Dt (Hyntp DONDERDAG FEBRUARI 1936 HAAREEM'S D A G B L' 'A D' 9 WILLY BOCNER LECT DEN OLYMPISCHEN EED AF. Hitier verricht de openings plechtigheid. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, (Bijz. Dienst A. N. P.) Hedenmorgen te half twaalf heeft Rijks kanselier Hitler in aanwezigheid van onge veer 80.000 toeschouwers de IVe Olympische Winterspelen te Garmisoh-Partenkirchen offi cieel geopend. Tegen tien uur begonnen de équipes der 21 deelnemende landen, vergezeld van hun of ficials, zich op te stellen voor den intocht en het défilé in het Stadion, dat aan de opening voorafging. Dank zij de uitgebreide aanwijzin- geen en een Dinsdag gehouden vooroefening van de leiders der verschillende groepen, liep deze opstelling vlot van stapel. De leiding van den intocht en het défilé was in handen van majoor Feuchtinger, die werd bijgestaan door hulpleiders. Tegen half elf kon de stoet opmarcheeren in de richting van het Skistadion en het was kwart voor elf toen de kop van de stoet voor de ingangspoort gereed stond om op het afge sproken commando binnen te marcheeren. Inmiddels had het machtige Skistadion zich zoo goed als geheel gevuld met een feestelijk gestemd publiek. De geheele natuur leent zich hier als het ware voor een massaal schouw spel, als zich hier afspeelde. De toppen van het Wetterstein-gebergte verheffen zich hoog boven het Stadion en de beide skischansen vormen bijna een deel van de helling van dit gebergte. Op de eere-tribunes zijn de le den van het I. O. C., de vertegenwoordigers der nationale Olympische Comité's en zeer vele leden van het Diplomatieke Corps, die hief voor uit Berlijn zijn gekomen. Wij zien daar o.a. den secretaris-penningmeester van het N. O. C„ den heer G. van Rossem. De meeste autoriteiten begaven zich in af wachting van den aankomst van den Füh-rer naar de hal van het Olympia-Haus, na een blik te hebben geworpen op het kleurige schouwspel van wapperende vlaggen in alle kleuren. Per trein had de Rijkskanselier, vergezeld door de meeste leden der Rijksregee-ring en eenige afdeelingen van zijn lijfstandaard, zich uit .München naar Partenkirchen begeveii. Een eerewacht begroette het staatshoofd bij het betreden van het Olympia-Haus. kier werden de leden van het I. O. C., offi- cieele vertegenwoordigers van de nationale Olympische comité's en de leden der organi satie commissie aan hem voorgesteld. Hiermee ging ongeveer tien minuten heen. Toen kondigden de luidsprekers d-e komst van den Führer aan. Er kwam beweging onder het publiek en even later betrad Hitier, gevolgd door de Rijksministers en de eere-gasten, de eere-tribune. Er klonk een luid gejuich, allen verhieven zich van hun zetel, en hoorden staande het Deutschlandlied aan. Voor vele vreemdelingen, die zich onder het publiek bevonden, was het de eerste maal, dat zij Hitier zagen. Toen allen hun plaatsen in- genömeti hadden, richtte zich ieders belang stelling op de intocht der deelnemers, die nu moest beginnen. Door de Oostelijke toegangspoort marcheer den onder de tonen van de Helenenmarsch de eerste groepen binnen. Als hulde aan de klas sieke initiatiefnemers tot de Olympische Spe len opende Griekenland de rij. Achter het bord met den naam van het land werd de blauw en wit-gestreepte GrieKsche vlag ge dragen door den skimarathonlooper Dimitri Negrepontes, die door het publiek luide werd toegejuicht. En toen volgden, op afstanden van 20 Meter, de ploegen der deelnemende landen, in alphabetische volgorde. Derhalve waren de Australiërs de eersten, gevolgd door de Belgen. Vijf Meter voor elke