De êififydstke tViuUetydett. DINSDAG II FEBRUARI 1936 RAAELE MiS D A G B L' A D 10 Huldiging Dr. R. J. Th. Meurer. Dr. R. J. Th. Meur :r hoopt op 7 Maart a.s. zijn TOsten verjaardag te herdenken. Op initiatief van den Amsterdamschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft zich een comité voor de huldiging gevormd, waarin vele belangrijke organisaties op sportgebied zitting hebben. Secretaris van het comité is de heer Jac. van Pareren, Cliostraa' 18. Amsterdam, ter wijl als penningmeester fungeert de heer J. F. Cramer, Krammerstraat 19, Amsterdam, Gem. Giro H. 7500. Dr. Meurer is de pionier in ons land ge weest op het gebied der geneeskundige con trole voor sportbeoefenaars. Toen nog nie- maiid in ons land of in het buitenland dit probleem ernstig bestudeerde, publiceerde hij in 1902 in het tijdschrift ..De Nederlandsche Sport" een uitvoerige studie over ..training". Deze studie bevat zooveel wetenschappelijke en practische gegevens, dat zij thans nog door de moderne Nederlandsche onderzoe kers, die op dit gebied werkzaam zijn, be studeerd worden. Sindsdien is hij voortdu rend op dit gebied werkzaam geweest. Geen wonder ook, dat van alle zijden sym pathie betuigd wordt met de huldiging van dezen sportman-medicus en dat het te ver wachten is. dat de receptie, welke gehouden wordt in het Amstel Hotel op 7 Maart a.s. des namiddags van 3—5 uur buitengewoon druk bezocht zal worden. In roeierskringen bestaat het voornemen, een speciale roeiershulde te brengen op den Amstel op 4 April ter gelegenheid van den eersten wedstrijd in 1S36, die op den Amstel plaats heeft. Dr. Meurer heeft gestudeerd aan de Am- sterdamsche Universiteit en promoveerde in 1892 cum laude op het proefschrift: ..Waar nemingen en opmerkingen over cholera, asiatica". Hij was oprichter en sinds 1907 voorzitter van de Amsterdamsche Vereeni- ging voor Kraamverzorging, oprichter en sinds 1922 voorzitter van den Ned. Bond voor Kraambescherming. Hij was een der invloed rijkste leden van den Geneeskundigen Kring en was eenige malen bestuurslid. Thans is hij nog voorzitter van de Medische Commis sie van den K.N.V.B., van de K.N.A.U. en van de Federatie van Medische Sportkeurings- bureaux in Nederland. Hij is lid van de Me dische Commissie van het N.O.C., voorzitter van het Amsterdamsche Bureau voor Medi sche Sportkeuring, voorzitter van den Amst. Bond voor Lichamelijke opvoeding, mede-op richter en eerste voorzitter van den Ned. Roeibond, thans bestuurslid hiérvan, mede oprichter en curator van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding en bestuurslid van de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging. CRICKET. De laatste testmatcli BritscH-ïnicIë— Australië. Ten aanschouwe van meer dan 25000 toe schouwers werd te Madras de laatste van de 4 testmatches door de in Indië toerende Australiërs tegen All-India gespeeld. De In diërs wisten dezen wedstrijd met 33 runs te winnen, waardoor de stand 2-2 gelijk is ge worden. Wegens ziekte van drie zijner spelers kon Ryder niet over zijn sterkste combinatie beschikken. Wendell Bill en O'Kenham wer den zeer gemist. De Indiërs scoorden, nadat Wazir Ali den toss gewonnen had, op een goed wicket 189 (Mushtaj Ali 43, Amar Nath 32, Amar Singh 45) en 113 tegen de Australiërs 162 en 107. Amar Singh en Mohammed Nissar, bij de Indiërs, Leather en Macartney aan Aus tralische zijde bowlden zeer goed. De Indiërs vertrekken de volgende maand naar Engeland. Kolonisatie-resultaten op N.