UIT HET BUITENLAND IVORDLt' THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Venezuela. De Koninklijke familie naar Silezië. OVER ONDERWIJS IN ENGELAND. RADIO MOORS n.v. ZATERDAG ÏS FEBRUARI 1936 HAAREEM'S DAGBE'AD '4 De incidenten tusschen Mandsjoekwo en Sovjet-Rusland. Zal Japan instelling van een grenscommissie voorstellen? Vele Chineezen verlaten het grensgebied. Frankrijk. Incidenten met royalistische betoogers. Ill den loop van Vrijdag hebben zich ln de verschillende wijken van Parijs incidenten voorgedaan, aldus meldt het A. N. P. Des mor gens vroeg naderde een jonge man, die het insigne van de Action Frangaise droeg, een verkeersagent, beleedigde hem, sloeg hem en sloeg op de vlucht. Hij werd echter gearres teerd op het oogenblik. waarop hij zijn ouder lijk huis binnenvluchtte. Bij zijn arrestatie riep hij vele malen: „Vive le roi". In een ander stadsdeel moesten verschil lende aanplakbiljetten van de muren worden verwijderd. De leden van de Action Francaise hadden op deze wijze sympathie betuigd met den koning. Des middags ontstond bij het Gare St. La- zare een kloppartij tusschen ongeveer 10 jeugdige aanhangers van de Action Francaise en spoorwegemployé's Fen der royalisten werd gearresteerd. Hij zal worden vervolgd wegens overtreding van de wet op de vuurwapenen. Ten slotte is het ook in het Quartier Latin tot een vechtpartij gekomen, in het beloop waarvan een lid van de Action Francaise een politieken tegenstander door stokslagen op het hoofd wondde. Kwetsuren van Blum ernstiger dan aanvankelijk gemeld werd. De socialist Vincent Auriol heeft in de wan delgangen van de Kamer medegedeeld, dat Leon Blum een onrustigen nacht heeft door gebracht, en dat zijn toestand tot de grootste voorzichtigheid noopte, in verband met de bloeduitstorting, die is veroorzaakt door de verwondingen, die hij aan het gelaat heeft bekomen. De socialistenleider zal derhalve vrij langen tijd zijn kamer moeten houden. Indien Blum niet onmiddellijk geholpen was zou de bloeduitstorting volgens Auriol ern stige gevolgen gehad kunnen hebben. Vin cent Auriol sprak de hoop uit, dat de voor zitter van de socialistische partij ondanks zijn 64 jaren zich zoo spoedig en zoo volledig mo gelijk van zijn verwondingen zal herstellen. Zijn verwondingen waren echter volgens den gerechtelijken arts, Dr. Paul, van ernstiger aard, dan men oorspronkelijk had gedacht. Politieke en economische besprekingen tusschen Van Zeeland en Flandin. De Belgische minister-president Van Zee land heeft Vrijdagmiddag zijn besprekingen voortgezet met den Franschen minister van buitenlandsche zaken, Flandin. Hierbij werden niet alleen economische kwesties besproken, doch ook algemeene vraagstukken van buitenlandsche politieken aard. In het beloop der besprekingen werd ook de kwestie van de ontmantelde Rijnzone be handeld, terwijl in dit verband ook van ge dachten werd gewisseld over het pact van Locarno. Li welingelichte kringen wijst'men er op. dat de verklaringen van den Britschen minis ter van buitenlandsche zaken, Edem voor het Lagerhuis, evenals de verklaring van den Franschen minister van buitenlandsche zaken, Flandin, voor de Kamercommissie van buiten landsche aangelegenheden de richting aan geven, waarin dit onderhoud zich heeft be wogen. Japan. De incidenten aan de Mongoolsch-Russische grens. Naar verluidt zou de minister van buiten landsche zaken, Hirota in een bespreking met de andere ministers tot uiting hebben ge bracht, dat de eenige wijze, waarop een her haling' van de verschillende grensincidenten voorkomen kan worden, is het afbakenen der nauwkeurige grenzen. In politieke kringen is men van meening, dat er. plannen bestaan voor een nieuw voorstel