i mm JÊ\ mm mmmm m m m mm m m m wm m m m m m étÊ- m m m i m m m m m m m SCHAAKRUBRIEK HA 1 «S li lUl &HB A ^ÉlÜl A A m ip i Si V* m DINSDAG 7 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD T2 SPORT EN SPEL mot-v-""' rijden De T. T.-races te Assen. Bij beschikking van 27 Maart jl. heeft de Minister van Waterstaat ontheffing verleend van artikel 21 van de Motor- en Rijwielwet voor het houden van T.T.-races op het cir cuit van Drente. In verband met de noodzakelijke verbree ding van den weg tot 5 Meter was het door gaan van de races langen tijd onzeker. Ge lukkig kwam vorige week het bericht, dat na vele besprekingen tusschen de gemeenten Assen en Bellen, de K.N.M.V en de T.T.-com- missie, een oplossing was gevonden en dat men met de verbetering van het circuit was begonnen. Wat dat gedeelte betrof konden de races dus doorgaan. Nu ook de Minister van Waterstaat weer toestemming heeft verleend voor het afslui ten van de wegen, is het zeker, dat op Zater dag 11 Juli alle motorsportliefhebbers weer rond het circuit van Drente vereenigd zullen zijn om te genieten van den strijd, die daar door de beste internationale motorcracks ge leverd zal worden. BILJARTEN. DE ZILVEREN FRUITMAND. Het jaarlijksch tournooi om den zilveren Fruitmand op de kleine tafel, dat onder lei ding' van de Haarlemsche biljartclub B. C. H. gehouden wordt, begint weder in haar lo kaal in de Barteljorisstraat. Hieraan zullen ditmaal deelnemen de vol gende acht spelers: L. Kato i (Rembrandt); G. Beekhof (Benoorden het IJ); Ph. Schmidt (Vondel); Fr. van Leeuwarden (H. E. T. E. IJ.); W. Damman (Sarphati), allen te Am sterdam;' G. Lammes (Ons Genoegen), te Zaandam; P. K-obus en D. J. Metz (B. C. H.) beiden te Haarlem. CRICKET. Jaarlijksche alg. vergadering Ned. Cricketbond. Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche Cricketbond onder leiding van zijn voorzitter, Jhr. Mr. C. Feith, in „Krasnapólski" t-e Am sterdam zijn jaarlijksche algemeene vergade ring. In zijn openingswoord bracht de voorzitter een eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van de avn; de cricketwereld ontvallenen, waar na I de resultaten van het vorige seizoen besprak. De mededeelingen bevatten natuurlijk de komst in September a.s. van het sterke Kent-elftal, waarvoor echter nog de laatste regelingen moeten worden getroffen, verder zal, zooa'.s bekend, de sterke Engelsche coach Bowley eind Augustus en begin Sept. een 3- tal weken in ons land vertoeven, teneinde o.a. het Nederïandsch elftal te trainen. Uit het batig saldo van den bond zal een fonds voor Ir.'-•nationaal Cricket worden gesticht, ter- wvf men 25 zal schenken aan het Nagedach ten? Fionas voor den beroemden Zuid-Afri ka onschen cricketer Cameron, die onlangs is overleden. Bovendien zullen 50 ter beschihk- kïng gesteld worden voor de propaganda en ondersteuning van 't opkomende damescricket. Voorts werden het jaarverslag van den secretaris en de verslagen van penningmees ter onder dankzegging aangenomen. Een drietal reglements-wijzigingen werd goedgekeurd, n.l. Ie. het bondsjaar loopt van 1 April31 Maart, te wijzigingen in: van 1 Januari31 December; 2e. een aanvulling in het reglement, waardoor over het nieuwe bondsjaar een begrooting moet worden inge diend en 3e. de contributiebepaling zoo te wij zigen, dat iedere toegetreden vereeniging voor elk in de gewone competities uitkomend 11-tal een spelersbijdrage van 15 betaalt, waar mede dus de spelersbij