THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Scherpe aanval in den Amerikaanschen Senaat op Japan. PUROL Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT De moord op den leider der Duitsche Nationaal-Socialisten in Zwitserland. DINSDAG 11 FEBRUARI 193S '.HA A R E E M'S DAGEÏXD BUITENLAND Senator Pittman contra Japan 's maritieme aspiraties. De handel met China. „Japan is voornemens China voor Amerika te sluiten, zelfs indien een oorlog noodig zou zijn om dit klaar te spelen", verklaarde se nator Pittman, voorzitter van de Amerikaan- sche Senaatscommissie van tmitenlandsche zaken, in een heden in den Senaat uitgespro ken merkwaardige redevoering. Pittman eischte een marine en luchtmacht van voldoende sterkte, om de rechten van de Vereenigde Staten te beschermen. Wegens de gezaghebbende positie van den spreker, verwacht men. dat zijn redevoering eer. zeer grooten weerklank zal vinden. „Ik doe een beroep op het Congres, kennis te willen nemen van Japan's politiek ten opzichte van China en de bedoelde uitwer king hiervan op de Vereenizde Staten", zeide ■de senator. „Nog is China een onafhankelijke souve- reine staat, welke in vrede leeft met de we reld en met. ons wenscht handel te drijven. Geen enkele wettiee factor kan worden aan gevoerd om zulk een handel tegen te wer ken". De Japansche „bedreigingen, propaganda en arrogantie" hekelend, verklaarde senator Pittman, dat Japan openlijk en zonder eenig respect het Pact van den Volkenbond, het Kellogg- en het Negen Mogendheden Pact had geschonden. Japansche schrijvers citeerend. die zeg gen. dat de Vereenigde Staten willen afzien van de vrijheid ter zee. verklaarde senator Pittman. dat de thans in behandeling zijnde neutraliteitswet nadrukkelijk de Amerikaan- sche rechten onder een Internationale wet geving. zelfs in oorlogstijd, vaststelt en op nieuw bevestigt. .JBuitenlandsche regeeringen mogen ge waarschuwd zijn, dat elke restrictie welke de Vereenigde Staten geschikt achten om aan burgers op te leggen in tijd van oorlog, geen waarborg zal vormen voor de onwettige be handeling van onze burgers door buiten- landsche regeeringen, en onze regeering niet van het recht ontheft om vrijwillig elke nut tig geachte actie ten behoeve harer burgers te ondernemen". Zijn verbazing te kennen gevende, dat Saito. de Japansche ambassadeur in Wash ington. hier den indruk tracht te verwekken, dat de Japansche leerstelling ten opzichte van China gelijk is aan de Amerikaansche Monroe doctrine, voegde senator Pittman hieraan toe, dat dergelijke doctrines eenige gelijkenis kunnen vertoonen ten aanzien van de inhoudende bedreiging tegen een buiten- landsche verovering, maar dat Amerika zich onder de Monroe-leer niet het recht heeft aangematigd, om in de Amerikaansche lan den op verovering uit te gaan. „Wij hebben er naar gestreefd de repu blieken van Latijnsch Amerika te bewaren en niet ze te vernietigen". „Arrogante verklaring van een admiraal". Senator Pittman citeerde vervolgens admiraal Takahashi. den comman dant van de Japansche vloot, die verklaard heeft, dat tenzij de Ver eenigde Staten hun politiek van uit breiding en bescherming van den Amerikaanschen handel laten varen. Japan genoodzaakt zou zijn den ac tieradius van zijn vloot uit te brei den tot Nieuw-Guinea. Celebes en Borneo. „Nooit in de geschiedenis der moderne tijden", aldus de senator, „heeft iemand met een dergelijke po sitie zulk een ondiplomatieke, arro gante en onbeschaamde verklaring afgelegd. Het spreekt van zelf, dat het Congres niets zal nalaten om onze nationale verdediging op peil te hou den en onzen wettigen handel met China te beschermen". Na den aanval van senator Pittman in "den senaat op Japan, verklaarde senator Le wis, dat Japan een Russisch-Japansch bond genootschap beoogde ter controleering van Azië ten koste van de Amerikaansche belan gen. Lewis noemde de terugtrekking van de Vereenigde Staten uit de Philippijnen een groote fout. De