Nadenken en oplossen. UITGAAN IN HAARLEM. ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 HAARLE M'S D A G B L' A D 7 Onze wekelijksche puzzle-rubriek Met prijzen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 20 NEDERLANDSCH ELFTAL. 1: FRANS HALS. 2: PAULUS POTTER, 3: GERARD DOU, 4: NICOLAES MAES, 5: JOZEF ISRAëLS, 6: PIETER DE HOOGH, 7: REMBRANDT HARMENSZ. VAN RIJN. 8: JACOB VAN RUYSDAEL, 9: JOHANNES VERMEER. 10: MELCHIOR D'HONDECOETER 11: WILLEM MARIS. REFEREE: Mr. NADENKER. TERREIN: GROOTE HOUTSTRAAT 93. Bovenstaande oplossing ontving ik van iemand, die bijna geen week op het puzzle- appèl ontbreekt. Heel wat geregelde puzzelaars hebben er deze week het bijltje bij neergelegd, blijk baar strandende op nummer 10, die n.b. nog wel nader aangegeven was! Toch waren er verschillende verzoeken om nog eens dergelijke opgave te geven. De oplossing van het ELFTAL heeft men hierboven kunnen zien. De prijswinnaars zijn: HOOFDPRIJS vijf gulden W. Dorre man, Teylerplein 55. Haarlem (O.) De TWEEDE PRIJS: twee gulden: H. W. van Dort, Ged. Schalkburgergracht 77, Haar lem. Scholieren als kweekers. Aardige tentoonstelling in de school van den heer Donkersloot. In de opleidingsschool van den heer Don kersloot in de Wiihelminastraat. die steeds nieuwe en leerzame attracties voor zijn leerlin gen bedenkt en een pionier is op het gebied van het verkeersonderwijs op de lagere- en opleidingsscholen, wordt een tentoonstelling gehouden van door de leerlingen gekweekte bolbloemen. Op aardige wijze zijn de werken van de leer lingen in het verkeerslokaal opgesteld en het is te zien dat velen zich veel moeite hebben getroost hun plantjes zoo goed mogelijk te doen opgroeien. Er waren verschillende zeer mooie hyacinten en andere lentebloemen te zien, die aan de lokaliteit een echt voorjaarsidee gaven. Niet alleen den prijswinnaars komt alle lof toe voor hun werk, ook zij die geen prijs kon den krijgen, hetgeen niet beduidt dat dit uit sluitend te wijten zou zijn aan mindere vaar digheid of mindere belangstelling, (de kwali teit van de bollen verschilt ook wel eens), mo gen trotscli .zijn op de resultaten. De prijzen werden als volgt toegekend, waar bij elke klas afzonderlijk werd bekeken: Eerste prijzen: Roelof v. d. Boon, Rie Marks, Reiny Pereira, Ineke Beugelink, Miep Barend, Margot Halm, Nen Klerk. Tweede prijzen: Rennie Kloos, Atie v. d. Burg, Jettie Slager, Freddy v. Asperen, Heinz Schwanhauser, Elsje Kruyt. Derde prijzen: Carel Reigersman, Ineke v. Beaumont, Freda Broersma, Bob Engels, Dries Verdenius, Ab v. d. Berg, Koosje Thiel, Geerte de Vries. En tal van eervolle vermeldingen. Brand in een fabriek van Haarlemmer olie. Door spoedig ingrijpen erger voorkomen. Zooals wij nog in een groot deel der vorige oplage konden mededeelen is gistermiddag een brand geweest in de Anthoniestraat die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien en welke ook inderdaad groote afmetingen had kunnen aannemen, indien hij niet onmiddellijk was ontdekt. In de N.V. Oprechte Haarlemmer Oliefabriek, Anthoniestraat Sb, was namelijk een ketel met olie overgekookt, waardoor een begin van brand was ontstaan. De ketel bevindt zich op een kleine binnen plaats en wordt afgesloten door een ijzeren deur. Bij het uitbreken van den brand was het onmogelijk de deur te sluiten, waardoor groote vlammen naar buiten sloegen, waarbij zich eveneens zeer veel rook ontwikkelde. Juist de groote hoeveelheden rook deden het ergste vermoeden. Dikke, zwarte wolken ste