AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TI BERICHTEN DONDERDAG 12 MAART 1936 H A A R E E M'S D A G B E 'A D 7 Brand op het stoomschip „Potsdam". BREMEN, 11 Maart. In den afgeloopen nacht is aan boord van het s.s. „Potsdam" van den „Norddeutscher Lloyd", kort na ver trek van het schip uit Antwerpen naar het Verre Oosten, in de machinekamer een brand uitgebroken, die echter binnen korten tijd door de bemanning kon worden ge- bluscht. Het schip is voor reparatie naar Bremer haven teruggekeerd De afvaart naar Oost- Azië zal worden waargenomen door het s.s. „Stuttgart". CREMATIE H. HEUKELS. In grooten eenvoud is heden op het Crema torium te Westerveld het stoffelijk overschot gecremeerd van den heer H. Heukels, oud- leeraar 1ste 5-jarige H. B. S. te Amsterdam, en de Kweekschool te Amsterdam, overleden te Haarlem. De Nederlandsche Botanische Vereeniging was vertegenwoordigd door den voorzitter, prof. dr. Th. Weevers te Amsterdam en den secretaris dr. M. S. Sirks te Wageningen, de Nederlandsche Natuur Historische Ver eeniging door den voorzitter der afdeeling Baarlem de heer G. A. van Schaik. Verder waren er drie oud-leerlingen van de Kweekschool te Nijmegen, waaraan de heer Heukels als leeraar verbonden was. Allereerst heeft gesproken prof. dr. Wee vers, die zeide dat de Nederlandsche Botani sche Vereeniging in den heer Heukels haar eerelid verliest. Spreker herdacht het groote levenswerk van den overledene en merkte op, dat het niet anders kan. wanneer men een oud-testamentischen leeftijd bereikt als de heer Heukels, dat dit levenswerk op den ach tergrond dringt en de jongere generatie daar van niet meer het juiste besef heeft. Spreker mocht de eerste stappen op den weg der bo tanische kennis zetten aan de v hand van het werk van den overledene, wiens werk eenig was in ons land. Hij was een man, die de flora van ons land heeft beschreven en hij heeft voor de Nederlandsche Botanische Ver. schat ten verzameld. Met zijn rustige en kalm wer kende natuur heeft hij ontzaglijk veel be reikt. De herinnering aan hem bij de Botani sche Vereen, zal dankbaar blijven voortleven. Namens de Nederlandsche Natuur Hist. Ver eeniging sprak de heer Van Schaik, die een overledene herdacht als een der oprichters der vereeniging en eerelid van de afdeeling Haarlem. Met zijn liefde voor de flora heeft hij veel jongeren aangeraakt, zei spreker. Daarna heeft een zwager van den overledene gesproken, vervolgens de heer Dirk Mulder, die sprak namens eenige oud-leerlingen van de Kweekschool te Nijmegen en zeide, dat men zich het onderwijs van den heer Heukels, nu een halve eeuw geleden, nog dankbaar herinnerde. Tenslotte heeft de heer W. H. Wachter als medewerker van den overledene gesproken. Daarna daalde de kist onder het spelen van de Koraal uit de Matthaeus Passion. Een zwager van den overledene heeft voor de belangstelling dank gezegd. TERAARDEBESTELLING JOH. P. LÜHRS. Onder zeer groote belangstelling vond heden op Westerveld de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den lieer Joh. P. Lührs, oud-restaurateur van het'station Haar lem, overleden te Santpoort. Aanwezig waren bestuursleden van de loge Kennemeriand der Orde van Vrijmetselaren, en vele leden van deze Orde. Verschillende leden van de beide Haarlemsche loges, de heer J. C. Dirks, lid van het hoofdbestuur van de Orde van Vrijmetselaren bestuursleden van Horecaf, verschillende vooraanstaande per sonen en tal van leden der N.S.B., o.a. de kringleider van den Kring Kennemeriand, de heer P. Kok te Velsen, de gewestelijke rector der opleidingsschool, ir. Luytjes, de heer Wou denberg, hoofd der afdeeling arbeidszaken van de N.S.B. Gesproken heeft allereerst de heer C. Dyse- rinck, secretaris der Loge Kennemeriand van de Orde der Vrijmetselaren, die sprak