UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Zwitserland en de Olympische Winterspelen. De bezetting van Makallé aanstaande? &\sze WOENSDAG 5 FEBRUARI 1936 HAARtEM'S DAGBLAD 4 De diplomatieke besprekingen te Parijs duren voort. De restauratie der Habsburgers ter sprake. Zonder toe stemming der Kleine Entente geen monarchie, zegt Starhem berg. Senator Borah candidaat voor het presidentschap van Amerika. Frankrijk. Voortzetting der diplomatieke besprekingen. Prins regent Paul van Zuid-Slavië heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan den president der republiek, Lebrun; in aansluiting daarop zou hij den eersten minister Sarraut en den minister van buitenlandsche zaken, Flandin bij zich ontvangen. Minister Boncour Zneeft zoo verneemt het A.N.P. een on derhoud gehad met den Turkschen minister van buitenlandsche zaken, waarbij gesproken is over de economische betrekkingen tusschen Frankrijk en Turkije. In welingelichte krin gen merkte men in dit verband op, dat een uitbreiding van het goederenverkeer 'alleen tot stand zou kunnen komen door een grooter contingent aan Turkije. Dit zou dei. voorkeur hebben voor een snellere regeling van de achterstanden ten bedrage van omstreeks 100 millioen francs, aangezien volgens het clea- ringverdrag van Augustus 1925 de opbrengst van een gecontingenteerden invoer uit Turkije in zijn geheel gebruikt zal worden voor dek king van achterstallige betalingen. Het heeft er echter den schijn van, dat men op het oogenblik niet denkt aan een wijziging der contingenten voor Turkije. Naar men te Parijs meent te weten heeft Starhemberg minister Flandin medegedeeld, dat Oostenrijk bereid is met de landen der Kleine Entente overeenkomsten af te sluiten, volgens welke de monarchie in Oostenrijk niet zal worden hersteld zonder goedkeu ring der Kleine Entente. De Kamer in principe voor evenredig kiesrecht. Met 347 tegen 176 stemmen heeft de Ka mer het standpunt van de kiesrechtcommis sie tegen invoering van het evenredig kies recht "verworpen, meldt het A.N.P. Dit had tengevolge, dat de rapporteur van de kies rechtcommissie aftrad. De kiesrechtcommis sie moet nu over enkele dagen een nieuw rapport over de hervorming van het kies recht indienen. De voorzitter der commissie verklaarde, dat hij de commissie binnenkort zal bijeen roepen en kondigde aan. dat de Kamer reeds Dinsdag as. zou kunnen beraadslagen over het nieuwe rapport van de commissie. Hoe dit rapport zal uitvallen ls op het oogenblik nog niet te overzien. Al schijnt in de Kamer ook een meerderheid aanwezig te zijn vóór invoering van het evenredige kiesrecht, er bestaat noch eensgezindheid over de bijzon derheden, noch klaarheid over het tijdstip van eventueele invoering. Bovendien heeft de radicaal socialistische Kamerfractie haar vertegenwoordigers in de kiesrechtcommissie opdracht gegeven tegen het evenredige kies recht te blijyen stemmen. Amerika. Borah candidaat voor het presidentschap. De Republikeinsche Senator Borah heeft blijkens een Beutei-bericht uit Washington medegedeeld zich te doen candideeren voor de Presidents verkiezingen der Vereendgde Staten. J oegoslavië. Oppositie voert obstructie. Dinsdagmorgen is de Skoepsjtina bijeenge komen. Op het oogenblik, dat de voorzitter zijn plaats innam, brak een geweldig lawaai los, de afgevaardigden van de oppositie sloe gen met stukken hout op hun lessenaar. Dit rumoer duurde tot dat de president om 12 uur aankondigde, dat de zitting gesloten was en dat de Skoepsjtina was verdaagd tot Maan dag a.s, Leider der Zwitsersche nationaal-socialisten