THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Italië meldt een groote overwinning bij Makalle. Insfantine MAANDAG 17 FEE RU AR I 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De oorlog in Oost-Afrika. Twintigduizend Abessyniërs buiten gevecht gesteld. Overwinning zou strategisch groot belang zijn. van Het A.N.P. verneemt uit Makalle, 16 Februari: Maarschalk Badoglio heeft een groote overwinning behaald na hevige gevechten rondom Aradam ten zuiden van Makalle. De Abessyni- sche troepen, die onder bevel staan van Ras Moeloegeta en wier aantal geraamd wordt op 80.000 manschap pen zijn voor een deel op de vlucht geslagen.Het op de vlucht geslagen deel van dit Abessynische leger wordt geschat op 30.000 man. Aradam is veroverd. Sjelicok is bezet, evenals de geheele vlakte Afgol, met Antalo Belsat en Adi Maicia. De Abessynische verliezen, die bui tengewoon groot zijn, worden geschat op 20.000 buiten gevecht gestelde manschappen. De Italiaansche ver liezen zouden bedragen ongeveer 400 dooden en 500 gewonden. Tengevolge van dezen veldslag loopen de troepen- van Ras Kassa en Ras Seyoem, die in het Tembienge- bied staan opgesteld, gevaar afge sneden te worden, wanneer zij zich niet onmiddellijk terugtrekken. „Ik moet hulde brengen aan den moed der vijandelijke soldaten", verklaarde de onderbe velhebber van den generalen staf van maar schalk Badoglio aan de journalisten. „Zij hebben zich liever laten afslachten, dan te vluchten. En wanneer zij zich op het oogen- blik terugtrekken, dan is dat omdat zij vol komen geslagen zijn. Onze overwinning kan aanzienlijke militaire consequenties hebben in het binnenland van Abessynië. Nu wij eenmaal Aradam in handen hebben, kunnen wij eventueel onze actie voortzetten in Zuidelijke richting of in de richting van het Tembien-gebied. De veldslag van Enderta is gewonnen en Enderta omvat de geheele streek gelegen ten Oosten van Makalle tot- in het centrum van Aradam. De vijand trekt zich terug in de dalen van Boera en Agajen. De troepen van Ras Moeloegeta worden hier door volkomen geïsoleerd". Reuter meldt nader uit Makalle: De veldslag bij Enderta is zeer belangrijk door zijn militaire resultaten en door zijn politieke consequenties. Van het oogenblik af, dat Maarschalk Badoglio in Oost-Afrika aankwam heeft hij steeds een ontmoeting gewenscht met den vijand in vollen omvang, ten einde hem een indrukwekkende neder laag te kunnen toebrengen. De maarschalk had gemeend die gelegenheid te krijgen tij dens de poging van de Abessyniërs den strijd aan te binden in Tembien op 21 Januari jl., maar de vijand bood toen nog geen houvast. Ditmaal is het verlangde resultaat bereikt, de Abessyniërs, die ongeveer 30.000 man tel den, bijna allen van het geregelde leger heb ben een verbitterden tegenstand geboden, maar zijn toch volkomen op de vlucht gedre ven. Ras Moeloegeta heeft met- 9000 man den strijd in den loop van den nacht van 14 op 15 Februari den rug toegekeerd. Aradam is een goed versterkte plaats, die zich uitstrekt over een lengte van acht K.M. en een diepte van drie K.M. De stad is in handen van de Italianen gevallen. Het is in teressant te vermelden, dat de strijd werd aangebonden in voor de Italianen ongunsti ge omstandigheden die haar oorzaak vonden ln de positie van den tegenstander en in den omvang van de Abessynische troepen, die zij tegenover zich vonden. Vijf Italiaansche divisies bevonden zich in de eerste linie: De divisie ,.23 Maart", de di visie ..3 Januari", de „Sabauda", de divisie Alpenjagers en de divisie „Assietta", welke laatste in reserve werd gehouden. Het voor deel. dat de Italianen hadden in de omstan digheid, dat er een vliegveld aanwezig was op" 10 K.M. van het tooneel der operaties en dat zij beschikten over een machtige artil lerie, werd weer opgeheven door de nume rieke meerderhed der Abessyniërs en hun groote kennis van het terrein, benevens door hun groote bewegelijkheid. Hoewel de in stroomen neerstortende regen de aankomst van de ravitailleeringsafdeelingen belem merd