-Guinee niet zeer gunstig. Hoop echter niet opgegeven. Indische regeering helpt door materieelen steun. De vaste commissie uit de Tweede Kamer voor Indische Zaken heeft haar jaarlijksch verslag doen verschijnen van haar overleg met de regeering. Over de kolonisatie van Nieuw-Guinee be vat het verslag het volgende. De verschillende nederzettingen van de Vereeniging Kolonisatie Nieuw-Guinee in de nabijheid van Hollandia tellen thans ruim honderd zielen. Enkele kolonisten, die zich niet aan den vereenigingsdwang wenschten te onderwerpen, scheidden zich af. Een hunner heeft een zeker succes kunnen boeken met den verbouw van katoen, waarvan het product gunstig werd be oordeeld. Hem is van gouvernementswege credietsteun verstrekt om zijn aanplant te kunnen uitbreiden. Het totaal aantal zielen van de kolonisatie der stichting Immigratie en Kolonisatie Nieuw Guinee bedraagt ongeveer 300. De Indische regeering heeft met het oog op het groote gevaar van mislukking iedere aan moediging van de kolonisatie achterwege ge laten. Niettemin steunt zij de buiten haar medewerking en verantwoordelijkheid ont stane kolonisatie voor zoover de beschikbare middelen dat toelaten. Afgescheiden van individueele gevallen zijn de resultaten van de kolonisatie tot dusver niet zeer gunstig. Tot nog toe kunnen slechts enkele kolonisten geldelijken steun of werk verschaffing ontberen, tenzij zij, zooals vaak het geval is, over een eigen inkomen uit pen sioen of uit anderen hoofde beschikken. De verslagen der bestuursambtenaren geven geen bemoedigenden indruk. Mogelijk zal verbetering kunnen intreden, indien uitvoering zal worclen gegeven aan de thans bestaande plannen om adspirant-kolo- nisten voor hun vertrek door cursussen en in werkkampen voor te bereiden op den hun wachtenden landbouwarbeid. Duitsch militair vliegtuig te Nieuw-Weerdinge geland. Maandagmiddag heeft een Duitsche mili taire tweedekker, gemerkt K 166-D-I.A.V., op een weiland bij het Tweede Kruisdiep te Nieuw-Weerdinge, gemeente Emmen, een goedgeslaagde noodlanding uitgevoerd. Het toestel, dat bestuurd werd door een tweeden luitenant-vlieger, was op weg van Maagden burg naar Dortmund. Nadat de bestuurder den koers was kwijt geraakt en de benzine voorraad uitgeput raakte, besloot hij op liet weiland te dalen. Nadat brandstof van het vliegveld Eelde zal zijn aangevoerd, zal het toestel weer opstijgen. De burgemeester van Emmen, Mr. Bouma. begaf zich naar de plaats van de noodlanding. VOETBAL. SCHAKEN. De kwesties in het Oosten. DE REVANCHE-JIATCH EUWE—ALJECHLN. De vorige week ontleenden we een en ander ■an de Tel. over een geval van overtreding der amateursbepalingen in de voetbalver- eeniging Z.A.C. Het bestuur zou namelijk aan een bloemist het loon betaald hebben van een knecht, dien men gaarne in het eerste elftal van deze club wilde hebben. In de Prov. Overijselsche en Zwolsche Crt. vinden we nu een beschouwing van het be stuur van Z. A, C., waaraan we het volgende ontleenen. „Zoodra het Z.A.C.