"-worol THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Van Zeeland over België's positie na de verdragsbreuk. cMooëe uriite tonelen Italiaansche plannen in het noorden. Tasicfllieelkmdig Instituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG 12 MAART 1936 HAARLE M'S DAGBtAD 4 BUITENLAND Een toestand van onzekerheid ontstaan. Milifariseering der Rijnzone minder ernstig dan de schending van het Locarnopact. De Fransch-Belgische militaire samenwerking. BRUSSEL, 11 Maart. (Van onzen correspondent). Hedenmiddag om drie uur heeft in de stamp volle Kamer de minister-president een verkla ring van groot belang afgelegd in aansluiting met de verklaringen van Flandin en als ge volg van zijn Parijsch bezoek. De premier be gon met er de aandacht op te vestigen, van welk een groot belang de internationale ver dragen voor de veiligheid der kleine volken zijn. Dr. Paul van Zeeland. Hij deed duidelijk uitkomen dat België een vitaal belang heeft bij een stabiliteit, welke alléén verkregen kan worden door een absolu- ten trouw aan de verdragen en overeenkom sten. Geen land wordt dan ook zoo zwaar ge troffen door Duitschland's houding als juist België. Dit wordt in den lande daarom zoo pijnlijk gevoeld, omdat een ieder er van over tuigd is, dat de Belgische regeering, daarbij steunend op den eensgezinden wil van het gansche volk, de verplichtingen tot in de kleinste bijzonderheden volledig heeft nage leefd. België heeft zich niets, absoluut niets te verwijten en met het Fransch-RussLsche verdrag, dat door Duitschland als voorwendsel gebruikt wordt, heeft het niets uit te staan. Juridisch noch moreel is tegenover België de schending van Locarno te verdedigen. De mi nister-president stelt er dan ook prijs op nog maals, plechtig en nadrukkelijk, te verklaren dat in de huidige crisis, België's internatio nale houding volkomen zuiver en eerlijk is. Wij hebben zoo riep hij uit, het goede recht voor honderd procent aan onze zijde. In verband met de hangende moeilijkheden was het noodig nog eens duidelijk de verhou dingen tusschen België en Frankrijk uiteen te zetten. Telkens opnieuw duiken namelijk ge ruchten op betreffende een miiitair accoord tusschen die twee landen gesloten. Om het on mogelijk te maken hieruit argumenten van welken aard ook te putten, las de premier een brief voor van den Franschen gezant, waarin de verhouding nauwkeurig omschreven wordt. Uit dezen brief blijkt, dat er van een officieel verdrag of liever accoord alléén maar sprake is geweest in het jaar 1920. Dit accoord betrof een aantal technische punten van samenwer king in geval van een Duitschen aanslag. Toen in 1925 het verdrag van Locarno tot stand kwam, werd het Fransch-Belgisch accoord overbodig. In een brief werd het eenige nog waardevolle element daaruit nogmaals vast gelegd. Dit bestond uit een contact tusschen de twee generale staven met het doel overleg te plegen betreffende de.practische uitvoering der verplichtingen, welke het Rijnverdrag van Locarno aan de onderteekenaars oplegde. Uit drukkelijk en precies werd daarbij gestipu leerd, dat dit zuiver technische contact geen enkel politiek gevolg kon en mocht en zou hebben en dat het in geen enkel opzicht de on afhankelijke verdedigingsorganisatie der beide partijen aanraakte. Her is niet mogelijk dui delijker te zijn. De besprekingen tusschen Frankrijk en België gevoerd, waren dus in geen enkel opzicht tegen Duitschland of tegen welke andere natie ook gericht; integendeel zij vloei den onafwendbaar voort uit de verplichtingen opgelegd door een verdrag, dat mede op Duitschland's verlangen tot stand gekomen was. Na aldus België's internationale positie te hebben aangegeven, schetste minister Van Zeeland den toestand van onzekerheid, welke door Duitschland's geste geschapen