gen boven het gebouw uit en dreven stad waarts. De brandweer was weer in eenige minuten ter plaatse en pakte het vuur met twee stralen op de waterleiding aan. Daarbij deed zich de moeilijkheid voor dat men geen water in de eigenlijke vuurhaard kon werpen, daar de brandende olie zich dan zou verspreiden en het onheil nog grooter zou worden. Na eenigen tijd lukte het echter de ijzeren deur te sluiten, waarna het gevaar geweken was. Middelerwijl hadden de brandweerlieden de smeulende stukken dak en eenig houtwerk in het huis bespoten, zoodat de brand na ruim een kwartier afgeloopen was. De ketel zelf brandde natuurlijk verder, doch kon geen gevaar meer opleveren, doordat de ijzeren deur gesloten was. De brand werd ontdekt door personeel, dat onmiddellijk de brandweer waarschuwde. ..Indien het vuur niet zoo snel ontdekt was en de brandweer slechts tien minuten later gearriveerd zou zijn, had men inderdaad van een grooten brand kunnen spreken", aldus werd ons van de zijde der brandweer ver- Eekerd. Dit keer is het vuur, dat ontstaan is door overkoken van de brandende olie in een ketel jnet tachtig liter inhoud, gelukkig onmiddellijk beperkt, waardoor de aangerichte schade aiet ernstigen aard is, De VIJF TROOSTPRIJZEN elk een gul den: J. C. Bom, Ged. Oude Gracht 43. Haarlem. J. Bouwman, Achterweg 26. Heemstede; D. M. Weddelink, Schotersingel 87 B rood, Haarlem R. C. J. Bakhuizen van den Brink, Dreef 245. Heemstede; Mej. Van Heijnsbergen, Iepenlaan 11, Wijk aan Duin. De Administratie zal de prijzen vereen den. Onze nieuwe puzzle no. 21 Mijn zoon Piet zat deze week in zak en asch! Wat er gebeurd is? Hier ziet u het drama! De onderwijzer had hem het noodige huiswerk opgegeven: som men, waaraan Piet nogal een broertje dood heeft. Op zijn lei had hij een staartdeeling ge maakt, welke hij nog in 't net moest over schrijven. Toen hij dit even later wilde doen, was de lei door zusje onder handen genomen: de deeling was zoo goed als heelemaal uitge veegd. Er" was nog slechts één cijfer te lezen en ook was nog te zien, waar de cijfers had den gestaan. Wel herinnerde Piet zich nog, dat er in het geheel 7 zevens in voorkwamen. Ik werd te hulp geroepen; gelukkig herin nerde ik mij m'n schoolkennis nog, maar ik wil u toch mee laten „genieten". Wie helpt hem aan zijn deeling terug? Wat er den volgenden avond gebeurde. Den avond daarop, weer een ..rekendrama". Wéér angstvolle blikken van Piet! Hem was een staartdeeling opgegeven, waarvan alleen de cijfers 7 gegeven werden. Wie uwer vult het schema volledig in? 7 7 7 7 7 7 Men zende de oplossing aan: Mr. Na- denker van Haarlems Dagblad te Haarlem, vóór a.s. Woensdagmiddag 4 uur. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing in- zenden. Het hierbij afge drukte „identiteitsplaatje" P. 21 Puzzle no. 21), moet aan de oplossing worden gehecht of er op geplakt worden. Niet op gM de envelop van inzending, maar op de oplossing zelf. HHB H Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs- winners worden toegezonden. Oplossingen en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over -de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant woord ingesloten is. MR. NADENKER. Z.O SEN£VER ROOD-EN ZWART MERI (Adv. Ingez. Med.) KERK EN VREDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van „Kerk en Vrede" houdt Vrijdag 21 Februari in de Remonstrantsche Kerk een getuigenis avond. Ds. H. J. Mispelblom Beyer, Remon- strantsch predikant te Leiden, zal spreken over het onderwerp: „Rust