ONZE EERSTE KLASSERS IN HET VELD OVERZICHT VOETBALNIEUWS DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE VIERDE KLASSE R.K. VOETBAL MAA'NDA'G 17 FEBRUARI 1936 HA'AREESI'S DA5BE'A'D' S De Competitieleider van den K.N.V.B. raakt nu wel leelijk achterop. Vorst en regen hebben een groot aantal velden onbespeel baar gemaakt, zoodat weer vele wedstrijden moesten worden uitgesteld. Hierbij was ook H.F.C.—Excelsior. De overige vier eerste-klassers uit Haar lem en omgeving konden spelen, maar ze hebben allemaal leelijk verloren. Vooral de 52 nederlaag van Haarlem tegen H.B.S., die we echter verwacht hadden, heeft on aangename gevolgen, want de kampioenskan sen van de roodbroeken zijn nu definitief verkeken. Dit is vooral jammer omdat Sparta zoowaar van Hermes-D.V.S., No. 10, verloren heeft. Ajax, die met 42 van V.S.V. won, heeft nu opeens een heel mooie kans gekre gen. R.CH. verloor met 41 van A.D.O., zoo dat de blauw-zwarten er wel voor mogen zor gen, nog bijtijds een paar punten binnen te halen. In Afdeeling n wist Blauw Wit ook den lastigen uitwedstrijd tegen Z.F.C. te winnen, zoodat het voor Feijenoord steeds moeilijker wordt, de Amsterdammers in te halen. De positie van H.F.C. is ook weer bedenkelijk verzwakt, omdat V.U.C. er in geslaagd is, te IJmuiden van Stormvogels te winnen. In de Afdeelingen EU en V werden alle wedstrijden uitgesteld. In Afdeeling IV waren drie velden be speelbaar. P.S.V. zag eindelijk weer eens kans te winnen, thar.s met 64 van Juliana. De kansen van B.V.V., die niet kon spelen, bleven stationnair, hoewel het gedrang in de kopgroep hevig blijft. DE UITSLAGEN. AFDEELING I Eerste klasse: ADO—RCH 4—1 SpartaHermes-DVS 12 Ajax—VSV 4—2 HBS—Haarlem 5—2 Tweede klasse A: KinheimZeeburgia 00 Vriendenschaar't Gooi 20 Tweede klasse B: HilversumVelox 30 Hercules—OWO 2—1 SpartaanZW 51 Vierde klasse D: SwiftSLTO 1—1 MeteoorFred. Hendrik 53 DIORipperda. 13 THB—EHS 1—7 Reserve eerste klasse: Haarlem II—Spartaan II 60 EDO 2—Hilversum 2 3-D Reserve 2e klasse. VSV 2HFC 2 1—2 ZW II—AFC II 2—2 AFDEELING IL Eerste klasse: StormvogelsVUC 24 ZFC—Blauw Wit 1—4 Tweede klasse A: The Rising HopeQuick 21 Tweede klasse B: Hoek van HollandDCL 34 CW—BEC 7—2 AFDEELING HE Tweede klasse A: Borne—Sallandia 9—0 AFDEELING IV Eerste klasse: RoermondNoad 41 BleyerheideMVV 31 PSV—Juliana 6—4 RANGLIJSTJES. AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Sparta 14 7 5 2 19 37—27 1.36 Ajax 14 7 3 4 17 40—25- 1.21 H. B. S. 15 8 2 5 lo 39—31 1.20 A. D. O. 14 8 0 6 16 33—32 1.14 V. S. V. 13 6 2 5 14 27—29 1.08 Haarlem 15 6 4 5 16 39—34 1.07 R. C. H. 14 4 5 5 13 27—28 0 93 K. F. C. 14 4 3 7 11 16—28 0.79 Xerxes 13 2 4 7 8 30—39 0.62 Hermes-D.V.S. 14 2 4 8 8 20—35 0.57 Tweede klasse A: D. O. S. 14 8 4 2 20 37—22 1.43 E. D. O. 12 5 6 1 16 26—21 1.33 Vriendensch. 13 5 7 1 17 25—16 1.31 Zeeburgia 14 6 5 3 17 28—21 1.21 A. F. C. 14 4 6 4 14 39—42 1.— U. V. V. 13 4 4 5 12 29—33 0.92 Bloemendaal 13 3 5 5 11 23—29 0.85 't Gooi 13 4 2 7 10 2529 0.77 Alcm. Victrix 14 3 4 7 10 31—35 0.71 Kinheim 14 1 5 8 7 15—30 0.50 AFDEELING II. Eerste klasse: Blauw Wit 14 11 2 1 24 34—11 1.71 Feijenoord 12 8 2 2 18 39—13 1.50 D. F. C. 13 6 3 4 15 24—23 1.15 D. H. C. 14 6 2 6 14 42—31 1.— Stormvogels 15 6 3 6 15 36—26 1.