Nadenken en oplossen. m m m WL Ordeverstoorders bij „Heldenkermis" uit de zaal gezet. UITGAAN IN HAARLEM. ZATERDAG 22 FEBRUARI 1936 HAARDE M'S DAGBt'AD Onze wekelijksche puzzle-rubriek Met pri|zen van 5, '2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 21 Een groot aantal puzzelenden heeft mede lijden gehad met mijn zoon Piet, die vast zat met zijn staart-deeling. Vele vrienden van het knaapje hebben zich aan het werk gezet en allen toonden hun goeden wil om de dee ling voor hem terug te vinden. Enkele puzzelaars echter hebben den schooljongen van den wal in de sloot gehol pen. De staartdeeling, welke door deze oplos sers was teruggevonden, leek niet op die wel ke de meester had opgegeven. Doch zooals gezegd, met de overige oplos singen was de jongen geholpen. Een der helpers van het knaapje had zoo veel medelijden, dat hij boven zijn oplossing schreef: „Kassian, die arme jongen hé, maal ais ik zijn vader was geweest Die puntjes verraden de wijsheid van den puzzelaar als vader. Maar had de inzen der de opgave goed gelezen, dan zou hij ge zien hebben, dat de jongen er geen schuld aan had. dat zijn deeling van de lei werd ge veegd. Het was zijn zusje, dat het gedaan had. Ziehier thans de oplossing van het eer- fte geval: 142 13874678 97709 1278 1094 994 1006 994 12781 12781 Oplossing van het tweede geval: 14173 810539697 57189 70865 101889 99211 26786 14173 126139 113384 127557 127557 De prijzen werden als volgt toegekend: De HOOFDPRIJS vijf gulden valt dit maal ten deel aan: D. Wijdemans, Rijnstraat 66. Haarlem (N.) De TWEEDE PRIJS twee gulden: Chr. Simmerling. Reijer Anslostraat 33, Haarlem. De VIJF TROOSTPRIJZEN elk een be drag van éen gulden: B. Suurland, Bloemendaalscheweg 295, Overveen; N. Nauta, Kloosterstraat 85, Arnhem; W. Zanen, Voltastraat 9, Haarlem; Me.i. J. de Ruyter, Klein Heiligland 64 E, Haarlem. A. Schaap, van Ostadestraat 18, Zand- voort. Onze Administratie zal de prijzen aan de prijswinnaars doen toekomen. Onze nieuwe puzzle no. 22 Een bijzondere „Nadenker"-prijs. Deze week zet ik u drie opgaven voor, waarvan twee kruiswoordpuzzles. Bij deze kruiswoordpuzzle doet zich het ge val voor, dat de figuur, welke ingevuld moet worden, voor de beide opgaven gelijk is. Daar mee heb ik een bedoeling, welke duidelijk zal zijn, als men de twee puzzles geheel heeft in gevuld (let op hor. 1 en 32). Na deze inleiding ga men aanstonds aan den puzzle-arbeid. Beginnen we met de eerste kruiswoord; hiervoor luiden de verschillende omschrijvingen als volgt: HORIZONTAAL: 1 voertuig 8 overblijven. 9 plaats in Nederland, die een „hei" heeft waarheen men iemand wel wenscht. 11 schrijf kosten, rechten. 13 groote stad in Polen. 15 spleet, smalle opening. 16 bepaalde kaart in het kaartspel. 18 holligheid in een muur (letterkeer) 19 onheilaanbrengende godin (Gr. myth.) 21 bepaalde hoeveelheid of gewicht. 23 kleur v. d. dooier. 25 zeeroof plegen. 28 stad in Texas (Ver. Staten) Ennis). 30 jongensnaam; ook letterkeer van „om laag". 31 lange en smalle strooken. 32 bekend Engelsch uitvinder (houdt ver band met hor. 1.) VERTICAAL: 1 onbehouwen. 2 ander woord voor „kruiswoordpuzzle" (laatste letter vervalt.) 3 dorpje bij Brummen (onderdeel dier ge meente) 4 kinderspeelgoed (letterkeer). 