vermoord Joego-Slaviër wilde het Duitsche regime treffen. Op den leider der Duitsche Na tionaal-Socialistische groep in Zwit serland, Wilhelm Gustloff werd Dins dagavond te Da vos een moordaanslag gepleegd. Een Joego-Slaviër van 26 jaar, David Frankfurter, student in de medicijnen, loste eenige revolverschoten op hem, waardoor hij werd gedood. De dader, die zich zelf bij de politie aangaf, verklaarde geen Communist te zijn, doch Gustloff te hebben gedood uit haat tegen het Duitsche regime. Gustloff had aldus meldt Reuter de laatste maanden een groote activiteit aan den dag gelegd en de Bondsregeering had een groot aantal klachten over zijn optreden ont vangen. Met betrekking tot den aanslag wordt nog nader gemeld, dat Frankfurter omstreeks acht urn- des avonds zich aan de woning van Gustloff vervoegde en dezen te spreken vroeg. Mevrouw Gustloff verzocht den bezoeker bin nen te komen en liet hem in de salon. Gustloff voerde op dat oogenblik een telefonisch ge sprek in een aangrenzend vertrek. Toen hij na afloop daarvan de kamer binnentrad, waar Frankfurter wachtte, stond deze onmiddellijk op en loste vijf revolverschoten op den bin nentredende. Gustloff, die aan hoofd en hals was gewond overleed bijna onmiddellijk. De moordenaar ontvluchtte, doch begaf zich en kele minuten daarna naar het bureau van politie om aangifte van zijn daad te doen. JUWEELENDIEFSTAL TEN HUIZE VAN LORD ROTHERMERE. In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben inbrekers een bezoek gebracht aan het huis van den courantenmagnaat Lord Ro- thermere. Zij wisten te ontkomen met een buit aan juweelen ter waarde van ongeveer 10.000 pond sterling. Vreugde in de Abessynische hoofdstad ADDIS ABEBA, 4 Februari (Reuter-A. N. P.) Het lot van Makallé welke stad sedert 88 da gen in Italiaansch bezit is, is nog niet beslist. Ir» de laatste berichten wordt de bezetting van de stad wel is waar nog niet gemeld, doch wel wordt betoogd, dat de Italianen de stad ver der niet zullen kunnen houden, hoewel Rome verklaart, dat aan het front in Eritrea niets bijzonders is te vermelden. Men bericht uit niet-officieele Abessynische bron, dat het voor de Italianen nog moeilijker zal zijn Makallé in bezit te houden na den hevigen slag, welke twee dagen lang in het geaccidenteerde gebied op 30 K.M. ten zuiden van Adigrat heeft gewoed tusschen een afdee- ling van het leger van Ras Seyoem en even meer dan 1000 Italianen. De Abessyniërs ver klaren zegevierend uit dezen strijd te zijn ge komen. De beteekenis der overwinning zal zijn, dat groote af deelingen Abessynische troepen thans den weg van Adoea naar Ma kallé zullen kunnen overschrijden en de Ita- liaansche verbindingen ten noordwesten van deze stad dreigen af te snijden Het bericht, dat Ras Seyoem dichter bij Ma kallé is gekomen heeft te Addis Abeba groote vreugde gewekt- Men is van meening, dat de inneming van de stad door de Abessyniërs slechts een kwestie van dagen, mogelijk slechts van uren is. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Dessié meldt, dat een Italiaansch vliegtuig boven de provincie Godjam heeft gevlogen waar onlangs verzet was gepleegd tegen de regeering van Addis Abeba, en daar pamflet ten heeft uitgestrooid, waarin de Italiaan- sche overwinning op ras Desta werd medege deeld, aan welke mededeeling werd toege voegd, dat tallooze Abessyniërs reeds gedood waren en dat de overigen door de Italiaansche kanonnen zouden worden weggemaaid, doch dat de bewoners van Godjam er van verzekerd konden zijn spoedig hulp te zullen ontvangen Dit pamflet heeft in