RENNIE REGENJASSEN VOORJAARSJASSEN GR.HOUTSTR.hoek GR.MARKT HAARtEH ^WEERBERICHT V R IJ D A G 3 A P R I r 1936 H A A R L E M'S D A G B E A D 2 Ons Plan. Heb je zelf al wel eens dagen, Weken, maanden lang misschien Werkloos zonder uitzicht, hunk'rend Naar wat arbeid uitgezien? Echo'de ook in jouw leven Reeds die schrijnend, rauwe klacht: ,Jij bent op de markt des levens 'n Overbood'ge arbeidskracht!"? Of ging jou die lijdensbeker Van dit arbeidswee voorbij? 'k Weet het niet. Maar vriend, toe luister: Hoe uw levenslot ook zij. Als ge 't harte voor uw broeder Op het rechte plekje draagt, Geeft ge gul wat de „Centrale Voor Werkloozenzorg" u vraagt. Want de bloem van Chrisflijk Holland Wordt gedrukt door werkloosheid. Maar gij kunt dien druk verlichten, Door uw offervaardigheid. Komt hèft op die jonge harten, Maakt die slappe knie weer sterk. Steunt „het Plan" van de Centrale: Want „Jong Holland" snakt naar werk! JAN WILNA (Morgen Zaterdag is het de dag der collecte, georganiseerd door de „Centrale voor Werk- loozeiizorg", gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Chris tendom). DE A.S. FEESTDAGEN EN DE BROODBAKKERIJEN. De hoofdinspecteur van den Ai-beid te Haar lem vestigt er da aandacht op, dat zij. die in gevolge de beschikking van 16 Maart 1936 van den Minister .van Sociale Zaken, op de Zater dagen 11 April en 30 Mei, in verband met de komende feestdagen, vroeger beginnen, o.a. verplicht zijn van 9 tot en met 11 April en van 28 tot en met 30 Mei a.s. een Kennisgeving op voor het publiek duidelijk waarneembare wijze aan te brengen aan de toegangen der winkels, waar brood der onderneming wordt verkocht, alsmede op Alle vervoermiddelen, welke voor het vervoer van brood worden gebezigd. Kennisgeving. Maandag 13 April 1936, 2den Paaschdag Op Maandag 1 Juni 1936, 2den Pinksterdag wordt door mij (ons) Geen versch brood verkocht. (Firmanaam) Deze kennisgeving moet worden uitgevoerd In blokletters van ten minste 3 c.M. grootte, met uitzondering van de woorden „geen versch brood verkocht", waarvan de grootte der blok letters minsten 6 c.M. moet bedragen. PENSIONHOUDERS, WEEST VOORZICHTIG. HEEMSTEDE, Vrijdag. Dezer dagen vervoegde zich iemand aan een onzer pensions om voor eenigen tijd ka mers te huren. Men kwam tot overeenstem mig over een prijs, die den huurder in spe heel niet te duur voorkwam. Binnen enkele dagen zou hij komen. Echter was hem iets onaangenaams over komen: in Utrecht was hem zijn portemon- naie ontrold, of hij had die verloren. Daar hij niet naar zijn tegenwoordige woonplaats kon gaan verzocht hij de pensionhoudster f 10 ter leen, Daar de persoon een zeer be trouwbaren indruk maakte, gaf zij hem f 1. Enfin, voor dien eenen gulden was hij al dankbaar. Maarhij is niet meer terug gekomen en de dame zal den gulden als verloren moeten beschouwen, daar hij al op verschillende plaatsen hetzelfde spel heeft gespeeld. Het signalement van den „pensiongast" is als volgt: Flink gezet postuur, lang pl.m. 1.80 M. leeftijd ongeveer 35 jaar, glad geschoren gelaat, gezonde gelaatskleur, donker pak, grijze overjas, grijze hoed en grijze hand schoenen. Hij noemt zich Joh. de Rooij, in genieur van den Rijkswaterstaat, wonende te Roermond. Hij spreekt zeer beschaafd, zonder eenig dialect en in kleeding en manieren maakt hij een zeer goeden indruk. Wanneer blijkt dat de bedoelde persoon zijn practijken te Heemstede mocht voort zetten, verzoekt de politie spoedig bericht. hebben een hïdividüeel karakter. (Adv. lngez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 3 APRIL Rembrandt Theater: „Het Leven is niet zoo kwaad", met Lou Bandy en Fientje de la Mar. Op het tooneel Alma Rosé met haar 10 solisten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „Su san Lenox". 