-bestuur hoorde welke bedriegelijke voorstelling de betreffende bloemist over deze kwestie verspreidde, heeft het zich reeds in een breedvoerig schrijven op 19 October 1935 tot den K.N.V.B. gewend, ten einde uit eigen beweging den bond over het juiste verloop in te lichten. Z.A.C. verklaart dat zij moeite heeft ge daan om voor haar doelverdediger een werk kring in Zwolle te vinden, aangezien het dezen bij zijn patroon in Ermelo vrijwel onmogelijk werd gemaakt geregeld te kunnen blijven voetballen. Hij is toen bij een firma te Zwolle in dienst gekomen, waarbij Z.A.C.-bestuursleden alleen het verzoek van het Z.A.C.-lid hebben over- overgebracht, welk loon hij wenschte te ver dienen, terwijl van Z.A.C.-zijde alleen de toe zegging werd gedaan, dat zij zou trachten haar aanhang voor genoemde firma te doen interesseeren Daar de betreffende firma het Z.A.C.-lid heeft geholpen, heeft het Z.A.C.- bestuur haar verzoek om haar een bedrag van f 200 te leenen, dat zou worden terug betaald wanneer het seizoen voor tuinonder houd was aangebroken, ingewilligd. Toen de firma later voor een uitbreiding van haar zaak met het verzoek bij het Z.A.C.-bestuur kwam om haar daarmede financieel te helpen, heeft het Z.A.C.-bestuur eerst een accoun tantsonderzoek verlangd. Aangezien de fir manten op den afgesproken avond niet met hun boeken bij den accauntant kwamen, heeft het Z.A.C.-bestuur het niet verantwoord ge acht wederom een leening te geven en alzoo het verzoek hieromtrent afgewezen. De firma deelde hierop mede 't Z.A.C-lid op staanden voet te zullen ontslaan. Dat Z.A.C. garant zou zijn voor het loon van het betreffende lid is een opzettelijke foutieve weergeving van de waarheid. De firma stelde hierop deze kwestie in han den van een advocaat. Aan dezen advocaat werd verzocht den bloemist mede te deelen, dat hij door opzet telijk tendentieuze mededeelingen de kwestie in een verkeerd daglicht stelt en het Z.A.C.- bestuur hem dringend verzoekt hiermede op te houden. Zooals uit het bovenstaande dus blijkt, heeft het Z.A.C.-bestuur op 19 October uit eigen beweging den K. N. V. B. met deze kwestie in kennis gesteld. Indien Z.A.C. ook maar in eenig opzicht het geld aan den bloemist meen de schuldig te zijn, had zij zeker niet het dreigement van den advocaat en het zich wenden tot den K.N.V.B. afgewacht, doch onmiddellijk betaald". HET CONFLICT BIJ P. E. C- Onder den aanhef: „Wij vragen eerherstel" heeft de Zwolsche voetbal- en athletiekver- eeniging P. E. C. een verweerschrift samen gesteld tegen de schorsingsbeslissingen van eenige harer bestuursleden, door den K.N.VB. genomen. Dit verweerschrift, waarvoor het materiaal door den huidigen secretaris, den heer M. Heemstra, werd bijeengebracht, gaat hoofdza kelijk in tegen de wijze, waarop de Commissie van Onderzoek geloof heeft geschonken aan de verklaringen van den vroegeren terrein verhuurder, die er, volgens de samen-steller, alle belang bij had de feiten te verdraaien. Immers, deze had er, zoowel als terreinver huurder en aLs caféhouder belang bij, dat P. E. C. haar terrein bleef bespelen, en niet naar het gemeentelijke sportpark overging, zooals inmiddels is geschied. Wat was dus meer te verwachten, dan dat hij voor zijn be staan vocht? Daar komt nog bij, dat het be stuur van A. G. O. V. V., welke vereeniging in dit verband is genoemd, van eenige omkoo- ping