was. Zij die overtuigd zijn, dat er niets blijvends op internationaal gebied door geweid te bereiken valt, zijn verplicht zich met hand en tand vast te klemmen aan de onschendbaarheid der ver dragen. Allen, die in de wereld hunkeren naar vreae en rechtvaardigheid zijn vervuld van een diepe droefenis over alles wat, ook voor de toekomst, door Duitschland's handelwijze vernietigd is. Men kan niet leven zonder ver dragen. Ook nu weer zullen nieuwe overeen komsten gesloten moeten worden. Maar welke waarde hebben die, wanneer de handteekening niet heilig meer is? Wij mogen echter niet, al dus de heer Van Zeeland, blijven stilstaan bij ons leedwezen over het gebeurde. Wij moeten weten wat ons in de toekomst te doen staat. De Belgische regeering heeft maar één doel: alles in het werk te stellen om, met behoud van 's lands waardigheid en onafhankelijk heid, den vrede te bewaren. België heeft nooit een andere politiek gevoerd dan een vredes politiek en zal ook nooit een andere politiek kunnen voeren. Hij deed een beroep op de openbare meening: kalmte is nu meer dan ooit geboden. Dr. Van Zeeland is zeker niet wat men noemt een brillant spreker. Zijn stem is zoo zacht, dat men telkens moeite had hem te vol gen. Maar in de gegeven omstandigheden had men minder behoefte aan rethorica, dan aan een innerlijke overtuiging, welke hier geens zins ontbrak. De Kamer verhief zich van hare zetels en juichte minuten lang de regeerings- verklaring toe. Deze geeft dan ook in sombere termen zeer precies de volksopinie weer. Wanneer men hier met lieden uit verschillende categorieën over de internationale verhoudingen spreekt, bemerkt men al spoedig dat het cardinale feit, de militariseering van de Rijnzone, veel minder afkeuring en onrust wekt, dan de wijze waarop Locarno geschonden werd. Men neemt grif aan, dat de gewijzigde omstandigheden een herziening van den tekst van 1925 nood zakelijk maken. Maar men ziet daarin toch nimmer een rede tot trouwbreuk. De verklaring van de regeering heeft de rust in de gemoederen hersteld. Men is het ééns met de beginselen er in neergelegd, men keurt den duidelijken en toch bezadigden toon goed. Maar bovenal waardeert men erin, dat nog eens onherroepelijk de vredeswil van het Bel gische volk tot uiting gebracht werd. J. GRESHOFF. Hirota's politiek program. Gistermorgen is het kabinet bijeengekomen ter beraadslaging over de te volgen politiek, waarover een verklaring zal worden afgelegd op 13 Maart a.s. Namens verschillende departementen wer den Hirota opvattingen voorgelegd betref fende de nieuwde nationale politiek. Het de partement van oorlog stelt een program voor van 4 punten, inhoudende ten eerste ophelde ring van de nationale constitutie, ten tweede versterking van de nationale verdediging, ten derde stabilisatie van het nationale leven en ten vierde vernieuwing van de buitenlandsche politiek. De admiraliteit stelt een program van 5 punten voor, inhoudende ten eerste zuivering van de politiek, ten tweede aanvul ling van de nationale verdediging, ten derde formuleering van een nieuwe financieele po litiek, ten vierde vernieuwing en unificatie van de buitenlandsche politiek en ten vijfde administratieve hervorming en een geünifi ceerde politiek ten opzichte van de industrie de nationale hulpbronnen, de belasting en de bevolking. In vlootkringen wordt verklaard, dat men thans beschikt over een parlemen taire regeering zonder oppositie. Italië. Rome gelooft niet aan een conflict. Stefani verneemt, dat in politieke kringen wordt verklaard, dat de regeering nog geen beslissing heeft genomen ten opzichte van de houding die Italië zal aannemen betreffende de opzegging door Duitschland van het ver drag van Locarno. Het agentschap teekent hierbij aan: Het is waar, dat Europa de