2.30, 7 en 915 uur. Frans Hals Theater: Harold Lloyd, Adolphe Menjou en Verree Teasdale in „De Melk boer(Geprolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Paula Wessely in „Episode" (reprise) Op het tooneel: Alex de Haas, liedjes aan den vleugel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcert van Joh. Steenman's Orkest. 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 4 APRIL Stadsschouwburg: Kinderuitvoering Ruth Tobi. 2.30 uur. Stadsschouwburg: „Frank van Wezel's Roemruchte Jaren". 8.15 uur. Cabaret ,La Gaité", Raaks. Nachtfeest. 8—5 uur. Wijkgebouw Ged. Oudegracht: Propagan- da-avond Ned. Vereen, voor Natuurgenees wijze. N.V. Wed. Oosten en Zoon's Tapijt- en Bed- denhandel. Alg. vergad. van aandeelh. Bar tel jorisstraat 13—17. 4 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds RESILON RESILON is de duurzaamste verf voor binnen en buiten, voor uw woning, meubelen, huishoudelijke artikelen enz. RESILON loopt niet af en dekt prachtig. Zij droogt blinkend-glanzend en streep- vrij op. In busjes van 16, 26, 36, 52, 90 cents enz. Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de Verffabr. N.V. RESINK - HAARLEM. Leidschevaart 574 - Telefoon 26190. (Adv. lngez. Med.) Het verkeersvraagstuk op de scholen te Heemstede. Een Onderwijs-Verkeerscommissie. De gymnastiekzaal van de „Dreefschool" stond Donderdagmiddag wel in het teeken van de Verkeersregeling. In de hal der school stond ter demonstra tie opgesteld de demonstratietafel van de Haarlemsche Verkeerscommissie. Burg. Jhr. J. P. W. v. Doorn. Platen en teekeningen ook die van leerlin gen der Dreefschool, allen betrekking hebben de op het verkeer, versierden de wanden. Langs een der wanden hing een papieren band, lang 16 meter, aan elkander geplakte uitknipsels uit verschillende couranten ver meldende de ongevallen alleen van de maand Maart. In de zaal zijn, op uitnoodiging van een al hier gestichte Onderwijs-Verkeerscommissie bijeen vrijwel alle hoofden en onderwijzers van alle Heemsteedsche scholen, burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, de gemeente-secretaris de heer N. Vos, de ZeerEerw. Heer Pastoor C. v. Mierlo, enkele raadsleden, de inspecteur van politie de heer C. H. Kemper, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer H. v. d. Weyer, de voorzitter en secretaris der Haar lemsche vereenigingen, de heeren luit.kol. A. M. M. v. Loon en Mr. v. Gelderen, leden van Ouder commissies, schoolbesturen, eenige le den der K. N. A. C. en enkele belangstellenden. Als voorzitter der Onderwijs-Verkeerscom missie heette de burgemeester de aanwezigen welkom, en sprak er zijn voldoening over uit dat zoovelen aan de uitnoodiging hadden ge volg gegeven. Veilig verkeer, aldus de spreker, stelt zich ten doel de veiligheid, maar vooral de verkeers- opvoeding. Dat het gevaar niet denkbeeldig Is, bewijst die 16 M. lange lijst van ongevallen in één maand, ongelukken, vaak met doodelijken afloop. De. oorzaak