van Japan en Mandsjoekwo aan Sovjet Rusland tot instel ling van een gemengde grenscommissie, die de nauwkeurige afbakening van de grens tot taak zou hebben. In dit verband haalt men de woorden aan van Loe Joeng Hoean, den Mandsjoerijschen minister van binnenland- sche zaken, die te Moekden tegenover jour nalisten uiteengezet heeft, dat een overeen stemming wel tot stand zou kunnen komen, mits de grenzen afgebakend werden door een gemengde grenscommissie. De minister ont kende bij deze gelegenheid- de juistheid van de Sovjet Russische stelling, dat de grenzen reeds duidelijk afgebakend zijn. Blijkens een bericht uit Sjanghai, verlaten vele Chineezen thans overhaast het grensge bied tusschen Mandsjoekwo en Buiten-Mon- golië. Amerika, Verlenging der neutraliteits- wet tot Mei 1937 De commissie van buitenlandsche zaken van het Huis van Afgevaardigden heeft met alge meene stemmen goedgekeurd, dat de Neutra- liteitswet in den zelfden vorm als op 12 Fe bruari j.l. door de Senaatscommissie van bui tenlandsche zaken is geaccepteerd, zal worden verlengd. Dit beteekent dus een goedkeuring voor de verlenging van de wet tot 1 Mei 1937. (A.N.P.) Legerbegrooting door het Huis van Af gevaar dig den aan genomen. De -grootste legerbegrooting voor den vre destijd is gisteren door het Huis van Afge vaardigden aangenomen met 204 tegen 36 stemmen en vervolgens doorgezonden naar den Senaat. De begrooting voorziet in uitgaven ten be drage van 543 millioen dollar. Het Huis heeft een" amendement aangenomen, waarbij 1000 reserve-officieren van het leger voor herha lingsoefeningen onder de wapenen worden ge roepen. Dit amendement was ingediend door den voorzitter van de commissie voor leger- saken (A. N. P.) Ernstige stakingsonlusten te Caracas. Tijdens onlusten, die als gevolg van de al gemeene staking Vrijdagmorgen te Caracas plaats hadden werden zes personen gedood en een groot aantal gewond. De staking was afgekondigd uit protest tegen het decreet waarbij censuur op de pers werd ingesteld. Alle openbare diensten, als tram en telefoon werden gestaakt. De bladen komen niet meer uit en ook het werk in vele handelszaken werd neergelegd. Sedert den ochtend is de bevolking meester der stad. Op algemeen verzoek der bevolking heeft de Staatspresident den gouverneur dei- stad vervangen. Verder heeft de President de presidenten der staten Lara en Zulia afgezet. Vele huizen, o.a. ook die van functionarissen der vorige regeeringen, werden geplunderd en het meubilair op straat verbrand. Italië. De Osservatore Romano critiseert de arrestaties in Duitschland. De Osservatore Romano publiceert berich ten uit Duitschland inzake de arrestatie van mgr. Molker. de voorzitter van de Katholieke Duitsche Jeugd en van 150 geestelijken of leeken, allen jeugdleiders. Het blad voegt hieraan toe, dat de bijzon derheden welke zijn vernomen een arrestatie niet rechtvaardigen. De arrestaties zijn ver richt op verdenkingen, niet op feiten. Maan den en maanden lang was het centrum van de Katholieke actie een object voor de aan vallen van de Nationaal Socialisten, alleen omdat hiervan een religieuse actie uitging. Men heeft thans lastige getuigen en slacht offers van deze heftige aanvallen doen ver dwijnen, waarvoor men vergeefs een recht vaardiging zocht. Het vonnis in het konings moordproces. De drie Oestadji's teekenen geen beroep aan. Reuter meldt uit Aix en Provence. De Oes tadji's verklaarden, dat zij aan Mr. Desbons overlieten om- een beslissing te nemen of zij in hooger beroep zouden gaan Deze heeft hen thans getelegrafeerd, in overeenstemming met den verdediger Saint Auban, -niet in hooger beroep te gaan tegen het vonnis van het Assizenhof. Derhalve zijn de Oestadji's voornemens geen beroep aan te teekenen. De oorlog in Oost-Afrika. Bombardementen der Italianen duren voort. Abessyniërs blijven de guerilla-tactiek volgen. ADDIS ABEBA. 