de OifmfUstke klimêmpdm. f&ÊmtTMmmmtèL. De Canadeesche IJshockeyploeg door Engeland geslagen. Groofer helderheid minder slijtage Schaatsenrijden. WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936 HAASLE M'S D A G B E 'A D 8 Sonja Henie de leiding bij het kunstrijden. De wedstrijden in het hardrijden. In een deel van ons vorig nummer konden we reeds den uitslag melden van den wed strijd in het hardrijden over 500 M., die zoo als te verwachten was door den Noor Bal- langrud gewonnen werd. Van de Nederlan ders reed Van der Scheer het best. Van der Scheer. Hieronder volgen over dezen wedstrijd nog eenige bijzonderheden: Dinsdagmorgen tien uur zijn onder be gunstiging van schitterende weersomstan digheden de wedstrijden om het Olympisch kampioenschap in het hardrijden begonnen niet een afstand over 500 meter. Scheidsrechter was onze landgenoot, de heer G. W. A. van La er. die door verschei dene tijd waarnemers en baanrechters werd terzijde gestaan, Er werd in achttien series, gereden. Het ijs was vrij hard en daardoor stroef, hetgeen de tijden ongunstig beïn vloedde In 'de eerste serie startte reeds direct een- landgenoot, nl. Blaisse tegen den Noor Krog. Blaisse had het eerst de buitenbocht: voor de open tribune moesten de rijders van baan verwisselen, Krog nam dadelijk de leiding en won in den schitterenden tijd van 43.5 se conden. Blaisse een heel eind achter zich latend, die een tijd noteerde van 46.9 secon den. In de zesde serie kwam Ballangrud tegen den Belg de Ligne uit. De Noor was onge twijfeld gehandicapt door het feit, dat hij tegén een buitengewoon zwakken tegenstan der uitkwam, die bovendien nog de pech had te vallen. Ballangrud moest dus vrijwel den geheelen afstand alleen afleggen, maar toch maakte hij den besten tijd van den dag. nl. 43.4 sec., welke tijd, naar later zou blijken, voldoende was om den titel van Olympisch kampioen op de 500 nieter te veroveren. In de negende serie kwam onze landge noot Van der Scheer uit tegen den Fin Va- senius. Van der Scheer had het eerst de bin- nenbocht; luide aangemoedigd door de vele Hollanders op de tribunes, die „hup Holland" schreeuwden, slaagde hij er in den Fin goed bij te houden. Bij het verwisselen kwam Va- senius aanzienlijk' voor; deze laatste no teerde een tijd van 44.9 sec. De tijd van Van der Scheer was 45.7 sec. Een heel eind bo ven het Nederlandsche record van 44.3 sec., dat de Zutfenaar onlangs te Oslo heeft ge vestigd. Onze landgenoot Dijkstra startte tegen den Letlander Bersinsch. Dijkstra had het eerst de binnenbocht en lag daarbij voor. doch bij het ingaan van de laatste bocht haalde Ber sinsch hem in. De tijd van Dijkstra was 46.7 sec.: ook hij heeft zijn eigen besten tijd niet kunnen verbeteren. In de laatste der achttien series kwam Langendijk uit tegen den Tsjech Tuniovsky. Langedijk won deze serie in den tijd van 46.7 sec., terwijl de Tsjech er ruim één se conde langer over deed. Toen het eindresultaat bekend werd ge maakt, werd Ballangrud door het duizend koppige publiek luide toegejuicht, De 4-persoons bobwedstrijden. Dinsdagmorgen vroeg zijn bij prachtig vrie zend weer de Olympische bobwedstrijden voor de vieren begonnen. Er verschenen negentien ploegen aan den start. De belangstelling op de tribunes was zeer groot. Het eerst vertrok de „Amerika II". Deze nam de Bayernkurve zeer goed, doch maakte geen bijzonderen tijd. Hierop volgde de „Tsjecho- Slowakije I", die een oogeablüc boven d£J» rand uitkwam, doch goed door de bocht ging. De bob slingerde sterk, waarna werd gestopt, zoodat zij de finish niet bereikte. De bob „België I" nam de bochten op uitstekende wijze. „Frankrijk II" verloor den remmer en kon niet worden geklasseerd. „Roemenië I" was niet aan den start verschenen, daar een lid der bemanning was geblesseerd. „Oostenrijk II" kwam goed door. „Amerika I" maakte tot in honderdsten sec. denzelfden tijd als „Ame rika II". „Italië II" leverde evenals „Italië I' een goede prestatie. Zwitserland II Olympisch kampioen vierpersoons bobslee. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 12 Februari (Bijz. Dienst A.N.P.) Eindresultaat vierper- soonsbob 1 en Olympisch kampioen Zwitserland 2 (Mussy) tijd 5 min. 19.85 sec. 2. Zwitserland I (Capadrutt) 5 min. 22.73 sec. 3. Engeland I (Mac Evoy) 5 min. 23.41 sec. 4. Ver. Staten I (Stevens) 5 min. 24.13 sec. 5. België 2, 5 min. 28.02 sec. 6. Ver. Staten 2, 5 min. 29 sec. 7. Duitschland I 5 min. 29.07 sec. DE TOESTAND DER NEDERLANDSCHE BOBBERS. Naar wij vernemen gaat de toestand van de drie Nederlandsche bobbers, die bij het trainen met de 4-persoons bob, verleden week zoodan.^0 kwetsuren hebben opgeloopen, dat zij van verder deelnemen moesten afzien, vooruit. Hoewel zij zich nog niet vrij kunnen bewegen en nog rust moeten houden, moch ten zij 't 'bed verlaten; zij vertoeven nog steeds in het landhuis van het hotel Riessersee. Het gipsverband om de knie van E. van de Pol en om den enkel van Bulten is nog steeds niet verwijderd. De bloeduitstorting in den enkel van Metzelaar schijnt het snelst tee zul len genezen. De drie geblesseerde bobbers hebben Dins dag in het landhuis van de Riessersee bezoek gehad van den Nederlandschen consul te München, den heer Dycerick, die zich van hun toestand op de hoogte stelde en wiens bezoek door de bobbers zeer op prijs werd gesteld Het kunstrijden voor dames. SONJA HENIE AAN DE SPITS. Dinsdag werd een begin gemaakt met het Olympisch toumooi kunstrijden voor dames. Van de 33 ingeschreven deelneemsters zijn er 7 niet aan den start verschenen, Tot hen behooren de drie Duitsche kunstrijdsters Maxie Herber, Irmi Hertung en Lydia Veicht, alsmede de Hongaarsche kampioene Nadie Szilassy. De conditie van het ijs was buitengewoon goed. Des avonds waren acht van de twaalf ver plichte figuren voltooid. Het is natuurlijk heel moeilijk een tusschentijdschen stand op te maken, maar toch kan worden vastgesteld dat Sonja Henie en Cecillia Colledge met een flinken voorsprong aan het hoofd staan van het klassement. Verwacht mag worden, dat de beslissing, voor zoover het de verplichte figuren betreft, tusschen hen beiden zal worden uitgevochten. Sonja Henie verkreeg een kleinen voorsprong op haar Engelsche concurrente. Het Japan- sche wonderkind Etsuko Inada heeft bij de Europeesche kampioenschappen te Berlijn veel geleerd. Na haar aanvankelijke zenuw achtigheid, welke echter na de vierde figuur verdween, behaalde zij een zeer goed resul taat, zoodat zij op de zesde of zevende plaats zal staan. Cecilia Colledge kreeg een iets betere waar deering dan bij de Europeesche kampioen schappen te Berlijn, zoodat zij erin slaagde Sonja Henie heel dicht te naderen. Bede rijdsters muntten vooral uit bij de groote figuren, die bijzonder zuiver op het ijs wer den geteekend. Zij legden een groote mate van beheersching aan den dag, terwijl zij -de zware taak met. een groote gemakkelijkheid vervulden. Dinsdagmiddag is een begin gemaakt met 't Is toch maar fijn, dat je wasch er zóó kraak helder en hagel-wit uitziet als ze met Sneeuwwit- gloor behandeld wordt. /muwitglddiL- irtzekt AJMB>C N.V. Zeepfabriek v/h. De Haas S v. Brero, Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) de demi-finale van het Olympisch ijshockey- tournooi. Voor groep II stonden op de Ries sersee tegenover elkaar Het