THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Spaansche regeering onder Azana gevormd. Frankrijk en Centraal Europa. 9 Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 HAARDE M'S DAGBEAD BUITENLAND Regeering voornamelijk bestaande uit linksch-republikei- nen. Voorloopige invrijheidsstelling van alle politieke gevangenen. Gil Robles legt de leiding der Katholieke Volksactie voorloopig neer. Legerleiding spreekt de geruchten over opstandige beweging tegen. SPANJE. Het kabinet Portela Valladares is Woensdag middag afgetreden. De president der republiek heeft daarop aan Azana de opdracht gegeven tot het vormen van een kabinet. Des avonds laat maakte deze de ministerlijst bekend. De bezetting der voornaamste ministers luidt: Minister-president: Azana (L.Republ.) Binnenlandsche Zaken: Amos Salvador (L.Republ.) Buitenlandsche Zaken: Augusto Garcia (L.Republ.) Oorlog: Generaal Masquelet (partijloos.) Marine: José Giral (L.Republ.) De overige portefeuilles worden bezet door afgevaardigden, die tot de Links republikein- sche fractie behooren. terwijl twee ministers de Republikeinsche Unie vertegenwoordigen. In het geheel hebben 10 Links Republikeinen in de regeering zitting. Zes ministers hebben ook reeds van vroegere regeeringen deel uitgemaakt. De uitslag van de verkiezingen is nog niet definitief bekend, doch men acht het waar schijnlijk, dat de rechterzijde 144 zetels zal- verkrijgen, het centrum 45 en de linker zijde 233. In een aantal provincies zal een tweede ver kiezing noodzakelijk blijken. Van een aantal plaatsen is de uitslag nog niet bekend, waardoor wordt verklaard, dat het bovengenoemde aantal zetels in totaal 422 is, terwijl de Cortes in totaal 473 zetels telt. De indruk blijft, dat de linkerzijde de abso lute meerderheid heeft behaald. De leider der katholieke Volkspartij, Gil Robles, heeft de leiding der partij zaken tot nader order neergelegd, om, naar gezegd wordt, verscheidene dagen met verlof te gaan. In zijn plaats treedt de vroegere minister van landbouw. Gimenez Fernadez. Dit verlof van Gil Robles wordt opgevat als een consequentie van de nederlaag, die zijn partij bij de verkiezingen heeft geleden, en waarvoor de onjuiste politiek van Gil Robles verantwoordelijk wordt gesteld. Men vermoedt, dat achter dezen maatregel de voorzitter der „Accion" Popular, Herrera, staat. De procureur-generaal heeft naar het A.N.P. uit Madrid verneemt aan alle gerechtshoven een schrijven gezonden, waarin hij bepaalt, dat alle personen die zich wegens politieke misdrijven in hechtenis bevinden, voorloopig op vrije voeten moeten worden gesteld. Uit Santander wordt gemeld ,dat de gede tineerden in de strafgevangenis Santena aan het muiten waren geslagen. Het oproer kon pas na aankomst van politie worden onder drukt. Drie personen zouden bij deze muiterij om het leven zijn gekomen, terwijl verschei dene personen werden gekwetst. Ook te Bilbao zijn gedetineerden in opstand gekomen op de mededeeling, dat zij spoedig in vrijheid zouden worden gesteld. De gevangenen staken de cellen in brand en mishandelden de brandweerlieden. Twee brandwachts zijn ernstig gewond. Een sterke af deeling politie heeft ten slotte de orde hersteld. De algemeene staking te Saragossa is dooi de leiders der socialistische en syndicalistische vakvereenigingen beëindigd. Het leven in de stad is weer normaal. In den nacht op Woensdag zijn bij schiet partijen tusschen politiebeambten en stakers twee personen gewond. In de kerk van Alcanadre hebben onbeken den een deel der kerkelijke voorwerpen ver nield, eenige voorwerpen van waarde gestolen, en een voor de geestelijkheid beleedigend schrijven achtergelaten. Te Herrera, nabij Se villa, hebben onbeken den getracht, de kerk in brand te steken. Twee altaren werden door het vuur verwoest. Dank zij het krachtige ingrijpen der dorpelingen kon voorkomen worden .dat de kerk een prooi dei- vlammen werd. De schade is echter aanzienlijk. Catalaansch separatistenleider teruggekeerd. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de vroegere voorzitter van het Catalaansche parlement, Casanova, die verleden jaar uit de gevangenis in Barcelona naar Parijs gevlucht was, zich weer in de Catalaansche hoofdstad bevindt. Casanova, die wegens zijn rol in de sépara- tistenrevolte van October 1934 veroordeeld was tot levenslange tuchthuisstraf, zou, naar verteld wordt, toen de afgevaardigden de zit tingszaal binnentraden, op den voorzitterszetel plaats hebben genomen, zonder dat iemand tevoren iets van zijn terugkeer had geweten. Geen teruggave van landgoederen aan grootgrondbezitters. Het verluidt, dat een van de eerste regee- ringsdaden van het kabinet Azana zal zijn de intrekking van de wet op de teruggave van in beslag genomen onroerende goederen. Leider van den gcneralen staf spreekt de geruchten van militai ren opstand tegen. Generaal Franco, de chef van den generalen staf van het leger verklaarde den correspon dent van Havas, die hem opzocht in zijn bu reau op het ministerie van oorlog; „Wij zijn hier om de wet en de orde te hand haven, en om de regeering te steunen, welke het land zichzelf geeft met wettige middelen." De generaal zeide, dat de geruchten, welke de ronde deden, dat hij betrokken zou zijn in een militairen opstand geheel onjuist zijn. Frankrijk. Fransche démenti te Wash ington inzake de slagschepen. Naar te Londen verluidt heelt de Fransche regeering buiten het kader van de Londensche vlootconfercntie directe besprekingen ge opend met de Amerikaansche regeering over de kwestie der slagschepen. De Fransche am bassadeur te Washington zou de Amerikaan sche regeering namens zijn regeering ver zocht hebben toe te stemmen in een vermin dering van de tonnage. Men heeft den indruk dat Frankrijk, wanneer Amerika in deze aan gelegenheid niet zal kunnen toegeven, het Amerikaansche voorstel tot een maximum- tonnage van 35.000 ton met een geschut van 42 c.M. voor deze schepen zal aanvaarden. Het einde der vlootconferentie staat hier mede zoo goed als vast. Voorts verluidt, dat Frankrijk voorstander zou zijn van het gebruiken van den tijd tot den a.s. herfst voor besprekingen tusschen de Locarnomogendheden over de luchtstrijd krachten. Flandin zou dit reeds met den le- gatieraad in Parijs hebben besproken. Dnitschland. Katholieke jeugdbonden in Baden ontbonden. De minister van binnenlandsche zaken heeft naar Reuter verneemt de ontbinding gelast van een aantal Katholieke jeugdbon den in Baden. Verder werd aan alle niet Nationaal-Socia- listische jeugdbonden verboden alle activi teit onder den blooten hemel, zooals sport, gezamenlijke oefeningen en wandelingen! enzoovoort. Griekenland. Bespreking over de kabinets formatie levert moeilijkheden. De Grieksche bladen schrijven, dat in po litieke kringen de indruk heerscht, dat de verschillende besprekingen der partijleiders betreffende samenwerking van de partijen van Tsaldaris en Sofoelis een niet zoo gun stige atmosfeer hebben geschapen. Na het afbreken dezer besprekingen en op grond van het feit, dat geen enkele partij beschikt over een meerderheid in het parlement, heeft men den indruk, dat men tenslotte nog zijn toevlucht zal moeten nemen tot een bo ven de partijen staand kabinet. (A.N.P.) De oorlog in Oost-Afrika. Gevechten bij Sasah Baneh. In de Abessynische hoofdstad zwijgt men over den slag bij Makalle. ADDIS ABEBA. 