AMSTERDAMSCHE BEURS IJMUIDEN MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 10 IAAT/TE EEMCUTEN l><3 =s==- Succes voor de linksche partijen in Spanje. Bijna even sterk als rechts en centrum. MADRID, 17 Februari (A.N.P.) De verkie zingsuitslagen, voor zoover deze hedenmor gen bekend waren, duiden op een succes voor de linksche partijen. Men verwacht, dat deze met ongeveer 200 afgevaardigden in het nieuwe parlement hun intrede zullen doen en dat de krachtsverhouding tusschen de linksche en de overige partijen (rechts en centrum) slechts in geringe mate in het voordeel der laatsten zal zijn. De linksche partijen hebben vooral in Ca- talonië groote winst behaald, waar alleen te Barcelona de linksche partijen ongeveer 100.000 stemmen meer behaalden dan de rechtsche partijen. Naar verluidt is de lei der der Catalaansche rechtsche partij reeds over de grens naar Frankrijk gevlucht. Te Madrid hebben vannacht overwinningsbetoo- gingen plaats gehad van de links-republi keinen. Deze betoogingen werden echter door de politie ontbonden. De spanning in het Verre Oosten. Moeten de Russische onderdanen binnenkort Mandsjoekwo verlaten? DAIREN, 17 Februari (A.N.P.) De toene mende Russisch-Japansche spanning blijkt duidelijk uit een instructie van het Sovjet consulaat te Charbin aan alle in Mands joekwo wonende Russen, zich gereed te hou den om op een gegeven teeken naar Sovjet- Rusland te kunnen terugkeeren. Reeds een maand is men bezig met het viseeren der passen. Weigering om terug te keeren brengt in trekking der paspoorten mee. In tegenspraak met het door Tass verspreide démenti, be richten reizigers uit Wladiwostok de uitwij zing door de Sovjet-Russen van alle daar wo nende Japanners. Dronken chauffeur krijgt een maand hechtenis. Vrachtauto maakte IJmuiden onveilig. Maandag heeft weer een dronken autobestuurder voor den kantonrech ter terecht gestaan, die een heehtenis- straf van een maand kreeg, wegens zijn meer dan schandelijk gedrag in IJmuiden. In het begin van Januari reed hij met een vrachtauto op het Willemsplein in IJmuiden. Een agent van politie die den wagen al slin gerend zag aankomen wilde den chauffeur tot staan brengen. In plaats van aan het bevel tot stoppen te voldoen reed de man verder, waardoor de politieagent een klap van de laadbak van den wagen kreeg en aan den schouder werd ge wond. Even later vond men de auto van den ver dachte in de Prins Hendrikstraat, waai' de chauffeur de macht over het stuur had ver loren en tegen een gevel was gebotst. Bij zijn aanhouding heeft de man zich zoo gedragen, dat wegens wederspannigheid pro ces verbaal werd opgemaakt bovendien, waar voor hij kort geleden door den politierechter werd gestraft met een week gevangenisstraf. Nu moest hij zich voor den kantonrechter verantwoorden wegens het niet voldoen aan het stopteeken van den agent en het rijden in dronkenschap, waardoor een ongeluk is ge beurd. Toevalligerwijze waren juist drie jaar proef tijd om van een vorig, voorwaardelijk vonnis, zoodat de verdachte deze straf niet zal onder gaan. De verdachte verdedigde zich met de opmer king dat hij dien avond een leege maag had gehad en de drank niet meer gewend was ge weest, waardoor hij de kluts kwijt geraakt zou zijn. Toch hielp dit allemaal niets en de kanton rechter was het geheel eens met den ambte naar van het openbaar ministerie, toen deze een straf eischte van een maand hechtenis met een jaar intrekking van het rijbewijs. Haarlem's Gemengd Koor. Het 15-jarig bestaan. Op de repetitie van Haarlem's Gemengd Koor, dirigent Jan Booda, is door den voor