UIT HET BUITENLAND 1 THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Frankrijk. Een handelsverdrag in voor bereiding. In Fransche diplomatieke kringen hecht men groote be teekenis aan de besprekingen, welke koning Carol van Roemenië en Flandin, zoomede Flandin en Titulescu hebben gevoerd, aldus het A.N.P. In goed-ingelichte diplomatieke kringen meent men te weten, dat de lange duur der besprekingen de gelegenheid heeft geboden alle Europeesche kwesties en in het bijzon der de Fransch-Roëmeensche betrekkingen en het Middel-Europeesche vraagstuk te behan delen. - Uit de gedachtenwisseling zou gebleken zijn dat de vriendschap tusschen Roemenië en Frankrijk, wat ook gebéure, steeds zal blijven bestaan. Het schijnt, dat bij de beraadslagingen ook het Donau-pact aan een ernstige studie is onderworpen geweest. De idee der regionale pacten behoudt haar volle betekenis en kracht voor de handhaving van den vrede in Europa. Men zou evenwel hebben geconstateerd, dat de verwezenlijking van een garantie-pact in Midden Europa slechts kansen tot slagen biedt bij een vreedzame oplossing van het geschil in Oost Afrika. Italië is geroepen bij deze diplomatieke be sprekingen een belangrijke rol te spelen. In Fransche diplomatieke kringen verwacht men voorts, dat de onderteekening van een handels- en financieel verdrag tusschen Frankrijk en Roemenië reeds dezer dagen zal kunnen worden tegémoet gezien. Griekenland. Politieke onderhandelingen te Parijs. Koning Carol voerde besprekingen met Flandin. Een handelsverdrag in voorbereiding. Een coalitie der anti-Venizelospartijen in Griekenland Na het officieele ontbinden van deze ver- eenigingen werd verzocht door het bestuur om de leden een bewijs te mogen verstrekken van hun actie in de vrijkorpsen, hetgeen werd toegestaan. Hieraan is thans een einde ge maakt. De verdiensten van de leden van de Vrijkorpsen voor Duitschland blijven erkend en de minister heeft besloten een instantie aan te wijzen, welke de bovenbedoelde oor kondes zal opstellen en uitreiken. Bovendien wordt de leden toegestaan zich te vereenigen in plaatselijke kameraadschappen, in het kader van den Kyffhaeuserbund. Kondylis werd door beroerte getroffen. Professor Melissionos van de universiteit van Athene, die het stoffelijk overschot van Kondylis heeft gebalsemd, heeft, naar Reuter uit Athene meldt, verklaard, dat de doodsoor zaak een beroerte was, tengevolge van het doorbreken van een slagadergezwel, veroor zaakt door de asthma, waaraan de generaal reeds jaren leed. Bijzetting van het stoffelijk overschot. Het A.N.P. meldt nader: Zondag is het stoffelijk overschot van gene raal Kondylis plechtig bijgezet, nadat te voren bijna alle bewoners van Athene voor de in de Kathedraal opgebaarde kist waren gedefileerd. Ook de koning heeft aan de rouwplechtig- heid deelgenomen, hoewel hij lijdende is aan een lichte griep. Na de plechtigheid in de Kathedraal werd de met de nationale vlag bedekte kist op een affuit gedragen en overgebracht naar het La- rissa-station. Van daar werd het stoffelijk overschot per trein naar Trikkala gebracht, waar de generaal naast het graf van zijn moe der zal worden bijgezet. Een coalitie der anti- Venizelospartijen Volgens de bladen, zou. een coalitie op han den zijn van alle tegen Venizelos gerichte par tijen. welke de vorming van een ministerie zou esichen, alsmede Kamerontbinding en uit schrijving van'nieuwe verkiezingen. Metaxas maakt, naar Reuter verneemt, van deze coalitie geen deel uit, daar hij van mee ning is. dat de verzoeningspolitiek geen enkel resultaat zal opleveren, indien de regeering uitsluitend gevormd wordt door óf Venizelisten óf anti-Venizelisten. Metaxas wenscht, dat de politieke leiders, die tot dusverre tegenstan ders van elkaar waren, thans eendrachtig samenwerken in het belang van de natie. Zweden Zweedsch protest tegen Italiaansche beschuldigingen. Het „Tidningarnas Telegrambyra" deelt mede: „Het Italiaansche dagblad Popoio d'Italia heeft een artikel gepubliceerd onder den titel „oproep aan de studenten in Europa", welk artikel de