samenwerking op- eischt van Italië voor de oplossing van de ver schillende problemen, die voortvloeien uit het besluit van Duitschland, maar Italië kan zyn huidige positie van gesanctioneerd land niet vergeten. Bijgevolg is dit land in een positie, welke in tegenstelling staat met ieder optre den van den Volkenbond van sanctionnisti- schen aard. Aan den anderen kant beweert Italië op grond van de lankmoedigheid van Groot-Brittannië tegenover Duitschland dat het niet het principe van „meten met twee maten" kan aanvaarden. Het Italïaansche volk wil sancties tegen geen enkel land en het wil ze dus ook niet tegen zichzelve. De Havas-correspondent te Rome meldt in aansluiting hierop nog: De openbare meening in Italië volgt met absolute kalmte de gebeurtenissen na Duitschland's opzegging .van het verdrag van Locarno. In weerwil van hetgeen de pers schrijft over de te genstelling tusschen Frankrijk en Engeland gelooft niemand aan een conflict. Duitschland. Wordt Mannheim centraal bolwerk? De correspondent van de „Daily Telegraph" in het Rijnland meldt, dat op het oogenbilk plannen voor de versterking van dit gebied worden uitgewerkt. Men verwacht dat Mann heim, het nieuwe militaire hoofdkwartier voor het zuiden, de centrale sterkte zal wor den. Een militair vliegveld is daar reeds aan gelegd, aldus de correspondent. Hij deelt verder mede, dat in dit zuidelijk gedeelte 25.000 manschappen in garnizoen zullen worden gelegd. Vele bataljons zijn nog niet op volle sterkte; met iederen trein arri- veeren officieren en manschappen. De correspondent van het Engelsche blad verneemt, dat geen militair vliegveld zal worden aangelegd binnen een afstand van 40 mijl van de Fransche grens. De tanks en de zware artillerie zijn niet, zooals aanvankelijk overwogen werd. naar Karlsruhe, dat dicht bij de grens ligt, doch naar Mannheim, dat buiten de 40-mijls-zone ligt. gezonden. (A. N. P.) Manifest van de Belgische socialisten. BRUSSEL, 11 Maart (Reuter). De Peuple publiceert een manifest van de socialistische partij ten aanzien van de opzegging van het verdrag van Locarno. Het manifest luidt als volgt: „De bevolking moet haar kalmte bewaren en opmerkzaam de gebeurtenissen gade slaan. Hitler-Duitschland heeft op misdadige wijze het Locarno-verdrag opgezegd, dat een essen- tieele garantie was voor onze veiligheid. Het moet thans met vastberadenheid worden toe gepast. Niettegenstaande de opzegging van het pact door nazi-Duitschland heeft Engeland zijn plechtige belofte vernieuwd, België en Frankrijk te hulp te komen, indien zij worden aangevallen. De werkmansklasse in België blijft onwankelbaar trouw aan de socialisti- sche, internationale solidariteit. Zonder zwakheid zal zij den strijd tegen de dictatuur voortzetten. wmvmwRmms&m (Adv. Ingez. Med.) De oorlog in Oost-Afrika. Offensief in de richting Gondar voorbereid. Vrouwen en kinderen bij bombardement omgekomen. DZJIBOEH, 11 Maart (Reuter-A.N.P.) In het noorden teekent zich een nieuw Italiaansch offensief af. Maarschalk Bado- glio, die zich te Asmara bevond, is terugge keerd in zijn hoofdkwartier aan het front. Het offensief zal in de eerste plaats gaan in de richting van het Asjangi-meer, naar Kworam, en waarschijnlijk wat later ook in de richting van Gondar, daar Italiaansche troepenafdeelingen reeds de rivier Takazzé zijn overgetrokken, De Italiaansche luchtmacht is zeer actief aan het geheeie noordelijke front. De troe pen, die aan het nieuwe offensief zullen deelnemen, bezetten reeds hun stellingen. De correspondent van Reuter-A.N.P. bij de legers in het noorden seint, dat thans Ita liaansche troepen worden gezonden naar het zuid-westen van den Amba Aladzji, vanwaar zij de stad Sokota zouden kunnen bereiken. Men denkt, dat de belangrijkste operatie voor het oogenblik