bij ver hindering van den voorzitter. Spreker memoreerde, dat het leven van den overledene niet altijd gemakkelijk is geweest, maar zijn trouw en onkreukbare eerlijkheid hebben hem zijn doel doen bereiken. Hij her dacht zijn groote liefdadigheid en zeide, dat nooit iemand tevergeefs een beroep op zijn hulp heeft gedaan. Aldus toonde hij zich een goed vrijmetselaar. Zijn heengaan is dan ook een groot verlies voor ons. Spreker legde drie witte rozen op de baar als symbool van wijs heid, kracht en schoonheid. De heer Timmer mans, groepleider van de groep Santpoort van de N.S.B. bracht een laatsten groet namens den Kring Kennemeriand en de groep Sant poort. Hij herdacht den overledene als een nobel en goedhartig mensch, die zich als ideaal stelde te heipen daar waar het noodig was. De heer Van Huele sprak r.amens het perso neel van den overledene en bracht namens dit personeel een laatsten groet. Hij sprak ook als oud-voorzitter der Haarlemsche Kellnersver- eeniging Hulp Zij Ons Doel, welke de overle dene op buitengewone wijze steunde. Tenslotte heeft de heer Gunters, directeur van het Groot Badhuis te Zandvoort gespro ken namens het bestuur van Horecaf. De over ledene heeft veel voor Horecaf gedaan. Hij was leider van een groot bedrijf in Amsterdam en kende het geheele vak door en door. Het ver lies voor deze vereeniging is groot. De schoonzoon, de heer P. J. Joustra heeft dank gezegd voor de groote belangstelling. Dienstbodenopleiding te Haarlem. Installatie Aanbevelingscomité door minister Slingenberg. Naar ons wordt medegedeeld, zal Vrijdag 13 Maart te half 11 door den Minister van Sociale Zaken het Aanbevelings-Comité voor het organiseeren van spoedcursussen inzake Dienstbodenopleiding in de Provincie Noord- Holland, gevestigd te Haarlem, worden ge ïnstalleerd. De installatie zal plaats vinden in de Raadszaal, Prinsenhof te Haarlem. KRANSLEGGÏNG Vandaag heeft op de begraafplaats Wester veld een deputatie van acht inspecteurs van politie uit Haarlem een krans gelegd op het graf van inspecteur Tjebbe Swart, die precies een jaar geleden aldaar begraven werd. Op het lint van de i krans stond „Van den corps chef en de collega's". VOETBAL. IERLAND—WALES (3—2). Uit Dublin: De wedstrijd IerlandWales is Woensdag door de Ieren met 3—2 gewon nen, nadat Wales met de rust met 21 de leiding had. T eraardebestelling J. A. Traanberg. Hedenmorgen kwart voor twaalf werd op de Algemeene Begraafplaats aan de Klever laan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. A. Traanberg, voormalig lid van het Haarlemsche Burgerlijk Armbestuur en oud-ambtenaar bij Openbare Werken, die in den ouderdom van 78 jaar te Zandvoort overleden is. Onder de aanwezigen merkten we op Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, als oud-voorzit ter van het Burgerlijk Armbestuur; den heer S. Glastra, directeur van het Stads Armen- en Ziekenhuis, en den heer C. Nel, adminis trateur der Ned. Herv. Gemeente. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad de heer Glastra naar voren, om dankbare woorden van herinnering te wijden aan den heer Traanberg, die zooveel voor het Tehuis voor Ouden van Dagen gedaan heeft en die daar zooveel vriendschap gegeven en ontvan gen heeft. Hij was altijd toegankelijk voor ieder, die tot hem om raad en steun kwam. Namens personeel en verpleegden van het Tehuis nam spreker met een dankbaar woord afscheid van den overledene, dien hij een „Rust in vrede" toewenschte. De oudste zoon van den heer Traanberg schetste in gevoelvolle bewoordingen de liefde en den ijver van zijn vader voor zijn werk en voor zijn gezin. Als oudste van de tien kinde ren wist spreker het 't beste, hoe zijn vader zijn gansche leven hard gewerkt heeft voor zijn gezin, niet alleen bij Openbare Werken, maar ook in zijn