W<it is cLie rüeuuïe HONIG'S KALFSSOEP Radiomuziek der week Nieuwe Uitgaven Pau! Muni en zijn grime. ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 HAAREEM'S DAGBE'AD Romantiek in Palace: ,De Graaf van Monte Christo" ,.De graaf van Monte Christo1' behoorde met „De drie musketiers" tot de groote suc cessen van Alexander Dumas. Velen onzer lezers zullen met den aard van zijn werken op de hoogte zijn, want deze Fransehe ro manticus heeft ook in ons land steeds een groote schare enthousiaste bewonderaars ge had. Heel veel behoeven wij dan ook ver moedelijk niet ter inleiding van deze film te zeggen. Het is een lange aaneenschakeling van avonturen en wij ontmoeten er al de ridderlijke en onriddelijke figuren in, die daarbij hun respectievelijke verheven en laaghartige rollen plegen te spelen. Dumas voert ons om een greep uit den inhoud te doen naar zee, waar op een schip in een onstuimigen nacht de grondslagen voor een boos complot worden gelegd, naar de onder - aardsche kerkers van het Chateau d'If, waar twee onschuldige gevangenen zich heimelijk pogen uit te graven, naar een onbewoond eiland met verborgen schattenen na tuurlijk zijn er ook de intriges, de duels en, niet te vergeten de liefdeshistories, die hun zeer belangrijk aandeel in den roman heb ben. De film heeft de typische sfeer, die over deze pretentielooze romantiek hangt goed Robert Donet, die de hoofdrol speelt in „De graaf van Monte Cristo". getroffen en zoo leven we dan mee met de talrijke wederwaardigheden van kapitein Dantes, alias graaf van Monte Christo, alsof we er zelf ten nauwste bij betrokken zijn. Hetgeen het beste bewijs is, dat er spanning in de handeling zit. Het komt onsechter voor, dat sommige tafereelen wat te zeer ge rekt zijn, terwijl hier en daar ook de dialoog wat gesnoeid had kunnen worden. Een dei- beste gedeelten van de film vormt ongetwij feld de rechtsscène aan het einde, waar de „graaf" van verdachte tot beschuldiger wordt en de openbare aanklager zich plotseling de rol van beklaagde ziet toebedeeld. Dit is een scène vol geest en fijnen humor. Hier vooral laat de vertolker van de hoofdrol, Robert Donat, zien wat hij waard is. Er kan ove rigens gezegd worden, dat Donat door de ge- heele film voor ons verschijnt als een Dumas- figuur in optima forma. Zijn vrouwelijke partner is de charmante actrice Elissa Landi. Wie van ouderwetsche romantiek houdt zal ongetwijfeld in „De graaf van Monte Christo" een kolfje naar zijn hand vinden. In het voorprogramma vertoont Palace o.m. de bisschopswijding van Mgr. Huibers en een serie „snapshots" van het ijsvermaak in verschillende deelen des lands. In het buitenlandsche journaal zijn inte ressante momenten opgenomen van de Olympische Winterspelen te Garmisch-Par- tenkirchen. Greta Garbo, Fre- deric March, Freddie ipf/i Bartholomew en Ba- Kan[roj|, Jill sil Rathbone blijven mS Luxor-Theater, waar I^bF film Anna Karen!- Pgjp pf na is geprolongeerd, L Cl- ,y,< ,^cTy^' meer dan eens schre- ven is de film door natuurlijk domineert. apvta r.ARRO Het voorprogram- GRETA GARBO. ma yan ,het Luxor- Theater is veranderd voor zoover het de journaals betreft, die de laatste gebeurtenis sen van overal laten zien. De ontzettende vorst in Amerika doet onze verlangens naar het dalen van het kwik ook weer een beetje dalen, ofschoon er wel heel wat moet gebeuren eer het hier ook zoo erg is. De brand in de filmstudio's te Elstree is ook vastgelegd, waarbij een goed overzicht wordt verkregen van den geweldigen omvang en last not least zijn er de spannende op namen van de Olympische winterspelen, zooals het vliegensvlugge ijshockey in het speciaal daarvoor aangelegde stadion. n ,De familie van mijn vrouw in Frans Hals. Naar aanleiding van het groote succes, dat „De familie van mijn vrouw" bij vorige ver tooning heeft gehad, heeft het Frans