Hd BeUmatiiksU Katoenjubileum. Het wetsontwerp tot verlaging der pensioenen. Het Provinciale Personeel. 53e Jaargang No. 16162 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 2 Maart 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. F EEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ÜITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur; ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADYERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -. Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 2 Maart. Het Nieuws uit Japan. De nieuwste berichten uit Japan geven aanleiding tot optimisme. Het wordt zeer versterkt door een rede van den Japanschen gezant te Washington, die evenals een der vermoorde admiralen Saito heet en zegt dat „de vrede in den Stillen Oceaan" door de gebeurtenissen te Tokio niet in gevaar zal worden gebracht. Nu is dat een verklaring van het genre, waartegenover wij in Europa sceptisch plegen te staan. Gezanten en staatslieden zijn, althans in hun redevoerin gen, gemeenlijk onberekenbare profeten. Maar van meer belang is dat Saito een scher pen aanval op de militairisten heeft gedaan. Zij vormen, zei hij, een bedreiging voor Ja pan, en als zij de macht in handen zouden krijgen zou dit een ramp voor Japan zijn, evenals dit het geval zou zijn in eenig ander land. Maar dat zal in Japan nimmer ge beuren, want daar is nog voldoende gezond verstand en patriotisme om aan een derge lijke sitautie het hoofd te kunnen bieden. Nu, dit is krachtig en wel erg openhar tige taal voor een diplomaat, speciaal voor een Japanner. Men mag wel aannemen dat de gezant op een zoo belangrijke post als Washington dergelijke dingen niet zegt zon der zijn instructies uit Tokio ontvangen te hebben, en men mag ook aannemen dat hij ze niet zeggen zou als hij in onzekerheid verkeerde. Want ais er dan een militairistisch bewind kwam zou het Zijne Excellentie Saito zonder twijfel op staanden voet ontslaan, en hem wellicht zelfs uitnoodigen meteen maar harakiri te plegen. Rondneuzend in gezaghebbende kringen te Tokio heeft Reuter den indruk gekregen dat de nieuwe minister-president dan ook geen generaal of admiraal In actieven dienst zal zijn, en evenmin een keizerlijke prins. De keizer schijnt zijn opperste macht te zullen doen gelden in een richting, die niet die der militairisten is. Gelukkig voor Japan, geluk kig voor de gansche wereld, want een con flict met Rusland zou de wereld in brand hebben kunnen zetten. Als merkwaardig novum Is plotseling de mededeeling gekomen dat de vorige minis ter-president, de gepensionneerde admiraal Okada, niet vermoord is. Dagen lang gaf Tokio hem officieel als vermoord op. Nu blijkt dat hij zich ergens in zijn eigen dooi de opstandelingen bezette paleis verstopt had en dat de militairisten bij vergissing zijn zwager, die hen tegemoet was getreden en die sprekend op hem leek, vermoord hadden. Dit doet nogal tragi-komisch aan. Het kan niet nalaten ons te herinneren aan onze Europeesche onbekwaamheid ln het onder scheiden van de gezichten van Japanners. Ze lijken veelal zoo op elkaar. De Japanners antwoorden daarop" dat wij dat voor hun idée ook doen, maar wij moeten nu toch wel gelooven dat we gelijk hebben. Als men in Japan een zoo bekend gezicht als dat van den minister-president niet van dat van zijn zwager die aan hem niet eens in den bloede verwant is kan onderschei den, en als dat zelfs niet de lieden kunnen, die hem zoo haten dat zij hem komen vermoor dennu, dan moeten de Japanners er zelf heel wat moeite hebben met het onderscheid in eikaars gezichten. Er wordt nu beweerd dat men in de keizer lijke omgeving wist dat minister-president admiraal Okada in zijn eigen kelder verstopt