THIJS IJS EN DEBOOZEVAMPYR HET FRANSCHE VREDESPLAN. ,Abessynië nog niet verloren". De algemeene dienstplicht in Oostenrijk Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT KALM _J—1 PRDEfiAMMA DINSDAG 7 APR IE 1936 HAARLEM'S DAG BEAD 4 BUITENLAND Voorstel tot het instellen van een Volkenbondsleger. Terug naar de bijstandsverdragen. Critiek in het Lager huis op de houding der Britsche regeering in het Afrikaan- sehe conflict. FRANKRIJK. Maandagmiddag is de ministerraad bijeen gekomen. De minister van buiteniandsche zaken Flandin heeft den ministerraad de volgende documenten voorgelegd, die werden goedge keurd. 1. Het ontwerp van het Fransche memoran dum in antwoord op het Duitsche memoran dum van 31 Maart. 2. Het ontwerp van een constructief plan van actie voor den vrede, dat de Fransche re geering voornemens is aan den Volkenbonds raad voor te leggen. Voorts heeft Flandin de omstandigheden uiteengezet, waaronder de binnenkort te Ge neve te houden zittingen van de commissie van dertien en de conferentie der Locarno- mogendheden zullen worden geopend. Volgens de Paris Soir bevat het Fransche plan de volgende elementen: 1. Een afwijzing van de door Duitschland opgeworpen juridische motieven ter recht vaardiging van de schending van het pact. 2. Een memorandum, bestemd voor dege nen, die de situatie in de Rijnzone hebben te onderzoeken en zich daarover moeten uit spreken. 3. Een constructief plan, dat voorziet in: a. De organisatie van den vrede op de basis van rechtsgelijkheid voor allen. b. Versterking van artikel 16 van het Vol kenbondspact-om de collectieve veiligheid sneller en doelmatiger te doen functionnee- ren. Het denkbeeld wordt geopperd, dat den Volkenbond een internationale strijdmacht tei* beschikking zou worden gesteld. c. Wederkeerige hulpverleening aan sta ten, die het slachtoffer van een aanval zou den kunnen worden, onverschillig of dit West- of Oost-Europa betreft. ENGELAND Bij de behandeling van een motie van ver trouwen van Baldwin, waarbij het Huis, uit voeriger ingelicht omtrent de houding der regeering met betrekking tot de salarissen der vrouwelijke beambten, terug zou moeten komen op de jongste stemming, waarbij de regeering in de minderheid bleef, ontspon zich een debat over de buiteniandsche poli tiek. Attlee, Labour-afgevaardigde, hield zich niet aan het aan de orde zijnde onderwerp viel de buiteniandsche politiek der regee ring heftig aan, en was van meening', dat, indien de regeering bij het begin der Ethio pische kwestie een standvastige houding zou hebben aangenomen, de oorlog in Abessynië thans geëindigd zou zijn. Hij verhief verder zijn stem tegen de voortzetting van de pe- troleumleveringen aan Italië. Omtrent de huidige phase van het geschil verklaarde hij, dat de houding van Hitier het resultaat was, van een échec van den Volkenbond. De volgende spreker, Sir Archibald Sinclair, leider der liberale oppositie, verklaarde dat niet de sanctiepolitiek is mislukt, maar de vastberadenheid dier regeering. Voor spre ker zijn doelmatige sancties uitvoerverboden voor petroleum, ijzer, staal, steenkool en een verbod van zeetransporten, waarnaast steun zou moéten zijn verleend aan het Abessynische leger. Dit zou geen oorlog be- teëkenen, maar steun voor het slachtoffer van een aanval. Vervolgens sprak Churchill, die wees op het gebrek aan logica in de uitvoering der En- gelsche politiek, waardoor de aanvaller nog meer zal krijgen dan volgens het plan Hoare- Laval, terwijl Engeland zich talrijke hadee- len op den hals haalt, in de eerste plaats een groot antagonisme van Italië, in de Middellandsche Zee. Frankrijk is zonder vol doende resultaat in Abessynië van Italië verwijderd en het gevolg is geweest, dat Hitier gelegenheid is geboden, de verdragen te verscheuren en het Rijnland weer te bezet ten. Spreker concludeerde, dat interventie alleen moet geschieden, wanneer daarachter een krachtige vastberadenheid staat Ten slotte stelde Churchill een vraag naar den toestand aangaande de kwestie der vroegere Duitsche koloniën. De minister van buiteniandsche zaken Eden verdedigde het beleid der