19 Februari. (Reuter-A. N.P.) Hoewel er nog geen enkel nauwkeu rig bericht Is ontvangen over de situatie in Ogaden loopt het hardnekkige gerucht, dat belangrijke gevechten worden geleverd in de buurt van Sasa Baneh. Men vraagt zich af of generaal Graziani een offensief in de richting van Dzjidzjiga heeft ingezet. Aan het Zuidelijk front bombardeert de Italiaansche luchtmacht onophoudelijk Abessynische colonnes, die zich concentree- ren om te trachten onder leiding van gene raal Sahle het verslagen leger van r§s Desta te reorganiseeren. Aan het noordelijk front maken de Italia nen gebruik van den toestand, welke door hun recente overwinning is ontstaan. Door de bezetting van de streek van Gaela ten zuid-zuid-westen van Makallé verhinde ren zij de ravitailleering der legers van ras Seyoem en ras Kassa, die zij dwingen zich in westelijke richting terug te trekken, al thans hun effectieven te verminderen en de legermachten te verdeelen in kleine afdee- lingen. die ter plaatse kunnen ravitailleeren. De Abessynische regeering blijft het stil zwijgen bewaren omtrent den slag bij Ma kallé. Te Addis Abeba gelooft men. dat het volgend doel der Italianen Benda is. een be langrijk strategisch punt op de hoogvlakte, welke de Danakil-woestiin beheerscht en van waar de bergen bij Makallé kunnen worden bereikt. De Abessynische regeering is voornemens te Genève te protesteeren over de gevangen neming en deportatie naar Polen (via Ita lië) van twee Polen, den dokter Maximilius Belau uit Warschau en diens assistent Hedzjoeska Tedenze, die in dienst waren van het Abessynische Roode Kruis en Zondag door de Italianen werden aangetroffen in een spelonk bij den berg Amba Aradam. De Italiaansche artillerie gaat voort de Abessynische stellingen aan het noordelijk front te bestoken, waaruit men te Addis Abeba concludeert, dat een nieuwe Italiaan sche aanval kan worden verwacht. In alle haast zijn groote versterkingen gezonden naar ras Seyoem en ras Kassa om hen in staat te stellen en-'t hoofd te bied aan iede- ren opmarsch der Italianen. Italiaansche deserteurs, die den tropen helm dragen zijn vandaag in de straten der hoofdstad gezien. Ten einde te bewijzen, dat ae Italiaansche krijgsgevangenen goed wor den behandeld, heeft de Abessynische regee ring naar Dessié een Italiaansch officier ge zonden, die de vorige maand was krijgsge vangen gemaakt en te Addis Abeba was ge ïnterneerd. Men heeft dezen officier ln de gelegenheid gesteld te Dessié een bezoek te brengen aan zijn eveneens krijgsgevangen gemaakte land- genooten. (Copyright Reuter-A.N.P.) Sabotage aan het vliegtuig van den Negus. Uit Addis Abeba: De autoriteiten van het vliegveld hebben een sabotage tegen het le ven van den negus ontdekt. Groote geheimhouding wordt in acht ge nomen, doch naar men gelooft is zand in^de olie gedaan en zijn de cylinders beschadigd Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld en men gelooft, dat de sabotage is gepleegd door een bende spionnen, die in dienst staan van een buitenlandsche mogendheid. Badoglio meldt het be reiken van Gaela. Maarschalk Badoglio telegrafeert het 130ste legerbericht, dat als volgt luidt: ..De luchtmacht blijft voortgaan met het bombardeeren van den vijand, die naar het zuiden vlucht. Troepen van het derde leger corps hebben Gaela op de verbindingslijn tusschen Tembien en Sokota bereikt zonder tegenstand te ontmoeten. Zij werden vrien delijk door de bevolking ontvangen". De terechtstelling van Hauptmann. Op een der