Hals Theater de goede gedachte gehad, weer met deze film te komen. Er is weer geschaterd om de allerdwaaste situaties en de zotte verwikke lingen en misverstanden, waarvan deze film aan elkaar hangt. Dr. Nix van Joh. Kaart is natuurlijk ook nu weer hèt succes. De grootste vreugde beleven de toeschouwers van de film als Dr. Nix in actie is, hij is altijd even ko misch. Dat Sylvain Poons een prachtige part ner in dat genre is, behoeft eigenlijk niet eens gezegd te worden. Daar de film bij vorige gelegenheid reeds uitvoerig is besproken, behoeven we niet meer in finesses te treden. Ieder weet dat deze Ne- derlandsche film met de bekende Nederland- sche acteurs en filmartisten een film is. die ieder moet gaan zien, waar de vroolijkheiö hoogtij viert. Een zeer uitvoerig Paramount Nieuws opent den avond met o.a. de Olympische Winter spelen in Garmisch Partenkirchen, den voet balwedstrijd Frankrijk—Tsjecho-Slowakije. die door de Franschen met 30 verloren werd, enz. Een filmpje: „Wie niet sterk is, moet slim zijn" brengt ons in eenige filmstudio's en in een cabaret, waar we eenige belangwekkende nummers zien uitvoeren. Johan Kaart met zijn wagentje in „De familie vaii mijn vrouw". De pijpers vap het corps mariniers uit Rotterdam, begeleid door het Haarlcmsche politiemuziekcorps dat fakkels droeg, op de Groote Markt voor het Rembrandt Theater. Gala-Voorsfelling van de K18 in Rembrandf Theafer. Rembrandt-Theater heeft Vrijdagavond de gala-voor.stelling beleefd ter gelegenheid van de vertooning van he film „20.000 mijlen over zee", ae film die een reisbeschrijving is van de tocht van Hr. Ms. K XVIH. Nadat de pijpers van het corps mariniers uit Rotterdam een feestelijke ommegang door de stad hadden gemaakt, begeleid door het politiemuziekcorps, dat met fakkels aan deze muzikale rondgang een bijzonder aan zien gaf, werd een begin gemaakt met deze speciale voorstelling. Honderden menschen waren op de Groote Markt verzameld om getuige te wezen van de aankomst van het muziekcorps dat langs de geheele route veel bekijks trok. Van het station ging het door de Kruis straat en den Kruisweg naar de Groote Markt, om vervolgens door de Koningstraat, Gier straat. Groote Houtstraat. Anegang en Klok huisplein naar het Rembrandt Theater te trekken. Onder de genoodigden in het Rembrandt Theater merkten wij onder meer op Mr. Slin- genberg, minister van Sociale Zaken, den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk, burgemeesters van gemeenten uit de omstreken: Jhr. Mr.- C. J. A. den Tex van Bloemendaal. Jhr. J. P. W. vaii Doorn van Heemstede, Baron K. J. G. Hardenbroeck van Bennebroek, Mr. D. F. Pont van Hilïegom, de wethouders van Haarlem: de heeren W. J. B. van Liemt, W. Roodenburg, A. G, Boes, den secertaris van de Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken. Jhr. J .C. Mollerus, den consulair agent van Frankrijk, den heer J. H. Sauveur, den commissaris van politie te Haarlem, den heer E. H. Tenckinck en vele andere politieautoriteiten, den directeur van de Noord Zuid Hollandsche Tramweg Maat schappij Ir. W. J. Burgersdijk, den inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, den heer H, v. d. Weyer, den direc teur van het Frans Halsmuseum, den heer G. D. Gratama, den directeur van Multifilm, den heer J. C. Mol en vele anderen. Nadat eerst eenige journaals waren ver toond, waarin vooral de reportage van de win terspelen voor de Olympische kampioen schappen zeer de aandacht trok. kwamen ae pijpers en het muziekcorps der Haarlem sche politie op het tooneel, die eenige mu zieknummers lieten hooren, hetgeen een langdurig en luid applaus tengevolge had. Daarna kwam Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, oud-wethouder van Haarlem en vice-voorzitter van de Koninklijke vereeni- ging „Onze Vloot" voor het voetlicht, die een korte