1 5igaretTenrookeü5 PRODUCT Baby's Kou DAMRUBRIEK Uitzending van Diners VRIJDAG 3 APRIL1 1936 HAARDE M'S CA'GBEAD 7 SPORT EN SPEL De Amsterdamsche Zes- daagsche. Door Slaats-Charlier gewonnen. Pellenaars en Rausch gaven den strijd op. De laatste dag'. Bij de derde sprint van de klassement sprints van Donderdagmiddag half drie heeft een ernstige valpartij plaats gehad. Bij het ingaan van de bocht vlak bij de perstri bune keek Zims even om. waarbij hij in aanraking kwam met het wiel van een an deren renner en daardoor schuin naar be neden viel. Bellenaars vloog over hem heen, waardoor deze met zijn voorhoofd le el ijk op de baan terecht kwam. Hij scheen er erg aan toe te zijn; hij werd direct in een cabine ge dragen. De wedstrijd werd voor eenigen tijd geneutraliseerd. Wals. J. v. Kempen. Ten gevolge van dezen ernstigen val moest Pellenaars op dokters-advies den strijd op geven. Zijn 'koppelgenoot Jan van Kempen vormde toen met den als reserve rijdenden Wals een nieuw koppel. De Gebrs. Vroomen werden wegens te groo- ten achterstand uit de baan genomen. Rausch de koppelgenoot van Wals, heeft in verband met den vrij ernstigen val, dien hij in den nacht van Woensdag op Donderdag deed, moeten opgeven. De laatste avond. Donderdagavond 8 uur werd de laatste neutralisatie opgeheven. Zonder dat er iets bijzonders gebeurt zonder eenigen strijd of sensatie, zonder een enkele uitlooppoging, draaien de renners rustig hun rondjes. Twea uur voor het einde is nog alles mo gelijk. Er gaat slechts één koppel aan den kop. Charlier-Slaats, die gedurende de af- geloopen dagen prachtig werk hebben laten zien. Zoo wacht iedereen in spanning op wat er gaat gebeuren. Tegen half elf wordt een onbeduidende premie uitgeloofd; de sprint heeft aanvan kelijk een weinig interessant verloop. Aerts gaat- als eerste over de streep en dan, geluk kig eindelijk gebeurt het. Aerts loopt weg; onmiddellijk gaat Slaats hem achter- .na. Ook Pijnenburg komt opzetten, Wals-Jan •van Kempen volgen, en het overige veld gaat •er achteraan. Pellenaars. Rausch. Als het half elf is hebben Aerts-Buysse, Slaats-Charlier, Pijnenburg-Piet van Kem pen leder 2, Schön-Hürtgen, Billiet-Deneef, Ig":t-Dici en mogelijk nog anderen ieder één ronde veroverd. Het heele peloton zit nu achter iederen uitloopèr aan. Een premie-sprint gaf aan Jan van Kem pen-Wals aanleiding een ronde in te loopen; even later volgden Ignat-Diot en Zims -Küster dit voorbeeld zonder dat het veld eenige moeite deed de vluchtelingen te ach terhalen. Zoo naderde het laatste uur van den wed strijd. Alle tien ronden werd een klassement •gegeven met dubbele puntentelling. De eerste kreeg tien punten, de tweede zes, de derde vier en de vierde 2 punten. Neutralisatie in het laatste uur. wend, wat er ook gebeurde, niet meer gegeven. Precies elf uur ging het groene licht op De eerste sprint was begonnen. Het resultaat daarvan was: 1. Buysse, 2 Diot, 3 Charlier, 4 Piet van Kempen. Tweede sprint: Slaats, Schoen, Billiet. Jan van Kempen. Derde sprint: 1 Huertgen, 2 Buysse, 3 Wals, 4 Küster. Vierde sprint: 1 Aerts, 2 Schoen, 3 Jan van Kempen, 4 Zims Vijfde sprint: Wals, Huertgen, Buysse, Piet van Kempen. Bij de zesde sprint demarreerde Pijnen burg, maar Slaats ging er direct achteraan, zoodat deze poging op niets uitliep. Zesde sprint: Schoen, Ignat, Buysse, Jan van Kempen. Küster probeerde het even later, nu werd het serieus. Slaats ging er achteraan en