drage van 1 per in een der competities gedurende het voorgaande seizoen uitgekomen speler vervalt. De be- begrooting voor het a.s. seizoen werd eveneens goedgekeurd. Vervolgens werden de kampioensmedailles uitgereikt, resp. voor de le klasse aan het 2e elftal van H. C. C., voor de overgangsklasse aan Quick uit Nijmegen, voor de 2e klasse A aan het 2e elftal van V.R.A. en voor de 2e klasse B aan het 2e elftal van V.O.C. Bij de bestuursverkiezing werd door het be stuur in de plaats van den heer Van Heek, die om gezondheidsredenen zich gedwongen zag af te treden, als candidaat drs. Kleefstra ge steld. De heer Kleefstra woont in het Westen en daar de clubs in het Oosten zich liever door iemand uit het Oosten zagen vertegenwoor digd. wat ook de instemming van vele Wes telijken had, werd de heer Stroink van P.W. als tegencandidaat gesteld, die ten slotte zon der stemming als bestuurslid werd gekozen, daar drs. Kleefstra zijn candidatuur introk. De overige bestuursleden werden bij accla matie herkozen. In de vacature in de technische commissie, ontstaan door het bedanken van Jhr. Feith Jr.. in verband met diens vertrek naar het buitenland, zal door het bestuur nader voor zien worden. Een voorstel tot competitiewijziging inzake de indeeling der eerste- en overgangsklasse, werd na ampele bespreking verworpen, daar ook het Bondsbestuur van meening was. dat het beter is de huidige competïtie-indeeling nog te continueeren. Bij de bespreking van het komende seizoen deelde één der aanwezigen mede, dat de maat schappij „Het Nederlandsche Sportpark" ter gelegenheid van het haar 25-jarig bestaan in September 1937 groote plannen had. In alle takken van sport zullen zeer bijzon dere wedstrijden, hoofdzakelijk in het stadion, worden georganiseerd. Spreker gaf het bestuur in overweging, tij dig naar een sterken buitenlandschen tegen- stander uit te zien, teneinde cricket op waar dige wijze te doen vertegenwoordigen. Het internationale programma voor het a.s. seizoen is zeker belangwekkend. Behalve de komst van het Kentsche elftal zullen ook The Bootleggers, Free Foresters en de Harrow Wanderers een aantal wedstrijden komen spelen. Het programma luidt: 26 Juli: The BootleggersFlamingo's te Den Haag; '27 en 28 Juli: Free Foresters—Nederïandsch elftal te Enschede. 29 en 30 Juli: Free Foresters—Flamingo's te Laren; 1 en 2 Augustus: Free ForestersNeder ïandsch elftal te Haarlem; 3 en 4 Augustus: Harrow WanderersNed. elftal te Bilthoven; 5 en 6 Augustus: Harrow Wanderers—Fla mingo's te Laren; 8 en 9 Augustus: Harrow Wanderers—Neder ïandsch elftal te Amsterdam. Na een kort slotwoord sloot de voorzitter de vergadering. WIEL,RIJDEN. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een rit over 25 K.M. voor alle klassen. Allereerst startte de A-klasse. Verschillen de uitlooppogingen werden ondernomen, zoo wel bij de A-, B- en C-klasse als bij de Ju niores Uitslag A-klasse: 1 J. Westbroek, 2 Th. Duivenvoorde. 3 Matzen (pech). De overige renners uitgevallen. Uitslag B-klasse: 1 W. Koekenbier, 2 J. Ekel, 3 Crispijn, 4 Janse. De overige renners uitgevallen. Uitslag C-klasse: 1 N. Bosch, 2 J. Walgien, 3 Teeuwen. 4 Evers, 5 Wilkes, 6 L. Walgien, 7 A. Bos, 8 Besseling. De overigen uitgevallen. Uitslag juniores: 1 J. Jas. 2 Kuiper. 3 Bor- reman, 4 K. Buurman, 5 Schaaf. 6 Overland. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een recordrit voor A, B, C, juniores en ad- spiranten. De uitslag luidt als volgt: A B klassers 12 K.M.: 1. Liefting tijd 20 m. 9 sec.; 2. Verboom 20-39; 3. Vergers 21-51; 4. Koperen 22-34; C klassers, 12 K.M.: 1. Vonk 20-48; 2. Pieterse 21-19; 3. G. Jansen 22-41; 4 Hoogland 23-10; 5. G. Bijster 23-24; 6. Veen 23-48: 7. Henskens 25-24; Juniores, 8 K.M.: 1. Smit 13-39; 2. B. Jansen 14-59; 3. v. Es 15-13; 4. F. Jansen 15-21; 5. Veenman 15-24; 6. Tiggelaar 15-49; 6. C. Bijster. Adspiranten, 4 K.M.: 1. K. Neeft 8-24; 2. Joopie Jansen 9—41; 3. Koster 10-43. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd een recordrit gehouden over 10 K.M. Aanvankelijk zou de derde rit voor de voorjaarscompetitie over 50 K.M. worden ■gereden. Daar echter slechts 45 deelnemers wegens het ongunstige weder waren opge komen, werd bovengenoemde rit gehouden buiten de competitie. Het verloop was als volgt: A-klasse: B. v. Dijk 15.52; C. de Best 16; P. v. d. Heyden 16.5; T. Wester 16 16; J. Brey 16.35; J. Burger 16.37; G. Heyselaar 16.39; W. Oudolf 16.53; Th. Drost 16.56; F. van Rooyen 18.15. B-klasse: W. v. d. Nes 15.54: A. Schenk 16.53; J. Hensen 16.54: A. Dalfsen 17.9; D. Been 17.26; J. Staphorst 17.29; W. Burggraaf 17.41; A. Meijer 17.43; A. Barten 18.11 en D. Drost 18.15. C-klasse: L. Sietsma 16.59; P. Peetoom 17.19; J. Sietsma 17.20; W. Fennis 17.29; S. Bos 17.30; W. Schweitze 17.37; B. v. Halst 17.43; J. Valkman 17.45; J. Bos 17.51; R. van Waard 18.19: D. v. d. Heyden 18.20; J. Stem man 18.21; J. Wolff 18.22; J. de Lange 18.28; P. Bakker 18.33: K. Graaff 18.59; v. d. Tunk 19.21; v. d. Mark 20.11; J. v. Dijk 20.55. Juniores: Koelemeyer 16.57; Feije 13.22; Keizerswaard 18.45 en J. Laan 19.48. SCHAATSENRIJDEN. Wordt Karl Schaf er professional? Uit New-York: De Amerikaansche mana ger van Sonja Henie, Dennis F. Scalan, heeft verklaard, dat Karl Schaf er, wereld-, Olym pisch- en Europeesch kampioen kunstrijden, binnenkort het voorbeeld van Sonja Henie zal volgen en tot het professionalisme zal overgaan. Scalan heeft eraan toegevoegd, dat een dergelijke step van Schaf er ertoe zal bijdragen, om in de toekomst open wedstrij den mogelijk te maken, waaraan dus zoowel amateurs als professionals zouden kunnen deelnemen. ATHLETIEK. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Door bovengenoemde vereeniging word Zondag j 1, de 15 K.M. snelwandelen om het clubkampioenschap gehouden. De uitslag was als volgt: 1. G. Gaarthuis, 5 punten, 2. J. Lubbers, 4 p.; 3. B. Herben 3 p.; 4. D. Lijn slager 2 p.; 5. G. A. Ramaker 1 pnt. De uit slag voor het stijlloopen was: 1. G. A. Ra maker 5 p.; 2. B. Herben, 2 p.; 3. G. Gaart huis lp.; 4. J. Lubbers 1 p., 5. D. Lijnsla ger 1 p. De stand is thans: 1. G. Gaarthuis 23 p., 2. B. Herben 22 p. 3. G. A. Ramaker 19 p. 4. J. Lubbers 17 p. 5 D. Lijnslager 9 p. HOCKEY. KENNEMER LYCEUM— RADLEY COLLEGE (ENGELAND) Maandagmiddag half vier heeft op het terrein van het Kennemer Lyceum boven genoemde wedstrijd plaats gehad. De be langstelling van ouders, leeraren en leerlin gen was zeer groot. De Lyceisten speelden met een techniek en vlotheid, gepaard aan goed samenspel en begrip van het spel. dat het een lust was te kijken naar hun snelle, open aanvallen. Al leen de halflinie was wel eens zoek. Het spel van de ngelsche jongens is te gengevallen; zij moesten dan ook telkens de meerderheid van de Hollandsche scholieren erkennen. Wel konden de Engelschen met harde klappen eenige malen het Kennemer doel benaderen, doch het vlotte, verrassende open samenspel