VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE Mijn kijk op het spel IJSHOCKEY. HANDBAL BOKSEN DAMMEN SCHAATSENRIJDEN GYMNASTIEK. BILJARTEN ZEILEN MAANDAG 24 FEBRUARI 1926' HAAULE M'S D A G B E 'A D 7 De KennemersZandvoort (12) Deze belangrijk wedstrijd, die veel publiek trok, eindigde met een 2—1 Zandvoort-over- winning. Het grootste deel van den strijd waren de rood-zwarten sterker, doch zij hadden niet veel geluk. Zandvoort wint den toss: direct na den af trap werpen de partijen zich in den strijd. De Kennemers-voorhoede krijgt iets be tere kansen, doch ook Zandvoort doet meni- gen gevaarlijken aanval. Na 25 minuten weet Horeman aan de Kennemers de leiding te geven. (10). Voor de rust weten beide partijen verder stand te houden. Na de rust zijn de Kennemers sterker; de stand wordt op 20 gebracht, doch de scheidsrechter annuleert dit doelpunt. De Kennemers zijn niet ontmoedigd; zij belagen dikwijls het Zandvoortsche doel. Na een half uur komt het succes echter aan de overzijde. (1—1). De strijd wordt nu zeer spannend: het gaat er op lijken, dat de stand gelijk zal blijven, maar vier minuten voor tijd weet Zandvoort de overwinning te behalen. (12). HollandiaBeverwijk (60) Bij een goeden aanval van Hollandia schiet de rechtsbinnen onhoudbaar langs Adrichem. (10) Wanneer de Wijkers direct daarna voor het Hollandia-doel komen, schieten zij naast. Zoo ging het den geheelen wedstrijd: Hol landia schoot in het doel en Beverwijk er naast of er over. Na een half uur scoort Hollandia weer. (20). Bij een doorbraak van Hollandia wordt het 3-0. De Wij kers probeer en alles. Een corner wordt naast geplaatst; een vrije schop suist hoog over. Direct na de hervatting neemt Beverwijk een corner: als deze goed is weggewerkt, komt Hollandia voor het Wijker-doel en brengt den stand op 40. Hoe de Wijkers ook werken niets baat. Na eenige vergeefsche pogingen voor het zeker verdiende tegenpunt breekt Hollandia weer door en scoort onhoudbaar. (50). Dan volgt een belegering van het Hollan dia-doel, maar steeds hapert er iets en de opeenhooping van spelers voor het Hoorn- sche doel belet iedere kans tot scoren. Hollandia profiteert dankbaar van het op dringen der Wijkers, want op keurige wijze maakt zij het halve dozijn vol. (6—0). Het blijft verder een strijd tusschen de Wijker-aanvallers en de verdediging van Hollandia. ZeemeeuwenZ. R. C. (13) Zeemeeuwen speelde Zondag met twee in vallers. Na vijf minuten gaf G. de Wid, de middenvoor van Zeemeeuwen, met een mooi schot aan zijn club de leiding. (10). Eenigen tijd ging het spel vrijwel gelijk op. De invaller-rechtsback van Zeemeeuwen werd door den scheidsrechter van het veld verwij derd, Zeemeeuwen, dat met tien man moest ver der spelen, kon niet voorkomen, dat Z.R.C. kort na elkaar twee doelpunten maakte. (1-2). Na de rust weerde Zeemeeuwen zich dap per, doch het gelukte niet, den achterstand in te halen. Doordat het publiek en ook de spelers het met de beslissingen van den scheidsrechter meermalen niet eens waren, heerschte er een eenigszins onaangename sfeer bij dezen wed- wedstrijd. Op het laatste moment maakte Z.R.C. nog een derde doelpunt. RipperdaAmstel (31) Ripperda begint slap. Amstel daarentegen zwoegde dat het een lust was. Na tien minu ten belandt de bal bij den Amstel-mid voor; deze geeft Koster het nakijken (01). Rip perda speelt nu wat vlugger, maar tot rust blijft de stand 0—1. Ripperda heeft haar op stelling na rust gewijzigd: Nu gaat het be