dagen van de week, beginnende op 30 Maart. Uit Trenton in New-Jersey wordt gemeld, dat rechter Trenchard thans de executie van Hauptmann heeft vastgesteld op een der da gen van de week, die 30 Maart begint. BRITSCH BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG VERGING MET DRIE LEDEN DER BEMANNING. Een Engelsch bombardementsvliegtuig is„ zooals wij meldden. op de reede voor Havre in zee gestort en met drie man van de bemanning vergaan. Woensdagoch tend tegen vier uur hoorden twee inwoners van Havre geronk van een vliegtuig-motor; zij zagen een vliegtuig op het zee-oppervlak en begaven zich terstond in een vaartuig er heen. Op het vliegtuig bevonden zich vier man, die zij aan boord namen en naar den wal brachten. Drie man bleven in het vlieg tuig achter. Toen de redders terugkeerden om ook hen aan wal te brengen was het vlieg tuig met de drie man gezonken. Alle nog gedane pogingen om het wrak te vinden zijn mislukt. Luitenant Page, de commandant, ver klaarde, dat zijn toestel ging slingeren. Ver geefs trachtte hij het te redresseeren. Ten slotte geraakte het toestel in zee. De reden daarvan zoekt hij in een defect aan de Ibenzine-leiding. VERSTERKING VAN DE VERDEDIGINGS WERKEN VAN SINGAPORE? SINGAPORE, 19 Februari (Reuter).De gift van een half millioen pond sterling, die de sultan van Jahore ter beschikking van de Britsche regeering heeft gesteld, zal waar schijnlijk worden gebruikt voor de verster king van de verdedigingswerken te Singa pore. DE JOODSCHE INVALIDE. Trekking der loterij Drente. Woensdagavond heeft te Meppel de trekking plaats gehad van de loterij Drente van de ver- eeniging de Joodsche Invalide. Vooraf werd het woord gevoerd door den heer I. Gans, voor zitter van deze vereeniging uit Amsterdam, en den heer M. Lobstein, oud-wethouder van Meppel en lid van het kerkbestuur der Ned. Isr. gemeente. De hoofdprijzen, bestaande uit een huis en een auto vielen resp. op de nos. 5684 en 23318. In het geheel waren er 1010 prij zen. „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." „IVOROL." De Nederlandsche tandpasta (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Door FRANQOIS DE TESSAN, Restauratie der Habsburg-dynastie thans een ongewenscht experiment. oud-onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken in Frankrijk Thijs neemt afscheid van het vriendelijke vrouwtje. „Wacht nog even," zegt Antjemoe, „ik zal je een paar van mijn appels meegeven, twee roode en twee gele. Allicht kun je er goed werk mee verrich ten." Thijs bedankt de goede Antjemoe hartelijk, stopt de appels in zijn hoed en gaat weer terug naar de koets om den tocht naar Bekaggelstein voort te zetten. Het oponthoud heeft hier eigenlijk al te lang geduurd, want het is zaak zoo spoedig mogelijk bij den hertog aan te komen. Anders kon dat machtige heerschap hem wel eens een minder prettige ontvangst bereiden! De Fransche regeering met Albert Sarraut aan het hoofd, streeft er naar de algemeene veiligheid van Europa te verhoogen en ont plooit een groote activiteit voor een bevredi gende regeling van haar diplomatieke be trekkingen in den geest der Geneefsche sa menwerking. Met zijn eerste woorden ver klaarde de nieuwe voorzitter van den minis terraad, dat hij den Volkenbond niet alleen met de lippen, maar met zijn geheele hart zou steunen. Hij wilde de openbare meening, die in beroering was gekomen, als gevolg van de politiek van zijn voorganger Pierre Laval, formeel geruststellen. De noodzakelijkheid iederen twijfel in de verhouding met Enge land weg te nemen, de wensch de beducht heid der Sovjet Unie te kalmeeren. en het plan de