van het Kennemer Lyceum m»sten zij toch en vooral: een schutter m de voorhoede. Ware deze er geweest, de ne derlaag zou minder groot geweest zijn. Na het beginsignaal viel het Lyceum on middellijk aan, maar dit deden ook de En gelsche jongens. Hij spel was echter te kort. Daartegenover plaatsten de Lyceisten een fraai open aanvalsspel en weldra kon Brandt van de rechtsbuitenplaats af scoren (10). Als de Engelschen een voorzet hebben ge mist. volgt een aanval van het Lyceum. De daaruit ontstane strafcorner heeft door A. de Roos succes (20). Het open spel van het Kennemer Lyceum brengt aanval op aanval. De Engelsche gas ten spelen onsamenhangend, verdedigen als het ware man tfegen man en blijken minder stickvast. Na een doorbraak maakt A. de Roos 3 en dezelfde speler brengt nog voor de rust den stand op 40. In de tweede helft begint het Radley Col lege uitstekend te spelen. Zij toonen f.u een open spel; de verdediging van het Kenne mer Lyceum moet nu alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Het blijkt echter slechts een opflikkering te zijn, want al gauw neemt het Lyceum het spel weer geheel in Oplossingen, "bijdragenvragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 843. (No. 1 van den wedstrijd, 38e ladder). n ■H Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kb1, Db2. Tc8, Tdl, Lh2, Pc4, dó, {5. Zwart: Kd7, DdS, La8, Pb7. „Als een orchidee, welker knop nog niet de bekoorlijkheid doet vermoeden, die zij bij het bloeien ontplooit, zoo is het schaakspel." E. RAMIN. PROBLEEM No. 844. (No. 2 van-den wedstrijd, 38e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kc8, Dg2, T'n4, Lbl, Lc3, Pd4, Pe4, a4. Zwart: Kd5, Pg7, b3, có. ONZE ACHT EN DERTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. Heden begint onze acht en dertigste lad derwedstrijd, welke acht weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 7 twee-zetters, 2 driezetters 2 eindspelstudies en 1 vierzetter worden geplaatst. Iedereen kan aan den wed strijd deelnemen; minder geroutineerde of be ginnende oplossers kunnen hun krachten aan de tweezettige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen goed oplost, zal eenmaal de top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantel punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 102 Aan den termijn van inzending der oplossin gen, welken wij op veler verzoek op veertien dagen hebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te laat ingezonden goede oplossingen geen punten meer worden toegekend. DE WEDSTRIJDBEPALINCEN. 1. De wedstrijd omvat èèn afdeeling, waarin, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Moc.ht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie on oplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor Schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid wordt ge straft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de be doelde bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor .vastge stelde punten, van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantel behaalde punten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe gekend ter waarde van ongeveer f 5.— (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz. enz. naar keuze van den winner). Indien er minder den 50 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee- zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen kun nen voor den wedstrijd als niet geldig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo noodig, eerst in de volgende ranglijst worden verantwoord. 