ter Spoedig is de stand gelijk. Amstel komt steeds op Koster af; maar deze weet keurig de schoten te stoppen. Drie minuten voor tijd maakt Ripperda er 21 van. Dan krijgt Ripperda nog een strafschop te nemen, dien Riethoff inschiet (31). R. C. H. 2—E. D. O. 2 (2—4) E. D. O. 2 vertoonde in dezen wedstrijd een uitstekend spel en de overwinning kwam dan ook waar die het meest verdiend was. Het was een aardige, snelle wedstrijd, waar in E.D.O. door Goemaat het eerst scoorde door een fout van Van Thiel. R. C. H. 2 speelde in die periode gelijk op; door goed doorzetten van Kos, den oud-keeper van het eerste, kwam de gelijkmaker en toen Kos daarna nog eens den bal voor Blokker vrijmaakte en deze goed voorzette, schoot Kedde nummer twee langs den E.D.O. doelman, waarna met 21 voor R. C. H. gedraaid werd. In de tweede helft wogen partijen ook weer behoorlijk tegen elkaar op doch E.D.O. was toen wat productiever. Eerst kwam van links de gelijkmaker, toen schoot Schijvenaar onder den vallenden Van Gendt nummer drie in en tegen het einde kopte Goemaat via den paal het vierde doelpunt in het R.C.H.-doel. Met een 42 overwinning verliet E. D. O. 2 het terrein. Stormvogels 2Blauw Wit 2 (32) Ook dezen wedstrijd tegen Blauw Wit heb ben de Stormvogels gewonnen; daardoor zijn zs weer een stapje dichterbij het kampioen schap gekomen, doch te beweren, dat ze de zen middag in kampioensvorm speelden, zou •in strijd met <le waarheid zijn. Zoowel achter als voor werd vrij zwak gespeeld. Met de rust had Stormvogels een 2-0-voor- sprong door toedoen van Heylig en Sprayt. Bij het doelpunt van laatstgenoemde appel leerde Blauw Wit voor buitenspel, doch ten onrechte, omdat Sprayt den bal van een Blauw-Wit-speler ontvangen had. Na de rust verkleinde Blauw Wit den ach' terstand en het scheen zelfs, dat ook de ge lijkmaker zou komen, doch juist, als het er op aankwam, schoot men in den Amster- damschen aanval te kort. Toen Stormvogels den stand tot 3—1 had opgevoerd, hield Blauw Wit toch vol. Ze bracht tenslotte den stand op 32. RESERVE TWEEDE KLASSE B. H. F. C. 2—0. S. V. 2 (6—1) H. F. C. 2 IS KAMPIOEN! Door deze overwinning mogen de H.F.C.- reserves in de komende promotiewedstrijden Drobeeren hun oude plaats in de reserve eerste door Criticus. De KennemersZandvoort Drie minuten voor het einde van dezen meer spannenden dan fraaien wedstrijd deponeerde de Zandvoort-linksbinnen J. de Muinck een hoogen voorzet van rechtsbuiten Luiting in het Kennemers-doel en bezorgde zijn club daarmede een kostbare overwinning en waar schijnlijk tevens het afdeelingskampioenschap. Weliswaar was deze overwinning geflat teerd en had een gelijk spel de verhouding beter weergegeven, maar toch geloof ik, dat Zandvoort, beschouwd naar den vorm van het oogenblik, met meer kans op succes promotie wedstrijden kan spelen dan de Beverwijksche club en wel om de volgende reden: De Kennemers hebben enkele jaren achter een het kampioenschap behaald, om telken male in de promotie-competitie te struikelen. Deze herhaalde teleurstelling, gepaard aan de noodzakelijkheid, voortdurend in topvorm te moeten spelen, om toch maar weer boven aan de ranglijst te eindigen, heeft een reactie ten gevolge gehad, die onder de gegeven omstan digheden niet kon uitblijven en die alleszins begrijpelijk is. De regeling in den K. N. V. B. kent een club, die bewezen heeft de sterkste in haar afdeeüng en dus rijp voor een hoogere klasse te zijn nu eenmaad geen andere beloo ning toe