IJshockey-tournooi. AmerikaTsjecho Slowakije. De ontmoeting eindigde in een 20 (00, 20, 00) overwinning voor de Amerika nen. Ongeveer tegelijkertijd had op een tweede veld op de Riessersee de ontmoeting ZwedenOostenrijk plaats, eveneens voor groep II van de demi- finale. De Zweden slaagden erin in het eerste speelkwartier de leiding te nemen met 10. Het tweede speelkwartier bleef zonder doel punten, evenals het derden 10 (10, 00, 0—0). DuitschlandHongarije 21 (00, 10, 1—1). Het eerste kwartier deed het Duitsche team verwoede aanvallen. Het zag ernaar uit alsof de Duitscheiu hun tegenstanders onder den voet wilden loopen, zoodat dezen hun uiter ste krachten moesten inspannen om aan het offensief weerstand te bieden. Het eerste kwartier eindigde met 00. Ook in het tweede kwartier oefenden de Duitschers een sterken druk uit op het doel. In 'de tiende minuut slaagde Bethmann Hollweg er in na een prachtigen aanval Duitschland de leiding te bezorgen. De Hon garen waren voortdurend genoodzaakt zich op-verdedigen toe. te leggen, en tegen het einde van het kwartier kreeg hun spel een ietwat ruw karakter. (10). De Duitschers slaagden er in het slotkwar- tier in hun tempo nog te verhoogen en weer moesten de Hongaren alles in het werk stellen om hun doel schoon te houden. In de zevende minuut is het Jaeiiicke, die den voorsprong van Duitschland tot 20 vergroot. In de laatste 1\'2 minuut kwamen de Hon garen iets opzetten. Zij trachtten met man en macht de eer te redden, doch Egginger wist steeds hun aanvallen af te slaan. Einde lijk slaagde Miklós er een minuut voor het einde in een tegenpunt te scoren (21). Canada door Engeland met 21 geslagen. Het programma van Dinsdag werd besloten met de ontmoeting EngelandCanada in het Ijsstadion, welke een uiterst spannend ver loop heeft gehad en die is geëindigd met een verrassende overwinning van het Engelsche team, met 21 (11, 00, 10). Na 30 seconden reeds scoorde Davay het eerste doelpunt voor Engeland. De Canadee- zen waren geheel overrompeld, doch zij her stelden zich onmiddellijk en trachtten met ongelooflijk vlug spel dadelijk revanche te nemen. Dit mislukte echter, daar de Engel sche verdediging uitstekend optrad. Canada speelde voortdurend voor het En gelsche doel; eindelijk gelukte het Hom den gelijkmaker te scoren. Met den stand van 1i er. een duidelijke meerderheid van Ca nada eindigde dif gedeelte. (11). In het tweede kwartier werd het tempo nog meer opgevoerd. De Canadeezen maakten een iets vermoeiden indruk, de Engelschen zetten taai door en deden dappere aanvallen, doch de Canadeesche doelman hield alle schoten. (0—0). In het laatste kwartier zetten de Canadeezen er alles op. Hun optreden was ongehoord. Drie, vier, en vijf spelers lagen op den grond en nog steeds was de strijd onbeslist. De Ca nadeezen stormden daarop met vier man op het Engelsche doel af, maar het Engelsche team weerde zich met alle krachten; een hal ve minuut voor her einde deed het nog eens een snellen uitval. Er ontstond een scrim mage voor het Canadeesche doel en plotseling suisde de puck in het net. De Canadeezen waren met 21 geslagen. In de laatste 25 seconden trachtten zij nog den strijd onbe slist te doen eindigen. Het gelukte hun echter niet, daar de Engelschen zeer goed verdedig den en zoo werd deze 21-overwinning van Engeland de sensatie van den dag. Het win nende punt voor Engeland bleek te zijn ge scoord door Brenchjey. (l0). Duitschland en Engeland staan nu op de eerste en tweede plaats van groep A, vóór Canada en Amerika. JEUGDGROEPEN NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. Een bijzonderheid, waardoor de Olympi sche Spelen 