5 donkerbruine of zwarte kleverige stof. 6 dorpje in de Betuwe, nabij Tiel. 7 tijdboeken, jaarboeken (Lat.; 2e letter een „a", 5e letter een „i"). hier vandaan kwamen de Drie Wijzen, drogen in een oven of op een verhitten vloer. hiermee vangt de jeugd vlinders, nonsens, fopperij. werkend beginsel, oorzaak of werkend middel (4e letter een „n"). aan de eene zijde (uitdrukking in een contract) bekend schildersdorp in het Gooi. verbindingsvorm van „loopen". afdeeling van de maag der herkauwers, ontkenning. blauwe boerenkiel (omgekeerde volg orde). 1 2 3 4 5 6 7 si 8 lil 9 10 n V.-vfrS 11 12 15 14 15 19 fk 16 17 18 21 22 25 24 25 26 27 28 29 m 30 e 31 52 Opmerkin g: Hor. 1 is iets, dat in 1814 door 32 uitgevon den werd. Voor de tweede kruiswoordpuzzle dus weer dezelfde figuur maar met andere omschrijvingen, luiden de omschrijvingen, als volgt: HORIZONTAAL: 1 bekend Engelsch uitvinder. 8 gedeelte van bekend gezegde (man en woord) 9 jongensnaam. 11 groote zijrivier van de Elbe (Duitsch- land). 13 werpkoord met strik. 15 als afgesloten geheel beschouwde han deling. 16 schildvleugélig insect, kever. 18 melkleverancierster. 19 draagt men op het hoofd. 21 weefsel der spinnen. 28 tegenstelling van „hoog" (letterkeer) 25 in Europa gebruikelijke benaming der Mongoolsche vorsten in Hindostan. 28 gebergte in de Sahara, ook Aïr geheeten Asben). 30 naam van den eersten bevelhebber der Italiaansche troepen in Abessinië (zonder „de"). 31 schiereiland in Z.W.-Arabië. 3-2 vervoermiddel. VERTICAAL: "1 verblijf voor paarden, runderen, enz. 2 eenmaal. 3 vorm van het werkwoord „pezen". 4 bekende badplaats in Hessen-Nassau. 5 de met naald en draad bewerkte verbin ding van twee stukken goed. 6 kluchtige persoon. 7 gemeente in den Achterhoek. 10 heeft men op de vingers en teenen. 12 Trojaansohe priester, die tegen de listen der Grieken waarschuwde, toen deze 't houten paard hadden achtergelaten voor Troje (6e letter, een vervalt.) 14 zit aan 't hoofd. 17 mannetje van het schaap. 19 fraai sieraad (wordt ook wel op andere wijze geschréven) 20 rookmiddel (laatste letter .,c") 22 bekende woestijn in Mongolië (4 let ters). 24 bepaald soort zilver. 26 het eerste deel van „goeierd". 27 bladeren der boomen en heesters. 29 vorm van het werkwoord „nemen". 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ;-V 11 12 15 14 15 16 17 igg 18 19 20 21 22 23 24 m fef» 25 26 27 28 29 m 30 1 31 i 52 Opmerking: Hor. 1 is iemand, voor wien ruim honderd jaar geleden 32 een levensquaestie was. Als derde opgave: het naamkaartje van den piloot, dat men hier ziet: DR. THIJS R. A. SCHAMPER PILOOT. Piloot Dr. Schamper vliegt op een zeer be kende internationale luchtlijn, die een gere- gelden dienst onderhoudt tusschen drie groote Europeesche centra. Welke zijn dit? (M.a.w.: waar komt Dr. Sch.?) Men zende de oplossingen aan: Mi*. Na- denker van Haarlems Dagblad te Haarlem, vóór a.s. Woensdagmiddag 4 uur. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing in- zenden. Het hierbij afge- irukte „identiteitsplaatje" P. 22 Puzzle no. 22), moet aan de oplossing worden gehecht of er op geplakt worden. Niet op de envelop van inzending, maar op de oplossing zelf. Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postcheque aan de prijs- winners worden toegezonden. Een „Mr. Natlenker"-j>rijs. Voor deze puzzle hebben wij een bijzonde ren ..Mr.