u ten strijd!" HAARLEM'S TOONEEL. Het Maandblad van Haarlem's Tooneel kon digt voor Donderdag 20 Februari een opvoe ring aan van „Dat wat je niet hebt", spel iri drie bedrijven van mevr. Betsy Ranucci Beekman, in den Stadsschouwburg. Na afioop der voorstelling wordt niet ge danst. Donderdag 27 Februari is er weer een club avond in de zalen yan Hotel de Leeuwerik, „Geloof en Wetenschap". Heidendom en Christendom. Het bestuur der Vereeniging „Geloof en Wetenschap" heeft den leden dier vereeniging Vrijdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg een mooien avond bereid. De Zeereerw. Heer Emil Fiedler, uit Berlijn, hield een voordracht over „Der Titanen- kampf zwischen Heidenturii und Christentum. Wie wird er enden?" De begaafde spreker zette uiteen, dat het heidendom steeds meer voortgang maakt in Europa. Men spreekt nu van een „modern hei' dendom" maar deze uitdrukking'is niets an ders dan onzin. Al sedert eeuwen zijn talloos velen van het ware Christendom vervreemd; reeds in de middeleeuwen is veel geloof, en veel vreugde door het geloof, doodgeslagen. Men mag gerust aannemen, dat thans 50 der menschheid in Europa voor het Christendom verloren is. Elke heidensche gedachte van nu vinden we terug, als we 300 jaar in de geschie denis teruggaan (in de werken van Rousseau bij voorbeeld). Door Hackel te volgen hebben zeer veien zich van het Christendom afge keerd. En hoe betrekkelijk kort is het nog maar geleden, dat duizenden dachten, dat de menschen van de apen afstamden! Wetenschap en techniek hebben geweldige vorderingen gemaakt, maar zij hebben zich steeds meer in de aarde gewerkt, omdat zij niets anders hadden. En de menschen hebben zich als 't ware een roes gedronken aan hun eigen weten en kunnen. De heele ellende vindt haar oorzaak hierin dat de.zekerheid van het geloof verdwenen is; men heeft niet meer de overtuiging dat de openbaring de waarheid is. dat God werkelijk gesproken heeft. Voor het behoud van het Christendom in de toekomst is er maar een garantie en die is in de harten van de menschen, die zich Chris tenen noemen. Als die niet gelooven in God als in den Vader, die voor alles en allen zorgt en alles ten goede keert, als die a zeggen en b doen, dan is hun ge heele godsdienst niets dan phantasie en geen werkelijkheid. De Va- dergedachte is de grondslag van het ware Christendom. Om dit Christendom te redden bestaan geen andere dan zuiver-religieuze middelen. De godsdienst moet door haar eigen kracht ge holpen en gered worden. Wat in de eerste plaats noodig is, is dat wij onzen eigen gods dienst weer opbouwen op de kern der ware Christelijke gedachten. Het geloof in den Va der maakt trotsch en sterk en veilig. En alle enghartigheid en bekrompenheid moet opzij worden gezet. Misschien zullen dan de kinde ren en de kindskinderen van deze generatie zien en begrijpen, dat het zonder God niet tat De voorzitter, mr. F. Vorstman, dankte den spreker voor zijn rede die, zoo zeide de heer Vorstman, voor die haar gehoord hebben on vergetelijk zal zijn. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Nieuwe aanwinsten. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans: Last. Een huis zonder vensters. Gsorgin. Doodendans. Stroman. Obbe Philipsz; oudste der Doopers. Suchtelen, van. Fontie. Welsh. De onderwereld. WolfCatz. Het gezin. Sociale Wetenschappen. Hindus. Rood koren. Poels. Een zestal redevoeringen. Rapport v. d. Crisis Commissie v. d. Vrijz. Dem. bond over de landbouw-crisismaat- regelen. Rapport der werkloosheidscommissie uit de Vrijzinnig Dem. bond. Exacte wetenschappen. Houte de Lange, ten. Dag en nacht; zon en maan; de planeten in hun loop. Serret. Lehrbuch der Differential-und In- tegralrechnung; dl 2 Integralreohnung. Willemse. De edelsteenen. Huishoudkunde; Huisvlijt; Binnenhuisspelen. Euwe. Strategie en taktiek in het schaakspel. Hulst. Handenarbeid voor meisjes. Raad, Goede; geïllustreerde vraagbaak voor het huisgezin. Aardrijks- Land- en Volkenkunde. Chessin, de. Les clefs de la Suède. Foto-Guide; pays et ville de Luxembourg. Herriot. Sous l'olivier. Littmann. Abessiniën. Pothuis. Ons Indië in vogelvlucht. Na den noodlottigen brand te Amsterdam. Heeft ook Haarlem gevaarlijke huizen? Een lezer schrijft ons: Naar aanleiding van den noodlottigen brand te Amsterdam waarbij acht menschenlevens te betreuren zijn is het gewenscht de vraag on der oogen te zien of daaruit ook lessen voor Haarlem te putten zijn. In de laatste jaren is aan de nieuw gebouw de huizen zeer veel hout gebruikt. Er zijn, en worden nog steeds, houten trappen afgeschu' met houten wanden, waarvan de eene kant beplakt wordt met behangsel en de andere zijde geverfd Ik meen dat dit gevaren kan op leveren bij brand. Vele gezinnen hebben de gewoonte op een zolder te slapen waarvan het dak met hout beschoten is, terwijl bovëndien de wanden der kamertjes ook van hout zijn, soms zelfs van behangsellinnen met behangsel. Als er in zulke huizen brand komt, zal het niet mogelijk zijn langs de trappen te ontkomen. Nooduitgangen ontbreken bovendien. Er zijn toch voldoende andere materialen te kiezen die dit brandgevaar niet opleveren. Tot zoover deze lezer. We hebben den staf van de Haarlemsche Brandweer, van den inhoud van dit stuk ken nis gegeven. Deze merkte het volgende op: „De treurige toestanden, die in Amsterdam bestaan, kennen wij in Haarlem gelukkig niet. De daken van de huizen zijn zóó gemaakt, dat de menschen gemakkelijk in de goot kun nen komen. En het werkt al kalmeerend, wan neer ze in de buitenlucht zijn. Als ze op een plat dak staan, kunnen wij ze er af halen. De huizen zijn hier ook veel gemakkelijker aan de achterzijde te bereiken, dan in Amsterdam. Ook via de woningen van de buren kunnen we heel goed aan den achterkant komen. Boven dien zijn hier de huizen lang niet zoo hoog als in de hoofdstad. We kennen in Haarlem bijna geen hoogere huizen, dan van twee ver diepingen. Sinds menschenheugenis is in Haarlem dan ook bij brand geen ernstig onge luk gebeurd. Toch worden ook hier de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, vooral op plaatsen, die gevaar opleveren, zooals bijvoor beeld de perceelen waarin een garage geves tigd is. De plafonds van deze garages en ook de trappen, die naar de woningen er boven leiden, moeten zooveel mogelijk tegen brand beschermd worden. Daar wordt heel streng op gelet. En wat de materialen betreft: men kan nu wel heel gemakkelijk zeggen, dat alles zooveel mogelijk van steen gemaakt moet wor den, maar dat zo» immers veel te kostbaar, zijn", Prinses Juliana ten derden male te Garmisch. Belangstelling voor het vrije kunstrijden voor heeren. GARMISCH PARTENKIRCHEN. 