UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG DIOPHA Vorstendiner te Cannes. V K TT BS <3 - 6 üt-A'-S 5 T 1936- H rA A E E E SI'S DS'GBEïB 9 Besprekingen tusschen den Japanschen gezant te Moskou en Litwinof. Het doel was Rusland gerust te stellen ten aanzien van de jongste gebeurtenissen te Tokio. Herstel van den normalen toestand aan de Mandsjoerijsch-Mon- goolsche grens ter sprake. Rusland De Japansche gezant bij Litwinof. Het Telegraaf-Agenischap der Sovjet Unie deelt mede, dat de Japansche ambassadeur te Moskou. Ohta, een bezoek heeft gebracht aan den Volkscommissaris van Buitenland- sche Zaken der Sovjet Unie, Litwinof, tegen over wien hij in opdracht zijner regeering heeft verklaard, dat de laatste gebeurtenis sen te Tokio slechts betrekking hebben Japansche binnenlandsche aangelegenheden Zij zullen op geen enkele wijze van invloed zijn op de buitenlandsche politiek der Ja pansche regeering en in het bijzonder niet oP de betrekkingen met de Sovjet Unie. De ambassadeur verklaarde verder, dat de Japansche regeering bij voortduring streeft naar een consolidatie der betrekkingen met de Sovjet Unie en een spoedige oplossing wenscht in vriendschappelijken geest van alle geschilkwesties. Vooral hecht Japan waarde aan het sluiten van een nieuwe visscherij-overeenkomst in de plaats van de dit jaar expireerende verdra gen. De Volkscommissaris der Sovjet Unie, Litwinof, gaf uitdrukking aan zijn voldoening over de verklaring van Ohta en verzekerde, dat de Sovjet Unie er naar streeft zoo mogelijke betrekkingen met Japan tot stand te brengen. Hij gaf voorts uitdrukking aan de bereidheid der Sovjet Regeering de onder- ha nüelingen voort te zetten over het Vis scherij-verdrag en andere hangende kwesties. Volgens TASS heeft Litwinof er hierbij op gewezen, dat het naar zijn meening voor een succesrijk beloop der onderhandelingien van buitengewoon belang zou zijn, indien de ord? langs de Sovjet-RussischeMandsjoerijsche grens en de MandsjoerijschMongoolsche grens spoedig zou zijn hersteld. Daartoe zouden moeten bijdragen de tus schen Japan en de Sovjet Unie genomen be sluiten in zake de instelling van een gemeng de commissie van onderzoek naar de botsin gen aan de Sovjet-Russisch—Mandsjoerijsche grens, zoomede de tusschen Mandsjoekwo en de Mongoolsche Volksrepubliek hangende on derhandelingen aangaande de instelling van een soortgelijke commissie. DuitscMaed. Belangrijke rede van Hitier over de buitenlandsche politiek aangekondigd. De Duitsche Rijkskanselier, Adolf Hitler, heeft naar de correspondent van de Tel. me dedeelt tegen Vrijdag 13 Maart a.s. den Rijks dag te Berlijn bijeengeroepen. Hij zal een re- geeringsverklaring afleggen over de buiten landsche politiek. Naar verluidt zal Hitier alle vragen van buitenlandsch- politieken aard beantwoorden die in verband met ae politieke gebeurtenissen en de geheele politieke ontwikkeling van den laatsten tijd zijn gerezen. In het bijzonder zal hij mededeelen, welke houding Duitschland zal aannemen na de ra tificatie van het Fransch-Sovjet Russische pact waartoe inmiddels zooals men te Ber lijn verwacht door den Franschen Senaat zal zijn besloten. Tegelijkertijd zou Hitier be kend maken, welke conclusies Duitschland daaruit zal trekken ten aanzien van het Lo- carno-Pact. Er moet tevens rekening mede worden gehouden, dat de Führer bovendien een principieele verklaring zal afleggen over Duitschlands houding ten opzichte van een eventueele verscherping der sanctiesn tegen Italië. In politieke kringen verwacht men, dat Hitler's redevoering een einde zal maken aan de onzekerheid, welke in de wereld heerscht over de politiek welke Duitschland in den naasten tijd in verband met de groote politie ke problemen zal voeren. Men is er van overtuigd, dat het de belangrijkste regeeringsverklaring zal zijn, welke Hitler na het aanvaarden van de macht heeft gehouden. Amerika. Roosevelt stelt zich candidaat voor het presidentschap. Uit New York, 5 Maart: President Roosevelt heeft medegedeeld, dat hij zich opnieuw can didaat zal laten stellen voor het president schap der Vereenigde Staten. Roosevelt zal