had. waren 't toch uitsluitend de blan ke Italiaansche troepen, die aan de actie deelnamen. De uiterste rechtervleugel van het front werd bezet door de benden van Ras Koeksa, die echter geen deel hebben geno- Rusland. Gaat Litwinof te Tokio besprekingen voeren? De mogelijkheid van een bezoek van den Sovjet-Russischen volkscommissaris van bui- teniandsche zaken, Litwinof, aan Japan, wordt in politieke kringen druk besproken, aldus meldt Reuter uit Tokio. Het Japansche pers bureau Domei had reeds kortgeleden gemeld, dat men in bepaalde politieke kringen den wensch te kennen had gegeven door een be zoek van Litwinof aan Tokio te komen tot een directe gedachtenwisseling over de kritieke Ja- pansch-Russische betrekkingen. Naar Domei voorts meldt, heeft men op het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken geen bericht omtrent dergelijke reis plannen ontvangen. Men moet echter, zoo wordt voorts verklaard, een bezoek van Litwi nof aan Tokio als niet ongunstig beschouwen. Deze uitlating van het ministerie van bui tenlandsche zaken meenen verschillende Ja pansche politici als een zekere aanmoediging van eventueele reisplannen van Litwinof te kunnen beschouwen. In verband met de ver ergering van den toestand in het Verre Oos ten en het herhaaldelijk voorkomen van grens incidenten, zou een dergelijk bezoek in deze kringen van zeer veel belang worden be schouwd. men aan de actie; de linkervleugel werd be zet door benden Gallas onder Italiaansche leiding. Deze vleugel is nog niet gereed ge komen met het zuiveringswerk. Na de overwinning van Enderta schijnt het dat de militaire operties op groote schaal aan het noordelijk front ten einde zijn. Immers de regens zijn nu begonnen, hetgeen het moeilijk maakt nuttig gebruik te maken van de nieuwe stellingen. De eenige actie, die nu nog mogelijk is, is het schade toebrengen aan het terugtrekkende leger van Ras Moeloegeta, hetgeen te gemakkelij ker zal vallen, daar de luchtvaart tijdens den slag heeft weten te verhinderen, dat uit Des- sie versterkingen naar het front werden ge zonden. Aan den anderen kant is het ook mogelijk dat na een algeheele zuivering van de vlakte van Afgdi maarschalk Badoglio de vlakte van Boeia zal bezetten, teneinde van de ri vier die denzelfden naam draagt gebruik te maken als beschermingslinie. Een der groote resultaten van de overwin ning van Emberta is, dat het Tembien-ge bied, dat zoo moeilijk te veroveren was, nu geheel bevrijd is. In den afgeloopen nacht hebben de Ita liaansche troepen uiting gegeven aan hun uitbundige vreugde. In Asmara en in de be langrijke dorpen onder Italiaansche bezet ting wei-den groote betoogingen gehouden. Spanje. Slachtoffers van den verkiezingsstrijd. De verkiezingen voor het parlement zijn gisteren gehouden. Uit de provincie wordt gemeld, dat drie per sonen bij kloppartijen met politieke tegenstan ders zijn gedood. Te Sevilia, Bilbao en Santander werd de orde verstoord, waardoor de stemming van eenige distrieten ongeldig moest worden verklaard. De politie had nochtans overal maatregelen genomen voor de handhaving van de orde. Te Madrid werd de ordedienst verzekerd door 7400 beambten van de Veiligheidspolitie en 1600 rechercheurs. Elk der 1003 stemlokalen van Madrid werd bewaakt door een recher cheur en drie politiebeambten. Bovendien stonden, behalve 300 auto's 20 met machinegeweren uitgeruste pantserwagens gereed. Er werd nauwlettend toezicht gehouden op de kerken, banken, gasfabrieken en electrici- teitscentrales. theaters, bioscopen en andere openbare nutsbedrijven en openbare gelegen heden. Het publiek werd overal gefouilleerd. Vooral in de kerkgebouwen waren vrouwelijke beamb ten in functie. In het noorden zouden 200 revolutionnairen, die in het bezit waren van valsche stembiljet ten, hun stem hebben uitgebracht. Frankrijk. Onderhoud met koning Carol. De koning van Roemenië heeft op door tocht door Parijs, na zijn bezoek aan Norman- dië tegenover Marcel Pays, van de „Excelsior" een verklaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide: „Mijn besprekingen met uw staatsheden heb ben de meest volledige overeenstemming aan den dag doen treden tusschen onze beide re geeringen over het geheel der Europeesche problemen. Ik heb kortgeleden tegenover uw collega's van de diplomatieke pers uiteengezet, welke de politiek van Roemenië was. Ik kan slechts herhalen, dat deze politiek standvastig in rechte lijn voortgaat. Deze lijn, die altijd reeds in de geschiedenis van mijn land getrok ken is geweest, zal nooit afwijken. Ik heb daar voor eens en voor al mijn koningswoord ge geven". Met ernstige stem en op nadrukke- lijken, afgebeten toon, voegde de ko ning hieraan toe: „Wat er ook gebeu- re, waar het Fransche leger zal staan, zal zich ook altijd het Roemeensche leger bevinden." Een der leiders van de Action Frangaise in staat van beschuldiging. Het A.N.P. meldt uit Parijs 15 Februari: De rechter van instructie heeft Charles Maurras, directeur en verantwoordelijk redacteur van het royalistische blad „Action Francaise" bin nen het kader van het onderzoek naar den aanslag op Blum verhoord. Tegen Maurras is een aanklacht ingediend wegens medeplich tigheid aan opruiing tot moord. Maurras ver klaarde dat hij zich achteruitgezet voelde, omdat hij de tweede rol had toegewezen gekregen van den rechter van instructie, die hem slechts van medeplichtigheid beschul digde. Tegen de drie als verdacht van deelneming aan den aanslag op Leo Blum gearresteerde jonge lieden is een vervolging ingesteld wegens het toebrengen van lichamelijk letsel. Zij zijn in een gevangenis opgesloten. De arrestatie ge schiedde naar aanleiding van een film, die door een amateur van het gebeurde was op genomen. Engeland. Critiek op Baldwin's beleid inzake de defensie. De avondbladen schrijven uitvoerig over de door Sir Austen Chamberlain in het Lagerhuis op Baldwin gerichten aanval bij de behande ling van het voorstel van admiraal Sueter. De „Evening News" zegt: dat de regeering bedreigd wordt door een crisis, wanneer de kwestie der nationale verdediging niet spoedig in behandeling genomen wordt. In politieke kringen wordt geconstateerd, dat Baldwin een revolte in de conservatieve partij moet verwachten, wanneer hij de waar schuwing niet ter harte neemt. De mannen die dit te vreezen hebben, moeten meer aandacht schenken aan het opstellen van een defensie plan dan tot dusverre. Een speciale zitting van alleen in Amerika, ook voor ons, Hollanders, is tijd geld. Wij kunnen ons niet de luxe permittee- ren uren of zelfs dagen te verliezen, alleen omdat wij, door pijnen ge kweld worden; tegenwoordig min der dan ooit. In dezen tijd komt het er op aan van elke minuut te profïteeren, te neinde niet achterop te raken. INSTANTINE het moderne middel tegen allerlei pijnen maakt hei ons mogelijk, eiken dag „fit" te zijn. Prijs per doosje slechts 50 ets. is voortreffelijk fe vérdroqéri, abso luut onschadelijk én vrij v.in elke - n we^kïog jPsn £'-■ (Adv. Ingez. Med.) het kabinet zal reeds Maandag gehouden wor den. waarbij den de voorstellen van de drie ministeries van defensie bestudeerd zullen De laatste dagen heeft een reeks prominente persoonlijkheden o.a. Winston Churchill, Lord Winterton, Sir Edward Grigg in particuliere besprekingen den toestand bestudeerd. Het resultaat van deze besprekingen is ge weest, dat men Sir Austen Chamberlain ver zocht heeft uitdrukking te geven aan hun be zorgdheid. De redevoering van Chamberlain heeft in het kabinet sterke bezorgdheid ge wekt en Baldwin is derhalve Zaterdag in Lon den gebleven om beraadslagingen te houden, terwijl hij gewoonlijk reeds Vrijdagmiddag voor het week-end de stad uitgaat. De „Evening Standard" schrijft in zijn hoofdartikel in nog scherper toon. De natie is het slachtoffer van een ontzaggelijke in breuk op vertrouwen, zegt het blad. Zij Is in een valsch veiligheidsgeyoel in slaap gewiegd door de onjuiste constateeringen van zijn eer sten minister, wiens dwalingen thans duide lijk naar voren gebracht zijn en wel door een van zijn trouwste en