De OêpmfUscke ZATERDAG. ZONDAG. Sonja Henie wint weer den Olympischen titel. ZWEMMEN CRICKET LAWNTENNIS TAFELTENNIS WIELRIJDEN MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 HAARDE M'S DAGEEAD 8 Engeland kampioen van het IJshockey-tournooi. Nederland in de algemeene rangschikking No. 13. De sluitingsplechtigheid. Het kunstrijden voor dames. Sonja Henie ten derden male Olympisch kampioene. GARMISCH—PARTENKIRCHEN. 15 Febr. (Bijz. Dienst A. N. P.) In een sensationee- len eindstrijd is het Noorsche schaatswonder Sonja Henie er voor de derde maal in ge slaagd. het Olympisch kampioenschap kunst- rijden te veroveren. De volgorde, waarin de rijdsters reden, droeg er eveneens zeer toe bij, de spanning te ver- hoogen. De gevaarlijkste concurrente der we-, reldkampioene, Magdalen Colledge, was een van de eersten, die moest rijden, de Zweedsche Vivi Anne Huiten en de Amerikaansche Vin son waren tegen het einde aan de beurt; ze werden gevolgd door Sonja Henie als laatste. Reeds dadelijk in het begin bleek, over welke bijzondere kwaliteiten de Engelsche beschikte. Met een volmaakte beheersching en een sprankelende fantasie danste zij haar luch tige figuren over het ijs, ijl en fragiel en prachtig van rythme en tempo. Het hooge puntental, dat de juryleden haar toekenden, maakte het duidelijk, dat de eindstrijd slechts tusschen haar en Sonja Henie zou gaan. De Oostenrijkers juichten hun landgenoo- ten luide toe. Zoowel Margarethe Lainer met haar walsfiguren als vooral Emmy Putzinger en Hedy Stenuf verdienden dit alleszins, en jammer was het slechts, dat het publiek zich ertoe liet verleiden de jury uit te fluiten, toen deze minder hooge punten toekende, dan men blijkbaar had verwacht en gewenscht. Het zelfde geschiedde trouwens ook na de fraaie prestaties van de Tsjechische Vera Hruba. Een groot succes was natuurlijk de ver schijning van de 11-jarige Japansche Etsuko Inada, die in haar witte jurkje haar figuren uitvoeorde met een élan en druf, die nauwe lijks bij de ouderen te vinden is. Haar ver richtingen werden zóó hoog gewaardeerd, dat zij van de veertiende plaats, d-ie zij na de ver plichte figuren innam, bij den einduitslag op de tiende plaats bleek te zijn gekomen. Een lust voor het oog waren de prestaties van de Belgische Liselotte Lambeck, van de Amerikaansche Maribel Vinson en van. de Zweedsche Vivi Anne Huiten. En toen kwam tenslotte Sonja Henie. Hoewel zij met haar bekenden glimlach op het ijs verscheen, was het toch aan haar te zien, dat zij in opgewonden toestand en in groote spanning verkeerde. Toch wist het publiek niets van de scène, die zich zooeven had af gespeeld, vóór zij uit haar kleedkamer kwam. Sonja wenschte n.l., hoewel dit tot nog toe voor geen van haar 22 voorgangsters was ge beurd, dat het ijs voor haar opnieuw zou ge schaafd en gedweild worden. De kamprechters onderzochten de baan, constateerden, dat deze in uitstekenden toestand verkeerde en wei gerden. Na een korte uitbarsting verscheen Sonja vriendelijk glimlachend op het ijs. Toen reed zij. zooails tenslotte toch alleen maar Sonja kan rijden, met een volkomen be heersching en zelfverzekerdheid van de ster, die jarenlang geen rivaal naast zich kende, met de élégance en gratie van de virtuose, die op haar gebied het hoogste bereikte, wat