niets af weet, dat Zwolsche Boys-spelers die geldelijk voordeel zouden hebben genoten ten tijde dat P. E. C. naar de eerste klasse promoveerde, reeds lang lid hunner nieuwe vereeniging waren en dat voorts het onderzoek naar deze kwestie niet overeenkomstig de re glementen van den Voetbalbond zou zijn ge schied. Met klem protesteert men dan ook te gen de gepleegde verdachtmaking en de ge oefende leekenrechtspraak. Het eischt in zijn conclusie, eerherstel na onderzoek, door daar toe bevoegde instanties. ENGELSCHE CUPWEDSTRIJD. Maandag werd de wedstrijd in de vierde ronde van de Engelsche Cup tusschen Brad ford en West Bromwich Albion overgespeeld. Bradford won met 20. S. L. T. O.—RIPPERDA (0—1) Op een zeer slecht terrein heeft Ripperda verdiend gewonnen. Als er een kwartier ge speeld is, komt de bal bij Spoor, die hard in schiet (0—1). Na rust krijgt Ripperda den wind mee. Wel scoort zij, maar dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Einde kwam met 01. Uit Weenen: Naar wij vernemen zal dr. Aljechin op 20 Februari a.s. hier arriveeren voor het voeren van onderhandelingen met den diretceur van het Panhans-Hotel op de Sem-mering omtrent de eventueele daar te houden revanche-match om het wereldkam pioenschap tegen dr. Euwe. Bij de besprekin gen zal ook aanwezig zijn dr. Hans Kmoch als vertegenwoordiger van het EuweAlje- chin-Comité te Amsterdam. Zooals men weet kan dr. Euwe in verband met zijn werkzaamheden geen anderen tijd vrijmaken dan van October tot December van het volgende jaar. A. S. C. II—H. S. G. I Het Haarlemsch Schaakgezelschap speelde Maandagavond te Amsterdam bovenstaanden competitiewedstrijd. Hoewel een der partijen onbeslist is gebleven, is de overwinning voor de Haarlemmers reeds zeker. De volledige uitslag luidt: A. S. C. H: H. S. G. I: J. T. LigthartG. Kroone 01 P. Prinsen Geerligs—R. A. G. Davidson 0—1 J. SombroekG. de Bruin 01 Th. SchelfhoutJ. H. Marwitz 01 D. WiersmaiPh. Th. Stol Zz—Zz J. P. NasJ. K. Veurman ZzZz H. KortmanA. C. de Groot afg. W. de RuiterA. Stevenhagen ZzZz A. Schaap—H D. v. d. Ouw 10 D. LigthartD. Wielenga 10 Voorloopige uitslag: ZZz—5V2 HAARLEMHEEMSTEDE. In het gebouw Sint Bavo aan de Smede- straat had de tweede ontmoeting plaats tus schen de R.K. Werkloozen Haarlem en R.K. Werkloozen uit Heemstede. De Heemstede naren wonnen met 10 ZzIZz- BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP 45—1. Nederland zal op het wereldkampioenschap ancre cadre 45-1, dat op 17, 18 en 19 Februari e.k. door den Franschen Biljartbond te Mont- pellier zal georganiseerd worden, vertegen woordigd worden door onzen nationalen kam pioen in deze spelsoort P. de Leeuw, lid van „H. E. T. E. IJ." te Amsterdam. De tegen woordige wereldkampioen, de Belg R. Ga- briëls, zal zijn titel verdedigen. ATHLETIEK. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Zondag werd door deze vereeniging de 10 K.M. snelwandelen om het Clubkampioen schap gehouden. De uitslag was als volgt: 1. G. Gaarthuis, 7 punten, 2. J. Lubbers. 