een democratisch partijpro gram verdedigen. (A. N. P.) Zwitserland. Maatregelen tegen nationaal- socialistische activiteit. Het hoofd der politie van -het kanton Ziirich heeft medegedeeld, welke maatrege len tegen de Duitsche nationaal-socialisti- sche organisaties worden genomen, overeen komstig het desbetreffende besluit van den Federalen Raad, meldt Havas. De genomen maatregelen zijn gericht te gen den leider van c}en propagandadienst in Zürich en zijn vrouw, die de nationaal-socia- listische vrouwenbeweging leidt, den leider van de Duitsche studenten in Zwitserland en diens medewerker, alsmede den arrondisse mentsleider in Zwitserland. Allen zullen hun werkzaamheden moeten staken; zij krijgen tot het einde van deze maand tijd hun bu- reelen te sluiten. Is dat niet geschied, dan zullen andere maatregelen worden genomen. Verder mogen Duitsche studenten niet in Zwitserland vertoeven als zij niet beloven zich te onthouden van elke politieke actie. Openbare demonstraties van Duitsche na- tionaal-socialistische sportbonden zijn in Zwitserland verboden. De politie van Zürich heeft een omvangrijk dossier opgesteld van de activiteit van alle buitenlandsche organisaties en dit aan de regeering gezonden. Het bombardement op de Britsche ambulance. Pijnlijke indruk te Londen. Italië niet op de hoogte van de verplaatsing der ambulance? Proefvlucht van de L Z 129 ten einde. Tocht goed geslaagd. Uit Friedrichshafen, 5 Maart. Om 16 uur 40 is hedenmiddag de LZ 129 geland na een proeftocht van bijna acht uur, die geheel ge slaagd is. (A.N.P.) LONDEN, 5 Maart. In Engelsche be richten uit Dessie wordt bevestigd, dat de Britsche ambulance te Kworam, waarvan de standplaats eenigen tijd geleden aan de Ita lianen was medegedeeld, door een Ita- liaansch vliegtuig van geringe hoogte is ge bombardeerd. Zeven gewonden zouden gedood, en drie tenten, waaronder de operatie tent, geheel of ten deele vernield zijn. Bovendien zijn door het bombar dement verscheidene vrachtauto's alsmede een gedeelte van de uitrus ting der ambulance, beschadigd of onbruikbaar gemaakt. Uit Abessynië is door de verantwoordelijke instanties een rapport aan de Britsche re geering toegezonden. Het personeel van de ambulance bestaat uit een Londensch chirurg en 4 andere dok toren, 4 officieren van gezondheid, 6 Brit sche onderofficieren en 40 geschoolde in- heemsche helpers. Voorts waren 20 Askari's aan de ambulance toegevoegd. De mededeeling inzake de standplaats van de ambulance was op 18 Februari gedaan in een onderhoud van den :3ritschen ambassa deur te Rome, Sir Eric Drummond, met Mus solini. Nader wordt uit Londen gemeld: Het bericht van het bombardement, der Britsche ambulance in Abessynië heeft te Londen een des te pijnlijker indruk gewekt, daar Sir Eric Drummond naar aanleiding van een soortgelijke gebeurtenis het verzoek heeft gekregen de regeering te Rome geregeld op de hoogte te houden van de verplaatsingen der Britsche ambulance in Abessynië, ten einde elk misverstand te vermijden. Eden heeft eveneens de aandacht van den Italiaan- schen ambassadeur te Londen, Grandi, ge vestigd op de noodzakelijkheid een herhaling van dergelijke gebeurtenissen te voorkomen. Er is alle reden aan te nemen, dat het ka binet te Londen tegenover Rome uiting zal geven aan zijn gevoelens omtrent deze nieuwe schending van de conventie van Genève, doch alvorens een besluit te nemen zal de regeering wachten tot zij van de officieele vertegen woordigers in Abessinië een rapport heeft ontvangen omtrent de omstandigheden, waaronder het gebeurde zich heeft afgespeeld hetgeen nog niet het geval is. Indien, zooals in de eerste berichten in de bladen werd ezegd. zich Engelsche onderdanen onder de lachtoffers bevinden, zou het gebeurde een ernstiger karakter krijgen dan de vooraf gaande incidenten, doch tot nu toe is de dood van drie inboorlingen uit Kenya nog in geen enkel telegram bevestigd. Het Italiaansche vliegtuig beschoten? Uit Rome 5 Maart: 'Zekere buitenlandsche persagentschappen, aldus het Italiaansche agentschap Stefani, hebben berichten gepu bliceerd, volgens welke Italiaansche vliegtui gen