coupon aan ons op, of schrijft ons even een briefkaartje. 99 De Philips' „Bi-Arlita" lamp is de beste en zuinigste lamp, ooit door Philips .vervaardigd en daarom de aangewezen lamp voor Uw huisverlichting. Stuurt deze coupon in aan N. V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Verkoopafdeeling Nederland en Koloniën, Eindhoven en U ontvangt gratis hei boekje „Hd Gezellige Huis" NaamStraat: Woonplaats 3» De sterkte van de licht bron voor hoofdverlichting in normale vertrekken, in ornamenten op normale hoogte, welke al het licht directnaarbeneden werpen, moet minstens 150 deka- lumen bedragen. 4. De lichtbron dient zich op de plaats van het werk te bevinden. 5. Vermijdt te sterke licht contrasten als bijv. ontstaan wanneer slechts één gedeel te van de kamer voldoende verlicht is, om te voorkomen dat bij de oogen, die voor hetzien bij verschillende hel derheden zich telkenmale moeten aanpassen, ver moeidheidsverschijnselen optreden. 6, Vermijdt elke verblin dende verlichting door het gebruik van afgeschermde lichtbronnen en lampen met inwendig ge^ineerden ballon... 1. Voor alle werkzaam heden, die bij kunstlicht geschieden, bestaan mini mum ver lichtingseischen, waaraan, wanneer het werk niet direct onder de hoofd- verlichtinggeschiedt, slechts door voldoende bijverlich ting kan worden voldaan. 2. Onder normale omstan digheden geldt als minimum voor den totaal beschik baren lichtstroom van een woonvertrek 300 dekalu- men. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen, hoofdverlichting en bijver lichting afzonderlijk te ge bruiken, al naar de bezigheid het voorschrijft, waarmee tevens de zuinigheid be- tracht wordt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8