nationale ploeg werd een bord met den naam van het land gedragen door een der jeugdleden van de Skiclub van Garmisch-Partenkirchen. Dan volgde het na tionale vaandel, gedragen door een der actieve deelnemers van elk land. Het werd gevolgd door de leiders en officials der équipes en daarachter kwamen de skiloopers, de schaat senrijders, het ijshockey-team en de bob rijders. Als een kleurig lint zag men hoe de stoet zich door het wit besneeuwde stadion bewoog. Van vele landen waren de schaatsenrijders en skiërs in donker sportcostuum gekleed, waarop kokardes of op de borst gestikte schilden de nationale kleuren deden uitkomen. De Belgen droegen den Belgischen leeuw op een schild op de borst gestikt, en het rood en het goud vormden op de zwarte sportcostuums de nationale kleuren. Evenals de enkele Austra liërs werden zij met applaus door het publiek begroet. Trouwens, voor elke nieuwe groep klinkt opnieuw applaus en elk nieuw vaandel wordt door het publiek eerbiedig begroet, over eenkomstig het in de programma's gegeven voorschrift. En dan komt de Nederlandsche équipe, een kleine groep van slechts achttien menschen, die echter door het publiek niet minder har telijk ontvangen werd. Voorop, vijf Meter ach ter het bord met het woord „Holland", draagt de bobber Evert van de Pol hoog de rood-wit- blauwe vlag. Dan volgen onze officials: onze chef de mission, de heer G. W. A. van Laer, mr. C. P. Eecen van den K. N. S. B. en de heer Schintz van den Skibond. Freule Schimmel- penn'inck van der Oye is de eenige dame in de Nederlandsche équipe. Zij. wordt gevolgd door de schaatsenrijders Blaisse, Koops, Langedijk, Van der Scheer en Dijkstra. Ze zijn allen ge kleed in zwart schaatsenrijderscostuum met oranje sokken en omslagen, links op de borst het oranje schild met gouden leeuw van het N. O. C. en op het hoofd een oranje afgebiesd zwart mutsje, in den vorm van een politiemuts. De Nederlandsche bobbers besluiten de groep. In stram tempo marcheerden de deelne mers naar de Westelijke tribune, zwenkter toen naar rechts voorbij de eere-tribune, waai de vlag ten groet omlaag neigde. Telkens als een vaandel het saluut bracht, antwoordde in de verte een schot van de op eenigen af stand opgestelde bergbatterij. De deelnemers Freule Schimmelpenninck v. d. Oye. wendden het hoofd naar links en hieven den arm voor den Olympischen groet. Voorbij de eere-tribune maakte elke groep een zwenking, waarna elke ploeg tenslotte tot tsilstand kwam achter haar vaandel. Alle vaandels stonden toen in een rij opgesteld op ouderlin gen afstand van nauwelijks vijf Meter. De president der IVe Olympische Winterspe len, dr. Karl Ritter von Halt, betrad nu het podium, midden tegenover de tribunes. Dank zij de luidsprekersinstallatie kon iedereen de korte rede verstaan, die hij hield en waarin hij wees op de beteekenis van de Olympische gedachte voor den vrede en de verstandhou ding tusschen de volkeren. Na alle deelnemers en bezoekers hartelijk welkom in Duitschland te hebben geheeten, wendde hij zich vervolgens tot Hitler, met het verzoek, de Winterspelen officieel te willen openem, Hitler spreekt. Hitier verhief zich van zijn zetel en sprak met duidelijke stem: „Hiermee verklaar ik de IVe Olympische Winterspelen van 1936 voor geopend". Een luid gejuich weerklonk. De muziekcorp sen zetten de Olympische Hymne in en weer dreunde uit de nabijheid hét salvo der berg batterij. Tegelijkertijd begonnen de kerkklok ken van de kerken te Garmisch-Partenkir chen te luiden en langzaam rees aan den grooten vlaggemast de witte Olympische vlag met