Nadenken en oplossen. INI te' UITGAAN IN HAARLEM. ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 5 Onze wekelijksche puzzle-rubriek- Met pri|zen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 18. Twee opgaven, die in den smaak zijn gevallen. Twee opgaven, die in den smaak zijn geval len. Aldus zijn de beide opgaven van j.l. Za terdag betiteld, die beide geen groote moeilijk heden opgeleverd hebben. Hoe de oplossingen luiden, ziet men hier. Allereerst opgave num mer 1: h pul stier krassen huisbrand sterken b a a r n ons d Tweede opgave: Moeder is 30 jaar; vader 36; Annetje 6 en Jantje 3 jaar. Door een misverstand is j.l. Zaterdag de oplossing van het Naamkaartje achterwege gebleven; deze oplossing was: Hoofdredacteur directeur. Bij de kruiswoordpuzzle was vert. 22. de nauwe doorgang tusschen zandbanken: priel. DE PRIJSWINNAARS. Onze hoofdprijs vijf gulden: J. Dijkstra, Spaanschevaartstraat 74 Haarlem (N.). De tweede prijs twee gulden: W. de Reus, Oranje Nassaulaan 161, Overveen. Onze vijf troostprijzen, elk een bedrag van één gulden: Jac. Groenenstein, Ged. Voldersgracht 55, Haarlem. H. A. Nupoort, Elzenplein 2 b, Haarlem (N.). F. J. Feije, Bloemendaalschestraatweg 72, Santpoort-Station. N. Hooft, Betje Wolfstraat 14, Haarlem. A. v. d. Hoff, Siriusstraat 7, Haarlem (N.). Onze nieuwe puzzle no. 19. Een denk-opgave. „Mr. Nadenker", zoo schreef mij iemand deze week, „ge hebt zoo'n groote keuze van. puzzles, dat ik het op prijs zou stellen, als u ons weer eens een DENK-opgave zoudt willen voorzetten." Accoord, dezen Zaterdag direct een. Hierbij zij opgemerkt, dat goed naden ken het halve werk is! Om de deelneming nóg aantrekkelijker te maken is er deze week een extra „Mi-.-Naden- leer"- prijs beschikbaar, ditmaal voor onze jeugdige puzzelaars bestemd, die bij hun in zending vooral niet vergeten moeten, hun leeftijd te vermelden. Hierachter kan men zien. welke die extra prijs is. En nu de opgave. Dat is een verhaal van ..De Zeemeeuw", een snelvarende boot. De bemanning van „De Zeemeeuw" bestaat uit de volgende personen: kapitein, machi nist, hofmeester en twee dekmatrozen. Zij heeten (niet respectievelijk): Derksen, Smit. Pietersen, Jansen en Willemse. De hofmeester, die niet luistert naar den naam van Smit, kan geen biljetten inzamelen; daarom draagt de kapitein aan Smit op. een der dekmatrozen daarmee te belasten. Maar omdat het zoo vol is, roept de aangewezene Willemse te hulp. waarna de biljetten den hofmeester worden overhandigd. Deze nu, draagt Jansen op ze te tellen. Terwijl Jansen daarmee bezig is. blijft de dekmatroos, welke ze heeft ingezameld, bij hem voor de con trole. Vraag: HOE HEET DE MACHINIST? Men zende de oplossing aan: Mi". Na- denker van Haarlem's Dagblad te Haarlem vóór a.s. Woensdagmiddag 4 uur. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing in- zenden. Het hierbij afge- A Irukte „identiteitsplaatje" P 19 Puzzle no. 19.) I moet aan de oplossing mmmS worden gehecht of er op geplakt worden. Niet op de envelop van inzending, H maar op de oplossing I Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs- winners worden toegezonden. De „Mr. Nadenker "-prijs. De ..Mr. Nadenker "prijs voor onze Jeugdige Puzzelaars bestaat uit een spannend boek, dat tot titel heeft :,.Loek's Filmcarrière", door Herm. Visser, met teekeningen van Van Looy. