ASCHEN Nieuw Leven. Tentoonstelling LEERLINCENUITVOERINC van oude kunst. 1500 Bibliotheekboeken HUREN v.a. f 2.60 p.w. TOURINGCAR-TRIPS Overgordijnen Glasgordijnen S t o o m e n IkVEBCNHjS® Winkeljuffrouw KANTOOR een Net Meisje aank. Slagersbediende PAASCH- KAARTEN Keukentafels «I Vóór de Telefunken of Philips Goldschmeding Haarlem Reisbureau „Flora" BEGRAFENIS-ONDERNEMIHG B. J. VAN FRANKEN i MAANDAG 6 APUII 1936 H A:A R t E M'S D A G B E A' D tï De Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft haar zilveren feest Za terdag op joyeuse wijze gevierd. Des middags heeft het bestuur in de tuinzaal van ons Con certgebouw een druk bezochte receptie gehou den en de vele bloemstukken, welke 's avonds in de groote zaal voor het podium stonden op gesteld, waren wel het beste bewijs, dat velen hun belangstelling voor dit jubileum niet en kel met een bezoek tot uitdrukking hebben ge bracht. i; Behalve de bloemen was er nog de smaak volle verlichting, aangebracht door het Tech nisch Bureau „Badela", die een feestelijk aan schijn aan de groote zaal gaf. Guirlandes van roode en gele lichtjes en daartusschen schit terend en fel de jaartallen 1911—1936; ze her innerden het publiek er reeds dadelijk bij de entree aan, dat het Zaterdag niet een gewone jaarlijksche cabaretavond was. En dan was er nog het programma, dat op dezen jubileum avond ook ver uitging boven wat op andere avonden wordt gegeven. Voor dat het artistieke deel van het program ma begon, sprak de voorzitter van Nieuw Leven, de heer R. Vellinga een kort woord van verwelkoming tot de stampvolle zaal. In het bijzonder richtte hij zich tot de vele oud- werkende leden, die van heinde en ver waren opgekomen om dezen avond het herdenkings feest mede te maken. Oorspronkelijk had Nieuw Leven het zilveren feest nog grootscher willen vieren, maar de slechte tijdsomstandig heden, waaronder ook de vereeniging te lij den had, waren oorzaak geweest, dat men hiervan had moeten afzien. Met dankbaarheid' releveerde de heer Vel- üdïlga, dat het bestuur dien middag op de receptie zoo veel toewijzen van belangstelling had mogen ontvangen, al had het volgens hem wel eenigszins teleurgesteld, dat van de 15 Haarlemsche dilettantenvereenigingen slechts drie zich op deze receptie hadden doen vertegenwoordigen. Dit welkomstwoord was een preludium voor de eigenlijke huldiging, welke na de pauze plaats had. Toen stond heel het bestuur op het tooneel en tegelijk ook het huldigings comité, dat van het medeleven der kunst lievende leden met dit feest blijk gaf. De heer Van Oord, die namens het eccnité het woord voerde, sprak er zijn teleurstelling over uit, dat het comité niet op dezen avond het meest waardevolle geschenk, n.l. eenige hon derden nieuwe leden, kon aanbieden, maar het comité kon toch met bloemen komen en voorts met een verzegelde enveloppe met inhoud ter versterking o a. van de biblio theek en een herinneringsmedaille, welke door de kleindochter van een der oprichters der vereeniging, den heer Grootes, aan het vaandel werd gehecht. Nadat ook de heer Van der Ven, die eveneens op het koperen feest had gesproken, het bestuur met eenige hartelijke woorden had gelukgewenscht en den penningmeester, den heer C. Spierdijk, een cadeau had aangeboden, dankte namens het bestuur de heer Vellinga