dan de kleine kans om met twee andere vereenigingen na een zwaar seizoen om één, zegge één plaats in een hoogere divisie te spelen. Eén ongelukkig moment en het be haalde kampioenschap is evenweinig waard als de negende plaats op de ranglijst en het is duidelijk, dat een herhaling van een derge lijke ervaring tenslotte fnuikend op de spe lers moet werken. Het Amsterdamsche D. E. C. is daarvan het beste voorbeeld. Jaren achtereen was deze club kampioen van de tweede klasse, doch nimmer slaagde zij er in, de hoogste afdeeüng te bereiken, tot de spelers allengs ontmoedigd werden en D. E. C. naar de derde klasse de gradeerde. Zoo slecht staan de Kennemers er nog lang klas te heroveren. Uit de 14 gespeelde wed strijden werden niet minder dan 27 punten behaald met een doelsaldo van 6214. Met niet minder dan vier invallers stelt H.F.C. 2 zich als volgt od- Jonker, Wittebol, Van Baasbank, Loven, J. ten Have, Hasselman, Van Zwijndrecht, Kuyk, de Haan, Zur Mühlen, Wepster. De thuisclub heeft direct het beste van het spel. Ondanks de onvolledigheid onderneemt zij tal van goede aanvallen, die meestal geleid worden door Wepster. Eén van diens voorzetten belandt bij Van Zwijndrecht, die de score opent. De uitvallen van de Zaankanters zijn veel te doorzichtig om succes te hebben. Bovendien is het schieten zeer zwak. Aan den anderen kant doet de H.F.C.-voor- hoede het beter; eerst is het De Haan. die uit een scrimmage scoort; even later besluit Wep ster een snellen ren met een onhoudbaar schot (30). Ook een penalty wegens hands kunnen de O.S.V.'ers niet in een doelpunt omzetten. Na de hervatting is O.S.V. iets sterker het geen dan ook spoedig een doelpunt oplevert (3—1). De volgende zeer goed opgezette aanval van H.F.C. heeft direct succes, De Haan schiet van dichtbij hard in. (41). Nadat Kuyk en Ten Have nog een doelpunt aan de score hebben toegevoegd, is ieder blij dat de scheidsrechter het einde fluit. niet voor; ongetwijfeld zal het elftal ook ver der van zich doen spreken, maar momenteel is de reactie op de voortdurende spanning duidelijk merkbaar en om die reden heeft het juist nu in vorm komende Zandvoort-team m.i. een betere kans in de promotie-wedstrij den dan de Wij kers zouden hebben gehad. Zandvoort heeft een jonge ploeg, die de laat ste twee maanden in baltechniek belangrijke vorderingen heeft gemaakt, waaraan de lessen van trainer Smith wel niet vreemd zullen zijn. De middenlinie met den zich goed opstellen den en goed koppenden spil G. Keur aan het hoofd. Is de beste linie van het elftal. De beide vleugelhalfs Dorsman en Th. de Muinck zijn onvermoeide werkers, die er niet voor schro men, mede ten aanval te trekken en die den ..cross-pass" nu en dan behoorlijk toepassen. Het plaatsen laat echter aan zuiverheid dik wijls te wenschen over. waardoor het leder herhaaldelijk bij een tegenstander belandt. De beide backs hebben weliswaar in vele moeilijke situaties door snel ingrijpen redding gebracht, doch onder pressie was hun trappen meermalen te wild en slecht gericht, terwijl enkele mistrappen het doel leelijk in gevaar brachten. Doelman Kemp werkte het leder sneller weg dan in vorige wedstrijden, maar ook nu bood zijn aarzelen tusschen trappen en werpen den voorwaartsen der tegenpartij ruimschoots gelegenheid tot inloopen. Bij het door Horeman voor Kennemers gescoorde doel punt liep hij te laat uit zijn doel. De voorhoede, die door de opname van den middenvoor Van Orden aan kracht gewonnen