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant woord ingesloten is. MR. NADENKER. Vergadering van Haarlemsche huisc'genaren. Redevoeringen van Mr. L. G. van Dam en Mr. J. Hazenberg. De vereeniging van huiseigenaren „Het Eigendom" te Haarlem, afdeeling van den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers, heeft gisteravond in een der zalen van café-restaurant Gebr. Brink- mann een vergadering gehouden, waarin als sprekers optraden mr. L. G. van Dam, lid van den gemeenteraad van Haarlem en mr. J. Hazenberg, secretaris en rechtsgeleerd adviseur van den bond. De voorzitter, de heer J. G. Hoffmann, heette den talrijken aanwezigen welkom. De tijd van de z.g. „huisjesmelkers" is voorbij, zoo zeide de voorzitter. De huiseigenaren van tegenwoordig vormen een onmisbare schakel in de maatschappij, die zij willen dienen. Mr. L. G. van Dam nam hierop het woord voor zijn rede over „De belangen van den huiseigenaar en de toestanden in de gemeente Haarlem". Spr. schetste in het kort den alge- meenen economischen achteruitgang. Tal van- huiseigenaren verkeeren in de omstandigheid dat zij hun lasten niet meer kunnen dragen. Iedere dag brengt nieuwe slachtoffers. Toch zien velen in den huiseigenaar nog een rijken kapitalist. Dit blijkt bijv. uit het Plan van den Arbeid der S.D.A.P., aldus mr. van Dam. waarin een algemeene huurverlaging voor gesteld wordt. Daartegenover toonde ministe' Slingenberg een beter begrip van den toe stand, blijkens zijn woorden in de Tweede Kamer. Het publiek moet leeren inzien dat de huis eigenaar een belangrijke sociale taak te ver vullen heeft op het gebied van de volkshuis vesting. Tot de moeilijkheden dit de huizen bezitter tegenwoordig ondervindt, belmoren het te veel aan woningen, terwijl de bouw van nieuwe huizen de oudere woningen leeg pompt en in de tweede plaats de vaste las ten. In deze periode van depressie heeft de prijs daling groote vormen aangenomen. Die prijs daling geschiedt echter niet regelmatig over de geheele linie maar de opbrengsten dalen over het algemeen sterker dan de kosten, doordat de vaste lasten niet achteruitgaan Die afwijking moet hersteld worden. Voor den woningexploitant komt daar nog bij de groote verlaging" van de huren door de sterk verminderde inkomsten der huurders. Daarnaast treedt een enorme huruschade op door toenemende wanbetaling. De lasten echter die op het woningbedrijf drukken, zijn niet minder, doch veelal grooter geworden. Hierdoor ontstat natuurlijk een ernstige wanverhouding. Het is een belang van de grootste orde, dat de rendabele vo- ningexploitatie niet ten gronde gaat. De ge meente heeft op dit terrein ook een taak te vervullen ten aanzien van de straatbelasting e.d. lil dezen tijd zal de overheid de uiterste voorzichtigheid in acht moeten nemen bij den bouw van nieuwe woningen, want er is in Nederland reeds een groot teveel aan huizen. Ook in Haarlem stijgt het aantal leeg staande woningen sterk, In alle huurklassen is het aantal huizen te groot. Er bestaat dus geen enkele behoefte aan een uitbreiding van het woningtal van overheidswege, in tegendeel. De oorzaken van den trek naar nieuwe huizen ten koste van de oudere, doch nog zeer goed bewoonbare, zijn gelegen in het maar raak bouwen van kleine bouwers in de geldbe legging in onroerend goed en in de voor liefde der mensehen voor nieuwigheden. Het zal de taak van de gemeente zijn, zoo veel mogelijk den bouw van nieuwe huizen te ordenen. Daarnaast moet de opruiming van krotten bevorderd worden. De particuliere huiseigenaar heeft dus te kampen met groote moeilijkheden. In het belang van het geheele land moet de over heid zorgen, dat het woningbedrijf rendabel blijft. Mr. J. Hazenberg voerde vervolgens het woord over het onderwerp: „Waarom lid van den Nederlandschen Bond?" De vorige spre ker heeft in feite reeds het antwoord op die vraag gegeven, aldus mr. Hazenberg. Spr. wilde