— D. W. S. 14 5 4 5 14 29—27 1— Z. F. C. 14 3 6 5 12 18—29 0.86 Excelsior 13 3 3 7 9 20—36 0.69 V. U. C. 14 3 3 8 9 25—42 0.64 H. F. C. 13 1 4 8 6 14—42 0.46 BelgiëPolen (02) Onder ongunstige weersomstandigheden werd Zondagmiddag in het Heysel-Stadion te Brussel de wedstrijd BelgiëPolen ge speeld. De Polen lieten zeer vlug spel zien en reeds na 2 minuten hadden zij door een fraai schot van Piel de leiding. (01). In de tweede helft vergrootten de gasten na 7 min. den voorsprong door 'n hard schot tot 20. Ondanks hun achterstand speelden de Belgen zeer goed. EngelandIerland (50) (amateurs) Uit Blackpool: Zaterdagmiddag werd te Blackpool een wedstrijd gespeeld tusschen Engelsche en Iersche amateurs. Rust 10 voor Engeland. Einde 5—0. SchotlandWales (11) Uit Dumfries: De wedstrijd tusschen het Schotsche amateursteam en dat van Wales eindigde in een gelijk spel. (11). Het Belgisch elftal niet naar de Olvmoische Spelen. BRUSSEL. 15 Februari (A. N. P.) De Ko ninklijke Belgische Voetbal Bond heeft thans dcfinitieif besloten geen Belgisch elftal naar het Voetbal-tournooi van de Olympische Zo merspelen te Berlijn te zenden. H. B. S.-Haarlem (5-2) Onmiddellijk na den aftrap ondernam Haarlem enkele gevaarlijke aanvallen, waar door de Haagsche verdediging dadelijk in actie moet komen. De roodbroeken hebben blijkbaar groote plannen, want het begin was van dien aard, dat de Hagenaars dade lijk op eigen helft werden terupvedrongen. Toen bij een uitval van H.B.S. van Reste ren goed voorzette, kopte Van Vliet langs De Vries. (1—0). Dit werd door Haarlem beantwoord met een serie krachtige aanvallen, waarbij het doel van HB.S. telkens voor een doorboring gespaard bleef. Een keihard schot van Smit ketst tegen de lat. Intusschen is bij Haarlem De Vries uitge vallen; hij wordt door Kaan vervangen. Deze krijgt onmiddellijk een hard schot van Van Resteren te stoppen. Opnieuw weet Van Vliet bij een slecht weszewerkten hoekschop te scoren. (20). Het blijft de roodbroeken steeds tegenloo- pen. Smit bewerkt tot tweemaal toe paal en lat. evenals De Winter. Van Polar.en glijdt voor het verlaten doel uit. waarna de bal wordt weggewerkt. Nog voor rust krijgt Bakhuys een voorzet van den vrijstaanden Van Resteren. Met een uitstekenden kopbal brengt Bakhuys den stand op 30. De Hagenaars geven in het begin van de tweede helft weer den toon aan. maar Kaan doet in het doel uitstekend werk. Dan komt Haarlem er weer beter in; Smit verrast Mul met een onverwacht schot. (31). Nu komen de rood-blauwen flink opzetten. Hoewel de uitvallen van H.B.S. niet van ge vaar ontbloot zijn is Haarlem nu het meest aanvallend. Smit geeft aan De Winter een goede pass; laatstgenoemde wordt gehaakt. Scheidsrechter Rotte geeft strafschop. Van Polanen schiet in. (32). De strijd krijgt nu een spannend verloot). Bakhuys trekt zich in de verdediging terug. Tot tweemaal toe scoort H.B.S.. maar beide keeren constateert scheidsrechter Rotte buitenspel, zoodat deze doelpunten niet worden toegekend. Talrijk zijn de aanvallen op het H.B.S.- doel. maar door uitstekend verdedigen van de Haagsche achterhoede is er voor Haarlem geen doorkomen meer aan. Bakhuys heeft wederom succes met een hard schot. (42). Nog geeft Haarlem zich niet gewonnen, maar het lukt niet meer. Als Van Vliet een voorzet van Van Resteren krijgt, scoort hij met een kopbal. HB.S. wint met 52. De elftallen waren: H. B. S.: Mul, Arntzenius, Taverne, v. d. Bergen, Duysens, de Fonseca. Ophorst, v. d. Vegt, Bakhuys, v. Vliet, Van Resteren. Haarlem: Do Vries, v. Polanen, Smit, de Winter, Oldenburg. Vreeken, Kammeijer, de la Mar, v. Gooi, v. d. Berg, J. de Vries. SpartaHermes-D. V. S. (12) Al direct loste Voormolen en ver hard schot, dat Beun solide stopte. Maar Hermes- D.V.S. liet