-Nadenker"-prijs beschikbaar. Deze bestaat uit het gehee 1 gevulde, onlangs verschenen album „Zeeland", uitgave van de Koek- en Beschuitfabriek Jb. Bussinik Co.. te Deventer; hierin wordt, naast onder houdenden tekst, een zéér fraaie illustratie van onze provincie Zeeland gegeven. Oplossingen en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant woord ingesloten is. MR. NADENKER. BELEEDIGING VAN EEN GROEP DER BEVOLKING. De Haagsche politierechter, heeft Vrijdag vonnis gewezen in de zaak van dr. P. M. te gen wien door het O. M. wegens het zich in beleedigenden vorm uitlaten over een groep van de bevolking (art. 137 C. van het Wetb. v. Str.) een geldboete van '100 gulden subs. 20 dagen hechtenis is geëischt. De politierechter heeft verdachte schuldig verklaard en hem veroordeeld tot een boete van f 300 subs, honderd dagen hechtenis. Verdachte had in „De Nederlandsche Na- tionaal-socialist" een artikel doen opnemen, dat beleedigende uitdrukkingen bevatte aan het adres van de Joden. 30-JARIG BESTAAN FA. WASSENAAR. Dezer dagen herdacht de fa. Wassenaar haar 30-jarig bestaan. Klein begonnen, heeft deze firma onder de energieke leiding van den heer Wassenaar Sr. zich tot een der eerste firma's van de meubel branche in Haarlem opgewerkt, met als re sultaat, twee fraaie winkels op den Jansweg en in de Kruisstraat. Dank zij haar devies „Correcte leverantie tegen billijken prijs", heeft de naam Wasse naar in Haarlem en omgeving een vertrouw den klank, doch bovenal meende de heer Was senaar z'n cliëntèle dank verschuldigd te zijn voor het groote vertrouwen dat in de afge- loopen 30 jaar in zijn zaak werd gesteld. Ook ongeregeldheden op het Frans Halsplein. Groot aantal N. S. B.-ers bekeurd. Het is Vrijdag bij de eerste voor stelling van Heldenkermis in het Frans Hals Theater nog eenigszins rumoerig toegegaan, waardoor ook op straat en in de naaste omgeving een grootere drukte was dan gewoonlijk en de politie ook daar, evenals in de bios coop, moest optreden. Bij het begin van de voorstelling om zeven uur. waren ongeveer twintig rechercheurs in de zaal aanwezig. Ook de commissaris van politie, de heer E. H. Tenckinck woonde de voorstelling- bij. Toen de hoofdfilm begon, leek het aan vankelijk of niets de orde zou verstoren. Na een minuut of tien klonk ergens in de be nedenzaal handgeklap. Daarna bleef het weer eenigen tijd rustig, totdat een schelle vrou wenstem riep: „Zoo waren onze voorouders niet!" De dame werd door een rechercheur mee genomen en uit de zaal gezet. Korten tijd daarna klonken er weer interrupties. Eenige keeren ging het licht even aan, om de politie gelegenheid te geven een paar lastige bios coopbezoekers de zaal uit te zetten. Het was toen reeds merkbaar dat de voor stelling niet zonder andere incidenten zou af loopen. Inderdaad zette na eenige minuten een koor in: „Het is plicht dat iedere jongen waarbij het licht weder werd ontstoken, on geveer een minuut aan bleef en een betrekke lijk groot aantal zangers en andere onrustige elementen de zaal moesten verlaten. Hierbij waren er enkelen die weerspannig waren en hardop beweerden: „Je kan doen wat je wil, maar je krijgt mij er niet uit". Het gevolg van dit optreden was dat de zegs man eenige harde knappen met de gummistok kreeg en op zeker niet zachtzinnige wijze aan de buitenzijde van de deur kwam. Zoo ging het ook met een heer uit Bloe- mendaal, die in de buurt van de plaats zat, waar hevig gehoest werd Het bleek dat hier een stinkbom was gedeponeerd. Een paar scheuten terpentijn maakte aan de kwalijke reuk, die echter niet ver werd verspreid, spoe dig een einde. De heer werd met eenige anderen, onder luid protest en eveneens luid geschreeuw naar buiten gewerkt. Hier stonden eenige auto's gereed, die de betoogers m groepen naar het politiebureau aan de Smedestraat brachten, welke