hier echter nog het een en ander aan toevoegen. De huiseigenaren zijn de vertegen woordigers van het absoluutnoodzakelijke recht van het privaatbezit en het particulier initiatief. Dat recht moeten zij verdedigen. Gelukkig erkent de Nederlandsfche wet geving dit recht. Tegenwoordig vooral worden den woningexploitant veel beperkingen ge steld door de overheidsbemoeiingen. Spr. noemde hiervan eenige voorbeelden uit ver schillende groote gemeenten. Van alle kan ten dreigen gevaren voor den huiseigenaar Het is noodzakelijk dat alle woningbezitters zich gezamenlijk te weer stellen tegen die ge varen. Daartoe moeten zij zich organiseeren, want ook de ongeorganiseerde woningexploi tanten vormen een gevaar voor de geheele categorie. Slechts een organisatie plaatselijk maar ook landelijk, kan resultaten voor de huizenbezitters verkrijgen. Na een korte pauze werden uit de vergade ring eenige vragen gesteld. VOOR DE RUSSISCHE CHRISTENEN. Donderdagavond 6 Februari hoopt het Haarlemsche Comité to1 behartiging van de belangen der Russische Christenen in de Waalsche kerk aan het Begijnhof een open bare vergadering te houden waarin de heer G. Fast, indertijd onderwijzer in Rusland, mededeelingen hoont te doen over zijn ver banning naar. en vlucht uit Siberië. Ds. F. Ch. Krafft zal een inleidend woord spreken. De bijeenkomst zal worden geleid door den 2den voorzitter van het comité, Ds. M. G Blauw. z.o.se 'JEvER T 1 ki l] Benedenverdieping in Wijngaardstraat uitgebrand (Adv. Ingez. Med.) Vrees om een slapend kind. BEURS DAMESKRONIEK. Naar wij vernemen zal de 53e Beurs van de Dameskroniek van 28 Februari tun. 8 Maart in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam worden gehouden. Vergadering Maatschappij voor Nijverheid. Ir. D. A. de Fremery uit Breda hield Vrij dagavond voor het departement Haarlem van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel in café Restaurant Brinkmann een voordracht over het onderwerp: „Mogelijk heden en grenzen van industrialisatie en overheidsbemoeiing. Hij deelde mee. dat in 1740 ons land een bevolking had van één mil- lioen zielen: in 1830 bedroeg het 2.600.000; in 1880: vier millioen en thans 8.500.000. Die toeneming is te danken aan het gezon de klimaat in ons land. waardoor het aantal sterfgevallen laag is. Rekent men. dat de toe neming van de bevolking 10.000 per jaar be draagt. dan zou het aantal zielen in 1970 bijna W/z millioen bedragen. Spreker noemde nog vele cijfers om aan te tconen, dat een ontzettend groot aantal werkloozen voorloopig geen emplooi in ons land zal kunnen vinden. Vooral door de techniek in bijkans alle bedrijven is de werkloosheid zoo groot geworden. Die werk loozen zijn niet als crisis-slachtoffers te be schouwen. De crisis heeft wel het welvaarspeil in da wereld onderbroken. Goederen en diensten worden minder gevraagd. De technische paraatheid in bijna alle be drijven is hopeloos, ondanks den in het leven geroepen Rijksvoorlichtingsdienst. Op twee manieren kan de overheid de in dustrie steunen, nl. op indirecte en op directe wijze. De regeering kan tijdelijke invoerrech ten heffen, contingenteeringen vaststellen, exportpremies en exportcredietgaranties ver- leenen. Ook is er nog de clearing en de clea- ring-compensatie. In het buitenland worden de industrieën meer direct gesteund, dan in ons land. Spre ker kent geen gemeenten in ons land, die ter reinen of fabrieksgebouwen beschikbaar heb ben gesteld. Het geloof in het nut van de economisch- technologische instituten, die reeds in som mige provincies zijn ingevoerd, is nog niet groot. Jarenlang is er in ons land