zitter, den heer Duiverman, het 15-jarig be staan herdacht. Hij bracht de leden dank voor hun altijd spontane medewerking, waar door het koor, dat bij de oprichting uit 24 leden bestond, en nu bijna twee honderd le den telt, tot een der beste koren van Haar lem gerekend mag worden. In het 15-jarig bestaan werden niet min der dan 47 groote concerten gegeven. Na mens het bestuur bracht hij dank aan den dirigent-oprichter van het koor. daarbij een mooie mand met bloemen aanbiedende. Door den heer Booda werd een woord van warmen dank uitgesproken aan het zoo ijve rige bestuur, en aan de leden voor hun zoo trouwen steun, in het bijzonder nu er zoo veel van hen gevraagd wordt voor de voor bereiding van het a.s. jubileumconcert op 15 Maart a.s., waar o.a. het zoo moeilijke werk Psalnrus Hungaricus van Kodaly zal worden uitgevoerd. Hij sprak er zijn voldoening over uit dat alle repetities zoo trouw worden be zocht. Op 9 Mei zal er een feestavond gehou den worden ter gelegenheid van het jubi leum, Jaarvergadering Bond van Ned. Onderwijzers. Zaterdag hield de afdeeling Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers haar jaarver gadering. Na de opening der vergadering me moreerde de voorzitter verschillende zaken, die door het bestuur sedert de vorige vergadering waren behandeld, waarbij o.m. ter sprake kwam de opwachtgeldstelling van een collega aan school 3. Over de tusschentijdsche over plaatsingen, om op wachtgeldstelling te voor komen, ontspon zich een levendige discussie, welke niet tot een resultaat leidde, maar in een volgende vergadering zal worden voort gezet. Met voldoening constateerde de voor zitter, dat na de begrooting sdebatten in den Raad aan verschillende wenschen inzake schoolvoeding, welke de afdeeling eenige ja ren geleden aan den Raad heeft kenbaar ge maakt en die toen werden afgewezen, nu zal worden tegemoet gekomen. De jaarverslagen van de afdeeling en van de verschillende onderafdeelingen, zooals die van de groepen voor U.L.O., B.L.O., O. L. O. en de verslagen van de ondersteuningskas. Herstellingsoord en Sinterklaascommissie werden onveranderd goedgekeurd. Bij het verslag van de Sinterklaascommissie gaf de voorzitter uiting aan de groote voldoening der afdeeling over het weer zoo goed geslaagde feest. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester over 1935 werden onveranderd goedgekeurd. Ook de begrooting voor 1936 werd, na enkele opmerkingen over het werk onder de jongeren en subsidie aan het Haarl. Vacantie-kinderfeest, met algemeene stemmen aangenomen. Bij de verkiezingen van best-uur en commissies werden alle aftredenden herko zen. In plaats van mej. Joosten, die voorloopig buiten Haarlem werkzaam is, werd tot be-^ stuurslid gekozen mej. A. G. Cats, „VOLKSONDERWIJS". Onder voorzitterschap van den heer P. Voogd hield de afdeeling Haarlem van Volks onderwijs Vrijdagavond haar jaarvergade ring. Nadat bii het ount mededeehnaen ver schillende interne, belangrijke zaken waren besoroken en toegelicht, werden de versla gen van secretaris en ka.scomrm'ssie goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Broekhuizen en J. M. Thierry werden herko zen. terwhl als h^tun'-ci^o» warzon gekozen de heeren Schothorst en E. Geerts Wzn. Het secretariaat van ..Volksonderwijs" zal van heden af weer 'worden waargenomen door den heer E. Geerts Wzn., Engelszstr. 