het comité en de kunstlievende leden, voor wat men ook nu weer voor de vereeniging had gedaan. Dat zich in de laatste 14 dagen 34 nieuwe leden hadden aangemeld was volgens den voorzitter een hoopvol teeken voor de toe komst, al meende hij aan ook dat in het ko mend seizoen er nog geen sprake van zou zijn, dat Nieuw Leven weer zooals vorige jaren elke voorstelling op twee achtereen volgende avonden in den schouwburg aan den Jansweg zou kunnen geven, hoe gaarne men dit ook zou willen. Hij wekte alle aanwezigen op om nieuwe leden aan te werven opdat Nieuw Leven ook in de toekomst goed ver zorgde voorstellingen zou kunnen blijven ge ven. Tenslotte dankte de heer Vellinga na mens het bestuur voor de geschenken en be trok hij daarin ook 't Centraal Drankbestrij ders verbond en het hoofdbestuur van den Algemeene Dilettanten Bond, die medailles hadden aangeboden en den heer Van Hemert, die een waardevolle foto had gegeven. Zoo is het 25-jarig bestaan dezen avond op passende en feestelijke wijze herdacht en vormde deze huldigende herdenking een be langrijk deel van het programma. Voor het artistieke deel zorgden Louis Da vids, Jan Musch, Dora Gerson, Mary Smit- huyzen en Han Beuker en met dit quintet was men van te voren verzekerd, dat men een voortreffelijk cabaret te zien zou krijgen. Het programma was geheel gelijk aan dat van verleden week in den Stadsschouwburg, waar over ik reeds uitvoerig in ons blad heb ge schreven. Ook nu had Louis Davids weer dat prettige contact met het publiek, dat zijn op treden altijd weer tot een zoo apart genoe gen maakt, al duurde het wel iets langer dan in den stadsschouwburg, voordat hij er geheel en al „in" was, weer kregen wij de „kip" als geschikt onderwerp voor „gemeentezang", op nieuw bewonderden wij Musch om zijn veel zijdigheid en trof hij ons vooral met zijn suggestieve voordracht van C'est la Vie, gaf voorts Dora Gerson in haar beeldende voor dracht dezelfde Duitsehe chansons en amu seerde heel het ensemble de zaal in de preten- tielooze eenacters en sketches welke Musch voor dit programma in elkaar geknutseld heeft. Onnoodig te zeggen, dat het succes der ar- tisten heel groot was en dat het voor Nieuw Leven een voortreffelijk geslaagde feest avond is geworden. J. B. SCHUIL den schijn had aangenomen, dat wij het au sérieux moesten nemen. Daardoor werd deze schoolmeester in uniform hoewel ongewild eigenlijk de belachelijkste van allen. Er waren onder deze landstormers in de kluchtige trant, waarin deze „soldaterij,, ge speeld werd. eenige vermakelijke types, zooals de Kattenburger Van Wezep van Loe Ker- stens, en Jacques Meyer van Is. Monniken dam. Ook Mertens en Faber werden door John de Geest en Willem Kremer niet onverdien stelijk gespeeld. En Joh. van de Water ver dient een pluim voor den ernst waarmee hij den „christelijke" uitbeeldde, in den moed van zijn overtuiging ook al weer blijkbaar ongewild feitelijk de meest respectabele onder deze landstormers. Karei Baars was Frank van Wezel en dus de personificatie van den schrijver in dit soldatenstuk. Ik heb het genoegen A. M. de Jong persoonlijk goed te kennen en ik geloof, dat wanneer hij in dertijd bij mijn compagnie had gediend, wij het best samen hadden kunnen bolwerken, ook al had hij eiken dag 'n blaadje uit zijn Dag boek van den