Japansche ambassadeur. Saito. weiger de het geven van onmiddellijk commentaar op de redevoeringen van Pittman en Lewis, doch zeide. dat Japan niet het voornemen heeft de deur te sluiten voor den handel der Vereenigde Staten of van welke andere natie dan ook met China. Hij voegde er aan toe. dat voor hem de mogelijkheid van een oorlog tusschen de Vereenigde Staten en Japan ondenkbaar :s en zeide. dat niets hem van meening zou kunnen doen veranderen, en dat vele Amerikanen er net zoo over dachten als hij-zelf. Frankrijk, Het proces tegen de Oestasji's. In het proces tegen de Oestasji's is gisteren het getuigenverhoor voortgezet. De commissaris van politie van Melun, die als eerste den beklaagde Kralj gehoord heeft, verklaarde, dat deze hem bekend heeft, dat hij in Aix en Provence 1500 francs had ont vanger.. Deze verklaring gaf den voorzitter aanleiding te verklaren, dat men dus te doen had met betaalde moordenaars. Een der verdedigers merkte op, dat in dat geval de prijs voor het bloed niet te hoog is geweest De beklaagde zelf beweerde, dat hij zijn verklaringen onder een zekeren dwang had afgelegd, want de bij het eerste verhoor aanwezige ambtenaar van het Zuid-Slavische ministerie van bin- nenlandsche zaken had een strop gevormd van een stuk touw, hetgeen hem had ge ïntimideerd. De commissaris van politie van Annemasse zeide dat Pospisjil ongevraagd heeft bekend, dat hij reeds in Zuid-Slavië verscheidene moorden had gepleegd. Hij heeft bovendien toegegeven in Zuerich van den Kroatenleider Paweiisj een schriftelijk bevel te hebben ont vangen. In dit verband heeft beklaagde toen opgemerkt, dat hij den koning zou hebben vermoord, wanneer men het hem had be volen, omdat de instructies der Oestasji's on herroepelijk zijn. De verdediger van de beklaagden maakt gebruik van deze bekentenis om vast te stel len. dat de beklaagden dus volgens eigen be kentenis op bevel handelden. De vraag is dus of zij een bevel hebben ontvangen den koning te vermoorden. Toen de commissaris van politie hierop ant woordde, dat dit bevel hun eerst enkele uren voor de uitvoering van den aanslag zou wor den overhandigd, stelde de verdediger zich op het juridische standpunt volgens'hetwelk de medeplichtigheid eerst dan bewezen is. wanneer de beklaagden onmiddellijk bij hun vertrek doel en bestemming van deze reis gekend hadden. De beklaagden zelf beweren, dat dit niet het geval is geweest De Tsjechische premier confereert met Flandin. De Tsjecho Sloweeksche ministerpresident Hodza heeft gistermiddag in gezelschap van den Tsjecho Slowaakschen gezant te Parijs, Osoeski, een bezoek gebracht aan Flandin. Na afloop van het onderhoud verklaarde Hodza op de hem gestelde vragen: „Het doet mij genoegen in mijn onderhoud met Flandin algeheele overeenstemming te hebben kunnen constateeren tusschen onze zienswijzen ten aanzien van den politieken toestand in het bijzonder in Midden-Europa, ook wat be treft de delicate kleinigheden". De besprekingen zullen vandaag worden hervat. Volgens de eerste inlichtingen, die verkregen konden worden, had het onder houd aan den Quai d'Orsay betrekking op de resultaten, die kortgeleden bereikt zijn tijdens de diplomatieke besprekingen, die Flandin heeft gevoerd met de Midden-Euro- peesche vorsten en staatslieden, o.a. met ko ning Carol, Titoelescoe, prins Paul van Joego Slavië en Starhemberg. De gedachten- wisseling was gewijd aan de organisatie van de collectieve veiligheid in Midden-Europa, waarvan de voornaamste factor op het oogen- blik is de toenadering van Oostenrijk tot de staten van de Kleine Entente. Van Fransche zijde bevestigt men ten volle de overeenstem ming der zienswijzen, waarop Hodza na af loop van het onderhoud wees. Italië. Regeering doet opgave van het aantal slachtoffers in Oost- Afrika. Het ministerie van oorlog maakt thans of ficieel de lijst bekend van de Italiaansche verliezen sedert het begin van den veldtocht in Oost-Afrika. Voor het z.g. thuisleger