mooi open spel zien, dat reeds na vijf minuten werd beloond met een on houdbaar doelpunt van De Jong, die een voorzet van v. Lembergen in het Sparta- doel schoot. (01). Een snelle ren van Seton, besloten door een goeden voorzet, gebruikte Voormolen voor een schot Ineens, dat naast ging. Eenige minuten voor de rust kwam einde lijk de lang verwachte gelijkmaker. Voormo len passeerde Breitner, speelde den bal ver vooruit, zoodat Beun uitliep, doch bij de bot sing tusschen doelman en Voormolen rolde de bal in het onverdedigde doel (11). In de tweede helft eerst een groot overwicht voor Sparta. Voormolen schot van dichtbij over. Seton brak door. maar Beun verrichtte een mooie redding ten koste van een hoek schop. Sparta bleef veel slechter, doch na 20 mi nuten, toen De Jong weer eens een bal kreeg, schoot hij hoog van den vleugel af en over Cohen ging de bal in Sparta's doel (12). Nog feller werd Sparta's offensief. Z. F. G—Blauw Wit (1—4) Al dadelijk zette Blauw Wit er een aardig tempo in en zat voortdurend voor het Zaan- sche doel, waar keeper Dijkstra geducht op de proef gesteld werd. Reeds na zeven minuten nam Blauw Wit de leiding. Na een ren van Kolijn, zette deze zuiver voor het Zaansche doel. waar Van Nol geen moeite had, met een fraaien kopbal zijn club de leiding te bezorgen (01. Z.F.C. legde er nu 'n schepje op, doch door absolute schotloosheid ontstond er geen enkel ernstig gevaar voor het doel van keeper Ferwerda. Tegen de rust was Z.F.C. bepaald sterker, doch met onveranderden stand werd van doel verwisseld. Direct na de hervatting kreeg Z. F. C. een paar fraaie kansen, doch Ferwerda liet zich niet passeeren. Onverwacht wist Blauw Wit keener Dijkstra met een hoog schot te verras sen (0—2). Ofschoon Z.F.C. de moed nog niet op gaf, wisten de Amsterdammers na 25 minuten met een vrijen schop door Westphal opnieuw te doelpunten (03). De bezoekers bleken nog niet tevreden; het duurde slechts kort voordat Van Nol de Zaansche backs pas seerde en andermaal scoorde (04). Na een krachtig offensief slaagde Offringa er in de eer voor de Zaandammers te redden 11—4). KinheimZeeburgia (00) Kinheim kwam in een sterk gewijzigde op stelling uit, welke zeer goed voldeed. De ach terhoede welke bestond uit het bekende trio DruyvenRozemeyerStals was weer het hechte bolwerk waarop de Zeeburgïa-voorhoe- de steeds weer vast liep. Doch ook de halflinie onder leiding van I. Groeneveld toonde een goede opvatting van haar taak. De voorhoede leverde nog wel geen tastbare resultaten op, doch speelde een behoorlijken wedstrijd. Over A.D.0.-R.C.H. (4-1) Het -A. D. O.-terrein was nog slechter be speelbaar dan enkele weken geleden het ter rein van Xerxes. Niet echter door deze on gunstige omstandigheden alleen (tenslotte hadden daarvan beide partijen last) maar wel in hoofdzaak 't feit dat vrijwel 't geheele Ra cing elftal een off-day had, is oorzaak van deze onverwachte, groote nederlaag. Feitelijk hebben alleen de beide backs hun normalen vorm vertoond. Geutskens speelde iets minder goed en Ruis was er totaal uit. Het zware veld speelde hem vooral parten, terwijl bovendien het plaatsen over het al gemeen slecht was. Met de voorhoede was het niet veel beter gesteld. Slot werkte vooral in de eerste helft voor twee, maar het aanvalsspel was te on samenhangend om eenig succes te behalen. Bergsma leek ons ditmaal eveneens niet zoo zeker van zijn zaak. vooral bij den vierden goal ging hij niet geheel vrij uit. Het spel begon met een tikje overwicht van de gastheeren, dat echter geen succes had door het uitstekende werk van de R. C. H. verdediging, waarbij het goede koppen van Kors opviel. De R. C. H.