14 Februari (Reuter-A.N.P.) Van het front in Somaliland worden slechts gevechten van geringe beteekenis gemeld. De Abessyniërs voeren er thans een guerilla- oorlog tegen de Italianen, die er hun posities versterken. In Ogaden is nog geen enkele operatie ont ketend, doch de Italianen geven toe, dat hun garnizoen van ongeveer 60 man te Coerati is vernietigd. Aan het noordelijk front zetten de Italianen dagelijks de luchtbombardementen voort in de streek tusschen hun linies en Dessié, ten einde Abessynische troepenbewegingen tegen te gaan. De Abessyniërs zetten n.l. de concentra tie hunner troepen in de buurt van Makallé voort. De Italianen van hun kant bereiden zich er op voor ieder Abessynisch offensief in Tigré te fnuiken en met tegenaanvallen te beant woorden. De correspondent van Reuter-A.N.P., bij de Italiaansche legers in het noorden schrijft, dat de Italiaansche posities in den sector van Makaiié een halve maan vormen, waarvan de straal 15 K.M. bedraagt. Deze stellingen wor den gevormd door een buitengewoon machtige keten van versterkingen, welke onderling tele fonisch verbonden zijn, en welke bewapend zijn met mitrailleurs en bijna overal met berg- geschut. Zij worden beschermd door zwaarder geschut, dat op eenige K.M. achter de linies staat opgesteld. De Abessyniërs probeeren zich zoo nu en dan door deze linies heen te werken. De correspondent van Reuter A.N.P. te Addis Abeba meldt nog, dat de troepen die tot voor kort onder bevel hebben gestaan van Ras Desta zich thans scharen achter den stan daard van Dedzjasmatsj Beyena Mered, die een groote reputatie geniet bij zijn krijgers wegens zijn gueriila-tactiek. Er gaat geen dag voorbij of patrouilles Abessynische tirailleurs dooden of wonden op z'n minst 20 Italianen. Een communiqué van het Abessynische hoofdkwartier aan het noordelijk front zegt. dat Italiaansche vliegtuigen verscheidene dor pen hevig hebben gebombardeerd. Tien bur gers zijn gedood. Italiaansche vliegers zouden ook in de dor pen vee, dat door de boeren werd geweid, met mitrailleurvuur hebben afgemaakt. Twee Italiaansche vliegtuigen hebben bom men uitgestrooid in de streek van Merthoyesoe. Vijf burgers zijn gedood, van wie twee kinde ren. Vervolgens hebben de toestellen gevlogen boven den weg van Dessié naar Kworam. Andere vliegtuigen hebben een nabij Dessié gelegen dorp gebombardeerd, waarna zij boven Dessié hebben gevlogen zonder noch tans bommen uit te gooien. Twee vliegtuigen hebben langen tijd boven Dessié en omgeving gevogen, naar men veronderstelt, met het doel het kamp van den negus op te sporen. Uit luchtafweergeschut werd vuur gegeven op de Italiaansche toestellen, waarvan, naar men gelooft, een werd geraakt, omdat het zich snel verwijderde en daarbij al zijn bommen boven de velden liet vallen. (Copyright Reuter-A.NP.) Uit Igls vertrokken. (Van een specialen A. N. P.-verslaggever.) IGLS, 14 Februari. Na een verblijf van veer tien dagen in het Hotel Igler Hof te Igls (Ti- rol) is de Koninklijke Familie heden uit Oos tenrijk vertrokken om zich via Munchen naar Waldenburg (Silezië) te begeven, waar de Koningin en Prinses Juliana vermoedelijk eveneens ongeveer veertien dagen zullen ver blijven. Het verblijf te Igls schijnt de Koninklijke Familie uitstekend te zijn bevallen, waartoe vooral de bescheiden houding der bevolking, die het incognito streng heeft geëerbiedigd, heeft bijgedragen, Anderzijds heeft de bevol king de aangenaamste herinneringen aan de vriendelijke hooge Nederlandsche bezoeksters en algemeen sprak