11. Over foutieve oplossingen kan niet wor den gecorrespondeerd. Zij, die meenen neven oplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen be slist de schaakredacteur. VOOR HEN DIE SCHAKEN WILLEN LEEREN LOOP DER STUKKEN: Zwart abcdefgh JÉ ii n A Wit A. Pionnen. Aan de hand van bovenstaand diagram zul len wij den loop der pionnen behandelen. Een pion gaat in rechte richting en slaat in schuine richting. Achterwaarts gaan of slaan is uitgesloten. Van zijn oorspronkelijke plaats af mag een pion 2 velden in eens naar voren gaan, daarna telkens maar één veld. Wat voor Wit geldt, is ook voor Zwart van toepas sing. De pion op b2 mag dus zoowel naar b3 als naar b4, de pion op e2 naar e3 of e4, doch hij kan ook den zwarten pion op d3 of het zwarte Paard op f3 slaan en dus zelf gaan staan op d3 of f3. Moet Zwart spelen, dan kan de pion op d3 naar d2 gaan, doch ook den e2-pion slaan. De pionnen op c6 en c7 kunnen niet verplaatst worden. Een bijzondere wijze van slaan bij pionnen is het en passant slaan. Speelt Wit hier b2—b4. dan mag Zwart (indien er geen andere zet mogelijk is, is hij tot dien zet ver plicht) den pion op b4 nemen, maar dan komt de zwarte pion niet op b4, doch op b3 te staan. De b2-pion is hem „voorbijgegaan" en in het voorbijgaan („en passant") slaat Zwart hem. Een dergelijke zet komt derhalve alleen voor, wanneer een pion (wit of zwart), voor het eerst spelende, twee velden voorwaarts gaat. Maakt de tegenpartij geen gebruik van zijn recht om den pion op die wijze te nemen, dan mag hij zulks den volgenden zet niet meer doen. Bereikt een pion het tegenover liggende rand veld (door b.v. g7g8 te spelen), dan moet hij onmiddellijk veranderd worden in een officier (Dame, Toren, Looper of Paard) naar eigen keuze. Men mag op die wijze meer dan één Dame, enz. tegelijk bezitten. Een derge- lijken pion noemt men geavanceerden pion. Pionnen, zooals de bovenstaande h4- en h5- pionnen, noemt men dubbelpionnen, omdat zij elkaar niet steunen, maai- achter elkaar staan. De bovenstaande a4-pion heet geïso leerde pion, omdat hij alléén staat en niet door een pion wordt gesteund („gedekt"). Een pion, die niet kan worden tegengehouden door een vijandelijken pion (b.v. g7) noemt men vrij pion. Pionnen, die elkaar dekken, noemt men ver bonden pionnen (b.v. d5 en có). OPLOSSINC PROBLEEM No. 836. (No. 5 van den wedstrijd, 37e ladder). Stand der stukken: WHKa3, Df8, Td7, Te8, Ld4, Pd5, Pe5, bó, c2. Zwart: Ke4. Tc4, Ph5, a4, b7, f4, f5. W. Mayerhofer, New York). 1. Df8b4, enz. 1. Ld4gl faalt bijv. na 1.Tc4xc2. 1. Pd5e7 faalt na 1.Tc4c3f. Goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. de Ruijter, J. Vermeer en G. J. Waanders Jr., allen te Bloemendaal; D. Baas. H. J. Bakker. J. J. H. Bauer, H. en J. Blokker, J. Y. Blokker, J. Derogee, C. van Dort, H. W. van Dort. A. W. Face, H. W. Ger- meraad, C. Hessling, J. Hillebrand, H. M. Hoed Jr., R. Hommers, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, J. ten Hove Jr.. G. Huizing, J. G. Jansen Hendriks, F. de Jong, K. Koedooder, C. Kossen, A. Krijn, A. v. Leeuwen, J. v. Lunenburg, A. J. Mooy, J. M. Nidelstein Walter Jr., J. J. Piers, P. Rotteveel, mevr. J. SmitBückmann, B. A. Snelleman, H. J. Steenbergen, M. Steenken, W. Sterk, E. Striezenou, W. A. L. Visser, A. Vogelenzang, C. Warlé, G. H. Wamelink, C. F. Weber, J. P. Wever, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; L. A. Patoir