inleidende rede hield over de film K 18. De heer Heerkens Thijssen bracht lof aan den luitenant ter zee tweede klasse, den heer M. S. Wytema, voor de vaardige en kunstzin- (Adv, lngez. Med.) EEN VOORBESPREKING DOOR KAREL DE JONC Beethoven's Vioolconcert, het eenige concert dat deze meester voor een strijkinstrument met orkestbegeleiding schreef, is nu niet be paald een zeldzame verschijning op de pro gramma's van concertinstituten en omroep- vereenigingen. Maar het geldt, ondanks al het vele wat er vóór of er na geschreven is, nog altijd als de meest nauwkeurige peilschaal voor de techniek en het algemeen-muzikale inzicht van een violist. Wie geacht wordt dit vioolconcert in de hoogste perfectie gespeeld te hebben, kan deze meening als een soort van violistischen adelsbrief beschouwen en uit het bewust zijn hiervan zullen wel vele vertolkingen hun oorsprong genomen hebben, Of Andries Roodenburg reeds de vereischte technische en geestelijke rijpheid bezit, zullen we Zondag kunnen hooren. Eenigszins zekere voorspellingen daaromtrent kan men bij een nog jong en nog zich ontwikkelend talent niet geven, maar toch zou ik geneigd zijn het, althans voorloopig. maar op de vertolking van Adolf Busch (Kalundborg, Donderdag) te houden. Misschien zal deze of gene het inte ressant vinden, beide voordrachten onderling te vergelijken. Ten aanzien van Beethoven's Hammerkla- viersonate top. 106) zou men soortgelijke op merkingen en restricties kunnen maken. Ik meen dat het Hans von Biilow was, die eens gezegd heeft dat geen pianist vóór het be reiken van den 30-jarïgen leeftijd dit werk in 't openbaar moest spelen; er wordt een geestelijke bezonkenheid, een levenservaring voor vereischt, die jongere menschen over 't algemeen niet kunnen bezitten. Nu is George Renesse nog een heel eind van de 30 jaar af en toch heeft hij zich reeds verleden jaar er in 't openbaar aan gewaagd. Over zijn ver tolking heb ik van meerdere zijden het oor deel hooren uitspreken, dat hij in 't Adagio Beethoven's geest niet benaderde; dat hij het ver-Chopiniseerde en het tempo er van on matig rekte, en als we in het radioprogram- van Zondag de voor de uitzending der Sonate op. 106 toegemeten tijd zien kunnen we vreezen dat de toen uitgeoefende critiek hem nog niet tot andere gedachten gebracht heeft. Immers, bij inachtneming van normale tem po's eischt deze Sonate een speeltijd van 40 minuten, of iets daarboven; de aangegeven 47 minuten moeten dus door verlangzaming verkregen worden en waar zijn technische be kwaamheid hem er niet toe behoeft te ver leiden deze verlangzaming op de Allegro's toe te passen moeten we aannemen dat het Ada gio, het meest verheven en meest diepzinnige lied der smart, dat de klavierlitteratuur telt, in casu het kind van de rekening zal worden. Alle ech te Beethoven-bewonderaars mogen dus op hun hoede zijn en in aanmerking ne men dat het door Beethoven aangegeven tempo der 6/8 maat voor elke 8ste ongeveer de snelheid van een kalme wandelpas be teekent en dat, hoezeer ook de speler het stuk volko men doorvoelen en telkens weer mede beleven moet, elk spoor van werkelijkheid en senti mentaliteit hier misplaatst geacht dient te worden. Betreffende den bouw van het groot- sche werk nog enkele bijzonderheden: De meeste motieven in de 4 hoofddeelen zijn uit het tertsinterval ontwikkeld. De terts kan ook decime (octaaf 4- terts) zijn. Met een stijgen den decime-sprong vangt het eerste hoofd deel, vangt ook het thema der slotfuga aan, met een stijgenden tertsgang Scherzo en Adagio. Die van 't Adagio is door Beethoven op aanraden van zijn leerling Ries vóór het eigenlijke hoofdthema geplaatst. De Finale begint met een Inleiding die als een vrije im provisatie klinkt Het is alsof de zwoele atmos feer, waarin het Adagio eindigde, zich ont spant, de samengepakte wolken