14 Febr. (Van een bijzonderen A.N.P. verslaggever'. Het schijnt, dat onze Prinses bijzonder veel genoegen schept in het feestelijk ver keer der Olympische Winterspelen te Gar- misch-Partenkirchen. Het was althans voor de derde maal binnen een week, dat de Prin ses de Olympische Wintersport met een be zoek vereerde, al was het publiek, evenals de vorige keeren, zich daar niet van bewust, omdat van het strenge incognito niet werd afgeweken. Voor de eerste maal maakte de Prinses de reis van Igls naar Garmisch geheel per auto. Een Nederlandsche hofauto arriveerde via Mittenwald, tegen den middag te Gar misch. Evenals gisteren gebruikte de Prinses de lunch geheel onopgemerkt in hetzelfde hoekje van de groote Gaststube van het ho tel „Zur Post". Vervolgens begaf het gezelschap zich ook heden weer naar het Kunstijsstadion, om een gedeelte van het vrije kunstrijden voor heeren. waarbij vooral de praestaties van den Oostenrijker Schafer en den Duitscher Baier, groote bewondering wekten, bij te wonen. Ditmaal had de Prinses plaats genomen in de loee van het I.O.C.. waar de voorzitter van het N.O.C.. Mr. A. baron Schimmelpen- ninck van der Oye. den president van het I.O-C. graaf de Baillet Latour aan de Prinses voorstelde. Te ruim vier uur vertrok de Prinses uit het Kunststadion en begaf zich per auto naar het fraai aan den buitenkant van Par- tenkirchen gelegen hotel Gibson, waar het Zweedsche kroonprinselijke paar tijdelijk vertoeft. Hier werd de thee gebruikt met kroonprins Gustaaf Adolf, kroonprinses Sybille. de twee prinsessen von Wied en prinses Kyra van Rusland. Te ruim vijf uur vertrok de Prinses na hartelijk afscheid van de Zweedsche kroon prinselijke familie en het overige gezelschap te hebben genomen, met haar klein gevolg per auto naar München. Een wereldpetitionnement voor den vrede. „Opdracht aan de regeeringen der geheele wereld." Men schrijft ons: „Eenigen tijd geleden is reeds medegedeeld, dat door den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid een wereldpetitionne ment is georganiseerd, dat, onder den titel: „Opdracht der volken aan de Regeeringen der geheele wereld" internationaal iedere man en vrouw opwekt zijn of haar handteekening te geven voor: „Onmiddellijke beëindiging van alle vermeerdering van bewapening op elk gebied, metGebruikmaking van de be staande mechanismen tot vreedzame beslech ting van internationale geschillen. Tot stand- brenging van een Wereldverdrag voor onmid dellijke vermindering van bewapening als eerste stap op den weg naar volledige Wereld- Ontwapening. Het in 't leven roepen van in ternationale overeenkomsten, gegrond op de onderlinge afhankelijkheid van alle deelen der wereld, om op de meest grondige wijze een eind te maken aan de economische anarchie die tot oorlog moet voeren." Dezer dagen heeft te Den Haag een confe rentie plaats gehad van het Intern. Comité voor ons werelddeel. Dit Comité, bestaande uit: Mrs. Duncan Harris en Mrs. K. E. Innes (Great Britain), Frau Hanouskova (Czecho slovakia), Frau Daugaard (Denmark), Ma dame EidenschenkPatin (France), Mevr. C. RamondtHirschmann (Holland) en Dr. Sahl- bom (Sweden), heeft besloten de petitionne- ments-actie met kracht door te zetten. Tot 31 Maart a.s. worden in Nederland de handteekeningen verzameld. Men is hiertoe in de gelegenheid door of op de lijsten te tee kenen óf een kaartje te schrijven aan het adres van Mevr. C. RamondtHirschmann, Hooge Naarderweg 35, Hilversum. Het Intern. Comité wekt het Nederlandsche „Vredesvolk" met kracht op dit petitionne ment te onderteekenen. Het Comité weet van internationaal bekende staatslieden, dat de regeeringen terdege rekening houden met de krachtig uitgedrukte publieke opinie. De jong ste gebeurtenissen in Engeland zijn er het voorbeeld van. Wat hier gebeurt is dus van groote beteeke- nis. Men heeft zich voorgenomen