kortelings een Roode Kruis-ambulance te Kiworam hebben gebombardeerd.De Italiaan- :che regeering heeft inlichtingen vei~zocht aan het opperbevel in Oost-Afrika en Maar schalk Bad-oglio preciseert, dat een Ita- liaansch vliegtuig in de onmiddellijke nabij heid van een Abessynisch kampement ten zuiden van Kworam een auto-colonne in be weging heeft gezien, bestaande uit een der tigtal wagens, die bezig waren kleine kisten te lossen, benevens een groote convooi, even eens geladen met kleine kisten, die in het midden het Roode Kruis-teeken droegen. Het toestel daalde om beter den aa*d van het convooi te kunnen waarnemen, maar werd daarop wederom doelpunt van geweerscho ten. die de fuselage troffen. De vlieger bombardeerde daarop het con vooi, waaruit een zwarte rook opsteeg, een klaarblijkelijk teeken, dat het hier munitie depóts betrof. Donderdagmorgen heeft de Britsche ambas sadeur aan het ministerie van buitenlandsche zaken een nota doen toekomen, gedateerd op Maart., waarin de Italiaansche regeering er van in kennis wordt gesteld, dat een deta chement van het Britsche Roode Kruis zich verplaatst heeft van Dessie naar Kworam en waarin verzocht wordt het opperbevel in Oost Afrika hiervan op de hoogte te brengen. Wanneer nu het kampement, dat op 4 Maart ten zuiden van Kworam gebombardeerd is, de Britsche Roode Kruis ambulance is, is het duidelijk, dat Italië niet op de hoogte kon zijn van de verplaatsing dezer ambulance van Dessie naar Kiworam, aangezien de En gelsche ambassadeur de Italiaansche regee ring daarvan eerst vandaag in kennis heeft jesteld. Trouwens ook van juridisch stand punt is het bombardement gerechtvaardigd, daar het Italiaansche vliegtuig voorwerp is geweest van daden van vijandschap, die vol gens artikel zeven van de conventie van Ge nève het verlies van het recht op onaan tastbaarheid met zich medebrengen. Het oordeel te Addis Abeba Officieel wordt uit Addis Abeba medege deeld, dat de Italiaansche vliegtuigen de laatste dagen herhaaldelijk boven, de Brit sche ambulance te Kworam vlogen, zonder bommen te werpen en men veronderstelde derhalve, dat de Italiaansche vliegers op de hoogte waren met de vestiging van de Brit sche ambulance aldaar. Verder wordt vernomen, dat de tweede Britsche ambulance, onder leiding van dr. Kelly op weg is naar Gallabat aan de grens van Soedan in Gondar ten noorden van het Tsanameer HET KLEINTJE IN DE WIEG zal t-ot een sterk, gezond kind opgroeien, als moeder gedurende "den tijd dat ze het voedt, Diopha gebruikt. (Nederl. Fabrikaat.) EEN BRON VAN KRACHT EN GEZONOHEfO (Adv. Ingez. Med.) De Negus antwoordt Genève. Bereid tot onderhandelingen binnen het Volkenbondskader. De Keizer heeft naar het A.N.P. uit Addis Abeba meldt op het voorstel van de commis sie van dertien het volgende antwoord ge geven: „Wij hebben kennis genomen van het tele gram, dat gij uit naam van de commissie van dertien aan mijn ministerie van buiten landsche zaken hebt gezonden. Alle Volken bondsleden weten, dat wij alles, wat mogelijk was. reeds voor het uitbreken van den oor log hebben gedaan om door een rechtvaar dige houding in overeenstemming met den geest van den Volkenbond den vrede te be waren. Met schending van zijn internatio nale verplichtingen en ondanks de tot dus verre genomen maatregelen zet Italië zijn aanval voort. „Wij gaan accoord met het aanknoopen van onderhandelingen met eerbiediging van de bepalingen van het Volkenbondshandvest en nemen er kennis van, dat de voorstellen door de commissie van dertien gedaan zijn en dat de onderhandelingen in den geest en binnen het kader van den Volkenbond zullen plaats hebben. „Ons uitvoerige antwoord zult u ontvan gen door busschenkomst van onzen verte genwoordiger in Parijs. Haile Selassi". De kroonprins opper bevelhebber? Het agentschap Stefani verneemt uit Des sie, dat de Abessynische kroonprins, begeleid door 10.000 man troepen aldaar is aangeko men in het hoofdkwartier, teneinde het op perbevel op zich te nemen Debra Markos gebom bardeerd. UitDebra Markos, 100 K.M. bezuiden 't Tsana meer en 150 KM. van Addis Abeba deelt Ha vas mede, dat Italiaansche