Landstormer in de krant ge publiceerd. Maar de zure, schoolmeesterach tige Frank van Wezel, die alles zoo opperbest weet, nee, die zou, vrees ik, den goeden ge moedelijken geest in mijn compagnie geheel bedorven hebben. Nu moet ik zeggen, dat deze landstormers van de lichting 8 het blijkbaar ook wel erg slecht getroffen hebben met hun officieren. Nee maar, wat 'n stelletje zoutzakken was dat. Het was niet te verwonderen, dat deze burgers in hangjassen van deze landstormers geen soldaten konden maken. De eenige, die er als tooneelspeler wat van maakte, was Co de Haas, die den kolonel relief wist te geven, al was dit nu juist een zeer onsympathiek, bul derbassend -type. J. B. SCHUIL. Frank van Wezel's roemruchte jaren. In de laatste „Groene" schrijft prof. Gou- ■driaan, dat de Nederlanders alle eigenschap pen bezitten om goede soldaten te worden. Wanneer prof. Goudriaan eens een voorstel ling van „Frank van Wezel's roemruchte ja ren" bijwoonde, zou hij misschien toch wel eenigszins gaan twijfelen. Het is waar, dat deze landstormers van de lichting 8 Amster dammers zijn en dat Groot-Mo kum wel het meest origineele. maar niet het gemakke lijkst soort soldaten levert, maar zoo'n bende als dit stelletje zal er toch wel nooit op één chambree in de Oranje Nassau-kazerne of in een loods verzameld zijn geweest. Bij zoo'n losgelaten bende mogen de officieren en on derofficieren wel elke minuut tot zich zelf zeggen: „Bezit je ziel in lijdzaamheid!" en is het kader ongetwijfeld meer te beklagen dan de soldaat. Wij zitten met deze „soldaterijvan de Jong in de eerste twee tafereelen midden in •de klucht, zooals bij de Big, al geloof ik niet, dat dit de Jong's bedoeling is geweest. Hij heeft zooals uit de opmerkingen van Frank van Wezel overduidelijk blijkt ook kritiek bedoeld, maar deze landstormers zijn nu niet bepaald de aangewezen mannen om ons te overtuigen. Laten wij deze „Soldaterij" daarom maar nemen, voor wat ze feitelijk is puur klucht in de opeenvolging van enkele losse, onsamenhangende tafereelen. Het bleek ook uit deze opvoering al weer, dat het Hollanders gemakkelijker valt op het tooneel slechte dan goede soldaten te spelen. De schutters van Speenhof waren nog ge- disciplineerder dan de vrijgevochten bende daar op het exercitieveld, die wij aan het werk zagen. Het was louter parodie, die wij ook als zoodanig zouden kunnen aanvaarden, jvanneer Frank "van Wezel maar niet telkens Volgens den Duitschen psycholoog Dr. Sip- pel„ die een speciale studie heeft gemaakt van de psychlogie der lichaamsoefeningen en de resultaten van die studie o.m. heeft neerge legd in een verhandeling, getiteld „Körper, Geist und Seele" zijn de kenmerken van ware lichaamsoefeningen, dat deze uit een inner- lijken aandrang voortkomen, dat zij bij de uitvoerenden vreugde wekken en dat zij de lichamelijke krachten op peil houden of ver- hoogen. Welnu, zij die getuigen waren van de uit voering op Zaterdag j.l. door de leerlingen van de School voor Lichamelijke Opvoeding onder leiding van mevrouw Ruth Tobi, zullen hebben kunnen constateeren dat aan de eerste twee dezer drie kenmerken ruimschoots is voldaan. Het derde punt, het verhoogen of op peil houden van de lichamelijke krachten, lean niet op één middag beoordeeld worden. Maar voor hen, die iets meer weten