-aanvallen strandden herhaal delijk op de telkens goed opgezette buiten spel-val en door het te kort gehouden spel. waarbij Lenselink vooral voor de rust te veel werkeloos gelaten werd. Het gevolg daarvan was dat de. bal herhaaldelijk in het midden veld was; het wekte dan ook geen verwonde ring, dat de rust met 00 kwam. een stand die voor R. C. H. hoopvol scheen, te meer toen direct na de hervatting door enkele goed op gezette aanvallen de mogelijkheid op een overwinning kwam. Na een kwartier werd echter een hooge voorzet van rechts R. C. H. noodlottig, doordat Kors verkeerd kopte en de linksbinnen met een scherp schot kon scoren (1—0). A. D. O. behield hierna het initiatief; weer na een kwartier was 't Looff die ten tweeden male Bergsma passeerde. Even leefde R. C. H. toen op, Slot ging centervoor spelen; v. d. Horst rechtsbinnen; uit een pass van den eerste verkleinde v. d. Horst den achterstand. Met nog tien minuten spelen kwam weer de hoop boven, dat gelijk gemaakt zóu worden, doch tot de Racing-defensie voor een ver meend buitenspel-geval appelleerde inplaats van te spelen, profiteerde Looff daarvan door den stand op 31 te brengen. Vlak daar na bij een hoogen voorzet van links, verliet Bergsma onnoodig zijn doel, waardoor Schijf gelegenheid kreeg, den bal in het verlaten doel te koppen. Met een 4—1 nederlaag kon daarna R. C. H. den terugtocht aanvaarden. Eir werd gespeeld tusschen: R. C. H.: Bergsma, Kors, Pre vost, Geutskens, Ruis, Prevost, Paape, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. A. D. O.: De Korte, Clavan, Schijf, Looff, B. Tap, Van Maren, Kammeijer, Schurink Ohouffour, Lobel, Koek. het spelverloop valt niet zoo heel veel te ver melden. Het spel ging vlug op en neer, waar bij aan beide kanten enkele kansen ont stonden. Ook na de rust, met uitzondering van een klein kwartier, was er een snelle gelijk op gaande wedstrijd. In dit kwartiertje echter kwam Kinheim zoo overtuigend in den aan val, dat een doelpunt bijna niet kon uitblij ven, doch de Zeeburgia-keeper Van Wijk hield zijn doel schoon. Ook Zeeburgia kon Druyven niet bewegen er een bal door te laten, hoewel ze er eens bij een schermutseling een fraaie kans toe had. Toen scheidsrechter Swart voor het laatst floot, was de stand van den prettig gespeelden wedstrijd nog steeds 00. Haarlem 2Spartaan 2 (60) Op overtuigende wijze heeft Haarlem 2 re vanche genomen voor de indertijd in Am sterdam geleden nederlaag. De Haarlemmers waren, behoudens een korte periode even na het begin, steeds sterker. Paardebek was uiterst nuttig door het ma ken van drie doelpunten. Verder speelde Cornet een uitstekenden wedstrijd. Haarlem had de volgende opstelling: Voogd, Stammes, Verhappen, Cornet, Urban, Visser, Hartog, De la Mar, Kornmann, Best, Paardebek. De eerste aanvalen zijn voor Spartaan, die echter door de Haarlem-achterhoede met succes afgeslagen worden. Langzamerhand gaat de Haarlem-voorhoede zich ook wat meer roeren; na ongeveer een kwartier scoort Kornmann uit een voorzet van Paar debek. (1—0). Haarlem blijft nu in de meerderheid; na eenigen tijd loopt Paardebek door op een center van De la Mar en verhoogt den voor sprong tot 20. Het zit Spartaan bij één harer aanval len niet mee, als de bal tegen den paal komt. Bij één der Haarlem-aanvallen lost Korn mann een schot, dat naast dreigt te gaan; één