particulier bedriif. Het had zijn vader zulk een onuitsprekelijk groot ge noegen gedaan, dat hij in de oorlogsjaren nog eens eenige jaren in zijn oude functie bij Openbare Werken werd werkzaam gesteld. Namens zijn moeder, die meer dan een halve eeuw zulk een gelukkig huwelijksleven heeft gehad en namens de overige familie leden dankte hij allen voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. VEREENIGING „GELOOF EN WETENSCHAP" Het bestuur der Vereen. „Geloof en Weten schap" deelt ons mede, dat de voor 20 dezer aangekondigde voordracht van drs. J Lam- mertse Lz. over „De crisis in het Protestan tisme en haar mogelijkheden voor het Katho licisme" om bijzondere redenen is uitgesteld tot Vrijdag 27 Maart a s. OPVOERING VAN „TROPENADEL". Zondag a.s. zal mevr. Ester de Boer-Van Rijk met. haar ensemble in den Stadsschouw burg een opvoering geven van „Tropenadel" door Henri van Wermeskerken, regie" Jaap v. d. Poll, Genoemd stuk is het reeds alom be kende vroolijke Indische stuk, waarin mevr. De Boer-Van Rijk jaren geleden al groot suc ces oogstte. SYNAGOGEDIENSTEN. NederI, Israël. Gemeente. Sabbath Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 5.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 6.41 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur Talmoed Torah: Sabbath niet. Zon dag te 7 uur. Werkdagen te 7.15 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synwgoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentege bouw, Lange Wijngaardstraat 14. Cursus vanwege de Joodsche Vrouwenver- eeniging „Bikdei Koudesch" op Woensdag 18 Maart e.k. te 8.15 uur in het Gemeente gebouw, Lange Wijngaardstraat 14. SCUEËP/ LT'JLINCENj HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Blitar (uitreis) 11 te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Vancouver n. Rott. 8 v. Port land (O). Statendam, 9 van N.-York te Cristobal. Leerdam, 8 v. Rott. te Norfolk. Breedijk, Rott. n. N.-Orleans 9 v. Galveston Boschdijk, New-Orleans n. Rott. 10 v. Lon den. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 9 v. Cristobal. Heemskerk (uitr.) 10 van Port Sudan. Bennekom, 11 v. Port Natal te Rotterdam Bloemfontein, 10 v. Bremen te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nieuw Holland, 9 v. Adelaide te Singapore. Almkerk (thuisr.) 10 v. Teneriffe. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 9 (11.50 n.m.) 200 mijl Z.O. v. Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 10 van Danzig n. Kopenhagen. Berenice, 7 v. Pto Barrios n. Amsterdam. Deucalion, 11 van Valencia te Dotterdam. Mars, 10 van Alicante te Tarragona. Orestes 10 van Stamboul naar Izmir. Trajanus, 10 v. Cavalla te Catania. Ulysses, Varna n. Amst. p. 10 Algiers. Vulcanus, 10 van Vigo naar Ceuta. Medea, 9 van W.-Indië te New-York. Amsterdam, 8 van Callao te Valparaiso. Colombia, 8 van Barbados te Cristobal. Rhea, 1 v. Kopenhagenn. Gdynia. Boskoop, Amst. n. Chili, p. 11 St. Michaels. Achilles 11 van Amsterdam n. Valencia. Theseus, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Tiberius, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland 11 v. Amsterdam n. B.-Ayres. Eemland (uitr.) 8 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Inten (uitreis) 10 van Belawan. Garoet, 11 van Hamburg te Schiedam. Kota Nopan (thuisreis) 10 v. Singapore. Kota Radja, 10 v. Rott. te Hamburg. Indrapoera (thuisr.) 10 v. Marseille. Baloeran. 11 v. Batavia n. Rott. Kedoe. 10 v. Rott. te Macassar. Soekaboemi, 11 v. Rott. na Macassar via Kaap de Goede Hoop. Sitoebondo, Batavia n. Rott. 11 v. Colombo. Dempo, 11 van Rotterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, Batavia n. Londen 11. van Am sterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, 11 v. Batavia te Amsterdam. Marni van St. Aldegonde (thuisr.) 