van de biologische toeteekenis van de lichaamsoefe ningen, behoeft ook omtrent dit punt geen twijfel te bestaan. Volgens de tegenwoordige wetenschappe lijke inzichten is de lichamelijke beweging „het" uitdrukkingsmiddel van den totalen mensch; het deed mij dan ook genoegen te hooren, dat mevr. Tobi in haar inleiding er eveneens den nadruk op legde, dat niet alleen het lichaam zich beweegt, maar de volledige mensch. In de kringen van deskundigen is dan ook verreweg de meerderheid de mee ning toegedaan, dat de lichaamsbeweging de taal is van het kind, de rijpere jeugd en den volwassene. Hoe sterk individueel het karak ter in de lichamelijke beweging tot uitdruk king komt, blijkt voor ieder duidelijk waar neembaar in het handschrift en wijze van gaan. Het is dan ook meer dan waarschijnlijk, dat alle waarneembare bewegingsvormen uit drukkingsmiddel zijn van de totalen mensch. Daar onze cultuurvel-houdingen ongetwijfeld schade toebrengen aan het lichaam en dus ook aan zijn mogelijkheden tot- uitdrukking, was ook de opmerking van de leidster in haar inleiding, dat bij het on derricht zoowel correctieve oefeningen i-.als bewegingsscholing de aandacht eischen, zeer juist. De mondelinge inleiding werd verdui delijkt door de practische uitvoering van eenige oefeningen door een aantal leerlin gen en besloten met een dansje door een vier tal kleine meisjes door henzelf samengesteld, Deze practische toelichting op het gesprokene was niet het minst belangrijke van den mid dag. Daarna werd begonnen met de afwerking van het programma. De kleuterklassen, die haar bewegingen uitvoerden op muziek van bekende kinderliedjes en -dansjes, hadden, zooals steeds, een groot succes. Voor de meer oppervlakkige waarnemers was het duidelijk, dat deze jonge kinderen het best in staat zijn nog zuiver natuurlijke en onbedorven bewe gingen uit te voeren en daarbij met veel min der moeilijkheden te kampen hebben dan de ouderen. Met het stijgen van den leeftijd raakt men verder van de natuur verwijderd en zal men .dus het terugwinnen of behouden van de natuurlijke beweging als een zwaarder probleem gevoelen. De gang-, loop- en springoefeningen op muziek uit het Mozartbüchlein en de oefe ningen van kinderkiassen van verschillenden leeftijd en vorderingen boden tal van aardige en boeiende momenten. Het eerste gedeelte van het programma werd besloten met een Valse van Schubert door oudere meisjes, waarbij het kunnen der leerlingen nog al sterk uiteen bleek te loopen, maar die als ge heel toch zeer zeker boeide. De muzikale begeleiding werd voor de pauze verzorgd door mej. Corrie Koppen uit Haar lem. Zij deed het zeer verdienstelijk. Na de pauze werd allereerste begonnen met eenige dansjes door de Jonge Meisjesclub, zooals het programma vermeldde. Hier bleek duidelijk, hoe voortgezette oefening de zui verheid der beweging kan verbeteren. Vooral de bewegingscompositie op de muziek van eeri der Spaansche dansen van Moscowski was zeer goed van uitbeelding, zoowel indivi dueel als in groepsverband. Twee suites, de eerste op muziek van Heinz Tobi, des tweede, op door hem bewerkte mu ziek en in het programma aanggeven als Volksliederensuite en tusschen beide suites een wals van Strauss vormden de overige stof voor het tweede gedeelte van het pro gramma. Ook in deze nummers