officieele Abessynische kringen groote verontwaardiging gewekt, waar men met name doet opmerken, dat de krijgers van Godjam de Italianen aan het noordelijk front bestrijden. Aan het front in Somaliland hebben eenige schermutselingen plaats gehad in de streek van Neghelli, waar met name een groep Abes syniërs werd verrast door een Italiaansch detachement en daarbij, naar men te Addis Abeba toegeeft, ernstige verliezen heeft ge leden. (Copyright Reuter-A.NP.) Rome dementeert. Het agentschap Stefani seint: - In politieke kringen merkt men op, dat de leugencampagne der buitenlandsche pers agentschappen met betrekking tot het Ita- liaansch-Abessynische conflict voortduurt. Zoo is thans wederom eens gemeld, dat Ma- kalle op het punt staat in handen der Abessy niërs te vallen. Het is overbodig, aldus Ste fani. voort te gaan dergelijke fantastische be richten tegen te spreken. Het beste démenti wordt gevormd door wat geconstateerd wordt door de buitenlandsche militaire missie, die zich op het oogenblik aan het front bevindt. Ook moet er op gewezen worden, dat de bui tenlandsche correspondenties uit Abessynië niet afkomstig zijn van het front, dat de journalisten niet mogen bezoeken, maar uit Addis Abeba, of Dessié waar men de journa listen in volkomen onwetendheid laat omtrent de operaties. Naar Stefani voorts mededeelt heeft het onderzoek op de slagvelden van de laatste helft van Januari in Tembien in het noorden en aan de Ganale Doria en Dawa Parma in het zuiden, uitgewezen, dat meer dan 17.000 -Abessyniërs zouden zijn ge sneuveld. Hierbij moet dan nog ge voegd worden dat 35.000 werden ge- en in de jaren van hun groei, geef Uw kinderen dan Diopha. Diopha bezorgt hun een krach tige, kern-gezonde jeugd. Diopha geeft een stroom van levens kracht. Diopha is een bron van energie. Het geeft Uw kind een ferme, gezonde houding. Diopha, JÖJgw hét krachtige D vitamine pre- C v paraat, kost slechts 60 cent per DIOPHA bus' voldoende voor 1 maand. EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONDHEID Diopha N.V (Adv. Ingez. Med.) wond of gevangen genomen, ofwel vermist worden, hetgeen het totale verlies voor den Negus brengt op 50.000 man. Italiaansche nederlaag aan het Zuidfront? Volgens een onbevestigd gerucht, dat te Addis Abeba gaat, zou een Italiaansche co lonne, die aan het Zuidfront de troepen van Dedjaz Merede had aangevallen, zijn terug geslagen en daarbij 1700 dooden hebben achter gelaten, meerendeels Zwarthemden. De Abes syniërs zouden zestien tanks, 70 mitrailleurs, drie kanonnen en elf vrachtauto's hebben buitgemaakt. Onder de officieren, die het be vel over deze colonne voerden, zouden zich de vroegere Italiaansche gezant te Addis Abeba, graaf Vinei en kolonel Ruggiero. de vroegere militaire attaché der Legatie, hebben bevon den Ras Koeksa ontvangt buitenlandsche journalisten. Het agentschap Stefani seint uit Makalle: Haile Selassie Koeksa hoofd van Tigre. heeft in zijn Guebi te Makalle de Italiaansche en buitenlandsche journalisten ontvangen. Hij heeft zich met hen onderhouden over den toestand der volksstammen in Tigre, die door de Italiaansche wapenen werden bevrijd en die de regeering te Rome dankbaar zijn voor de toepassing van haar rechtvaardige wetten. Wijzende naar het marktplein, waar zich on geveer tienduizend menschen verdrongen, zei- de Koeksa, dat de markt nog nooit zoo druk geweest was. Zelfs lieden, die uit het binnen land van Abessynië komen en die de waak zaamheid der troepen verschalken, komen hier ter markt. Ten slotte gaf Ras Koeksa uiting aan zijn diepe bewondering