BOOT KON. NED. VOETBALBOND TOT EIND FEBRUARI STOOMEN VERVEN llAVfPSCHHlIllê CANCRINUS Tijd. Typiste Gevraagd en aangeboden DAGMEISJE Net Meisje LEERLING VERPLEGERS TE HUUR Tuinstraat 7 P. F. BOERJAN DANSEN „Rosehaghe" BAKFIETSEN SLAGER E.M. Jaarsma haard Huiseigenaren WOENSDAG 26 FEBRUARI 1936 HAAREE M'S DAGBLAD 11 Drie Nederlanders Noorwegen uitgestuurd. Een geheimzinnige geschiedenis. Bedrijfsspionnage of politieke actie? (Van onzen Scandinavischen correspondent) 25 Februari. Verschillende Noorsche bladen maken met veel ophef gewag van de uitwijzing van een drietal Nederlanders, dat zich van Septem ber tot in de eerste helft dezer maand in het achterland van Trondheim heeft opgehouden om er naar eigen zeggen Noorsch te leeren aan wintersport te doen en verder uit te rusten. Volgens hun aanteekeningen in een hotel- boek zijn het de 28 jarige decoratieschilder Van der P., de 22-jarige arbeider van een aardewerkfabriek A. V. en de vrouw van eerst genoemde, allen volgens opgaaf afkomstig uit Haarlem. Het zou op zichzelf al vreemd gevonden kunnen worden, dat arbeiders over voldoen de middelen beschikten om louter voor hun genoegen vijf maanden lang in den vreemde verblijf te houden zij hebben vrijwel voort durend bij particulieren op kamers gewoond en hun rekeningen steeds prompt betaald maar vreemder wordt de zaak. wanneer men in Noorsche bladen leest, dat de politie reeds kort na de aankomst van het drietal zich voor hun doen en laten geïnteresseerd heeft, doch eerst een week of wat geleden aanleiding heeft gevonden hen te verzoeken het land te verlaten. En vreemd is het ook. dat zij al heel spoedig nadat de politie zich ervan overtuigd had, dat zij in den trein naar Ostersund za ten. opnieuw in het plaatsje Guda, waar de politie hen niet meer zien wilde, opdoken, zoo dat zij ten tweeden male naar den trein voor Ostersund gebracht moesten worden. Slechts deze feiten heeft de politie willen bevestigen, verder wenscht zij de pers geen enkele inlichting te verstrekken. Intusschen weet een Trondheimsch blad te vertellen, dat de drie Nederlanders een „verdachte be langstelling"' aan den dag gelegd zouden hebben voor de smelterij van Merakers Bruk in de buurt van Guda, waar men volgens een bijzonder procédé het voor de wapenindus trie belangrijke chroomstaai maakt. Men heeft daar eerder last van spionnen gehad en er wordt verteld, dat de drie Nederlanders zich meer interesseerden voor nachtelijke wande lingen dan voor wintersport en dat zij her haaldelijk getracht zouden hebben op ver- trouwelijken voet met arbeiders van de smel terij te komen. Een ander blad, Aftenposten, dat als con servatief hoofdorgaan uiteraard niet op com munistische propaganda gesteld is, deelt met een kolommen-breeden kop op de voorpagina mede, dat de verdachte Nederlanders T.be- ruchte communisten" zijn en vertelt verder, dat zij, hoewel „van de allerroodste soort" toch feitelijk om andere redenen 't verzoek gekregen hebben het land te verlaten, een verzoek dat door een formeele uitzetting ge volgd-zou'zijn, wanneer er geen gevolg aan gegeven was. Het blad meent te weten, dat de Nederlanders zich aan politieke actie en waar schijnlijk niet aan bedrijfsspionnage hebben schuldig gemaakt. Intusschen blijft dan nog de vraag open, waarom zij bijna vijf maanden daar in de buurt van Meraker gebleven zijn, wanheer. hun verblijf inderdaad een ander doel had dan alleen maar vacantie te