zich verdee- len, als werden ze door plotseling ontstane wervelwinden verstrooid. Uit den chaos wordt dan het energieke, met decimensprong en triller aanvangende fuga thema geboren. De 3 stemmige fuga is zeer vrij („con alcune Ii- cenze") behandeld. Zij wordt door twee uit ander materiaal dan het thema gevormde intermezzo's afgewisseld, later nog door een fugato in langer notenwaarden, welks thema vervolgens met het eerste thema tot dubbel- fuga gecombineerd wordt. Vele contrapunti- sche kunstgrepen worden in dit stuk aange voerd, b.v. de vergrooting van het thema, de omkeering ervan, later thema en omkeering tegen elkaar. Een zeer zeldzaam voorkomende kunstgreep, die bij het hooren moeilijk te her kennen is, is het achterste-voren optreden van het thema (in „kreeftbeweging") dat in 't midden van het stuk aangewend is. Hier eindigt het thema dus met den triller en den nu naar beneden gerichten decime-sprong. Men kan trachten na te gaan wat de verdere uitwerkingen dezer kreeftbeweging op de be- standdeelen van het thema zijn, en hoe Beet hoven de brokstukken tegen en over elkaar smijt als een Titaan, die met rotsblokken kegelt. Nog twee Zondaguitzendingen wil ik noe men: die van Strauss' opera „Salomé" uit Brussel VI. en die van Schumann's „Das Pa radies und die Peri" uit Stuttgart. Een grooter contrast dan tusschen deze beide werken be staat is welhaast niet denkbaar. In Schu mann's naar het gedicht van Thomas Moore getoonzet werk is alles liefelijkheid en edel streven; het geheel schijnt eer een liedercy clus dan een werk voor orkest, koor en soli. Bij Oscar WildeRich. Strafuss is alles ver dorvenheid: de geest en de muziek. Ik heb deze opera een goede 25 jaar geleden gezien en gehoord; men sprak toen van „gedruisch- kunst". Strauss ging voor dien tijd al heel ver; sommigen zijn er nadien in geslaagd nog veel onaangenamer gedruischen door muziekin strumenten en slagwerk te doen verwekken en die onder den naam van muziek te lan- ceeren. Er is altijd baas boven baas. Van de uitzendingen op Maandag wijs ik in 't bijzonder op die van Hilversum I, die aan werken van Pijper en Dresden gewijd is, en wel omdat er vooraf door Piet Tiggers inlei dingen voor gegeven worden en de luisteraar dus misschien van dingen die hem vreemd aandoen opheldering en daardoor waardee ring er voor zal krijgen. Ik hoop dat Tiggers in dit opzicht succes zal kunnen boeken Het verschil tusschen beider persoonlijkheid zal er ook duidelijker door worden. nige wijze waarop hij deze film heeft opge nomen. „De vertooning", aldus Mr. Heerkens Thijs sen", is een schitterend bewijs van een prach tige prestatie op maritiem gebied, een presta tie die misschien zelfs de beste ls die ooit is geleverd. Zij toont weer waarin een klein land groot kan wezen." Vervolgens zei de spreker dat de reis van de K 18 ook het bewijs heeft geleverd dat het defaitisme van dezen tijd geen zin heeft. „Wij hebben geen groote vloot", zoo zei hij, ..maar wat wij hebben is goed en vooral wie wij heb ben zijn goed." Wel had de K 18 een kortere route kunnen nemen om naar Soerabaja te gaan. doch er was een tweede doel: de onderzoekingen van professor F. A. Vening Meinesz. Naet alleen dat de Nederlandsche regeering den geleer den onderzoeker daartoe in staat heeft ge steld, de K 18 heeft voor de diepzeeonderzoe kingen zelfs 238 keer gedoken. Zonder dat er ooit iets heeft gehaperd. Daarvoor komt den bouwers van deze onderzeeboot allen lof toe. Ten slotte gaf de heer Heerkens Thijssen een overzicht van de moeilijkheden die bij dezen tocht overwonnen moesten worden, vooral door het gebrek aan plaatsruimte. De ruimte op een onderzeeboot is reeds krap toegemeten, doch met de instrumenten van den professor bleef er nog minder over. ...Vooral toen er nog iemand van zes voet lengte bij kwamliet de spreker erop volgen. „De