vliegtuigen de omringende plaatsen bombardeerden. Drie Britsche vrouwen, de dames Smith, Starling en Cable, die te Debra Markos wonen, heb ben naar Addis Abeba getelegrafeerd met het verzoek hen af te halen. Onmiddellijk is opdracht gegeven, dat een vliegtuig naar Debra Markos vertrekt om hen te halen. TOCH NOG EEN RECORD VAN LUITENANT ROSE. Ofschoon de Engelsche luitenant Rose tijd verloren heeft, doordat hij door het slechte zicht naar Salisbury in Rhodesia heeft moe ten terugkeeren, heeft hij toch nog kans ge zien 'n nieuw record te vestigen op zijn vlucht terug van Kaapstad naar" Engeland. Donder dagmorgen vroeg is hij naar Kisamoe in Kenya gevlogen en spoedig daarop weer ver trokken naar den Soedan. ENGELSCHE PRIX DE ROME-WINNAARS NIET NAAR ROME. Het secretariaat van de Britsche vereeni- ging voor architectuur heeft naar Reuter verneemt officieel bericht gekregen, dat de leerling-architecten, die den Prix de Rome hebben gekregen, op 1 October a.s. niet naai de Italiaansche hoofdstad mogen vertrek ken, tenzij de politieke toestand verbeterd is. VOOR EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Het bestuur van de Nederlandsche Bewe ging voor Eenheid door Democratie verzoekt ons mede te deelen, dat deze organisatie los staat van elke politieke groepeering en dat de sprekers op haar laatste demonstratie te Amsterdam als particulieren en niet namens hun organisaties hebben gesproken. Blanc et noir" troef op het banket van prinses Nicolas van Griekenland. Niettegenstaande de miezerige regen staan de menschen op het plein voor het Casino met uitgerekte halzen te kijken naar de hooge gasten voor het diner van de prinses van Griekenland. En ze hebben gelijk, want al is men hier in Cannes op het gebied van avondtoiletten wel iets gewend, een pracht zooals op dit feest ten toon wordt gespreid, ziet men nu nog maar zelden. Bontcapes, lang en kort, strak om de heupen sluitend of in soepele plooien vallend, blijken zeer en vogue te zijn en vooral het smeuige herme lijn en combinaties van tien, twaalf, soms zelfs meer zilvervossen, ziet men veel, Binnen, in de hall van het Casino, begint het al levendig te worden, van beide kan ten komen de bezoekers binnen, door de hal van het Casino en door het enti-ée van de Ambassadeurs. De grooteeetzaal ligt nog verlaten te wachten, slechts een klein groep je gasten heeft daar de gastvrouw begroet, het zijn de Koning en Koningin van Dene marken en Prins Knud met Prinses Caroline Mathilde. Bij de vestiaire is het druk, de liften schie ten op en neer, beladen met hun kostbare lasten aan bont, velvet en brocaat. Tusschen de menigte staat een lange heer geduldig te wachten op zijn beurt; een enkele blik is voldoende wie zou zich vergissen in het markante gezicht van den Koning van Zweden. Lachend staat hij te praten met een paar heeren, geeft zijn jas af, zegt par don tegen een dame, die even terug moet wijken om plaats voor hem te maken en gaat dan links en rechts handen geven, alsof het een der eenvoudigste gasten was, die net is binnen gekomen. Dan gaat ook hij de gastvrouw begroeten en het gezelschap voor de Koninklijke tafel schijnt compleet te zijn. want langzaam wandelen ze naar de groote feestelijk gedekte tafel, die vlak te genover de muziek en het tooneel Is opge richt. Nu verspreiden zich ook de wachtende da mes en heeren uit de hal in de eetzaal en het is een zeldzaam schouwspel als langza merhand alle tafels bezet worden met da mes en heeren in groot avondtoilet. Juweelen schitteren, diadeems flonkeren, parelen glanzen vele rijen dik om de zeer gedecol leteerde halzen en als kleuren ziet men bijna Uitsluitend zwart en wit. De dames hebben hun costuums gekozen naar het devies van den avond blanc et noir. Een eenvoudig thema voor een avondtoilet, maar wat een rijke afwisseling bleek hierop mogelijk! Een zwart toilet, volmaakt van coupe, werd bijzonder door een enkele enorme corsage, een andere, wit satijnen robe met lage sleep werd opgehouden door schouders van zwarte bloemen, een zwart velours toilet met een cape van hermelijn over het zeer diepe rug décolleté; wat satijn met zilvervos