26. Geen schromelijke geld verspilling. Ged. Staten van Noord-Holland hebben geantwoord op schriftelijke vragen van het lid der Prov. Staten mr. W. de Rijke, over het bestuur van het hoogheemraadschap „Amstelland". Ged. Staten verzekeren dat het niet juist is, dat bedoeld bestuur zich aan schromelijke geldverspilling zou schuldig maken. Wel had het college reeds den indruk dat eenvoudiger inrichting van het hoog heemraadschap mogelijk is, waardoor be sparing kan worden verkregen. Daarover is reeds overleg gepleegd met de colleges van Ged. Staten van Zuid-Holland en Utrecht. Waar echter het hoogheemraadschap als gevolg van den aanleg van het kanaal A.m- sterdam-Boven Rijn waarschijnlijk óf opge heven óf ingrijpend gereorganiseerd zal moe ten worden, hebben Ged. Staten zich intus- schen afgevraagd of ten behoeve van een wellicht eerst na enkele jaren te bereiken kostenbesparing thans nog een eenigszins be- teekenende wijziging van het reglement vqor het hoogheemraadschap moet worden ter hand genomen, een wijziging, welke vele werk zaamheden en beslommeringen met zich zal brengen. Met hunne ambtgenooten van Zuid-Holland en Utrecht meenen Ged. Staten deze vraag in ontkennenden zin te moeten beantwoorden; zij zijn derhalve van oordeel, dat de inrichting van het hoogheemraadschap eerst nader in studie zal moeten worden ge nomen, nadat bekend zal zijn welke wijzi gingen door den aanleg van bovengenoemd kanaal in den waterstaatkundigen toestand van het hoogheemraadschap zullen ont staan. Auto's en plaids, dief en heler. En de politie vraagt :„wie mist zoo'n deken?" Een timmerman uit Den Haag en een Haar- lemsche caféhouder meenden dat parkeerende auto's geen slecht object waren voor diefstal. Dus trok de een, de timmerman, erop uit en de ander bleef thuis, om de gestolen waar in ontvangst te nemen. Zondag werd er namelijk bij de politie aan gifte gedaan dat uit een op de Nieuwe Groen markt geparkeerde auto, een plaid was. ver dwenen. Om elf uur 's avonds hield de politie den 46-jarigen timmerman aan. Hij was de man, die de plaids weghaalde. En even later werd de caféhouder gehaald, die ook in bewaring is gesteld, want hij was de man die de plaids heeft geheeld. In het café werden nog drie plaids gevonden en nu vraagt de politie: wie mist zoo'n deken? Degenen die kort geleden tot dezen onaange name ervaring kwamen, gelieven dit op te geven, opdat nagegaan kan worden of deze drie ook van misdrijf afkomstig zijn. De werkloosheid te Haarlem. Tijdens de begrootingsdebatten in den Haarlemschen gemeenteraad is een maand ge leden medegedeeld, dat Haarlem 7000 werk- loozen heeft te verzorgen. Na dien tijd zijn er nog enkele tientallen afgegaan, maar de vorige week kwamen er weer 70 bij, zoodat de 7000 toen weer met een 50 overschreden werden. Daarbij zijn de vorstwerkloozen die de vorige week geadministreerd werden niet meegeteld. Het is evenwel aan te nemen dat onder de bedoelde 70 ook verscheidene arbei ders zijn, die zijdelings het slachtoffer van de vorst zijn geworden. Werkgevers die nieuw personeel hadden willen aannemen zijn moge lijk door het invallen van de vorst daarvan teruggekomen. Nu de vorst weer afgeloopen is, hoopt men dat het aantal werkloozen weer spoedig wat zal dalen. In het voorjaar wordt steeds een daling van het werkloozencijfer geconsta teerd. De meeste vorstwerkloozen zijn heden weer aan het werk gegaan, Ook de 40 a 50 man die bij de werkverschaffing in Haarlem-Noord geplaatst zijn (de aanleg van het Noorder sportpark) zijn heden ook weer begonnen. De werkverschaffing te Egmond wordt morgen weer hervat. Deze werkloozen zijn wel onder de ruim 7000 begrepen, maar zijn dit ook als zij werken, want allen die bij de werkver schaffing arbeiden worden officieel nog als werkloozen geadministreerd. BALMASQUE „JACOB VAN LENNEP Het maandblad van de Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" is een bal-masqué-num- rner. Het kondigt een gemaskerd bal aam te ge ven op Maandag 24 Februari a:s., in alle zalen van het clubgebouw van den Haal. Kegelbond Twee orkesten, een jazz- en een accordeon orkest, zullen het feest opluisteren. In de jury hebben zitting de heeren J. D. Voskuil, K. Visser en J. H. Wesseling. BLOEMENDAAL Ruiling van grond. Voor aanleg van sportvelden. B. en W. stellen den Raad voor, ter verkrij ging van een aaneengesloten geheel en een zooveel mogelijk rechthoekig terrein (op het grondbezit der gemeente aan de Oostzijde van den Kennemerweg) een ruiling van grond aan te gaan met de N.V. tot Expolitatie van Onroe rende Goederen „Veenduin", ten einde op die gronden eenige sportvelden te kunnen doen aanleggen en inrichten. Voorgesteld wordt dat de gemeente gratis aan „Veenduin" in eigendom overdraagt 14100 M2. en dat „Veenduin" onder dezelfde voorwaarden 14.100 M2. aan Bloemendaal af staat. Bouw van arbeiderswoningen. Het bestuur van den Christelijken Nationa- len Werkmansbond, afdeeling Bloemendaal, heeft verzocht, het terrein aan de Boschlaan, waarop de voormalige school C. staat, te zij ner beschikking te stellen voor den bouw van arbeiderswoningen Wegens het op dit terrein tot 12 Juli 1949 rustend servituut, verbiedende daarop arbei derswoningen te bouwen wanneer het terrein in eigendom is van anderen dan van de ge meente Bloemendaal, kan die grond alleen na genoemden datum voor dit doel verkocht wor den, waarmede het bestuur genoegen neemt. Daar pogingen om het schoolgebouw een andere bestemming te geven gefaald hebben, stellen B. en W. voor te besluiten, het school gebouw te sloopen, den vrijkomenden grond aan de zijde van den de Genestetweg te be planten, de rest (aan de Boschlaan) aan den Christelijken Nationalen Werkmansbond tot 12 Juli 1949 te verhuren voor een prijs van f480 per jaar en na dat tijdstip genoemden bond in de gelegenheid te stellen het terrein voor twaalfduizend gulden te koopen. GEMEENTERAAD. Ei- wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 20 Februari a.s. te 14 uur (des namiddags 2 uur) in het raadhuis te Over- veen. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van huren van gemeente woningen. 3. Verhuur grond langs de Boschlaan aan den Chr. Nat. Werkmansbond. 4. Ruiling van grond langs den Kennemer weg met de Maatschappij „Veenduin". 5. Verkoop van grond aan J. N. Zandstra. 6. Goedkeuring rekening gezondheidscom missie over 1934. 7. Verleening voorschot ex art 101 L.O. wet 1920 aan de bijzondere scholen voor L. O. en U. L. O. 8. Beschikking op reclames hondenbelasting 1935. 9. Voorstel geen wijziging te brengen in de heffing van de hondenbelasting. 10. Voorstel tot wijziging der bebouwings voorschriften. 11 Ontheffing bepalingen der bebouwings- voorschriften. 12. Beschikking op verzoeken om afschrij ving van het kohier rioolaansluitingen 1935. helpt dadelijk tegen PIJNEN (Adv. Ingez. Med.) Steenen verlaten het dak. En tuimelen in de Groote Houtstraat. BESOMMINGEN. Trawlers Antje RO 15, 400 manden f 2330 Betje RO 16, 120 m. f 590 Elsborg MB 3, 1800 m. f 2320. Amsterdam IJM. 58. 730 m. f 2590 Sumatra IJM. 253, 605 m. f 2050. Oentoeng IJM. 131, 85 m. f 1230. Anata, IJM. 81, 1050 m. f 4170. Alkmaar IJM. 31, 615 m. f 3130 Eendracht IJM. 117 530 m. f 2820. I. S. Groen IJM. 130, 560 m. f 2130. Dolfijn IJM. 103, 60 m. f 1160 Condor IJM. 72, 40 m. f 800 Maria Elizabeth, IJM. 114, 75 m. f 990 Margaretha IJM. 94, 160 m. f 1480. De Irene IJM. 98, 2010 m. en Eveline IJM. 115, 360 m. lossen morgen. Stoombeugers VL. 114 f 360, VL 195 f 540. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Dirkje R.O. 53, vangst onbekend: Alma IJM 44, vangst: 20 manden schelvisch, 60 manden braadschelvisch, 120 manden gul, kabeljauw en koolvisoh, 120 manden wijting, 60 manden radio, 10 manden varia, 390 man den totaal. Timor, IJM 491, vangst: 170 manden gul, 25 manden platvisch, 7 manden schelvisch en hake, 202 manden totaal plus 200 stuks ijskabeljauw en 600 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. 1.50—1.35. Griet per 50 K.G. 30—15. Tongen per K.G. 1.10—0.78. Groote schol per 50 K.G. 11—7.50 Middelschol per 50 K.G. 12—9. Zetschol per 50 K.G. 14.50—12. Kleine schol per 50 K.G. f 12—6.50. Bot per 50 K.G. 5.10—4.50. Schar per 50 K.G. 10—5. Tongschar per 50 K.G. 29—25. Rog per 20 stuks 1310. Vleet per stuk 2.601.90. Kleine poon per 50 K.G. 9—8. Groote schelvisch per 50 K.G. 27—20. Middelschelvisch per 50 K.G. 25—17.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G 22 -13.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 186. Kabeljauw per 125 K.G. 26—7.50. Groote gullen per 50 K.G. 8—3.60. Kleine gullen per 50 K.G. 8.50—4.80 Makreel per 50 K.G. 10—7. Heilbot per K.G. 0.84—0.66. Versche haring per kist 5.70—4.65. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 17 Februari. Bevallen 14 Februari: B. C. M. Hartel—Lan- geveld, d.; M. v. d. Riet—v. d. Putten, d.; 15 Februari: D. A. Aerts—Schrama, d.; A. S. J. SeijfferJacobs, d.; M. J. NederstigtHuls bosch, d.; E. P. Kramer—v. Dijken, d.; M. Willemsev. d. Veldt, d.; 16 Februari: J. J. v. d. VisehZoet, z.: A. Voellmeckev. d. Broek, z.; C. Rosiesv. Wijngaarden, d.; M. Groot de Zaaijer, z.; 17 Februari: H. H. Hoogreef— Bijlsma, z.; J. G. v. Bakelv. d. Putten, d. Overleden 14 Februari: C. van Bemmel, 51 j., Kamperlaan; S. F. M. Groen—v. Velthoven, 57 j., Vergierdeweg; A. Posthumus—de Vla ming. 69 j., Wilhelminastraat: 16 Februari: B. van Dam—Drukker. 80 ,i„ Zijlweg; H. J. van Eeden, 81 j., Ripperdapark; L. Hogeslag-Weers, 20 j., Kamperlaan; J. M. Spruijt, 38 jNieuwe Gracht- Waaraan het ligt kunnen wij in het midden laten; zeker is in ieder geval dat Zaterdag avond een steen in de Groote Houtstraat viel. Uit de lucht op het trottoir. En als iemand zoo'n steen op het hoofd krijgt.... Daarom kwam de politie, die het trottoir af zette en de voetgangers naar den rijweg ver wees, althans van het trottoir stuurde, iets wat de politie anders zelden doet. Toen viel er nog een steen. En nog een. De brandweer kwam en beklom dit gebouw, dat op den hoek van de Groote Markt en de Groote Houtstraat ligt en waarin ook de Spaarnebank is gevestigd. Bouw- en Woning toezicht is ook gewaarschuwd want het ge bouw is een gemeentelijk gebouw en dat kan wel eens een steentje laten vallen. De brandweer deed een haar bekend werk: sloopte een paar steenen, die ook nog gevaar opleverden en na korten tijd was alle gevaar- voor de hoofden der voetgangers geweken. Dies daalde de brandweer, vertrok de agent en liepen de wandelaars als weleer. Onze Gemeentereiniging.. Uitbreiding van materiaal in overweging. Nadat in ongeveer 7 jaar wegens de bezui niging geen nieuw matei'iaal voor de Ge meentereiniging is aangekocht is bij B. en W. naar wij vernemen, thans uitbreiding van het materiaal der Reiniging in overweging. Twaalf en een half jaar kiosk houdster op het Stationsplein. Donderdag zal op een tamelijk ongewone plaats een tamelijk ongewoon jubileum wor den gevierd. Dan is namelijk mej. S. Wennigt jubilaresse. Wie juffrouw