zat, en dat men daarom zoo voorzichtig tegen de opstandelingen optrad. Nu, het zal wel zoo wezen, al doet het Gele Gevaar in deze histo rie plotseling wel wat operette-achtig aan. De Japanners zullen het ons ten goede moeten houden als wij een beetje verrast zijn door de eigenaardige verhoudingen in hun weer macht. De vloot en het leger schijnen het, zacht gezegd, niet geheel met elkaar eens te zijn, en het leger is blijkbaar ook geen onver brekelijke eenheid, anders zou het den generaal-inspecteur van de militaire oplei ding, Watanabe, niet mee vermoord hebben. Of leek die misschien weer buitengewoon veel op den een of anderen admiraal? De gezant te Washington heeft een waar woord gesproken toen hij zei dat een uit oefening van de macht door de militairisten een ramp voor ieder land zou zijn. Onder militairisme wordt natuurlijk verstaan het soort militairen, dat zijn land beheerschen wil door geweld-maatregelen: dat macht boven recht stelt. Deze groep heeft zich in Japan van de macht willen meester maken en is daarin nu blijkbaar gefaald. Gelukkig. Een generaal of admiraal (als zoodanig) is iets anders als een staatsman Van den laatste wordt niet alleen een in zicht in historische ontwikkeling en een kennis van staatsrecht en begrip van staat kunde vereischt, die de generaal of admiraal mist zulke dingen waaien den mensch niet &an maar bovendien moet de moderne (Dit voorjaar zal het honderd jaar geleden zijn dat de Twentsche katoennijverheid iverd gesticht.) Vóór honderd jaar klonk in ons land Een nieuw geluid in nieuwe lente. Toen kwam de industrie tot stand Van de katoentextiel in Twente. De spoelen snorden in 't getouw, Om 't eerste Twentsch katoen te weven, Dat grooten roem verwerven zou En heel een streek haar bloei zou geven. Er werd met kracht en moed gewerkt, De wereld leerde Twente eeren, Dat, door elk nieuw succes gesterkt, Van goed tot beter ging presteeren. Nu staat het voor zijn jubilé, Een eeuw is sinds 'i begin verloopen. En Twente zit er leelijk mee, Hoe zijn katoentjes te verkoopen. Zoo menig weefgetouw staat stop, Waar een fabriek 't bedrijf moest staken, 't Product brengt niet genoeg meer op, Om het met kans op winst te maken. Zoo ziet men in een zwaren tijd Terug op deze honderd jaren, Die eerder ook niet zonder strijd, Maar dan met schooner uitzicht waren. Er wacht geen opgetogen feest Van bloei in een welvarend heden, Men denkt aan bloei, die is geweest In een nog zeer recent verleden. Toch bleef er veel: de energie, Wat niet meer is, kan weder komen, In honderd jaar heeft d' industrie Reeds eerder ouden roem hernomen. Het houdt den strijd manmoedig vol, En ik hoop het nog te beleven, Dat het den ganschen wereldbol Vanouds van (Twentsch) katoen zal geven. P. GASUS. EEN GEZELLIG INTERIEUR WENSCHT U? Gebruókt KROON BEHANGSELS ALLÉÉN GR. HOUTSTRAAT 179. TEL. 14269 (Adv. Ingez. Med.) staatsman recht boven macht stellen en de belangen van zijn gansche volk dienen. Met de belangen van zijn volk is een oorlog onder alle omstandigheden in flagranten strijd. Oorlog zie Kellogg Pact, mede door Neder land. geratificeerd. is misdaad. Het streven ernaar, waarvan de militairis ten in Japan beschuldigd worden, is dus aan sporing tot het plegen van misdaad. Het kan zelfs, zooals in Japan gebleken is, bij het ver moorden van menschen die de staatsfinan ciën \an den totalen ondergang willen red den, meer dan dat worden. De leider der opstandelingen heeft zich in middels van kant gemaakt. De rest is opge sloten, en de officieren zijn alvast gedegra deerd. Zou tenslotte misschien deze wilde episode voor Japan een heilzame waarschu wing zijn en een inkeer beteekenen? Het is te hopen. R. P. Jaarfeest Haarl. Zeilvereeniging. Als