6 p., 3. B. Herben 5 p., 4. D. Lijnslager 4 p., 5. G. A- Ramaker, 3 p„ 6. C. Waning (buiten mede dinging), 7. J. v. d. Bergh (idem). De uitslag van het stijlloopen was: 1. G. A. Ramaker 5 p.. 2. B. Herben 3 p. 3. G. Gaarthuis 1 p. De stand is thans 1. G. Gaarthuis 13 p., 2. B. Her ben 11 p., 3. G. A. Ramaker 9 p., 4. J. Lubbers 9 p. 5. D. Lijnslager 6 p. WIELRIJDEN. JAARVERGADERING U. C. I. Nederland voor de kampioenschappen 1938 aangewezen. De Internationale Wielren Unie (Union Cycïiste Internationale) -heeft te Parijs haai baai-vergadering gehouden, waarop twaalf staten vertegenwoordigd waren. Roemenië en Japan werden tot de Unie toegelaten Engeland zal tot nader order het wielrennen in Ulster verzorgen. Een amendement-Nederland, om het door dit land uit te brengen stemmen van 6 op 12 te verhoogen, werd verworpen. Eveneens werd verworpen een -amende ment-Nederland betreffende de instelling van een wereldrecord voor achtervolgingswedstrij- den. Een derde voorstel-Nederland, om de on afhankelijke amateurs niet tot de wereld kampioenschappen-amateurs, noch tot de Olympische Spelen toe te laten, werd eveneens verworpen. Ook strandde nog een voorstel- Nederland om bij de sprintkampioenschappen bij valschen start tot het einde te laten door rijden. Bij de bespreking van de kampioenschappen voor 1936 werd besloten voor de wegkampioen- schappen het nieuwe reglement toe te pas sen. De wereldkampioenschappen in 1937, welke in Denemarken zullen worden verreden, zul len wat de baan wedstrijden betreft, plaats hebben op de wielerbaan van Ordrup; voor de wegwedstrijden zal het circuit liggen nabij Kopenhagen. Het congres wees de kampioenschappen voor 1938 definitief aan Nederland toe. Tot adjunct-secretaris werd in de plaats van den heer M. Burgi gekozen de voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. Het bestuur van de Hengelaarsvereeniging „Tusschen het Riet", die dertig jaar bestaat. Van links naar rechts: H. B. Homborg, tweede voorzitter H. Kion, secretaris: C. J. Grootenboer, voorzitter; F. Hofsté, penningmeester (die als zoodanig zijn zilveren jubileum viert); J. N. van Slooten, tweede secretaris. Staande: C. J. Bakker en J. J. Frederiks, commissarissen; H. Duits, tweede penningmeester. Het IJshockey-tournooi. De loting voor de demi-finale. Maandagochtend heeft de loting plaats ge had voor de demi-finale van het Olympische ijshockey-tournooi. Het resultaat was, dat in de eerste groep zullen spelen Canada. Duitsch- land, Hongarije en Engeland en in -de tweede groep Oostenrijk, Amerika, Zweden en Tsjecho Slowakije. De afzonderlijke wedstrijden zijn nog niet vastgesteld. Het verdere speelplan. Het programma van de demi-finale van het Olympisch IJshockeytournooi is voor Woensdag als volgt vastgesteld: 14.30 uur: CanadaHongarije, in het Ijs stadion, gevolgd door Tsjeeho-Slowakije Zweden. 20.00 uur: DuitschlandEngeland in het Ijsstadion gevolgd door AmerikaOostenrijk. Op Donderdag 13 Februari spelen Honga rijeEngeland. AmerikaZweden, Tsjecho- SlowakijeOostenrijk en CanadaDuitsch land. De wedstrijden in het hardrijden. De lotingvoor de 500 Meter. Van der Scheer rijdt tegen Vasenins. In het Raadhuis te Garmisch-Partenkirchen had Maandagavond de loting plaats voor de wedstrijden in het hardrijden op de schaats, over den afstand van 500 Meter, welke wed strijden heden Dinsdagmorgen 10 uur op de Riessersee zouden beginnen. Onder leiding van den door den Inc. Schaatsenrijders Bond aan gewezen kamprechter G. W. A. van Laer wer den er achttien series van elk twee rijders ge loot. De series zijn als volgt samengesteld: le serie: Blaisse (Nederland)Krog (Noor wegen). 