FORD CHEVROL N 29.50 HM. mdmseUe HAARLEM MOS! Handelmaatschappij „Edego", Haarlem Uet*te$ VmfMa&d Aida Benden Ueaky. l/aapuatd Ante Bmêm /kum&m&QE Lemi 4* ui |pj OFFICIAL DEALER LINCOLN LINCOLN ZEPHYR NIEUWE MODELLEN DIRECT LEVERBAAR PLEIN 24 TEL.14125 STATIONSPLEIN TELEF. 11094 Chauffeurcostuums lilliSitlll Ui -SmlUmkidkê DEGELIJK werk en Ml ET DUUR Voor de 25ste maal is de R.A.I. geopend. liillir li# ■IB Kinderhuisvest 43-45 Telef. 13039 HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 31 JANUARI 1936 H 12 CYL. 12 CYL. 8 CYL. Vraagt prijzen en demonstratie. SkowcM-tn Han-tow, Weckptaais, tflag-azijn met de betere alwerking pasvorm en kwaliteit 'VAK KLE DING MAG A2 VN PAARLAARStEEG 1. TEL: 12 84? Korte Wolstr. 4 Tel. 13516 Sophisstr. 13 VRAAGT PRIJSOPGAVE „Eén gewoon?" zegt de conducteur van lijn 25, ..gaat zeker haar de R.A.I.?" Hij raadt juist, de conduc teur, de R.A.I. is er weer. Voor den vijfentwintigsten keer is de R.A.I., vol uit gezegd de tentoonstelling van de Nederlandsche Vereeniging „De Rij wiel- en Automobiel-Industrie", ge opend en ditmaal wel zeer officieel door den minister van handel, nijver heid en scheepvaart, prof. dir. ir. H. C. J. H. Gelissen. Hedenmiddag sprak de heer J. Leonard Lang, voorzitter van de R.A.I., in het tentoon stellingsgebouw aan de Ferdinand Bolstraat ongeveer de volgende rede uit. Excellentie, dames en heeren, namens het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging „de Rijwiel- en Automobiel-Industrie" heet ik U allen welkom en zeg ik U dank voor Uwe aanwezigheid bij de officieele opening, welke straks zal plaats vinden van de 25ste R.A.I.- tentoonstelling. In het bijzonder betuig ik ons aller dank en erkentelijkheid aan Zijne Excellentie, den Mi nister van handel, nijverheid en scheepvaart, voor den steun, aan den Nederlandschen auto mobielhandel verleend, door de aanvaarding van onze uitnoodiging deze R.A.I.-tentoonstel- ling officieel te willen openen. De R.A.I.-tentoonstelling wordt, in de krin gen van onzen handel min of meer beschouwd als de aanvang van 'n nieuw verkoopseizoen En het is dan ook te begrijpen, dat wij ons allen de vraag stellen: „Wat zal dit nieuwe seizoen ons brengen?" Een vraag, waarop het antwoord eerst later zal blijken. Toen het besluit, om in 193*6 weder een auto- mcbieltentoonsublling te houden, was geval len, heb ik mij afgevraagd, hoe d'e handel op dit besluit zou reageeren of deze handel ten volle 'zou medewerken de uitvoering van dit besluit mogelijk te maken op de wijze als voor het welslagen noodig is. Het antwoord op deze vraag geeft de straks te openen tentoonstelling, welke ten duide lijkste de grootsche wijze, waarop het oestuur bij zijn streven werd gesteund, demonstreert. Dit wijst op vertrouwen in d'e toekomst en zulks stemt hoopvol in de, ook voor den auto mobielhandel, zeer ongunstige tijdsomstandig heden.. Het jaar 1935 is, tot nu toe, zeker 't slecht ste jaar geweest, dat de automobielhandel heeft medegemaakt. Dit is niet uitsluitend een rechtstreeksch gevolg der nog steéds voortdu rende algemeene crisis; ook de excessieve hef fingen, welke den gebruikers van automobie len werden opgelegd en welke ook in 1935 nog werden verzwaard, hadden een ongunstigen invloed op den verkoop van automobielen. Wij moeten en naar mijne overtuiging uitsluitend als gevolg van deze laatstgenoem de omstandigheden constateeren, dat het aantal van de automobielen aie in Nederland Minister Gelissen spreekt Een overzicht van de tentoonstelling. 