heeft, speelde ditmaal onbenullig en wanneer Zandvoort verloren had, zou dit geheel aan de verkeerde tactiek der aanvalsünie te wijten zijn geweest. De W-formatie mag dan soms goed zijn, om op het laatst van een wedstrijd een verkregen voorsprong te behouden of om tegen een sterkere tegenpartij en een krachti- gen wind het leder uit de verdediging te ha len, in deze match was er totaal geen aan leiding toe. Doch niet alleen, dat de binnen- spelers veel te ver achterbleven en het zich zelf daardoor bij het opbrengen van den bal extra moeilijk maakten, maar de twee vleugel spelers stonden voortdurend midden in het veld op slechts enkele meters van hun mid' denvoor verwijderd. Het logische gevolg was, dat de halfbacks en binnenvoorwaartsen niet wisten, waarheen het leder te plaatsen en kwam dit al bij Van Orden terecht, dan zag deze speler natuurlijk geen kans, het op voordeeüge wijze verder te èxpediëeren, omdat de geheele Kennemers- verdediging er oogenblik kei ijk bij was. De wei nige voorzetten, alsmede de corners, werden veel te laag voor het doel geplaatst en waren een gewillige prooi van de zwak beginnende, doch zich later kranig herstellende Kenne- mers-backs, van wie vooral Dinkla in de twee de helft een zeer nuttige en tactische partij speelde. Toen Kenne'mers met de rust dan ook een 10 voorsprong had, hoewel de tegenpartij veel meer in den aanval was geweest, begreep een ieder, dat Zandvoort geen enkel doelpunt zou maken, wanneer de voorhoede in de hier boven omschreven tactiek bleef volharden. De Kennemers-aanvalsünie, goed gesteund door den spil Naberman, die met Keur en Dinkla tot de beste spelers van het veld be hoorde, zette, voornamelijk door fraai werk van Groot, na de pauze een serie open atta ques op. die echter door slechte afwerking geen succes opleverden. Nadat de linksbuiten Veenstra door te forsch spel enkele kansen had verloren doen gaan. dwong de Zand- voort-middenlinie door verhooging van het tempo haar voorhoede in den aanval en te vens de binnenspelers om daaraan deel te nemen. De rechtsbuiten Luiting bleef nu beter op zijn lijn, doch zijn voorzetten, evenals die van zijn collega op den anderen vleugel, ble ven te laag en derhalve onvoldoende. Twee keer slaagde hij er in, den bal met een boog voor den doelmona te krijgen en beide malen leverde dit een doelpunt op, het laatste, na een blunder van den Kennemers-keeper, die lang niet zoo zeker van zijn zaak was als an ders. Vooral zijn uittrappen is voor verbete ring vatbaar. Het was wel hard voor de Kennemers, dat zij deze match onverdiend verloren, want qua geheel was hun ploeg beter dan die van Zand voort, speciaal wat tactiek betreft. Zij hadden den wedstrijd in het eerste half uur na de pauze in hun voordeel kunnen beslissen, doch, zooals gezegd, was een gelijk spel de juiste verhouding geweest. CRITICUS. Blauwe ZesJapan (34) Zondag heeft bovengenoemde wedstrijd op de Kunstijsbaan te Amsterdam gespeeld. De Japanners wonnen met 43 (01, 11, 22). Het was een te forsche wedstrijd, zoodat van beide partijen spelers weggezonden moesten worden. DAMES. RapiditasConcordia (40) Reeds na 5 minuten opent Rapiditas de score door een schot van R- Poorter. Dezelfde speelster weet voor rust nog eenmaal te scoren (20). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Spoedig scoort mej. Daudey no. 3. Hierna wordt nog eenmaal door de Ra- pididas-midvoor gescoord. (4—0). HEEREN. Concordia (H.)Lijnden 2 (23) Nadat aan beide kanten eenmaal is ge scoord, breekt Lijnden vlug door en neemt de leiding (12). Na de rust maakt Concordia spoedig ge lijk. Tenslotte weet Lijnden na goed combi neeren verdiend de leiding te heroveren om deze niet meer af te staan (23). Door deze nederlaag staat Concordia vast op de laatste plaats. RapiditasConcordia (Z.) (32) Direct na het begin wordt in een snel tempo gespeeld; spoedig scoort Concordia (0—1). De aanvallen van Rapiditas zijn gevaarlij ker, doch door onzuiver schieten gaan veel kansen verloren. Als eindelijk Duijff den bal vrij krijgt, geeft hij met een hard schot keeper Schaap het nakijken. Na vijf minuten heeft Concordia door een hoog schot de leiding heroverd (12). Voor rust brengt Pal de partijen op gelijken voet (2—2). Na de rust gaan veel kansen verloren. Eindelijk ziet Rapiditas haar zwoegen be loond, wanneer Duijff zich goed van Schaap losmaakt en het winnende doelpunt scoort. Eindstand 32. OlympiaAalsmeer (05) Aalsmeer heeft in dezen plaatselijken ont moeting korte metten gemaakt met een ploeg, welke bekend is om haar sterke verdediging. Rust kwam met 01. Na rust was Aalsmeer niet meer te houden en wist vier maal te scoren (05). Wedstrijd in Den Helder. Zaterdag jl. werd onder de reglementen van den Ned. Boksbond te Den Helder een wedstrijdavond gehouden, waaraan o.m. de Haarlemsche amateurs De Vos en Mollema. van de H.B.V. ..De R' g". deelnamen. De lichtgewicht Vos won overtuigend op punten van den Heldenaar De Ly, terwijl Mollema (zwaar gewicht) van den kampioen der Heldersche Marine Hover door knock-out in de eerste ronde won. Buitengewone algemeene ver gadering Ned. Dambond. Zaterdagmiddag had in het Parkhotel te Amsterdam een buitengewone algemeene le denvergadering van den Nederl. Dambond plaats. Te half vier opende de voorzitter, de heer A. van Broek, deze vergadering en gaf direct het woord aan den afgevaardigde der Haarlemsche Damclub, den heer J. W. van Dartelen, die namens zijn vereeniging het door de Haarlemsche Damclub en negen an dere vereenigingen ingediende voorstel toe lichtte om in verband met de-conclusie, neer gelegd in het rapport der commissie van on derzoek inzake het conflict tusschen den heer R. C. Keiler en het bestuur van den Nederl. Dambond, waarbij de heer Keiler in het gelijk werd gesteld, alsnog een match vast te stellen tusschen Keiler en Vos om den titel van kam pioen van Nederland 1935, in verband met liet feit, dat aan den heer Keiler de deelneming aan dezen wedstrijd onrechtmatig was gewei gerd. Een bijzonder heftige discussie ontspon zich vele sprekers voerden het woord, waaruit bleek, dat men algemeen van meening was dat het bondsbestuur niet het recht had Kei ler van deelneming aan den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland 1935 uit te sluiten en eerst met een voorstel had moeten komen om Art. 28 van het huishoudelijk regle ment te wijzigen inplaats van de zaken om te draaien en met een voorstel tot wijziging van dit artikel te komen, nadat aan Keiler on rechtmatig de deelneming was geweigerd. Van bestuurszijde werd toegegeven dat 'het beter was geweest Keiler niet te weigeren, doch het bestuur was van meening dat het in 't belang van den bond had gehandeld en al mocht dit in strijd zijn geweest met art. 28, meende het bondsbestuur toch niet in strijd met den geest van dit art. te hebben gehan deld. Het werd in de vergadering zóó rumoerig, dat de voorzitter te 6.45 uur de vergadering een kwartier schorste om de afgevaardigden