houden, terwijl evenmin te verklaren is, waarom zij na de eerste maal over de grens gestuurd te zijn. -naar Guda, waar zij zeker herkend zou den worden, terug zijn gekeerd. Waar- het Haarlemsche drietal zich nu be vindt is onbekend. Het gezelschap is uit Noor wegen te Ostersund aangekomen en heeft daar eenige dagen in een hotel gelogeerd. Maar de Zweedsche vreemdelingendienst, die zeer nauwkeurig de gangen van buiten landers nagaat, heeft te Stockholm noch el ders de verblijfplaats van het drietal kunnen ontdekken en evenmin is het bij een grens station de controle gepasseerd.Zoodat men haast zou gaan vermoeden, dat het drietal de verlokkingen van Noorwegen geen weer stand heeft kunnen bieden en, denkelijk met de vrfj omvangrijke bagage, die eveneens ver dwenen is, ongemerkt opnieuw naar Noorwe gen is teruggekeerd. Geen Haarlemmers Tot zoover onze correspondent. Hij heeft ons de volledige namen van de bedoelde personen opgegeven. Uit een on derzoek bij het bevolkingsbureau is ons ge bleken dat zij te Haarlem niet zijn ingeschre ven. Zelfs hebben zij hier nooit te boek ge staan. Ook bij de politie te Haarlem zijn de per- sonen niet bekend. Wel is eenigen tijd geleden fien andere Haarlemmer uit Noorwegen ver wijderd maar die droeg een anderen naam. Het is daarom wel aan te nemen dat de personen ten onrechte opgegeven hebben, dat zij te Haarlem woonachtig waren. Onze Roode Kruis-Ambulance in Dessie. Eerste patiënten reeds geholpen. Moeilijk transport van Addis Abeba af. Dezer dagen heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis wederom eeh aantal rapporten van de leiding van de Ne derlandsche ambulance in Abessynië ont vangen. Ook thans was het Roode Kruis zoo welwillend aan het Algemeen Nederlandsch Persbureau inzage van deze rapp>orten te ge ven ten dienste van de p>ers. De thans ontvangen rapporten betreffen de periode van Vrijdag 17 Januari t./m. Vrijdag 31 Januari. Op eerstgenoemden datum bleek het, aldus het rapport, niet mogelijk den tocht naar Dessié per vrachtauto te aanvaarden. Er moest wen nog te veel geregeld worden. Bij het op laden bleek, dat de beide vrachtauto's lang niet alles zouden kunnen bevatten; er moest dus een keus gemaakt worden, welk deel der uitrusting met het eerste, en welk deel met het tweede transport zou worden verzonden. Om verschillende redenen leek het de leiding be ter, indien het tweede transport, dat ook vele waardevolle zaken bevatte, eveneens onder Europeesch geleide ging. Derhalve werd besloten, dat dr. Belmonte zoodanig zou optreden., Den volgenden dag werd de tocht aanvaard De weg was slecht, zoodat in acht uur rijden 135 K.M. werden afgelegd. Zondag 19 Januari vertrok de ambulance om 8 uur en reed door tot 5 uur. Toen had men nog slechts 90 K.M. afgelegd, daar de weg niet alleen slecht maar ook gevaarlijk was. Het transport moest tot 3400 M. klimmen, daarna tot 1000 M. dalen, langs steile hellin gen rijden met veel te korte bochten, welke niet in een keer genomen konden worden. Vlak voor de Nederlandsche ambulance was een vrachtauto van het Ethiopische Roode Kruis in zulk een bocht in het ravijn gestort. De chauffeur was op slag dood en de auto vernield. De lading versperde den weg. Dien dag werd bij de rivier Robi gekampeerd. Maandag 20 Januari legde de ambulance ook 100 K.M. af en deed daar weer van 's morgens 8 tot 's middags 5 over. Enkele bruggetjes waren niet te vertrouwen en moesten ver sterkt worden