11 van Colombo. Poelau Roebiah (uitr.) p. 11 Kaap de Goede Hoop. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 10 van (Algiers. Poelau Bras (thuisr.) p. 9 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bennekom, 11 van Rotterdam naar Bremen. HOLLAND WEST- AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (thuisr.) 10 v. Dakar via Rott. Helder (thuisr.) 10 van Duala. Steuntrekkenden en hun kinderen. Moeilijkheden ingevolge de steunregeling. Ik erken zoo zeide de heer A. Mars, be stuurder van den Centralen Transportarbei dersbond ons dat het moeilijk is algemeene maatregelen te treffen die niet in bijzondere gevallen tot onbillijkheden leiden. Maar toch moet er dan naar gestreefd worden om in zul ke gevallen voor die onbillijkheden een oplos sing te vinden. Daarbij heb ik op het oog de moeilijkheden die voortspruiten uit de door het rijk voorgeschreven berekening van het gezinsinkomen van steuntrekkenden. Er is thans te Haarlem een sprekend geval aan de orde. Een mijner leden is werkloos; hij kreeg een uitkeering van f 14, aldus bere kend; steun voor man en vrouw f 11, f 1 brand- stoffentoeslag, f 1,35 toeslag voor een inwo- nenden zoon en f 0,65 huurtoeslag. Natuurlijk kunnen zulke ouders voor f 1,35 per week geen jongen van 23 jaar volledig kleeden en voeden, maar de steunregeling laat eenmaal geen hoogere uitkeering toe. Nu kreeg de jongen werk waarmede hij f 18 per week verdiende. Maar hij had geen zin zijn geld thuis geheel af te geven, daarom trok hij in een kosthuis, om zoodoende in staat te zijn van zijn verdiend loon kleeren te koopen en een spaarpotje te maken voor een huwelijk. De steunregeling schrijft in zoo'n geval evenwel voor, dat 2 3 van het loon van het kind als gezinsinkomen gerekend moeten worden. Dit f 12 werden op den steun van den vader gekort, ook al ontving hij in het geheel geen uitkeering van den jongen. Aan de ge meente vond men dat de vader nu in het ge> heel geen recht meer op steun had. De eerste week heb ik zoo vervolgde de heer Mars nog weten te bewerken dat de steun aan den vader werd uitgekeerd, maar de gemeentelijke autoriteiten deden er de verklaring bij, dat de kans bestond, dat deze steun later teruggevor derd zou moeten worden. De tweede week wil de men in het geheel geen steun geven. Na veel moeite werd tenslotte gezegd, dat er f 1 mocht worden uitgekeerd, blijkbaar het ver schil tusschen den steun en het (niet door de ouders ontvangen) 2 3 deel van het loon van den jongen. Wij durfden den vader niet met f 1 steun weg te sturen. Wij hebben onder elkaar iets gedaan, zelfs de andere werkloozen hebben van hun steun iets afgestaan om te voorkomen dat de vader en moeder geheel zonder inkomsten zouden zijn. Hoe het deze week zal gaan weten wij nog niet, juist heden heb ik mij nog met de ge meentelijke autoriteiten in verbinding gesteld. Zij gevoelen, daarvan ben ik overtuigd, de on billijkheid tegenover den vader en de moeder, maar zitten met de rijksvoorschriften. Ik ben evenwel zoo besloot de heer Mars overtuigd, dat hier een oplossing gevonden moet worden. De overheid mag de weigering van den zoon om zich aan te passen bij de steunregeling toch niet verhalen op de ouders, die daaraan immers niets kunnen doen. In zoo'n geval moet de overheid dan maar maat regelen nemen tegen den zoon. Trouwens in dit opzicht is al iets gedaan, want in de steun regeling staat dat in zoo'n geval een kind als het weer werkloos wordt geen recht heeft op steun. Trouwens weet ik uit ervaring dat de bepa lingen over het berekenen van het gezins inkomen soms tot ongewenschte verhoudin gen in gezinnen aanleiding geeft. Veel vaders die werkloos zijn en die geheel of gedeeltelijk bestaan van hetgeen de kinderen verdienen, moeten veel over hun kant laten gaan. Alles wat de