in de gelegenheid te stellen, met elkander te beraadslagen om te trachten alsnog een mo dus te vinden. Toen de vergadering heropend was, werd namens vijftien vereenigingen een motie in gediend, waarin zij verklaarden zich met de conclusie van het rapport te kunnen ver eenigen, doch als haar meening uitspraken, dat 't bondsbestuur geloofde in 't belang van den bond te hebben gehandeld. Deze motie werd met overgroote meerder heid van stemmen aangenomen. Nadat de voorzitter namens het bestuur nog verklaarde dat voor hen nu deze kwestie geheel was afgedaan en ook Keiler zich hier mede accoord verklaarde, was dus de vrede weder geteekend. Nu kwam in behandeling het voorstel der Damclub „Scheveningen" en een negental an dere vereenigingen om ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den Nederl. Dam bond geen jubileumwedstrijden uit te schrij ven. De heer J. B. de Haas verdedigde namens „Scheveningen" dit voorstel; namens de commissie, welke de jubileum wedstrijden zal organiseeren, voerde de heer O. J. B. v. d. Sleen 't woord. Na uitvoerige gedachtenwis- seling verklaarde de vergadering er zich mede accoord. dat het plan der commissie zal wor den uitgevoerd. Competitie Haarl. Vereenigingen. ..HET NOORDEN"—DAMCL. „HAARLEM" III: H. C. Bosman—B. Gabriël 1—1 J. Dienske Jr.—A. Russ afgebr. J. KroonR. Groos 2—0 H. DienskeH. J. Rozijn afgebr. W. A. Hooghwinkel—J. H. Burghout 20 J. M. Jansen—A. Burghout 02 J. M. Jansen Sr.p. Mollema Jr. 0—2 A. Smit Jr.—I. Vleeschhouwer 0—2 L. J. v. d. Broek—J. Blankert o—2 A. F. van Leuffen Jr.— A. Eising 20 Voorloopige uitslag: 7—9 Eindresultaat wordt vermoedelijk 11—9 voor Damclub .Haarlem" UI. Hollanders te Oslo. Zaterdag hebben te Oslo wedstrijden in het hardrijden op de schaats plaats gehad. No. 1 op de 500 M. was de Noor Haraldsen in 43.7 sec. Onze landgenooten Langedijk en Koops waren resp. No. 12 en 19. Engnestangen won de 5000 M. in 8 min. 51.3 sec.: Langedijk was No. 9 en Koops No. 18. Uit Oslo: Zondag werden de internationale wedstrijden in het hardrijden voortgezet met de afstanden over 150u en 3000 Meter. Onze landgenoot Langedijk bleek thans uit stekend in vorm te zijn. Hij eindigde op de 1500 Meter als twaalfde met een tijd van 2 min. 24,5 sec. Winnaar werd Haraldsen in 2 min. 20,4 sec. Op de 300o Meter werd Langedijk vijfde met een tijd van 5 min. 4,7 sec., terwijl Koops de zestiende plaats innam met 5 min. 19,6 sec. Op dezen afstand werd de Oostenrijker Stiepl eerste met een tijd van 4 min. 56.4 sec. Wereldkampioenschap Kunstrijden Dames. Sonja Henie voor de 10e maal wereldkampioen. Het Sportpaleis te Parijs was geheel met toeschouwers gevuld, toen Zaterdagavond een begin werd gemaakt met het verrijden der figuren naar keuze in den strijd om het wereldkampioenschap kunstrijden voor dames Tot diep in den nacht duurden de demon straties voort en het vorderde geruimen tijd voor het definitieve resultaat der 17 deel nemende rijdsters bekend kon worden ge maakt. Nogmaals heeft Sonja Henie den titel van wereldkampioene behaald. In het tijdsverloop van vier weken heeft de Noorsche haar der den titel behaald, voor de negende maal het Europeesch kampioenschap en thans voor de tiende maal met wereldkampioenschap. De duizenden jubelden haar stormachtig toe en misschien waren de ovaties wel daar om zoo spontaan en ontroerend, omdat bij velen de gedachte voorzat, dat dit wellicht voor de laatste maal zou zijn. Door alle juryleden werd Sonja Henie de