vóór het transport er over durfde trekken. Vermoedelijk, zoo merkte dr. Rinckel in zijn rapport op, is de goede afloop te danken aan de dubbele achterwielen, welke het gewicht meer verdeelen. Den volgenden dag Dinsdag 21 Januari werd het restant van den weg afgelegd, een afstand van 79 K.M., welke van 8 tot 4 uur vorderde. Het was een enorm steile weg en bovendien was den nacht tevoren regen gevallen, zoodat wij eenige malen in de modder bleven steken. Op advies van dir. Lambié vervoegde de am bulance zich bij de paters van de P'ransche Katholieke Missie. De Nederlanders verzoch ten vergunning voorloopig hun tenten op het terrein van de paters op te slaan. Dit verzoek werd niet alleen ingewilligd doch tevens bleek men gebouwen ter beschikking te kunnen en willen stellen. Woensdag 22 Januari werd den Negus schriftelijk om audiëntie gevraagd en den vol genden dag kwam er antwoord, dat de audiëntie toegestaan zou worden. De leiding van de ambulance ging per vrachtauto naar het voormalige Italiaansche consulaat, waar de Negus op dat oogenblik verbleef. Na een paar uur wachten werden zij toegelaten. Als tolk fungeerde dr. Lorenzo een Abessynische arts die in Frankrijk zijn graad haalde. Na de gebruikelijke plichtplegingen werd van gedachten gewissenld over de bestemming onze ambulance. Daarbij verstrekten wij den Negus eenige inlichtingen omtrent de sterkte en uitrusting der Nederlandsche ambulance. De Negus deelde mede, dat hij de bestem ming van onze ambulance nog eenigen tijd in beraad wenschte te houden en zijn" beslissing spoedig kenbaar zou maken. Op Vrijdag 24 Januari vertrokken de beide vrachtauto's naar Addis Abeba om dr. Bel monte met het laatste deel der uitrusting te halen. Op verzoek der regeering namen de auto's 30 half genezen verwonde soldaten mede, die reeds eenigen tijd verpleegd waren in Dessié en ter verdere behandeling naar Addis Abeba vervoerd moesten worden. Op deze wijze bewees de Nederlandsche am bulance den eersten dienst aan de verwonden en aan het leger. De eerstvolgende dagen werden gebruikt om het kampement in orde te maken. Het eerste deel van de muildierkaravaan kwam den volgenden dag reeds tegen half twee opdagen. Vrijdag 31 Januari hebben de eerste pa tiënten uit de bevolking zich gemeld. Van den secretaris van den Negus werd bericht ont vangen, dat de beide vrachtauto's met de 30 passagiers helaas nog niet in Addis Abeba zijn aangekomen. Zij zijn door den regen in de modder blijven steken. Roekeloos chauffeur doodt twee jonge menschen. Met zijn auto op linkerkant van den weg gekomen. Niet gestopt en met gedoofde lichten doorgereden. Dinsdagavond ongeveer acht uur is op den Arnhemschen straatweg ter hoogte van het Natuurhistorisch Mu seum „Vaal" halverwege tusschen Apeldoorn en Beekbergen, een vreese- lijk auto-ongeluk gebeurd. Op dit tijd stip naderde uit de richting Arnhem een auto, vermoedelijk een Chevro let. Bij het inhalen van een rechts van den weg rijdenden aangespan nen wagen, week de bestuurder van de auto, die volgens ooggetuigen met zeer groote snelheid reed, te ver naar links uit. Twee wielrijders, een jonge man en een 22-jarig meisje, die zicli juist ter hoogte van het Museum „Vaal" bevonden en in de rich ting Arnhem fietsten, werden door de auto gegrepen. De jonge man werd op slag gedood, terwijl de jonge vrouw over de berm langs het rij wielpad in een diepe spreng gewor pen werd, waaruit zij enkele oogen- blikken