te bereiken viel. Daverende toejuichingen vielen haar aan het slot ten deel. Sonja Henie heeft dus ook ditmaal de vuur proef glansrijk doorstaan. Voor de derde ach tereenvolgende maal is zij erin geslaagd den Olympischen titel te behalen en zij heeft hier mede dus met succes den stormloop van haar geleidelijk in aantal toenemende concurren ten het hoofd geboden. Zij won het Olympisch tournooi in het kunst rijden voor dames met het plaatscijfer 7,5 en een puntental van 424.5. Zooals bekend is het cijfer 7 het beste, dat in den Olympischen wedstrijd kan worden toegekend. Zij kreeg dit in 1932 te Lake Placid, terwijl bij haar eerste Olympische overwin ning in 1928 te St. Moritz het cijfer 8 voor haar werd genoteerd. De tweede plaats werd bezet door de Engelsche Magdalen Cecilia Colledge met het plaatscijfer 13,5 en 418,1 punten; de Zweedsche Vivi Anne Huiten werd derde met het plaatscijfer 28 en 394,7 punten. Het ijshockey-tournooi ENGELAND—AMERIKA (0—0) Zaterdagavond is in het Ijsstadion de wed strijd EngelandAmerika gespeeld voor de beslissende ronde van het Olympisch IJs- hockeytournooi. Deze uitermate spannende wedstrijd is zonder doelpunten verloopen, zoodat het einde kwam met 00 Ook de drievoudige verlenging bracht geen verandering in den stand teweeg. Het spel begon in een uiterst vlot tempo. In de eerste minuut reeds trachtten de Ame rikanen door bliksemsnelle aanvallen de ver dediging der tegenpartij te overrompelen. De Engelschen waren echter steeds op hun hoede. Aan de andere zijde was de Amerikaansche keeper Moone in uitstekenden vorm; zoo ein digde het eerste speelkwartier, zonder dat een der ploegen erin geslaagd was te scoren. 00 In de eerste minuten van den tweeden speeltijd brachten de Engelschen door hef tige aanvallen het Amerikaansche doel in ge vaar. Smith en Rowe braken door, doch Fos ter stopte alle schoten. Eenige oogenblikken later speelde zich hetzelfde tooneel voor het andere doel af. De Amerikaansche voorhoede speelde mag nifiek samen. Foster had een grooten dag; hij wist alles te houden. Het spel kreeg een iets ruw karakter. De stand na het tweede kwartier was 0—0 gebleven. Ook het laatste speldeel bracht geen veran dering in de cijfers teweeg. Aan beide kanten waren de verdedigingen uitstekend, zoodat alle aanvallen vruchteloos bleven. Hoewel de Amerikanen tenslotte iets beter speelden en een licht overwicht hadden, lukte het hun niet een doelpunt te maken en zoo kwam dan het einde van het derde kwartier nog steeds met blanken stand. De eerste verlenging van tweemaal vijf mi nuten bracht geen beslissing. De Amerikaan Ross had kort voor het ein de van de eerste verlenging nog een uitste kende kans tot doelpunten, doch toen hij wil de schieten, wierpen zich drie Engelsche spe lers voor den doelman en werkten de schijf weg. Ook de tweede verlenging van nog eens tweemaal vijf minuten bracht geen oplossing. Beide teams probeerden het met verre schoten maar hiermede kon geen resultaat worden bereikt. De spelers waren opgewonden; in een hoek van het ijsveld kwam het tot een handge meen tusschen Shaughnessy en Davey, die den Amerikaan een slag wilde toebrengen. De scheidsrechter stuurde beiden een minuut het veld uit. Na 65 minuten spelen was de stand nog steeds 00. Er werd tot een derde verlenging van nog eens tien minuten beslo ten, waarbij bepaald werd, dat indien nog geen resultaat zou worden verkregen, de pun ten zouden worden verdeeld. De laatste verlenging ging eveneens zonder doelpunten voorbij. De eindstand was dus 00 (00, 00, 00; na verlenging 00. 