kon stellig veel gewaardeerd worden, te meer wanneer men in aanmerking neemt, uit hoe heterogene bestanddeeJen mevr. Tobi een en ander moet samenstellen. Er waren ongetwijfeld leer lingen, die ver boven de anderen uitstaken, maar het is juist goed, dat die anderen zich daardoor niet laten ontmoedigen en haar oefeningen met volharding voortzetten, want zij hebben het immers veel meer noodig. De volksliederensuite was een keurig, fleu rig en opwekkend geheel dat veel en velerlei bood en een daarmede overeenstemmend suc ces oogstte. Mevr. Tobi mocht als blijk van waardeering van haar leei-lingen voor haar onvermoeid streven een groot aantal bloem stukken in ontvangst nemen. De pianobege leiding, die na de pauze hl handen was van den heer Wijdeveld uit Amsterdam, kon ons niet geheel voldoen. H. L. WARNIER. De tentoonstelling van oude kunst, hier door de Haarlemsche Afdeeling van het Kunstver bond ingericht, is Zaterdagmiddag met een opwekkende rede van den voorzitter der af deeling, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. offi cieel geopend. Opwekkend tot enthousiasme voor de mooie dingen van weleer, die thans lijdelijk in ons museum gehuisvest zijn en waarvan wij reeds een opsomming in ons blad van Zaterdag gaven, opwekkend ook tot mede arbeid van de thans levende burgers die nog in veel te geringe mate het werk van het Kunst verbond steunen. Op een bevolking van 150.000 zielen in Groot-Haarlem telt het verbond slechts 26 zegge en schrijve zes en twintig leden. En dat terwijl de contributie slechts vijf gulden 's jaars bedraagt. Zes en twintig Haarlemmers die de levende - maar hoe! kunst met vijf gulden a fonds 3erdu steunen! En daaronder zal wel een deine kern zijn die een veelvoud van dat be drag contribueert, maar dat maakt het fu neste aantal van hen die er iet-s voor over hebben, niet grooter. Het zou. van allerhand gezichtspunt uit, belangwekkend zijn te weten hoeveel Haarlemmers er naar de jongste zes- daagsche zijn getrokken om dat aantal naast onze 26 te plaatsen. Men zou daar rustig zijn conclusies uit kunnen trekken en vermoedelijk tot de slotsom komen dat de benauwenis der tijden daar minder mee te maken heeft dan- de achteruitgang onzer cultuur die de dingen van schoonheid en wijsheid steeds meer ach terstelt bij die waarbij alleen kracht en nuttig, heid gelden. Hoe waardeeren wij des te meer die weini gen, die op de bres blijven staan om kunst en kunstenaars te verdedigen tegen de lauwheid en onverschilligheid die zich van zelfs de bes ten onder ons dreigt meester te maken, wan neer, die gezindheid epidemisch gaat worden! Daarom hebben de inrichters dezer tentoon stelling mooi werk verricht en zijn om hun belangeloosheid evenzeer te prijzen als de eigenaars der kunstwerken die zelfs de kosten van transport, verzekering etc voor eigen re kening namen. Laten de burgers van Haar lem nu het Verbond steunen door in deze drie weken een entreetje te koopen dat onvermin derd in de Bondskas vloeit. Ze krijgen waar voor hun geld, want er is geen enkel schil derij aanwezig dat niet één cent per stuk waard is om bekeken te mogen worden. Laten er bij sluiting 2600 betalende bezoekers geno teerd mogen zijn om het kinderachtige 26 uit te wisschen! Dan zal dit aloude beroemde kunstcentrum waarvan Jhr. Teding van