volgende zinsnede bevat: „Voor dezen de Abessyniërs verzorgt het Zweedsche Roode Kruis munitie onder een valsche benaming". Het Telegraafagentschap verneemt van het Zweedsche ministerie van buitenlandsche zaken, dat hier slechts sprake kan zijn van de auto's, welke de Zweedsche ambulance na den recenten Italiaanschen opmarsch aan het zuidelijk front in den steek heeft moeten laten en welke, volgens het Italiaansche le- gerbericht nummer 108, door de Italianen werden buit gemaakt en met 27 kisten muni tie zouden zijn geladen geweest. Volgens de verklaringen van het personeel der Zweedsche ambulance bevond zich in de auto's, toen men deze moest achterlaten, geen munitie. De munitie (moet er derhalve later zijn ingeladen. Dit is natuurlijk niet door het personeel gezien. Démarche te Rome. De Zweedsche gezant te Rome heeft op dracht ontvangen bij de Italiaansche regee ring te protesteeren tegen de in verband met dit voorval in de Italiaansche pers tegen het Zweedsche Roode Kruis gerichte beschuldi gingen. (A.N.P.) Oostenrijk. Een politieke schoenenfabriek. Reuter meldt uit Weenen: De politie heeft in een Weensche schoenenfabriek een geheime communistische organisatie ontdekt, in ver band waarmede 118 werklieden in hechtenis zijn genomen. Duitschland. Engeland. De lokalen der Vrijkorpsen gesloten. De minister van binnenlandsche zaken heeft besloten de bureaux van den Rijksbond en van het Rijksverband van Balti- kum- en Vrijkorpsleden door de politie te doen sluiten, aangezien deze bureaux op clan destiene wijze deze bonden, welke in 1935 zijn ontboden, deden voortbestaan, Plan tot reorganisatie van het leger. Volgens de „Sunday Chronicle" zou de re- geeringscommissie voor de nationale' verdedi ging een plan tot reorganisatie van de Brit- sche verdedigingsmiddelen hebben opgesteld, waarvan de uitvoering 360 millioen Pond- sterling zal kosten. Het plan zal binnenkort aan het kabinet worden voorgelegd en in een tijdperk van zes jaar worden uitgevoerd. Legersterkte wordt op 500.000 man gebracht. De diplomatieke medewerker van de Obser ver schrijft, dat het in het voornemen van de regeering ligt de effectieven van het leger in het Britsche Rijk te verhoogen tot 500.000 man. Dit komt overeen met de vredessterkte van het Duitsche leger in de komende lente. Amerika. Tom Mooney candidaat voor het presidentschap? De communistische en socialistische partijen tezamen met de progressieve en radicale ar beidersorganisaties in de Vereenigde Staten, hebben van de Amerikaansche communisti sche partij het dringend verzoek ontvangen voor de a.s. in November te houden presi dentsverkiezingen de krachten te vereenigen en een Labour-party te vormen onder leiding van Tom Mooney, die in een gevangenis in Californië thans 20 jaren heeft uitgezeten en candidaat voor het presidentschap zou worden gesteld. (A.N.P.) Nieuw onderzoek in de aftaire-Lndbergh. Het A.NP. verneemt uit Trenton, dat kolo nel Schwarzkopf, de leider van de staatspolitie in New Jersey, Zondag twee van zijn beste re chercheurs opdracht gegeven heeft een nieuw onderzoek in te stellen naar de ontvoering van en den. moord op het zoontje van koloneh Lindbergh, overeenkomstig het bevel, van den gouverneur van New Jersey, Hoffmann. De slachting in Tembien. Hoeveel Italianen volgens Italiaansche mededeelingen den dood vonden. In Italiaansche kringen wordt naar Reuter verneemt verklaard, dat de details, welke in het Abessynische communiqué worden mede gedeeld over de Italiaansche nederlaag in Tembien geheel verzonnen zijn. De feiten welke in dit communiqué worden genoemd hebben, zoo zegt men hier, klaarblijkelijk be trekking op de actie, welke 30 Januari is ge voerd, op den berg Lata bij den Warieu pas, doch het is belachelijk, dat een divise zwart- hemden zou zijn vernietigd, dat duizenden Italianen zouden zijn gesneuveld en dat de Abessyniërs een groot aantal kanonnen en mitrailleurs zouden hebben buitgemaakt. De waarheid is, dat de divisie zwarthemden, welke den pas verdedigde drie kanonnen ver loor, terwijl 25 officieren sneuvelden en 19 werden