minstens 50 millioen handteekeningen te verzamelen. Het is dan ook een verheugend feit, dat bij het intern, bureau voor deze actie te Parijs tal rijke berichten binnenkomen dat overal ter wereld hard, met enthousiasme en groot suc ces met de pet.lijsten wordt gewerkt. Neder land mag daarbij zeker niet achterblijven en zal dat ook niet doen. Zooals te begrijpen is kost deze actie véél geld; wij hopen tevens internationaal in staat gesteld te worden een delegatie te zenden naar den Volkenbond en naar de eerste ministers van alle landen ter wereld, ter aanbieding der handteekeningen. Bijdragen, hoe gering ook, zijn dus hartelijk welkom op giro No. 90887 van Mevr. R. v. WulfftenPalthe, Den Haag. In Frankrijk wordt deze pet.actie verbonden aan een groote internationale demonstratie van vrouwen te Arras (N.Fr.) welke op 15 Maart a.s. aldaar zal worden gehouden. Wij herinneren er aan. dat enkele jaren na den wereldoorlog de Duitsche vrouwen, aangeslo ten bij den V. v. V. V.. aan den Burgemeester van Arras eenige honderdduizenden vrucht- en andere boomen hebben aangeboden ter ver vanging van de boomen die het terugtrekken de leger daar destijds had vernield. In deze stad nu zullen op 15 Maart des morgens groote kerkdiensten en groote vergaderingen met muziek en andere kunst worden gehouden, 's Middags volgt dan een internationale stille vredesgang waarna men met autobussen een bezoek zal brengen aan de graven op het slag veld waar bloemen neergelegd en toespraken zullen worden gehouden. Men beoogt daarmede een gevoel van intern, eenheid op te wekken en mede daardoor de petitionnementsactie te bevorderen. De vredesorganisaties en andere vereeni- gingen worden opgewekt hieraan deel te ne men. en bij de demonstratie in Arras aanwe zig te zijn. Reeds tal van intern, organisaties en vele oudstrijders steunen de „Opdracht aan de Regeeringen", ook in landen waar zulk een actie zeer moeilijk kan worden gevoerd. Voor Nederland zende men dus ten spoedigste handteekeningen en bijdragen aan de voor noemde adressen. Lijsten voor het verzame len van handteekeningen zijn aan te vragen bij Mevr. C. Ra,mondtHirschmann (adres zie boven) en Mevr. M. Kohiervan Tijen, Joh. Verhulststraat 81, Amsterdam. In het Intern. Comité van Aanbeveling heb ben de volgende Nederl. leden zitting geno men: Prof.^Dr. C. U. Ariëns Kappers. Amster dam; Mevrouw Mr. BakkerNort. Den Haag; Mw. J -C. Isbrücker; Mej. Emily Knappert, Amsterdam: de heer Robert Peereboom, Haar lem: Mej. E. H. Piepers, Bilthoven; Prof. Dr. C. G. van Riel, Amsterdam; Mevr. H. Roland Holstvan der Schalk. BioemendaalMevr. A. E. J. de Vries—Bruins. Den Haag; Dr. R. de Waard, Groningen; Dr. F. M. Wibaut, Am sterdam. Adressen waar geteekend kan worden en waar lijsten verkrijgbaar zijn: Haarlem: Mej. Mr. M. A. Thiel, Vijverlaan 8; Mevr. Deinum-Buys, v. Hogendorpstraat 3 Mevr. MioléeRiem Vis, Garenkokerskade 31 rood; Mevr. Verkeus. Garenkokerskade 3; de dames Heydeman. Kleverlaan 200. Bioemendaal: C. P. Bol. Rustenburgerweg 8. Heemstede: Mevr. Slijper-Snoeks, J. Caslaan 1. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen be treffende de beëediging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun namen vermelde vakken 1. W. Thunnissen, te Heemstede. Lanckhorst- laan 42. in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 2. J. Verheul, Heemstede, Haemsteaeplein 33, in onroerende goederen en hypotheken. 3. J. Oldigs, Zwanenburg (Haarlemmermeer), Platanenlaan 15, in onroerende goederen. Agenda voor 1622 Februari. ZONDAG: Stadsschouwburg: Kindermatinée Bruintje Beer. 2 uur. 