UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Het Fransch-Russische Militaire Pact. VETJDXG 28 F6BRÜSRT 1936 HÏSECESI'S DÏGBCÏD Frankrijk. Kamer besluit tot ratificatie van het pact met Rusland. Uit Parijs: De Fransche Kamer be sloot Donderdag met 353 tegen 164 stemmen het FranschSovjet-Rus sisch pact te ratificeeren. In de debatten, welke dit besluit voorafgin gen, wees de onafhankelijke afgevaardigde Amidieu du Clos erop, dat de Sovjet-Unie nog steeds weigert de oude schulden van het Kei zerrijk te betalen. Hij verzet zich daarom tegen het pact. De rechtsche afgevaardigde Henriot verzette Bich eveneens tegen het pact en gaf als reden hiervan op de actie van de agenten van de Derde Internationale in Frankrijk. Doordat de leden van de rechterzijde onder elkaar zaten te praten ontstond protest bij de linkerzijde. De afgevaardigden Taittinger en de Moustier antwoordden hierop, dat de linker zijde de rede van Henriot herhaaldelijk heeft onderbroken. De socialist Bracke ging hierna naast de Moustier zitten, als om hem te berispen. Hij werd toegejuicht door de socialisten, doch de Moustier en andere rechtsche leden protes teerden levendig en verzochten Bracke naar zijn plaats terug te keeren. De extreem-link- sche leden vormden een halven cirkel om Bracke om hem bij te staan. De president kon de orde niet hersteilen en schorste de zitting. Nadat de zitting weer was geopend sprak de socialist Varenne, die verklaart, dat Duitsch- land niet bevreesd hoeft te zijn, Frankrijk denkt niet aan een oorlog met Duitschland. De radicaal-socialist Pierre Cot zeide ver volgens, dat de waarde van het Roode leger zeer groot is. Het heeft de beschikking over 3000 moderne vliegtuigen. Tijdens manoeuvres is voor het eerst door het Roode Leger een ge- heele infanterie-brigade met tanks, artillerie en mitrailleurs door de lucht vervoerd, hier voor waren slechts 97 vliegtuigen noodig. Voer de stemming verklaarde minister-presi dent Sarraut, dat een misverstand was gere zen. Sommigen dachten, dat gestemd zou wor den over de beëindiging van de debatten. Dit was niet juist, gestemd zou worden over het volgende wetsontwerp: ,.De president van de republiek wordt ge machtigd te ratificeeren, en indien hier reden toe is toe te passen, het verdrag en het pro tocol, dat op 2 Mei 1935 te Parijs tusschen Sovjet-Rusland en Frankrijk gesloten is. Een authentieke copie van deze overeenkomsten zal aan bovengenoemde wet worden bevestigd". Het Fransch-Russische pact gisteren door de Fransche Kamer geratificeerd. Na een rumoerige zitting bekrach tigde de Kamer het defensief verdrag met 355164 stem men. Italië doet voorloopig niet mee aan een vloot- accoord. Besluiten der commissie van achttien worden afgewacht. De militaire ontwerpen der regee ring werden verworpen met 94 tegen 62 stemmen, bij 16 onthoudingen. De beslissing zal echter in de Kamer moe ten vallen bij de openbare beraadslagingen. Van ontslag der regeering of van den mi nister voor Landsverdediging, Devèze, is dan ook geen sprake. >Ien is er van overtuigd, dat velen hun stem zullen wijzigen, wan neer zij in de Kamer een verant woordelijke uitspraak zullen moeten doen. Een der Kamerleden verklaarde na de zitting, dat er zooveel tegenstem mers waren geweest, omdat er een zekere animositeit bestaat jegens den persoon van den minister van Lands verdediging, Devèze. Volgens den zegsman zou de meerderheid der Kamer oordeèlen, dat de militaire ont werpen noodzakelijk zijn, doch de oppositie zou vooral tegen den heer Devèze persoonlijk