der ongevallen wijt spre ker vaak aan de onoplettendheid en de on verschilligheid der weggebruikers. Veilig Verkeer heeft ten doel ook en vooral den kinderen te leeren den weg te gebruiken. Thans zijn wij hier in Heemstede zoover, dat tot de oprichting van een onderwijs-verkeers- commissie kan worden overgegaan, welke commissie door den burgemeester aan de aanwezigen wordt voorgesteld. Deze heeren zullen een schakel vormen tusschen de scho len en de onderwijscommissie. Spreker besluit zijn openingswoord met den wensch dat hier een nuttig werk zal tot stand komen in het belang van de burgerij en tot het voorkomen van ongelukken op den weg. Vervolgens kreeg de heer C. H. Kemper, in specteur van politie alhier het woord voor een causerie over „Het Verkeersvraagstuk". Spreker is er van overtuigd dat het thans nog moeilijk is het verkeer te leiden in vaste banen, men ziet nog steeds wetswijzigingen. Spreker schetst de enorme evolutie op het ge bied van het verkeer, waardoor de maatrege len steeds weer achter de feiten aan moeten komen. Wat het gevaar betreft, men raakt met het gevaar vertrouwd. Daarbij komt nog dat bree- de en groote wegen een z.g. veilig verkeer be^ vorderen, doch dat de meeste ongevallen juist gebeuren op de ruime wegen. De taak der politie, aldus spr. is in hoofd zaak een preventieve, en die preventieve taak kan vooral door het opkomende geslacht ver licht worden; het kind van thans is de vader der toekomst. Vervolgens sprak de heer H. v. d. Weyer, inspecteur van het lager onderwijs over „de wenschelijkheid om een leerplan voor het ver- keersonderwijs vast te stellen". Het moet voor het onderwijzend personeel, aldsu spr. een heerlijke gedachte zijn de dub bele taak, „hen ontwikkelen en hen bescher men, op zich te willen nemen. Dat de publieke opinie ook de hulp der on derwijzers vraagt, toont spr. door een artikel tje uit een courant dat de werklooze onder wijzers als een soort hulp-politieagent wil la ten fungeeren. Vervolgens zet spr. uiteen het leerplan, dat reeds door de commissie is aangegeven. Tenslotte werd de zeer interessante ver- keersfilm der K. N. A. C. vertoond, die ieders belangstelling trok. Aan het slot dankte de voorzitter de inleiders alsmede de K. N. A. C. voor hun medewerking. Medegedeeld werd, dat het onderwijzend personeel zich voor deelname aan een cursus over verkeersonderwijs kan aanmelden bij de hoofden der scholen. HUISVLIJT. De afd. Bloemendaal van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, zal de dezen winter op de huisvlijtcursussen vervaardigde voorwerpen tentoonstellen op Zondag 5 April des namiddags van 2.30 tot 4.30 uur in een der lokalen van de Julianaschool aan de Juliana- laan te Overveen. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oostelijken wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen neerslag. Kans op nacht vorst. Weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.2 m.M. te Lerwick. Laagste 737.3 m.M. te Vardö. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Nachtvorst. Ofschoon de hooge drukking zich ver naar het Zuiden tot over-ons land heeft uitgebreid, is vereeniging met de Zuidelijke hooge druk king niet tot stand gekomen en vertoont zich de Westelijke depressie in de golf van Biscaje, De hooge drukking breidt zich nog verder over Scandinavië uit, zoodat Oostelijke winden te wachten zijn. die tot op 1000 meter hoogte sterk zijn afgekoeld. Op de Britsche eilanden daalde de temperatuur en hield de regen op. In Noord-Scandinavië waaien Noordelijke sneeuwstormen waarbij te Vardö 18 m.m. viel. De vorst heeft zich bijna over geheel Scandi navië uitgebreid. Duitschland heeft zwaar be wolkte lucht met regen in het Oosten en sterk gedaalde temperatuur in het Noorden. Ook Frankrijk heeft grootendeels betrokken lucht. De temperatuur bleef er nog boven normaal. Voorloopig is weinig of geen neerslag te wachten met kans op nachtvorst, ter wijl overdag de zon de koude zal tem peren. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 m.M, 767 m.M. Stand' van heden Neiging, vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 DE SCHOOLSCHAAKCOMPETITIE TE HEEMSTEDE. Hedenmiddag te 4 zou de burgemeester van Heemstede, Jhr. J. P. W. van Doorn, de prij zen uitreiken, behaald in de Schoolschaak- competitie aan de O.L. School aan den Voor weg. MGR. N. STAM. V. J. B. 13 10 1 2 21 43—20 1.62 Kennemerl. 3 14 10 2 2 22 48—23 1.57 V. E. W. 11 6 3 2 15 49—24 1.36 Johez 12 5 3 4 13 40—47 1.08 Ulysses 12 4 2 6 10 35—32 0.83 V. V. B. 13 4 2 7 10 37—36 0.77 Sizo 2 12 2 3 7 7 19—30 0.58 Kennemerl. 4 13 0 2 11 2 23—82 0.15 Mgr. N. Stam, die vroeger vele jaren te Haarlem woonde, is benoemd tot' Apostolisch Vicaris van Kisumu. De bisschopconsecratie zal op een nader te bepalen dag te Haarlem plaats hebben. Mgr. Stam heeft zeer veel gedaan voor. de R.K. Missie. PERSONALIA. V. V. R. A. 14 14 0 0 28 82—14 2— Kennemerl. 5 14 9 1 4 19 41—34 1.36 V. V. IJ. 3 12 8 0 4 16 66—33 1.33 Sizo 3 13 5 2 6 12 35—33 0.94 Z. S. V. 2 13 5 2 6 12 26—24 0.94 V. E. W. 2 11 5 0 6 10 31—32 0,91 V. E. W. 3 13 3 2 8 8 27—51 0.62 Kennemerl. 6 16 4 1 11 9 31—81 0.56 V. J. B. 2 14 2 2 10 6 32—69 0.43 De heeren N. M. Muller en G. v. d. Wall Bake beiden te Haarlem zijn aan de Leidsche Uni versiteit geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid. PREDIKBEURTEN. ZEVENDE DAGS BAPTISTE GEMEENTE, lo kaal Parklaan 21. Iedere Sabbat (Vrijdag-) avond 8.30 uur: Bijbelbespreking. Iedere Sabbat (Zaterdag-) morgen 10 uur: Openbare Samenkomst, Allen welkom. Zit plaatsen vrij. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 5.45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdienst te 1' uur. Avonddienst te 7.19 uur. Werkdagen: Zondag: Ochtenddienst te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Maandag: Ochtenddienst te 7 uur. Middagdienst te 1 uur. Pesach: Maandag: Avonddienst te 7.5 uur. Ochtenddienst op beide dagen te 7.30 uur. Middagdienst te 2 uur. Avonddienst bij het invallen van „nacht" Chol Hamo'ed: Ochtenddienst te 7 uur. Donderdag: Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7.30 uur. Talmoed Torah: Niet. De diensten op Zondag en de ochtenddienst op Maandag worden verricht in het Gemeen tegebouw L. Wijngaardstr. 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge L. Begijnestr. 11. VOETBAL. H.F.C.V.U.C. Voor hen, die voornemens zijn, dezen wed strijd, die a.s. Zondag op het Ajaxterrein ge speeld wordt bij te wonen, deelen wij mede, dat Zaterdag aan de bekende voorverkoop adressen kaartjes gekocht kunnen worden. In verband met het niet doorgaan van den beslissingswedstrijd H.F.C.V.U.C. op het ter rein van R.C.H., worden zij, die reeds een toe gangsbewijs voor dezen wedstrijd hebben ge kocht, tot en met Zaterdagavond in de ge legenheid gesteld dit bewijs aan het desbetref fende voorverkoopadres in te leveren, tegen ontvangst van het betaalde. WORDT A.F.C.