Berk hout sprak, weer herleefd blijken. De korte openingsplechtigheid van Zater dag geschiedde onder aanwezigheid van auto riteiten, tal van inzenders en vele bekende Haarlemmers van wie men weet dat zij der kunst een warm hart toedragen. Het Gemeen tebestuur was door de wethouders W. Roo- denburg en M. A. Reinalda en den secretaris Mr. Th. A. Wesstra vertegenwoordigd. Hun en allen die aan de voorbereiding der tentoon stelling hadden meegewerkt werd door Jhr. Berkhout dank gezegd in het bijzonder nog aan directeur G. D. Gratama met zijn staf die zich voor de verwerving en plaatsing beijverd hebben. Waarna de heer Gratama de eigenaars bedankte voor de bereidwilligheid waarmee deze hem hadden toegestaan uit hun bezit een keuze te doen. Daarna werd thee geserveerd en een ongedwongen wandeling langs de kunstwerken gemaakt. J. H. DE BOIS. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Estella Weill Weduwe van J. L. Leemans in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem. 4 April 1936 Krocht 8 Kobe: L. J. LEEMANS Bandoeng: E. BERGLEEMANS Ir. G. F. BERG en kinderen Den Haag: Ir. E. T. LEEMANS F. LEEMANS OPPENHEIMER en kinderen Eenige kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maria Jacoba Mulock Houwer Weduwe van Dr. Johannes Cornells Bolle, in den ouderdom van 81 jaren. Middelburg, 4 April 19 SG Bloemendaal: C. VAN WEEL- BOLLE H, M. VAN WEEL M, J. VAN WEEL E. B. VAN WEEL Mij. v. Electr. Centraal- stations, Haarlem JAARL. ALG. VERGADERING van Aandeelhouders op DINSDAG 21 April 1936, te 14 uur in Café Brinkmann, Groote Markt te Haarlem De agenda benevens de Balans en de Winst- en Verliesrekening lig gen van 14 April a.s. ter inzage ten kantore der Maatschappij. (Nederl. 'romans) ter overname aangeb. Ook in gedeelten. Boekh. „VEKO" Zijlstraat 98 Te Koop 6500, m. 4000 le hyp. a 4Vz pCt. modern heerenhuis Rijks straatweg. Br. G 4540 bur. van dit blad Te bevr. Rozenprieelstr. 55 rood. Te bez. Dinsdag en Donderdag van 2-4 uur. Bespreekt vroegtijdig Uw Garage BOUCKAERT, tel. 14903 Van particulier HYPOTHEEK GEVRAAGD op voor enkele jaren gebouwde villa ter grootte van pl.m. halve verkoopwaarde. Br. no. 4543 bur. van dit blad Aan allen, die van mijn jubi leum op 3 April j.l. een onver- getelijken dag hebben gemaakt, betuig ik, mede namens m'n echt- genoote, m'n hartelijken dank. J. A. FORTGENS Amsterdamschevaart 108 zw. PdScH®*1 Voor P«s Gordijnen Scho°n VLUGGE AFLEVERING „Postaal Genoegen". De Tooneelvereeniging „Postaal Genoegen' bestaande uit personeel van het Post- en Telegraafkantoor alhier, gaf Zaterdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg een uit voering voor de leden, die veel belangstelling had getrokken. De heer G. H. Pollé, die zijn sporen bij het Haarlemsche Dilettantentooneel verdiend heeft, had de regie op zich genomen. Hij sprak ook, omdat de voorzitter dezen avond zijn medewerking verleende, in diens plaats een kort openingswoord, waarin hij de eerevoorzitster mevr. R. J. PfaffRendier en den directeur van het Post- en Telegraaf kantoor, den heer J. H. T. Pfaff, welkom heette. De heer Pollé riep ook de clementie der aanwezigen in bij de beoordeeling van het spel, daar drie der medespelenden voor het eerst op de planken zouden verschijnen. Wij willen maar dadelijk zeggen, dat dit wel