de vijf gekleurde ringen omhoog. Ongeveer op hetzelfde oogenblik kon men zien, dat boven in den 30 Meter hoogen ijzeren toren, die hoog op een der heuveltoppen ten Oosten van het Skistadion was opgeseld, een vlam omhoog schoot, de rood-gele Olympische vlam, die, gevoed door propaangas, gedurende den geheelen duur der Winterspelen zal blij ven branden en die des avonds tot ver in den omtrek zichtbaar is. Willy Bogner legt den Olympischen eed af. Het was ruim half twaalf, toen de openings ceremonie voltrokken was. Nu traden de vaandeldragers naar voren en vormden een halven cirkel rondom het spreek gestoelte. De Duitsche vaandeldrager met de hakenkruisvlag marcheerde tot naast het spreekgestoelte, dat beklommen werd door den Duitschen skikampioen Willy Bogner om namens alle deelnemers den Olympischen eed af te leggen. Het was een plechtig oogenblik, toen hij met de rechterhand 't vlaggedoek be streek en met de rechterhand in de hoogte de woorden sprak: „Wij zweren, dat wij bij de Olympische Spelen eerlijke strijders zullen zijn en de regelen van de Spelen zullen eer biedigen. Wij nemen deel in ridderlijken geest, tot eer van ons land voor de glorie van de sport." De vaandeldragers maakten rechtsomkeer en schaarden zich weer bij hun équipe. De muziekcorpsen zetten gezamenlijk Andante uit Beethoven's Vijfde Symphonie in. Met een zwenking naar rechts marcheerden daarna de deelnemende ploegen af, onder de tonen van de militaire marschmuziek der mu ziekcorpsen. Het was ruim twaalf uur toenRijkskan selier Hitier het Skistadion verliet; even la ter begon de massale uittocht der toeschou wers naar Garmisch-Partenkirchen terug. De wedstrijden in het hardrijden. Zooals bekend is mogen voor elk der af standen bij de wedstrijden in het hardrijden op de schaats acht deelnemers per land wor den ingeschreven, doch slechts vier daarvan mogen op den dag van den strijd aan den start verschijnen. Deze bepaling heeft men gemaakt met de bedoeling, dat eerst vlak voor de wedstrijddagen de leiders der équipes kun nen beslissen, welke rijders uiteindelijk de kiemen yan het land zullen mogen verde digen. Nederland heeft met vijf rijders ingeschre ven. Wij vernamen heden, dat de verdeeling van dit vijftal over de vier afstanden als volgt is geschied: op de 500 Meter, welke Dinsdag 11 Februari verreden wordt, starten Van der Scheer, Langedijk, Blaisse en Dijkstra en op de 5000 Meter, op Woensdag 12 Februari, rij den Van der Scheer, Langedijk, Dijkstra en Koops. Deze laatste vier rijders starten ook op Donderdag 13 Februari op de 1500 en even eens op de 10.000 Meter, welke Vrijdag daar- ppvolgende verreden .wordt, u De loting voor de 500 Meter heeft plaats op Maandag 10 Februari en voor de andere afstanden, telkens een dag ervoor. De training. Woensdag werd druk getraind in het Ijs stadion, waar vooral veel belangstelling be stond voor de kunstrijders en rijdsters, die door elkander zwierden, sprongen en cirkelden en die van het publiek, dat zich voor tijdver drijf genoegelijk zat te zonnen, vriendelijke aanmoediging ondervonden. Op de Riessersee heerschte eveneens een vroolijke stemming. Het ijs van het kleine meertje, gelegen tusschen reuzen van ber gen, met witbestoven wouden, droeg talrijke hard en kunstrijders, die er stevig trainden. Onze landgenooten waren Woensdagmorgen op de wedstrijdbaan; allen maakten een uit stekenden indruk bij het rijden. Er is onge veer een uur getraind; daarna werden de schaatsen weer opgeborgen. De bobbers konden Woensdagmiddag weer de training hervatten. Onder leiding van den heer