eerlijkste aanhangers. Een nieuwe machinerie voor de verdediging is noodzakelijk. Men verlangt geen ontzaglijk nieuw ministerie van defensie, maar een sa menvattende commissie, die de gestelde taken der defensie oplost. Baldwin heeft thans een gelegenheid een gebouw weer op te bouwen, dat hij tot verval heeft laten komen. Hij moge van deze gelegenheid gebruik maken, zoolang het daartoe nog tijd is. Het land duldt geen dralen meer. Het is ernstig en terecht gealar meerd. Alleen door onmiddellijk handelen kan de bezorgdheid verdreven worden. Mgr. Faulhaber wekt op tot trouw aan de kerkelijke leiders Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bisschops jubileum, dat hij op 19 Februari a.s. hoopt te vieren, heeft de kardinaal-aartsbisschop van München en Freising. mgr. M. Faulhaber, Zondag in alle kerken van zijn aartsbisdom een herderlijk schrijven van den kansel doen voorlezen, meldt het A.N.P. De kardinaal legt in dit herderlijk schrij ven nog eens den nadruk op het verbod, door de bisschopsconferentie van Fuldau uitge vaardigd, om bladen of boeken te lezen, waar in het leergezag der bisschoppen wordt aan getast. De geloovigen behooren, aldus de kardi naal, eerder te luisteren naar hun bisschop pen dan naar hen, die ook op theologisch gebied het beter meenen te weten, ofschoon zij op dit punt geenerlei scholing hebben gehad, ja zelfs den catechismus voor kinde ren' niet kennen. Betreffende de bestuursvoegdheden dei- bisschoppen in kerkelijke aangelegenheden zegt het schrijven, dat de bisschoppen, wan neer zij omtrent de vorming der gewetens, andere rechten der kerk, verordeningen uit vaardigen, geen politiek voeren, doch niets anders doen dan de rechtmatige rechten der kerk uitoefenen. Tegenover de bedekte en openlijke vervol gingen, waaraan tegenwoordig de bisschop pen bloot staan, verzoekt de kardinaal de trouwe aanhankelijkheid aan hun kerke lijke leiders. (A.N.P.) Hitler over de Duitsche automobielindustrie. Zaterdag is te Berlijn de groote auto-ten toonstelling geopend. Hitler, die daarbij het woord voerde, zeide o.m,: „Wanneer ik in Duitschland een aantal wagens van 3 a 4 milïioen be reikbaar acht, dan moeten de prij zen en de onderhoudskosten in over eenstemming zijn met de inkomens der drie of vier millioen koopers, die daarvoor in aanmerking komen. Ik raad daarom de Duitsche automo bielindustrie aan, zich overeenkom stig dit standpunt op de hoogte te stellen van de inkomens der 4 of 5 millioen bestgesitueerde Duitschers, en gij zult dan begrijpen, waarom ik met onverbiddelijke vastberadenheid de voorbereidende werkzaamheden voor de fabricatie van een Duit- sc.hen volksauto laat uitvoeren". Banden uit synthetische rubber. „Twee dingen" zei de Führer o.m. nog „zou ik speciaal willen aanstippen". Ie. de moeilijkheden, waarmede wij te kam pen hebben bij de Duitsche brandstofvoor ziening, kunnen als overwonnen worden be schouwd. De weg naar de Duitsche brand stof is vrij. Juist op dit gebied hebben onze chemici en uitvinders werkelijk bewonde renswaardig werk geleverd en zij vertrouwen dit ook practisch te kunnen verwezenlijken; 2e. gij vindt op deze tentoonstelling voor den eersten keer banden uit Duitsche syn thetische rubber vervaardigd en het stemt mij tot vreugde u en het Duitsche volk te kunnen mededeelen, dat de proeven, welke sedert ongeveer een jaar door de Duitsche weermacht zijn genomen tot het resultaat hebben geleid, dat deze synthetische rub ber de natuurlijke ruwe rubber 10 pet, tot 30 pet, in levensduur overtreft. BRIGITE HELM VERLAAT FILM EN TOONEEL. De Duitsche filmster Brigitte Helm heeft het leven geschonken aan een zoon, genaamd Pieter Johann, meldt Reuter uit Keulen. Op verzoek van haar echtgenoot zal Brigitte Helm voortaan niet meer voor de film spelen en ook niet meer op het tooneel verschijnen. Begrafenis Ds. J. Westerman Holstijn. Veel belangstelling. HAARLEM Maandag. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden werd Zaterdagmiddag op de Algemee- ne Begraafplaats alhier teraardebesteld het stoffelijk overschot van Ds. J. Westerman Holstijn, in leven Emeritus Doopsgezind pre dikant, vroeger te Haarlem, op Dinsdag 11 Februari j.l. te Baarn overleden. Er waren vele bloemstukken. Onder de aanwezigen werden opgemerkt: de predikanten bij de Doopsgezinde Gemeente alhier ds. J. M. Leendertsz en ds. J. G. Fre- richs; mr. Julius Hoog, voorzitter van het De partement Haarlem der Mij. tot Nut van het Algemeen; de heeren N. J. van den Brandhof en mr. J. W. v. d. Vlugt, oud-voorzitters van genoemd Departement: mr. G. Vissering, de heer H. D. Tjeenk Willink; de heer S. Rijkes, lid van den gemeenteraad van Heemstede; mr. F. van der Goot en eenige Doopsgezinde pre dikanten uit andere plaatsen. In het Mausoleum, die wegens het ongunsti ge weer als aula dienst deed, werd het eerst het woord gevoerd door ds. P. A. Vis, emeri tus predikant te Heemstede, die begon met te zeggen dat met den dood van ds. Westerman Holstijn aan een rijk leven een einde is ge komen. Tot in hoogèn ouderdom is hij jeugdig van hart en opgewekt van geest gebleven. De overledene was van een ongekunstelde vroom heid, wars van alle vormelijkheid. Hoevelen heeft hij opgewekt en bemoedigd, met het woord en de daad en hoevelen is hij in moei lijke levensomstandigheden nabij geweest! Zeer vele vrienden heeft hij zich dan ook gemaakt: hij was hooggeacht en gewaardeerd onder zijn collega's en steeds bereid mede te werken aan een goed doel. Dit getuigt ook ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Terwijl Thijs zichzelf met schrik staat te bekijken, gaat de deur van het huis ineens open. Een vriendelijk, oud vrouwtje komt naar buiten. Thijs stapt regelrecht op haar toe. „Ik ben Antjemoe," zegt het vrouwtje, „en wie ben jij?" „Ik ben Thijs IJs," antwoordt Thijs, „tenminste dat was ik, want ik zie er nu ineens heel anders uit. Ik at van zoo'n appel en toen werd ik plotseling zoo mager als een mug. Ik moet noodzakelijk verder reizen, maar zoo gaat dat niet. Och, weet u niet een middeltje voor me?" Het vrouwtje kijkt Thijs eens oolijk aan, zijn werkzaamheid voor Het Witte Kruis en voor Het Nut. Meer dan 60 jaren was ds. Westerman Hol stijn de trouwe vriend en raadsman van spr. Diepe droefheid is nu in de harten van de na bestaanden en vrienden van den overledene, maar ook dankbaarheid dat zij zulk een echt genoot, vader en vriend hadden. Ds. H. J. E. Westerman Holstijn, uit Apel doorn, een neef van den overledene, sprak na mens de familie. „Oom Jan" stond bij ons al len in hoog aanzien, aldus spr. Wij hadden hem lief, want hij was een zonnige persoon lijkheid, vol humor. Op hoogen leeftijd schreef hij nog een boekje over „Humor en dood". Hij had een warm gemoedsleven en leefde steeds met allen en alles mee. Als hij zich gaf, dan gaf hij zich ook geheel. Wij zullen, zoo eindigde spr., den levenslus- tigen, blij moedigen en hartelijken man nooit vergeten en wij danken God, dat Hij hem ons geschonken heeft. Hierna werd de kist grafwaarts gedragen. De oudste zoon van den overledene, mr J. Westerman Holstijn, uit Amsterdam, dankte namens de familie aan de groeve voor de be langstelling. Bal-masqué van de Indische Vereeniging. HAARLEM Maandag, De Indische Vereeniging „Haarlem en Omstreken" hield Zaterdagavond en -nacht haar jaarlijksch gemaskerd feest in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. De benedenzaal, die zich voor intieme fees telijkheden zeer goed leent, was met kleurige slingers versierd en wie er binnentrad be greep al dadelijk dat hij hier te gast was op een fetijn, dat aan stemming niets te wen- schen overliet. Over den gladden vloer draaiden en zwierr den de onderdanen van Prins Carnaval in de bonte costuums, die aan het Hof van Zijne Majesteit voorgeschreven zijn. Men zag er kleederdrachten uit Spanje, Hongarije, Schot land, Rusland, Egypte, Chinaen niet te vergeten Nederland, dat door onze karakte ristieke boerenkleedij vertegenwoordigd was. En heel dat internationale gezelschap vier de feest in de allerbeste verstandhouding en zonder