het geheele peloton moest een zware achtervol ging inzetten om de beide vluchtelingen te achterhalen. Zevende sprint: Charlier, Küster, Piet van Kemnen, Huertgen. Achtste sprint: Piet van Kempen, Buysse, Charlier, Jan van Kempen. In de laatste ronde van de negende sprint gingen Ignat-Diot er van door; dank zij prachtig rijdt van Ignat werd een ronde ge nomen, zoodat zes koppels op één ronde ach terstand lagen, met Slaats-Charlier nog steeds aan den kop. Negende sprint: Ignat, Huertgen, Wals, Buysse. Tiende sprint: Piet van Kempen, Wals, Schoen, Slaats. Elfde sprint: Wals, Piet van Kempen, Schoen, Charlier. Het was na de elfde sprint inmiddels half twaalf geworden; nog steeds ontbrak de felle strijd. De toeschouwers bleven overigens ab normaal kalm en het was onbegrijpelijk, dat dit ..spel" geaccepteerd werd. Twaalfde sprint; Diot, Jan van Kempen, Huertgen, Charlier. Tijdens de dertiende sprint rukte Buysse zich los van het veld en voor dat het veld zich onder aanvoering van Piet van Kempen voor de achtervolging gereed gemaakt had. hadden Buysse-Aerts de ronde genomen; daarmede kwamen zij op twee ronden ach terstand. Dertiende sprint: Pijnenburg, Slaats, Ignat, Wals. Veertiende sprint: Huertgen, Buysse. Bil liet, Zims. Vijftiende sprint: Schoen, Jan van Kem pen. Billiet, Aerts. Tijdens de zestiende sprint ging Pijnen burg er van door, maar Aerts-Buysse en vooral Slaats zetten in volle spurt de achter volging voort; weer is hun poging mislukt. Daarna gebeurde niets bijzonders meer, De laatste minuut.... nog slechts enkele seconden Slaats-Charlier hebben den strijd gewon nen. Zij zijn winnaa.rs van den vierden Am sterdamschen Zesdaagschen wielerwedstrijd. De eindstand luidt: Aan den kop: 1 Slaats-Charlier, 229 pnt. Op één ronde: 2 Pijnenburg-Piet van Kem pen 510 pn-t., 3 Billiet-Deneef 273 punten: 4. Schön-Huertgen en Ignat-Diot beiden 210 punten; 6 Wals-Jan van Kempen 2C6 pnten; 7 Zims-Ku-ester 151 punten. Op twee ronden: 8 Aerts-Buysse 247 pnt., In totaal zijn afgelegd 3060 K.M. De huldiging der winnaars. Nadat de drie schoten het einde van den Vierden Amsterdamschen Zesdaagschen wie lerwedstrijd hadden aangekondigd, verdwe nen de renners in hun cabines, waaruit de overwinnaars echter spoedig met schoone shirts en. voor zoover dat in zoo korten tijd mogelijk was, uiterlijk geheel opgefrischt, te voorschijn kwamen. Zij moesten de gelukwenschen in ontvangst nemen van de directie van den Amsterd. Zesdaagschen en van de aanwezige bestuurs leden van de N.W.U.. waarna hun de gou den lauwerkransen werden omgehangen. On der de tonen van het Wilhelmus en de Bra- banconnè en onder daverend applaus van het publiek reden zij hun eere-rondje. Ook Pijnenburg en Piet van Kempen, de beide oude en populaire rotten, die onder de tonen van het Wilhelmus als tweede aanko menden hun eere-rondje reden, werden luide toegejuicht. De vorige resultaten. De resultaten van de vorige Amsterdam sche Zesdaagsche wielerwedstrijden waren: Eerste wedstrijd: P. v. Kempen-Piinenburg met 685 punten, afgelegde afstand 3281 K.M. Tweede wedstrijd: Pijnenburg-Wals met 588 punten, afgelegde afstand 3141 K.M. Derde wedstrijd: Broccardo-Guimbretière met 176 puntn, afgelegde afstand 3192 K.M. Voor de laatste maal? Deze laatste avond heeft ons niet kunnen bekoren. Iedereen wist. dat de financieele verwachtingen van dezen Zesdaagschen op een volkomen mislukking zijn uitgeloopen, geen enkelen