^WEERBERICHT FAAM-KWALITEITFAAM-GARANTIE TIPTOP „DE FAAM", ANEGAfóG, HAARLEM DINSDAG 7 AP Rit 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 2 Rondschrijven over de loonbijslagregeling. Aan de inspecties der werk verschaffing. De minister van Sociale Zaken heeft aan al le inspecties van de werkverschaffing ver zocht een rondschrijven, betreffende de loon bijslagregeling voor de landbouw-, veehou derij-, tuinbouw, bloembollen-, boomkwee- kerij-, vaste planten- en bloemcultuurbedrij- ven aan de gemeentebesturen in hun ressort te richten, waaraan het volgende is ontleend. De minister van Sociale Zaken wijst er op, dat eenigen tijd geleden den gemeentebestu ren bij rondschrijven is bekend gemaakt, dat, ingaande 1 Mei a.s. voorloopig ct 30 April 1937, voor den landbouw weder een loon-bij- slagregeiing zou gelden en dat een gelijke regeling te rekenen van 1 Januari van dit jaar. tot einde December 1936 ook geldt voor de tuinbouw-, bollen-, boomkweekerijen, vaste planten- en bloemcultuurbedrijven. ..Nu heeft". aldus het rondschrijven, aan de gemeentebesturen te richten ,,toen de loonbeslagregeling werd ingevoerd, steeds voorgezeten, dat, wanneer een gemeente tot de regeling toetrad, dit niet tot gevolg mocht hebben, dat het totaal bedrag, dat de be trokken gemeente volgens haar begrooting in één jaar voor werkverschaffing en steunver- leening zou mogen besteden, zou worden over schreden. Integendeel, verwacht werd. dat de toepassing van de loonbijslagregeling zou leiden tot besparing van deze uitgaven. Tot zijn leedwezen heeft de minister van Sociale Zaken evenwel moeten vaststellen, dat in de practijk in verschillende gevallen de toepassing van de loonbijslagregeling niet alleen niet tot besparing heeft geleid, maar zelfs tot overschrijding van de hiervoren be doelde kosten voor werkloozenzorg.De minis ter heeft daarom ernstig overwogen, of het wel verantwoord was. de ioonbijslag regeling, voor wat betreft den landbouw te laten in gaan en deze voor de andere bedrijven voort- te zetten. Na rijp beraad heeft de minister echter besloten niet tot deze stopzetting over te zaan, maar wel enkele voorzieningen te treffen, welke naar vertrouwd wordt, waar borgen in de eerste plaats, dat- geen over schrijding van bosten te duchten valt en ten tweede, dat slechts zij worden geplaatst-, die werkelijk in gevolge werkverschaffing en of steunverleening worden geholpen. Daarom verzoekt de minister mij nadrukkelijk onder uw aandacht te brengen, dat de loonbijslag regeling alleen dan mag worden toegepast, c.q, worden voortgezet, indien uw college ten volie er van overtuigd is, dat de op de be grooting uitgetrokken en toegestane gelden voor de werkverschaffing en steunverleening. onder invloed van de toepassing van de loon- biislagregeling, niet zullen worden over schreden. Wanneer deze zekerheid niet bestaat, dan verzoekt de minister uw college de loonbij slagregeling. wat betreft den landbouw, niet in te voeren en voor den tuinbouw en andere bedrijven, voorzoover deze regelingen reeds loopen van 1 Januari j.l. af, ze zoo spoedig mogelijk te beëindigen." Wat nu betreft de nieuwe voorzieningen. welke noodig zijn, om de loonbijslagregeling ten volle aan het gestelde doel tc doen beant woorden. zijn door den minister ter aan vulling van hetgeen reeds voor den landbouw- en andere bedrijven is medegedeeld, eenige bepalingen getroffen, welke in hoofdzaak het volgende behelzen lo. dé loonbijslagregeling geldt voor den landbouw en het veehoudersbedrijf, voorloo pig van 1 Mei 1936tot 31 December a.s. In geen geval mogen bij eventueele berekenin gen worden betrokken uitgaven welke be trekking hebben op het jaar 1937. 