regeering in de Abessynische kwestie, waarbij hij onder meer zeide, dat de Volkenbond in zijn doelmatig heid beperkt wordt door de beperktheid van het aantal leden. Engeland heeft de gedachte aan een petroleum-embargo gesteund, maar Frankrijk wilde eerst nog een verzoenings poging in het werk stellen. Sindsdien echter heeft de Italiaansche regeering de agressie verhevigd. Naar de meening der Britsche re geering zou het onduldbaar zijn, dat te Ge- nève eemvudig van verzoening gesproken werd, terwijl de oorlog voortgaat. Er moet een werkelijke verzoening komen, leidende tot staking der vijandelijkheden, of wel de commissie zal haar taak weer ter hand moeten nemen. Wat het Duitsche ant woord betreft zeide Eden, dat de Britsche regeering niet naar een Locarno-bijeenkomst kan gaan om daarmede toe te geven, dat de verzoening dood is. De Volkenbond zal bij de eerste gelegenheid moeten deelnemen aan de bespreking, aangezien andere dan Locarno-mogendheden bij de kwestie betrok ken zijn. De Volkenbond zal dan de verschil lende voorstellen moeten coördineeren. Veel zal gewonnen zijn als tegen het einde van den zomer de Volkenbond geheel Europa om vat. Dan zullen ook, behalve dat grootere vei ligheid verkregen zal zijn, economische en bewapeningskwesties ter sprake kunnen ko men. Het zou verstandiger zijn deze bijdragen tot de Europeesche veiligheid onmiddellijk te verleenen. Eden besloot zijn rede met te zeggen, dat hij geloofde, dat de Volkenbond sterker was geworden en dieper wortel heeft geschoten. Alvorens Eden overging tot zijn verdediging van het beleid der regeering, werd o.m. het woord gevoerd door sir Austen Chamberlain, Hij zeide o.m.: „Wie een onwrikbare houding tegenover Italië of een herverdeeling der rijk dommen wenscht, moet zijn redeneering tot het slot doorzetten. Wij moeten beslissen, of wij de collectieve veiligheid werkelijkheid wil len doen worden. Een ontwikkeling van het Volkenbondssysteem is de beste vredeswaar- borg. Wat Duitschland betreft, dit zal duide lijker moeten aangeven, wat het werkelijk wil. Wat verstaat het onder rechtsgelijkheid? Heeft die ook betrekking op teruggave der koloniën? Zuiver bilaterale non-agressiepac ten vormen geen enkele waarborg voor wie het ook zij. De vraag, waar het om gaat is: in welke mate zijn wij bereid öp bepaalde wijze, even als in het Locamoverdrag, een zelfde verbin tenis te aanvaarden ten opzichte van onze andere verplichtingen krachtens het Volken bondshandvest?" Neville Chamberlain sloot na Eden namens de regeering de debatten. Hij maakte daarbij een scherp onderscheid tusschen koloniën en mandaatgebieden. Over afstand van koloniën wordt niet gesproken. Voor overdracht van mandaten, wanneer daartoe al wordt overge gaan, is toestemming noodig van de mandaat- mogendheid en van den Volkenbondsraad. Aan het slot van de debatten in het Lagerhuis werd gestemd over de kwestie van vertrouwen. Het Lagerhuis sprak daarbij met 361 tegen 145 stemmen zijn vertrouwen in de regeering uit. België. Aantal afgevaardigden in de Kamer blijft hetzelfde. Nadat de Kamer Vrijdag in eerste lezing- een wetsontwerp had aangenomen, waarbij het aantal afgevaardigden op 202 werd vast gesteld, is gistermiddag een amendement aan genomen, waarbij het tegenwoordige aantal van 187 afgevaardigden wordt gehandhaafd. (Reuter-A.N.P.) Oostenrijk. Protest der Kleine Entente tegen den dienstplicht. Maandagmiddag hebben naar Reuter-A. N. P. meldt, de staten der Kleine Entente alhier een gemeensohappelijken stap ver richt, waarbij werd geprotesteerd tegen de invoering van den dienstplicht in Oosten rijk. Bij de gemeenschappelijke overhandi ging der gelijkluidende nota's heeft minister Berger Waldenegg geen enkele opmerking gemaakt. Behalve een protest tegen de schen ding van het verdrag van Saint Germain, zou in de nota ook een beroep op den Vol kenbond voorzien zijn. De Oostenrijksehe regeering heeft bekend gemaakt niet voornemens te zijn besprekin gen aan te gaan omtrent dezen collectieven stap. De invoering van de nieuwe wet was van haar kant een daad van rijpe overwe ging, die plaats vond met de wetenschap