verbroedering tusschen den pro fessor en de manschappen die zoo spoedig op voorbeeldige wijze tot stand kwam, strekt bei den tot eer." „Zoo ziet' men", aldlus besloot Mr. Heer kens Thijssen zijn rede, „dat goede wil en een goed 'karakter in staat zijn, ook in deze tijden, groote dingen tot stand te brengen". Na zijn rede kwamen de pijpers, nu alleen, weer op. het tooneel en lieten verschillende muziekstukken hooren, die steeds weer door andere gevolgd moesten worden, dank zij het luide applaus waarmee zij telkenmale werden beloond.. Over de film zelf zullen wij dit keer niet schrijven, daar wij reeds meer dan eens me moreerden de verschillende feiten en reiser varingen die erin zijn vastgelegd als een do cument voor latere jaren. EUGEN VON HUBAY'S „ANNA KARENINA" IN DE WEENSCHE OPERA. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Het operawerk „Anna Karenina" van den thans zeven en zeventig jaren tellenden Hon- gaarschen componist Eugen von Hubay werd met veel succes voor de eerste keer in Oos tenrijk in de groote Weensche staatsopera opgevoerd. Een coïncidentie wil. dat juist op den dag van de generale repetitie, die zooals gewoon lijk door de binnen- en buitenlandsche pers werd bijgewoond, ook voor het eerst de Greta Garbo-film „Anna Karenina". die in Neder land reeds vertoond werd, voor het eerst in enkele Weensche bioscopen gespeeld werd. Ter eere van Eugen von Hubay heeft de Oester- reich-Ungarische Gesellschaft in hotel Im perial een feest gegeven, waarbij o.a. de Hon- gaarsche gezant te Weenen. Von Rudnay. en de Nederlandsche gezant te Weenen en Boe dapest, de heer L. van Hoorn, aanwezig wa ren. DE DUITSCHE SCHRIJVER LUDWIG RENN OP VRIJE VOETEN. Naar het Zwitsersche blad Der Bund meldt, is de bekende Duitsche schrijver Ludwig Renn erin geslaagd het Derde Rijk te verlaten. Renn die, naar men weet, 9 Augustus van het vorige jaar zijn 2V2 jaar tuchthuis wegens hoogver raad (op grond zijner litteraire productie) reeds had uitgezeten, was toen onmiddellijk door de geheime staatspolitie in verzekerde be waring genomen. Eerst vele maanden later weid hij vrijgelaten, hetgeen hem vervolgens heeft mogelijk gemaakt, over de grens van Duitschland te komen. (N.R.C.) Adresboek „De Nederlandsche Industrie" De dertiende uitgave, die voor het tijdperk 1935-1936 van „De Nederlandsche Industrie", adresboek van dc Nederlandsche fabrikanten, is verschenen bij A. W. Sijthoffs Uitgevers maatschappij N.V. te Leiden. Het boek is uit gegeven met medewerking van den Rijksbij- verheidsconsulent voor het Westen des lands, de Arbeidsinspectie te 's-Gravenhage en den directeur van het rijksbureau voor onderzoek van handelswaren te 's-Gravenhage. Het is voorzien van een voorwoord van den minister van handel, nijverheid en scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen en van de redactie en den uitgever en geeft alle mogelijke gege vens over industrieele onderwerpen. Jaarboekje der Ver. van Vrijz. Hervormden. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden heeft het jaarboekje voor het jaar 1936 laten verschijnen. Het bevat, behalve de aankondi ging van predikbeurten en jaarverslagen over de principes der vereeniging, de samenstelling van de besturen van verschillende onderor ganen der vereeniging, een ledenlijst en een groot aantal handige inlichtingen voor hen. ö:e iets over de vereeniging wenschen te we ten te komen. Luxor prolongeert. Als 11-jarige jongen stelde hij een ouden man voor. Vijfl duizend „girls" in vijf jaar. Een benijdenswaardig leven Gedurende een reeks van jaren genoot de thans overleden Lob Chaney de reputatie, de beste karakterspeler van zijn tijd te zijn. Hij gold in de tooneel- en filmwereld als de onbe streden meester der grimeerkunst. Chaney's make-up werd in de acteurswereld als het summum beschouwd en nog lang na