inleiding tot het komende zomerseizoen en tegelijk als slot van den wintertijd gaf de H.Z.V. haar jaarlijkschen feestavond aan leden, donateurs en genoodigden. Na een hartelijk welkom door den voorzitter werd door eigen leden opgevoerd het blijspel in drie bedrijven: „Baron von Haberniks. De opvoering, die geleid werd door den heer B. Loman, had vele goede kwaliteiten. Hij en zijn medespelers (-speelsters!) hebben uit dit stuk gehaald wat er uit te halen was. Vooral de vlotte vertolking was oorzaak, dat de grap pige en verwarde situaties goed over het voet licht kwamen. Het langdurig applaus, dat volgde toen de ontknooping plaats had, en de speelsters in de bloemen gezet werden, was zeker ten volle verdiend. Het tweede deel, „een dansje", liep natuur lijk ook goed van stapel. The musical lunatics begeleidden heel goed onder leiding van den heer J. van Bommel. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM BIJ DE POST. De heer Jac. Petersen, adjunct-commies bij den P. T. T.-dienst, werkzaam aan het post kantoor in de Tempeliersstraat, heeft gisteren zijn zilveren ambtejubileum gevierd. In het P. T. T.-lokaal aan de Leidschevaart is de heer Petersen gistermorgen gehuldigd in zijn kwaliteit van voorzitter van Haarlem's Postaal Mannenkoor. Namens de leden van dit koor werd den jubilaris een fraaie klok aangeboden. Bij deze huldiging was ook tegen woordig de eere-voorzitter van het Postaal Mannenkoor. Des middags hield de heer Peter sen een drukbezochte receptie. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor, de heer J. H. T. Pfaff, heeft met den referendaris, den heer A. Kuiler, den jubilaris namens de ad ministratie gelukgewenscht. De heer Petersen heeft vele bloemstukken ontvangen, o.a. van de directie en van de afdeeling Haarlem van den Centralen Bond van P. T. T.-ambtenaren. Ook hedenmorgen werd de jubilaris ten postkantore gehuldigd. Het personeel van het bijkantoor in de Tem peliersstraat, waar de jubilaris werkzaam is, schonk hem een leeslamp. De beteekenis daarvan voor Haarlem en omgeving. Zou vermindering van het tekort op het Haarlemsche pensioenfonds brengen. Uit de memorie van toelichting op het wets ontwerp tot verlaging van de pensioenen van overheidspersoneel blijkt thans welke plan nen de regeering heeft. Elders in dit nummer geven wij daarover nadere bijzonderheden. Naar wij vernemen heeft de regeering al vorens haar standpunt definitief te bepalen, het rapport der commissie-Palm, zooals te doen gebruikelijk is, aan de commissie voor georganiseerd overleg toegezonden. Dit rap port maakt thans nog het onderwerp van be sprekingen uit in deze commissie en het trek ken van conclusies ten aanzien van het re- geeringsstandpunt moet dus als voorbarig worden aangemerkt. Van officieele zijde wordt er op gewezen dat de in het rapport genoemde klassen vrijwel overkomen met de voor de spoorwegpensioenen getroffen maatregelen, zoodat de gegevens, welke de Tel. heeft gepu bliceerd. wel ongeveer juist zullen zijn. Het ligt, volgens De Telegraaf, in de bedoe ling de maximumverlaging van 10 "/o toe te passen op de pensioenen der na 1 Januari 1923 ontslagen ambtenaren en met vrij stelling der pensioenen der in 1920 ontslagen ambtenaren de verlaging der pensioenen van de in 1921 en 1922 ontslagen ambtenaren op een verminderd percentage te stellen (respectievelijk 2 en 6»/o). De 10 pet. verlaging is in de regeling aan gehouden tot 1 Januari 1934. Op genoemden datum ging de 10 pet. salarisverlaging voor het rijk in, terwijl ook vele andere publiek- recthelijke lichamen in 1934 een blijvende, den pensioengrondslag aantastende, salarisveria- laging invoerden. De na dien datum verleen de pensioenen zijn dus voor een deel op