men tegenover ons de hoop uit. dat men de Koningin en de Prinses nog meermalen als gast te Igls zal mogen be groeten. De Prinses vertrok reeds vanmorgen per auto uit Igls, om zich via Garmisch-Parten- kirchen naar Munchen te begeven. De Koningin is pas in den namiddag uit Igls vertrokken naar Innsbrueck. om zich met den trein, die te 16.05 uur vandaar vertrekt naar Munchen te begeven. Zij was vergezeld door haar adjudant, den kapitein-luitenant ter zee. N. A. Rost van Ton ningen, baronesse van Asbeck en den heer Egter van Wissekerke. MUNCHEN, 14 Febr. Op doorreis naar Wal denburg (Silezië) is Koningin Wilhelmina he denavond met den gewonen trein uit Inns brueck te 13.59 uur aan het hoofdstation te Munchen aangekomen. De Koningin werd aan het station ontvan gen door den Nederlandschen consul te Mun chen, den heer W. Dyserinck. Te voet begaf het gezelschap zich tusschen de menigte door de om dezen tijd zeer drukke straten van Munchen naar het hotel „Conti nental". Na de treinreis van eenige uren was het een aangename wandeling door de Neuhaeu- serstrasse over de Ritter von Epp-Platz en de Maximilian-Platz naar het hotel „Continen tal" in de Otto-Strasse. Te ongeveer kwart voor acht arriveerde ook de auto, waarmede Prinses Juliana uit Garmisch Partenkirchen naar Munchen was gekomen. Het gezelschap voegde zich in het hotel bij elkander en gezamenlijk werd het diner ge bruikt. Ook hier wist niemand welk hoog gezelschap in een geserveerd gedeelte van het restaurant rond de kleine tafel bijeenzat. Alleen de directie bleek, waarschijnlijk noodgedwongen van de aanwezigheid van haar hooge gasten op de hoogte te zijn, want toen het gezelschap te ruim negen uur het hotel verliet, werden de Koningin namens de directie van hotel „Continental" bloemen aangeboden, welke attentie door .de Koningin, zichtbaar op prijs werd gesteld. Te ruim half tien was men aan het station te Munchen. waar een gereserveerd rijtuig gereed stond in den gewonen trein, die te 21.45 uur via Hof-Regensburg naar Silezië ver trekt. Catastrofale brand in Tientsin. PI.m. 150 slachtoffers. Het A. N. P. meldt uit Peking, 14 Februari: Ten gevolge van den wind is een in het kamp van noodwoningen der armste bevolking van Tientsin uitgebroken brand aangewakkerd tot een zóó rampspoedigen omvang, dat binnen zeer korten tijd het geheele kamp volkomen in de asch werd gelegd. Tot dusverre zijn 149 verkoolde lijken geborgen. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN GRAAF CAVADONGA ACHTERUITGAANDE De gezondheidstoestand van den vroegeren kroonprins van Spanje, den tegenwoordigen graaf Cavadonga, die, zooals men weet, lij dende is aan hemophilie, heeft gisteravond een slechten keer genomen, meldt het A.N.P. uit Havana. De dokters zien met bezorgdheid den nacht tegemoet. Verhooging van den schooigaanden leeftijd. Afschaffing van huiswerk op til. Het Lagerhuis krijgt onvoldoende voor rekenkunde. tandpasta „Koop Nederlandsche waar. Dan helpen wij elkaar" (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen correspondent). LONDEN 14 Februari. De regeering heeft overeenkomstig haar be lofte van voor de verkiezingen een ontwerp onderwijswet gemaakt waarbij de schoolgaan de leeftijd van 14 tot 15 jaar wordt verhoogd. Maar het ontwerp bevat bepalingen waarbij ouders kunnen worden ontheven van de ver plichting hun kinderen een extra jaar op school te houden. Tegen deze uitzonderings bepalingen is in het land hevig verzet gerezen in onderwijskringen en ook bij hen en hun aantal en positie zijn van belang die voor aan staan in den strijd voor maatschappelijke hervorming. De organisaties voor het onder wijsberoep in Engeland en in Schotland heb ben een beweging