be dragen deze verliezen 844, waarvan 427 in den strijd gevallen zijn. 396 stierven in dienst of door ziekte, 4 tengevolge van verwondingen en 17 worden er vermist. Ruim de helft van dit aantal dooden is gevallen in de maand Januari; hiervan vielen 341 in den strijd, 4 stierven door verwondin gen en 92 kwamen aan ziekten om het leven. Aan het Somalifront vielen de laatste maand ,3 officieren en 10 onder-officieren soldaten en zwarthemden. Aan het Erythrea- front 24 officieren, 24 onderofficieren, 30 sol daten en 250 zwarthemden. (A.N.P.) Engeland. Gaat alleen Lord Monsell heen? In tegenstelling met de verwachtingen, die de „Morning Post" Maandag heeft uitgespro ken, is men in conservatieve kringen van meening, dat binnenkort geen belangrijke kabinetswijziging te verwachten is, aldus ver neemt Reuter uit Londen. Men acht het zeker, dat Lord Monsell bin nenkort het ministerie van marine zal verla ten. doch het is geenszins zeker, dat ook Lord Swinton als minister van luchtvaart zal aftre den, terwijl het vrij onwaarschijnlijk is, dat verscheidene zijner collega's het kabinet zul len verlaten. lis ver m a a k geeft ruwe huid verzacht - geneest (Adv. Ingez. Med.) De strijd aan Abessynië's noorderfront. Mislukte aanval van Ras Seyoem bij Makalle. ADDIS ABEBA, 10 Februari (Reuter-A.N.P.) Het schijnt dat de troepen van ras Seyoem aan het noordelijk front opnieuw zonder succes aanvallen hebben gedaan op de Ita liaansche stellingen om Makallé. Deze stel lingen zijn thans zoodanig versterkt, dat voor de Abessyniërs zoo goed als onmogelijk zal zijn ze te nemen, tenzij bij verrassing. Italianen ontvangen versterkingen in het zuiden. Aan het zuidelijk front heeft de ge- motorisëerde colonne, die verleden week langs de rivier Gestro is opgerukt, versterkingen ontvangen. Men verwacht thans, dat de co lonne opnieuw zal optrekken. De Abessyniërs zenden evenzeer versterkin gen naar het Zuidelijk front met name 20 kanonnen, waarvan meer dan de helft tank- afweergeschut is. Voorts meldt men uit Port Said, dat Ita liaansche transporten bestaande uit in het geheel ongeveer 30.000 man, het kanaal van Suez zijn gepasseerd tusschen 25 Januari en 7 Februari. Deze troepen bevonden zich op weg naar Oost-Afrika. Belangrijke Abessynische troepenafdeelin gen hebben zich gisteren moedig gedragen bij een aanval op de Italiaansche stellingen bij Makalle. Na het spervuur der Italianen te hebben ontdoken, werden de Abessyniërs op gehouden door de prikkeldraadversperringen, waarna zij door het vuur der Italiaansche mitraillisten werden gedecimeerd. Ten slotte moesten de Abessyniërs zich terugtrekken. Volgens de laatste berichten van den cor respondent van Reuter-A.NP. te Dessié heb ben zeven Italiaansche vliegtuigen, die gis teren de stad hebben gebombardeerd ook bom men geworpen op zekere behuizingen langs den weg, met name te Sololi, waar leden van het personeel van het Britsche Roode Kruis twee gewonde vrouwen verzorgden. Deze af- deeling van den geneeskundigen dienst, die onder leiding staat van den Britschen genees heer Melly. heeft zich van Waldai naar Dessié begeven. Een Italiaansch vliegtuig, dat zeer laag boven de Britsche ambulance vloog, heeft evenwel geen bommen uitgeworpen. Ita liaansche vliegtuigen hebben 80 bommen laten vallen op het vliegkamp bij Dessié. Een Abes- synisch Roode Kruis-vliegtuig werd slechts licht beschadigd. Een ander Abessynisch toestel werd niet getroffen. (Copyright Reuter-A.N.P.) PASSAGIERSVLIEGTUIG IN SNEEUW STORM VERONGELUKT. CHABAROVSK, 10 Februari. Een Sov jet-Russisch verkeersvliegtuig, dat op weg was naar Alesandrov is tijdens een hevigen sneeuwstorm neergestort en verpletterd op het ijs van een kanaal in Tartarije. De piloot en drie passagiers werden gedood. Twee skiloopers: deel uitmakende van een retidingsexpeciitie, zijn tengevolge van de koude eveneens cm het leven gekomen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 „loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. In snelle vaart gaat de koets met Thijs er in naar het hertogdom van Bekaggelstein. Stof vliegt naar alle kanten en de paardenhoeven trappelen zoo luid, dat het tot ver in den omtrek te hooren is. Daar breekt de morgenstond al aan en gelukkig wordt het regenen geleidelijk minder. Maar Thijs is nog lang niet, waar hij wezen moet en daarom gaat. de tocht zonder pauze verder. De zon rijst al meer en meer en eindelijk schijnt het volle daglicht de koets binnen. Wat kunnen die paarden 'oopen! Het schijnt wel of ze nog nooit van vermoeidheid gehoord hebben. De persoonlijkheid van den vermoorde, Wilhelm Gustloff, en van den moordenaar, David Frankfurter. De Zwitsersche regeering en de Zwitsersche pers wijzen iedere mede verantwoordelijkheid voor de begane misdaad met alle beslistheid van de hand. Zal de Zwitsersche regeering zich de benoeming van een opvolger voor Gustloff laten welgevallen? Genève, Februari. Van onzen correspondent.) De vermoording te Da vos van den leider der „landsgroep Zwitserland" van de Duitsche nationaal-socialistische partij, Wilhelm Gust loff, door den Zuid-Slavischen, te Bern stu deerenden Jood David Frankfurter heeft in geheel Zwitserland een groot opzien ge baard en zal vermoedelijk in de naaste toe komst nog verschillende politieke verwikke lingen tengevolge hebben. De omstandigheid, dat over den vermoorde in de laatste maan den heel wat in de Zwitsersche Kamer en in de Zwitsersche pers te doen was geweest, heeft ertoe bijgedragen, dat deze politieke moord nog in hoogere mate de belangstelling der Zwitsersch* bevolking heeft opgewekt dan de vorige opzienbarende politieke mis daad van veeitien jaren geleden, toen de „waarnemer" van de Sovjetregeering op de Vredesconferentie van Lausanne. Worowski, het slachtoffer van een wraakgedachte werd en onder de kogels van Conradi het leven liet. David Frankfurter, de moordenaar van Wilhelm Gustloff. Tusschen beiae politieke moorden bestaan groote punten van overeenstemming, doch ook van verschil Punten van overeenstem ming zijn, dat in beide gevallen een buitenlander op Zwitsersch grondgebied werd doodgeschoten en dit niet, omdat de moordenaar eenige grief tegen den vermoorde had, doe! omdat hij zijn slachtoffer be schouwde als het symbool van het regeerings- stelsel van diens land en de waangedachte had. dat hij door het neerschieten van dit „symbool" tevens dat geheele gehate regee- ringsstelsel treffen zou. Punten van verschil zijn. dat de vermoorde Worowski de officieele vertegenwoordiger van zijn regeering was, terwijl Gustloff buiten ieder diplomatiek verband stond, en ten tweede dat Conradi al thans persoonlijk zeer te lijden had gehad onder de door Worowski's regeering getrof fen maatregelen, terwijl de moordenaar van Gustloff, David Frankfurter, rechtstreeks niet door de Jodenwetgeving van het land, waartoe Gustloff behoorde, getroffen was. Een ander punt van verschil was. dat Worowski zelf eigenlijk geenerlei aanleiding tot eritiek over zijn persoonlijk optreden in de Zwitsersche pers gegeven had. Gustloff daarentegen was vooral in het laatste jaar veel over de tong gegaan en talrijk waren de Zwitsersche bladen geweest, die bij hun re geering op de uitwijzing van Gustloff uit Zwitserland hadden aangedrongen. De grond tot deze tegen Gustloff in Kamer en pers gerichte aanvallen was niet zijn eigen per soonlijkheid, doch zijn leiderschap van de „landsgroep Zwitserland" der Duitsche natio- n aal-socialisten. Duizenden Zwitsers uit alle politieke richtingen ergerden zich erover, dat de Zwitsersche regeering duldde, dat Gustloff en zijn medewerkers ernaar streefden zooveel mogelijk alle in Zwitserland wonende Duit- schers in een straffe politieke organisatie te vereenigen. Daarbij werd. de verdenking steeds sterker, dat methoden van druk, om de Duitschers tot toetreden te bewegen, niet ver smaad werden en dat ook tegen politieke spionnage met 't doel de Duitsche autoriteiten