en C. de Vries, beiden te Heemstede; R. G. van Rooy, te Overveen H. F. Antonisse, J. Germeraad, B. v. Rossem, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Sant poort: J. Plas, te Spaarndam; C. Smit, te Vijf huizen (Haarlemmermeer)., allen twee punten. CORRESPONDENTIE, In het diagram van Probleem no. 842 be hoort de Dame op h2 wit te zijh, zooals uit den „Stand der stukken" kan blijken. Haarlem. H. L. G. Wij wenschen u succes in den wedstrijd om het schoolkampioenschap! K. K. Let s.v.p. op den termijn van inzending. C. K. Wij hopen, dat u weder spoedig her steld moge zijn, om met frisschen moed den wedstrijd voort te zetten. H. F. L. In Eindspel studie no. 172 zou Zwart zijn Dame verliezen, indien hij in de drie door u genoemde geval len het Paard zou nemen, omdat Wit respec tievelijk zou spelen Db4—b3f, De2a2t en De3b3t. Er zijn een paar boeken, welke o.m. het oplossen behandelen, b.v. Practisch Schaakboek, door A. A. J. Ridderhof (uitgever G. B. v. Goor, den Haag). K. D. M. v. L. D. Dank voor uw partij tegen mr. Silvain Groen, in de simultaan-séance op 25 Maart j.l. Deze heeft een schitterend suc ces behaald, 15 gewonnen. 4 remises (tegen H. L. Guldemond, H. v. Ooyen, P. A. Hoogendoorn en J. Dijk) en alléén tegen u verloren. Gefe liciteerd met uw prijs voor het kampioen schap der school. Santpoort. H. F. A. Wanneer u den prijs in onzen wedstrijd wint, bestaat er geen be zwaar dat u daarvoor een herinneringsme daille krijgt, in plaats van de uitgeloofde u bekende prijzen. handen. Het vijfde doelpunt wordt door Out gescoord. (50). Het Lyceum speelt nu iets minder sterk, dan in de eerste helft, doch bij de gasten ont breekt de schutter om de vele kansen in doel punten om te zetten Een Hollandsche aanval heeft weer suc ces; een pushbal van A. de Roos treft doel. (6—0). Even later verhoogt De Roos opnieuw de score (70). Toch komen de Engelschen ook meermalen voor het Kennemer-doel, maar de soms op gelegde kansen worden niet gebruikt. Snel samenspel van de Roos met zijn bin- nenspelers brengt den stand op 80. Eergiek zijn de pogingen van Radley Col lege voor een tegenpunt, maar de finishing touch ontbreekt ten eenenmale. Uit een scrimmage, maakt Out 90, waar mee het einde komt, met een zeer verdiende zege voor het Kennemer Lyceum. De samen stelling van dit schoolelftal was: Dalmeyer, Scheltema. Kakebeeke, de Koning. Riickenbroed. Porton, Brandt, v. Vlierde, A. de Roos, Out, De Jong. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. OVERZICHT. De voor de competitie gespeelde wedstrijden eindigden in een overwinning voor Sport Ver eent 3, dat Zandvoort met 41 versloeg, voor Haarlem 4, dat met 21 won van Ons Genoe gen 2, terwijl Meerlebosch 3—S.V. 4 gelijk spel 11 werd. De bekerwedstrijden gaven de volgende uit slagen A: Haarlem 3 verloor van Aurora 2, terwijl Meerlebosch 1 met 70 won van Alw. Ready 2. B: Watervliet 2 verloor van Aurora 1 met 1—3. Palvu won van D.S.V. 1 met 42. In de lagere series waren de uitslagen: A: Aurora 4—Palvu 2 2—1, T.H.B. 3—D.S.V. 2 3—3. B: D.S.V. 3Oosthoek 1 21 en Flora 2 Aurora 3 4—1. ZWEMMEN. INT. ZWEMWEDSTRIJDEN TE HEERLEN Ter gelegenheid van het derde lustrum van de zwemvereeniging Oranje-Nassau zullen op 26 April a.s. in het Sportfondsenbad te Heerlen internationale zwemwedstrijden worden gehouden. Uitgenoodigd zijn de waar schijnlijke vertegenwoordigers op de Olym pische spelen voor de 