Liefde in de wildernis Deensch bezoek aan Amsterdam. Sonja Henie behoorde tot de toe schouwsters bij de internationale ski springwedstrijden op de groote schans te Garmisch Partenkirchen Ter voorbereiding van de wedstrijden om de Davis Cup is een aantal Nederlandsche tennisspelers naast de tennis-training ook een lichaamstraining begonnen. Een foto In het Stadion te Amsterdam Op den nieuwen weg langs de Zuid-Willemsvaart tusschen Den Dungen en Berlicum is Dinsdag, waar schijnlijk door de gladheid van den weg, een auto in het water gereden, waarbij de bestuurder jam merlijk verdronk. De auto wordt op het droge ge bracht FEUILLETON Uit het Engeisch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) Zacht, maar duidelijk klonk dit geluid tot haar door. de bekende klank van het. span nen van den haan. Onhoorbaar ging ze overeind staan in haar schuilplaats, terwijl haar hart heftig klopte, toen bleef ze als gehypnotiseerd toekijken, terwijl de man naar den anderen hoek, waar Rimington lag te slapen zijn geweer aanlegde. Nu wist ze •wat zijn auivelsch plan was en ze trachtte te roepen. Maar de klank die zich door haar droge keel wrong was bijna onhoorbaar, maar de man schee.n het toch gehoord te hebben. Even keek hij in haar richting, om zijn plan snel uit te voeren. Maar Honor was sneller dan hij. Elke andere overweging week voor het bewustzijn, dat Rimington's leven op het spel stond. In een ondeelbaar oogenblik had ze haar geweer aangelegd, ge vuurd en haar schot viel één seconde voor dat van den moordenaar. De man bij de tent uitte een luiden kreet hief zijn handen omhoog en liet zijn geweer vallen, toen zette hij het op een loopen regelrecht in haar richting, terwijl van uit de hutten en de tent luid gepraat en geroep klonk. Het meisje bleef onbeweeglijk op haar plaats staan, dwars in den weg van den vluchteling. De man scheen haar plotseling te zien, toen hij op een paar meter af stand was. want hij uitte weer een kreet en week van zijn pad af. terwijl ze even een glimp kon zien van zijn doodsbleek en vertrokken gezicht. Zij bewoog zich nog niet, toen de man het dichte struikgewas achter de tent invluchttezoo was ze bijna versteend door een plotselinge vrees. Was ze te laat geweest? Had de man zijn doel be reikt? Uit het bosch klonk het geluid van een vallend lichaam, gevolgd door een wilden gil die bijna verloren ging in het rumoer van het kamp. Ze hoorde het, maar ze draaide zich ook nu niet om. Ze wachtte, trillend van angst. Toen klonk uit de tent een stem, zwak maar bevelend: Verdraaid Juma, schei uit met dat la waai! Waar is de Bamama? Vooruit, gauw of Toen Honor die woorden hoorde, rende zij naar de tent als iemand, die uit een toover- ban verlost is. XX. Toen Honor bij den ingang kwam, kon ze bijna niet binnenkomen, doordat alle dragers haar in den weg stonden. Ze duwde ze opzij, en toen ze binnen was, zag ze Alec Rimington met een angstige uitdrukking op zijn gezicht in het kampbed zitten, terwijl Fatuma met het kind in haar armen, ge knield, met verschrikte oogen naar den in gang van de tent staarde. Honor! Honor! Gelukkig dat je er bent. Op hetzelfde oogenblik zag hij het geweer in haar hand en riep: Wat is er? Ik hoorde schieten en iemand roepen. Ze begon haastig te vertellen. Hij luisterde zwijgend, maar toen ze halverwege was. riep hij Juma een kort bevel toe. De drager ging een beetje schoorvoetend de tent uit en kwam na een minuut terug met het ge weer, dat de indringer uit de tent gehaald had. Taen hij het zag, knikte Rimington even en Honor vertelde het slot van haar verhaal. Ik kon niet roepen, toen heb ik ge schoten. Alec Rimington draaide zijn hoofd om en ontdekte in het linnen van de tent een kleine scheur. Toen keek hij haar weer aan en zei: Je hebt mijn leven gered: lieveling. En hij voegde er bij: Heb je hem geraakt? Ik weet het niet, ik denk van wel. Hij riep iets en toen kwam hij naar me toe loopen. Hij was vlak bij me en toen zag hij me en liep een anderen kant uit. Ze brak af en er kwam een uitdrukking van afschuw op haar gezicht. Rimington zag het. Heb je zijn gezicht gezien, Honor? Ja. Heb je hem herkend? Neen. neen, antwoordde ze zoo heftig, dat hij er van schrok. Ik heb hem maar even gezien. Ik kende hem niet. O, het kan Sir George Mannering niet geweest zijn. De toon van haar stem vervulde hem met bezorgdheid. Als het werkelijk Mannering was geweest, op wien zij geschoten had. zou ze het zich ontzaglijk aantrekken en dat zou wel eens heel naaeelige gevolgen kunnen hebben, na de uitputting van de emotie van de laatste dagen. Zijn eigen hoofd klopte hamerend en zijn ooren suisden ondragelijk, terwijl hij bijna niet rechtop in bed kon blijven zitten, maar hij zei