zwart wit, wit zwart zelden was een aanblik feestelijker! De zaal zelf was versierd met enorme witte camelia's. Het leek of de lampen waren weg gehaald en groote trossen camelia's uit het plafond groeiden om de tafels met een zacht schijnsel te verlichten. Eenige treden;voerden uit de hall naar beneden in de zaal langs bedienden in kuitbroek en staartpruiken. De tafels .zijn gègroeoeerd om een dansvloer, terwijl men aan beide zijden nog een bordes heeft, die ook geheel met tafels gevuld zijn. Voller zou het onmogelijk kunnen zijn! Twee orkesten verzorgen de muziek en ook hier heeft men het blanc et noir volgehou den, want er is een „blank" orkest en een negerband. Het diner is nu begonnen en ver schillende attracties treden op. Allereerst danst een Russisch ballet op muziek van Chopin, later dansen ze het carnaval van Schumann met vederlichte gratie. Een jong leur goochelt met ballen op een verbluffend handige manier, waar het vorstelijk gezel schap veel plezier in scheen te hebben en dan waren er nog Les quatre Troyans, die sprongen te zien gaven die bijna buiten de menschehjke mogelijkheid gingen. Zonder springplank, zonder noemenswaardigen aan loop maakte een dier jonge mannen een achterwaartsche salto gecombineerd met een dubbelen schroef! Aan applaus ontbrak het dit nummer dan ook allesbehalve! Na afwerking van het programma werd het donker in de zaal. een paar knallen, wat gespetter, en toen ruischte buiten een regen van vonken naar beneden. De eetzaal van de Ambassadeurs heeft aan twee kanten groote ramen, die in het park uitkomen, bijna glazen wanden zou men het kunnen noemen. Om die twee wanden heen had men een ononderbrokenlijst van vuurwerk gemonteerd, zoodat het was of een gordijn van vonken neerdaalde. Volkomen licht was het in de zaal en ademloos werd er naar dit feeërieke schouwspel gekeken Het was al tamelijk laat geworden en de Koning en Koningin van Denemarken na men afscheid, spoedig gevolgd door meer dere gasten. Alleen de Koning van Zweden bleef aan den rand van het parket nog eeni gen tijd naar het dansen staan kijken. Aan den anderen kant van de hall, In de speelzaal van het Casino, trof men later nog velen van de gasten van het banket aan en het kon iemand daar schemeren voor de oogen van de bedragen, die er bij iedere ronde bij elkaar geharkt werden! HELEN DE BALBIAN VERSTER. Nieuw collectief contract voor de typografie. Op 4 April a.s. eindigt de collectieve arbeids overeenkomst in de typografie en het raster- diepdrukbedrijf. Sedert eenige weken heeft de onderhandelingscommissie in dit bedrijf, onder voorzitterschap van den heer H. Diemer, herhaalde malen vergaderd. Naar wij vernemen is het Donderdagmiddag gelukt partijen in eigen kring tot overeen stemming te doen komen. Het concept van het nieuwe contract bevat verschillende wijzigin gen, die in verband met de moeilijke tijds omstandigheden noodzakelijk werden geacht. Het contract zal, indien het door de leden vergaderingen der aangesloten bonden wordt aangenomen, gelden voor den tijd van twee jaar. Dat de vertegenwoordigers der werkgevers- en werknemersorganisaties tenslotte tot el kaar zijn gekomen, is te verklaren uit de be geerte, die bij allen leefde, te trachten de be staande rechts- en bedrijfsgemeenschap, on danks de moeilijke tijden, in stand te houden. (A. N. P.) Autobandieten nu in Den Haag aan het werk? Berooving, welke veel gelijkenis vertoont met die te Haarlem. In Den Haag zijn Donderdagmiddag eenige autobandieten aan het werk geweest. In de Dunklerstraat werd omstreeks half vier een dame aangerand door een persoon, die haar een tasohje ontrukte, inhoudende 60 gulden. De aanrander scheen met een tweeden per soon de dame per auto gevolgd te hebben, want met het taschje sprong hij in een auto, waarop beide mannen snel wegreden. De dame had juist tevoren geld van een bank gehaald, hetgeen waarschijnlijk den aanranders be kend was. Deze berooving vertoont zooveel overeen komst met het geval, hetwelk zich dezer da gen te Haarlem heeft voorgedaan, dat ons de mogelijkheid niet uitgesloten lijkt, dat in den Haag dezelfde personen aan het