Menten werd van de geboden gelegen heid geprofiteerd en de tijden, die men maakte, stemden tot tevredenheid. Baron Gevers maakte een tijd van 2 min. 2.58 sec., terwijl E. van de Pol een tijd noteer de van 2 min. 3.47 sec. Olympische stervlucht. De Olympische Stervlucht, welke uitsluitend een begroetingsvlucht bedoelde te zijn, heeft alle verwachtingen overtroffen. Woensdag middag landden te Munchen in totaal 54 sportvliegtuigen, waarvan 7 buiten mededin ging waren gestart. Ook het buitenland was sterk vertegenwoordigd. De beste prestatie werd berekend volgens het aantal afgelegde kilometers, de sterkte der bemanning en de kracht van den vliegtuigmotor. De piloten hadden slecht weer; ze moesten grootendeels in sneeuwbuien vliegen. Het resultaat van dezen Olympischen vlieg wedstrijd zal Zaterdag te Garmisch-Parten kirchen worden bekend gemaakt. De toegangskaarten. Hét aanvaarden van bestellingen van kaar ten voor de OlympischeSpelen zal weldra voor enkelen tijd worden onderbroken, ten einde het Uitvoerend Comité in staat te stel len de honderdduizenden kaarten, welke reeds besteld zijn, te verzenden. Tot nu toe wer den slechts voorloopige plaatsbewijzen uitge geven. VOETBAL. Weer een onverkwikkelijke kwestie in het Oosten. De Tel. verneemt, dat ;r weer een onver kwikkelijke kwestie in het Oosten aan het licht is gekomen. In Januari 1935 werd door eenige bestuurs leden van Z.A.C. bewerkstelligd, dat de doel- verdediger van het eerste elftal, die te Erme- lo in een tuindersbedrijf werkzaam was, in dienst trad bij een te goeder naam en faam bekend staande bloemisterij te Zwolle. De be treffende bloemist werd hiertoe overgehaald, want in werkelijkheid had de man geen vol wassen knecht noodig, èn omdat hij in nor male omstandigheden geen volslagen knecht gebruiken kon èn omdat hij hem niet betalen kon. Van de zijde van Z. A. C. werden deze be zwaren echter onmiddellijk ontzenuwd, daar men in de eerste plaats zou zorgen, dat den bloemist het geheele loon van den betrokken speler zou gerestitueerd worden, terwijl den man tevens in uitzicht werd gesteld het in on derhoud krijgen van 15 a 20 tuinen. Dit uiterst aanlokkelijke aanbod werd door den bloemist aanvaard en zoo verhuisde de be wuste speler naar Zwolle. Na verloop van tijd ontving de werkgever een bedrag van 200 van Z.A.C., waarvoor hij een kwitantie teekende voor een ontvangen „voorschot", en de tweede maal betaalde de vice-voorzitter van Z. A. C. hem een bedrag- van 72 uit,, zijnde vier weken loon van den knecht. Verdere restituties bleven uit, zoodat de bloe mist een vordering van 167 op Z.A.C. kreeg, die tot op den huidigen dag nog niet is aange zuiverd. in Augustus j.l. kreeg de bloemist de aan zegging van de zijde van Z.A.C. dat de knecht bij hem wegging, daar hij in betrekking moest bij een andere bloemisterij in Zwolle. Toen de betrokken speler dit zelf vernam, was hij hier mede weinig tevreden. Aanvankelijk weigerde hij naar zijn nieuwen baas te gaan en bleef bij zijn ouden, hoewel deze hem vertelde hem geen serder joon te kunnen uitbetalen. Na gen week koos hij echter eieren voor zijn geld. ver trok naar zijn nieuwen baas, waar hij thans nog werkzaam is. Zijn eerste baas had inmiddels, toen het on mogelijk bleek de vordering van 167 te in nen, een advocaat in den arm genomen, ter wijl de K.N.V.B. door een geheimzinnigen der de van een en ander op de hoogte werd ge steld. Het bondsbureau vroeg toen aan den bloemist inlichtingen, die het na verloop van eenigen tijd ook kreeg. De advocaat heeft inmiddels een brief van den Z. A. C.