kinderen doen, moet goed gevonden worden, want anders dreigt het gevaar dat zij het huis uitgaan. En dan zijn de ouders en de andere kinderen daar tengevolge van de bepalingen van de steunregeling de dupe van. Jeugdconcerten. Mooie en nuttige avonden. Dr. W. van den Berg, directeur der le H.B.S. B met 5-jarigen cursus schrijft ons: De beide jeugdconcerten, dit jaar weder om onder auspiciën van de Vereeniging voor Muzikale Ontwikkeling der Schooljeugd ge geven, zijn een volledig succes geweest: in groote aandacht luisterende jeugd, enthou siasme bij toehoorders en spelers, een wel dadige sfeer van saamhoorigheid tusschen de volle zaal en het podium. Dank voor deze mooie avonden komt toe aan hen, die de voorbereiding daarvan in handen hadden en daarvan wel in de eerste plaats aan Dr. de Smidt, secretaris van bovengenoemde Ver eeniging en aan den heer Berkman, admi nistrateur der H.O.V. Niet minder natuurlijk aan onze H.O.V. die onder haar voortreffelij ken leider en met medewerking van den heer Karei de Jong de jeugd het beste gaf. wat zij aan te bieden had en aan de verschillende musici, die den dag vóór het concert, in de scholen voor de leerlingen een toelichting gaven bij de uit te voeren muziekstukken. Ook in een ander opzicht stemmen deze avonden tot dankbaarheid. Vrij algemeen hoort men thans de klacht over oppervlak kigheid en daarmede gepaard gaande geeste lijke verwording der jeugd. En nu zit daar een groote zaal vol jonge menschen met groote aandacht en rust naar een uitvoering van klassieke muziekstukken te luisteren. Avonden als deze kunnen ons ouderen voor zichtigheid leeren in de beoordeeling van de ons toevertrouwde jeugd. Niet t minst daar om gaat onze dank uit naar allen, die mede gewerkt hebben aan deze mooie bijeenkom sten xan kunstenaars en jonge menschen Januari 1937, de opbrengst van ieder opeen volgend jaar met 1/10 gedeelte van de op brengst 1936 te verminderen. Thans komt in behandeling het prae-advies van B. en W„ dat reeds in ons nummer van Dinsdag werd afgedrukt en waarbij zij in overweging geven, het voorstel van de hee- ren Koning en Joustra te verwerpen. Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 85 stemmen. Aangenomen wordt het voorstel tot het be noemen van een technisch-aesthetisch advi seur, n.l. architect ir. H. T. Zwiers te Haar lem. Wijziging salaris- en loon regeling gemeentepersoneel. Behandeld wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging der salaris- en loonregeling voor het gemeentepersoneel. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Het int. schaaktournooi. Het voorstel betreffende de gemeentelijke garantie voor het door de Zandvoortsche Schaakclub te organiseeren internationaal meester-schaaktournooi, wordt goedgekeurd. Gemeentefondsbelasting. Het voorstel betreffende de classificatie voor de gemeentefondsbelasting wordt aange nomen. ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Woensdagavond half acht kwam de ge meenteraad van Zandvoort. in openbare ver gadering bijeen. De Straatbelasting De raadsleden Koning en Joustra hebben een voorstel ingediend om de straat- belasting over 1936 met 15 pCt. te verlagen en de middelen hiervoor te vinden uit de toch van hoogerhand te verwachten oplegging van 5 pCt. salariskorting, waardoor wordt be reikt, dat de lasten van de inwoners der ge meente eenigermate worden verlicht, hetwelk door hen zeer noodzakelijk wordt geacht. Verder stellen zij voor. de straatbelasting (die in 1928 slechts tijdelijk werd ingevoerd) in den loop van de eerstvolgende 10 jaren ge heel op te heffen, door, te beginnen met 1 IJMUIDEN Condor ÏJM 72 50 manden f 990 Irene IJM 89 160 manden f 1520 Dolfijn IJM 103 60 manden f 980 Maria Elizabeth IJM 114, 65 manden f 970 Henriette Jacoba IJM 190, 295 manden f 