voor de door de Italianen in Tigre tot stand ge brachte werken, die hem het verlangen had den gegeven Italië te leeren kennen. (A.N.P.) VERGEEFSCHE VLUCHT UIT HET BAGNO Reuter meldt uit Georgetown: Een aantal dwangarbeiders is er in geslaagd uit het bagno te Cayenne te ontsnappen. Li volkomen uitgeputten toestand en bijkans stervende van honger, zijn zij in het dorpje Fyrish aangekomen. De politie van de nabij gelegen stad Berbice verstrekte hun voedsel 'en 'verleende -hun ■on'ddrda'k.Zij' zullen' even wel spoedig het •grondgebied van Britsch Guyana moeten verlaten. DE VROEGERE VORSTIN VAN ALBANIë OVERLEDEN. Uit Boekarest 4 Februari: De vroegere vorstin van Albanië, de prinses van Schoen burgWaldenburg, echtgenoote van prins Wilhelm von Wied, neef van Koningin Elisa beth van Roemenië (Carmen Silva) is op haar bezitting in Roemenië Fantanelle plot seling overleden. Prinses Sophia, Helena Cecilia von Wied, geboren prinses von SchaumburgWalden burg was gehuwd met prins Wilhelm von Wied, die 6 Februari 1914 koning van Alba nië werd. Zij was thans 51 jaar oud. Het Al- baansche koninklijk echtpaar was gedwongen het land te verlaten in September 1914, na een regeering van zeven maanden. De prins von Wied heeft de rechten op den Albaanschen troon nooit opgegeven. D£ eenc helft van het jaar woonde het echt paar in Duitschland, de andere helft op de Roemeensche bezitting, Fontanelle, waar thans de prinses is overleden. Het stoffelijk overschot zal naar de Wart- burg in Duitschland worden overgebracht om ter aarde te worden besteld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Als Thijs de deur geopend heeft, slaat hem de 'regen in het gezicht. Brrrrwat een weertje. Daar zou je zelfs geen hond doorheen willen sturen. Maar wat is dat voor een deftig personage op de stoep? Thijs hoeft er niet lang naar te raden. Dat moet een lakei zijn. „Meneer," begint de man. „Ik moet U een verzoek doen. Hier in het rijtuig zit iemand, die den heelen dag gereden heeft en daar ver schrikkelijk moe van geworden is. Eigenlijk had hij vannacht door willen rijden, maar het gehos heeft hem zoo van streek gemaakt, dat hij zoo gauw mogelijk in bed wil kruipen. Wilt U hem vannacht onderdak geven?" „Nu," zegt Thijs, „dat gaat best. Maar hoe heet mijn gast eigen lijk?" „Het is dokter Allisweet," zegt de lakei met een geheimzinnig gezicht. Een nog koele stemming, die aan sportieve, niet-poiitieke overwegingen toe te schrijven is. De uitsluiting van de beste Zwitsersche ski-renners wegens de Olympische definitie van het amateurisme. Zwitserland's beste wapenen in den aanstaanden strijd te Garmisch-Parten- kirchen Anny Ruegg in het ski-rennen voor dames en de ijshockeypioeg uit Davos en St. Moritz. GENèVE, Februari 1936. (Van onzen correspondent). Men zou kunnen meenen, dat thans, nu wij nog slechts enkele dagen van het begin dei- Olympische Winterspelen te Garmisch-Par- tenkirchen verwijderd zijn, in Zwitserland', waar de wintersporten duizenden en dui zenden geestdriftige beoefenaren tellen, groo te belangstelling voor deze belangrijke inter nationale sportgebeurtenis van dezen winter bestaat. Des te eer, waar Garmisch-Parten- kirchen niet al te ver van Zwitserland afge legen is, zoodat een „week-end"-uitstapje daarheen zeer goed mogelijk is. En waar de Zwitsersche uitblinkers op het gebied dei- wintersporten een veel hoogere plaats op de internationale ranglijst innemen dan die, waartoe de Zwitsersche zomersport-kampioe nen het gebracht heben, zou men eigenlijk mogen verwachten, dat de Olympische Win terspelen hier met