zijn dood wist men geen tweede aan te wijzen, die Chaney in deze kunst kon evenaren, laat staan overtreffen. Thans echter, is er een ac teur, die, in aanmerking komt. de grootste karakterspeler te zijn, na Chaney. Deze acteur is Paul Muni. Hij heeft van de grimeerkunst een levenstaak gemaakt. Muni is trouwens reeds lang een van de vooraan staande experts op het gebied van grimeeren. Zijn vertolkingen in verschillende films zijn er om dit te bewijzen. Eén van de moeilijkste, en meest geslaagde make-ups noemt Muni die, welke de rol van Dr. Pasteur hem voor schrijft in „The Story of Louis Pasteur". Ge durende de verfilming hiervan zou Muni een kleine foto van den grooten Franschen che mist in zijn vestzakje hebben gedragen, ten einde deze foto dikwijls en nauwkeurig te kunnen bestudeeren. Muni besteedde vele nren per dag aan deze bestudeering. om een zoo getrouw mogelijke copie te zijn van den man. dien hij uit te beelden had. Muni's haar was 5 c.M. langer dan dat van Pasteur en hij moest het dus evenzooveel c.M. korter laten scheren. Ook het gelaat moest hij breeder la ten maken, omdat Pasteur een voller gezicht had. Smeersel, verf en penseel werden ter hand genomen en Muni was een uur later een man van middelbaren leeftijd. Vervolgens kwam er een baard aan te pas, Dat was een kwestie van eenige minuten. Daarna kwam het opleggen van een nieuwe huid, dat nog 'n uur in beslag nam. Vloeibare make-up in diverse soorten werd hieraan toegevoegd en Louis Pasteur, alias Paul Muni stapte uit de anake-up stoel vandaan. Paul Muni, eigen- ^7" s -.jspj lijk Paul Weisen- freund, werd te Wee- .'■Js nen geboren en emigreerde met zijn J|| ouders op jeugdigen ISloBfci' leeftijd naar Amerika. Ofschoon hij de scholen te New-York en Gleveland bezocht leerde hij toch het meest van zijn ouders met wie hij het ge heele land afreisde en die beiden tooneel- spelers van professie Paul Muni, waren. Reeds vroeg openbaarde zich Muni's talent voor acteeren. met het gevolg, dat hij ais elfjarige knaap een belangrijke rol kreeg toegewezen, een rol, waarin hij een ouden man moest voorstellen. Hij slaagde daarin zoo, dat de kunst van grimeeren zijn specialiteit werd. Toen Paul zestien jaren was, stierf zijn vader en moest hij van dat moment af zelf in zijn onderhoud voorzien. Hij probeerde het in vaudeville en sloot zich bij een gezelschap aan waarmede hij Bos ton en New-York bezocht. Zijn prestaties trokken de aandacht van Sam Harris, die hem een contract aanbood. Hij debuteerde bij de fiim met „The Va liant". Als u ooit jaloersch bent geweest op de dansmeisjes, die in Hollywood voor de film optreden, dan moet u weten: Zoo'n Hollywoodsche „gixT' leidt een be staan als van een vlinder. Langer dan een jaar houden ze het door gaans niet in de studio's uit. Meer dan vijf duizend ..girls" hebben na de laatste vijf jaar in de revue-films kunnen optreden, maar ten hoogste tweeduizend hebben na afloop van het arbeidscontract weer een baantje 1 i*;^en vinden. Allemaal melden ze zich aan in de hoop, eens een wereldberoemde ster te zullen wor den. En hoeveel er hun ideaal bereiken? We weten alleen, dat zeker niet meer dan tien, twaalf meisjes, die in een koor of ballet op traden, het tot actrice met een contract van ee.nige beteekenis hebben kunnen bren gen. David Gould, een van Hollywood's voor naamste balletmeesters. heeft eens een bere kening gemaakt, en hij kwam na lang na denken maar tot het getal negen. Twee daar van slechts hebben belangrijke successen ge boekt, nl. Virginia Bruce en Marion Marsh, Dat een „gïlr" doorgaans maar een jaar Jn de filmwereld verblijft wordt door Gould's ervaringen bevestigd. Twaalf meisjes kon hij maar krijgen van een revue-film waarvan hij een half jaar te voren de dansen had geleid Anna Karenina.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10