2010. Versche haring: LT 1185 f 660 Beuger: VL 114 f 910 Loggers: SCH 19 f 1010. SCH 342 f 480; SCH 341 f 490; KV/ 173 f 510. KW 130 f 400 MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.92—f 0.84 Griet per 50 K G. f 30f 14 Tongen per K.G. f 0.88—f 0.48 Groote schol per 50 K.G. f 8f 7.50 Middelschol per 50 K G. f 12f 9.50 Zetschol per 50 K.G f 18f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 13f 5.50 Bot per 50 K.G. f 5.80—f 2 40 Schar per 50 K G. f 10f 1.70 Tongschar per 50 K.G. f 23 Rog per 20 stuks f 17—f 4 Kleine poon per 50 K G. f 7.30f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 29f 26 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50 -f 20 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21—f 7.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 41f 9.50 Groote gullen per 50 K.G f 6 Kleine gullen per 50 K G. f7 Wijting per 50 K.G. f 5.50f 1.65 Heilbot per K.G. f 0.92f 0.64 Leng per stuk f 1.85f 0.80 Koolvisch per stuk f 0.57f 0.12 Versche haring per kist f 3.70f 3.45 BURGERLIJKE STAND. HAARI£M, 12 Maart. Getrouwd 12 Maart: J. H. Vreem en C. Avis; J.van Wijk en M. Grauwelman; C. C. Pool en H. G. van der Werff. Bevallen 9 Maart: E. van Zwieten—Kapitein, z.: E. C. Timmers—Walkers, z.: 10 Maart: M. Semeijns de Vries v. Doesburgh—de Kanter, d.: J. J. Koppen—Blauw, z.: 11 Maart: E. W. v. Teunenbroek—Boeree. z.; C. Lukkien—de Rui ter, z. en d.; C. M. de Jonge—Sieval. z.: 12 Maart: M. Castenmiller—v. d Burg. z.; J. K. BeerenhoutKiezebrink, d.; C. Loogman Hou weling, d. Overleden: 10 Maart H. C. P. Passchier. Bantamstraat. J j -, VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 215 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 98* 4 pCt. NederI Indië 97%-% - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleenlng) 23 23*-24 22% Youngleening (met ver 23* - 7/g klaring) 24* 23%-* BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 113 Handel Mpij Cert, van f 250 124* 126% Koloniale Bank 50% 50% Ned. Ind. Handelsbank 114* 114* Rotterd. Bank 1041/g - - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 24*4 Vf - v. Berkels Patent - - Calvé Delft Cert 58* 58% Ned. Ford ex. 40 afst. 219 Philips Gloeil. Gem. Bezit 190* - 191 187*-U9* 1?8* 189a is:<* 190* 190 105%-7/f 104* 103*—104 104 103% - 104* TABAKKEN. Deli Batavia 177 177* 177 176* Deli Maatschappij 96 *-* 195 192*-194 Senembah Ifc9*-te2 189* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 5% 5 Scheepvaart Unie 46*-% 45*-* 46*-% Kon ink Paketvaart 96 96* Rotterdamsche Lloyd 38 37* Maatschappij Nederland 36* 36 Holland—Amerika lijn 41 PETROLEUM. 234*-* Kon Petr 23 -236* 2342241-4 234* - 234*, 234*-23 Perlak Petr 92% - 92% - l0%-7/, Shell Union u-V, 107/* io% Vt Continental OU 20% 20% Tidewater 10% 10% 7/f 10* 1 O CULTUUR MAATSCH. H. V. A 233*4 232—233* 233-* Java Cultuur 130 129 130 131 Ned. Ind. Suiker Unie 112 111 112 112 Vorstenlanden 24*—25* INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 1030-Vf- 10% 10% Anaconda 2.%-Vy .0*-% 20%-% 20*-% Bethleh. Steel 32*-% 32%-% 32% 32%-% 3-*. 3-% 2%3 2%-3 385,. - - 38*-5,. 38%-% 38%-% 38%-% 38%-* 21% - 217/f 22 21* 21% Radio Corp 7* RUBBERS. Amsterd. Rubber 123* 121* 121* 121* 121* Deli Bat Rubber 74* 74* Indische Rubber 98 Kendeng Lemboe 140* - Serbadjadi 657/, 69 68* 68* Rotterdam Tapanoell 46* Bandar Rubber 117* 115-116 Preanger Rubber 52% Java Caoutch 85 Sumatra Rubber 151*— 152 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20%-* 2C%-% 20%-% 20% 20% Wabash Railroad 2% - X 27/, 2% Union Pacific 81 - Chic. Milwaukee 4 *-% 4% - 4* Missouri Kansas Texas 4% 4% 4* 4* 4*-% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 159 Redjang Lebong 213 - BiUiton n 320 j "ROI.ONGATIE 1*—2 - l*-2 - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11