-secretaris ontvangen, waarin een minnelijke schikking wordt voorgesteld, waar mee de bloemist niet accoord ging. BLOEMENDAALSCHE POLITIE. In ons vorig nummer plaatsten we een ver slagje van een voetbalwedstrijd tusschen Bloemendaalsche politiemannen en elf Haar- lemsche werkloozen. Dit laatste is onjuist. De bezoekende partij was Gazelle. Gok speelt de Bloemendaalsche politie a.s. Dinsdag niet aan den Zeeweg tegen de Leid- sche politie. Ze speelt een uitwedstrijd in Utrecht. DE KEEPER VAN SUNDERLAND OVERLEDEN Blijkens een bericht uit Londen aan de Tel, heeft de 22-jarige doelverdediger van Sunderland James Thorpe j.l. Zaterdag in den wedstrijd tegen Chelsea bij een doel- worsteling zulk een trap tegen het hoofd ge kregen. dat hij kort daarna in het ziekenhuis aan de gevolgen overleed. HET FRANSOHE ELFTAL GEWIJZIGD. De Tel. verneemt uit Parijs, dat er vele wijzigingen zijn aangebracht in het Fran- sche elftal, dat a.s. Zondag tegen Tsjecho- Slowakije moet spelen. Slechts vijf spelers, die tegen Nederland uitkwamen, zijn gehand haafd. De middenlinie is ongewijzigd geble ven; ook de back Mattier is gehandhaafd. Courtois is van de middenvoorplaats naar de rechtsbuitenplaats verhuisd. De opstelling is nu: Doel: Di Lorto, achter: Vandooren en Matt ier; midden: Gabrillargues, Verriest en Del- four; voor: Courtois, Rio, Bigot, Ifnace en Benouna. DAMMEN. OM HET NEDERLANDSCH DAM KAMPIOENSCHAP. Het jaarlijksehe tournooi om het persoonlijk kampioenscba.p van Nederland zal Zondag a.s. in het Parkhotel te Amsterdam beginnen. Aan dit tournooit zullen de volgende spelers deel nemen: J. H. Vos (titelhouder), R. C. Keiler. B. Dukel, A. Ligthart. F. Raman, P. J. van Dartelen. M. C. R. Stahlberg, A. de Graag. J. Kalden C. J. Lochtenberg J. M. Bom en W. Rustenburg. De eerste ronde begint 's morgens 11 uur. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Grundahl en Billiet winnaars Uit Kopenhagen: De laatste avond van den Kopenhaagschen Zesdaagsche, die zeer druk bezocht was, bracht geen verandering meer in den stand. In den loop van-den avond moest de kop- pelgenoot van onzen landgenoot Pellenaars opgeven. De Duitscher Rieger zou nu met Pel lenaars een nieuw koppel moeten vormen, doch onze landgenoot weigerde met hem te rijden. Pellenaars kreeg hiervoor een boete van 200 kronen. Het eindresultaat was: 1. Grundahl-Billiet 145 pnt. Afgelegd 3376,8 K.M. Op 1 ronde: 2. Charlier-Deneef 347 pnt. Op 2 ronden: 3. Falck Hansen—Wals 467 pnt, 4. Christensen-Pijnenburg 271 punten 5. Ignat-Diot 201 pht. 6. Funda-Hoffmann 136 punten 7. Rausch-Huertgen 76 punten Op 4 ronden: 8. Danholt-Van Nevele 153 punten. Op 9 ronden: 9. Hermansen-Joergensen 56 punten OOR DEP BLINDEN. Dinsdag werd in ons blad vermeld, dat 14 Februari een zanguitvoering wordt gegeven door het koor der blinden, te werk "gesteld bij de Inrichting PI. Middenlaan 64 te Am sterdam, in het gebouw der H. J. M. V., Lange Margarethastraat alhier. Genoemde datum "is achter: Donderdag 13 Februari. FILMOCHTEND DER C. J. B. Zondagmorgen 9 Febr. organiseert de C. J. B. een cultuui'ochtend in het Spaarne Sound Theater. Er wordt een film vertoond, die laat zien hoe de jeugd in de Sovjet-Unie de sport beoefent. Joop Kleuver zal daar een korte rede houden over wat de C. J. B. wil; verder zullen ver schillende liederen van Martien Beversluis voorgedragen worden. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van Sabbath te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdi st te 1 uur. Avonddienst te 5.48 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Zondag te 7 uur. Werkdagen te 7.15 uur. De diensten, op Sabbath vinden plaats ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. GROENTEMARKT. Haarlem 5 Februari. Knakpeen 610 ct. per K.G. Lof 8—16 ct. per K.G. Veldsla 812 ct. per K.G. Boerekool 701.10 per kist. Andijvie 4570 ct. per kist. Gelekool 3565 ct. per kist-. Groenekool 2550 ct. per kist. Spruiten 1.00—1.80 per zak. Roodekool 713 ct. per stuk. Knolselderie 310 ct. per stuk. Prei 213 ct. per bos. Peterselie 515 ct. per bos. Selderie 2—5 ei. per bos. Een onverlichte auto op de Amsterdamsche Vaart. Waardoor drie wagens werden beschadigd. Woensdagavond half acht is door de on voorzichtigheid van een automobilist een on geluk op de Amsterdamsche Vaart gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de richting Amsterdam kwam namelijk een onverlichte auto, die zich naar de her stelplaats van het benzinestation bij de over gang van het voormalige Haarlemmermeer lijntje wjlde begeven. Uit de tegenovergestelde richting kwam ook een auto. waarvan de bestuurder den onver- lichten wagen niet opmerkte, die dwars zijn weg kruiste. Een botsing was het gevolg. Doch ook een derde auto zou nog in het ongeluk betrokken worden, doordat een uit Amsterdam komende wagen niet meer tijdig kon stoppen. Slechts een der inzittenden uit de auto's kreeg wonden, gelukkig niet van ernstigen aard. Hij werd in een der Haarlemsche Zie kenhuizen verbonden, waarna hij deze inrich ting weer kon verlaten. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 12de lust Trekking van Donderdag 6 Februari 1936 Hooge Prijzen 50.000.— 12333 5,000.— 210 1.000.— 10097 19140 400.— 3634 6288 7272 8324 9240 200— 4083 8028 10924 13758 16046 17542 100— 524 1778 3183 9182 9484 10982 116S1 12660 15420 16790 17144 17256 20747 Prijzen van 70 4 260 531 606 641 895 898 946 1101 1121 115ff 1227 1307 1363 1391 1509 1584 1616 1855 1918 2166 2287 2326 2342 2346 2459 2565 2593 2683 2737 2775 2833 2903 2971 3030 3100 3120 3199 3302 3347 3690 3925 4065 4164 4213 4234 4253 4278 4284 4381 4400 4646 4S21 4914 4970 5v57 5091 5181 5201 5285 5330 5592 5( 5888 5955 6500 6687 6763 6840 6973 7036 7200 7253 7347 7384 7404 7467 7490 7575 7639 7714 7942 7959 8020 8061 8103 8138 8150 8168 8169 8200 8315 8351 8402 8421 8465 8510 8669 8842 8936 8970 9178 9292 9309 9485 9631 9707 9864 9868 9914 9965 9985 10164 10180 10182 10301 10760 10784 10850 11070 11177 11258 11358 11453 11503 11512 11556 11599 11614 11629 11860 11933 11989 12046 12146 12149 12155 12158 12237 12263 12406 12428 12644 12698 12711 12876 12921 13032 13050 13055 13142 13149 13176 13184 13285 13392 13399 13484 13548 13778 13945 14165 14247 14254 14284 14288 14329 14414 14446 14467 14494 14715 14783 14858 14905 14936 14953 15124 15266 15313 15415 15631 15632 15740 15837 16121 16125 16150 16414 16546 16678 16794 16806 16956 17020 17081 17198 17229 17282 17356 17572 17597 17612 17637 17692 17713 17865 17987 18006 18367 18394 18401 18519 18664 18697 18716 18730 18756 18833 19010 19014 19111 19174 19266 19314 19368 19449 19469 19684 19736 19836 19850 19879 19901 19996 20068 20072 20157-20201 20244 20446 20540 20562 20620 20729 20804 20859 20837 20978 Nieten 14 76 131 229 282 308 364 404 414 474 500 564 569 599 652 661 861 874 990 1010 1026 1036 1041 1042 1057 1064 1094 1109 1127 1147 1150 1151 1194 1344 1357 1360 1369 1392 1413 1429 1430 1453 1470 1529 1575 1618 1649 1657 1671 1684 1688 1725 1744 1761 1764 1815 1831 1896 1905 1911 1917 1943 1966 2006 2107 2161 2165 2171 2242 2259 2355 2356 2381 2465 2467 2474 2480 2482 2535 2555 2650 2652 2667 