der backs krijgt den bal echter verkeerd op zijn voet, zoodat hij in eigen doel schiet. (3—0). In de tweede helft is er eerst weer een Spartaan-overwicht, waarbij het de Amster- mers niet meezit. Paardebek brengt dan de noodige opluch ting door er in zijn eentje van door te gaan en nummer vier te scoren. (4r—O). Hierna ontwikkelt zich een vrijwel gelijk opgaande strijd. Spartaan maakt echter geen doelpunten; Haarlem daarentegen wel. Urban trapt een bal ver naar voren, de keeper van Spartaan loopt ver uit, maar Paardebek is er eerder bij en kan in het verlaten doel schieten. (5—0). Kornmann maakt dan een doelpunt, dat geannueerd wordt. Even later doet hij echter beter, door den bal na een scrimmage in het doel te schieten, waardoor de eind stand 6—0 wordt. E. D. O. 2Hilversum 2 (30) De E.D O.-reserves hebben een keurige overwinning behaald. In het begin was Hilversum in de meer derheid. maar toen na eenigen tijd E. D. O. heit spel wist te verplaatsen, was het duidelijk te zien, dat de thuisclub zou winnen. In de Stormvogels-V. U. C. (2-4) Het was te zien, dat de Hagenaars bij het winnen van dezen wedstrijd meer belang had den dan de Stormvogels. Wel speelden de IJmuidenaren niet bepaald lusteloos, doch het enthousiasme van de Hagenaars was toch grooter. De elftallen waren; Stormvogels' Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Nijssen Wey, v. d. Steen, Fijen, v. d. Lugt, Prins, v. d. Laan. V.U.C. v. Gelder, Hendriks, Koppens, Smeraldi, Holleman, Heilsbergen, v. d. Wildt. Ramaker, Winkelman, Kok, Slootweg. Van den aftrap af werpen beide ploegen zich enthousiast in den strijd. Er is nog maar kort gespeeld, als v. d. Laan aan Stormvogels de leiding geeft (10). V.U.C. krijgt weldra loon naar werken als als Hollenberg een hard schot van Holleman niet weet te stoppen (11). De doelpunten schijnen ditmaal goedkoop te zijn, want na twee minuten weet Van der Lugt op fraaie wijze opnieuw Slootweg te passeeren, nadat even hiervoor Smeraldi aan den overkant de kans van den dag heeft ge mist (21). Den Hagenaars is het aan te zien, dat ze vechten om van de onderste plaats af te blijven. De veteraan Hendriks valt op door zijn goede passes. Uit een hiervan weet de stevige Koppens met een hard schot gelijk te maken (2—2). Vijf minuten voor rust weet V.U.C. door Koppens de leiding te nemen (23). Stormvogels stelt alle pogingen in het werk om nog voor de rust gelijk te maken, doch dit gelukt haar niet. Direct na de hervatting blijkt, dat V.U.C. haar beide binnenspelers teruggetrokken houdt. Dit belet Van Gelder niet, reeds in de eerste minuut keihard tegen de lat te schie ten. V.U.C. blijft nog eenigen tijd in den aanval. Wey speelt te langzaam en Van der Lugt stelt zich te veel in de nabijheid van V.U.C.-spelers op. Het valt dan ook op, dat Hollenberg het nu veel drukker heeft, dan Slootweg, ondanks het feit, dat de V.U.C.-aanval in den regel uit drie spelers bestaat. Na 25 minuten zet Stormvogels een flink offensief in. Aanval op aanval wordt onder nomen, doch op Koppens en Holleman na verdedigt heel V. U. C.; slechts een aantal corners is het resultaat. Plotseling ziet Van der Lugt een opening. Een fel schot volgt, doch vla de lat stompt Slootweg den bal uit zijn doel. Stormvogels is nu sterk in den aanval, doch juist in deze periode valt de beslissing in V.U.C.'s voordeel, als Van der Wildt vijf mi nuten voor het einde een penalty inschiet (2—4). In de resteerende minuten zien we Hollen berg nog fraai een schot van Van Gelder