1936 zich van hun voorgangers nullen onderscheiden, is o.a. dat het organi- seerend comité aan de deelnemende landen een uitnoodiging heeft gericht, een aantal jeugdige athleten (1518 jaar) naar de Spe len te zenden, welke de Spelen gratis zullen kunnen bijwonen. Deze groepen, welke voor elk land uit 30 deelnemers zullen bestaan, staan onder leiders van eigen nationaliteit. Het bestuur van het N.O.C., heeft aan de K.N.A.U. het verzoek gericht, om voor haar aandeel in deze groep drie jeugdige athleten aan te wijzen In overleg met de Centrale Commissie voor Schoolathletiek is dezer dagen door de ÏS.N.A.TJ. de volgende keuze gedaan: Wunderink (Olympia Deventer) juniores- kamploen 1935 over 100 meter; Hulskes (A.V. 1923) Amsterdam, j unioreskampioen 1935 speerwerpen en discuswerpen, en van Re> nesse (H.A.V. Haarlem), junioreskampioen 1934 en 1935 hoogspringen. SCHAKEN. DR. ETJWE EN D ALJECHIN IN OOSTENRIJK. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Dezen zomer zal, zooals onze lezers weten door onzen populairen landgenoot, den we reldkampioen in het schaken dr. Max Euwe in Oostenrijk tegen den pas te Amsterdam door hem verslagen ex-wereldkampioen dr. Aljechin gespeeld worden. O.p 20 Februari zal Aljechin op den berg Senimermg, twee uur sporens ten zruiden van Weenen, aankomen teneinde daar met den heer Zimdin, den directeur van het Semmeringhotel Panhans, die den wedstrijd financiert, een schriftelijk contract te sluiten. De wedstrijd, die uit dertig partijen bestaat, zal in Juni en in Juli ten deele op den Semmerinp' en ten deele in de Oostenrijksche hoofdstad plaats hebben. Dr. Aljechin zal op Zondag 23 Februari een lezing voor den Wiener Schachverband houden en op 24 dezer tegen verschillende Oostenrijksche schakers van naam simul taan spelen. Het zilveren feest van R. C. H. Blijkens een mededeeling in „Ons Racing- nieuws" is de feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van R. C. H. uitgesteld van 29 Februari tot 21 Maart a.s. Door ver schillende omstandigheden waren er voor R. C. H. geen avonden voor repetitie in den schouwburg beschikbaar, zoodat het onmoge lijk was, de revue op 29 Februari op te voe ren. De volgende data zijn nu vastgesteld: 21 Maart opvoering van de revue uitsluitend voor leden en genoodigden; 24 Maart voor dona teurs, juniores en aaspiranten; 26 Maart vóór het publiek. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van J. B. Sluiter Jr., Ph. F. Amelung Sr. wint van M. van Leeuwen; H. Greeuw wint van P. J. van Dartelen. Tweede klasse: J. Balk wint van L. Kisch, J. Wielenga remise met C. Kool; D. Schrijne- makers wint van G. Bakker; I. Risseeuw wint van Th. C. v. d. Sluijs, K. Olij wint van J. J. Groenewoud; A. Kiel remise met J. Otter. Derde klasse: J. M. Rutgers remise met A. M. Reedijk, M. Zuxel wint van G. van Lange- laar, J. Merts wint van J. H. Spoor. Jac. Fr. van Garderen wint van J. v. Spruijt, O. T. Glaser remise met W. Jonkhof, H. W. C. van Rhoon wint van M. Kuipers. Reserve derde 'klasse: G. J. Steen-kist wint van A. M. Verpoorten. „HET OOSTERKWARTIER". De wedstrijden om het clubkampioenschap der Damvereeniging- „Het Oosterkwartier" werden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: W. Bel remise met E. J. F. Abbevé; J. Balk wint van II. Beek; F. van Bahlen wint van J. Flink, M. Visser wint van C. M. Beck; Y. de Jong wint van W. de Jong, J. Balk wint van A. Nijssen, A. Vos wint van J. Flink, P. v. d. Putten-J. v. d. Kodde afgebroken; Chr. Nieuwenhuis wint van J. Flink; A. Vos wint van H. Beck, A. Nijssen wint van F. van Bahlen. „Het Oosterkwartier" zal eiken Donderdag avond een cursus houden over