over gediscus sieerd of banken voldoende steun kunnen ge ven aan de industrieën. In Limburg is een industriebank van be scheiden omvang opgericht, die in korten tijd al een groot bedrag aan de industrie heeft geleend. Later heeft de regeering zich er voor ge spannen, maar die legde nogal beperkende be palingen op. Spreker herinnerde aan de cijfers, die door Minister Colijn in zijn laatste Nieuwjaars rede voor de radio is gehouden, om aan te toonen hoe groot de kosten zijn van steun en werkverschaffing. De industrie wordt nog te veel uitgeoefend door onbevoegden, die aan de goede in- dustrieeien het gras voor de voeten weg maaien. Ons land is. wat industrialisatie betreft, nog lang niet verzadigd. Het is in dit op zicht een generatie bij andere landen ten achter en die achterstand ié nog steeds niet ingehaald. De regeering moet de industrie meer steu nen, om werkloozen aan werk te helpen. Verschillende fabrieken zouden tot meer bloei kunnen komen, als ze meer door de re geering gesteund worden. In ons land be staat bijvoorbeeld slechts één klein accu-fa briekje, dat sterk door het buitenland becon curreerd wordt. Toch worden hier per jaar ongeveer 100.000 accu's gebruikt, want in ons land rijden 200.000 auto's die om de twee jaar een nieuwe accu noodig hebben. Aan het axioma, dat de import gelijk moet zijn aan den export, moet niet worden vastgehou den. Er zijn uitvinders noodig, die aangeven hoe het te langzaam werkende productie-ap paraat weer op gang moet worden gebracht. De rede van den heer De Fremery werd met groote aandacht gevolgd. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door eenige aanwezigen gebruik ge maakt. Ze werden door den inleider beant woord. SIERTEELTCENTRALE. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft benoemd tot lid van het bestuur der Stichting Nederlandsche Sierteeltcentrale Dr. A. J. Verhage, te Haarlem. „ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN". Maandag 3 Februari geeft de Tooneelgroep Het Masker. Dir. Ko Arnoldi, in den Stads schouwburg de eerste voorstelling van „Alle Rechten Voorbehouden", blijspel in 3 bedrij ven (4 tafereelen) naar het Engelsch van H. C. Hunter. De hoofdrollen worden vervuld door Ank van der Moer. Tilly Perin Bouw meester. Tatia Wijma, Louis Gimberg, Dick van Veen. John Gobau, Emile van Stuwe. Regie Dick van Veen. Decor ontwerp Paul Bromberg. Dit stuk werd te Londen in het Criterion Theatre vele maanden achtereen met groot succes vertoond. Een ernstige binnenbrand in de Lange Wijngaardstraat heeft gisteravond de gemoederen weer in beweging ge bracht,, vooral toen men meende dat in het brandende huis nog een kind zou slapen. Omstreeks kwart over negen waarschuwde de politie de brandweer voor een brand in de Lange Wijngaardstraat. De brandweerauto hoefde niet ver te rijden, want de Wijngaard straat ligt bijna recht tegenover de garage in de Smedestraat waar de brandweerwagens staan. De nauwe straat was spoedig geheel ge vuld door de breede auto en talrijk publiek, dat de eerste verrichtingen van de brand weerheden gadesloeg. In het benedenhuis van perceel nummer dertien, waar de familie Booms woont, was de brand uitgebroken, die een ernstig karakter dreigde aan te nemen. Uit alle kieren drong een dikke rook, niet alleen op de gelijkvloer- sche verdieping, doch ook daarboven. De voordeur was gesloten, zoodat de brand weerheden zich met geweld toegang moesten verschaffen om met twee slangen, die op de waterleiding waren gekoppeld, het vuur te bestrijden. Juist toen daarmee een begin was gemaakt en dikke rookwolken door de nu geopende deur vrije baan naar