2o. Voor elk bedrijf afzonderlijk dient dooi de u bekende plaatselijke commissie aan mij te worden opgegeven het minimum-loonbe drag, dat voor rekening moet komen van het bedrijf, dat t-ot de regeling toetreedt-, en het maximum-bedrag, dat in het bedrijf in de aanzegeven periode mag worden verloond. Onder minimum-loonbedragen word verstaan het, bedrag aan loon, dat in het desbetreffen de bedrijf moet worden verloond. om het. zij het zeer bescheiden, in stand te houden, ter wijl onder maximum-loonbedrag wordt ver staan het bedrag, dat onder geheel normale economische omstandigheden in het bedrijf zou worden verloond. 3o. Wanneer een bedrijfsleider in aanmer king wil komen voor toeslag in hetgeen wordt verloond boven het onder 2o bedoelde mini mum-loonbedrag. zal hij arbeiders moeten nemen uit hen, die opgenomen zijn in de steunregeling, c.q. zijn geplaatst bij de werkverschaffing. Er mogen dus geen arbei ders worden geplaatst, die wellicht eerst la ter onder de werkloozenzorg zullen vallen, maar op het oogenblik dat zij worden aange vraagd, geen hulp van de overheid ontvangen. Een bedrijfsleider, die arbeiders ontslaat, en van wien moet worden aangenomen, dat dit ontslag mede is beheerscht door de onderhavi ge loonbijslagregeling, kan niet in de loonbij slagregeling worden c.q. blijven opgenomen. 4o. De overheid (gemeente en Werkloos- heidssubsidiefonds) vergoedt ten hoogste de helft van het verschil tusschen het mini mum-loonbedrag en het maximumloonbedrag met dien verstande, dat nooit meer mag wor den berekend dan het loon, dat aan den werk- loozen arbeider betrokken uit werkverschaf fing, en/of steunregeling, per week wordt be- taalc vermenigvuldigd met het aantal weken dat deze arbeider in het betrokken bedrijf is geplaatst als uitvloeisel van de onderhavige bijsla gr egeling. 5o. Nadat de plaatselijke commissie het maximum- en het minimumloonbedrag heeft: bepaald en toegezonden aan den desbetref- fenden inspecteur voor de werkverschaffing, zal door dezen, in opdracht van den minister, in samenwerking met den bedrijfs- en.'of rijkstuinbouwconsulent, definitief het mini- nium en het maximumloonbedrag worden aangegeven. Verder heeft de minister van Sociale Zaken bepaald, dat daar waar de loonbijslagrege- ling al functionneert. dat wil zeggen voor de tuinbouw- en bollenbedrijven, de loopende regeling ten spoedigste, bijv. per 30 April a.s., dient te worden afgesloten, opdat met 1 Mei de nieuwe regeling kan gaan werken. De minister vestigt er nog de aandacht op, dat los van deze loonbijslagregeling. de rege ling voor particuliere ontginningen, waaron der begrepen drainage, extra-diepspitten enz. blijft bestaan. LEZING WILLEM VAN IEPEND AAL. Woensdagavond 8 April houdt, de heer W. van Iependaal in het P.A.S.-gebouw Bakenes- sergracht .een lezing voor de V.V.S.O. over zyn po* verschenen boek „Polletje Piekhaar". DE WATERVERF BIJ UITNEMENDHEID Op iederen ondergrond, ook over wit kalk en behang. Geeft niet af. Verschiet niet, droogt prachtig egaal op. Dekt in één laag! 30 kleuren, onderling te men gen tot iedere tint. Eischt TIPTOP! Gaat met de schoonmaak Tiptoppen! Wacht U vooral voor namaak. Verffabrseken N.V. RiESINK, Haarlem LEIDSCHEVAART 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Haarlemsch Vacantie Kinder feest. Nu het voorjaar weer is aangebroken en het ons zijn aanwezigheid dagelijks duidelij ker demonstreert, komen als vanzelf herinne ringen aan den vorigen en verwachtingen van den komenden zomer bij ons boven. Zeer zeker nemen hierbij ook de school reisjes een plaats in en velen zullen daarbij denken aan het driedaagsche uitstapje van een vijftigtal leerlingen van .het zesde leer jaar der O. L. S. in onze gemeente, mogelijk gemaakt door de geldinzameling van de Commissie voor het Haarlemsch Vacanüe- Kinderfeesi. Dit was slechts een bescheiden begin van uitvoering van de groote plannen, welke de commissie koestert: alle zesde klas sen drie dagen naar buiten! en als zoodanig kon het haar eenige voldoening schenken, vooral toen na terugkeer bleek, hoe volop de jeugd (en ook de geleiders) genoten hadden. Hoe zal het nu dezen zomer gaan? De commissie hoopt in staat gesteld te worden het