dit verlaagde salaris gebaseerd. Voor de pen sioenen na 1934 toegekend wordt dan ook een bijzondere regeling voorgesteld, waarbij reke ning gehouden wordt met de verlaagde pen sioengrondslagen. Ook voor de militaire pensioenen is nog een afzonderlijke regeling ontworpen. Als deze wet wordt aangenomen zal die na tuurlijk ook voor Haarlem en omgeving van veel beteekenis zijn. Wij hebben getracht een raming te maken van het totaalbedrag dat in Haarlem a&n pensioen wordt uitbetaald. Het gewezen personeel der gemeente Haarlem ont vangt thans ruim f 300.000 aan pensioen Daaronder zijn niet begrepen de pensioenen van onderwijzers en leeraren. Daarbij komen dan bovendien nog alle gepensionneerde rijks ambtenaren, oud-militairen en het gepension neerde personeel der provincie Noord Hol land. Onze deskundige zegsman kwam dan ook voor Haarlem tot een raming van ongeveer een millioen gulden aan pensioenen. Als aange nomen wordt (ook dat is natuurlijk slechte een raming) dat de gemiddelde korting onge veer 7fz pet. zal bedragen, beteekent dit voor het te Haarlem wonende gepensionneerde per soneel een verminderde ontvangst van f75.000 pr jaar. Berekenen wij ook de omstreken daar bij. dit is het voor onze omgeving zeker een daling van inkomsten van meer dan f 100.000. Vooral ook voor gemeenten als Heemstede en Bloemendaal, die bij voorkeur immers worden gekozen als woonplaats door gepen- sionneerden, is het aanhangige wetsontwerp van groote beteekenis. Want verminderde in komsten van de inwoners vinden natuurlijk ook weer hun terugslag in de kohieren en dus in de belastingopbrengst. Daartegenover staat dat door aanneming van het wetsontwerp de gemeentefinanciën ook gunstig beïnvloed zullen worden. Voor Haarlem kunnen wij daarover reeds nu belangrijke bijzonderheden mededeelen. De pensioenlasten der gemeente Haarlem worden buiten de gewone gemeentefinanciën gehouden. Het gemeentelijk pensioenfonds heeft een eigen administratie. Aan het Haar lemsche gemeentepersoneel, dat nu ruim 300.000 aan pensioenen ontvangst dat ten laste van het gemeentelijk pensioenfonds komt, zal als het wetsontwerp althans wordt aangenomen zooals het is ingediend ruim 20.000 per jaar minder worden uitge keerd. Daardoor zouden de lasten waarvoor het Haarlemsche pensioenfonds zit, dus be langrijk afnemen. Het wetenschappelijk tekort op ons pen sioenfonds werd op 1 Januari 1934 gesteld op j 3.926.366 77. Aanvankelijk was het voorne men van B. en W. om per jaar 198.00O uit de gewone middelen der gemeente in het pen sioenfonds te storten om dit tekort weg te werken. Later hebben B. en W. voor die stor tingen evenwel een andere schaal ontworpen, waardoor de crisisjaren verlicht zouden wor den. Voor 1936 is de storting dan ook op 87.000 vastgesteld. De raad is daarmede ac- coord gegaan. Als de korting op de pensioenen van kracht is zal er ongetwijfeld een nieuwe raming van het wetenschappelijke tekort worden gemaakt. Het is thans niet te zeggen hoe die nieuwe schatting zal uitvallen. Temeer omdat or nog andere factoren bijkomen. Het tekort van het fonds wordt allereerst ongunstig beïnvloed door de vervroegde pensionneering van ge meentepersoneel van 60 jaar en ouder. Hoe veel die lasten zullen zijn kan nog niet gezegd worden want door het college van B. en W. is nog geen beslissing genomen over de afvloeiing van de 60-jarigen. Daartegenover staat, dat het tekort van het pensioenfonds (behalve door de hierboven- bedoelde korting op de pensioenen) ook gun stig beïnvloed wordt door de sinds 1934 inge voerde verlaging van de salarissen en loonen. (Vermoed wordt dat die gunstige invloed van grooter beteekenis zal zijn dan de ongunstige invloed), In elk geval is wel zeker, dat als de