middag, avond of nacht was het uitverkocht; telkens waren er gapende plekken op de tribunes. De renners ondervonden den teruslag van dit alles, spanden zich niet meer in dan r.oodig was. En nu dezen laatsten avond! Het werd een een-uurs-koopelwedstrijd, prachtig zonder jachten, met alleen een groot aantal klasse- ments'prints, waar niet eens om de punten gevochten werd. Wij weten het. dat, het win nen van een ronde op zoo'n laatsten avond ontzaglijk zwaar is, maar des te verdienste lijker is het, als er om gevochten, er om gestreden wordt, als er om eiken meter van de baan bekmot wordt, als de renners hun laatste reservekrachten uit hun lichamen persen, om te trachten de zege te behalen. En wat is er in dit laatste uur van gewor den? Angstig bewaakten de koppels elkaar; een uitlooppoging werd maar al te spoedig stop gezet, inplaats van dat er onafgebroken in dit laatste uur koppel tegen koppel, ren ner tegen renner, werd gestreden. Een slot dat -klonk, dat bevredigend was. dat was het zeker niet. Wij ziin er van over tuigd, dat het publiek dit ook zoo gevoeld heeft. De renners hebben den plicht gehad, het alleruiterste te geven, niet alleen om persoonlijke voordeelen. maar om te trachten den Amsterdamschen Zesdaagsche. die fi nancieel op sterven ligt, van den sportieven dood te redden. Het is niet in hun eigen belang geweest, dat zij dit hebben nagelaten. Onze stellige indruk is, dat de Zesdaagsche in haar hui- digen vorm de laatste van Amsterdam is ge weest. De renners hebben haar op dezen laatsten avond helpen begraven. (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL HONKBALCLUB HAARLEM. De Honkbalclub Haarlem hervat haar oefe ningen op Zondag 5 April. In tegenstelling met vorige jaren zullen deze oefeningen, evenals de nog komende wedstrijden, niet meer op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan, maar op dat aan de Van Nesstraat plaats hebben. Vooral doordat de foutgeslagen bal op de druk ge bruikte Kleverlaan nog al eens gevaar ople verde, is deze beslissing door B. en W. geno men. Vanzelfsprekend is de verandering voor ..Haarlem" groot. Van de oprichting af, nu ruim 12V2 jaar geleden heeft „Haarlem" aan de Kleverlaan gespeeld. Vele successen, waar onder eenige kampioenschappen, zijn daar behaald. Het zal dan ook wel eenigen tijd duren, dat „Haarlem" zich aan de nieuwe omgeving heeft gewend. H.H.C., die eveneens van de oprichting af, zij het dan wat minder jaren geleden, aan de Kleverlaan speelde, verkeert in hetzelfde geval; verhuist eveneens naar de Van Nes straat. Finale in het R. A. I. gebouw. Amsterdam, Donderdagavond. De zesde avond van den zesden dag Finale van de grcote Amsterdamsche wielerparade. Voor het laatst draven de stalen rossinan ten over de piste, bocht in, bocht uit, onder de brug doorde eentonige weg, die nu al zes dagen en zes nachten is afgelegd. De strijd is fel geweest de laatste dagen, verscheidene pedaalridders zijn uit het strijd perk verdwenen en het veld biedt dan ook een eenigszins anderen aanblik dan op den openingsavond. We missen het piepjonge koppel BoslandLoskamp, we missen den taaien Brabander Pellenaars, de twee Vroo- mens, den populairen Amsterdammer Van der HeydenVan de zesentwintig gladia toren hebben er zich zestien staande weten te houden. Langen tijd trekt de bonte sleep dezen avond langs ons heen zonder dat er iets van strijd te bespeuren valt .Het publiek is aan vankelijk niet bijster