gewond, 389 Italiaansche soldaten sneuvelden of werden gewond en 310 inlan ders werden gedood of gewond. Strijd in Tembien duurt voort. De veldslag in Tembien, welke twee weken geleden is begonnen, duurt, volgens te Addis Abeba per vliegtuig uit Noord-Abessynië ont vangen berichten nog altijd voort; er schijnen thans echter vooral kleine gevechten te wor den geleverd. Door de nederlaag in het zuiden van Ras Desta en de daardoor noodig geworden aan vulling der troepen, levert Addis Abeba weer het schouwspel van groote oorlogsdrukte. Uit het westen en het centrum komen voortdu rend krijgslieden aan, die na wapens.te heb ben ontvangen, direct naar het Zuiden worden doorgezonden. Uit deze troepenverplaatsingen blijkt wel, aldus Reuter, hoe bezorgd de Abes synische regeering over den toestand in het zuiden is, al verklaart zij officieel, dat de toe stand daar niet tot overgroote ongerustheid aanleiding geeft. Men erkent, dat de Italianen 300 K.M. ten ëoorden van Dolo zijn opgerukt en een groote troepenmacht in Neghelli heb ben: zij zouden reeds Wadora hebben be reikt DE OLYMPISCHE SPELEN IN ZICHT. Tengevolge van een besluit van den Pruisi- schen en Rijksminister van Binnenlandsche Zaken zoo meldt het Salzburger Volksblatt van 23 Jan. j.l. moeten thans in Duitschland van alle winkelzaken de plakkaten met het opschrift „Joden zijn hier ongewenscht" worden verwijderd. Voor het lastig vallen van Joden op straat zijn zware straffen vastge steld. In het besluit wordt medegedeeld, dat thans het Joodsche vraagstuk langs wettelij- ken weg is opgelost en niemand meer het recht heeft, op eigen gelegenheid Joden aan te vallen De reden tot uitvaardiging van dit besluit aldus het Salzburger Volksblatt is hoogstwaarschijnlijk gelegen in het feit, dat de Olympische Spelen spoedig een aanvang zullen nemen. Men wil n.l. alles doen om even- tueele molestaties van buitenlanders te ver hinderen. Daartoe zou zonder een dergelijke verordening toch een niet geringe kans be staan. indien er onder de bezoekers personen zouden zijn, „die het ongeluk zouden hebben, op Joden te lijken.*' Brand op het Brusselsche vliegveld Haren. Arbeider ernstig gewond. Tengevolge van een ontploffing is Zondag brand uitgebroken in een der benzinedepots op het Brusselsche vliegveld Haren. Het vuur kon tot de plaats zelf beperkt worden. Een arbeider liep echter ernstige brandwonden op. GEEN BRUIDSSCHAT VOOR GEMENGDE HUWELIJKEN. Het Kantongerecht te Berlijn zoo be richt de Frankfurter Zeitung van 28 Jan. j.l. heeft een Arische vrouw, die sedert Augus tus 1934 met een Jood is gehuwd, en een aan klacht tot uitbetaling der bruidsschat tegen haar vader had ingediend, in het ongelijk ge steld. In de reden, voor deze beslissing opgegeven, wordt vermeld, dat een gemengd huwelijk tusschen een zuiveren Ariër en een vol-Jood tegen het zedelijk, eere- en rechtsbewustzijn van het volk indruischt, en dat deze onzede lijke toestand door het meegeven van een bruidsschat wordt bevorderd. ïn gelijken zin hebben: eenige maanden ge leden de rechtbanken te Zeil aan den Moezel en te Koblenz beslist. Toentertijd was het hu welijk echter pas in den zomer van 1935 en blijkbaar tegen den wil van den vader geslo ten. De Rechtbank te Koblenz grondde der halve haar beslissing op de wetsbepaling, dat de bruidsschat niet behoeft te worden uitbe taald, indien de dochter, tegen haars vaders wil. „een eerlooze levenswandel" leidt. Het Kantongerecht te Berlijn heeft in zijn laatste beslissing nadrukkelijk verklaard, „dat het thans geheel onverschillig is, of de va ler al of niet zijn toestemming tot het huwe lijk heeft verleend. Ook de materieele on dersteuning van een gemengd huwelijk vormt een handeling, die indruischt tegen het zede- k en rechtsbewustzijn van het volk." Trein reed een wachtkamer binnen. Ernstig ongeluk in Britsch-Indië. Bij het binnenrijden van het station Raxaul (Bihar) met te groote snelheid is een goederentrein door het stootblok gereden en daarna door een muur, zoodat de locomotief de wachtkamer en het kaartenbureau bin nenreed, waarin zich een aantal menschen bevonden. Tot nu toe zijn vijf lijken gebor gen. (Reuter). De Nederlandsche Vereeni- ging te Londen. Onze Londensche correspondent schrijft ons: De Nederlandsche Vereeniging te Londen heeft dezer dagen in het clubgebouw Sack- ville Street 31 haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. De eere-voorzitter. Zijne Exc. jhr. mi?