0—0 0—0). Het I. O. C. besloot daarop dat de wedstrijd niet zal worden overgespeeld en dat de punten zouden worden gedeeld. Tsjecho-SlowakijeCanada (07) 's Morgens werd in het Olympisch Ijs stadion de match Tjecho Slowakije—Canada gespeeld, welke door Canada is gewonnen met 7—0 (4—0, 2—0, 1—0). Engeland Olympisch, Europeesch en Wereldkampioen. GARMISOH PARTENKIRCHEN, 16 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Hedenmiddag is de laatste en beslissende wedstrijd van het Olympisch IJshockeytournooi gespeeld, nl. de ontmoeting Canada—Amerika, welke door de Canadeezen met 1—0, (1—0. 0—0, 0—0) is ge wonnen. Door dit resultaat heeft Engeland zijn eerste plaats in het klassement met 5 pun ten gehandhaafd en aldus beslag gelegd op den Olympischen titel en verder tevens op den titel van wereldkampioen. Engeland had door zijn overwinning op Tsjecho-Slowakije reeds het Europeesch kampioenschap be haald, zoodat 't dus in dit tournooi drievou dig kampioen is geworden. De eindstand luidt- gesp. gew. verl. v. t. pnt. Engeland 3 2 1 0 7—1 5 Canada 3 2 0 1 9—2 4 Amerika 3 111 2—1 3 Tsjecho-Slowakije 3 0 0 3 0—14 0 De wedstrijd CanadaAmerika. Het eerste speelkwartier gaf een klein over wicht van Canada te aanschouwen. Farmer Horn en Neville gingen dadelijk op het Ame rikaansche doel af. doch het schot ging naast. Kort daarop kreeg Neville kans aar- Canada de leiding te geven. Na een bully schoot Neville de schijf weg en plaatste die scherp in den hoek, een onhoudbaar schot voor den Amerikaanschen keeper. (10). Dit alles speelde zich binnen twee minuten af, wel een bewijs, met welk een snelheid er werd gespeeld. Het tweede kwartier begon met eenige Ca- nadeesche aanvallen. Er volgde nog een Amerikaansch offensief, dat echter een me ter voor het Canadeesche doel dood liep. Hier na werd het Amerikaansche doel weer sterk belegerd. Canada bleef voortdurend in den aanval. Toen de Canadeezen een oogenblik in het nauw werden gedreven, wierp Friday het eigen doel omver, waarna hij het veld werd uitgestuurd. Dit spelgedeelte eindigde zonder doelpun ten. (00). In het laatste kwartier zetten de Ameri kanen er alles op om gelijk te maken. Het spel werd intusschen meer verdeeld. E'en scherp schot op het Canadeesche doel en de drie daaropvolgende schoten, werden door den Canadeeschen keeper op meestelijke wijze gestopt. Het tempo werd steeds sneller, doch doelpunten werden er niet meer gemaakt. (0—0). Hiermede was Engeland dus ongeslagen Olympisch kampioen geworden. Het is de eerste maal. dat Canada in een Olympischen wedstrijd werd onttroond. De 50 K.M. skiwedstrijd. Viklund winnaar. GARMISCH P1RTENKIRCHEN.. 15 Febr. (Bijz. Dienst A. N. P.) De groote Olympi- 1 sche 50 K.M.