gericht zijn. Bij andere Kamerleden gelden nog tal van andere motieven van politieleen aard die niets te maken hebben met de belangen van 's lands veiligheid. Voorts hebben de afdeelingen het voorstel van een Frontist tot opzegging van het Bel- gisch-Frahsche verdrag verworpen. Engeland. Italië wenscht thans geen vlootaccoord te teekenen. Gisteren heeft de Itaiiaansche gezant te Londen. Grandi, een bespreking gehad met Eden. Hierbij waren ook de eerste Lord van de admiraliteit Lord Monsell en sir Erne Chatfield de Zeelord tegenwoordig. Na afloop van de bespreking is een officieele verkla ring gegeven, waarin gezegd wordt: Tengevolge van technische moeilijkheden met betrekking tot de regeling van de afme ting van de slagschepen en het verschil in sterkte tusschen slagschepen en kruisers en mede in verband met moeilijkheden wat be treft de te volgen procedure, heeft de Ita iiaansche delegatie doen weten, dat zij den tijd nog niet gekomen ac'ht voor het onder teekenen van een vlootaccoord. Deze moeilijkheden met betrekking tot de te volgen procedure staan naar men in of ficieele kringen aanneemt in verband met de verschillende politieke moeilijkheden en met de kwesties der sancties. De besprekingen worden nu verder voort gezet door Frankrijk, Engeland en de Ver- eer.igde Staten. In kringen van de vlootconferentie wordt verklaard,'dat de Itaiiaansche weigering tot onderteekening van een vlootverdrag onder de huidige omstandigheden niet beteekent, dat de Itaiiaansche delegatie de conferentie zal verlaten doch Italië zal een beslissing over zijn houding voorbehouden tot na de bijeen komst van de commissie van achttien op 2 Maart te Genève. Duitschland bereid tot nieuw vlootverdrag Enkele minuten vóór Grandi's aankomst verliet de Duitsche ambassadeur Von Hösch het Foreign Office, waar hij eveneens met minister Eden een onderhoud had gehad. Von Hösch heeft bij die gelegen heid aan Eden medegedeeld, dat Duitschland gunstig staat tegenover het plan, een kwalitatief Britsch- Duitsch vlootverdrag te sluiten, ter vervanging van het thans tusschen de beide mogendheden van kracht zijnde vlootaccoord. Labour achter de regeering bij defensie-oorlog In het Hoogerhuis heeft gistermiddag een bespreking plaats gevonden over defensie kwesties. Het lid van de Labom*party, Lord Strabolgi, verklaarde daarbij, dat de groote meerderheid van de Labour-party bereid is Engeland in een verdedigingsoorlog te steu nen, mits deze oorlog in overeenstemming is met de Engelsche verplichtingen volgens het Volkenbondshandvest. Namens de regeering sprak Lord Swinton er zijn .genoegdoening over uit, dat de oppositie bereid is de regee ring bij het opheffen der gebreken in de fensie te steunen, zoolang de regeering trouw blijft aan haar volkenbondspolitiek. (A.N.P.) Tijdens een groot banket, dat te zijner eere was aangericht, zeide minister Devèze in zijn tafelrede, doelende op het verwerpen der militaire voorstellen door de afdeelingen der Kamer: „Ik heb zoo juist vernomen, dat de Kamerafdeelingen mij niet gevolgd heb ben. Ik zal mij daarom nog niet terugtrek ken! Ik zal tot het uiterste op mijn" post staan". Geruchten over een aanslag op Stalin. Tegenspraak te Moskou. MOSKOU, 27 Februari: De in het buiten land verspreide geruchten dat een aanslag zou zijn gepleegd op Stalin, worden formeel tegenspreken. Het gerucht is waarschijnlijk ontstaan door het feit, dat de Zweedsche specialist. Professor Olive Crona naar Mos kou is ontboden, waar hij gis tex-avond is aangekomen. Men wijst er op, dat de