2e serie: Nakamura (Japan)Petersen (Amerika). 3e serie: Kennedy (Australië)— Graeffe (België). 4de serie: Mitt (Estland.)White (Canada). 5e serie: Freisinger (Amerika)Freindl (Oostenrijk). 6e serie: Ballangrud (Noorwegen)de Ligne (België). 7e serie: Ishihara (Japan)Johansson (Zweden 8e serie: Andriksons (Letland)Blomquist (Finland). 9e serie: Van der Scheer (Nederland)—Vase- nius (Finland). 10e serie: Potte (Amerika)—Nando (Japan). 11e serie: Bersinsch (Letland)Dijkstra (Nederland). 12e serie: Ojala (Finland)—Ruissalo (Fin land). 13e serie: Haraldsen (Noorwegen)—Wazulek (Oostenrijk) 14e serie: Sames (Duitschland)Engnestan- ger. (Noorwegen). 15e serie: Hanc (Tsjecho Slowakije)—Lamb (Amerika). 16e Serie: Sandtner (Duitschland)—Slanec (Oostenrijk). 17e serie: Leban (Oostenrijk)—Ri (Japan). 18e serie: Turnovsky (Tsjecho Slowakije)— l^angedijk (Nederland). Baron Schimmelpenninck van der Oye. moet men zich vaak getroosten, om eindelijk tot een behoorlijke prestatie te komen. En voor de skisport is het al niet anders. Stelt U daartegenover meisjes als Christl Cranz of Laula Schou Nilsen, die haar geheele leven op de ski's hebben gestaan. De Noorsehe begon al op 3-jarigen leeftijd, Christl Cranz heeft een groot gedeelte van het jaar de ski's onder. Bovendien zijn de Duitsche dames door en door bekend met de terreinsomstandigheden, Neen, Nederland is voor wat de wintersport betreft, sterk gehandicapt. En daarom, op prij zen rekenen wij niet, dat is U bekend. Maar wel zijn wij naar Garmisch gekomen om Ne derland op waardige wijze te representeeren. En slagen wij daarin, dan ben ik tevreden." HENGELEN. „Tusschen het Riet" 30 jaar. Op 8 Februari 1906 werd bovengenoemde vereeniging door eenige sportlievende henge laars opgericht. Op dezen datum bestaat de club dus dertig jaar. In de laatste ledenvergadering werd met al- gemeere stemmen besloten, dit zesde lustrum niet te vieren. De leden wilden zich liever be palen tot- het uitzetten van pootvisch en het pachten van water, omdat men daar meer mee gebaat was. Besloten werd in het aan staande vischseizoen een grooten onderlingen wedstrijd te houden ter herdenking van dit jubileum. Dat deze vereeniging in Haarlem en omstre ken goed staat aangeschreven, blijkt wel uit het, groote aantal leden, namelijk ruim 500. De burgemeester van Haarlem is bescherm heer. Als een groote bijzonderheid mag nog ge meld worden dat de heer F. Hofsté op dien datum ook 25 jaar penningmeester is. Hij heeft deze functie steeds met groote plichts betrachting en trouw vervuld. Hij zal dan ook op 20 Februari in de jaai*vergadering, die in het gebouw ..Het Blauwe Kruis" wordt ge houden. worden gehuldigd. Hot bestuur hoopt dat. dc leden door een gr00to opkomst blijk van belangstelling zullen geven. Ook hoopt het. dat aan het eind van het jaar het leden tal 600 aal bedragen. Finland wint den Wijzigingen in het programma. estafette ski-loop. In ons vorig nummer hebben we al mede gedeeld, dat Finland den 4 x 10 K.M. Olym- pischen estafette ski-loop gewonnen heeft in een tijd van totaal twee uur 41 minuten 33 seconden. De volledige uitslag luidt: 1. Finland tijd 2 uur 41 min. 33 sec., 2. Noorwegen 2 uur 41 min. 39 sec., 