-skiwedstrijd is een schitterend succes voor de Zweden geworden. Zij slaag den er in, de eerste vier plaatsen te bezetten. Winnaar werd Elis Viklund in den tijd van 3 uur, 30 min. 11 sec., terwijl de tweede plaats werd bezet door Aksel Wikstroem in den tijd van 3 uur. 33 min. 20 sec. Derde en vierde werden Nils Englund in 3 uur, 34 min. 10 sec., en Hajalmar Bergstroem in 3 uur 35 min. 50 sec. De tweepersoons bobraces. De Vereenigde Staten Olympisch kampioen. Nederland tiende in het klassement. Acht uur Zaterdagmorgen werden de 2-per- soons bobraces voortgezet met de derde en vierde run. Ook op dezen laatsten dag werden wederom snelle tijden gemaakt, zoodat zelfs het baanrecord Vrijdag gevestigd met een tijd van 1 min. 20.31 sec., door den Zwitser Feierabend, weer verbeterd is, en door den zelfden man gebracht is op 1 min. 19,88 sec. De Nederlandsche twee heeft ook Zaterdag een uitstekenden indruk gemaakt. De eindsuitslag van de twee persoons bob wedstrijden luidt; 1. Amerika I, 2. Zwitserland II, 3. Amerika II, 4. Engeland. 5. Duitschland I. 6. Duitschland II, 7. Zwitserland I, 8. België I, 9. België II, 10 Nederland. Birger Ruud Olympisch kampioen ski - springen. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 16 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Zoo brak dan de laat ste dag aan van de Vierde Olympisch Winter spelen. met als hoogtepunt den spring wedstrijd op de groote Olympische schans. De belang stelling was op dezen slotdag overweldigend. Reeds in den nacht stroomde een eindelooze stoet van auto's en bussen naar Garmisch- Partenkirchen. De verkeersregeling was weder om uitmuntend. Honderd veertig duizend toeschouwers be volkten de tribunes, alsmede de groote helling van de Gudibergschans, den uitloop van de kleine Olympische schans, om kort te gaan elke plaats, welke uitzicht bood, was bezet. Precies om elf uur kondigde trompetgeschal aan, dat de eerste springer was gestart. In totaal namen 50 springers aan den wedstrijd, welke uit twee sprongen bestond deel. De Noorsche stijl domineerde. Deze werd in grootste volmaaktheid door de Noren ge demonstreerd. Hoewel na afloop van de beide sprongen werd aangenomen, dat de Zweed Sven Eriksson den Olympischen titel had behaald, aangezien zijn sprongen niet alleen de grootste, maar ook de volmaaktste waren, werd de Noor Birger Ruud toch nog vóór hem geklasseerd, zoodat de laatste het Olympisch kampioenschap won. Zijn magnifieke houding en ski-voering had bij de puntenberekening den doorslag gegeven. Hij sprong 75 en 74.5 M. Aantal punten 230. No. 2 was de Zweed Sven Eriksson met 76 en 76 M.; No. 3 de Noor Andersen met 74 en 75 M. Noorwegen wint zeven Olympische titels. Op de Vierde Olympische Winterspelen heeft Noorwegen zeven Olympische titels veroverd en wel door Hagen, in den samen- gestelden langen afstands- en springwed- strijd; Birger Ruud in den springwedstrijd, Sonja Henie in het kunstrijden voor dames; Ballangrud op de 500. 5000 en 10.000 Meter en Mathisen op de 1500 Meter hardrijden. Daarop volgen Duitschland met drie. Zweden met twee Olympische titels en tenslotte Fin land. Oostenrijk, Engeland, de Vereenigde Staten en Zwitserland elk met een Olympi schen titel. Fantastisch slotfeest op den Gudiberg. De Vierde Olympische Winterspelen zijn besloten met een grootsch slotfeest in het Ski-stadion, waarbij de Duitsche gastheeren hun best hebben gedaan door een fantas tisch schouwspel op den Gudiberg. den be zoekers van de Olympische Winterspelen een onvergetelijken indruk mee te geven. Het geheele middenterrein was omzoomd door militaire troepen-formaties, S.S.