buiten zochten, ging het ont stellende gerucht dat in een kamertje op de eerste verdieping een zesjarig jongetje zou slapen. Het ergste werd gevreesd want het heele huis stond vol scherpen rook. Brandweerlieden en leden van den ongevallendienst stelden on middellijk een onderzoek in, waarna bleek dat het gerucht gelukkig onjuist was. Toevalliger wijze was het knaapje nog niet naar bed en was veilig en wel bij kennissen in de buurt. In het huis, was op het oogen- blik dat de brand uitbrak, niemand aanwezig, hetgeen, naar ons werd verzekerd, haast nooit 't geval is. Het duurde niet lang eer de brandweer het vuur geheel had bedwongen, waarop men een duidelijk overzicht kon krijgen over alles wat de brand had vernield. Zes vogels in twee kooien vonden den dood in de vlammen. De benedenverdieping is geheel uitgebrand. Boven is alles gespaard gebleven. De oorzaak is niet met zekerheid vast te stellen. Vermoed wordt dat een olielamp in een zijkamertje de schuldige is. PERSONALIA. De heer R. Frant, te Haarlem, is aan de Leidsche Universiteit bevorderd tot arts. ONTHEFFING WINKELSLUITING. B. en W. hebben ten aanzien van de winkels op den door de Ned. Hervormde Wijk ver eeniging „Wijk V" op 4 en 5 Februari 1936 in het gebouw aan de Lange Margaretha- straat 13 te houden bazar ingevolge de Win kelsluitingswet 1930 ontheffing ver leend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op 4 Februari 1936 na des namiddags 8 uur tot des namid dags 10 uur en op 5 Februari 1936 na des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkoch te medegenomen. POSTDUIF VERDWAALD. Opgevangen een postduif Haarlem Holland '34 2450. Terug te halen Magdalenasteeg 9. Het Welvaart-Comité. De werkzaamheden begonnen. Het Welvaart-Comité is zijn werkzaamhe den begonnen. Het kantoor is gevestigd in het gebouw van de Kamer van Koophandel. Nas- sauplein 4. alhier. Het telefoonnummer is voorloopig 15254. Met voldoening kan gemeld worden, dat het bedrag dat door verschillende organisaties tot bestrijding der onkosten is toegezegd, inmid dels is gestegen tot ongeveer f 3000. Voor de inrichting van het kantoor hebben de firma's Nederkoorn, Oosten en Haan ver schillende meubels in bruikleen afgestaan. Reeds thans is medewerking gekregen van stadgenooten, die projecten hebben opgegeven welke zij willen laten uitvoeren. Mogen vele anderen spoedig dit voorbeeld volgen! Formulieren, die binnenkort tot een aantal van 10.000 in de stad zullen verspreid worden, zijn in bewerking. De reeds aangekondigde vergadering met de vertegenwoordigers van organisaties zal plaats hebben in een der zalen van café-res taurant Brinkmann. Groote Markt, op Dins dagavond 11 Februari a.s., te half negen. De convocaties voor deze vergadering, die onder leiding zal staan van mr. dr. F. A. Bijvoet, zul len dezer dagen worden rondgezonden Na den brand in de Lange Wijngaardstraat, die Vrijdagavond plaats had. De smeulende massa wordt nat gehouden. VEREENIGING „GELOOF EN WETENSCHAP" Voor de leden van de Vereen. „Geloof en Wetenschap" wordt Vrijdagavond 7 Februari a.s. in den Stadsschouwburg een Kunstavond gegeven door den heer Luc Louman. bas- baritonzanger (aan den vleugel begeleid door mej. Suze Proot) en den heer Henk Schaar, declamatie. DE 3e FANCY FAIR DER V. V. V. Vrijdagavond namen wij een kijkje bij hét in gereedheid brengen van de 3e Fancy Fair der V.V.V. die thans gehouden wordt in de groote zaal van café „Flora". Waren de beide vorige bazars een succes deze zal de beide an dere bazars overtreffen. Geheel nieuwe attrac ties heefi het bestuur thans samengesteld. Hiervan noemen wij als voornaamste de home-trainer en de rodelbaan - Op de rodelbaan kan jong en oud zonder gevaar voor zichzelf of voor de kleeren een leuk vermaak vinden. En de prijzen zijn ge schikt voor alle beurzen. Zondagmiddag 3.30 zal de kermis worden geopend Agenda voor 2 Febr.