3. Zweden 2 uur 43 min. 3 sec.. 4. Italië 2 uur 50 min. 4 sec., 5. Tsjeeho-Slowakije 2 uur 51 min. 56 sec.. 6. Duitschland 2 uur 54 min. 54 sec., 7. Polen 2 uur 58 min. 50 sec., 8. Oos tenrijk 3 uur 2 min. 43 sec.. 9. Frankrijk 3 uur 3 mm. 33 sec., 10. Joegoslavië 3 uur 4 min. 38 sec., 11 Amerika 3 uur 6 min. 26 sec. 12. Japan 3 uur 10 min. 59 sec., 13 Letland 3 uur 26 min 8 sec.. 14. Roemenië 3 uur 27 min. 50 sec., 15. Bulgarije 3 uur 29 min. 29 sec. Turkije heeft opgegeven. De vierde man is niet meer gestart, daar de ploeg reeds teveel achterstand had. Kunstrijden voor heer en. De wedstrijd verplichte figuren geëindigd. Karl Schafer winnaar. Karl Scliafer. GARMISCH-PARTENKIRSCHEN, 10 Febr (Bijz. Dienst A.N.P.) Maandagavond laat zijn in het Olympisch Kunstijsstadion de wed strijden in het kunstrijden voor heeren (ver plichte figuren) geëindigd. Zooals te verwach ten was, is de wedstrijd door den wereldkam pioen, den Oostenrijker Karl Schafer, met grooten voorsprong op de andere deelnemers, gewonnen. No. 2 was Wilson (Canada) 237,9 punten en No. 3 Sharp (Engeland) 237,7 pnt. GARMISCH-PARTENKIRCHEN. 10 Febl*. (Bijz. dienst A.N.P.) In het Olympisch pro gramma zijn verschillende wijzigingen aan gebracht- De indeeling van Woensdag luidt thans als volgt 8.00 uur: 3e en 4e rit 4-persoons bobs. 9.00 uur en 13.30 uur: Kunstrijden voor dames (verplichte figuren) in het Ijsstadion. 10.00 uur: 18 K.l ski wedstrijden. (Ski- stadion). 10.00 uur: 5000 Meter hardrijden op de Riessersee. 14.30 uur: IJshockey wedstrijd Canada Hongarije, gevolgd door Tsjeeho-Slowakije Zweden in het Ijsstadion 20.00 uur: IJshockey wedstrijd Duitschland Engeland, gevolgd door AmerikaOosten rijk in het Ijsstadion. Onderhoud met den N. O. C.-president. GARMISCH-PARTENKIRCHEN. 10 Febr. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). I11 hotel „Alpenhof" zetelt het I.O.C. Daar vonden wij den N.O.C.-president bereid, ons zijn indrukken omtrent het verloop der wed strijden mede te deelen. De heer Schimmelpenninck van der Oye was van meening. dat de Wintei'speien z.i. uitste kend georganiseerd waren. ..Dit is niet alleen mijn eigen opinie", aldus voegde hij eraan toe, „maar ook van alle andere leden van het I.O.C.met wie ik uit den aard der zaak deze dagen voortdurend in contact sta." „En wat denkt U van het sportieve gedeel te?" „IJshockey is en blijft toch maar een mooie sport, maar in de wedstrijden, die gespeeld zijn, is wederom duidelijk gebleken, hoe door en door de spelers getraind moeten zijn om in de internationale klasse, die hier aanwezig is, tot een behoorlijke prestatie te komen. Ik heb natuurlijk niet alle wedstrijden kunnen volgen, maar ItaliëVereenigde Staten b.v. was een zeer goede wedstrijd. Maar laten wij vooral niet vergeten, dat Ne derland voor wat de wintersport betreft, altijd gehandicapt is. Men noemt schaatsenrijden in Nederland een nationale sport, maar om te schitteren in de internationale schaatsen- rijderswereld moet er buiten Nederland ge traind worden, hetzij in Scandinavië, hetzij in Zwitserland. Hetzelfde is het geval met de bobbers. In Nederland is er totaal geen trai ningsmogelijkheid voor. Wat een moeite zit er niet altijd aan vast, welke financieele offers

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8