eerste plaats toegekend en inderdaad, geen der andere deelneemsters bereikte ook maar eenigszins het niveau, waarop zij haar demon stratie uitvoerde. Nu har grootste concurrente, Cecilia Col- ledge, op het appèl ontbrak, stak het rijden van de Noorsche wel sterk af bij dat van de anderen. Haar houding was in alle opzichten harmonisch, het programma, dat zij demon streerde, bevatte talrijke moeilijkheden, die zij al spelende overwon. Op de tweede plaats legde Megan Taylor (Engeland) beslag, het rijdstertje, dat niet aan de Winterspelen te Garmisch heeft deel genomen. Ondanks een val bij het begin van haar demonstratie, herstelde zij zich keurig. Zij voerde haar oefeningen in zeer snel tempo uit en toonde een volmaakte zekerheid. De kleine Japansche Etsuko Inada werd No. 10 pnt. brt. h.s. gem. A. Sengers (Rotterdam) 40 71 4 0.563 J. Drukker (K. R. A. S.) 35 71 3 0.492 J. Schram (Rotterdam) 33 88 2 0.375 J. C. Wittebol (K. R. A. S.) 40 88 4 0.454 A. Sengers 40 76 5 0.526 J. C. Wittebol 39 76 5 0.513 J. Schram 40 88 4 0.454 J. Drukker 35 88 5 0.397 Bondsvergadering K. N. G. V. Zondag 15 Maart wordt in Amsterdam de jaarvergadering van het K.N.G.V. gehouden. De voornaamste agenda-punten zijn het be stuursvoorstel betreffende contributie-ver laging en de bestuursverkiezing. Voor den voorzitters-zetel, opengevallen door het be danken van dr. J. H. O. Reijs, werd door het Bondsbestuur met algemeene stemmen can- didaat gesteld de heer W. de Graaf, nu 2e voorzitter van het Verbond. Voorts bedankten van het bestuur de heeren A. H. Vis en B. Ver waal. Jaarverslagen K. N. G. V. De technische jaarverslagen van het K.N.G.V. vermelden o.a. de voortdurende uitbreiding van de techniek door de ontwikkeling van het handbalspel, de toeneming van het aantal deelnemers -(ruim 10.000 in 1935) aan de K.N.G.V.-marschen, de instelling van de Bondskeurwedstrijden en van het kampioen schap rhythmische gymnastiek, en den in vloed op het buitenlandsch turnen. Bato. Door vermeerdering van het getal jongens- adspiranten werden de oefen-uren van Bato gewijzigd. Op Donderdag zijn de uren nu: 6 uur jongens tot en met 11 jaar. 7.15 uur jongens van 12 jaar en ouder, 8.30 uur heeren en veteranen Competitie Ned. Biljartbond. De laatste wedstrijden van de eerste ronde zijn in de afgeloopen week gespeeld. Zij had den den volgenden uitslag: Klasse E. afd. 6. D. E. S. moest den laatsien strijd in Am sterdam leveren tegen 1932 I. Het keerde met een overwinning huiswaarts. De D. E. S.-man v. d. Hoek speelde een vlotte partij tegen den Amsterdammer De Geus en won onbedreigd. Zijn clubgenoot Ronde volgde dit goede voor beeld tegen Swaap (1932». Toen ook Vooges (D. E. S.) het tegen Leyden van Amstel (1932) tot een goed einde wist te brengen, was de zege van het D. E. S.-team reeds een feit. De slotpartij tusschen Korte (D. E. S.) en Gever- ding (1932) verliep in het voordeel van den Amsterdammer. Deze ontmoeting bracht dus als resultaat: 3—1 voor D. E. S. Klasse F. afd. 5. .Excelsior" uit Velsen Noord ging naar hoofdstad om den strijd aan te binden tegen Vondel II. In ce eerste partij wist Barnhorn (Excelsior) zijn tegenstander Coelman te ver slaan. doch de volgende strijd tusschen v. d. Aar en Visser (Vondel) eindigde met overwin ning van den Vondel-man. Timmer (Excelsior) wist echter zijn club veilig te stelien. door Visser ver achter zich te laten; maar Schreu- der moest het tegen Witsche (Vondel) af leggen. Hierdoor was de einduitslag van