ingezet om te bewerken dat geen kinderen van den maatregel zullen wor den uitgezonderd. Er is nauwelijks een plaat selijke onderwijscommissie in het land die niet stelling heeft genomen tegen de opvattin gen der regeering zooals ze tot uiting komen in het ontwerp. De kerk heeft haar stem ge voegd bij de protesten bij monde van den aartsbisschop van York die heeft verklaard dat de voorgestelde uitzonderingen de gunstige werking van den regel grootendeels zullen opheffen. De verontwaardiging die is opge stoken (de gevoelens zijn bitter genoeg om van verontwaardiging te kunnen spreken) verheft zich boven partijpolitiek. Linker- en rechter zijde zijn even ontstemd, ook al laat de lin kerzijde de gelegenheid niet voorbijgaan te beproeven, uit het geval politieke munt te slaan. Zij verwijt der regeering onoprechtheid en gebrek aan ernst door een progressief klinkend voorstel zoodanig met voorwaarden te belasten dat het, in praktijk gebracht, in zijn heilzaam effect ernstig tekortschiet zoo niet geheel faalt. De voorgestelde uitzonderingen gelden voor kinderen die wanneer zij 14 jaar gewor den zijn „beneficial employment" (nuttigen of heiizamen arbeid) kunnen' krijgen. De maatstaf voor heil of nut is hier het loon dat zij kunnen verdienen en dat de inkomsten van het huishouden waartoe zij behooren kan verhoogen. In eenige steden en dorpen van het land hebben plaatselijke autoriteiten de laat ste jaren reeds gebruik gemaakt van haar be voegdheid den schooigaanden leeftijd met een jaar te verhoogen en zij hebben daarbij de uitzondering toegestaan, die het regeerings- ontwerp thans voorstelt. De praktische uit komsten van zulk een wetsvoorschrift zijn dus reeds in de ervaring aan den dag getreden. En het is gebleken dat tennaastenbij 90 per cent van de kinderen enkele dagen of enkele maanden nadat zij hun 15de levensjaar waren begonnen van school werd genomen om in den zin van het thans aanhangig regeeringsont- werp ..heilzaam werkzaam" te zijn. Er is daar om alle reden te verwachten dat een onder wijswet als thans door de regeering ingediend gelijksoortige uitkomsten zou geven, m.a.w. zijn doel nagenoeg zou misschen. De woord voerders van dat deel der samenleving, dat misschien wat te zeer op de praktijk van het hedendaagsch bestaan vooruitloopt, betoogen dat men zich geen heilzamer arbeid in het 15de jaar van een kind kan indenken dan de arbeid dien onderwijs vergt, want deze zal het kind de geestelijke waarden beginnen bij te brengen die het zoo zeer zal behoeven wan neer het, volwassen geworden, zijn vrijen tijd zal moeten gebruiken voor eigen geestelijke verheffing en voor verhooging van het be schavingspeil der gemeenschap. Zij die aldus redeneeren voorzien den tijd, waarin de onge rijmdheid van de armoede temidden van over vloed zal zijn verdwenen, omdat het distribu tieproces in harmonie zal zijn gebracht met het productieproces. Als machines in nog hoo- gere mate dan reeds het geval is handen arbeid zullen hebben vervangen, grootendeels aan de materieele behoeften van de maat schappij zullen voldoen en het menschdom den vrijen tijd zullen hebben gegeven om zich te wijden aan geestelijke ontwikkeling. Zooals gezegd, dit klinkt zoo toekomstmuzikaal dat de leidende geesten in de gemeenschap van den t-ijd er wel geen aandacht aan zullen schenken. Niettemin vinden deze theorieën, die o.a. worden gepredikt door dien invloed- ■ijken radio-spreker Stephen King-Hall, rui men aanhang en bij dien aanhang weegt het argument in de onderwijskwestie zwaar. Een kwestie van zuiver stoffelijken aard rijst ten slotte omdat men voor de voorgestelde uitzon deringsbepaling geen maatstaf heeft voor voorbeeriding van meer onderwijsgelegenheid