stoppen. V.U.C. wint dus verdiend met 42. E.D.O. voorhoede ging het uitstekend; vooral links werd er goed gespeeld. Schijvenaar gaf steeds den bal keurig door aan zijn links buiten, waarna goede voorzetten volgden. De Hilversum-verdediging kon den druk niet weerstaan; Kelder gaf zijn club de leiding (1—0). De tweede helft was niet zoo spannend, omdat er minder enthousiast gespeeld werd. Toch waren er dikwijls goede goede momen ten. Van Geemen speelde uitstekend. Uit een hoekschop, door During goed geno men, bracht Goemaat den stand op 20. Kelder wist hierna een verre pass te be machtigen en scoorde onhoudbaar (30). Hilversum zette toen alles op den aanval, maar de E.D.O.- achterhoede verdedigde uit stekend, zoodat succes voor de bezoekers uit bleef. De thuisclub had de volgende opstelling: Stouten. Kollerie. Van der Bom, J. Steffens, J. Koene, C. van Esch, During, v. Geemen, Goemaat, Schijvenaar, Kelder. D. I. O.Ripperda (13) Het begin is voor de bezoekers; zij weten eenige corners te forceeren, welke geen suc ces opleveren. Met eenige goed gerichte scho ten weet keeper Offenberg wel raad, zoodat de bezoekers ondanks een licht overwicht er niet in slagen, te scoren. Aan den anderen kant gaat het beter. Als er een half uur gespeeld is, heeft een snelle D. I. O.-aanval succes haar midvoor scoort met een fraaien kopbal. Vlak voor de rust maakt Ripperda gelijk, zoodat met 11 van doel verwisseld wordt. Na de rust ns het D.I.O., dat onophoudelijk aanvallend is, maar het juiste schot ont breekt. Een snelle uitval van Ripperda heeft suc ces; haar rechtsbuiten schiet hard in. De thuisclub geeft nog niet op. maar het lukt niet. Als kort voor het einde Ripperda scoort, is de strijd beslist. De bezoekers winnen met 3—1. De Uitslagen. TeylingenSantpoort n 20 Geel Wit—V. V. E. 3—1 De rest afgekeurd. VOETBAL IN ENGELAND. VOOR DE COMPETITIE: BirminghamLiverpool 21 Blackburn RoversSunderland 11 Bolton Wand.Aston Villa 43 Everton—Wolves 41 VOOR DEN BEKER: BarnsleyStoke City 21 Sheffield UnitedLeeds United 31 Grimsby TownManchester City 32 Newcastle UnitedArsenal 33 Bradford CityDerby County 01 BradfordSpurs 00 MiddlesbroughLeicester City 21 Ajax-V. S. V. (4-2) Het Ajax-terrein verkeerde in zulk een slechten toestand, dat het zeer zeker niet ge schikt was voor goed voetbal. Ajax, dat aan een dergelijk terrein gewend is. paste zich aan deze omstandigheden veel beter aan dan V. S. V. De elftallen waren als volgt: Ajax: Keizer. Diepenbeek, Gras, Gischler, Anderiesen, Jurriaans, Fischer, Looijs, v. Reenen, Blomvliet, Mulders. V. S. V.: Hillekamp, Sterk, Döhring, U. de Wolf, H. de Wolf, Kossen. de Koning, de Vries, Van der Griendt, Broek, Michel. Ajax, dat zich dadelijk vrij goed aan het gladde veld aanpast, zet direct eenige goede aanvallen op. Voorzetten van Mulders en Fi scher komen goed voor het doel, doch Van Reenen en Bloemvliet koppen beurtelings over. Een goed door Fischer genomen corner wordt door Van Reenen hard ingeschoten, maar v. d. Griendt trapt het leder nog juist uit het V. S. V.-doel. V. S. V. werkt zich dan wat meer los; haar voorhoede probeert eenige aanvallen op te zet ten, doch het gladde veld speelt haar parten. Het blijft dus bij een goed bedoelde poging. Wanneer het spel twaalf minuten aan den gang is, krijgen de toeschouwers een werke lijk mooien aanval der V. S. V.