transporten onder begeleidin; van een politiehond geschiedden, die dezen avond eenige ritjes van de bioscoop naar het politiebureau heeft gemaakt. In het geheel werden ongeveer vijf en twin tig personen uit de zaal gezet, waarvan slechts een gedeelte goedschiks verdween en de rest kennis heeft gemaakt met den gummistok. Een weerspannige, die den portier van de bioscoop een schop gaf, werd voor deze over treding extra stevig in de kraag gepakt. Op het politiebureau bleek dat het over- groote deel der onrustmakers behoorde tot de N.S.B. ofschoon er ook vertegenwoordigers van andere fascistische organisaties bij waren. Terwijl de transporten naar het politie bureau plaats hadden, waren er nog steeds enkelingen die hun protesten lieten hooren, zooals „schande, foei, dat is niet waar, bedrog" en dergelijke bekende uitlatingen, om te zwijgen van niet te publiceeren scheldwoor den, ook aan het adres van de politie. Opgeschoten jongens. Terwijl deze eerste avondvoorstelling aan den gang was, maakten opgeschoten jongens van de gelegenheid gebruik, op het Frans Halsplein hinderend op te treden. Aanvanke lijk werd gemaand door te loopen, daarna werd aan de woonden kracht bijgezet, door de luid-blaffende taal van de vier politie-honden die speciaal voor deze gebeurtenis naar het Frans Halsplein waren geredigeerd. Opmerkelijk was daarbij het lijdelijk verzet dat velen pleegden, door tartend langzaam verder te loopen, om een eindweegs verder om te keeren en het spelletje te herhalen. Dit optreden heeft eenigen een broek ge kost, zonder dat er iemand, voor zoover be kend, door de honden werd gebeten. Een jon geman die ook lijdelijk verzet pleegde, zag zich op het allerlaatste oogenblik genood zaakt hard weg te loopen, waarbij een hond. ÜZcUis die nieiutte HONIG#S KALFSSOEP (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLITIERECHTER- Landelijke zeden. Vroeger, toen de boerendorpen bij gebrek aan verkeersmiddelen geïsoleerd lagen en er geen bioscopen en radiozendingen bestonden voor de lange winteravonden te korten, wis ten de jongelieden, die toch niet 's middags om vier uur naar bed konden gaan, niet veel beters te doen om hun tijd te dooden dan al lerlei baldadigheden uit te halen, lang niet altijd van onschuldigen aard. We zouden daar frappante voorbeelden van kunnen geven. Die „liefhebberij" is door veranderde tijds omstandigheden in onbruik geraakt, maar ge heel verdwenen is ze toch niet en volgens den advocaat, die een Haarlemmermeer-bewoner verdedigde, is de grenzenlooze vernieling te plattenlande, dank zij werkloosheid, nog niet verdwenen. Een drietal jongelieden had dus het oude plattelandsgebruik om in den nacht baldadig heid te plegen, gehandhaafd. Ze waren, zoo ze zeiden, op de bunzingjacht gegaan, maar von den geen bunzings en niet van plan om zich naar huis te begeven, kwamen ze overeen iets te doen, waarmee ze de goede burgerij konden plagen. Wat ze zouden doen, wisten ze eigen lijk zelf niet, maar allicht deed zich iets voor. Ze begonnen met op een boerenerf een schuur deur open te maken, na een wagen met pulp ts hebben omgegooid en toen ze in de schuur, een pak draadnagels met een hamer zagen liggen, kwamen ze op de gedachte de hekken dicht te gaan spijkeren om de gebruikers van die hekken te verrassen, wanneer dezen den volgenden morgen op pad gingen. Een van de drie had ook nog het laffe idee om een hand vol draadnagels in een bietenmachine, die in de schuur stond, te gooien. Ze