werk zijn ge weest. die ook te Haarlem hun slag hebben geslagen. Vrijheid van korten duur. Veroordeelde ontvlucht, doch weer gegrepen. Toen de 19-jarige gedetineerde S. R. Don derdagmorgen per celwagen van het gerechts gebouw te Groningen overgebracht zou wor den naar het Huis van Bewaring, zag hij kans aan de waakzaamheid van den hem be geleidenden veldwachter te ontsnappen. Hij rende door den hoofdingang het gerechtsge bouw uit en vluchtte door de Boteringestraat door Broerstraat naar het Academieplein, waar hij achter het Academiegebouw een schuilplaats zocht. De achtervolgers, waarbij zich eenige agen ten hadden gevoegd, zaten hem echter dicht op de hielen en om te ontsnappen klauterde de vluchteling langs den brandladder van het Academiegebouw "naar de dakgoot, waar hij zich achter een vooruitstekend gevelgedeelte verborg. Daar het gebouw intusschen omsin geld was, zag de jongeman zich genoodzaakt zich spoedig aan zijn achtervolgers over te geven. Hij was des morgens wegens diefstal in de Ned. Herv. Kerk te Visvliet en in het sta tionsgebouw te Lutjegast tot tweemaal drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. DADS® PROERAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs begrijpt maar al te goed, dat hij beter niet dadelijk naar den hertog kan gaan. Want als hij daar Claudius Kwadreef mocht ont moeten, zal die wel het noodige doen om hem voor den koning als den een of anderen misdadiger voor te stellen. En natuurlijk zal de hertog eerder zijn neef dan een vreemdeling gelooven. Neen, Thijs moet met bewijzen aankomen, hij moet den valschen Claudius op heeterdaad betrappen. Op zoek dus naar de schatkamer! Al speurend over den binnenhof ziet Thijs in de verte een geheim zinnig huisje staan. Het heeft erg dikke muren. Daar kon hij wel eens aan het goede adres zijn! Behoedzaam sluipt Thijs naderbij. De deur staat open, zoodat Thijs een blik naar binnen kan werpen. ZATERDAG 7 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonmuziek. 12.001.45 Gramo- foonmuziek. 2.00 Variatieconcert. 2.30 Cause rie. 2.50 Variatieconcert en Gram. 4.00 Gram. 4.30 Lezing. 4.45 Zang. 5.15 „De Wielewaal", en lezing. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Film en theater". 7.00 VRO. 8.00 Berich ten. 8.10 Opera-uitzending, m.m.v. VARA- orkest, opera-koor en solisten. (In de pauze's: VARA-Varia, toespraak en berichten). 10.45 Berichten. 10.50—12.00 Vroolijk programma m.m.v. orkest en solisten. HILVERSUM II. 301 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-Boys. 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-Melodisten. 6.20 Lezingen en gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage. 8.25 Gram.pl. 9.00 Solistenconcert. 9,50 Gram.pl. 10.00 Voor dracht. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 12.00 Gram.pl. DROITW1CH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest. 12.35 Gram.pl. 12.20 Commodore Grand Orkest. 12.35 Gram.pl. 1.20 Vervolg concert. 2.20 Reg. King en zijn orkest. 3.10 Sportreportage. 4.50 BBC-Schot- sche orkest. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Be richten. 6.50ê Sportpraatje. 7.05 Welsch inter mezzo. 7.20 Week-end-programma. 8 05 BBC- Variété-orkest. m.m.v. sopraan. 8.50 Gevar. concert. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest, m. m.v. alt. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 6.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzending. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Gevar. concert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Gevar. programma m.m.v. or kesten en solisten. 5.20 Omroepkwintet en so listen. 7.3011.20 Gevar. concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 Gram.pl. 2,20 Zigeunermuziek 3.20 Gram.pl. 4.20 Constantin-orkest. 6.20 Vocaal en instr. concert. 7.20 Gram.pl. 8.20 Cabaretprogramma. 10.30 Dansmuziek 11,2012.20 Gram.pl. DEUTSOHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Operette-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Hoorconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20 12.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6