-troe- pen en Arbeidsdienst. Midden op het veld, voor het Olympia Haus stond het podium voor de Olympische over winnaars en dicht daarbij een tafel, waarop de gouden, zilveren en bronzen medailles en de daarbij behoorende oorkonden in de roode portefeuille. Te kwart over vijf kondigde trompetge schal den intocht der vaandeldragers aan; in rijen van twee werden' de vlaggen der achtentwintig deelnemende landen binnen gedragen. Evenals bij de openingsceremonie liep Grie kenland geheel vooraan en kwam Duitsch land het laatste, terwijl de overige landen in alphabetische volgorde marcheei'den. De Nederlandsche vlag werd ditmaal ge dragen door onzen kranigen schaatsenrijder Langedijk in zijn met oranje afgebiesd blauw sportcostuum. Nadat de vaandeldragers zich hadden op gesteld, marcheerden onder de tonen van de muziek der militaire kapellen, de Olympische overwinnaars binnen. Van elke tak van sport marcheerden de winnaars der drie Olympische medailles in het défilé. Voorop gingen de militaire ski patrouilles van Italië. Finland en Zweden. Daarop volgden de ski-estafette ploegen van Finland, Noorwegen en Zweden, en vervol gens de winnaars der overige skinummei-s. waarbij vooral de Duitschers Franz Pfnür en Christl Cranz, doch niet minder hartelijk ook de Noor Birger Ruud. werden toegejuicht. Vervolgens kwamen de ijshockeyteams van de nieuwe wereldkampioen Engeland, Cana da en de Vereenigde Staten, waarbij vooral de Canadeezen niet minder luid werden toe gejuicht dan de Engelschen. Hierop volgde de kampioene kunstrijden Sonja Henie. blijk baar bevrijd van den druk van de laatste dagen, opgewekt lachend, gekleed in haar bekenden witten bontmantel, voort stap pend naast haar Engelsche en Zweedschp ri valen. de Oostenrijksche kampioen Karl Schaf er en het luid toegejuichte kampioens- paar Maxie Herber en Ernst Baier. Bij de schaatsenrijders gold het daverende applaus van het publiek in hoofdzaak den phenome- nalen drievoudigen Noorschen kampioen Ballangrud. De Amerikaansche en Engelsche bobbe manningen vormden het laatste gedeelte van den stoet, die gesloten werd door de Oos tenrijksche groep ijsschieters. in hun Tirool- sche dracht, die een overwinning bij het ijs- schieten hadden behaald. Nadat alle Olympische overwinnaars zich tegenover de eere-tribune hadden opgesteld, begon de protocolaire Olympische ceremonie. De president van het I.O.C., Graaf de Bail- let Latour, en de president van de Organi satie Commissie, dr. Karl Ritter von Halt, begaven zich naar het podium in het mid denveld. De namen der eerste drie in de gecombi neerde slalom en afdaling voor dames wor den afgeroepen en Christl Cranz. Kathe Grasegger en Laila Schou Nilsen betraden het podium, waar Graaf de Baillet Latour hun onder gejuich van het publiek de han den drukte en hun de gouden, de zilveren en bronzen medaille uitreikte. Telkens werden onder luid applaus de vlag gen geheschen. En toen kwam het officieele einde van het feest, dat duizenden sportliefhebbers en sport beoefenaars uit de geheele wereld heeft sa mengebracht. De Duitschers hebben gezorgd, dat deze slotceremonie een waardig kader kreeg. De president van het I. O. C., Graaf de Bail let Latour, sloot de Olympiade met de in het Fransch gesproken woorden: „Nadat wij Rijkskanshelier Adolf Hitler, het Duitsche volk, den vertegenwoordigers van Garmisch-Parten kirchen en den organisatoren der Spelen onzen diepgevoelden dank hebben betuigd, verkla ren wij namens het Internationale Olympische Comité de Vierde Olympische Winterspelen 1936 voor geëindigd en noodigen wij U vooi dezen zomer te Berlijn uit, met ons de Elfde Olympiade te willen vieren. Nauwelijks waren deze woorden uitgespro ken, of er klonk een salvo der bergbatterij, terwijl tegelijkertijd in alle hoeken van het Stadion en op de berghelling naast den Ski schans, witte Bengaalsche vuren opvlamden, die de geheele omgeving in een felle lichtgloed zetten. De trompetten van een marinekapel bliezen het signaal; „Holt vahnen nieder", en langzaam gingen de drie Olympische vlag gen aan de eeremasten omlaag, terwijl de met gas gevoede Olympische vlam in den ijzeren toren boven op den Gudiberg, die tien dagen lang in het geheele Werdenfelserland zicht baar was geweest, lager en lager begon te branden. De Bengaalsche vuren raakten uitgebrand en reeds dacht het publiek, dat het feest hiermede ten einde was, toen van den grooten Olympischen schans, de eerste lichtpijl om hoog schoot. Dit was de aankondiging van een grootsch vuurwerk, dat meer dan een kwar tier duurde en in deze omgeving een fantas tisch mooi schouwspel bood. Na een laatste opflikkering doofde de Olym pische vlam in den toren en daarmede was de plechtigheid en ook het indrukwekkende schouwspel ten einde. Een millioen toeschouwers te Garmisch. Dankbetuiging van Hitier. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 16 Febr. (Bijz. Dienst A. N. P.) Rijkskanselier Hitier heeft tot den President van het I. O. C.,-Graaf de Baillet Latour, den volgenden brief gericht: „Het schitterende verloop en slot van de Vierde Olympische Winterspelen 1936 te Gar- misch-Partenkirchen geven mij aanleiding, U, mijnheer de president, en den anderen leden van het Comité mijn innigsten dank en dien van het Duitsche volk te betuigen voor Uw buitengewonen arbeid, die dit internationale feest heeft mogelijk gemaakt. Verder verzoek ik U, mijnheer de president, dezen dank en onze hoogste bewondering over te brengen aan de medewerkers, die als deelnemers de wereld door hun prachtige prestaties in de grootste spanning hielden en met geestdrift vervulden." Jaarvergadering „Haarlem". De Zwemelub „Haarlem" hield haar jaar- lijksche ledenvergadering in Café-restaurant Brinkmann. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde in opgewekten toon de voornaamste feiten van het afgeloopen seizoen. De „Coming-man"-wisselbeker werd voor dit jaar uitgereikt aan A. van Walsem. De bestuursverkiezingen hadden het volgende resultaat: Th. Hölsken, voorzitter, J. J. Auf- derheijde, secretaris; C. Zeeman, penning meester; J. en G. van Hemsbergen, Commis sarissen. De Polocommissie werd als volgt samenge steld: C. Zeeman, G. Captein, J. Bakker, De Zwemcommissie: J. en G. van Hemsbergen, A. van Walsem. Zuid-AfrikaAustralië. Uit Johannesburg: De 4de testmatch Zuid- Afrika—Australië begon Zaterdag. Van de 3 ge speelde testmatches won Australië er twee; één eindigde in een draw. Captain Wade die voor Zuid-Afrika wederom de toss won, ging batten, doch zag zijn team falen. Het laatste wicket viel