aantal klassen dat genieten zal van het tiriedaagscb schoolreisje, aanmerkelijk te kunnen uitbreiden. Wederom doet ze dus een beroep op de offervaardigheid der vele kin dervrienden in Haarlem en omgeving, die reeds zoo prachtig steunden en ze hoopt, dat velen het gegeven voorbeeld zullen volgen. Het giro-numm. van den "penningmeester W. P. Nieman, Perseusstraat 37, is 259000. Vindt u he'o gemakkelijker, dan is een briefkaartje aan onderstaand adres voldoende, om uw gift te doen afhalen. Groot of klein, elk be drag is welkom en wordt dankbaar aan vaard, Ook willen we nog even de aandacht ves tigen op onze „secondenverloting", goedge keurd door B. en W. van Haarlem bij besluit van 20 Februari 1936, met als prijs een gouden dames- of heerenhorloge. De loten worden op bestelling gaarne thuis bezorgd en zijn ook in boekjes van 24 stuks verkrijgbaar. Wie helpt ons als wederverkooper deze loten te plaatsen? Een groot aantal wacht nog op kee pers. De trekking zal eind April plaats vin den, dus de tijd dringt. Op te geven aan on derstaand adres. Namens de Commissie voor het Haarlemsch Vacantie-Kinderfeest A. L. VAN LOHUIZEN secretaris Marnixstraat 23 Bestrijding der baldadigheid. Geachte redactie, Met groote verwondering nam ik kennis van het ingezonden stuk van „Abonné" inzake be strijding der baldadigheid. De schrijver schetst o.m. het uitgaan dei- scholen op een manier alsof onze kinderen de grootste belhamels ter wereld zyn. Indien het zoo erg was als Abonné beschrijft, was er in onze parken en plantsoenen geen bloem of struik meer te vinden: En dit is toch niet het geval. Integendeel, van gemeentewege schijnt men lofwaardige pogingen aan te wenden om de jeugd op te voeden in eerbied voor bloemen en planten door juist zoo weinig mogelijk hek werk te plaatsen om park en plantsoenen. Dat de jeugd wat luidruchtig en misschien ook wel eens baldadig is als het uit de scholen komt is mij heslemaal niet vreemd. Als het kind eenige uren achtereen in een gedwongen houding heeft moeten zitten uit zijn be- wegingsdrang zich in luidruchtigheid en mis schien ook wel baldadigheid. Met den heer K. ben ik het geheel eens dat de opvoeders der jeugd aan de bestrijding der baldadigheid krachtig kunnen medewer ken. Dat doen ook de speeltuinverenigingen van welks bestaan „Abonné" zeker nog nooit felioord heeft. Het doel der speeltuinbeweging is juist de jeugd op te vangen in de uren tusschen school en huis en hun bewegingsdrang, dien zij nood wendig moeten uiten, in goede banen te lei den. Verklaarde de bekende Amsterdamsche Commissaris van Politie, de heer Tinholt, niet, „dat de criminaliteit der straatjeugd op Kat tenburg ontzettend was te noemen en door het gestadig werken der Speeltuinorganisa ties tot schier nul was gedaald". De heer Th. M. Ketelaar, oud-wethouder van Amsterdam, zeide o.m. in een rede op het voorbereidend congres tot oprichting van een landelijke organisatie van Speeltuin verenigingen dat in 1929 werd gehouden „Het speeltuinwerk houdt de jeugd van de straat en daarom is het de gemeente zooveel waard het te steunen. Het gemeentebestuur vindt de speeltuinbeweging een der mooiste werken voor de jeugd". Hier volgt nog een uitspraak van Prof. Kolkbrugge in zijn boek „Practische Sociolo gie": „Zoo kweekt de speeltuin betere ouders, burgers en werkers". Onze wethouder van Onderwijs de heer Roo- denburg zeide in zijn begroetingsrede namens de gemeente op het Congres van de Neder- landsche Unie van Speeltuin-Organisaties kort weg N.U.S.O, geheeten, dat op Hemelvaarts dag 1933 alhier werd gehouden, dat het ge meentebestuur de speeltuinvereeniging zooveel in haar vermogen is zal steunen. Hieruit blijkt zeer zeker dat ook ons ge meentebestuur zich er van bewust is, dat de speeltuinvereenigingen hier een taak hebben te vervullen, welke in alle opzichten dient ge steund te worden. Het is dan ook met den meesten aandrang dat ik opwek tot steun aan de speeltuinver- eenigingen. Speeltuinwerk is gemeenschapswerk. De speeltuinvereenigingen houden de jeugd van de straat. De jeugd van de straat be- teekent géén straatschenderij, géén baldadig heid. J. MATHEIJ, Kastanjestraat 17, Haarlem-Noord. De Bilt voorspelt: Meest matigen, tijdelijk wellicht toene- menden wind uit Noordelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op lichte regenbuien met sneeuw of hagel, weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 765.6 m.M. te Blacksod. Laagste 740.0 m.M. te Kuopio in midden- Finland. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten trok zich snel terug en nam sterk in beteekenis af. Dat in het Westen houdt stand en breidde zich achter de depressie, die giste ren tusschen IJsland en Groenland lag. weer noordwaarts uit. Een Zuidelijke secundaire van de depressie over Scandinavië drong door naar het Oostzee-gebied. Een voorlocper van de stationnaire depressie op den Oceaan gaf sterke barometerdalingen aan de Fransche Rivièra. Door de verbreking van de verbinding van de continentale en oceanische gebieden van hoogen luchtdruk, is de baan voor de po laire luchtmassa's, die rondom" het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen langs den poolcirkel en over de Noorsche zee en de Noordzee en West-Europa stroomde, thans geheel vrij. In de middelgebergten en de Alpen valt op nieuw sneeuw. Het gure weer houdt aan, echter met meer kans op regenbuien, met sneeuw of hagel. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. 759 m.M. Stand van heden Neiging achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 3.52 uur; n.m. 16.01 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. Donderdag v.m. 4.14 uur; n.m. 16.29 uur. Strand berijdbaar van 9.15—14.30 uur. Japansche industrieën onder Staatscontrole. In het bijzonder de vliegtuig-, automobiel en petroleumindustrie. Naar de Japansche bladen mededeelen, koestert de minister van Oorlog het voorne men om successievelijk alle industrieën die voor 's lands defensie van belang zijn onder staatscontrole te plaatsen. Volgens de „Asahi" heeft men daarmee in het bijzonder op het oog de vliegtuig-, auto> mobiel- en petroleum-Industrie. „Het is. aldus het blad, de ongunstige positie, die de Japan sche regeering tegenover die der Sovjet- Unie sinds het slagen van de vijfjaren-plan nen is gaan innemen, die de regeering te To kio er toe gebracht heeft, spoed te betrachten met de verwezenlijking van dit voornemen." Voorts meldt Reuter nog uit Tokio, dat het dagblad „Yomioeri" met betrekking tot deze plannen weet ie melden, dat bij de regeering een decreet in voorbereiding is, waarbij be paald wordt, dat alle petroleummaatschap- pijen gehouden zijn voorraden te vormen, welke overeenkomen met den omvang van haar verkoopen gedurende zes maanden. Deze maatregel zal te beginnen met 15 April toe gepast worden. VRIJZ.-DEM. JONGEREN ORGANISATIE. Op Woensdagavond 8 April a.s. zal voor de af'd. Haarlem van de V.D.J.O. in café Lido alhier Ir. Z. Y. van der Meer uit Den Haag een lezing houden over het Plan van den Arbeid. Voorbeurs te Amsterdam. WEINIG OMZETTEN IN DEN EFFECTEN HANDEL. Ten aanzien van den internationalen po- litieken toestand hebben zich geen nieuwe gezichtspunten geopend. In de situatie op de wisselmarkt was hedenochtend dan ook geen verandering gekomen. Aanvankelijk legden de Britsche ponden en de Amerikaansche dollars een kleine neiging tot oploopen aan den dag, doch dit was slechts een verschijn sel van snel voorbij gaanden aard. Reeds spoedig bewogen genoemde deviezen zich weer op het vorige niveau. De Fransche francs waren niet noemenswaardig veran derd. De omzetten in den effectenhandel tij dens het niet o'fficieele verkeer waren he denmorgen van kleine afmetingen. Voor lo cale waarden bestond een gedrukte stem ming. De Philipsaandeelen waren opnieuw aan aanbod onderhevig, zoodat die op een weer verlaagd peil terecht kwamen. Ook Kon. Olie golden