over de politieke zienswijzen van in Zwitser land wonende of daar tijdelijk vertoevende personen in te lichten, niet werd opgezien! Wanneer de regeering echter steeds weigerde aan den wensch naar uitwijzing van Gustloff gevolg te geven, zoo was dit zeker vooral toe te schrijven aan de persoonlijkheid van dezen nationaal-socialistischen leider, die bij al zijn vurige bewondering voor Adolf Hitler en zijn politiek geen fanaticus was en in Davos, waar hij voor zijn gezondheid reeds twintig jaren woonde, algemeen aanzien genoot om zijn vele goede menschelijke eigenschappen. Was de vermoorde dus een sympathieke persoonlijkheid, de tragiek bij deze Davoser misdaad is, dat ook de moordenaar (anders als in 't geval-Worowski, waar van den moor denaar Conradi niet veel goeds te vertellen was) in zijn laatste woonplaats Bern, waar hij bijna drie jaren in de medicijnen gestu deerd heeft, slechts aangename indrukken heeft achtergelaten. Allen, die hém daar ken nen leerden, schilderen hem als een volkomen normalen, rustigen, opgewekten jongeling, die door zijn steeds correcte optreden zich veler vriendschap had gewonnen. Niemand uit zijn kennissen, waar hij nimmer blijk van bijzon dere belangstelling voor politieke kwesties toonde, had hem tot een moord in staat ge acht. De jonge student gevoelde zich heel wat meer tot zijn studieboeken, de voetbalsport en het biljarten aangetrokken dan tot poli tieke polemieken. Men kan ook niet van hem zeggen, dat hij door voortdurenden omgang met Joodscbe emigranten gaandeweg in een roes gebracht zou zijn, waarin hij zijn nood lottig besluit nam. Frankfurter verkeerde slechts zelden in Joodsche kringen. Men staat hier voor een raadsel, hoe de vroolijke student, die, zooals men zegt, geen vlieg kwaad zou deen, plotseling naar een moord wapen gegrepen heeft. Behoorde Frankfurter tot die menschen, die onder een uiterlijk masker van opgewektheid innerlijk diep lijden, inwendig wrokken in. groote zelfbeheersching totdat eindelijk een onherstelbare uitbarsting volgt? Of was Frankfurter in zijn laatste verblijf in zijn Zuid-Slavisch vaderland, vanwaar hij eerst op 12 Januari te Bern terugkwam, in aan raking met terroristen gekomen, die den jon gen man het hoofd op hol brachten? Of heeft vertwijfeling over de verergering van zijn ongeneeslijke ziekte van beentuberculose hem zijn gemoedsrust benomen en bij hem plot seling het besluit doen ontstaan zijn korte leven met een „daad", die hem tot „marte laar" zou stempelen, te eindigen? Het straf rechtelijk onderzoek zal misschien nog eenig licht brengen hoe Frankfurter onverwachts van een vroolijken, kalmen student tot een politieken moordenaar geworden is! Dit schijnt in ieder geval wel vast te staan, dat David Frankfurter niet door het verslin den van ophitsende krantenlectuur tot de daad van Davos bewogen is. Zijn kamerver huurster bevestigde, wat zijn vrienden ver telden, dat politieke propagandageschriften nimmer bij hem te vinden waren. Een ge matigd vrijzinnig blad was zijn dagelijksche leesstof. En ook de huiszoeking bracht geen enkele revolutionnair of zelfs maar socialistisch boek te voorschijn, slechts studiewerken, eer bare romans en exemplaren van zijn vrijzin nige lijfblad. Deze eerste resultaten van het te Bern ingestelde onderzoek naar de levens wijze van den moordenaar komen aan de Zwitsersche regeering en aan de Zwitsersche pers goed te stade, om de aanvallen van Duitsche bladen af te slaan, die in navolging van de Sovjetpers na de vermoording van Worowski Zwitserland voor den beganen poli tieken moord verantwoordelijk willen stellen. De Zwitsersche pers zou, door haar voort durende aanvallen tegen Gustloff en tegen het nationaal-socialistische bewind in het Derde Rijk, een dergelijke „vergiftigde atmosfeer" in Zwitserland geschapen hebben, dat Frank furter daardoor tot moordenaar geworden is. En de Zwitsersche regeering zou mede schuldig zijn, doordat zij de buitensporige taal van