-, de Marees van Swinderen, woonde de vergadering bij. De voorzitter--F,-B. s'Jacob, herdacht eerst het overlijden van Koning George V en maak te zich tolk der vergadering met woorden van sympathie aan het Britsche volk in zijn verlies. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het aantal gewone leden met 12 was toegenomen en thans 124 bedraagt. Aan gezien deze leden de kern vormen van de Club was deze toeneming zeer bevredigend. Het aantal buitenleden was echter verder afgenomen. Uit de mededeelingen van het be stuur bleek verder, dat voorloopig het ge vaar voor verhuizing of verdwijning van de Club, dat had gedreigd in verband met voor genomen verbouwingen in Sackville Street, geweken is. Een nieuw huurcontract voor het gebouw is gesloten, voor een tijdperk van 17 jaar. Voorwaarde werd, als steeds bij ver nieuwing van huurcontracten van deze aard, uitgebreide vernieuwingen in 't gebouw waar voor nagenoeg' het gansche reservefonds zal moeten worden aangesproken. Het voortbestaan der Club is echter nu voor langen tijd verzekerd. Op voor stel van het bestuur werd de heerH. van den Bergh, die langzamerhand 55 jaar lid van de Club is geweest en wiens beminnelijkheid en eenvoudige menschelijkheid zulk een wel doende factor zijn geweest in het Neder- landsch leven in Londen, tot eerelid der Ver eeniging benoemd. De aftredende bestuurs leden werden met algemeene stemmen her kozen Weer een spoorwegongeluk in de Ver. Staten. Treinen op een brug in botsing. Twee personentreinen, de Southland, ko mend van Florida en de Sportman, op weg naar Washington, zijn op een brug in botsing gekomen en omgevallen. 30 passagiers werden gewond, waarvan velen ernstig. LILIAN HARVEY ERNSTIG GEWOND. De populaire Duitsch filmactrice Lilian Har vey is in de buurt van Berlijn een ernstig auto-ongeluk overkomen, waarbij zij een ge broken bekken opliep. Zij zal haar werkzaam heden, hierdoor geruimen tijd moeten onder breken. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Weer was een violoncellist de solist van het Zondagmiddagconcert, evenals vorige week, Met het oog op de wenschelijke afwisseling leek de gelijksoortigheid van het solo-instru ment niet aanbevelenswaardig, maar de be langstelling bleek er niet door verminderd. Integendeel: er was een veel grooter aantal bezoekers aanwezig dan den Zondag te voren. Er zat dan ook stijging in de opvolging. Roelof Krol is een cellist van formaat. Men wist dat van een Zondagmiddagconcert in het vorige seizoen; hij speelde toen het cello-concert van Eug. d'Albert, nadat hij zich, vóór de pauze, in Mozart's Klavierconcert K.V. 488 ook als een deugdelijk pianist had doen kennen. Voor ditmaal had hij het cello-concert van Dvorak gekozen en zijn vertolking van 't moeilijke en lange maar aan afwisseling rijke werk imponeerde nog meer dan destijds die van het concert van D'Albert en boeide on danks de lengte van begin tot:eind. Er sprak dan ook nog meer dan enkel technisch meesterschap uit: een uitbeeldingsvermogen dat alle contrasteerende momenten en stem mingen tot hun recht deed komen. Bijzon der mooi waren sommige overgangen in het Adagio en de door den componist ietwat te lang uitgesponnen coda der Finale, welker begin door Krol wat ruig gespeeld werd, doch dit zonder veel schade verdragen kon. Dit concert bevat in thematiek, bouw en instrumentatie veel persoonlijks en interessants, en 't is daar om verwonderlijk dat Dvorak toch nog aan de overlevering van de lange orkestinleiding getrouw is gebleven, om dan door den inzet van het solo-instrument in de onderdominant- toonsoort direct met alle traditie te breken. Ook de door den terugkeer van het eerste hoofdthema in de volgende deelen bewerkte