in dezen sector zal plaats hebben. Andere troepen trekken verder op aan de overzijde van de rivier Takazzé. ten zuiden van Scire en Tembien. Hun doel is zich in de provincie Amhara te nestelen. Gondar, de belangrijkste stad in dit ge bied, zou, naar men gelooft, een luchtbasis kunnen vormen, welke nuttig voor de Italia nen zou zijn, omdat hun vliegtuigen van Gondar Addis Abeba zouden kunnen bedrei gen. Een zoodanige nieuwe basis zou overeen komen met Neghelli aan het front in Soma- liland, vanwaar een Italiaansch vliegtuig is opgestegen, dat boven Addis Abeba heeft gekruist. De Italianen gelooven, dat het niet noodig zal zijn het massief van Semien te bezet ten, dat overigens buitengewoon moeilijk toegankelijk is. Italiaansche colonnes zullen waarschijnlijk langs deze bergachtige streek trekken bij hun opmarsch naar het binnenland van Abessynië. De Abessyniërs van hun kant evenwel zou den van het bergmassief uit guerilla-tochten kunnen organiseeren, hetgeen de Italianen zou kunnen nopen vliegende colonnes naar Semien te zenden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat vijf Italiaansche vliegtuigen de open stad Debra Markos heb ben gebombardeerd, evenals andere plaat sen in de provincie Godzjam. Twee Britsche zendelingen werden ge wond, 38 huizen werden een prooi der vlammen, terwijl tal van kudden werden af geslacht. Te Debra Markos bevonden zich zes Brit sche zendelingen. Thans verneemt men, dat gisteren bij het bombardement door twee Italiaansche vlieg tuigen öp' Erga Alem. dê hoofdstad van dé provincie Sidamo, vijf vrouwen en drie kin deren om het leven zijn gekomen. Twintig vrouwen en twaalf kinderen werden gewond. (Copyright Reuter-A.N.P.) Heeft koning Edward trouw plannen? Koning verzoekt met de eventualiteit van een huwelijk rekening te willen houden. Het Britsche Lagerhuis heeft zich gister middag een oogenblik afgevraagd of koning Eduarö VIII het voornemen had in het hu welijk te treden, meldt 't A.N.P. Er is Woens dag nl. in het Lagerhuis een door den koning persoonlijk onderteekende boodschap ont vangen, waarin deze de vergadering ver zoekt niet te vergeten rekening te houden met een dergelijke eventualiteit bij het vast stellen- der credieten, waarover zij binnen kort ten behoeve van het Koninklijk Huis zal moeten stemmen. Na de voorlezing van die boodschap door den minister van financiën werden de afgevaardigden het er over eens hierin niet anders te zien dan een herinnering van den vorst bij een belangrijke stemming, die slechts éénmaal voor den geheelen duur zijner regeering wordt gehouden. Inmiddels is toch het feit alleen- dat de koning het noo dig geoordeeld heeft openlijk de aandacht te vestigen op deze kwestie, druk besproken in de wandelgangen van het parlement. Het lijdt ook geen twijfel, dat de openbare meening er zich nog drukker mee zal bezig houden, aan gezien nog steeds de hoop bestaat, dat Eduard VIII geen ...koning-vrijgezel" zal blijven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het ontwerp Reisbelasting. Wéér een nieuw meesterstuk van belasting wetgeving! Blijkbaar is deze wet ontworpen onder het motto: „Wie zoekt die vindt". De toelichting tot het ontwerp zegt, dat het maken van een buitenlandsche reis in nage noeg alle gevallen onbetwistbaar van draag kracht blijk geeft. In alle bescheidenheid lijkt me dit niet zoo onbetwistbaar, als de toelich ting het doet voorkomen. Immers de tradi- tioneele voorstelling van het reizen is vooral sinds den oorlog wèl veranderd! Oók het rei zen, zooals bijna alles, is gevulgariseerd, zoo dat men in vele gevallen, nauwelijks meer van luxe mag spreken en evenmin van de draag kracht der reizigers. Men heeft hier slechts te denken aan al dié Nederlanders, die in de zomerdagen eenige weken in een mooie bui