korting op de pensioenen van kracht wordt, het tekort van het pensioenfonds vrij belang rijk zal dalen. Daardoor zal de gemeente ver moedelijk een verlaagde schaal kunnen vast stellen voor de storting van bijdragen voor dit fonds. Al wordt dus de financieele rekening van 't gemeentelijk pensioenfonds buiten de gewone begrooting der gemeente gehouden, blijkt uit deze omstandigheid toch, dat de gewone ge meentefinanciën fdoor de storting van het tekort in het fonds) wel betrokken zijn bij het nu aanhangige wetsontwerp tot verlaging der pensioenen. Op den invloed dezer verlaging op de ver minderde belastingontvangsten wezen wij hierboven reeds. Ged. Staten van Noord-Holland hebben nog geen beslissing genomen op de Haarlem sche begrooting voor 1936. Daardoor is nog niet bekend of dit college accoord gaat met de door den raad aangenomen verlaging van de storting voor het tekort van het pensioen fonds. Prins Saionji te Tokio aan gekomen. Benoeming van een premier over een paar dagen te verwachten. (Zie ook pag. 4). TOKIO. 2 Maart (Reuter). Prins Saionji is te Tokio aangekomen en heeft zich on middellijk naar het paleis begeven, waar de geheime raad en de leden van het kabinet reeds bijeen waren. Zooals de gewoonte is zal Saionji den mi nister-president benoemen, doch in verband met den ingewikkelden toestand kan deze benoeming pas over eenige dagen worden verwacht. Het standpunt van het leger is volgens de Japansche bladen, dat de jongste gebeurte nissen een gevolg waren van het verkeerde in het sociale stelsel en de politieke corrupties, die reeds van jaren dateeren. De minister-president moet een sterke man zijn in staat om aan de huidige crisis het hoofd te bieden. De marinepartij verklaart, dat het kabinet moet zijn samengesteld uit personen, die in staat zijn een politiek te volgen gebaseerd op solide grondslagen en die voldoende kennis hebben van de kwestie betreffende de nationale verdediging. Officier der keizerlijke garde pleegt zelfmoord. TOKIO. 2 Maart (Reuter)„Om het voor beeld te geven" aan de opstandige officieren, die militaire reglementen hebben over treden heeft een 31-jarige luitenant van de keizerlijke garde, Kenkisji Aosjima ge naamd. zich volgens den ..eervollen ritus" van het leven beroofd, door zich den buik open te snijden. Zijn vrouw Kimoko, 23 jaar oud. sneed zich na hem den keel af. Beiden waren gekleed in het gewaad, waarin op plechtige wijze harakiri wordt gepleegd. Okada ontsnapte in een lijkkist SJANGHAI. 2 Maart f Reuter). De „North China Daily News" verhaalt de dramatische omstandigheden van de redding van Okada: Terwijl kolonel Matsoei een zwager van Oka da. ziende dat de aanvallers hem voor den admiraal hielden, zich in diens plaats liet. dooden. verborg de door zijn dienaren ge waarschuwde Okada zich in een metalen kof fer, Vervolgens liet hij de familie waarschu- ken. die gekomen was of het stoffelijk over schot van den vermoorde weg te halen. Met behulp van eenige bedienden nam Okada daarop plaats in de lijkkist van groote afme tingen. waarin het lijk van zijn zwager reeds was gelegd, om op deze wijze buiten zijn paleis te worden gebracht dat door de muiters bezet werd gehouden. ZWEEDSCHF. RIJKSDAG TEGEN RATIFICATIE VAN DE CONVENTIE INZAKE DE 40 UREN -WERKWEEK De twee Kamers van den Zweedschen Rijks dag hebben zich overeenkomstig het advies van de betrokken parlementaire commissie uitgesproken tegen aanvaarding van het ïe- geeringsvoorstel tot ratificatie van de con ventie inzake de werkweek van 40 uur. Het besluit werd door de Eerste Kamer genomen met 58 tegen 44 stemmen en door de Tweede Kamer met 78 tegen 69 stemmen. Dit besluit zal geen invloed hebben op de positie der regeering. (Reuter). DE NACHTEGAAL WEER VERTROKKEN. AMSTERDAM. 