banden met deKleine Entente opnieuw aan te knoopen, deze factoren hebben zijn eerste handelingen geleid en de maatregelen voorgeschreven, die hij genomen heeft om den toestand op te helderen. De besprekingen te Londen tusschen de Fransche leiders en de Britsche staatslieden na de teraardebestelling van koning Geor ge V zijn aan deze noodzakelijk geachte herziening voorafgegaan. Maar evenzeer heeft de Fransche regeering gemeend aan de vraagstukken van Midden- Europa bijzondere aandacht te moeten wij den en tot het voorwerp van haar speciale waakzaamheid te maken. Vandaar al die be sprekingen, die te Parijs plaats hadden en nog steeds voortduren.... Het is natuurlijk niet geoorloofd te bevestigen, dat het hier een „statuut" der Donaulanden betreft en de verwerkelijking van een reeds nauwkeurig uitgewerkt programma. Wat vaststaat is, dat men gezocht heeft naar de beste middelen om aan die landen waarborgen te geven, wel ke een belangrijke factor vormen bij het streven naar het organiseeren van den vrede. Dat was reeds een aantal jaren geleden het ideaal van Aristide Briand. Er valt niet aan te twijfelen, dat ondanks de verschil lende wisselvalligheden in de continentale politiek en de veranderingen, die er uit voortvloeien, de ideeën van den ,;pelgrim der verzoening" inspiratie bleven geven aan hen. die successievelijk den post aan het Quai d' Orsay hebben bezet. Wij zien haar nu op nieuw verschijnen in een meer concreten vorm. Van het begin van 1935 af werden tusschen bondskanselier Schuschnigg en de Fransche autoriteiten besprekingen gevoerd, die deze ideeën tot basis hadden. Daarna heeft men er zich toe gezet de collectieve ga ranties, vervat in de besluiten van Rome, Londen en Stresa in een internationaal ver drag samen te brengen. Den 3den Mei van het zelfde jaar 1935 kwamen de vertegen woordigers van Italië, Oostenrijk en Hon garije onder presidium van den Duce bijeen om na te gaan hoe de vroeger tusschen de drie landen getroffen schikkingen met het uitgebreider plan van het Donaupact in over eenstemming konden worden gebracht. De Fransche regeering streefde in volkomen harmonie met de regeering van Mussolini naar een algemeen verdrag van non-agressie, niet- inmenging en consultatie. Anderzijds werd een Donauconferentie in het vooruitzicht gesteld teneinde de economische vraagstukken te re gelen en aan de politieke toenadering een hech te basis te geven, waarop de betrokken mate- rieele belangen konden uitgroeien en samen werken tot het welzijn van allen. Ongelukki gerwijze zijn al die voorbereidingen toen in September het Italiaansch-Ethiopische con flict verergerde, hangende gebleven. De diplomatieke besprekingen te Parijs zijn feitelijk niets anders dan een voortzetting van die politiek. Albert Sarraut en Flandin hebben natuurlijk zoowel de zorgen van het oogenblik als de politieke ontwikkeling van de landen in Midden-Europa onder de oogen moeten zien. Het is hun gebleken en hetzelfde geldt voor het kabinet te Londen dat de bescherming van de Oostenrijksche onafhankelijkheid een voornaam punt uitmaakt van het program dei- stabilisatie. De raadgevingen, die Prins Starhemberg zoowel in de Britsche hoofdstad als te Parijs ten aanzien van een eventueel herstel der Habsburgers ontving, hebben hem overtuigd van de onmogelijkheid van een der elijken stap en hem er toe gebracht de kwes tie voor „niet actueel" te verklaren. Hoe groot de teleurstelling der Oostenrijk sche royalisten ook moge zijn, zij dienen er zich rekenschap van te geven, dat de toena dering tot de Kleine Entente slechts dan be reikt kan worden, wanneer zij hun plan