enthousiast gestemd en het verdeelt zijn belangstelling tusschen de acht kalme peddelaars en de kermisat tracties in de couloirs van den wielerbaan. De ware Zesdaagsche-atmosfeer laat dit maal lang op zich wachten. Die komt pas als de eerste sprints verreden en de eerste premies uitgeloofd worden. En nauwelijks heeft een van de favorieten de spurt ingezet of het .lieve leven is aan den gang. Het publiek ontwaakt uit den dom mel, de tribunes rijzen op, geschreeuw en gegil vervult de lucht. De eerste sprint is te vens het preludium van de eerste uitlooppo ging. Het leidende koppel wordt bedreigd en nu stijgt de spanning op en om de houten renbaan tot haar hoogtepunt. De kermis- gangers achter ons laten de attracties voor wat ze zijn en beklimmen in stormtempo de trappen, die naar de zitplaatsen leiden. Iemand, dien we van onzen hoogen uitkijkpost uit al een kwartier lang op champagne heb ben zien visschen en in de laatste minuut beet schijnt te hebben gekregen, gooit zijn hengel met een wild gebaar weg en spoedt zich naar de baan, uit het restaurant komt een compleet Amsterdamsch gezin in ge strekte draf aanzetten en ergens opzij van ons yerslikt een. juffrouw zich in een gloeien de, oliebol. Zelfs de koks.,van het R. A. I. ge bouw laten hun werk een .©ogenblik in den steek. De witgemutste hoofden dezer keu kenspecialisten rijzen ineens midden in een tribune op, maar niemand, die er aandacht aan schenkt. De jacht is immers aan den gang Inderdaad, de jacht is begonnen en de rust zal in het wispelturige wielrengezin op de piste niet eerder terugkeeren, dan wan neer het schot voor de laatste maal gevallen is. Telkens weer poogt zoo'n gekleurd truitje uit den stoet weg te komen, wat niet gemak kelijk gaat, want het peloton zit er geducht op. Een plotseling slippertje van Wals, die met zijn wonderbaarlijke manoeuvres en zijn schreeuwend-blauw tricot een gemakkelijk te herkennen figuur is. heeft succes. De blonde Hagenaar is weg voor iemand er erg in heeft. Zijn beenen malen in een razend tempo op en neer, als een reuzen-kater kromt hij den rug en de ronde is in een om mezien veroverd. Vlak daarop is het 't knal- roode koppel Pijnenburg-Piet van Kempen, dat zijn kans poogt waar te nemen, maar nu is de heele renners familie weer op haar qui-vive. Dan schieten Billiet en Deneef er onverwacht tusschenuit 12 uur.... een geloei stijgt op uit de menigte, floodlight flikkert aan. De camera's en filmapparaten richten zich op het Bel- gisch-Nederlandsche koppel, dat stralend zijn eereronde rijdt. Met dat resultaat is het overgroote deel van het publiek tevreden, want Charlier en Slaats hebben hun ronde voorsprong taai met groot élan verdedigd. De toeschouwers juichen, Charlier lacht, Slaats lacht En terzijde van de baan staat de arme Pellenaars, die met zijn verbonden gelaat veel weg heeft van een Egyptische mummie en ook hij slaat den zegetocht van de twee triomfaters lachend gadeJ. H. V. best behandeld zonder "in- ien—alleen inwrijven met VJCKS WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. IngezMed.) Woensdagmiddag werd aan Wim van Beaumont (geheel rechts) het 2500ste zwem diploma van Stoop's Bad uitgereikt. Naast hem v. r. n. 1. de heer Westendorp, die de 2000ste, Hanneke Schoenmaker, die de 1000ste en mevr. Brasse, die de 2de was, die het diploma behaalde. GYMNASTIEK De Kweekschool-uitvoering. In de goed gevulde Gemeentelijke Con certzaal gaven de