2 Maart (A.N.P.) Naar wij hedenmorgen van de K. L. M. vernamen, is het uitgaande Indië-vliegtuig Nachtegaal, dat, zooals gemeld, Zaterdag bij een lan ding op het viegveld Ciampino te Rome in dei modder is weggezakt, hedenmorgen te 6.20 vandaar vertrokken. I Het woord is aan.... Emerson De eenige wijze om een vriend te hebben is, er een te zijn. Verlaging der salarissen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben thans voldaan aan de uitnoodiging van de Kroon om de salarissen en loonen van het provinciaal personeel te herzien overeen komstig het voorstel dat de Prov. Staten eenigen tijd geleden verworpen hebben. Er is door Ged. Staten bepaald, dat amb tenaren wier bezoldiging. vergeleken met de bezoldiging, inclusief de garantietoela- gen, welke zij op 28 Februari 1935 genoten met meer dan 5 ten honderd daalt, geduren de ten hoogste drie jaren na de inwerking treding van dit besluit eene tijdelijke toelage zullen ontvangen, welke zal bedragen: Van 1 Maart 1936 tot en met 28 Februari 1937 75 pet. van bedoeld meerdere, van 1 Maart 1937 tot en met 28 Februari 1938 50 pet. van bedoeld meerdere, en van 1 Maart 1938 tot en met 28 Februari 1939 25 pet. van bedoeld meerdere. De nieuwe salarisregc'" zal in werking treden op 1 Maart 19:" -lve voor een groep ambtenaren, wit plaats in de als bijlage E aan het soldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1934 gehechte lijst gerangschikt is in de vierde klasse, ten aanzien van wie dit besluit op 1 September 1936 in werking treedt. De oorlog in Oost-Afrika. Ras Kassa beslissend geslagen? Aan het Noordelijk front in Abessy- nië is een slag geleverd, waarbij 't le ger van Ras Kassa beslissend schijnt te zijn geslagen. Groote hoeveelheden wapens en munitie vielen den Italia nen in handen. Voor bijzonderheden zie men pag. 4. Radiodistributie Haarlem. Vier stations en zonder storing, Bovendien een vijfde lijn, Welke niemand hier kan missen, Die een Haarlemmer wil zijn. (Adv. Ingez. Med.) KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN Het Bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier stelt voor. met ingang van 1 Januari 1936 te benoemen tot ambtenaresse in tijdelijken dienst mej. M. J. M. van der Veen te Bloemendaal. AAN HET NOORDELIJKE FRONT IN ABES- SYNIë BEHAALDEN DF. ITALIANEN EEN GROOTE OVERWINNING: DE TROEPEN VAN RAS KASSA SCHIJNEN BESLIS SEND GESLAGEN TE ZIJN. pag. 4 Het einde van den militairen opstand in Japan. pag. 4 Koning Edward heeft gisteren een radiotoe spraak tot zijn volk gehouden. pag. 4 Waterstaat zegt de vervulling van verschil lende wenschcn toe. pag. 3 In het vervolg zal voor ijzelgevaar worden ge waarschuwd. pag. 3 Ged. Staten van Noord-Holland hebben vol daan aan den wensch der regeering tot ver laging van salarissen en loonen van het provinciaal personeel. pag 1 De gevolgen van een algemeene pensioen verlaging voor Haarlem. pag. 1 Het zilveren feest van R. C. H. pag. 8 Het zilveren jubileum van den Kennemer Turnkring. pag. 9 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Het nieuws uit Japan. pag. 1 Jlir. J. N. van der Does: Brieven van de Ne- derlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. pag. 4 Von onzen Londensclien correspondent: Het atoom gespleten. pag. 3 Tamalone: Ais de kraaien komen slapen. pag. 3 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 13 K. de Jong over het Fcestconcert van „Har monie Crescendo". pag. 13 J. B. Schuil over Lachen is troef. pag 13 Criticus over: Mijn .kijk op een veteranen- wedstrijd. pag. 6 Schaakrubriek. pag. 10 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge-. nomen op pag. 11.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1