tenlandsche streek plegen rond te trekken. In de toelichting wordt, gewezen op het in de laatste jaren aanzienlijk stijgen van het ge tal dergenen, die een buitenlandsche reis ple gen te maken. Wanneer de bedoeling voorzit, om dergelijke menschen binnen het land te houden, hetgeen de toelichting beschouwt als zijnde een voordeel voor 't Nederlandsche reis- en bedrijfswezen, dan kan met recht worden opgemerkt, dat de grootere schoonheid van Zwarte Woud en Ardennen in vergelijking met de Veluwe of Zuid-Limburg, toch niet ons, Nederlanders behoeft te worden aange rekend De wet kent geen onderscheid tusschen pleizierreizen en andere reizen, omdat dit vol gens de toelichting niet mogelijk zou zijn. Wèl rijst dan de vraag, hoe men staat tegenover het feit, dat een Nederlander, wil hij in het vervolg zijn ouders, kinderen of verdere bloed verwanten in het buitenland bezoeken, dan verplicht zal zijn den fiscus een fooi te geven: een soort premie dus op familiebezoek. De regeling, voor de grensbewoners houdt geen rekening met de werkelijkheid, ook al is dan in dit. geval het te betalen bedrag ver minderd Hier' rijst de vraag, wat de fiscus toch wel onder „reizen" verstaat. Zou men in deze wet niet een definitie daarvan mogen verwachten? In de grensstreken zijn de men schen, aan beide zijden der grens wonende, nu eenmaal op elkaar aangewezen, er worden economische- en vriendschapsbanden aan geknoopt. Nu kan men het locale verkeer, dat hieruit voortvloeit, toch niet als „reizen" be schouwen! In hetzelfde geval verkeeren de automobilisten, die een middag buiten ons land wenschen door te brengen. Hier blijkt wel duidelijk, dat deze belasting, in wezen, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nu Claudius voorloopig veilig opgesloten zit, is het eerste, waar Thijs aan denkt de dikke hertog. Die moet zoo snel mogelijk genezen worden en daarna zal Thijs hem alles over zijn neef ont hullen. Het medicijn ligt voor de hand. Thijs heeft immers nog een magerheidsappeltje over. Daarmede krijgt de hertog zijn gewonen omvang terug en bovendien zal de naam van dokter Allisweet er ten zeerste mee gebaat zijn. Met een opgelucht gemoed begeeft Thijs zich naar het kasteel, waar de hertog al een heelen tijd op de beroemde geneesmiddelen van dokter Allisweet zit te wachten. ëeri pïèöiie is opliet passeeren van de grens, en geen reisbelasting, zooals ze genoemd wordt. Zij, die van den zomer een zeereisje willen maken, op een Nederlandseh schip, zullen moeten oppassen, wanneer zij hun voe ten op vasten grond willen zetten: wilt u b.v. op de Canarische eilanden aan land gaan. dan zult u eerst onzen fiscus moeten betalen! Tenslotte beschouwt de fiscus een reis naar de Nederlandsche Overzeesche gewesten blijk baar als een buitenlandsche reis, waaruit is af te leiden de nauwe band, die men pleegt te leggen tusschen het Rijk in Europa en de beide Indiën, omschreven in art. 1 der Grond wet: „Het Koninklijk der Nederlanden omvat het grondgebied van Nederland, Nederlandseh Indië, Suriname en Curacao". Mr. B. VRIJDAG. Advocaat. Door wie wordt de werkloos heid bevorderd? In Haarlem's Dagblad van 5 Maart j.l. komt een berichtje voor omtrent het oponthoud, der plannen van de firma Smit en Riesen- kamp, welke omvatten den aanleg van we gen met rioleering enz. en den bouw van een groot aantal woningen in Velsen-Noord. als gevolg der bemoeiingen van de Vaste Com missie voor de Uitbreidingsplannen in Noord- Holland. die het volgens hetzelfde bericht de gemeenten nooit gemakkelijk maakt. In het berichtje wordt de opmerking ge maakt: „als er iets noodig is in onze ge meente (Velsen), is het werk". Door de van overheidswege ingestelde Vaste Commissie van de Uitbreidingsplannen in Noord-Holland wordt aldus deze gelegen heid tot