later levenloos werd opge haald. Volgens een ooggetuige, den heer J. Brouwer uit Beekbergen, die het ongeval op enkele meters afstand zag gebeuren en zelf ter nauwernood aan den dood wist te ontkomen, reed de bestuurder met gedoofde lichten ver der in de richting Apeldoorn. Blijkens een onmiddellijk door de politie der gemeente Apeldoorn ingesteld onderzoek, ts de auto zwaar gehavend. De namen der slachtoffers zijn de 22-jarige mejuffrouw J. Blumink uit Velp en de 19- jarige K. de Bruin uit Arnhem. De lijken dei- beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. De politie heeft per radio in den loop van den avond een verzoek doen omroepen ae beschadigde auto, waarvan slechts een vaag signalement bekend was, aan te houden AANBESTEDING. Door den directeur van Openbare Werken te Haarlem is aanbesteed: het inrichten van een gedeelte der voormalige Janskerk tot gemeente-archief. Laagste inschrijvers waren: J. Kes te IJmui- den: f 10955 voor den bouw, f 650 voor het verbeteren van kap en goten en f 2545 voor het aanbrengen van de paalfundeering; C. van Oers te Haarlem voor resp. f 10.500. f 550 en f 3570. Beslist moet nog worden aan wie het werk gegund zal worcien; dat hangt van de uitvoering van het werk af. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Oudere werkloozen. Haarlem, Februari 1936. Mijnheer de redacteur, In uw blad komen, in den vorm van inge zonden stukken, herhaaldelijk oproepen voor om werk voor de jonge werkloozen. Dat is prachtig, maar waarom alleen de jonge werk loozen?! Zij hebben in de categorie werk zoekenden in deze maatschappij reeds een streepje voor, want de ondervinding heeft mij en anderen geleerd, dat de mannen In de kracht van hun leven, zoo tusschen 35 en 50 jaar, schijnbaar hebben afgedaan. Gemeente- Rijks- en bankinstelingen, om enkele groote lichamen maar te noemen, nemen geen nieuw personeel aan, ouder dan 30 jaar. Ondervinding, ervaring levensrijp heid zijn factoren die waardeloos zijn ge worden. Het adjectief „jonge" kan dus ge voegelijk voor het woord ..werkloozen" wor den weggelaten, want zij zijn het, die alleen maar in aanmerking komen. Onder de groep „niet jonge" werkloozen ik kan het woord „oude" niet gebruiken zijn de meesten die gezinsverzorgers zijn of behoorden te zijn. Zij zijn het, die na een tijd van betrekkelijken welvaart in hun jonge jaren, nu hebben geleerd te ontberen en zich tevreden te stellen met alleen het nood druftige, waar jonge menschen, begrijpelij kerwijs, nog iets meer vragen van het leven. Ik ben niet knap genoeg om te kunnen aan geven hoe er, eenigszins acuut, verbetering in de werkgelegenheid is aan te brengen, maar ik achtte het billijk, dat ook een en kel woord geschreven werd ten behoeve van die menschen, die meer en meer het depri- meerende gevoel krijgen (het wordt hun bij na dagelijks bijgebracht) van afgedaan te hebben, overbodig, onbruikbaar, versleten te zijn. Juist in een tijd van hun leven, waar in zij hebben bereikt, dat de in hun jeugd vergaarde kennis door de ervaring is gerijpt en daardoor waardevoller voor degenen die er gebruik van kunnen maken. Het is wel in flagrante tegenspraak met dit gepast gevoel van eigenwaarde dat zij zich zien vervangen door jonge, dikwijls heel jonge, nog onrijpe krachten. U. mijnheer de redacteur dankend voor de gelegenheid mij geboden dezen zwakken roep te doen hooren, verblijf ik Hoogachtend, Y. VLIETSTRA. SPORT EN SPEL DAMMEN. GLUBKAMPIOENSOHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van T. Kerkman; J. van Looij remise met Joh. Fabel H. Greeuw remise met Ph. F. Amelung Sr. Tweede klasse: J. Otter remise met D. Schrijnemakers; J. J. van Kesteren wint van I. Risseeuw; K. Olij wint van P. L. Schrijne makers. Derde klasse: J. Merts wint van J. v. d. Spruyt; Th. Wesselman wint van J. H. Speer J. M. Rutgers wint van H. W. C. van Rhoon. Reserve Derde klasse: G. van Andel wint van H. A. Hoddenbach. COMPETITIE HAARL. VEREENIGINGEN. Haarlemsche Damclub IV Damvereeniging D.O.S. I. B. Henneke—C. Vrolijk 2—6 E. StammisF. Mollema 20 W. J. A. Matla—H. Cassee 1—1 C. RietmanW. Dijkhof 11 A. Slinger—H. Baltes 20 H. G. J. AndriessenG. A. Ottolini 02 J. HelmerJ. Spijker 0—2 Jac. Fr. v. Garderen—J. van Sprang 2—0 J. Kuntze—P. Heidwijler 6—2 W. Jonkhof—H. J. van Berg 2—0 Totaal 12—8 SCHAKEN. „KIJK UIT" TE HALFWEG. De Halfwegsche schaakclub „Kijk Uit" heeft de hulp ingeroepen van den bekenden Am- sterdamschen schaakmeester L. Prins. Hij heeft vele successen behaald; vooral op het laatste tournooi te Hastings maakte hij een goed figuur. Donderdag zal hij te Halfweg voor de ver- eeniging „Kijk Uit" en belangstellenden een simultaanseance geven. WANDELSPORT. „DE WANDELTOURIST". Op 29 Februari a.s. zal bovengenoemde ver een iging een kienavond organiseeren in het gebouw „Rosenhaghe" voor leden en donateurs Na afloop is er bal. Medewerkenden zijn: Caba retclub „Zing en Wandel" en de band „The Jolly Hot Makers". DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAP „D. O. S." De wedstrijd om het clubkampioenschap 1935.1936 der damvereeniging „D. O. S werd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: S. Stienstja wint van J. Verwer; S. Stienstra wint van E. Borger; H. J. van Berk wint van J. Verwer; J. Verwer wint van H, Le Noble: H. •T. van Berk wint van H. Le Noble; H. Philippo wint van W. de Keizer; P. van Goor wint van W. Philippo; H. Philippo wint van P. van Goo:r; W. Philippo remise met W. de Keizer. ZWEMMEN. JAARVERGADERING ZIGNEA. Vrijdagavond zal de'Haarlemsche Dames- zwemvereeniging Zignea in Hotel „Lion d' Or" haar jaar lij ksche algemeene ledenvergadering houden. VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. Raymond Braine speelt te Brussel mee. Uit Brussel: Er zijn tusschen het bestuur van den Kon. Belgischen Voetbalbond en dat van Sparta (Praag) besprekingen gevoerd om den midvoor der Tsjechische vereeniging de bekende internationaal Raymond Braine voor de nog komende internationale wedstrijden van België vrij te maken. Sparta is er in be ginsel mee accoord gegaan om Braine voor de landenwedstrijden van België vrij te geven, als tenminste op die data Sparta geen com petitiewedstrijden behoeft te spelen. Thans is gebleken, dat op alle data, waarop België nog landenwedstrijden meet spelen, Sparta ook competitiewedstrijden heeft, met- uitzondering van 3 Mei a.s. Op dien dag wordt te Brussel de ontmoeting BelgiëNederland gespeeld; men mag dus aannemen, dat Raymond Braine op dien dag tegen het Nederlandsch elftal in het veld zal treden. Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: XerxesV. S. V. Tweede klasse A: E.D.O.'t Gooi. U. V. V.Vriendenschaar. Tweede klasse B: West Frisia—W. F. C. Derde klasse A: PurmersteynH. R. C. ZaandijkDe Volewijckers. Derde klasse B T. I. W.