's Avonds 8.15 uur: Blijspel gezelschap: „Hoogeschool der liefde". Schouwburg Jansweg: Matinée R.K. Padvin ders. 2.30 uur. MAANDAG: StadsschouwburgAbonnementsvoorstelling 2e Serie. Ned. Indisch Tooneel. „Als je maar een baantje hebt." DINSDAG: Stadsschouwburg: Mij. ter Bev. der Toon kunst. Harold Samuel, piano. 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Door Inspanning Uitspanning'' Voorstelling van „Het Chinee- sche Landhuis" voor de werkloozen. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. WOENSDAG: Stadsschouwburg: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Kindermatinée. 2.30 uur. 's Avonds 815 uur: Centraal Tooneel met „Meisjeslyceum". Schouwburg Jansweg: Kinderoperette „De Prins van Sind". 2.30 uur 's Avonds 8.15 uur: Voorstelling van de Too- neelvereeniging „Vooruitgang". Gemeentelijke Concertzaal: Demonstratie Gemeentelijk Gasbedrijf. DONDERDAG: Stadsschouwburg: Haarlem's Tooneel met „Dat wat je niet hebt". 8.15 uur. VRIJDAG: Stadsschouwburg: Indisch Ballet Menaka. 8.15 uur. ZATERDAG: Stadsschouwburg: Feestavond M. T. S. Schouwburg Jansweg: Cabaret voorstelling Ned. Reisvereeniging. 8.15 uur. AGENDA ZATERDAG 15 FEBRUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Populaire kindervoorstelling van „Bruintje Beer" 1.30 u. La Gaité. Raaks: Nachtfeest van 8 tot 5 u. Rembrandt Theater: Speciale kindermati née met het sprookje „Asschepoester". 2.30 u. Gebouw „Olympia": Balmasqué en Apache- feest 8.30 uur. Stadsschouwburg. Wilsonsplein: „Tijl Uilen spiegel" door het Vlaamsche Tooneel. 8.15 u. Gebouw Haarl. Kegelbond: Bal-masqué Ind. Vereeniging Haarlem en Omstreken. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2,30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Graaf van Monte Cristo". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De wereldreis van de K 18. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo als „Anna Karenina" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen, van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Tentoonstelling wer ken van Louis Hartz, 104 uur. ZONDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Populaire kindervoorstelling van ..Bruintje Een"'. 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Blijspel „Hoogeschool der Liefde". 8.15 uur. Rembrandt Theater: Populair wetenschap pelijke voorstelling van „Japan oud en nieuw" 11.30 uur. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Genootschap. Nam. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling wer ken van Louis Hartz. 104 uur. MAANDAG 17 FEBRUARI Lange Veerstraat 16: Bijeenkomst Soefi-be- weging. 8.15 uur. Voorhelmstraat 25: Jaarlijksche ledenver gadering Haarlemsche Huishoud- en Indus trieschool. 3 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling wer ken van Louis Hartz, 104 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, ls door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 15 Febr. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 21 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend.: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljoris- straat 11, Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793 W. P. Woutersen. Koninginneweg 3 Tel. 1?'>38 J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78, Telef. 10500 en 10502. Nolf's Goedkoope Apotheek, Kruisstraat 26* Tel. 11174.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13