afronding is niet uit de oudere tijden over genomen. De groote indruk die het werk als symphonisch geheel ditmaal maakte is ook voor een belangrijk deel te danken aan het voortreffelijke samenspel van het orkest, waar voor 'Frits Schuurman een speciaal woord van lof verdient. Roelof Krol werd zoowel door het orkest- als door het auditorium buitengewoon warm en langdurig gehuldigd. We hopen dat het bestuur der H.O.V. daarin aanleiding moge vinden dezen eminenten cellist uit te noodigen om als solist op een der ledenconcerten van het volgende seizoen op te treden. Van de orkestwerken waren twee, n.l. de Ouverture van „II Barbiere di Siviglia" en Ravel's „Ma Mère l'Oye" goede bekenden. De „Impressioni dal vero III" van Francesco Malipiero werden onlangs op den Italiaan schen Avond der H.O.V. voor het eerst uitge voerd: de herhaling van Zondagmiddag was niet bij machte mijn waardeering voor deze muziek te vergrooten. In alle drie de deeltjes er van gaat het infernaal-dissoneerend toe. Wat een feest in het Val d'Inferno betreft is dat te begrijpen; dat de Italiaansche galli nog onwelluidender kraaien dan de beroemde Gallische nog veel rauwer geluiden ontketent dan een vgderlandsche hospartij kan ook wel waar zijn, maar al dat realisme geeft daarom nog geen mooie muziek. Het eenige wat ik in dat werkje vooralsnog kan apprecieeren is de doorzichtige instrumentatie en ook de korte duur. De geniale orkestratie van „Ma Mère l'Oye" leverde opnieuw stof tot onbeperkte bewonde ring. Er welk een melodische bekoorlijkheid, in vergelijking met die van Malipiero! K. DE JONG. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Nadat hij zoo'n lange en avontuurlijke reis achter den rug heeft, besluit Thijs er eens fijn zijn gemak van te nemen. Het is nu dubbel behaaglijk binnen, want buiten huilt en giert een felle wind, terwijl de regen de vensters striemt. Thijs zit in gedachten verzonken. Hij haalt alles, wat hij zoo in den laatsten tijd heeft meegemaakt, nog eens uit zijn herinnering op en is erg dankbaar, dat hij het er tot nog toe overal zoo goed heeft afgebracht. Maar je moet niet denken, dat het nu al met Thijs' belevenissen afgeloopen is. Geen denken aan, hoor! Luister maar goed toe, wat er thans gebeuren gaat, Symphonie-orkest „Orpheus" Het zou loonend zijn de muziekprogramma's van de zes jaar dat Orpheus thans werk zaam is, eens op te vragen. De buitenstaander zou een idee krijgen vaii de wijze, waarop de jonge vereeniging vrouwe .Musica" dient. Hij meer.e echter niet. dat de heer H. Th. Lin denborn uitsluitend klassieke muziek ter be studeering voorlegt.. Dit zou allicht niet in den smaak vallen van 't meerendeel der leden waaruit het orkest bestaat en m.i. is het ook juisc gezien het niet te doen. Ook genremu- ziek kan zich uitstekend leenen tot ontwik keling van den muzikalen smaak of tot het geven van muzikaal genot. De juistheid dezer zienswijze bleek wel op de zeer geani meerde uitvoeringen, waar het inleidende woord var, den voorzitter Lammers door zijn gezond optimisme recht evenredig was met de wijze waarop Orpheus" musiceert. De bezetting van het orkest mag er wezen. De blazers (hout en koper) zijn goed verte genwoordigd, het aantal eerste violen be draagt negen, dat der altviolen vier, terwijl het aantal contrabassen met een is vermeer derd. Hei allermeest voldeed in zuiver muzikaal opzicht de vertolking van Auber's ouverture bij de opera „La muette de Portici" Absolute gelijkheid bij de strijkers, prijzenswaardige zuiverheid tusschen blazers en kwintet, juiste onderverdeeling der noten (bij vele dilettant gezelschappen neemt men het op dit punt niet te nauw) en bovenal een muzikale voor dracht met climax en anti-climax. En de luisteraars? Acht hun critisch onder scheidingsvermogen vooral niet te gering. Want bij de eveneens zeer goede muziek van Boieldieu (La dame blanche) was de bijval van het publiek beduidend minder; 't mag zijn omdat de onderverdeeling in zestienden bij de violen niet in den haak was, wat terecht da delijk daarop door de fluit werd gecorrigeerd; of wel