verschillende bladen, vooral van uiterst links, niet verhinderd heeft! Met de grootst mogelijke beslistheid hebben regeering en pers deze Duitsche beschuldigingen van de hand gewezen. Het onderzoek te Bern heeft aangetoond, dat Frankfurter geen harts tochtelijk krantenlezer was. Hij kan zelfs niet door uitwassen van taal tot verlies van zijn zelfbeheersching gebracht zijn. Dat hij, die volgens zijn verklaring aan den rechter van on derzoek zijn daad als „Jood" begaan heeft en niet Gustloff persoonlijk, doch hem als sym bool van het Derde Rijk heeft willen treffen, deze gevoelens van haat tegen het nationaal- socialistische bewind bezat, daarvoor moet men echter niet de schuld in Zwitserland zoeken! Het schijnt, dat Motta wel erin geslaagd is den Duitschen gezant Von Weizacker er /an te overtuigen, dat de Duitsche regeering wijs zal doen deze zaak niet tot een diplomatiek in cident tusschen Duitscliland en Zwitserland te maken! Naar de meening van vele Zwitsers is Motta zelfs reeds veel tegemoetkomend jegens Duitsche gevoeligheden geweest, door dat hij spontaan, onmiddellijk nadat bij van de te Davos gepleegde misdaad vernam, aan de Duitsche regeering het leedwezen der Zwit sersche hierover betuigde. Gustloff was im mers naar Zwitsersche opvatting' slechts een privaat persoon en het is geen gewoonte, dat een regeering aan een andere regeering haar leedwezen betuigt over de vermoording van een privaat persoon op haar gebied! Het Zwit sersche parlement zal het Motta echter stellig om deze gevoelsdaad niet lastig maken, doch als hij daarna zou toelaten, dat Gustloff een opvolger als leider der „landsgroep Zwitser land" verkrijgt, dan kunnen harde woorden vallen. De Davoser misdaad kan politieke ver wikkelingen over de rechten der Duitsche nationaal-socialisten in Zwitserland ten ge volge hebben, die Motta in een weinig benij- denswaardigen toestand zullen plaatsen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. PU PRDERAMMA WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I 1875 M. 10 u. v.m. V.P.R.O. V AR A-uitzending. 6.30 R.V.U. 8.Gram. pl„ 9.30 Kookpraatje. 10.Mor genwijding V.P.R.O., 10.15 Lezing en gram.- platen. 8.Voor de vrouw. 2,15 Gram. platen. 3.Voor de kinderen. 5.30 VAR A-orkest.-6.30 R.V.U. Lezing 7.— Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Voordracht. 7,50 Gram. pla ten. 8.— Berichten. 8.15 VARA-orkest. 9.— Radiotooneel. 9.30 De Flierefluiters. 10.— Be richten. 10.05 Vervolg concert. 10.30 Mignon- kwintet. 11.Gram. platen. 11.10 Orgelspel. 11.4012.Gram pl. en pianorecital. HILVERSUM II 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing', meditatie. 8.159.30 Gram. platen, 10.30 Morgendienst. 11 Gram. platen. 11,15 Viool en piano. 12.15 Gram. pla ten. 12,30 Vocaal en instrumentaal concert en Gram. platen. 2.20 Jubileumuitzending. 4.20 Gram. platen. 5.Kinderuurtje. 6.6.30 Land bouwpraatje. 7.Berichten, reportage, 7.30 Medische lezing. 7.45 Gram. platen. 8.Be richten, lezing over de luchtmacht. 8.35 Ora torium-uitzending. m.m.v. Chr. Radio-koor, solisten en het NCRV-orkest. 10.05 Berichten, causerie. 10.2511,30 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11,2011,50 Gram. platen. 12,05 Orgelspel; 12,35 BBC-Empire-orkest; 1,352.20 BBC- Schotsche orkest. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth m.m.v. cello-so liste. 5.05 Kwintetconcert. 5.35Trioconcert. 6.20 Ber., 6.50 Strijkkwartet en cembalo.'7.lOLezing. 7.50 Dansmuziek. 8.35 Causerie. 8.50 BBC- Symphonie-orkest, koor en solisten. 10.Be richten 10.15 Vervolg concert. 11,1512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. platen. 11.20 en 2,50 or kestconcert. 4.20 Zang. 4.35 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Concert. 11,20 Or- kestcoiicert. 1 ?Q Amusementsorkest. 5.20 Or- kesceoncert en solisten. 8.05 Walscnconcert m.m.v. orkest, koor en solisten. 10.0011.— Omroeporkest en -kleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6