dat er politiek bij te pas kwam. Vele figuren waren er, die door hun kleurigheid of uitzonderlijkheid de aandacht trokken; zoo kon men o.a. een plechtigen hoogwaardig- heidsbekleeder, een pikzwarten neger, een knalrooden nar en een vervaarlijken gaucho opmerken. Tusschen de dansenden door trof men eeni ge typische accenten van Insulinde aan in den vorm van kellnerinnetjes, gestoken in de schoone inheemsche costuums van onzen Archipel. Ook het orkest, dat dansmuziek met veel „Schwung" verzorgde, had het zijne tot de Indische sfeer bijgedragen. In hun wit te pakken en te midden der exotische plan ten leek het of de groep zoo uit de tropen was weggehaald. Natuurlijk had men ook gezorgd voor de speciale lekkernijen uit onzen Oost, een zeer belangrijke factor op een Indischen feest avond. Bovendien waren er nog andere at tracties ter stimuleering van de vreugde. Maar de hoofdzaak bleef het bal zelve, dat met het verstrijken der uren in steeds vröo- lijker stemming veldiep. De Indische Vereeniging streeft er naar haar milieu op peil te houden en dat zij daar in slaagt, daarvan vormde dit gemaskerde feest een sprekend bewijs. Men had dit bal- masqué een feest van „beschaafde uitbun digheid" kunnen noemen. Als propaganda- avond zal dit Carnaval naar wij aannemen zijn doel niet missen. De groote schare aanwezigen heeft zich in het Kegelgebouw kostelijk geamuseerd en on getwijfeld zal eenrieder de prettigste herinne ringen aan deze maskerade blijven bewaren. DINSDAG 18 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Avro-uitzending. 11.00 RVU. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonpl. 9.Ensemble Jetty Can tor. 10.Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Lezing. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.45 Gramofoonpl. 1. Omroeporkest. 1.45 Gramofoonpl. 2.Om roeporkest en solisten. 34 Knipcursus. 4.05 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Bijbelvertelling. 6.00 AVRO- Decibels. 6.30 Causerie. 7 Voor de kinderen 7.05 Vocaal concert 7.30 Engelsche les. 8. Berichten. 8.10 Kovacs Lajos' orkest m.m.v, vocaal sextet. 9.15 Causerie. 9.30 Concert m. m. v. solisten, koor en orkest. 10.25 Gramo foonpl. 10.35 Revue-uitzending. (Om 11.00 berichten). 11.30—12.00 Avro-Decibels HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO- orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 HIRO. 5.10 KRO-Boys. 5.45 Gramofoonpl. 6.00 KRO-Melodisten. 6.40 Lezingen. 7.35 Gramo foonplaten. 7.50 Berichten. 8.Revue-uit zending. 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gramo foonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelconcert. 12.10 Trio-concert 12.50 Gramofoonpl. 1.20—2.20 B.B.C.-Welsch- orkest. 3.10 Het Stanley-sextet. 4.20 Lezing. 4.40 Strijkkwartet solist. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Zangvoordracht. 7.157.45 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Concert m.m.v. Mannenkoor en orkest. 9.20 Piano-recital. 9.50 Berichten. '10.20 Lezing. 10.40 Revue-program ma. 11.35—12,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Orkest concert. 2,50 Gramofoonpl. 4.20 Zang en piano 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 45G M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest en EmDe-orkest. 1.35 Gev. concert. 3.20 Gevar. programma. 5.20 Orkestconcert, balalaika en saxofoon. 7.30 Carnavalsprogramma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Zigeunermuziek 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest 6.35 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroepkleïn- orkest en eramofoonpl. 10.3011.20 Gramo foonpl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Kleinorkest. 1.50 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianorecital. 5.40 Gramofoonpl. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Sympho- nieconcert. 10.3011.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Opera-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.2Q Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6