Zweedsche arts niet ontboden is om een politiek persoon te behandelen. Volgens inlichtingen uit parti culiere bron zou het mogelijk zijn dat Olive Crona geconsulteerd wordt voor een dei- kinderen van een Sovjet-Russischen leider. PROF. rVVAN PAWLOW OVERLEDEN. Te Moskou is op 86-jarigen leeftijd prof. Iwan Perowitsj Pawlow, de beroemde Russische physioloog, aan een acuten griep aanval overleden. Pawlow verwierf zich een wereldbekendheid met zijn leer van de z.g. voorwaardelijke re flexen (de reactie van het zenuwgestel op van buiten komende prikkels).. In 1904 werd hem de Nobelprijs voor phy- siologie en geneeskunde toegekend. De huwelijken van Cretna Green. De Schotsche kerk verzet er zich tegen. België. Legervoorstellen in de Kamer commissie verworpen. Het AN.P. meldt uit Brussel, 27 Februari: De afdeelingen der Kamer hebben Donderdagmiddag vergaderd ter be studeering van verschillende ontwer pen en voorstellen. Onze Londensche correspondent schrijft: Het dorp Gretna Green in Schotland heeft bekendheid, volgens sommigen beruchtheid, verworven door de huwelijken die de smid er boven het aambeeld voltrekt. Hij brengt de trouwlustigen in een soort schuur en vi-aagt aan de vrouw of het meisje: Wilt ge dezen man nemen voor uw wettigen echtgenoot? Een zelfde vraag stelt hij aan de mannelijke partij. Wanneer zij bevestigend hebben ge antwoord (hetgeen in zijn geval altijd en gretig en haastig geschiedt) zegt de smid: Gij zijt getrouwd-. Een acte wordt opgemaakt en geteekend.. Getuigen zijn in de meeste gevallen huisge- nooten van den huwelijksvoltrekker. Het is geen regelmatige vorm van huwelijksvoltrek king en de menschen die hem aanvaarden spelen met vuur. Het is altijd het slag men schen dat graag met vuur speelt. De klanten van den smid van Gretna Green zijn veelal lichtzinnige personen, die niet zelden den huwelijksband leggen in een stemming van overmoed, branie of dronkenschap." Men spreekt van den „smid" van Gretna Green. Maar de smid, dien een Nederlander met Von- del's beeid van het huwelijk voor oogen een passend functionaris zou kunnen achten be moeit zich zelfs niet met de huwelijksvol trekking. Hij heeft er zijn mannetjes voor. Hoe komt het zoo. zal men vragen, dat men in Gretna Green (en in eenïge andere Schot sche plaatsen nabij de Engelsche grens) zoo gemakkelijk in het huwelijksbootje kan stappen? Het antwoord is te vinden in de Schotsche wetgeving, die onregelmatige huwelijken wet tig verklaart wanneer ze zijn gesloten met te genover elkaar verklaarde toestemming dei- partijen. De Schotsche kerk heeft thans een memo randum uitgegeven waarin ze de Gretna Green-huwelijken veroordeelt en verande ring van de Schotsche huwelijkswetgeving verlangt in dien zin, dat ook de zoogenaam de onregelmatige huwelijken op waardige wijze zullen worden voltrokken met inacht neming van een tijd van aanteekening. open bare bekendmaking en nauwkeurige vaststel ling van den burgerlijken staat en de identi teit der partijen. De Schotsche Kerk verklaart dat het kwaad dat uit deze Gretna Green huwelijken voortkomt groot is en ze acht de bedenkelijke romantiek, die aan Gretna i Green is verbonden, een schande voor Schot land. De oorlog in Oost-Afrika. Overwinning der Abessyniërs bij Aksoem? Activiteit der Itaiiaansche luchtmacht wordt beschouwd als aanwijzing voor een nieuw offensief. ADDIS ABEBA, 27 Februari (Reuter—A. N. P.) De Abessyniërs beweren wederom een overwinning te hebben behaald in het gebied van Aksoem. Zij verklaren er onlangs een Itaiiaansche colonne van