Wennige is? Wel, bij den uitgang van het station staat een kiosk en in die kiosk zit zij van 's morgens tot 's avonds kranten, magazines, modetijdschrif ten en postzegels te verkoopen. Eiken weekdag, al twaalf en een half jaar lang! Dat is een heele tijd. Voordat zij in onze stad kwam is zij vier jaar kioskhoudster in Amsterdam op het Centraal Station geweest.. Het viel haar in. het begin in Haarlem niet mee. De zaken gingen traag, maar doordat zij allerlei nieu we tijdschriften uitstalde op en aan haar nogal enge, ronde houten woning, trok zij meer publiek en thans heeft zij een groot aantal vaste klanten, dat 's ochtends en 's .avonds, of één of meer keeren per week hun lijfblad krant of tijdschrift bij haar haalt. Bovendien kan zij er zich gelukkig op be roemen al den tijd, dat zij nu al in Haarlem is, nooit ziek te zijn geweest. Iedereen kent haar dan ook, de vele foren sen, die haar in het haastige voorbijgaan groeten, de chauffeurs die hun taxi's bij haar kiosk hebben staan, de bloemenkoopman, die zijn bloemen als een tuintje bij haar kran tenprieel opstelt. Veel is er op het Stationsplein veranderd in de afgeloopen twaalf en een half jaar, maar de bekende kiöskhoudster is steeds dezelfde gebleven. Met evenveel opgewektheid is zij steeds haar wérk blijven verrichten en het ziet er naar uit, dat zij dit nog lang zal blijven doen. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 98% 98% 4 pCt. Nederl. Indlë 96% - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5VZ pCt. Duitschland 1930 236/8-% (Youngleening) 23Va Youngleening (met ver 25%— 26 klaring) 25% -- BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 114 114% Handel Mpij. Cert, van 131% f 250 13% 1 Koloniale Bank 54i/8 Ned. Ind. Handelsbank 897/8 Rotterd. Bank 105 105% INDIJSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 267/g 26% 27 «O v. Berkels Patent 407/g 6 Calvé Delft Cert. 62 61% 62 Ned. Ford ex. 40 afst. 224% Philips Gloeil. Gem. Bezit 225% 225%-226% 225%—226% 226 HOVa-H 112%—213 1126/6-7/g 1126/B-% 1126/8-7/8 TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Konink. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland HollandAmerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater 191 208% 203% 208%-% 203% 208% - - 6% 51 50Vs 41% 41 - - 447/s 240%-241 94 io%-% 21% 10% 244-% 103/g-% 21% io%-% 244-% 103/8-% 21%-3/g 10%-7/g 244—% 10%-»/6 21-Vf 10%7/f 243% io%-% 21%-3/g 10% 7/8 CULTUUR MAATSCH. 244% 23?% - 243% - 244% 243%—242% 244-% Java Cultuur 138 140 - 141 141 140% Ned. Ind. Suiker Unie 118 121 120 Vorstenlanden 25Vf INDIJSTR. OND. BUITENL. 107/f Intern. Tel and Tel. 107/f. 107/F 10% Anaconda 20% Vf 21 21 21% 21%-% Bethleh. Steel 32%-7/f 33%-% 33%-6/f 33%-6/f 33%-% Cities Service 36/8-% 3% - 7/f 3%-% 37/f-% 37/8-% 36%-% 35% -»/„ 36% 363/g - 36%-% 363/g Kennec Copper 20%-7/f 21%-% 21%-% 217/f-% 21%-% Radio Corp. 7%-% 77/f RUBBERS. Amsterd. Rubber 133%—% 135% - 136 135% -136 1356/g - 136 1306/8-% Deli Bat. Rubber 80—% 80 80%-81 - Indische Rubber 1(6% 107% 107% 103% Kendeng Lemboe 149 1497/f Serbadjadi 75% 76% Rotterdam Tapanoeli 517/F -r- Bandar Rubber 121% 124% 123% Preanger Rubber 58%j—59 587/f 58% - 59 gSÉ Java Caoutch 89% 90% èf 89 Sumatra Rubber 153 155% - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20%— 21%-% 21% - 21% 21%-% Wabash Railroad 2% 2% 26/s - 2% 2% Union Pacific 76% - - Chic. Milwaukee 5% 5% - 5%-% Missouri Kansas Texas 5%-% 5% 5%~% 5% MIJNBOUW. Alg. Explor Mij 167% Redjang Lebong 216% PU 312 - - PROLONGATIE 1% 1% - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8