reeds op 157. Australië maakte daarna 185 voor het ver lies van 3 wickets. Nieuwe club te Bloemendaal. Te Bloemendaal is opgericht de tennis club ..Brederode". spelende op de banen van tennisDark ..Brederode". Secretaris is de heer J. Kroskinski Jr.. Groote Houtstraat 123. Competitiewedstrijden. De tafeltennis competitie-wedstrijden van den A. T. T. B. leverden voor de H. T. T. C. de volgende resultaten op: Heerenaf deeling 4e klasse A: K. K. K. Ill—H. T. T. C. IV 8—2 2e klasse B: V. D. W. I—H. T. T. C. I 8—2 3e klasse C: Smash IIH. T. T. C. III 64 3e klasse A: Animo IH. T. T. C. II 46 Door dezen uitslag is H. T. T. C. II kampioen der 3e klasse A geworden. Damesafdeeling: le klasse: H. T. T. C. IRadicaal I 010 2e klasse B: H. T. T. C. IIFa mos II 8—2 Voor de komende week luidt het programma als volgt: Heerenaf deeling Donderdag 20 Februari. 3e klasse A: H. T. T. C. II—Oh Kay I 3e klasse C: H. T. T. C. III—Klim Op I 4e klasse A: H. T. T. C. TVPelikaan VI De dames SDelen de volgende wedstrijden: 2e klasse B: H. T. T. C. II—Klim Op I Dames le klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. Nieuwe Meer I 5 4 10 9 Radicaal I 5 4 0 1 8 D. T. S. I 4 2 1 1 5 Excelsior I 5 1 2 2 4 Famos I 4 1 0 3 2 H. T. T. C. I 6 1 0 5 2 Dames 2e klasse B. H. T. T. C. II 9 9 0 0 18 Famos II 9 6 0 3 12 Klim Op I 7 4 0 3 8 Over Yers 6 2 3 1 7 Algemeene 8 1 4 3 6 A. M. V. J. II 4 1 2 1 4 Nieuwe Meer III 6 1 2 3 4 K. K. K. II 7 2 0 5 4 Blauw Wit I 7 0 2 5 2 Heeren 2e klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt v.—t. Pelikaan III 7 6 0 1 12 53—17 V. D. W. I 8 6 0 2 12 47—33 Famos III 7 4 0 3 8 40—30 H. T. T. C. 7 4 0 3 8 39—31 Blauw Wit 7 2 1 4 5 29—41 D. W. S. 7 2 1 4 5 27—43 A. W. 7 0 0 7 0 15—55 Heeren 3e klasse A gesp. gew. gel. verl. pnt. H. T. T. C. HT*) 9 9 0 0 18 Famos IV 9 5 1 3 11 d. W. S. II 11 5 1 3 11 K. K. K. n 9 4 1 4 9 Oh Kay I 9 3 1 5 7 Nieuwe Meer II 9 4 0 5 8 Animo 10 2 0 8 4 kampioen. Heeren 3e klasse C. H. t. t. c. in 9 8 0 1 16 Klim Op I 7 5 0 2 10 d. w. s. in 8 4 0 4 8 Pelikaan V 7 3 0 4 6 Smash ii 7 4 0 3 8 Jolly Friends 7 2 0 5 4 Nieuwe Meer III 7 0 0 7 0 Heeren 4e klasse a. Excelsior IV 7 5 2 0 12 Over Yers 7 5 2 0 12 K. K. K. III 8 4 4 0 12 Stevo I 7 4 1 2 9 Pelikaan 6 8 4 0 4 8 A. M. v. J. 6 7 3 1 3 7 H. t. t. C. iv 8 2 1 5 5 Ned. Lloyd 8 2 0 6 4 Terping 8 2 0 6 4 d. t. S. iii 7 1 1 5 3 De Jonge Kampioen. Niettegenstaande het slechte weer hield D. J. K. haar derden rit voor de wintercompeti tie op den weg. Vele renners waren niet op gekomen, zoodat de A, B en C-klassers bij el kaar startten. Uitslag A-, B- en C-klasse: 1. C. Siebeling A-kl., tijd 1 uur 11 min. 26 sec, 6 pnt. 2. H. v. Dijk C-kl. 1 uur 15 5 sec. 6 pnt. 3. W. Drog- trop C-kl., op 1/4 wiel 5 pnt, 4. Chr. Pie terse C-kl., op fietslengte 4 pnt. 5. Ton. Jansen A-kl. tijd 1 uur 21 min. 16 sec. 5 pnt. 6. Jaap Bouman, C-kl. 3 pnt 7. J. Jansen C-kl. 2 pnt. De overige renners uitgevallen. Uitslag Juniores: 1. J. Smit tijd 1 uur 2 min. 5 sec. 6 pnt. 2. J. Smits, op 1/2 wiel 5 pnt. 3. H. v. Es, op wiellengte 4 pnt. 4. P. Duyns 3 pnt. 5. H. v. Loenen 2 pnt. 6. H. Tiggelaar 1 pnt. De overige renners 1 punt of opgegeven. To taalstand der Competitie na drie ritten: A en B klasse: 1. C. Siebeling 16 pnt. 2. T. Jansen 16 pnt. 3. C. Sterne 7 pnt. 