—E.D.O. OPNIEUW GESPEELD? Blijkens de beslissing van de Protest-com missie van j.l. Zaterdag is thans officieel vast gesteld, dat de scheidsrechter tijdens den wedstrijd A.F.C. tegen E.D.O. een vergissing heeft begaan, welke haar practisch het afdee- lingskampioenschap zou kunnen kosten. Wij vernemen, dat E.D.O. thans pogingen in het werk stelt dezen wedstrijd opnieuw vastge steld te krijgen. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE De vorige week stond de competitie stil in verband met den wedstrijd HaarlemBrussel. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A: WIJ—SIZO, 3 uur, A. Peper. Tweede Jeugd—WIJ 2, 3 uur, Chr, Klerk. Afdeeling B: SIZO 2—WB, 4 uur, F. J. Wempe Jr. Ulysses—VEW, 3 uur, H. D. Kist de Ruyter Jr. Afdeeling C: WIJ 3—SIZO 3, 4.30 uur, Th. Post. Kennemerland 5WRA, 3 uur, J. Otten. VEW 2—ZSV 2, 3 uur. A. Zomer Jr. VEW 3—VJB 2, 3.30 uur, G. H. Wille. V.V.IJ. speelt haar laatsten thuiswedstrijd tegen SIZO. Hoewel de Hillegommers niet te onderschatten tegenstanders zijn, zal het V. V. IJ. toch niet moeilijk vallen het ongeslagen record te handhaven. De reserves van V.V.IJ. spelen in 't Noorder- dersportpark tegen Tweede Jeugd. De thuis club kan hier winnen. Nu V.E.W. definitief voor de bovenste plaats der B-afdeeling is uitgeschakeld, is de uitslag van de ontmoeting tegen Ulysses van geen belang meer. Niettemin verwachten wij een spannenden strijd op het Ulysses-terrein, die wel door V.E.W. zal worden gewonnen. In de C-afdeeling komen acht elftallen in het veld. V.V.R.A. is reeds kampioen, doch de ambtenaren zullen er prijs op stellen, hun •esteerende wedstrijden te winnen; Kenne merland 5 krijgt o.i. geen kans tegen Ootes c.s. De wedstrijd V.E.W. 3V.J.B. 2 is van belang voor de onderste plaats. V.J.B. is op het oogenblik hekkensluiter, terwijl V.E.W. 3 nog tot de gegadigden voor de onderste plaats behoort. Gelet op het goede spel, dat V.E.W. 3 in de laatste wedstrijden vertoond heeft, is het te verwachten, dat de thuisclub wint. De ranglijstjes zien er op het oogenblik als volgt uit: AFDEELING At gesp gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V. V. IJ. 1 12 12 0 0 24 80—15 2.— V. V. IJ. 2 12 6 3 3 15 21—19 1.25 Kennemerl, 1 14 6 3 5 15 3432 1.07 S. I. Z. O. 12 4 4 4 12 29—29 1.— Tw. Jeugd 13 5 2 6 12 28—38 0 94 Kennemerl. 2 14 3 4 7 10 2340 0.71 Z. S. V. 13 1 6 6 8 23—42 0.62 Telefonia 14 3 2 9 8 24—47 0,57 AFDEELING B: AFDEELING C: Voor deninhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De voetbalwedstrijd E.D.O.Kinheim. Geachte Redactie, Wat betreft den wedstrijd H. F. C.V. U. C., het volgende: Waarom was het wenschelijk dat de wed strijd H. F. C.V. U. C. niet gelijk gespeeld zou worden met E. D. O.Kinheim? 1. Omdat de wedstrijd E. D. O.Kinheim reeds door het Districtsbestuur was vastge steld op 5 April. 2. Omdat dit de laatste competitie thuiswed strijd van E. D. O. is en deze wedstrijd voor haar zeer belangrijk is, daar zij op dezen da tum kampioen van haar afdeeling kan worden. 3. Omdat het dit seizoen de eerste maal is dat E. D. O. zonder concurrentie zou spelen van een of meer le-klassers. 