4 x 200 meter estafette vrije slag. t.w. Mooi en Sipkema van H. P. C. en Scheffer en Kreffer van D. J. K. Bovendien zal een waterpolo-wedstrijd ge speeld worden, waaraan het zevental van de Eschweiler Zwemclub zal deelnemen. VOETBAL. Jubileum-tournooi van R. C. H. H. F. C., Haarlem, D. W. S. en R. C. H. Als hoogtepunt der jubileumfeesten organi seert R.C.H. op de beide Paaschdagen een zeer interessant Paaschtournooi. Drie Haarlemsche eerste-klassers en het sterke D.W.S. waarbor gen reeds bij voorbaat sportdagen van bijzon dere beteekenis. Eerste Paaschdag. Bovengenoemd tournooi wordt op eersten Paaschdag te één uur geopend met den wed strijd R.C.H.D.W.S. Een mooie gelegenheid voor de voetballiefhebbers om eens naar har telust te genieten van het prachtige defensie werk der D.W.S.-achterhoede met den inter national Caldenhoven aan het hoofd. De clou van het programma zal echter zon der twijfel de tweede wedstrijd zijn en wel de strijd tusschen de oude rivalen H.F.C. en Haarlem. Evenals in vroeger jaren zal deze kamp zich wel weer kenmerken door onge kende spanning, zoowel in aLs buiten het speel veld. Tweede Paaschdag. Op den tweeden dag volgt eveneens te één uur eerst de finale der verliezers, waarna te 2.45 uur de winnaarsfinale begint. Hoe echter de uitslagen van den eersten dag ook mo gen zijn, de toeschouwers zijn in ieder geval weer verzekerd van een plaatselijke ontmoe ting en dat is het juist wat dit tournooi zoo buitengewoon interessant doet zijn. Het R.C.H.-bestuur heeft kaarten beschik baar gesteld voor beide dagen tegen geredu- ceerden prijs, welke eveneens verkrijgbaar zul len zijn aan de bekende voorverkoopadressen. Als het weer nu nog medewerkt, zal dit tour nooi ongetwijfeld een mooi slot zijn van het zoo luisterrijk gevierde jubileum der Racing. Er zijn heel mooie prijzen beschikbaar ge steld. waarvan vooral de eerste prijs, een zil veren plaquette met elf zilveren medailles voor de spelers van het winnende elftal, bijzonder fraai genoemd mag worden. Int. lichtwedstrijd op Haarlem-terrein. het Zooals we reeds meedeelden, wordt a.s. Don derdagavond kwart over acht een bijzonder aantrekkelijke lichtwedstrijd op het terrein aan den Schoterweg gespeeld. Haarlem krijgt dien avond n.l. bezoek van de bekende Oostenrijksche Prof club First Vienna. Deze Weensche club behoort tot de sterkste vereenigingen uit Oostenrijk en is in de verschillende landen van Europa een gaarne geziene vertegenwoordiger van de Oos tenrijksche school. First Vienna neemt deel aan het door Ajax en Blauw Wit georganiseer de Paaschtournooi en speelt nu als eersten wed strijd na haar komst in Nederland een wed strijd tegen Haarlem. Een goede gelegenheid om opnieuw kennis te maken met het wel zeer goede spel dat ver eenigingen als First Vienna demonstreeren. Het elftal van Haarlem is als volgt: Voogd, Verhappen, Van Gooi, De la Mar Sr., Kammeijer, De la Mar Jr., De Winter, Effern, Van der Hulst, Smit, Van Polanen. Huijsmans is nog geblesseerd. Van der Hulst van Hilversum is lid van Haarlem geworden. VOETBAL-DICTATOR IN BELGIë Verdiick kiest het Belgisch elftal. Uit Brussel: Het uitvoerend comité van den Kon. Belg. Voetbalbond heeft Maandag avond besloten, met ingang van het a.s. sei zoen het Belgisch elftal slechts door één per soon te doen samenstellen. Voor deze func tie werd benoemd de heer A. Verdijck, alge meen secretaris van den bond.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14