-8 Febr. ZONDAG: Stadsschouwburg„Komediespelen" door het Ver. Rott. Hofstad Tooneel, 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Kinderoperette „De Prins van Sind", 2.30 uur. s Avonds 8 uur: Optreden van het Gezel schap „De Lachhoek". Gemeentelijke Concertzaal: Cones"f 5, 2 uur. 's Avonds 8 uur: de Revue „Zoek hel l. t| maar uit!" MAANDAG: Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker" met .Alle rechten voorbehouden". 8 15 u. Schouwburg Jansweg: Optreden van het Gezelschap „De Lachhoek". 8 uur. DINSDAG: Schouwburg Jansweg: Optreden van het Gezelschap „De Lachhoek". 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Bachconcert, 8 uur. WOENSDAG: Stadsschouwburg: ..De 4 Mullers" voor de R.K. Middenstandsvereeniging. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „De gouden pijl" voor de RK. Jeugdcentrale. DONDERDAG: Stadsschouwburg: „Ex-koning Peter" door het Haarlemsch Tooneel-Ensemble. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „De gouden pijl" voor de R.-K. Jeugdcentrale. VRIJDAG: Stadsschouwburg: Geloof en Wetenschap: Kunstavond door Luc Louman. 8.15 uur. ZATERDAG: StadsschouwburgVoorstelling Ned. In disch Tooneel (naam van het stuk nog niet bekend). Voor ieder een bril, voor weinig geld. Ook volgens recepten. Bij Opticien FEDERMANN, Gr. Houtstraat 37, bij de Anegang, Telef. 11059. LEVERANCIER VAN ALLE ZIEKENFONDSEN (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 1 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Het gezelschap „De Lachhoek". 8 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette. „Wien, Wien. nur du allein" 8 uur. Rembrandt Theater: „Mazurka". Op het tooneel: Edith Hagendoorn, een „droom van kleuren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het weggeloopen bruidje". 2 30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ik was Jack Morti mer". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Folies Bergère". Op het tooneel: Fred Houben, musical act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg: Vereen. Rott. Hofstad Tooneel: „Komediespelen". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Gezelschap .De Lachhoek". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Kindervoorstelling „De Prins van Sind". 2.30 uur. Gem. Concertgebouw: Revue: „Zoek 't zelf maar uit". 8.15 uur. H O. V. Namiddagconcert in de Gem. Con certzaal. Solist Roelof Krol (violoncel). 2.30 u. Rembrandt Theater: „Door de waterwouden van tropisch Amerika". 11.30 uur v.m. Rozekruisers Genootschap. Openbare voor dracht. Bakenessergracht 13. 7.15 uur n.m Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds MAANDAG 3 FEBRUARI Stadsschouwburg: Tooneelgroep Het Mas ker: „Alle rechten voorbehouden." 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Gezelschap „De Lachhoek", 8 uur. „De Nijverheid": Volksuniversiteit. Lezing Dr. van Blankenstein over „Engeland, de mo gendheden en de Volkenbond". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, ls door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 1 Febr. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 7 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend.: Firma Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65. Tel. 23525. W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. Têl. 12033

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9