rekening te hebben gehouden, zooals het ook de plicht der regeering is, met de vitale be hoeften van heb volk en de waarborging van het bestaan van den Oostenrijkschen staat. Oud vice-kanselier Hartleb gearresteerd. •Op zijn landgoed te St. Georgen bij Neu- Jmarkt in Stiermaken is oud-vicekanselier Karl Hartleb gearresteerd, meldt het A.N.P. Hij wordt er van verdacht, propaganda voor het nationaal-socialisme te hebben gemaakt. Hartleb is vice-kanselier geweest in het laatste kabinet-Seipl. Tot 1934 was hij presi dent van de landbouwkamer van Stiermarken Hongarije. Een duel tusschen Goemboes en Tibor von Eckhardt. Reuter-A.N.P. meldt uit Boedapest, 6 April: Tijdens de zitting van Donderdag j.l. van de commissie van buiteniandsche zaken heeft zich een buitengewoon heftig persoonlijk in cident voorgedaan tusschen minister-presi dent Goemboes en Tibor von Eckhardt, den leider van de partij der kleine boeren. Goemboes, die zich beleedigd achtte, heeft Sztranyavszky, den voorzitter van de Kamer, en Laszlo, de Tahy, den onderstaatssecreta ris van het ministerpresidium, verzocht zich met de getuigen van zijn tegenstander in ver binding te stellen. Het zou zijn bedoeling zijn, een duel op den sabel te houden. De autori teiten leggen ten aanzien'van het gebeurde de grootste terughoudendheid aan den dag. I TALI AAN S CH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG MET VIJF INZITTENDEN IN ZEE GESTORT. ROME, 6 April (A.N.P.) In de Tyrheen- sche zee, ten Noorden van Napels, is een Italiaansch bombardementsvliegtuig neerge stort. De uit vijf koppen bestaande bemanning is om het leven gekomen. De oorlog in Abessynië. De Negus blijft op den Volkenbond hopen. ADDIS ABEBA. 6 April (Reuter-AnN.P.) Uit Erithreesche bron ontvangen berichten, melden, dat de Italiaansche troepen zege vierend hun opmarsch naar het zuiden voort zetten en dat zij op 20 K.M. ten zuiden van Kworam de deelen van de keizerlijke Abes synische garde hebben verslagen,, welke de terugtocht van de overblijfselen van het keizerlijke leger dekten. «In Abessynische kringen daarentegen wordt verklaard, dat de keizer zijn garde opnieuw samenstelt en dat hij van meening is dat Abessynië niet is overwonnen. De correspon dent van Reuter-A.N.P. in de Abessynische hoofdstad heeft een persoonlijke verklaring van den negus ontvangen uit het groote hoofdkwartier van den keizer. Daarin verklaart Haille Selassie: „Ethiopië is niet overwonnen. Mijn legers zijn gereed te strijden totdat er geen enkele Italiaansche aanvaller meer op ons gebied overblijft. Wij vragen zeker niet om den vrede. Wij zijn te> leurgesteld over de voortdurende vertragin gen van den Volkenbond bij de toepassing van werkelijke effectieve sancties, die een einde zouden maken aan dezen wreeden oor' log. In de hoop onze dappere troepen te over winnen, voordat de Volkenbond tusschenbeide komt, profiteert de vijand van deze vertra gingen door de meest afschuwelijke en bar- baarsche oorlogsmethoden te gebruiken, welke door alle beschaafde volkeren zijn verboden, Open steden, zooals Harrar, worden gebom bardeerd, kerken en hospitalen zijn verwoest, onze troepen en, erger nog, de vreedzame burgerbevolking, ver van de fronten, worden op wreede wijze door gassen verbrand ondanks de plechtig aangegane verplichting van Italië geen gebruik te maken van dergelijke strijd wijzen. Ondanks de verpletterende ongelijkheid en de veelvuldige wreedheden is het moreel van onze troepen en van ons volk uitstekend, Italiaansche inlichtingen, die het tegen overgestelde beweren zijn afschuwelijke leugens, die gelanceerd worden teneinde de leden van den Volkenbond te beïnvloeden tijdens de onderhandelingen. Wij blijven er sterk van overtuigd, dat de Volkenbond niet zal toestaan, dat de collectieve veiligheid doode letter blijft en dat hij, na de recht vaardigheid van onze zaak te hebben toege geven, toepassing zal eisehen van het hier boven genoemde principe ten gunste van een loyaal lid van den Volkenbond, door het or leggen van effectieve sancties. In een tweede telegram meldt de corres pondent van Reuter-A.N.P. uit Addis Abeba