1935 was wel een zeer slecht jaar. Bil De minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, die hedenmiddag de vijf en twintigste R.A.I. heeft geopend. De tentoonstelling. In de groote ruimte van het R.A.I.-gebouw staan dus weer als vorige jaren honderden auto's. Alle zijn ze zoo voordeelig mogelijk opgesteld in de vele stands, aan alle kanten zichtbaar. Duidelijke borden geven de stand plaatsen der vele verschillende merken aan. Een bonte verzameling is het. Overal glimt het nikkel en glanzen de keurig opgepoetste carros serieën. Zwart, geel, groen, rood, bruin, in alle mogelijke schakeeringen. En als om het ge heel nog kleurrijker te maken hangen van het plafond honderden vlaggen en wimpels in de Nederlandsche kleuren af. Tusschen- al die auto's loopt het publiek. Het zwaar-critische publiek, dat vaak bij het einde van den rond gang critiekloos is geworden dioor de over maat van indrukken, tenzij het den rondgang volgens een van te voren bepaald schema heeft volbracht en slechts gekeken heeft naar die gekocht worden thans reeds aan het afnemen merken, waarvoor het speciaal interesse heeft. VERKOOPKANTOOR der Wereldberoemde Engelartds oudste en beste product! BETEEKENT MEER KILOMETERS! is, een ernstig verschijnsel, omdat de dicht heid van automobielen, d.w.z. het aantal auto mobielen per bijvoorbeeld 100 inwoners, in Nederland nog lang niet gelijk is, aan die van andere economisch ontwikkelde landen. De vijfentwintigste R.A.I.-tentoonstelling is gelukkig, in haar uiterlijk geen weerspiegeling van deze weinig opwekkende omstandigheden. Zij demonstreert veeleer het volle vertrouwen op betere tijden. De tentoonstelling vraagt dan ook uit sluitend de publieke aandacht voor, en tracht uitsluitend het koopen te stimuleeren van automobielen, onontbeerlijke toebehooren en andere met het motorverkeer verwante zaken. Een enkel vliegtuig en een enkele vliegtuig motor wijzen op de in de naaste toekomst lig-, gende ontwikkelingsmogelijkheden van het motorverkeer. Vol moed en hoop wordt het nieuwe seizoen nu weer ingezet met deze tentoonstelling, ter bevordering van het gebruik van motorvoer tuigen. En thans, Excellentie, verzoek ik U tot de opening der R.A.I.-tentoonstelling te willen overgaan. De minister zeide in zijn toespraak o.m.: D R. A. I. is telken jare een feit vaij groote beteekenis, zoowel voor den autohandelaar als voor den a.s. kooper. De R. A. I. is een wel zeer internationale tentoonstelling, daar er mer ken uit zeer vele landen geëxposeerd zijn. Een verheugend feit is het, dat daartusschen een Nederlandsche industrie voorkomt: de Neder landsche Fordfabriek en de Nederlandsche Kromhout Dieselmotor. Na gewezen te hebben op de geweldige betee kenis van het auto-verkeer en den auto handel de minister noemde voor 1935 een hiermede in verband staand invoercijfer van f 675 millioen en op de groote toeneming van het aantal automobielen, verklaarde de minister de tentoonstelling voor geopend. Er zijn niet velen, die na een bezoek aan alle auto- en vrachtautostands zich nog tot een dergelijk energiepeil kunnen opwerken, dat zij ook nog de verschillende stands bui ten de pijlers gaan bezoeken. En toch zijn daar vele bij, die wel de moeite waard zijn. Men kan er dikwijls nieuwe vindingen op be- kleedings- of reparatiegebied aantreffen, die wel aardig