de zen wedstrijd: 22. Hetzelfde team van de Velsenaren ging nog maals naar Amsterdam om zich met dat van Rembrandt II te meten, doch leed een volle dige nederlaag. Het begon reeds met de partij Barnhorn (Excelsior)De Vries, waarin de Velsenaar niet minder dan 77 punten ach terbleef. Ofschoon v. d. Aar zich fel verdedigde tegen Deen (Rembrandt) kon hij het eind punt niet bereiken; hij verloor de partij. Daarna bonden Timmer (Excelsior) en Naar der den strijd aan; de Amsterdammer bleek verreweg de sterkste. Hij won gemakkelijk. Ook de slotpartij tusschen Schreuder en Deen Rembrandt) was een debacle voor den Sx- celsior-speler, zoodat deze eindstrijd aan de Excelsior-mannen de kans op het kampioen schap in deze afdeeüng ontnam en tot re sultaat had: 40 voor „Rembrandt II. Om den Mollerus-beker. De invitatie-wedstrijden over drie banden om den Mollerus-beker. welke door de biljart club der Sociëteit Vreeniging te Haarlem geor ganiseerd worden,' zijn Zaterdagmiddag en -avond voortgezet. De biljartvereniging Rotterdam uit Rot terdam bond den strijd aan tegen K. R. A. S. uit Amsterdam. Te vier uur begonnen de eer ste twee partijen en te 5.30 uur de volgende twee. De uitslagen luiden als volgt: Daarna had 's avonds de ontmoeting plaats tusschen Rotterdam en H. E. T. E. IJ. In deze partijen liet Sengers zich in zijn sterksten vorm zien en maakte tweemaal een moyenne van 1.— De resultaten waren: A. Sengers 40 *37 4 1.081 P. Geestman (H.E.T.E.IJ.) 25 37 6 0.675 J. Schram 40 75 5 0.533 F. E. v.d. Hart (H.E.T.E IJ.) 35 75 3 0 466 A. Sengers 40 40 8 1.000 F. E. v. d. Hart 20 40 3 0 500 P. Geestman 40 80 3 0.500 J. Schram 30 80 4 0.377 Voortzetting op Zaterdag 14 Maart e.k. met Insuünde tegen H. E. T. E. IJ. De Wereldkampioenschappen 451. Uit Montpelüer: Aan het tournooi om het wereldkampioenschap 45—1, dat hier Zater dag is begonnen, nemen deel onze beide land genooten Sweering en De Leeuw, voorts de Belgen Gabriels en Lefebre, de Franschen Albert, Cöte en Chassereau. de Spanjaarden Cabra en Domingo alsmede de Duitscher Joachim. De resultaten waren: De Leeuw 229 32 37 7.15 Sweering 300 32 65 9.34 Joachim 120 29 14 4 13 Domingo 300 29 56 10.34 Gabriels 300 39 76 7.69 Lefebre 186 93 21 4.76 Cöte 300 22 92 13.63 Chassereau 254 22 76 11.54 117 24 23 4.87 300 24 75 12.50 Sweering Joachim Domingo Lefebre Albert Chassereau Gabriels De Leeuw Lefebre Joachim De Leeuw Domingo Albert Cóte Chassereau Sweering De Leeuw Albert Lefebre Sweering 300 248 241 300 300 100 300 292 300 263 256 300 261 300 241 300 205 300 34 34 26 26 46 46 34 34 20 20 18 18 36 36 63 26 67 60 8.82 7.29 9.26 11.53 86 33.33 42 11.11 78 81 58 56 162 69 44 23 100 30 46 6.52 6.34 882 7.73 12.80 15.— 7.67 8.32 13 38 16.66 8.19 8.33 Jaarvergadering Haarl. Jachtclub. In de in Hotel „Lion d'Or" gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van de Haar lemsche Jachtclub werd het bestuur als volgt samengesteld: Kol. C. W. de Visser, voorzitter, R. Venema, secretaris, C. Westerman, 2e secre taris, M. v. Breemen, penningmeester, A. P. J. Trap en H. W. de Voogt, commissarissen. Verder werd besloten tot het instellen van een propaganda- en een Jollenclub-commissie, welke laatste onder meer tot taak krijgt de nieuwen leden de beginselen van het zeilen te leeren en de eerste zeiloefeningen te geven In speciaal daarvoor bestemde booten. De nationale wedstrijden worden gehouden op 17 Mei en 30 Augustus.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11