het damsnel in haar clubgebouw Zomervaart. COMPETITIE HAART,Ft ""THE VEREENIGINGEN. De wedstrijd Haarlemse he Damclub IV Damver-eenigin™ „Het Oosterkwartier" I ein digde met een 117 overwinning voor eerst genoemde. M /CWEtli/Jvkl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rott, n. N. York p. 9 Lizzard. Bschdijk 9 v. Roti te New-Orleans. Maasdam, 10 v. New-York n. Rotterdam. Leerdam, 11 van Rotterdam te Velsen. HALCYONLIJN Stad Haarlem 10 v. Vlaardingen te Servola. Stad Dordrecht, Melilla n. Rott. 12 (10 n.m.) te II. v. Holland verw. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk 11, Calcutta n. Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 11 van Algiers. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 11 van Port Natal HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 10 v. Santpond. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 11 v. Shanghai. Grootekerk (uitreis) 11 van Suez KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 11 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kertosono, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Kota Inten (uitreis) pass. 10 Ouessant. Baloeran (uitreis) 11 van Port Said. Buitenzorg 11 v. Batavia te Rotterdam. Kota Radja.(thuisreis) 10 van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, Japan n. Rotterdam 10 te Singa pore. Patroclus, Japan n. Rott. 9 v. Shanghai. Theseus, Batavia n. Amsterdam p. 9 Gibral tar; Benvenue, Japan n. Rott. 10 v. Colombo. Antilochus, Rott. n. Japan 10 (12.43 n.m.) 120 mijl Z.O. v. Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisreis) p. 9 Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 11 te Genua. Salabangka, 11 van Amsterdam in. Schiedam KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Aurora, 10 v. Santander te Leixoes. Fauna. Valencia n. Amsterdam p. 10 Oues sant. Ganymedes, 10 v. Vostizza n. Amsterdam. Telamon, 10 v. Jaffa te Alexandrië. Hebe, W.-Indië n. Amst. 10 (v.m.) 400 mijl N. v. Terceira. Trajanus, 10 v. Barcelona n. Malta Ulysses, 10 v. Izmir te Stamboul. Stuyvesant, 9 v. Curagao n. Pto. Cabello. In Haarlem en Omstreken Hoewel het er Dinsdag veel op leek, dat de vorst weer afscheid zou nemen (de banen in Heemstede en van St. Moritz moesten zelfs ontruimd worden), is zij toch weer terugge keerd. Er kon dus vanmorgen vroeg weer schaatsen worden gereden, maar of die vreug de lang zal duren, valt te betwijfelen, want vanmorgen tien uur stond de thermometer precies op nul. De politie zag zich Dinsdagmiddag half vier genoodzaakt, het ijs te ontruimen in Schoter singel, Kloppersingel, Brouwersvaart en in den vijver aan de Vijverlaan, omdat het daar over al te gevaarlijk werd, Te Haarlem De banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan zouden heden morgen worden opengesteld, maar bij nader inzien besloot het bestuur, de hekken toch maar gesloten te houden. Het ijs was te zwak. De banen van St. Moritz aan de Amster- damsche Vaart werden vanmorgen negen uur opengesteld, maar reeds na een uur moesten ze weer gesloten worden, omdat het ijs te zacht werd. Te Beverwijk. De beide Beverwijksche ijsbanen, die ge legen zijn achter het Gem. Sportpark te Be verwijk, zijn hedenmorgen opengesteld en zullen den geheelen dag geopend blijven. Wan neer het ijs zich goed houdt zullen de banen ook vanavond geopend zijn. Te Velsen. De ijsbaan in IJmuiden, die gisteren door het drukke rijden stukgereden is, is in den afgeloopen nacht opnieuw besproeid, zoodat de gaten weer dicht zijn. In verband met het zachte weer zal de baan pas hedenavond voor het publiek geopend worden. De banen in den polder zijn den heelen dag geopend. Ook