iets lager, Unilever bleven vrijwel op peil. Van de Amerikaansche fondsen waren het voornamelijk de staalwaarden, die de aan dacht vroegen. In United States Steels en Betlehem Steels ging nogal wat om. Ook Anaconda's gaven kleine levensteekenen. Aan spoorwegshares en public utilities werd slechts geringe aandacht geschonken. AGENDA Heden: DINSDAG 7 APRIL Schoterweg 3: Aandeelh. verg. N.V. Comm. en Assur. kantoor Van Halem en Co. 8.30 uur Rembrandt Theater: „Het Leven is niet zoo kwaad", met Lou Bandy en Fientje de la Mar. Op het tooneel Alma Rosé met haar 10 solisten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De bonte sluier" met Greta Garbo. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Harold Lloydf Adolphe Menjou en Verree Teasdale in „De Melk boer" (Geprolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Paula Wessely in „Episode" (reprise) Op het tooneel: Alex de Haas, liedjes aan den vleugel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Veis en: Raadsvergadering, 7 uur. WOENSDAG 8 APRIL StadsschouwburgUitvoering door leerlin gen van de Muziekschool der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. „DE FAAM" heeft klanten, die hun eerste jongensbroek in den winkel van „DE FAAM" hebben aangetrokken, nu reeds lang volwassen man nen zijn en nog altijd hunne confectie- of maat-costuums bij „DE FAAM" koopen. Trouwe klanten, die nergens anders zoo naar genoe gen bediend worden als bij „DE FAAM", die prijs stellen op En die daardoor ook a I t'ij d keurig gekleed waren, als kind en als jongeling en nu als volwassen mannen, door hunne keurige kleeding de beste aanbeveling zijn voor Adv. Ingez. Med.) Bedrijfsraad voor boek- drukkersbedrij f Verbindend verklaring van overeenkomsten gevraagd. In de Maartvergadering van den Bedrijfsraad voor het Boekdrukkers- en Rasterdiepdruk- bedrijf is het versiag over de eerste periode loopende van 12 September 1934 tot en met 31 December 1935, vastgesteld en aan den Minis ter van Sociale Zaken toegezonden. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: De bedrijfsraad is na enkele vergaderingen en besprekingen tot de conclusie gekomen, dat een belangrijke en nuttige taak voor. hem was weggelegd, doch dat de uitvoering van die taak slechts mogelijk zou zijn, indien enkele nadere wettelijke maatregelen zouden worden getrof fen. De raad besloot diensvolgens, zich met een verzoekschrift te wenden tot den Minister van Sociale Zaken, tot het nemen van die wet telijke maatregelen over te gaan. In dit ver zoekschrift, gedateerd 6 Maart 1935, zette de Raad uiteen, dat verschillende sociale gebrui ken in het grafisch bedrijf als getalsverhou ding, vacantie- en pensioenregeling, op den duur alleen zouden kunnen blijven bestaan, indien ze algemeen verbindend werden ver klaard hetzij krachtens een anderen vorm van wettelijke verbindendverklaring, bij welks uitvoering de Bedrijfsraad een taak zou heb ben te vervullen. De bedrijfsraad heeft uit de uitlatingen van Minister Siingenberg met dankbaarheid ge constateerd, dat de mogelijkheid van een ver bindendverklaring van sociale regelingen als getalsverhouding, vacantie- en pensioenrege ling door den Minister onder het oog zal wor den gezien. Anderzijds bestond bij den raad de overtui ging, dat deze verbindendverklaring, indien zij niet binnen afzienbaren tijd wordt ingevoerd, te laat zou komen om de resultaten van het sociaal overleg, zooals die in het grafisch be drijf thans bestaan, in stand te kunnen hou den. BOKSEN SUCCESSEN VAN NEDERLANDSCHE BOKSERS IN ENGELAND. Uit Bristol: Twee Nederlandsche profes sionalboksers, Harry Staal en Robert Disch boksten Maandagavond in Collston Hall een partij over tien ronden van drie minuten resp. tegen Jack Petiffer en Ronnie Barber. Onze landgenooten wisten beiden op punten te winnen. LAWNTENNIS. JAARVERGADERING NED. LAWN TENNIS BOND. Een van de belangrijke punten der jaar vergadering van den Ned. Lawn