leerlingen van de Nuts- kweekschool, de Rijkskweekschool en de Rijksleerschool onder leiding van den heer W. Goeting Donderdagavond de jaarlijksche uitvoering ten bate van Vacantie-kolonies en van Weldadigheid naar Vermogen. W. Goeting. De demonstraties droegen als geheel het karakter van die van vorig jaar, maar zij waren nóg meer volmaakt- Het leek, alsof de toch steeds zoo vlotte en geestdriftige leider met nog grooter enthousiasme dan anders zijn groote schare aanvoerde. Er was reden voor: Donderdag gaf de heer Goeting zijn 20e liefdadigheidsuitvoering ten gunste van bovengenoemde instellingen. Dat deze laatste daarvoor bijzonder erkentelijk zijn, bleek duidelijk uit de toespraak, die Dr. Sluiterman hield. Ook dé heer Th. Lancée, directeur van de Rijkskweekschool, huldigde dén leider mede namens gijn collega van rie.Nutskweek- school, den heer W. Korenstra. De heer Lancée zei o.a., dat men, de groote vlotheid van de uitvoering ziende, zoo licht de geheel ongerechtvaardigde conclusie trekt, dat voorbereiding en leiding gemakkelijk tot stand te brengen zijn. En inderdaad, de num mers. alle van behoorlijke lengte, verliepen zonder hapering; zij volgden elkaar zóó snel op, dat in ongeveer drie uur het geheele pro gramma met zijn 18 onderdeelen was afge werkt. Doorgaans deed deze snelheid van uitvoe ring geen afbreuk aan de afwerking. En waar het tempo al te sterk werd opgevoerd zooaLs in de springriet-oefeningen toon den de medewerkenden een tegenwoordig heid van geest en een zelfvertrouwen, die een mislukking volkomen in den weg stonden. Velen zullen betreurd hebben, dat de laag ste klassen van de Leerschool niet medewerk ten. Maar daartegenover stond, dat de hoo- gere klassen met een keur van oefeningen optraden. Veel moderne stof zagen we en ook oude, maar deze verscheen steeds in nieuwe vormen. Het bij de jeugd zoo geliefde hinder- nisturnen vond uitdrukking in de brug-, stok- en bank-oefeningen. Als steeds waren de massale nummers ook van de beide kweekscholen goed verzorgd. Vooral het knotszwaaien en het klassikale brugnummer van de meisjes stonden op hoog peil. Een ballet is op zichzelf een te zware opgave voor dergelijke leerlingen, maar de leider had in de keuze van de stof daar mee ruimschoots rekening gehouden. Aan het ringen-nummer voor jongens van de Kweekschool werkten enkelen mede, die oefeningen uitvoerden, waarvoor goede tur ners uit een gymnastiek-vereeniging zich niet zouden schamen. Het sportieve turnen vond verder een zuivere weergave in het kastspringen. De heer Goeting had terecht weer gebruik gemaakt van een schijnwerper boven de werkruimte, die een gedeelte daarvan ver lichtte. terwijl de zaal verder donker werd gehouden. Op deze verlichte plek werden enkele fraaie plastische groepen vertoond. Maar nog grooter succes hadden hier met haar dansen Janke en To Goeting, dochters van de; leider. Genoemde jongedames tra den ret meermalen bij de Kweekschool- uitvoeringen op en vooral nu toonden zij een rijping, die zelfs karakterdansen mogelijk maakte Vermelding verdient nog. dat de heer Goe ting verschillende malen met bloemen ge huldigd werd. Een gezellig bal onder leiding van één der heeren Martin besloot den zoo prachtig ge slaagden avond. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. is alleen vastgesteld de heerenwedstrijd Olympia—Rapiditas te '2 ma in Aalsmeer. Dit is de laatste competitiewedstrijd van Rapiditas in dit seizoen. Wanneer deze wed strijd gewonnen wordt, eindigt zij op de tweede plaats. Het elftal heeft eenige veranderingen on dergaan en ziet er thans als volgt uit: J. van Beek. J. Stelleman. F. Hartendorp. B. v. Leeuwen, D. Bakker. J. Bakker. P. Bussé, J. Duijff, W. v. Gorkum. W. Herbst, F. Kenniphaas. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42 Heemstede Alle correspondent^ deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Om den wereldtitel. IV. In de zestiende partij, gespeeld te Leeuwar den, kwam na den 53sten zet van Zwart (Raichenbach) de volgende positie voor. Partijfragment No. 2288- ZWART wd/'' w,. ||p! WIT Zwart 6 schijven op: 4 11 12 19 26 en 30. Wit 6 schijven op: 15 20 27 28 39 en 43. De wereldkampioen forceerde op de vol gende wijze remise: 54. 28—23 19 28 55. 20—14 28—33 56. 39 28 30—34 57. 14—10 34—40 58. 10—5 40—44 Tenslotte publiceeren wij hieronder een zeer interessant vraagstuk van den Frieschen kampioen J. D. Tolsma. samengesteld naar aanleiding van de te Leeuwarden gespeelde zestiende partij van den match VosRaichen bach. Dit vraagstuk werd samengesteld volgens de spelregels van het Friesche damspel. Dit wijkt in zooverre van ons Poolsche dam spel af dat de schijven en dammen elkander óók horizontaal en verticaal slaan en dus niet alleen in schuine richting. Gevestigd sedert 1920 Dagelijks keus uit 10 soorten vleesch en groenten (primeurs! Dejeuner - Diners - Souper Aanvulling-schotels voor uw huislijk- diner. Prijscourant wordt "aarne gezonden WemehtU 'nprima diner, belt U, EEN-DRIE-EEN-DRIE-TWEE C. J. G U D E - CUISINIER 74 lordensstr. - Telel. 13132 (Adv. ingez. Med.) Tot welke verrassende verwikkelingen men in dit Friesche damspel kan komen, blijk-t; uifc onderstaand probleem. Probleem No. 2289. Auteur: J. D. Tolsma, Leeuwarden. ZWART m wm. Wfy, W m m WIT Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op: 4 7 8 11 15 16 en 20. Wit 7 schijven op: 29 31 34 37 38 47 en 49. Wit speelt en wint. De oplossing van dit probleem is als volgt: Wit: 31—26 (Zwart 16:36» 37—31 (Zwart 36:27) 38—32 (Zwart 27:38» 47—42 (Zwart 38:47) 49—44 (Zwart 47:24) 34:21 (slaat alle zwarte stukken en wint). Wij vertrouwen met de opvoering van deze „film" onzen damspelenden lezers vele aange name en leerrijke uurtjes te hebben bezorgd en eindigen hiermede deze artikelen-reeks van de match Vos-Raichenbach. Fransche problemen. Voor onze probleemvrienden geven wij hier onder ter oplossing zes composities van Fran sche problemisten. No. 1. Ch. Mauranne. Parijs. Zwart: 7-10 13 15 18-20 24 25 30 35. Wit: 16. 27 33 38-40 42-45 48-50. No. 2. Bass. Parijs. Zwart: 2 3 6 8 13-15 19 21 24-26 29 30. Wit: 22 28 33 35-40 43-46 48 49. No. 3 A. Buquet. St. Quentin. Zwart: 3 6 21 22 25 31 35. Wit: 32-34, 39 40 47 50. No. 4. A. Lecocq, Parijs. Zwart: 2 4 7-9 12 13 15 16 18 20 23 30. Wit: 22 27 29 32 33 36-39 45 47-49. No. 5. Marcel Morisseau, Parijs. Zwart: 2 3 5 6 8 10 14 19 24 28 30 34. Wit: 16 17 21 22 33 35-39 42. No. 6. G. Avid, Parijs. Zwart: 3 10-14 1.6 20 en dam op 34. Wit: 25 26 28 31 32 35 36 38 43 44. Voor al deze vraagstukken geldt „Wit speelt en wint" uitgezonderd No. 4, waarin Wit speelt en een damzet uitvoert. Oplossingen dezer problemen worden niet ingewacht en worden ook niet gepubliceerd. Men bsschouwe de publicatie dezer composities dus uitsluitend als een nuttige en leerrijke oefening.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13