in den vorm van meer onderwijskrachten en meer schoolruimte. Het zal met dit alles voor oogen belangwekkend zijn te ervaren, hoe het met dit onderwijs-ontwerp zal loopen. En ook de methode van onderwijs staat bloot aan scherp oordeel en veroordeeling. Ouders hebben al jaren lang met ingezonden stukken in de pers gefoeterd tegen wat zij kenschetsen j als ,,de tyrannie van het huiswerk". Hun ge- I voelens hebben juist bewonderenswaardig uit drukking gevonden in een door het conserva tieve lid Radford in het Lagerhuis ingediende motie, waarin wordt verklaard dat het niet wenschelijk is dat schoolkinderen zich den ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Maar nu gebeurt er ineens iets erg raars. Want nauwelijks heeft hij een hap van den appel genomen, of hij voelt, dat er iets met hem gaat gebeuren. Thijs bekijkt zichzelf en ontdekt tot zijn grooten schrik, dat hij hoe langer hoe kleiner en magerder wordt. Zijn jas hangt hem in wijde plooien om het lichaam, zijn broek wappert hem als een vlag om de beenen. Thijs heeft in een tooverappel gebeten en daar ondervindt hij nu de gevolgen van. Nu. je behoeft het plaatje maar te bekijken om te begrijpen, dat Thijs daar heelemaal niet mee ingenomen is. Wat staat hem nu te doen? ganschen avond bezig houden met school werk dat rust en ontspanning uitsluit. Hij meent dat daarom voorbereiding voor de les sen, waar practisch mogelijk, plaats moet hebben op school in stede van thuis. De motie vond steun bij alle partijen en de regee ring vereenigde zich er mee zoodat afschaffing van huiswerk in het vooruitzicht is gesteld; als gevolg daarvan zal de tijd op school moe ten worden verlengd. Het debat werd geken merkt door een merkwaardig voorval. Het Labour-lid Morrison gaf het Lagerhuis eeu som op te lossen, die kinderen die zich voor middelbaar onderwijs voorbereiden wordt voorgelegd. De som luidde: Iemand koopt voor 16 shilling een paar schoenen. Hij overhan digt den winkelier een briefje van 1. De win kelier heeft niet terug en wisselt het biljet bij zijn buurman den slager. Teruggekeerd geeft hij den klant 4 shilling. De klant verdwijnt. Even later komt de slager binnenloopen pro- testeerend dat het biljet valsch is. De schoen-, maker geeft hem een echt Hoeveel, is de vraag, verliest de schoenmaker. Het is geen moeilijke som, maar onder de Lagerhuisleden was er niet een die de vraag beantwoordde. Het Communistisch lid Gallacher riep uit; 16 shilling! en zal nu wel spijt hebben van een opwelling die hem als een domoor moet stem pelen A. K. VAN R. RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 16 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 4.15 VPRO. 4.45 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 9.45 Causerie. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Luth. Kerkd. 11.30 Orgelspel. 12.00 Filmpraatje. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 AVRO-Nirom-uit- zending. 1.30 Omroeporkest. 2.00 Boekbespre king. 2.30 Omroeporkest en solist. 3.25 Piano recital. 4.15 Relig. causerie. 4.45 Sportnieuws. Gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.45 Voetbalpraatje. 6.00 Tenor-recital. 6.10 Sportnieuws. 6.20 Ver volg zang. 6.30 Radiotooneel. 7 00 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.15 Omroeporkest en soliste. 9.00 Radio-Jornaal. 9.15 Orgelspel. 9.35 Concert gebouworkest en soliste. 10.35 Radiotooneel. 10.55 Gram.pl. 11.00 Berichten. 11.1012.00 AVRO-Decibels. HILVERSUM II 301 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Dameskoorconcert, mmv. sopraan en orgel. 10.30 Geref. Jeugd dienst. Hierna orgelspel. 12.15 Gram.pl. 12.50 KRO-Wereldprogramma. 1.50 KRO-orkest. 2.05 Koloniaal programma. 