veel grootere belangstel ling en spanning worden tegemoet gezien dan de Olympische Spelen te Berlijn in den zomer van dit jaar. Het tegendeel is echter waar. Terwijl men nu reeds voortdurend teekenen bespeurt van de groote belangstelling, waarmede de Zwit sersche sportwereld den strijd van den Zwit- serschen althletiek-kampioen over 100 en 200 meter hardloopen Hanni, van de voortreffe lijke roeiers dér F.C. Zürich en van de met internationale lauweren overdekte gymnastiek- kampioenen tegemoet ziet, bestaat er tegen over de Olympische Winterspelen van Gar.- misch-Partenkïrchen een uiterst koele stem ming. Van goedkoope reizen naar deze Beier- sche wintersportplaats, van voorbeschouwin gen over de kansen in de groote bladen, van aanstaande radio-uitzendingen der wedstrij den verneemt men in Zwitserland niets. Het is, alsof de Olympische Winterspelen ook dit maal weder, evenals vier jaren geleden, in het zoo verafgelegen Lake Placid zonder Zwitser sche deelneming gehouden zullen worden! De reden van deze koel stemming van het Zwitsersche publiek tegenover Garmisch-Par- tenkirchen is volstrekt niet van politieken aard. Zij is niet te beschouwen als een uiting van antipathie tegen de gedachte van Olym pische Spelen in het Derde Rijk. Indien dit zoo was dan zou voor Berlijn, de zetel der Hitler-regeering, de Zwitsersche tegenzin na tuurlijk nog heel wat sterker moeten zijn dan ten opzichte van het zoo gemoedelijke Gar- rnisch het geval is. En, zooals gezegd, juist het tegendeel is waar! In de Zwitsersche sportkringen is dan ook in het geheel geen sprake van een protestbeweging tegen de deelneming aan de Olympische Spelen in Duitschland, zooals in de Nederlandsche sport kringen zooveel beroering en verdeeldheid heeft gebracht. De Zwitsersche sportsman heeft zich ten_ allen tijde van het inmengen van de politiek in de internationale sportzaken weten te onthouden en doet dit ook thans nog .Toen de politieke partijen in de Zwitsersche kamer verleden jaar dan ook uit afkeer tegen de ondemocratische toestanden, die in het Derde Rijk heerschen, zich tegen een regeerings- steun voor de Zwitsersche deelneming aian de Olympische Spelen verzetten, stonden alle groote Zwitsersche sportbonden eendrach tig achter de regeering en den senaat, die, ,zïj het dan ook meer uit diplomatieke dan sportieve overwegingen, zich ten gunste van een regeeringssteun hadden uitgesproken. En algemeen was de vreugde in de Zwitsersche sportwereld, toen eindelijk de vrijzinnige ka merfractie en een aantal katholieke kamer leden onder den regeeringsaandrang bezweken en door hun toestemming tot de aangevraagde credieten de deelneming der beste Zwitser sche krachten aan de Olympische Spelen van Garmisch en van Berlijn mogelijk maakten. Wat is dan de reden, waarom men tegen over Garmisch zoo onverschillig-koel staat? De oorzaak is te zoeken in de uitlegging, die in de hoogste internationale sportkringen aan de Olympische „amatèur".-paragraaf ge geven is, ten gevolge waarvan de beste Zwit sersche ski-renners van deelneming aan de Olympische Winterspelen zijn uitgesloten. De Zwitsersche wereldberoemde „ski-sterren" zooals de gebroeders Steuri, Walter Prager, David Zogg, von Allmen, enz., zijn namelijk allen tevens ski-leeraren. Zij geven voor geld les aan bezoekers der wintersportplaatsen, die zich in het ski-en willen bekwamen. En hoewel zij uit zuiveren sportzin als echte amateurs zich in hun vrijen tijd voor de ski-rennen oefenen en geenerlei direct geldelijk voordeel uit hun overwinningen plukken, worden zij toch niet als