beleefden van hun aardigheid echter zelf de verrassing, dat ze voor diefstal van hamer en draadnagels werden ingepikt, wat niet hun bedoeling geweest zal zijn, maar de tijden, dat aardigheden als waarvan we spra ken, werden beschouwd als bij het landleven te behooren zijn voorbij. Nu moesten ze terechtstaan voor diefstal bij nacht in vereeniging, wat een ernstig mis drijf is, maar officier en rechter namen het zoo zwaar niet op, en brachten het tot de juiste proporties terug. Het mocht dan naar de letter der wet dief stal zijn. 't was hier blijkbaar baldadigheid en daarnaar werd het berecht. De verdediger van den eenen verdachte, den jongen, die de spij kers in de bietenmachine had gegooid, maar ze niet, als de anderen, uit het pak genomen en in zijn zak had gestoken, beweerde, dat hier toch niet van diefstal gesproken kon worden, waartegen de officier aanvoerde, dat steunende op een arrest van den Hoogen Raad, het verplaatsen van de draadnagels was. er als heer en meester over beschikken en dat was al diefstal. Daarom vorderde de officier tegen den laat- sten verdachte, omdat die nogal brutaal tegen de politie was opgetreden en ook voor de rechtbank niet bepaald timide was, 14 da gen gevangenisstraf, tegen de beide anderen f20 boete, maar de rechter gaf alle drie een geldboete, den brutale f 15, drie gulden meer dan de anderen. Denk om Buma. Buma is, als men wellicht weet,'het lichaam, dat opkomt voor de auteursrechten onzer componisten. Als er een een schoon lied de wereld in stuurt: „Lot is verzot op den ijsco man" en een ander ons in dezen somberen tijd wil opbeuren met „Geen geld en toch geen zorgen", dan beteekent. dat nog niet. dat de componisten daarmee alleen uiting wilden ge ven aan speelsche gedachten, neen, ze willen er wat mee verdienen ook en hij, die zingt ..Geen geld en toch geen zorgen" bedoelt niet, dat hij ditzelf in praktijk wenscht te brengen. Wie dus dergelijke liederen voor anderen in het openbaar ten gehoore wil brengen, moet daarvoor aan Buma geld betalen en dat was tijdens de Zaandammer kermis in koffiehui zen niet gedaan. In het eerste hadden een paar harmonica spelers begeleid door slagwerk den bezoekers voorgezongen, dat Lot verzot was op den ijs coman en in het andere had een mechanisch orgel de melodie gedeund van „Geen geld en toch geen zorgen". Of de eigenaar van het orgel nu al zei. dat de gemeente Zaandam het meeste aan dat orgel verdiende en of hij maar hardnekkig volhield, dat er eerst een verga dering van caféhouders bijeengeroepen had moeten worden, het baatte niets. Buma had geen geld ontvangen en daar ging het om. f 15 boete was de eisch tegen de harmonica spelers, f12 kregen ze. De man van het orgel hoorde f 25 tegen zich eischen, omdat hij te voren was gewaar schuwd en deze werd veroordeeld tot f 20 boete. die natuurlijk aan de lijn werd gehouden, hem tot nog grooter spoed aanzette, zoodat de vluchteling zijn fiets in den steek moest laten, die door een politieagent zoolang in het boschje van het plantsoen werd gedepo neerd. Het heeft eenigen tijd geduurd, eer de jongeman de fiets weer heeft opgevischt. Al bij al was de uitzetting zoo volledig dat er bij de tweede avondvoorstelling geen enkels- protest meer werd gehoord. Geen woord van af kuring is vernomen. Op het politiebureau zijn de processen ver baal opgemaakt. Allen die meenden de voor stelling te kunnen verstoren, hebben een be keuring hiervoor gekregen. Twee ervan heb ben nog een extra aanteekening