4. Omdat een competitie-wedstrijd altijd voorgaat bij een beslissingswedstrijd en er bij het vaststellen van dezen laatste geen belan gen van anderen geschaad mogen worden. 5. Omdat het een uitzondering is, wanneer een beslissingswedstrijd gespeeld wordt in de gemeente van een der betrokken clubs. 6. Omdat toen bekend was dat een beslis sing noodig was E. D. O. bij het bestuur van haar afd. vroeg waar deze wedstrijd gespeeld zou worden en ten antwoord kreeg: „in geen geval in Haarlem", omdat V. U. C. niet in Haarlem wilde spelen. Desondanks werd door het bestuur van Afd. II, na overleg met de betrokken clubs, de wed strijd toch in Haarlem vastgesteld, E. D. O. was natuurlijk zeer verwonderd, had geen be zwaar dat deze wedstrijd in Haarlem zou plaats hebben, doch wel tegen den datum van 5 April. Er was bovendien geen enkele reden om dien wedstrijd op dezen Zondag te doen verspelen, daar het nog wel drie weken kon duren, vóór de kampioen van Afd. II. 2de kl. A bekend zou zijn. E. D. O. was hierdoor ten zeerste benadeeld en zag het voordeel van alleen spelen be dreigd. Wanneer alleen het sportieve element sprak, was er voor het spelen van beide wedstrijden op 5 April geen bezwaar, maar aangezien de financieele kant helaas in onze voetbalmaat schappij een hoofdrol speelt, was E. D. O. wel verplicht, alles in het werk te stellen, haar goed recht van alleen te spelen met kracht te verdedigen. Ook E. D. O. heeft te zorgen, dat zij finan cieel niet geheel aan den grond raakt, doch het is alleen zoo opvallend, dat wat voor an deren heel gewoon is, voor haar met geweldig veel moeite te bereiken is. Wij hebben onze verplichtingen tegenover den Bond, maar hebben toch zeker ook onze rechten en per saldo bestaat de K. N. V. B. toch ook niet alleen uit le-klassers. Men ziet dus, er is hier geen sprake van het schaden van de belangen van le-klassers, of het bewijzen van gunsten aan E. D. O., het is eenvoudig ons goed recht en onze plicht om onze belangen te behartigen en te verdedigen waar het noodig is. Wij zullen dit blijven doen. Hoe onprettig wij het ook vinden, dat H. F. C. thans niet in Haarlem speelt en R. C. H. haar financieel voordeeltje zal moeten missen, E. D. O. gaat hier vrij uit. Na een bespreking, waarbij de heer Burg wal door een misverstand niet aanwezig was, is men niet tot een oplossing kunnen komen, heeft de K. N. V. B. tenslotte den knoop door- Steeds maar Mauwe kost, al wat hartig en smakelijk was, bezorg de hem branderige pijn in de maag en zure oprispingen. Nu eet hij weer alles zonder eenig bezwaar. Na al zijn lievelingsgerechten, na alles wat gekruid en smakelijk was, kreeg hij last van teveel maagzuur en daardoor van een branderige pijn in de maag streek. zure oprispingen en een benauwend gevoel van opgeblazenheid. Hij iaat nu direct na den maal tijd één of twee der smakelijke Digestif Rennie Pas tilles langzaam op de tong smelten en hij eet en drinkt wat hij wil, zonder eenige last. Het overmatig maagzuur wordt door de Digestif Rennie Pastilles weggenomen: gedeeltelijk wordt het door de alkalische bestanddeelen geneutraliseerd, gedeeltelijk door de colloïdale kaolin, die zij be vatten, geabsorbeerd Verder komen in de Digestif Rennie Pastilles nog voor pepsine en pancreatine, die de spijsvertering krachtig bevorderen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr 209, A'dam. PASTILLES (Adv. lngez. Med." gehakt en