laten .sluimeren" en wanneer zij, zoo niet hun principes, dan toch tenminste iedere activi teit ten gunste dezer principes in den steek laten. Groot-Brittannië en Frankrijk gaven een soortgelijk advies en hebben er ten sterk ste bij Prins Starhemberg op aangedrongen een nieuwe politieke crisis en een kwetsing der gevoelens van sommige staten te vermij den. Tot bondskanselier Schuschnigg heeft men tijdens zijn jongste bezoek aan Praag ge zegd: „Tsjecho-Slowakije zal den terugkeer van de vroegere dynastie te Weenen niet dul den. De ware garantie van Oostenrijk's onaf hankelijkheid ligt in een openhartige samen werking der Donaustaten en in het handha ven van een vredespolitiek met de groote mo gendheden, die trouw zijn aan den Volken bond. De Kleine Entente is allerminst van plan een economisch blok te vormen, dat tegen an dere staten gericht is. Zij is bereid tot een vol komen vrije samenwerking en wat Tsjecho- Slowakije betreft, dat land hoopt slechts het voorbeeld te kunnen geven door onderhande lingen te openen met Oostenrijk en Hongarije. Frankrijk wenscht deze goede voornemens van harte te steunen, maar het is zaak -dat Oostenrijk niet meer op de verklaringen van Prins Starhemberg terugkomt ondanks het geschil van den vice-kanselier met de legiti misten en dat er geen aanleiding tot nieuw wantrouwen geschapen wordt. Joego-Slavië en Roemenië zijn eveneens bereid het hunne bij te dragen aan de heropleving van het Donau- gebied, wanneer, zooals prins Paul gezegd heeft, „de Habsburg-kwestie van het program geschrapt wordt". Dan zou men waarlijk een nieuwe phase binnentreden. De Fransche onderhandelaars hebben de onzekerheid, die bij de Kleine Entente bestond, in belangrijke mate teruggebracht. Zij voer den met den koning van Roemenië en den re gent van Joego-Slavië duidelijke en beslissen de besprekingen, die tot resultaat hadden, dat de banden der traditioneele vriendschap nau wer werden aangehaald, de misverstanden welke de betrekkingen mochten zijn binnenge slopen, verwijderd werden en de lijnen werden vastgesteld van de te volgen politiek voor de veiligheid der Europeesche gemeenschap. Een deel der Hongaarsche meening heeft zeer fel stelling genomen tegen de ..Parijsche besprekingen" en daarbij tot uitdrukking ge bracht, dat de revisie voor alles moest plaats vinden en dat het nutteloos zou zijn de kwes ties van het Donaubekken te willen regelen zonder Italië. „Wij zijn een revisionnistisch volk", schreef onlangs de Uj Magyarsag, „en onze plaats is naast de volken, die de revisie eischen". Wij gelooven niet, dat een dergelijke onverzoenlijkheid dienstig is aan de belangen van Hongarije en wij kennen bovendien Hon garen, die ofschoon ze hun patriottische aspiraties handhaven niet vijandig staan tegenover een natuurlijke samenwerking met het doel de crisis te bestrijden en nuttige po gingen tot toenadering te ondernemen. In de tweede plaats denkt Frankrijk er zoo weinig aan zich van Italië te verwijderen of te profiteeren van de moeilijkheden tengevol ge van de Abessynische affaire, dat het zich gehaast heeft Italië op de hoogte te houden van de verschillende onderhandelingen, die plaats vonden tusschen de officieele vertegen woordigers van Engeland, de Kleine Entente en Oostenrijk. De heer Flandin heeft zooals hij toegaf voortdurend contact onderhouden met den Italiaanschen gezant te Parijs, Ce- rutti. Niemand zal ontkennen dat om tot besten dige overeenkomsten te komen, Italië een voornaam aandeel moet hebben in de re constructie van het Donaugebied. Geen enkele Franschman zal het in zijn hoofd krijgen de belangrijkheid van die rol