merkbaar op vele oogenblikken al te zeer merkbaar was. Er moest al kon dan natuurlijk voor spelers als die van Zaterdag avond niet de maatstaf aangelegd worden, die voor beroepsspelers mag gelden bij deze voorstelling toch een houterigheid en onbe holpenheid geconstateerd worden, die soms bepaald hinderlijk en pijnlijk waren. Het ge brek aan routine sprak hier al te duidelijk Men zou het een „paedagogisch spel" kun nen noemen, deze comedie in drie bedrijven „Op Afbetaling", van Jac. Ballings. Er valt immers uit te leeren, hoe verderfelijk het af betalingssysteem kan werken, omdat het velen verleidt, boven hun stand te gaan leven, waardoor zij op den duur in steeds grooter financieele moeilijkheden geraken en het geluk van het gezin verstoord wordt. Het is aan de volhardende pogingen van den goeden en verstandigen oom Nicephorus uit het stuk van den heer Ballings te dan ken dat in het gezin van Bartel Kwist, waar in het geluk van twee jonge menschen ver nietigd dreigt te worden, alles nog op z'n pootjes terechtkomt. Niet onverdienstelijk, of schoon met veel te weinig schakeering, (iets waaronder trouwens het spel van ongeveer alle medewerkenden leed)werd de figuur van dien oom door den voorzitter der vereeniging den heer Lanshaar, uitgebeeld. Bartel Kwist, het „hoofd" van het gezin dat aan de afbetalingsellende en de groot heidsneigingen van Bartel's vrouw te gronde dreigt te gaan, vond een zeer bevredigenden vertolker in den heer C. de Graaf en mej. J. Lodewijks maakte van mevrouw Kwist een aannemelijke figuur, al had ook haar uitbeel ding meei kunnen „spreken", evenals die welke de heer K. Toeset van den bank employé Symac gaf. Van het gezin-Hammei, dat in dit stuk als tegenhanger van het op afbetaling leven de gezin-Kwist dienst doet, was de vader (de heer E. Hugtenburg) wel het beste; de moe der (mej. H. Schmöckel) bevredigend, maar het spel van den zoon (den heer H. de Rid der) leed in te groote mate aan de fouten, die soms den dilettant kenmerken. Summa summarum: een wat zwakke op voering van een leerzaam stuk. De aanwezigen toonden zich zeer tevreden met het gebodene. Na afloop was er bal tot 3 uur. „Haarlem's Dansorkest" onder leiding van den heer B. J. Stoete, zorgde voor goede muziek, E. TIJDELIJK O JT. 2o%fècyaurn OP ALLE VERFOBDERS. O Bij vonnis der Arrondïssements- Rechtbank te Haarlem van den 24sten Maart 1936, is verklaard in staat van faillissement A. P. H, SCHOUTEN, van beroep kwee kei', wonende te Haarlem, aan den Zijlweg no. 299, met benoe ming van den E.A. I-leer Mr. E. J. W. Top tot Rechter-commissa- ris en van ondergeteekende tot curator. Nieuwe Gracht 58, Haarlem Mr. A. M. VAN DER STORM Voot (Vijkett JAGER GERLINGS Spaarns SS, Telel. 10112 MOORE's SCHOOL OF COMMERCE het oudste en meest succesvolle instituut te Haarlem Frans Halsstraat 1 Tel. 14624 ENGELSCH-DUITSCH opl. voor alle praktijk-examens. STENO „GROOTE" Ned. en Mod. Talen TYPEN Vraagt gratis prospectus, Ziet onze billijke condities. Alle prijzen incl. boeken, enz. Gevraagd 15 April handig NET MEISJE in klein gezin. Aanmelden Mevr. Moulijn, J. v. Ruysdaellaan 9 Heemstede gevraagd bij W. v. AMERONGEN Zijlweg SO. Met het vak bekend. Handelskantoor vraagt voor reet juffrouw met alg. kant.rou- tine, niet ben. 18 jaar, Aanv.sal, 300 per jaar. Br. met voll. inl, no. 4542 bur. van dit blad Gevraagd op druk Expeditie-Kantoor Prima Knolbegonia's Enk. Dubb. of Crispa uw keus 75 st. in 6 kleuren 1.35 franco hs. Remb. 20 ct. meer. Kweekw. gra tis. B. FIJMA Jr.. Bloemist, Hil- lcgom, Postrek. 