zijn om te kennen. Er zijn veel stands van tallooze handelsondernemingen onder waar allerlei auto-onderdeelen en -be- noodigdheden als banden, lichtinstallaties, carrosserieën, smeer apparaten, plaids, ontste- kingsapp., oliën. etc. tentoongesteld worden, terwijl er eveneens benzinepompen, hefbrug- gen aanwezig zijn, kortom allerlei dingen, die voor den vakman zeer bezienswaardig zijn en die ook een leek kunnen interesseeren. Zoo is er o.a. een stand van de Nationale Lucht- vaartschool, er staat een kampeerwagen, de K.N.A.C. wijst er op de vele voordeelen aan haar lidmaatschap verbonden, evenals de Kon. Ned. Motorwielrijders Ver., het Psychotech nisch Laboratorium der P.T.T. te 's-Graven- hage geeft grafieken en foto's over de psycho technische keuring van chauffeurs. Ook de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B. heeft zijn plaats, waar allerlei be zienswaardigs, betrekking hebbend op zijn werk, te bekijken ligt. Laten wij een rondgang langs de voor naamste stands maken. De Singer staat er met coaches en sedans de luxe, betrekkelijk kleine maar handige wagens. De Pontiac wordt vertegenwoordigd door een zescylinder Touring-coupé voor 5 perso nen, een ruime, flinke wagen evenals de op twee personen berekende Couvert. Cabriolet, een achtcylinder. Deze wagens hebben aslooze voorwielop hanging. De afveering geschiedt door twee concentrisch-geplaatste schroefveeren, die met de dubbelwerkende schokibrekers door een verebuis in een constant oliebad zijn op gesloten. Zij bezitten een volledige scheiding tusschen veerwerking en stuurbeweging. De remkrachtreacties worden opgenomen door een torsiestang; hydraulische schokbrekers en remmen, een stabilisator der achterveering en een mechanische handrem op de achterwielen Geruischlooze schakeling op de achteruit. De Bedford heeft weer een goede truck. De Renault komt met een flink aantal wa gens te voorschijn, waaronder Primaquatre, Vovaquatre, viva Grand Sport en Vivastella wegens voor verschillende aantallen inzit tenden, modellen waarin niet zooveel ver andering is gekomen. Ook de D.K.W. heeft er verscheidene aar dige modellen, meest cabriolets en limou sines. Peugeot is met iets grootere wagens dan meestal werden gezien voor den dag gekomen. Er staan er van het type 201, 3'01 en hefc meest van type 402, sedans en cabriolets. De Swallow heeft een paar sportmodellen staan; de Lancia twee viercylinder wagens en een achtcylinder-auto. De stand van Mercedes-Benz is zeer uitge breid. Er staat een renwagen, een auto van het type 170, 4 cylinder, een paar auto's van het type 200, zescylinders, 40 p.k., van het cabriolet-model met verschillende aantallen deuren en ramen en van conduite-intérieure model en een paar wagens van het type 290, zescylinder, 68 p.k. van conduite-intérieure- en cabriolet model. Bovendien staat er een type 500 met compressor, een auto van 100—160 p.k., met achtcylinders. Lange en sterke wagens. (Vervolg op pag. 9.) jil.. ..u-, p.-cuv-g. Soms veertig kilometer, ongelooflijk. Chauffeurs met „sportieve" petten, dames met lange wapperende stofsluiers. Een man achterop om na enkele kilometers naar beneden te klimmen en de oorzaak van weigering van den motor op te sporen. Toch uitbundig genoegen. Alle nieuwe modellen HEEMSTEDi - TELEFOON 28810 worden geëxposeerd op STAND 65 der R.A.I. en zullen wij U gaarne toonen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14