werkverruiming bemoeilijkt, ja, mis schien onmogelijk gemaakt, gelijk reeds aan een dergelijk uitbreidingsplan in dezelfde gemeente, als gevolg van de bemoeiingen van dit instituut, vrijwel zeker iedere kans tot uit voering is benomen. Het publiek beseft in het algemeen niet hoe in ons land vele zaken doodloopen op de te genwerking of het gebrek aan medewerking van officieele en semi-officieele instanties, waarbij veelal aan één of slechts enkele per sonen een zoo ruime bevoegdheid is verstrekt, dat dezen het lot en vooral het tempo van af werking van de te beoordeelen projecten grootendeels in handen hebben. Door de bemoeiing dezer instelling worden plannen tegengehouden waarin voor bedra gen van verscheidene honderdduizenden gul dens werk verricht moet. worden, wat niet alleen plaatselijk doch inderdaad voor het geheeie land werkverruiming beteekent. Immers op den wegenaanleg volgt huizen bouw, waarvan niet alleen de plaatselijke ar beiders profiteeren, doch eveneens fabrieken van bouwmaterialen, transportbedrijven, enz., kortom alles, wat bij de toeneming van de bouwbedrijvigheid belang heeft. Waarom nu plannen, die zelfs ver boven de omgeving uitsteken door ruimte van wegen aanleg, ruime bebouwingsvoorschriften, plantsoenen enz., te belemmeren? Dit is toch in strijd met de van Overheidswege in al lerlei toonaarden en bij velerlei gelegenhe den geuite verklaring, dat de Regeering alles doet om de werkloosheid te bestrijden. Als middel hiertoe kan toch zeker dienen het bevorderen van het particulier initiatief, dat zonder overheidssteun belangrijke projecten tot uitvoering wil brengen. A. J. OVERAKKER. Bloemendaal, 7 Maart 1936. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N TELEF 16 7 2 6 _loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 13 MAART HILVERSUM I, 1875 M. 8— VARA 10.— VPRO 11.— VARA 12.—AVRO 4.— VARA 8.— VFRO. 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Causerie 11.Gram.pl. 12. Omroeporkest en Gram.pl. 2.Muzik. cau serie 2.40 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 4.Trio Sam de Gorter. 5.05 Kinderuurtje. 5.30 Zang en orgel 6.Gram.pl. 6.20 VARA- Orkest 7.Lezing 7.20 Vervolg orkestconcert 7.50 Berichten 8.Causerieën 8.30 De Holl. Kamennuziekvereen. 9.— Causerie 9.30 Ver volg concert, 10.15 Lezing. 10.4-5 Berichten. 11.— Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.Gramo- foonplaten HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gra- mofoonpl. 10.30 Morgendienst 11.0012. Cello en piano. 12.15 Gram.pl. 1.Ensemble v. d. Horst, en Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3 00 3.45 Orgelspel 4.Hobo en piano 4.45 Gra- mofoonplaten 5.— De Gooilanders en Gram. platen 6 30 Causerie 7.— Berichten, reportage 7.30 Literair halfuur. 8.Berichten, gram.pl. 8.15 Haarlemsche Orkestvereen., mmv. piano solist. (Om 9.05 Lezing). 10.20 Berichten 10.25 11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel 12.10 Orkestconcert. 12.50 Dansmuziek 1,352.20 Philh. Strijkor kest, mmv. vioolsolist. 3.2*0 Lezingen 4.20 BBC- Midlandorkest 5.35 Dansmuziek 6.20 Berich ten. 6.50 Oude 'Muziek. 7.10 Lezingen 8.20 Gevar. programma, 9.05 BBC-Variété-orkest 9.20 Gram.pl. 950 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika 10 40 Sopraan, viool en piano 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Orkestcon cert 2.50 Gram.pl. 4 20 Kwartetconcert. 5.50 Orkestconcert S.20 Voordracht 9.05 Radiotoo- neel. 11.0512.35 Dansmuziek en oopulair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.40 Zang. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang 8 20 Voor oud-strüders 10.30—11.20 Oram.c1 DEUTSCHLAND SENDER, 1571 M. 7.3012.15 Concours voor dansorkesten. Om, 9.20 en 10.05 Berichten

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6