1 2378. te HAARLEM VOOR OPLEIDING. Leeftijd 1 a 16 jaar. Goed handschrift ei goed kunn. telefoneeren. Aanv.- salaris 20 p. m. Brieven no. 4541 bur. van dit blad Wordt gevr. abs. nette Leeft. 15 a 16 jaar, voor direct. Br. no. 4544 bur. van dit blad mooie collectie Boekh. VEKO, Zijlstraat 98 2de huis vanaf 't Stadhuis HET OFKLAPBEDDEN PALEiS Orionweg 8 Telefoon 23932 Gesloten huis Opklapbedden met massieven ombouw 8.25 persoons 14.75 lste klas materiaal jaar garantie. 20 modellen LAMS-, KALFS-, VARKENS-, RUNDVLEES 3 pond Lamsvlees 0.65 3 pond Lamsearb. O.SO 3 pond Ossonlappen 1.00 3 pond Varkenscarbonnde 1.00 5 pond gemalen Varkensvet 1.25 5 pond gemalen Ossenvet 1.50 4 pond vet Sjiek 1.00 3 pond Gehakt half om 0.65 Lever- en Bloedworst p. 0.25 D. SCHOUTSEN SCHAGCHELSTRAAT 4 0.75 0.95 1.35 1.55 1.75 Groote sorteering SLAGER PLEIN 1 Telefoon 16344 n U betaalt de kosten is levensonderhoud! Loot U de heele Rotten- of Muizen? familie rustig mee eten? Snel vert meerdert dot onluig zich don en worden levensgevaarlijk voor U ecè Uw kinderen. GOEDE Geef ze hun golgemooK Een kleine portie Rodent, er» reeds morgen zijn ze dood. DAGMEISJE GEVRAAGD van 8.30 uur tot 4 uur. Leeftijd 16—18 jaar. Hoog loon. Mevr. SPEELMAN, Heussensstraat 100. MEJ. MOSER, Groote Houtstraat 15» rood, Telet. 11684, vraagt en biedt aan voor terstond, 15 April en Mei: Hollandsche, Duitsehe en Oostenr. Keukenm., Dienstb. als meid-alleen, 2de- Meisejes, Werkmeisjes, Hulp in de huish., Huish., Werkvr. en Dagm. voor heele en halve dagen. F 'n goed radio-toestel in Uw huis! Bespreek met ons de aanschaffing Service-Station Groote Markt bij het Stadhuis Inruil van oude toestellen. COSTUUMS NAAR MAAT VANAF f45.- betere genre, betaalbaar 5.per maand, aangeboden door gerenommeerde Maatzaak. Vraagt inzage stalencollectie. Cou peurs bezoeken U d. geh. tand. Br nr. 3285 Bur. van dit Blad. KENNEMERPLEIN 5, HUIZE „BOLWERK", Telefoon 16840. Ga mee met de Paaschdagen naar de BLOEMBOLLENVELDEN. Pracht rit. Ruim 4 uür rit. Vogelenzang, Noordw.hout, Noordwijk a. Zee (oponthoud). Voorschoten, Leiden, Lisse, Hillegom. Wandeling door de Bloembollenvelden. Vertrek 10 uur 2 uur. PRIJS ƒ2.—. 2Vz dag BRUSSEL—ARDENNEN 19.50 Alles inbegrepen, behalve dranken. Zonder pas eii bewijs van Nederlanderschap, lste klas hotels. Vóór Vrijdagavond opgeven. VOETBALWEDSTRIJD BELGIë—HOLLAND. Vertrek ZATERDAGNAMIDDAG 2 MEI, terug 3 MEI. Met diners, lunch, logies en ontbijt 14.50 Kaarten voor Stadion 2.40 ƒ1. VROEGTIJDIG OPGEVEN TOT 18 APRIL. ZONDAG 3 MEI: BELGIë—HOLLAND. Vertrek 7 u. ƒ5.—. Vraagt s.v.p. Reisprospectus voor binnen- en buitenlandsche reizen gratis. 2e ZUIDPOLDERSTRAAT 50—54 TELEF. f5578. 1e klas begrafenis met moderne rouwautomobielen en zwart gelakte kist, 3 volgauto's, 8 dragers, 50 rouw kaarten enz. voor 85. Idem, met MASSIEF eikenh. kist voor90. Met koets en rijtuigen voor f110. ONBERISPELIJKE UITVOERING VERZEKERD Vraagt volledig tarief aan. GEEN JAARLIJKS TERUGKOMENDE CONTRIBUTIE GEVESTIGD SIIïDS 1913.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3