eenige duizenden manschappen zoo goed als geheel vernietigd te hebben. Van Eritreesche zijde wordt medegedeeld, dat de Italianen hun verbindingslijnen dooi de vlakte van Boeia aanzienlijk hebben ver beterd. Zij hebben vex-sterkte stellingen inge richt, welke zouden kunnen worden gebruikt als uitgangspunt voor een Hieuwen sprong vooruit. De Italianen zouden er, naar hun meening, ook door in staat worden gesteld ieder eventueel offensief van de Abessyniërs onmogelijk te maken. Door de voornaamste karavaanwegen van den Amba Aladzji te bezetten, zouden de Ita lianen het de legers van ras Seyoem en ras Kassa ook moeilijk maken hun ravitailleering te verzekeren. De Itaiiaansche divisie in het noorden van Tembien controleert iedere mo gelijke beweging van ras Seyoem of ras Kassa, welke ten doel zou hebben de verbindingen der Itaiiaansche formaties af te snijden. In den sector van Antalo is het rustiger ten deele ten gevolge van de regens en ten deele ten gevolge van het feit, dat de beide tegen standers na de recente en hardnekkige ge vechten uitgeput zijn. De activiteit der luchtmacht in het zuiden is, naar men meent, het vooi-spel van een nieuw offensief van Graziani. Van niet-officieele zijde verklaart men, dat Itaiiaansche vliegtuigen geruimen tijd boven Erga Alem hebben gevlogen, zonder nochtans bommen uit te strooien. Hun aanwezigheid beteekent, naar men meent, dat het Itaiiaansche hoofdkwartier voornemens is opnieuw op te rukken in de pro vincie Sidamo in de richting van Allata, dat e,en belangrijk knooppunt is van karavaan wegen en van den weg, welke van het zuiden naar Addis Abeba leidt via het gebied van de groote meren. Allata ligt op ongeveer 250 K.M. in vogel vlucht van Addis Abeba. Dzjinir, dat op ongeveer 200 K.M. ten noord oosten van Allata is gelegen, werd hevig ge bombardeerd. Men maakt hieruit op, dat de Itaiiaansche colonne, welke opereert langs de rivier Sjebelli binnenkort zal trachten de troe pen van Dedzjasmatsj Beyexie Mered, welke ten Zuiden van Imi zijn geconcentreerd na de nederlaag vaxi ras Desta, te verdrijven. De guerilla-oorlog duurt sedert eenigen da gen voort tusschen de colonne van Beyene Mered en de Itaiiaansche troepen, die zich aan den voet van de Dolhad-heuvels op houden. Abessyxiische tirailleurs hebben in het dal van de rivier Sjebelli een groote activiteit aan den dag gelegd. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Dessié meldt, dat tijderxs het bombardement van den hoofdweg tusschen het noordelijk front en Waldia een vrouw, die een dag te vo ren het leven had geschonken aan een zoon tje door een bom-scherf werd getroffen, toen zij zich probeerde te verschuilen in het ki'eu- pelhout bij Kobbo Raya. (copyright Reuter-A. N. P.) Cholera-epidemie in Siam breidt zich uit. Bangkok tot besmette haven verklaard. De cholera1-epidemie, die in Siam woedt, schijnt naar Reuter uit Singapore meldt nog geenszins af te nemen. lederen dag sterven honderden menschen aan de gevreesde ziek te. Bangkok is tot besmette haven verklaard, en alle vliegtuigen, die uit Bangkok te Sin gapore aankomen, worden gedesinfetceerd. Dezelfde voorzorgsmaatregelen worden bij de schepen genomen. Ieder, die naar Euxxxpa, ïndië, Singapore of Australië vertrekt, is verplicht zich eerst te laten inenten. TWEE MILITAIRE VLIEGTUIG ONGELUKKEN IN BELGIë. BRUSSEL, 27 Februari: Hedenmorgen is de militaire luchtvaart door twee ongelukken getroffen. Het eene vond plaats te Nivelles, waar een kapitein werd gedood, het andere nabij Vilvoorde, waarbij een kapitein