geruststellend: Als hij het geweest was, zou je hem wel herkend hebben, liefste, van zoo dicht bij terwijl je hem ook hebt hoor en roepen. Je hadt hem moeten herkennen. Maak je maar niet bezorgd over hem. Honor. Kom eens hier bij me zitten. Ik moet je nog be danken. Ze liep op hem toe en viel op haar knieën naast zijn bed neer. Hij nam haar hand in de zijne en drukte er zijn lippen op. Een snik ontsnapte haar. Misschien kunnen we morgen uitma ken wat er met den vluchteling gebeurd is. Als hij gewond is Ik heb hem hooren vallen in het bosch en hij gaf een gil. Dan zullen we het morgen wel zien. De jagers zullen hem wel vinden. Vanavond is het onmogelijk enhij brak zijn woor den af. toen ze plotseling haar gezicht in haar handen verborg. Honor zei hij zacht, hou je nu goed. Probeer het te vergeten tot morgenochtend. Je moet niet te veel tobben en ik zelf Maar wacht eens. Hij wendde zich tot Juma en gaf hem een bevel. Ayweh, Bwana, antwoordde de drager en ging de tent uit, terwijl hij de twee gewe ren meenam. Ik heb hem gezegd de wacht te laten houden, verklaarde Rimington, twee schild wachten zullen den heelen verderen nacht in het kamp Zijn stem brak en hij viel terug op het bed, niet in staat zich langer te beheer- schen Honor boog zich berouwvol over hem heen. Liefste, snikte zij, ik heb er niet aan gedacht, dat jij Hij opende zijn oogen en dwong zich tot een bleeken glimlach. Geen woord meer kindje. Ikik zal eens voor dokter spelen. Fatuma, het medi cijnkistje. Hij gaf haar wat broom en beval haar te gaan liggen. Hij deelde zijn orders uit met schertsende strengheid, hoewel zijn stem trilde van zwakheid. Zie zoo, nu moet je daar in de hangmat gaan liggen. Fatuma zal het kind naar bed brengen en verder waken. Neen, geen woord meer liefste. Als je nu niet gaat rusten ben ]e morgen absoluut uitgeput. Ze ging liggen, maar ze kon den slaap niet vatten en lag zichzelf te pijnigen met aller lei onrustige gedachten. Steeds weer kwam het bleeke gezicht, zooals ze het die eene se conde gezien had, haar voor den geest en wanhopig probeerde ze er bekende trekken in terug te vinden. Nu eens was het 't ge zicht van een volkomen vreemdeling, dan weer losten de trekken zich op in het ge zicht van Jules Legrand en in de bruine, glinsterende angstig starende oogen kwam een dreigende trek. maar het meest dwaal den haar gedachten naar George Manne ring. Het werd een obsessie. Ze kon er niet aan ontkomen. Als ze haar oogen open deed, zag ze het gezicht van Sir George Mannering haar aanstaren; wanneer ze ze sloot stond dat bleeke vertrokken masker van den man, op wien ze geschoten had, weer voor haar. Tenslotte viel ze in een onrustigen slaap, maar het gezicht bleef haar vervolgen, nam verschillende uitdrukkingen en vormen aan en liet haar niet met rust. Een paar uur voor de zon opging werd ze wakker met een luiden angstkreet, een kreet, die Fatuma deed ontwaken en het heele kamp wakker Wat is er? vroeg Rimington dadelijk. Ik droomde, zei ze half snikkend. Het is nietshet spijt me. Hij trachtte haar gerust te stellen, maar hij vroeg niet wat ze gedroomd had en Ho- nor bleef, nu klaar wakker, in haar hang mat liggen, gooide zich van den eenen kant op den anderen en nog steeds tobden haar hersenen zich af met het probleem, dat ze niet kon doorgronden. Eindelijk kwam de ochtend met zijn over vloed van tropisch licht. Alec Rimington, zelf zwak, deed met de hulp van Fatuma alles wat hij kon. Toen schreef hij een langen brief aan een van de Witte Paters van een zendlngspost, die een ervaren geneesheer was en die hem graag van dienst zou willen zijn. De post lag op twee dagTeizen afstand en hij beloofde den man, die hij stuurde, zulk een groote beloo- r.ing, als hij zijn boodschap vlug deed, dat de neger verblijd met zijn oogen begon te rolien en met een stortvloed van woorden verklaarde, dat hij sneller zou loopen dan ooit een bode gedaan had. De man was nauwelijks weg toen een van de dragers, die hij een uur te voren het bosch Ingestuurd had, ademloos van opwin ding zijn tent kwam binnenhollen. (Slot volgt.) Een der reusachtige bronzen schroeven, bestemd voor den nieuwen kruiser .De Ruyter", welke bij Wilton-Feyenoord te Std kl'ngsleiderS Spreken de sidkende LondePSche arbeiders Op het Schiedam voor de marine in aanbouw is dbdüoir f06 De Deensche politiekruiser .Island Falck" arriveerde Dinsdag voor zijn jaarlijksch bezoek in de Amsterdam- sche haven Na zijn bezoek aan President Lebrun verlaat Koning Boris van Bulgarije het Elysée te Parijs Prins Paul van Jugo Slavië bij zijn aankomst aan het Gare du Nord te Parijs, waar hij o.m. door de Fouquieres werd ontvangen

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10