te onderschatten. Men betreurt om velerlei redenen, dat Italië zich in het Afrikaansche avontuur gestort heeft en in het bijzonder, dat het zoodoende verantwoordelijkheden op zich genomen heeft, die zijn optreden in Centraal Europa onmid dellijk kunnen verzwakken. Men had liever ge zien, dat het zich bezig had gehouden met de reorganisatie der Donaulanden in plaats van in September een andere richting in te slaan Wat wij noodig hebben is de totaliteit van de vredeskrachten, bezield door het zelfde enthousiasme om aldus niet alleen Midden- Europa, maar Europa in zijn geheel een be staan te verzekeren, bevrijd van de smartelij ke onzekerheid, die het terneerdrukt en die het algemeene herstel van het vertrouwen be lemmert. (Nadruk verboden) HOOGERE MILITAIRE RANGEN VOOR DEN HERTOG VAN YORK. Uit Londen: Bij decreet zijn den hertog van York, thans de waarschijnlijke troonopvolger, de rangen van admiraal, generaal en lucht- maarschalk toegekend. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-W. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf f 35 - met garantie, pijn- vd.na.ir j uu. lQQS trekken lnbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELENG Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 912 uur, Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM 1875 M- 8.— VARA, 10.— VPRO 11.— VARA 12.— AVRO, 4.— VARA 8.— VPRO. 11.00—12.— VARA. 8.Gram. pl. 10.Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Causerie 11.— en 12.Gra- mofoon platen 1.Omroeporkest (Om 1.40 piano-recital) 2.50 Causerie 310 De AVRO- Decibels 4.05 Gram.pl. 5.Kinderuur 5.^0 Va riatie-concert 6.15 Gram.pl. 6.30 Vervolg con cert. 7.— Lezing. 7.20 Grain.pl. 7.50 Berichten 8.05 Lezing 8.30 Hartvelt-kwartet 9.— Lezing 9.30 Vervolg Concert 10.15 Lezing 10.45 Be richten. 11.Jazzmuziek 11.15 Reportage 11.45—12.— Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. Alg. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.3012. Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO- orkest en Gram.pl. 2.Gram.pl. 2.45 Orgel concert en zang. 4.15 Gram.pl. en KRO-Kamer orkest 5.30 KRO-Boys 6.Lezing. 6.20 KRO- Melodisten 7.— Lezingen. 7.35 Gram.pl. 7.45 PTT-kwartiertje. 8.Berichten Gram.pl. 8.20 Sted. orkest Maastricht. (Om 9Lezing) 10.10 Gram pl. 10.30 Berichten. 10.35 Populair concert. 11.1512.— Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11 2011.50 Orgelspel 12.10 Populair con cert 12.50 Dansmuziek 1.352.20 Piano-recital 3.20 Lezingen. 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Dansmuziek 6.20 Berichten 6.50 Zang 7.10 Le zingen 8.20 Revue-programma 9.20 Alfredo Campoli's Trio. 9 50 Berichten. 10.20 Berich ten. 10.40 BBC-orkest, mannenkoor en solis ten. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.pl. 11.35 dito. 12 35 Or kestconcert. 2.50 Gram.pl. 3.05 Zang. 4.20 Kwartetconcert 5.50 Orkestconcert 9-05 Gevar. concert mmv. orkest en solisten 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5 50 en 11.20 Orkestconcert 1.35 Gevar. con cert. 3.20 Vroolijk programma. 5.20 Populair concert. 7 30 Voor Oud-strijders. 10.2011.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12 50 Zigeunermuziek. 1.50 2.20 Gram.pl, 5.20 Omroeporkest 6.35 Piano recital 7.05 Zigeunermuziek. 8.20 Omroepor kest. 9.20 Hoorspel 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Kwartetconcert 6.20 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang. 8.20 Symphonie- concert. 10.30—11.20 Gram.pl. OEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek 9.20 Berichten 9.50 Gra- mofoonpl. 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6