en een waarnemer het leven lieten. (Reuter) Ongerustheid in Duitschland. Komt het tot standdan zal Duitschland het Verdrag van Locarno opzeggen (Van onzen Berlijnschen cox-respondent.) BiERJLIJiNI, Februari. De debatten in Parijs over het militair ver bond met Sovjet-Rusland, dat de Fransche regeering het parlement ter bekrachtiging heeft voorgelegd, verwekken hier groote on rust. Hoe populair Hitler's bevel tot wederoprich- ting eener groote Duitsche armee ook 'was, velen klaagden bitter over de offers die van de verarmde bevolking des lands voor deze kostbare bewapening gevorderd werden. Hitiers maatregel heeft in enkele weken aan popu lariteit gewonnen, de geestdrift voor een „on overwinnelijk leger" gx-oeit. Het verbond der Franschen met de Sovjet-Russen, in verbin ding met de militaire pacten tusschen deze grootmachten en Roemenië, Tschecho-Slo- wakije en wie de Sovjets er nog voor zullen winnen, is zoo klaarblijkelijk tegen Duitsch land gericht dat het Duitsche volk zich meer bedreigd voelt door al zijn gebeuren dan in de rampzalige Augustusdagen van 1914, Het is een liopelooze zaak de verwarring van oorzaken en gevolgen te ontknoopen. De een had een knuppel, waardoor de ander zich bedreigd voelde en om de heilige zaak des vredes te dienen zwaaien allen nu met knup pels. Waanzin en misdaad schijnen ons naar het verderf te voeren. En de strijd om het be staan! Italië zegt Abessynië noodig te heb ben voor zijix bestaan; Hitier zei in zijn rede bij de opening van de auto-tentoonstelling in Berlijn, dat Duitschland voor de voeding zijner bevolking te weinig grond heeft en in de bevolking leeft niet alleen de hoop, maar ook de zekere verwachting, dat Duitschland zijn Afrikaansche koloniën zal terugkrijgen. Onze landgenoot prof. Dr. van Giffen wenschte haar de vervulling van deze ver wachting, bij zijn lezing over Nedex-landsch Oost- en West-Indië, die hij in Berlijn hield op uitnoodiging van de Duitsche koloniale vereeniging. I-lij meende echter, dat we aan het begin zijn van het misschien langdurig proces, waarin Indië zich geheel zou vrij maken van Europa. De voorzitter der vereeni- ging dankte onzen landgenoot voor zijix be langrijke lezixig. die zijn talrijk Duitsch ge hoor voor het grootsche koloniale werk van het kleine Nederland met bewondering had vervuld en ook wel met niet weinig ja loezie. Maar dat het met koloniaal bezit in verre gewesten voor Europa nu bijna uit zou zijn, dat kon en mocht de voorzitter niet zoo maar aannemen. Overigens als men sterk genoeg is, kan men nemen wat men noodig heeft en dat niet geschiks gegeven wordt. Deze toevoeging is niet van den vredelie- venden president, zij ligt echter in de lijn. En aan de Duitsche Oostgrenzen behoedt pen Oost-Locamo de wereld niet voor gevaar lijke verwikkelingen. De onvergetelijke vredesapostelen St-rese- mann en Briand kwamen in 1925 bijeen in het Zwitsersche plaatsje Locarno aan het Lago Maggiore en ontwierpen er „het verdrag van Locarno" dat in Parijs en Berlijn reeds veertien dagen later werd geratificeerd. Met garantie van Engeland en Italië. Bij de onder- .teekening van het verdrag van Versailles had .Engeland Frankrijk een overeenkomst be loofd, die met voortzetting van het bestaande militair verbond het verdrag van Versailles zou verzekeren. Engeland is die belofte xxiet nagekomen, tot voortdurende onrust van Frankrijk dat bij Engeland bleef aankloppen om zekerheid. Het verdrag van Locarno tus schen Duitschland en Frankrijk verzekerde nu „voor de eeuwigheid" de Fransche en Bel