voor het feit dat zij een boksbeugel of een gummistok bij zich hadden gehad. Een der kringleiders van de N. S. B.. Mi-. A. van Leyenhorst kwam zich tegen midder nacht van den toestand aan het politiebureau op de hoogte stellen. Op dit oogenblik werden allen echter weer vrij gelaten, waarbij zij werden afgehaald door tientallen geestver wanten. De verdere afwikkeling van deze ordever storingen ligt bij den kantonrechter, die zich binnenkort zal uitspreken over de straf voor wanordelijk gedrag. Agenda voor 2329 Februari. ZONDAG: Stadsschouwburg: „Liefde" door het De Boer-Van Rijk Ensemble. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: ..Het Chineesche Landhuis" voor „Door Inspanning Uitspan ning", 8 uur. 's Middags twee uur: Matinée Ned. Kinder- bond. Gemeentelijke Concertzaal: Carnaval R.-K. Oratorium-Vereeniging. MAANDAG: Stadsschouwburg: ..Boefje" door het Ver. Rott. Hofstad Tooneel. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Carnaval R.-K. Oratorium-Vereeniging. DINSDAG: Stadsschouwburg: Voordrachten uit den Bijbel door Charlotte Kohier. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V. In de tuinzgal: Demonstratie Gemeentelijk Gasbedrijf, 's middags en 's avonds. WOENSDAG: Stadsschouwburg: Concert Borofsky voor „Kunst aan het Volk". 8.15 uur Gemeentelijke Concertzaal: Concert Doops gezind Zangkoor. DONDERDAG: Stadsschouwburg: „Setje regeert" door het Ensemble De Boer-Van Rijk 8.15 uur. VRIJDAG: Stadsschouwburg: „Als je maar een baan tje hebt" door het Ned.-Indisch Tooneel. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Drie één acters uit de Camera Obscura door de Haarlemsche Tooneelclub. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V. ZATERDAG: Stadsschouwburg: Revue door leerlingen der H. B S. a. Schouwburg Jansweg: Uitvoering Droste Tooneeluitvoering. Gemeentelijke Concertzaal: Concert Har monie Crescendo. AGENDA Heden:. ZATERDAG 22 FEBRUARI Gebouw „Rosehaghe", Hoofmanstraat 12: Bal-Masqué Dansinstituut Theo Donkerlo. Cinema Palace: „Een hemel op aarde". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De wereldreis van de K 18", geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Jeanette Macdonald in „De ondeugende Marietta". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Heldenkermis", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling wer ken van Louis Hartz, 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 23 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Liefde", door het Ensemble De Boer-Van Rijk. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Populaire volksvoor stelling van „Het Chineesche Landhuis". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Japan oud en nieuw." 11.30 uur. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Genootschap. 7.15 uur. Nassauplein 8: Bijeenkomst College tot verbr. van Spir. Beg., 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling wer ken van Louis Hartz. 104 uur. MAANDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Boefje" met Annie van der Lugt Melsert-van Ees. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld dbor den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 22 Febr. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 28 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zn., Zijlweg 34. Tel. 12459. Schoterbosch Apotheek, Rijksstraatweg 19 Tel. 12711. W. p. Woutersen, Koninginneweg 3. Tel. 12033.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9