3.20 KRÓ-orkest. 4.00 Gram.pl. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Gram.pl. 5.20 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gram.pl. 7.45 Sportnieuws, lezing, berichten. 8.20 KRO- orkest en soliste. 8.40 Causerie. 8.55 KRO- Symphonie-orkest. 9.40 Gram.pl. 9.50 KRO- Melodisten. 10.30 Berichten, Gram.pl. 10.40^ 11.00 Epiioog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Cellorecital. 1.20 Schwiller Strijk- Sextet. 2.05 BBC-Schotsche orkest. 3.05 Cellini- Trio. 3.35 Grampl. 4.05 E. Pini's Tango-orkest. 4.50 Voor de kinderen. 5.10 Lezingen. 5.50 Hefc Lener-kwartet. 7.05 Lezing. 7.20 Zang en viool. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 sopraan-recital. 9.50 BBC- Revue-koor en -Theater-orkest. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Kamerorkest. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert.- 2.35 Duetten. 5.05 Zang. 5.20 Pasdeloup-orkest. 7.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 9.50 Zang. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Gram.pl. 12.20 Kleinorkest. 1.30 Orgelconcert. 2.20 Gram.pl. 2.50 Zang en voor dracht. 3.20 Symphonieconcert. 5.20 Dans muziek. 6.20 Gram.pl. 6.35 Dansmuziek. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Cabaret. 9.50 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 „Musik-Express", gevar. concert. 9.20 Berichten. 9.50 Harp- en pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 1460S OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 17 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht; 10.35 Gram.piaten; 11.00 De Zonnekloppers en Gram.piaten; 12.00 Gram.piaten; 12.15 Orvilropia en Gra- mofoonplaten: 2.00 Gram.piaten; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 Orgelspel: 4.05 Gram.piaten; 4.30 Kinderuur; 5.00 De Flierefluiters; 6.30 Holl. Kamermuziekvereeniging en solisten; 8.00 Berichten; 8.10 VARA-orkest; 9.00 Smith's Royal Hawaiian Serenaders; 9.30 VARA-orkest; 10.15 Berichten; 10.20 Gram. piaten; 10.30 Orgelspel; 11.00 Gram.piaten. HILVERSUM O 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.piaten; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr, lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.piaten; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie: 3.15 Gram. piaten; 4.00 Bijbellezing; 4 45 NCRV-orkest; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Repor tage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten; Gram. piaten; 8.15 Volkszangavond m.m.v. sprekers; 10.15 Berichten; 10.20 Gram.piaten. DFOïTWICH 1500 M. 11.20 en 12.05 Gram.piaten: 12.20 Lezing; 12 45 Het Wayne-sextet: 1.35 Orgelconcert; 3.20 Gram.piaten: 4.20 Viool en piano: 4.50 Orkestconcert; 5.35 Fr. Walker's actet m m.v. solist: 6.20 Berichten: 6.50 Zang; 7.10 Lezin gen; 8.20 BBC-Variété-orkest; 8.35 Radio tooneel; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 Lyra-kwartet en solist; 11.50 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.piaten: 11.20 Orkestcon- c.ert; 2.50 Zang: 3.20 Gram.piaten; 4.20 Or kestconcert: 5.50 dito; 8.35 Opera-uitzending. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.piaten; 12.50 Zigeunermuziek; 1 50 Gram.piaten; 5.20 Kleinorkest; 6.35 en 7.20 Gram.piaten; 8.20 -Koning Albert-Her- denking; 9.20 Kleinorkest en hoorspel; 10.30 Gram.piaten. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.piaten; 12.50 Dansmuziek; 1.50 Gram.piaten; 5.20 Zigeunermuziek; 6.20 Gram.piaten; 6.50 Zang; 8 20 Kwartetcon cert: 9.25 Radio-tooneel; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Populair concert; 8.05 Hoorspel; 9.20 Berichten: 9.50 Piano-recital; 10.05 Weerbe richt; 10.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6