gische grenzen, zooals deze in Versailles wa ren vastgesteld en ook zwoer Duitschland plechtig een herovering in de toekomst af van het Fx-ansch geworden Elzas-Lotharingen, Daarvoor verkreeg Duitschland de ontruiming van het door Frankrijk bezette gebied in het Rijnland en de garantie, dat een inval als in 1923 in het Roergebied zich niet zou her halen. Alles herademde. Duitschland, Engeland en Frankijk konden nu den vrede in Europa op vaste basis zetten. Het verleden was geliqui deerd. De veelgenoemde en eeuwig aangepre zen „geest van Locarno", de geest van toe nadering, vertrouwen en vrede verscheen voor een korte wijle verdween echter nog voor het heengaan van Stresemann en Briand. Het verdx-ag van Locarno bleef bestaan, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het geval met den dikken hertog begint Thijs thans wat duidelijker te worden. Die Claudius Kwadreef heeft zijn oom dus die dikte bezorgd. Dat huichelachtige kereltje heeft hij van het begin af al niet ver- tx-ouwd. Maar wat kan de man met zijn snoode daad voorhebben? Dan hoort Thijs Claudius Kwadreef nog zeggen: „De hertog is nu wel zoo dik, dat ons plan al geslaagd lijkt. Hij kan met geen mogelijkheid zijn schatkamer meer binnenkomen, zoodat hij morgen genood zaakt zal zijn mij de sleutels te geven om het geld voor de bedienden en soldaten te voorschijn te halen. Heb ik eenmaal die sleutels te pakken ,dan plunderen we de schatkist eenvoudig leeg." Zoo kreeg Thijs het heele misdadige complot te hooren! want ook Hitier heeft het uitdrukkelijk er kend. Maar nu loopt het gevaar. Duitschland acht het militair verdrag, dat Frankrijk met Sov jet Rusland wenscht te sluiten, ermee in strijd en heeft dit de Fransche regeering door zijn gezant ook doen mededeelen. Hoe zeer het ook gaat om levensbeschou wingen, leeren ons de parlementaire debat ten in Paxijs. De Fransche minister voor lucht vaart Déat, verklaarde, dat de Fransche Sov jet-Russische vriendschap niet alleen een onderpand is voor den Europeeschen vrede, maar ook voor den vooruitgang der volken op den weg naar een hoogere exi meer mensche- lijke civilisatie. Het ligt er aaxx, welken in vloed de vriendschap der Franschen op de Sovjets kan uitoefenen. Komt het verdrag tot stand, dan zal Duitsch land ongetwijfeld antwoorden met het „op zeggen" van het verdrag van Locarno, zich niet meer gebonden achten aan een verdrag, dat het door Frankrijk geschonden acht. Eexx zoo opgezegd verdrag „gesloten voor de eeuwigheid" is nu gevaarlijker voor wat het bedoelde te verzekeren dan heelemaal geen verdrag. H. L. De Duitsche Sportbond en het Joodsche vraagstuk. Vriendelijkheid uitsluitend voor zuivere Duitschers. De Joodsche perscommissie voor bijzondere berichtgeving schrijft: In „Der Dietwart", het officieele orgaan vaxi dexi Duitschen Rijksbond voor Lichaams- oefeningen, waarin alle Duitsche sportver- eenigingen thans zijn vereenigd, is het volgend stukje opgexiomen, dat zich in het bijzonder richt tegen de Belijdende Kerk. Het Joodsche vraagstuk, r- aldus „Der Dietwart" dat voor honderdduizenden van de beste Duitschex-s nooit een vraagstuk is geweest, is thans op ondubbelzinnige en duide lijke wijze geregeld. Aan dit feit valt niets meer te interpreteeren of te veranderen. Het doet daarom eenigszins eigenaardig aaxx, in- indien men in de „Deutsche Volkskirche" het volgende leest: „Landsbisschop Meiser, de stichter van het belijdende front, heeft aan zijn „Belijdende Chx-istenen" vijf geboden over het Joodsche vraagstuk gegeven, die zijn af gedrukt