voldoend-zuivere amateurs be schouwd om aan de Olympische Winterspe len te mogen meedoen. Dit nu beschouwen •de Zwitsersche sportvrienden als een groot onrecht, hun kampioenen aangedaan. Terwijl de beste ski-renners uit Frankrijk, Italië en andere landen wekenlang met staatssteun voor de Olympische Winterspelen worden voorbereid, geheel op staatskosten levend en zich ongestoord voor den zwaren strijd oefe nend, en ondanks al deze geldelijke hulp van staatswege toch amateurs blijven, mogen de Zwitsersche ski-renners, die door het uitoefe nen van hun beroep als ski-leeraar zelf het noodige geld verdienen, om zich in hun vrijen tijd aan hun geliefde sport te kunnen wijden en aan wedstrijden te kunnen deelnemen, aan de Olympische Spelen niet deelnemen. Dit wordt hier algemeen als een schrijnende on rechtvaardigheid beschouwd, die de belang stelling voor de Olympische Winterspelen be langrijk gedoofd heeft. Daar de Oosten- rij ksche ski-sterren in dezelfde omstandig heden verkeeren en ook van deelneming uit gesloten zijn en juist de Zwitsers en Oosten rijkers de allersnelsten en stoutmoedigsten in den afdalingsren plegen te zijn, beschouwsn de Zwitsers, die den afdalingsren en den „slalom" als de allervoornaamste takken van wintersport beschouwen, de Olympische Win terspelen slechts als een tweede-rangs-g?- beurtenis. Zij hebben al hun belangstelling geconcentreerd op de een week later in Innsbruck plaats vindende wereldkampioen schappen der Internationale Ski Federatie (F.I.S.), waar de amateurs-definitie der Olym pische Spelen niet geldt en dus ook de Zwit sersche en Oostenrijksche ski-leeraren zullen mededingen! Deze wrok, dien men thans in Zwitserland tegenover de Olympische Winterspelen gevoelt, zal misschien in de komende dagen wat slij ten, wanneer het den overgebleven Zwitser - schen deelnemers gelukken zou zich bijzon der te onderscheiden. Ik herinner mij heel goed, hoe ook in 1924 de stemming voor de Olympische Spelen van Parijs heel koeltjes was, totdat plotseling het succes van twee Zwitsersche athleten Paul Martin (800 meter hardloopen) en Willy Scharer (1500 meter), die beiden een tweeden prijs wonnen, de stem ming deed omslaan en de triomfen van het Zwitsersche voetbalelftal de belangstelling zelfs tot het kookpunt deden stijgen! iets dergelijks is thans niet uitgesloten. Want al zijn de Zwitsers ook door de Olympische ama teurs-definitie van hun beste wapenen, de Steuri's, enz., beroofd, zij hebben toch nog verschillende zeer goede krachten te Gar- misch-Partenkirchen aanwezig. De ski springer Marcel Reymond. die een paar jaren geleden het wereldkampioenschap won, Ls nog steeds onder de beste springers ter wereld te rekenen. De Zwitsersche bobren-ploegen zijn niet te onderschatten. De Zwitsersche kam pioene in den afdalingsren en slalom voor da mes, mejuffrouw Anny Ruegg, behoort met de Duitsche Christl Cranz tot de favorieten voor het dames-ski-rennen. Twee jaren gele den was ook mej. Ruegg wereldkampioene! De meeste belangstelling bestaat echter on der de tegenwoordige omstandigheden, nu de manlijke ski-kampioenen gedwongen zijn af wezig te blijven, voor de Zwitsersche ijshockey pioeg, die vrijwel uitsluitend uit spelers uit Davos en van St. Moritz bestaat. Verleden jaar bij de wereldkampioenschappen te Davos zelf wonnen de Zwitsers het Europeesche kampioenschap, terwijl Canada natuurlijk wederom wereldkampioen werd. Dat de Zwit sers met de grootste krachtinspanning zullen trachten het kampioenschap van Europa te behouden, spreekt van zelf. Doch daarnaast zal hun doel vooral ook erop gericht zijn de Amerikanen te slaan. Tot dusverre heeft op geen der Olympische Winterspelen of wereld kampioenschappen eenige Europeesche ploeg nog een overwinning op Canada of Amerika kunnen behalen. Als het dit jaar den Zwit- serschen ijshockey-spelers eens zou kunnen gelukken althans van Amerika te winnen, dan zullen de Olympische Winterspelen van Gar- misch-Partenkirchen nog heel wat langer in de herinnering der Zwitsersche sportwereld blijven voortleven dan op het oogenblik te vermoeden is! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Verplaatsing der Roode Kruisj ambulances. Ernstigste gewonden naar Addis Abeba. Uit Addis Abeba: 4 Februari. 22 van de ernstigste gewonden van de Nederlandsche en Britsche ambulance zijn met drie speciale auto's, welke elk acht bedden bevatten van Dessie naar Addis Abeba gebracht. Deze evacuatie is een voorbereiding voor een vooruitschuiven van de Roode Kruis een heden, in de richting van Korean, hetgeen bin nenkort zal plaatshebben. Niettegenstaande de toestand van de wegen zeer slecht is, zijn de gewonden zonder tegen slag en zonder complicaties overgebracht. De ambulances te Dessie zullen worden ge bruikt voor het onderbrengen van gewonden zoodra de weg naar Korean gereed is. n. PROGRAMMA DONDERDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uizending, 5.30 VPRO. 8.00 Gram. pi. 8.00 Kookpraatje. 9.05 En semble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding Gram. pi. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Kniples. 11.30 Cello en piano. 12.00 Omroep orkest. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Gram. pl. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Hoorspel v. d. kinderen. 5.30 Causerie .6.00 Gram. pl. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berich ten. 8.10 Gram. pl. 8.15 Concertgebouworkest. 9.20 Hoorspel. 9.35 Gram pl. 10.15 Aeolian- orkest. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Populair concert. HILVERSUM II 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO-Orkest. 2.00 Handwerkles. 3.00—3.45 Pianorecital. 4.00 Bij bellezing. 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.15 Gram. pl. 6.00 Koor „Zanggenot". 7.00 Berich ten reportage. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Evangelisatie-Samenkomst, mmv. spreker en koor. 9.30 NCRV-orkest (Om 10.00 Berichten). 11.00—12.00 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Orgelspel. 12.10 Trocadero Ci nema Orkest. 1.202.20 Gram. pl. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing Lezing. 4.30 BBC-Northern-Ireland orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.15 Spaansche les. 7.50 Lezing. 8.50 „Rogues and rhythm", spel met dans muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst 10.40 BBC-Orkest, mmv. pianosolist. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 3.20 Gram. pl. 4.20 Orkestcon cert. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Literair-muzikaal programma. 9.05 Opera-uitzending, mmv. so listen, koor en orkest. 11.0512.35 Dansmu ziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.50 2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 en 7.20 Omroep orkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 2.20 Gram. pl. 5.20 Zigeunermuziek. 7.05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Kleine orkest. 8.50 Cabaret. 9.35 Kleineorkest. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Marineprogramma. 8.20 Dansmuziek, ca. 8.50 IJshockey-reportage. 9.20 Berichten. 10.20 —11.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6