—D. J. K. Z. R. C.Assendelft. D. E. C.Zeemeeuwen. Vierde klasse D: E. H. S.Frederik Hendrik. De MeteoorD.I.O. Swift—T. H. B. Reserve eerste klasse: Z. F. C.Zeeburgia 2. Reserve tweede klasse B; W. F. C. 2West Frisia 2. D. W. V. 2—H. R. C. 2. De Volew. 2Alem. Victr. 2. Reserve derde klasse A: Alcm. Victrix 3Purmerst. 2. Z. F. C. 3—W. F. C. 3. Hollandia 2H. R. C. 3. AFDEELING II. Eerste klasse: H. F. C.Excelsior. D. F. C.D. W. S. Tweede klasse A: UnitasThe Rising Hope. Steeds HoogerH. V. V. Tweede klasse B: D. C. L.—B. E. C. Gouda—U. V. S. Derde klasse A: B. M. T.Hillegom. ScheveningenScfhoten. CeleritasHillinen. AFDEELING Hl. Eerste klasse: HeraclesEnsfch Boys. Z. A. C.—A.G.O.V.V. Go aheadP. E. C. EnschedéS. C. H. Tweede klasse A: Zwolsche BoysU. D. PhenixRoda. Rigtersbleek—Robur et Vel. Tweede klasse B: ZutphaniaQuick. Vitesse—N. E. C. TheoleRheden. W. V. C.—A. Z. C. AFDEELING IV Eerste klasse: LongaBleij erheide. AFDEELING V Eerste klasse: LeeuwardenSneek. VelocitasG. V. A. V. AchillesBe Quick. (Sporbkr.) Getrouwd; F. I>E GROOD M. OHR. I>E ZAAIJER Haarlem, 26 Febr. 1936 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort lijden, geheel onverwacht, onze lieve Vrouw. Moeder en Behuwdmoeder Maria Alida Nieuwenhof geb. Favre in den ouderdom van 63 jaar. W. H. NIEUWENHOF J. NIEUWENHOF A. NIEUWENITOF— HAGEBOUT E. A. NIEUWENHOF F. F. J. NIEUWENHOF en Verloofde Haarlem, 24 Febr. 1936 Esschilderstraat 29 rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 2S Februari a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Klever laan. 20 pCt KORTING ook op GORDIJNEN en TAPIJTEN KLEVERLAAN 11S beden geen avondspreekuur Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 8 Ja nuari 1935, is in staat van faillis sement verklaard E. VAN DER STEUR, grossier, wonende te Haarlem, met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. A. van Rijn van Alkemade tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot curatrice. Door den E.A. Heer Rechter commissaris voornoemd is nader bepaald: lo. dat de schuldvorderingen vóór 7 Maart 1936 bij de curatrice moeten zijn ingediend: 2o. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Vrijdag 27 Maart 1936, des namiddags om half 2 uur in het Paleis van Justi tie aan de Jansstraat no. SI te Haarlem. Haarlem, Kenaupark 30 De Curatrice: Mr. C. H. DEKNATEL Bij exploit van mij, deurwaar der, d.d, 25 Februari 19 36 is ten verzoeke van Antonlus Bartholo- meus Kroes, wonende te Haar lemmermeer opgeroepen Johannes Kroes, zonder bekende woon- o£ verblijfplaats, om op Vrijdag 28 Februari 1936 v.m. 9.30 uur te verschijnen voor den heer Kan tonrechter te Haarlem, alsdan zit ting houdende in het Kantonge rechtsgebouw. Jansstraat 46 al daar, teneinde te worden gehoord op een request tot huwelijkstus- schenkomst. I. D. SMITS, Haarlemmermeer voor dir. gevr. door advocaten kantoor. Bij voorkeur op advoc.- kant. werk/, geweest. Br. no. 4235 bur. van dit blad Hebt gij als particulier iets te vragen of aan te bieden Een GROENDE in HAAR LEM'S DAGBLAD is het beste middel. Het Bureau v. WELDADICH. NAAR VERMOGEN ordt op 27 Febr. OVERGE PLAATST naar het STADHUIS, ingang Pandpoort-Koningstraat. Verhuring Gras- en Rietgewas Gegadigden voor de huur van eenige bermen en van water, met het zich daarop en daarin bevin dende gras- en rietgewas, gele en in en buiten de gemeente en zulks voor 6 achtereenvolgende jaren (19361941) worden uitge- noodigd hun inschrijvingen vóór des voormiddags 11 uur op Don derdag 5 Maart a.s. in te zenden aan den Directeur van Openbare Werken, Jacobijnestraat 24, waar dagelijks des voovmiddags tus schen 10 en 12 uur inlichtingen •strekt wprden en waar gratis de verhuurvoorwaarden verkrijg baar zijn. keuken-werkmeisjes, 2de-, alleen- en dagmeisjes, v. g, g. v„ voor in en buiten de stad. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56 Telef. 14170 gevraagd, van 812.30 uur. niet beneden 19 jaar, 4 loon. Tuln- w'ijklaan 15, Haarlem gevraagd niet ouder dan 17 jaar. A. P. Geerts, Boekbinderij, Nas- saulaan 9, Haarlem BESCH. EENV. DAME, 46 jr., P.G., zoekt voor 1 of meer mid- of heele dagen WERKKRING tot hulp oude D. of Heer of ter verv. der huisvr. Br. no. 3532 WENSING's ADV. BUR. Tempe liersstraat 32. In de Willem Arntsz Hoeve (ge neeskundige Stichting tot verple ging van zenuw- en geesteszieken) te den Dolder (Gem, Zeist) wor den gevraagd. De aanvangsbezoldiglng bedraagt 300 en klimt op tot 550 per jaar na behaling van het diploma; plus vrijen kost, in woning en bewasschlng en premie- vrij pensioen. Vereischten: leef tijd 2023 jaar. tenminste 2 jaar U.L.O. (d.w.z. overgang naar de 3c klasse) of soortgelijk onder richt en vakbekwaamheid (schil deren, meubelmaken; tuinbouw e.d.). Brieven te richten aan den Geneesheer Directeur Agnieten- straat 2, Utrecht. NET JONGMENSCH GEVRAAGD als aankomend verkooper in bed denzaak. Br. no. 4234 bur. van dit blad Vrij Bovenhuis v. kl. net gezin 4.90 p. w. (Berk- heidestraat). Te bevr. Mak. Haye, Rijksstraatweg 67. Banketbakkerij spoedig te aan vaarden. Br. no. 42 32 bur. van dit blad TE HUUR W.i rierverhuur (v nmakerlj en Ca •rheen) Te bevr. Verspronckweg 104, tel. 14689. Pension gevraagd door oude dame met dochter, zon nige kamers met balcon, billijke condities, omtrek Hout. Br. no. 25 aan de Gruijters Boekh., "Willem- straat 4, Rijswijk AANBESTEDING ZANDVOORT Door den bouwkundige C. SLE- GERS zal a.s. Maandag worden aanbesteed: Het verbouwen van perceel Hoogeweg 16. Bestek en teekening vanaf he den a 2.50 Westerparkstraat 11. OLYMPIA DONDERDAGAVOND 20 cent alles inbegrepen Voor Uw Feestdiner, Soeper Hoofmansir. 12, Tel. 14728 Bestelf nu reeds Uw MARKIEZEN en ZONNESCHERMEN Levering door geheel Nederland Eerde Heemiteedscbe Mtrkiezenfabrielc At. TH. HB88EL8 Havenstraat 39, Heemstede Tel. 2S702 Opgericht 1924 NIEUWE OPEN te huur 1.50 p. week. Brood- en Melkbakfietsen 1.75 p. week. R. KRAMER Bakcnessergracht 57 Verven en Vernissen SCIIERP CONCVRREERENH thans SCIIAGCH ELSTRAAT 10 en HOUTPLEIN 1 HEEFT U STOF? Damesmantel n. maat 15. Overjas n. maat ƒ16, Colbertcostuum n. maat ƒ20. Alles prima fournituren en afwer king. Colbertcostuum keeren 13. Overjas keeren 9. Adres: J. MULLER, Joh. de Breukstraat 1. Bel op 16077 en wij komen bij u thuis. Op al deze prijzen geven wij tijdelijk 10 pCt. korting. te koop, z. g. a. n. 275 M3„ cap. 75. Open Jaarsniahaard 50. Wit 4 vl. ga.sf. (Senking) 22,50, gashaard 10. Kampersingel 42. Uw huis wordt verhuurd of ver kocht, geeft het maar op aan H. P. v. d. Aardweg, beëed. Mak., Kleverparkweg 225. Hij zal u den weg wijzen. Vraagt zijn gratis prospectus maar eens aan. TE 1IUUR: Modern Woonhuis C kamers, keuken, zolder, v. en achter tuin en poort, 34 p. m. Inl. Won.Bur. Haye, Rijksstraat weg 67. tel. 12285. Te huur gevraagd VRIJE WONING 6 kam., fietsenbergpl.. niet in Haarlem-N. Huurpr. pl.m. 37.5Q p. m. Br. no 4233 bur v. d. blad j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3