in het Luthersche zendingsjaarboek van dit jaar. Zij luiden: Als Christenen moe ten wij de Joden: 1. met vriendelijkheid groeten, 2. met zelfverloochening dragen, 3. door hoopvol geduld kracht geven, 4. met ware liefde verkwikken, 5. door aanhoudend gebed redden. Het- is overbodig aldus de Dietwart hieraan nog vele woorden toe te voegen; slechts één opmerking zij veroorloofd: al onze vriendelijkheid, onze zelfverloochening, geduld en liefde behoort uitsluitend aan ons volk, hieraan verandert ook de Belijdende Kerk niets". Het valt moeilijk, zich te herinneren, dat als eerste der fundamenteele principes in het Olympisch Statuut wordt genoemd dat de sportlieden van alle naties zich ter Olympiade zullen vereenigen „op voet van een zoo vol maakt mogelijke gelijkheid". Doch daarmede zullen vriendelijkheid, zelfverloochening en andere goede hoedanigheden wel niets te maken hebben DACID.. "SHE PROGRAMMA ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. Vara - uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Variatieconcert en voordracht. 12.00 Gram.pl. 1.151.45 Orgelspel. 2.00 Gram.pl. 2.30 Geheelonthouderscauserie. 2.45 Gram.pl. 3.10 Filmpraatje. 3.30 Rotterdamsch Philh. Or kest m.m.v. sopraan. 4.35 Lezing. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.Orgelspel 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Gram.pl. 7.15 Westfriesche uitzending. 7.57 Herh. S.O.S.-ber. 8.0012.00 Gevar. programma m.m.v. Vara- Orkest, R'damsch Philh. Orkest, mannenkoor „Apollo", solisten en dansorkest. (Om 11.00 Nieuwsberichten) HILVERSUM 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-Orkest 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.004.00 Kin deruur. 4,15 Gram.pl. 4.45 KRO-Melodisten en Gram.pl. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Be richten, 8.10 Reportage. 8.25 Gram.pl. 8.30 KRO-Orkest. 9.00 Berichten. 9.05 Gram.pl. 9.15 KRO-Orkest. 9.25 Uitwisselingsconcert Boeda pest—KRO. (Om 10.20 Berichten). 11.15—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 11.20 BBC-Northern-orkest m.m.v. viool solist. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 BBC-Schotsche orkest m. m. v. zangsolist 3.20 Orgelspel. 3.50 Trioconcert 4.20 Populair concert. 5.20 Gram.pl. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Weekend-pro gramma. 8.05 Militair concert m.m.v. zang solist. 8.50 Toespraak. 9.05 Welsch orkest m. m. v. solisten, koor en orkest. 9.50 Berichten 10.20 BBC-Theater-orkest in. m. v. sopraan 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 8.20 Gram.pl. 11.20 Ox-kestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.20 Cembalorecital. 9.05 Opera-uitzending. 11.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Populair concert. I.35. Gevar. concert. 3.20 Vroolijk programma. 5.20 Kwintetconcert. 6.20 Orgelspel. 7.30 Ver rassingsprogramma. 9.5011.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Zigeunermuziek. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Gram.pl. 3.20 Dansmuziek. 4.20 oratorium uitzending. 6.35 Gram.pl. 7.05 Kamermuziek 8.20 Opei-ette-uitzending. 10.30 Dansmuziek II.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Zigeunermuziek 2.20 Gram.pl. 2.50 Opera-uitzending. 4.20 Gram.pl. 5.35 Omroeporkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 Gram.pl. 11.2012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Operette-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Populair concert. 10.05 Weerbericht. 10.20 12.15 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6