Tennisbond was de kwestie, door D.D.V. Amsterdam aan de orde gesteld inzake de bondstraining van spelers of deze al dan niet voorrang moet hebben boven de competitie. Voordat dit punt aan de orde kwam, wer den de jaarverslagen goedgekeurd, de be grooting voor 1936 vastgesteld terwijl een verzoek van Anglo Dutch (Rotterdam) om alsnog in de hoofdklasse te worden inge beeld naar het bestuur werd verwezen, dat deze aangelegenheid nogmaals onder oogen zal zien. De voorzitter ir. A. Broese van Groenou werd bij acclamatie herkozen, terwijl met over- groote stemmenmeerderheid deze eer ook aan de bestuursleden Mr. C. Punt en J. J. B. Swaan ten deel viel. De heer Warendorf van D. D. V. leid de bovengenoemd probleem in en betoogde, dat het toestroomen van clubs en leden voor het grootste deel te danken was aan de com petitie, die velen aantrok. Spr. zei, dat de bondstraining op eiken dag van de week kon plaats hebben en dat de spelers, die voor bondstraining in casu voor den Daviscup in aanmerking kwamen, dan de Zondagen vrij zouden zijn voor het spelen van competitie- in clubverband. Kan men nog wel spreken van een com petitie om het kampioenschap van Neder land. aldus stelde de heer Warendorf aan de vergadering de vraag, als één of meer spelers van sommige vereenigingen niet in staat zijn in hun clubteams uit te komen? Spr. kende het standpunt van het bondsbestuur, n.l. dat Daviscuptraining voorgaat, maar hij achtte deze meening niet in het belang van het Nederlandsche tennis. Van de zijde van het bestuur van den N. L. T. B., zei Mi". Punt, dat de training in de week lessen zijn voor één persoon en dat men de Zaterdagen en Zondagen noodig had om in teamverband te trainen. Spr. verzocht de clubs toch vooral het vereenigingsbelang te willen achterstellen bij het nationale belang Hij zette nogmaals uiteen, dat Nederland in internationaal tennis zoo sterk mogelijk voor den dag dient te komen. Voor het overgroote deel kon de vergade ring zich met de uiteenzetting van het Bonds- bestuurslid vereenigen, zoodat wijziging in de wijze van werken ten deze niet te verwachten is. Een scheidsrechter zal in een wedstrijd voortaan het recht hebben om een speler, die zich naar zijn oordeel niet behoorlijk ge draagt, de wedstrijdbepalingen niet nakomt of op andere wijze het welslagen van een wedstrijd belemmert, aan den wedstrijdleider tot schorsing voor te dragen. HEEMSTEDE BEGRAFENIS D. F. DE WILDE. In stillen eenvoud maar onder zeer goote belangstelling had Maandagmiddag op de Alge meene Begraafplaats te Heemstede de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer D. F. de Wilde. Aaanwezig waren o.m. burgemeester J. P. W. van Doom en de gemeente-secretaris de heer N. Vos. Voorts vertegenwoordigers van de vele vereenigingen en corporaties, waartoe de overledene in betrekking stond, eenige raads leden en vrienden en belangstellenden. Volgens den wensch van de familie en in den geest van den overledene werd aan het graf niet gesproken. Ds. Barger las eenige gedeelten uit den bijbel en bad daarna het „Onze Vader". Namens de familie dankte de heer Oosterhoorn voor de belangstelling. TEMPELIEREN-LOGE IN HEEMSTEDE. Er schuilt een groot gevaar in de drank. Een gevaar dat begint als men „bij uitzondeirng" drinkt, van uitzondering in uitzondering ver valt tot tenslotte de regel nog slechts uit zondering is. Dit vertoonde gisteren de film „Taxi" die werd vertoond in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Heemstede. Er was een propaganda-avond van de Internationale orde van Goede Tempelieren waaraan door tal van medewerkers luister werd bijgezet. Allereerst willen wij noemen mevrouw Sten huis Renout die eenige liederen zong, terwijl ook het Haarlemsche Dilettanten Muziek Ensemble voor muzikale opluistering zorgde. Dan was er de filmvertooning waarover wij reeds spraken. Tenslotte valt te vermelden de toespraak van den voorzitter, den heer N. J. Zondorp. Dank