4. H. Rovers 5 pnt. 5. D. Vergers 4 pnt. 6. v. Koperen 2 pnt. 7. Schouten 1 pnt. 8. Fennis 1 pnt. Overige geen punten. C-klasse: 1. W. Drogtrop 17 pnt. 2. Ch. Pie- ters 12 pnt. 3. H. v. Dijk 11 pnt. 4. Jaap Bou man 6 pnt. 5. C. Huig 5 pnt. 6. Jan Bouman 5 pnt. 7. W. Vonk 4 pnt. 8 N. Bos 3 pnt. 9. G. Jansen 3 pnt. 10. v. Andel 1 pnt. 11. Veen 1 pnt. De overigen geen punten. Juniores: 1. J. Smit 17 pnt 2. J. Smits 15 pnt. 3. P. Duyns 11 pnt. 4. H. v. Es li pnt. 5. T. Jansen 4 pnt. 6. H. v. Loenen 4 pnt. 7. J. v. Breukelen 3 pnt. 8. H. Tiggelaar 3 pnt. Zondag werd tevens een wedstrijd voor de adspiranten verreden, waarbij C. Bijster won van v. Neeft. H. S. V. „De Kampioen". Kampioenschap home-trainer. Dit kampioenschap werd vervolgd met 3 K.M. voor A, B en C klasse en 1500 Meter voor juniores. Ook nu weer werden fraaie tijden gemaakt. Het verloop was als volgt: 3 K.M. le rit A. B en C-klasse: A. Schelven 1,52.2; Th. Drost 1.56.4; A. Schaper 1.57.4; P. J. v. d. Heijden 1.58.1; C Meyer 1.58.3; J. Jansen 1.59; F. Veenhof 1.59.2; G. Heijselaar 2.0; H. Peetoom 2.1.2; D. Drost 2.2.3.; V. Barten 2.3.1. Juniores: le rit 1500 Met,er:J. Sterke 1.0.3; H. Keizer 1.4.4,; P. Peetoom 1.5.3; P. Bakker I.10.4; G. Bakker 1.14.2; Fennes 1.16. Excelsior. Bovengenoemde vereeniigng hield een in haalwedstrijd voor de competitie. De stand luidt als volgt: A-klasse 1 Claasen 6 pnt., 2 Korthals 5 pnt; 3 Scheffer 7 pnt,; 4 Cleef 3 pnt.; 5 Wegman 2 pnt.. Matze' 0 pnt.; Schell 0 pnt., Richter pnt. B-klasse: 1 Vlugt 12 pnt., 2 L. Koekenbier en Duivenvoorde 9 pnt.. De Boer 3 pnt.; W. Koekenbier 3 pnt., J. Hertog-Kuil-Borthaus 0 punten. C-klasse: 1 J. Ekel 11 punten; 2 Jaap Jon ker 10 punten; 3 Bos 5 pnt.; 4 Claasen 3 pnt. Hertog-Walgien-Crispijn 0 pnt. Jun.: 1 Jas 6 pnt.. 2 Kuipers 5 pnt., Schaap -Cleef Jr.-Scheffer-Borreman-Schaaf 0 pnt. De volgende week rijden de A-kl. 60 K.M., B-kl. sprint; C-kl. 20 K.M. Juniores 20 K.M, voor. de competitie. De algemeene rangschikking. Nederland op de dertiende plaats. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 16 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Het algemeene landen- klassement der Vierde Olympische Winterspe len luidt als volgt; 1. Noorwegen, 100 punten, 2. Duitschland, 47.5 punten; 3. Zweden, 43,5 punten; 4. Finland. 38 punten; 5. Amerika 32,5 punten; 6. Oostenrijk, 26.5 punten; 7. Engeland 22 punten; 8. Zwitserland 20 punten; 9. Ca nada, 9 punten; 10. en 11. Hongarije en Tsjecho Slowakije, 7 punten; 12. België, 5 pun ten; 13. en 14. Nederland en Frankrijk, 4 pun ten: 15 en 16. Italië en Japan, 3 punten; 17. Polen, 2 punten. Een Olympisch record. Naar wij Zondag vernamen werden de Vierde Olympische Winterspelen te Garmisch- Partenkirchen door één millioen toeschou wers bezocht. Tachtig procent van dit aantal waren betalende bezoekers. Alleen op den sluitingsdag waren 130.000 betalende bezoe kers aanwezig. In 1924 bij de le Olympische Winterspelen te Chamonix zijn totaal 33.000 toeschouwers ge weest, bij de lie Olympische Winterspelen in 1928 te St. Moritz 45.000 en bij de Ille Olym pische Winterspelen in 1932 te Lake Placid gehouden, 100.Ó00. Ook op dit punt heeft Garmisch-Partenkirchen dus een Olympisch record gevestigd.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12