bepaald dat H. F. C.V. U. C. op het Ajax-terrein gespeeld zal worden. E. D. O. hoopt van harte, dat H. F. C. ook hier een gunstig resultaat zal weten te be halen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, HET BESTUUR VAN E. D. O. HILLECOM UITSLAG ZIEKZOEKWED STRIJD. Na lang puzzelen door dé commissie van des kundigen is het rapport verschenen inzake den uitslag van den in Februari gehouden ziekzoek-wedstrijd in het Veilingsgebouw al hier. Het aantal deelnemers bedroeg 326 uit vrijwel alle deelen der bloembollenstreek, zoo dat de taak der commissie werkelijk geen ge makkelijke is geweest als men bedenkt dat het aantal kisten die gekeurd moesten wor den ruim 200 bedroeg. Van het groote aantal deelnemers kwamen er slechts 65 dn aanmerking voor eeii diploma terwijl er onder deze 65 31 waren die dit di ploma reeds twee jaren geleden behaalden en daarop nu een aariteekening' bekomen. De eerste vijf prijswinnaars waren: J. J. Korbee, Hillegom, J. Th. van Ruiten, Noord- wijk, P. Lommersen Fz., Hillegom, (buiten me dedinging), L. H. Blom, Bennebroek en J. A. Zwaan te Sassenheim. Aangezien onder deze vijf personen geen werkloozen waren, kreeg no. 1 bovendien de verguld zilveren medaille van burgemeester Pont: no. 2 de medaille der afdeeling Hillegom van Bloembollencultuur en no. 4 die, uitge loofd door de kistenfabriek G. van den Bosch, alhier. De eerste 15 bekomen bovendien het boek van B. Donk „Ziekten en Beschadigingen van bol- en knolgewassen". Zaterdagmiddag heeft in het veilinggebouw de officieele uitreiking plaats. DS. EERHARD OP HET DRIETAL. In de Donderdagavond gehouden vergade ring van den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te 's Gravenhage is het volgende drietal van predikanten geformeerd ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van Ds. C. Ferguson op 30 October 1934, t w. Ds. G. Bos uit Dedemsvaart, Ds. H. J. Dïjckmeester uit Arnhem en Ds. J. P. E. C. Eerhard uit Hillegom. WIJDINGSAVOND. Donderdagavond had in het kerkgebouw der Geref. Gemeente een Wijdingsavond plaats in verband met de lijdensweken. Er was ditmaal flinke belangstelling. Ds. A. Dondorp van Heemstede declameerde uit de werken van Jer. de Decker, Jan Eekhout en H. Dullaert, alles betrekkelijk het lijden en sterven van Jezus; Ds. A. K. Krabbe droeg een passieverhaal voor. De heer C. Kool speelde op het orgel zeer verdienstelijk eenige koraal voorspelen. Een klein gemengd koor zong zeer fraai onder leiding van den organist eenige liederen o.a. van Handel. Het was een zeer stemmingsvolle avond. HALFWEG VERKIEZING HOOFDINGELAND. Donderdag had de verkiezing plaats voor een hoofdingeland van het Hoogheemraad schap van Rijnland voor het tweede district in plaats van den heer Rijnierse. Met groote meerderheid van stemmen werd gekozen de heer L. G. Prins te Bloemendaal, die reeds vele jaren als hoofdingeland-plaats vervanger voor hetzelfde district zitting had. Op den heer Prins werden 322 stemmen uit gebracht en 16T op den heer W. J. A. van Weerdenburg. ZANDVOORT OPGEHOUDEN. Ten overstaan van de notarissen M. J. Tel- chuys te Loosduinen en W. H. van Arkel te Haarlem werd Donderdagmiddag in het café van den heer L. B. Diemer aan het Kerkplein publiek verkocht de villa „Sommara", Dr. Joh. Metzgerstraat 84. Het perceel werd opgehouden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2