zij de colportage is men, zoo zette deze uiteen, in een nauw contact met de burgerij van Heemstede gekomen. Het is een alles-zins verheugend verschijnsel dat er uit dit contact reeds op korten termijn zooveel succes te yerwachten is. Wellicht toch kan reeds op den Zondag vóór Hemelvaartsdag worden overgegaan tot het stichten van ©en loge voor Heemstede \*an de Internationale Orde van Goede Tempelieren. Daardoor kan veel worden bereikt, eerstens voor de drankbestrijding, doch ook voor de broederschap zelf. Het zaaltje was geheel met belangstellenden gevuld. HILLECOM GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. Ruiten, Leidsche- straat 72, een schaar, P. J. Koop, Veemenbur- gerlaan 43, een heeren polshorloge, J. Tanja, Patrimoniumplein31, een stel auto gereed schappen, B. van Ós, Hillegommerdïjk 303, Haarlemmermeer, een sleutel, J. Evers, Sta tionsweg 136, een klein zwart bruin hondje zonder penning, J. Admiraal, Burg. Pontstr. 7, een alpinomuts, J. Cardol, Haarlemmerstr. 50, een belastingmerk in etui, C. Pauw, Leid- schestraat 143, een koperen gewicht, Van de Berg, Loosterweg II No. 14, een zakje inh. kousje en wol, Van Til, Leidschestraat 75, een grijze gleufhoed, L. Kokkelkoren, Weerestein- straat, een nummerplaat van auto, Slinger land, Patrimoniumplein 24, een poa-temonnaie met inhoud, N. Hoogerwerf, Zilkerduinweg 24, Noordwijkerhout, een bos sleutels. Bij de politie: een rond zilveren doosje, een handwarmer, een duimstok, een kinder por- temonnaietje, een blauwe halsketting (kra len), een grijs wollen handschoen, een por- temonnaie, inh. een belastingbiljet, een grijze handschoen, een zeemlederen handschoen, een hondenbelastingpenning, een laars. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Wal- bracht, Bloemendaalscheweg 125, Bloemen- daal, een glacé dameshandschoen; v -d. Broek, Kleverlaan 31, Bloemendaal, een geldstuk; Noordlaan 58, Bloemendaal, ëen pertemon- naie met inhoud; van Ooyen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, Bloemendaal, een autokof fer; Jhr. J. H. Schmidt auf Altenstadt, Duin doornlaan 4, Zandvoort, een gouden schakel armband; C. Rijnhart, Ramplaan 78, Haar lem, een sierhaarspeld; Roozen, Jelgersma- straat 8, Haarlem, een verm. gouden aam band; R. Kok, Zijl weg 2, Over veen, een wol len handschoen; A. v. d. Veen, Oranje Nas- saulaan 96a, Overveen, een zilveren vulpot lood; P. van Duivenbode, v. d. Duinstraat 23, Haarlem, een jongensjas; Lans, Catslaan 3, Aerdenhout, een dames-por bemonnaie met inhoud; E. Oosterhof, Rollandslaan 13, Haar lem, een hondenpenning No. 2555; Kernkamp, Bosch en Duinlaan 20, Bloemendaal, een ceintuur; J. Hardebol, Duinlustparkweg 20, Bloemendaal, een zilveren nagelschuier; aan het bureau van politie Overveen, een beursje met inhoud; een kinderhandschoeneen hee- ren-regenjas; een dames-armbandhorloge m. zwart bandje; een oorhangertje; een sleutel; een paar heerenhandschoenen; een glacé handschoen een rozenkrans. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. F. LoomanHunsdon Gads- don, z.; J. E. C. BoomKrusemanAretz, z. Ondei-trouwa: C. Pronk en M. G. Stevens. Getrouwd: J. D. Cammenga en M. S. Benit. Overleden: A. Renooij 57 j. weduwe van K. Baan, overleden te Haarlem; A. Elffers 1 j., overleden te Haarlem. FEESTAVOND IN HET JEUGDHUIS. Zaterdag werd in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan een feestavond gegeven ten bate van de afd. Haarlem van het Neder- landsch Padvindstersgilde Huize .Dina" te Santpoort. Mevrouw Halbertsma deelde de aanleiding tot dezen avond mede. Staande werd hierop door de aanwezigen het Padvinderslied gezongen. Opgevoerd werd het Chineesehe sprookje ,De gouden pantoffel". De jeugd, vermaakte zich uitstekend met dit aardig sprookje, dat vlot gespeeld werd. Hierna volgde nog samenzang onder lei ding van mej. H. Kersbergen. Tal van vrooliike liederen werden gezon gen. - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2