-voorhoede te zien. Hillekamp lost een vrij onverwacht schot; Keizer stompt het leder weg, de bal komt bij H. de Wolf, die opnieuw een schot lost, maar zijn schot komt tegen den paal. Dan komt de bal bij Döhring; zuiver richt deze zijn schot in den uitersten hoek van het Ajax-doel (0—1). Slechts enkele minuten later doet Döhring wederom verdienstelijk werk; met een zuive re pass stelt hij Sterk in de gelegenheid, den voorsprong te vergrooten (02). Na 40 minuten verkleint Ajax dan den ach terstand; Looijs geeft keurig door naar Van Reenen, die aan Michel geen schijn van kans gaf (1—2). Een buitenspel-geval ontgaat den scheids rechter, doch gelukkig voor V. S. V. schiet Vol kers naast. Met Ajax in den aanval komt de rust. In de tweede helft geven de V. S. V.'ers spoedig blijk van oververmoeidheid. U. de Wolf, die voor rust een zeer goede partij speelde, bleek totaal uitgespeeld. Ajax komt dan ook hoe langer hoe meer in den aanval. Wanneer Anderiesen van verren afstand een schot lost, laat Michel het leder vallen; Mulders heeft weinig moeite om gelijk te maken (22). De aanvallen van Ajax worden steeds tal rijker; doelpunten kunnen dan ook niet uit blijven. Wanneer Mulders fraai voorzet is het Van Reenen, die fraai scoort (3—2). Even werkt V. S. V. zich dan weer los; er ontstaan daardoor nog eenige gevaarlijke mo menten voor het Ajax-doel. Wanneer Michel een fout maakt, is het pleit beslecht; Van Ree nen brengt den stand op 42. Tegen het einde werd Broek uit het veld ge stuurd, wanneer deze Van Reenen op een ontoelaatbare wijze aanvalt. HAARL VOETBALBOND. Hoe er j.l. Zaterdag en Zondag gespeeld is. DE UITSLAGEN. Afd. IA: Stormvogels 4DWO 31 Haarlem 3a—VI. Vogels uitgesteld. Kennemers 3Kinheim 3 uitgesteld. Haarlem 3—RCH 3 uitgesteld. Afd. 1B: Kinheim 2—RCH 4 uitgesteld Schoten 2.EDO 3 uitgesteld Zeemeeuwen 2RCH 5 uitgesteld. Haarlem 4—Stormvogels 3 uitgesteld. Afd. 2A: SwastikaHFC 3 39 Afd. 2B: VI. Vogels 2—DeCeO 2 1l Afd. 3A: EDO 9—HFC 7 4—0 Afd. 3C: Bloemendaal 4—VOG 2 55 Afd. 3F: VSV 5Spaarndam 2 10 Afd. 3K: Swastika 2—Schoten 5 1—6 Stormvogels 6—RCH 11 3—5 Afd. 3L: EDO 10—Schoten 6 3—3 ADSPIRANTEN. Afd. E: SwastikaBloemendaal e 30 TWEEDE KLASSE A: SwastikaH. F. C. 3 (39) Beide elftallen stellen zich zeer onvolledig op. Het eerste kwartier was er weinig krachts verschil, doch daarna bleek H. F. C. over een sehotvaardige voorhoede te beschikken. De eenige Swastika-back was niet tegen de over macht opgewassen, zoodat H. F. C vrijwel zonder moeite den stand met de rust tot 0—7 had opgevoerd. Inmiddels waren van beide ploegen nog eenige spelers verschenen, zoodat beide elftal len nu compleet waren. Swastika bleek nu de sterkste; H. F. C. 3 werd geheel op eigen helft teruggedi'ongen. Door slecht schieten en het goede keepen van den H. F. C.-keeper kon Swastika maar drie maal scoren; H. F. C. voegde er nog twee aan toe zoodat deze in goede verstandhou ding gespeelde wedstrijd met een 9—3 over winning voor H. F. C. 3 eindigde TWEEDE KLASSE B. Vliegende Vogels 2D. C. O. (11) Van den aftrap af is D.C.O. beduidend in de meerderheid, doch door stug verdedigen weet VI. V. stand te houden. Toch is het D C.O. dat door haar snellen rechtsbuiten het eerst weet te scoren (0—1). VI. V. weet geruimen tijd een overwicht te krijgen, wat echter geen doel punten oplevert. Na de hervatting weet VI. V. gelijk te maken. Aan beide zijden wordt flink om het winnende doelpunt gestreden, doch niets lukt meer. Het einde komt met 11. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE S. I. Z. O. 3Kennemerland 6 43 ADSPIRANTEN. DeCeO bKennemerland c 2—2

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10