omdat de zuiverheid in dit stuk nog niet was wat zij later bij Auber werd toen men was in gespeeld. Want in het begin van den avond (b.v. bij Suppé in „Leichte cavallerie") was de klarinet, die later zoo mooi was, bedui dend te laag, en één der trompetten te hoog. Ik wil dan den hoboïst sterk aanraden, bij het aangeven van den toon het vibrato te vermijden. In dit stug mag ook de partij der eerste violen nog eens terdege onder handen worden genomen. En tot mijn teleurstelling was ook Mendelssohn's ouverture bij „Heim- kehr aus der Fremde". die het vorig jaar bij de uitvoering der geheele opera door Haar lem's operette-ensemble zoo keurig verzorgd was, dit keer niet in de perfectie. Dit was heel jammer, waar Louis Ganne (prettige Fran sche muziek toch!) en Fucik er zoo goed af kwamen. De meesterlijke instrumenteerings- kunst bij Mendelssohn verdraagt niet dat iets aan het toeval wordt overgelaten tijdens de uitvoering. Den smaak en het Inzicht van di recteur Lindenborn kennend, rekenen we dus bij een volgende uitvoering op een weergave die in geen enkel opzicht onderdoet voor die van Auber's .,La Muette". Bij toeval kwam mij ter oore, dat „Orpheus" voor het volgend jaar een muzikaal belang rijk werk onder handen neemt in samenwer king met Haarlem's Operette-ensemble. De keuze van het werk is even gelukl&g als die van Mendelssohn's „Heimkehr", en voor dir. Lindenborn en zijn trouw orkest komen dus prettige dagen van serieuze studie. G. J. KALT. 35 ct. per doosje. (Adv. Ingez. Med.) PKCERAMRIA DINSDAG 4 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 5.306.VPRO. 8.Gram.pl. 9.Ensemble Jetty Cantor. 10.Morgenwijding Gram.pl. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.Kookpraatje. 11.20 Orgel en cello. 12.30 Ensemble Rentmeester en Gram.pl. 2.Dmroeporkest. 3.Kniples 4.05 Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Kinderhalfuur; 5.30 Bij'belvertellingen. 6. De Avro-Decibels. 7.— Voor de kinderen; 7.05 Gram.pl, 7.30 Engelsche les; 8Berichten 8.10 Kovacs Lajos' orkest, en de Humoresk Melodios. 9.45 Hoorspel. 10.20 Omroeporkest 11.Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest. 1.Gram. platen. 1.30 KRO-Melodisten. 2.Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.— Gram.pl. en KRO-Orkest; 5.30 Kinderkoorzang. 6.KRO- Orkest. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.Be richten. Gram.pl. 8.15 Sted. Orkest Maas tricht en solist; 9.Dialoog. 9.20 Zangsoli. 9.35 Gram.pl. 10.Kro-Melodisten. 10.30 Be richten. 10.35 De Blue Boys. 11.15—12.00 Gram.pl DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. Ii2.10 De Continen tals ra.m.v. zangsoliste. 12.50 Gram.pl. i.20 2.20 BBC-Welsch-orkest m.m.v. pionasolist. 3.103.55 Het Stanley Sextet. 4.20 Lening. 4.40 Strijkkwartetconcert m.m.v. pianosólist. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Piano recital. 7.15 Fransche les. 7.50 Causerie. 8.20 Viool en piano. 8.50 Orkest, koor en soiistena 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Kwintet concert m.m.v. sopraan. 11.3512.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pianorecital. 4.35 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.05 Vroolijk programma. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Dresdensch Philh. Orkest en solisten. 1.35 Gevr. cqncert. 3.20 Koorconcert m.m.v. solisten; 5.20 Amuse- menstorkest en Schrammelorkest. 7.30 Om roeporkest, -strijkkwartet en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. L50 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6.35 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Svmphonieconcert. en radio toneel. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 454 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.50 Gram.pl. 5.20 Cello en piano. 5.50 Gram.pl. 6.50 Zigeunermuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Religieuze muziek. 10.05 Omroeporkest 10.30—11.15 Gram.Dl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Trio concert. 10.05 Werebericht. 10.20—11.20 Dans-' muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6