2670 2681 2692 2733 2734 2744 2763 2784 2794 2804 2809 2828 2840 2848 2851 2874 2910 2933 2938 2946 2978 2997 3015 3023 3162 3170 3173 3222 3229 3230 3231 3242 3272 3304 3312 3363 3371 3403 3420 3461 3487 3543 3613 3615 3627 3663 3671 3686 3700 3712 3843 3896 3901 3911 4031 4048 4112 4136 4141 4142 4297 4312 4313 4331 4365 4370 4374 4377 4424 4434 4473 4512 4513 4605 4627 4635 4637 4641 4660 4684 4698 4704 4805 4819 4829 4837 4857 4911 4921 4931 4934 4937 4948 4953 5035 5056 5071 5145 5178 5192 5199 5204 5205 5222 5233 5248 5247 5271 5328 5392 5460 5531 5536 5573 5678 5699 5704 5775 5802 5829 5910 5920 5928 5951 5957 5983 6077 6098 6109 6117 6234 6263 6265 6292 6300 6330 6354 6357 6441 64G3 6474 6483 6484 6536 6621 6709 6721 6796 6799 6803 6837 6914 6947 6960 7003 7038 7090 7093 7098 7141 7142 7166 7242 7342 7353 7370 7463 7476 7480 7578 7594 7644 7661 7689 7695 7722 7743 7764 7825 7827 7835 7901 7907 7997 8037 8071 8146 8170 8199 8228 8256 8287 8307 8372 8380 8396 8483 8491 8530 8544 8570 8607 8662 8683 8685 8732 8754 8776 8785 8811 8813 3327 8343 8848 8864 8939 8963 8972 8937 9032 9041 9044 9069 9079 9088 9122 9141 9153 9192 9237 9240 9259 9296 9310 9315 9337 936S 9373 9381 9434 9439 9447 9503 9546 9555 9591 9610 9611 9619 9632 9673 9677 9696 9700 9307 9813 9829 9860 9869 9890 9941 10O11 10061 10086 10165 10172 10237 10279 10283 10315 10332 10413 10424 10429 10471 10512 10556 10589 10603 10612 10616 10647 10687 10688 10713 10756 10779 10820 10826 11013 11016 11061 11036 11124 11129 11159 11194 11368 11450 11593 11G62 11761 11794 11797 11872 11839 11922 11938 12063 12069 12099 12163 12176 12178 12180 12255 12253 12327 12365 12367 12379 12391 12396 12423 124S3 12496 12562 12591 12600 12656 12706 12742 12757 12762 12790 12806 12819 12827 12839 12909 12927 12937 12951 12962 12996 13039 13061 13067 13073 13114 13139 13150 13199 13202 13253 13262 13297 13298 13314 13353 13364 13386 13426 13470 13*71 13529 13580 13603 13631 13699 13730 13777 13786 /.3809 13814 13824 13839 13875 13950 13999 140S2 14071 14075 14109 14113 14129 14144 14164 14336 14267 14276 14303 14351 14356 14394 14403 14515 14543 14623 14624 14654 14711 14813 14835 14039 14340 14848 14853 14872 14834 14954 14962 15021 15092 15099 15111 15119 15133 15159 15183 15190 15233 15242 15272 15304 15348 15369 15399 15404 15497 15564 15575 15711 15720 15729 15745 15749 15750 15803 15881 15898 15954 15970 15994 16005 16061 16101 16165 16173 16187 16193 16209 16210 16232 16240 16282 16290 16324.16373 16398 16411 16427 16454 16513 16526 16531 16547 1G549 16605 16626 16698 16707 16762 16780 16808 16816 16919 16899 16909 16934 16970 17004 17061 17064 17088 17138 17167 17169 17199 17209 17264 17386 17438 17486 17577 17595 17600 17619 17621 17625 17633 17640 17678 17730 17739 17748 17772 17774 17779 17829 17854 17864 17881 17906 17919 17924 17967 17970 17974 17995 18005 18021 18031 18044 18081 18129 18139 18149 18162 18169 18251 18260 18265 18278 18300 18305 18311 18355 18360 18399 18426 18429 18524 18536 18543 18582 13G02 18673 18734 18750 18761 18777 13780 18810 18869 18940 19055 19118 19162 19202 19212 19260 19269 19295 19304 19307 19315 19395 19459 19541 195G8 19641 19695 19701 19729 19743 19756 19787 19815 19822 19853 19872 19896 19898 19976 19990 19995 20115 20133 20145 20202 20228 20238 20360 20367 20437 20439 20470 20489 20528 20537 20544 20573 20611 '0681 20714 20739 20759 20784 20803 20351 20877 -0889. 20928 Verbeter. 5de klas, 11de lijst; 20915 m. z. 18^15; 15737 i 70 m. 15737,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7