hier is het ijs niet best. Te Heemstede De banen van de ijsclub „De Volharding" te Heemstede zijn vanmorgen vroeg eveneens opengesteld, daar zouden de aangekondigde wedstrijden plaats hebben. De mogelijkheid bestaat, dat ook hier een kink in den kabel komt. In -dit geval leze men de verdere mede- deelingen onder Laatste Berichten in dit num mer. Des avonds waren de banen in Groenendaal weer voor de leden van „De Volharding" ge opend, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Als de vorst blijft aanhouden, dan zullen Donderdag de provinciale wedstrijden schoon- rijden op de banen van „De Volharding" plaats hebben. Voor liefhebbers van rijden is vandaag de baan in Groenendaal nog geopend. Te Zandvoort Dinsdag werd op de Rinko-ijsbaan den ge heelen dag en ook 's avonds druk gereden. Het ijs hield zich uitstekend. Woensdagmorgen 10 uur werd de ijsbaan van de Zandvoortsehe IJsclub geopend.. De baan, die een buitenomtrek heeft van ruim 500 meter is door de gunstige ligging tusschen de hooge duinen wel een van de mooiste uit den omtrek. Ook hier is het ijs in zeer goeden staat. De nieuwe ijsbaan in Plan Noord te Zand voort zou heden tot twee uur voor de leden ;eopend zijn. Te Haarlemmermeer Van de ijsbanen te Hoofddorp en Zwanen burg, die Dinsdag geopend werden, werd een vrij druk gebruik gemaakt. Verder werd hier en daar op tochten en slooten gereden, terwijl sommigen zich zelfs per schaats op het nog onbetrouwbare ijs in de Hoofdvaart hadden begeven. Dit was echter groote waaghalzerij, omdat op sommige plaat sen de vaart nog geheel open lag. Met uitzon dering dan van de landijsbanen, waar het ijs in vrij goede conditie verkeert, is het niet overbodig, tegen het overige ijs in Haarlem mermeer ernstig te waarschuwen. Te Hillegom De ijsbaan van „Hillegom Vooruit" werd Dinsdagmiddag opengesteld, doch reeds te 4 uur moest de baan worden ontruimd, omdat door den grooten toeloop de toestand van het ijs zoodanig was, dat doorrijden ontoelaatbaar geacht werd. Het ijs in de slooten en vaarten in deze 'ge meente is nog onbetrouwbaar. Te Spaarndam De banen van de IJsclub „Nova Zembla" te Spaarndam zijn vanmorgen tien uur voor de liefhebbers opengesteld. De bedoeling is om ze tot vanavond tien uur geopend te houden. Als dooi het tenminste niet onmogelijk maakt. Elders in het land. Dinsdag zijn reeds verscheidene ijsbanen geopend, doch heden zullen zeker nog meer dere haar hekken open stellen. Het aantal uitgeschreven hardrijderijen in Friesland is geweldig gestegen. Het prijzengeld is reeds de f 2000 gepasseerd. De vijf voornaamste wed strijden zijn: voor uitgenoodigde vrouwen te Stiens, rijderijen voor vrouwen te Heerenveen, kampioenschap van Friesland voor vrouwen te Leeuwarden, en een reederij' voor mannen te Rijperkerk op de Groote Wielen. Gevaarlijk lek in onder- grondsche gasleiding. Dienstmeisje bewusteloos geraakt. DEN HAAG, 11 Februari. (A.N.P.) Heden ochtend te zes uur ontving de politie van den heer De H., wonende Mauvestraat 25 in Den Haag, telefonisch bericht, dat in zijn huis een sterke gaslucht zich had verspreid en dat dien tengevolge de 19-jarige inwonende Duitsch dienstbode H. D. bewusteloos was geworden. Bij onderzoek bleek, dat zeer vermoedelijk een ondergrondsch lek in de leiding van den gastoevoer was ontstaan, daar na afsluiting van den gasmeter in het huis het gas bleef toestroomen. Inmiddels werden ook de om wonenden op het gevaar attent gemaakt en werden de noodige maatregelen te hunner beveiliging getroffen. Het dienstmeisje, wier toestand niet ernstig is, is naar het R.K.- ziekenhuis overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8