dat de berichten over den laatsten veldslag thans in de hoofdstad beginnen an te komen Zij melden met name. dat de keizer persoon lijk met zijn garde heeft meegestreden en gedurende twee dagen, zonder te slapen, een mitrailleur heeft bediend. Tijdens de eerste 36 uur van den veldslag bleef de keizer in het groote hoofdkwartier, van waaruit hij de verdediging leidde, maar daarna, ziende dat zijn soldaten in de. klem zaten, tengevolge van de overmacht der Italianen, zoowel in troepen als in bewapeningen, begaf de keizer zich naar het front met een afdeeling mi trailleurs en streed daar in dé gelederen van zijn keizerlijke garde mede. De keizer gaf hier zijn bevelen en moedigde zijn mannen aan, van wie velen door gifgassen waren getroffen. Tenslotte besloot hij tot een strategischen terugtocht die toen de verstandigste daad vormde. Een derde deel van de keizerlijke garde was in reserve gebleven en de keizer voegde zich hierbij, terwijl hij, naar verklaard wordt, de overblijfselen van het andere twee derde gedeelte reorganiseerde. Het moreel van de keizerlijke garde is niet gebroken, ofschoon de geleden verliezen zeer zwaar zijn. Talrijke officieren sneuvelden maar de keizerlijke garde heeft, gelijk gezegd wordt, tenminste de voldoening gehad, te weten, dat even zware slagen zijn toegebracht als ontvangen, hoewel men tenslotte gedwon gen was terug te trekken. ('Copyright Reuter-A.N.P.). Auto van den Negus buitgemaakt? ASMARA, 7 April(Reuter)Een Italiaan sche vliegende colonne heeft een zwarte limousine buitgemaakt. Men vermoedt, dat dit de auto van 'den negus is. De Italiaansche patrouilles zijn tot 50 K.M. bezuiden Kworam doorgedrongen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nauwelijks heeft de vampyrman zijn verhaal geëindigd of hij grijpt Thijs beet en sleurt hem met zich mee het kasteel in. Het gaat weer door donkere, vochtige gangen, waar vreemde geluiden weerklinken en toch ndets te zien is.Bij een deur blijft de man staan. „Hier is je nieuwe verblijf, mijn waarde gast," zegt hij huichel achtig. „Ik hoop, dat meneer het naar zijn zin zal hebben. Als u zich erg netjes gedraagt, kom ik misschien nog wat eten brengen!" En met een schop als afscheid vliegt Thijs de deuropening in.Hij is in een donker hok terecht gekomen, waar het er allerminst als een gezellige logeerkamer uitzietI Bevolking was reeds min of meer op de invoering voorbereid. Dienstplicht niet uitsluitend militair. (Van onzen correspondent). WEBNEN, 4 April. Men kan niet bepaald zeggen, dat het feit, 'dat Schuschnigg den algemeeneu dienstplicht heeft ingevoerd, een diepen indruk op de be volking van Oostenrijk gemaakt heeft. Het groote publiek blijft er vrij onverschillig on der, het is trouwens in de laatste jaren ten gevolge van de verschillende gebeurtenissen meer en meer apathisch geworden, men zou haast kunnen zeggen het leeft niet meer, maar het wordt geleefd, en daarbij komt dan ook nog dat men al lang vantevoren geweten had dat het tot zoo iets moest komen! Duitschland «heeft het voorbeeld gegeven door te. doen wat het zelf verkiest en men stond hier in Oostenrijk in alle kringen, van welke politieke kleur dan ook. op het stand punt, dat het gezegde „quo licet Jovi non licet bovi" hier niet opgaat. Toen Schuschnigg trouwens kort geleden uit Rome terugkwam en uit uit hetgeen toen in de pers omtrent zijn besprekingen met Mussolini en met Gömbös gepubliceerd mocht worden, bleek, dat zoowel Oostenrijk als Hongarije door Italië in hun streven onder steund zouden worden dezelfde rechten als andere, vrije, staten te verkrijgen, wist ieder een al, dat het niet lang meer zou kunnen duren, of Oostenrijk zou zijn leger willen uit breiden en een algemeenen weerplicht in voeren. Schuschnigg heeft, nu een en ander- op buitengewoon slinksche en ik moet zeggen bijzonder schrandere manier in mekaar gezet Hij heeft geen algemeenen militairen dienst plicht ingevoerd, o neen, er wordt slechts van een algemeenen bondsdienstplicht gesproken en de mannelijke Oostenrijkers tusschen de achttien en de drieënveertig jaar kunnen mèt of zónder wapens aan het plichtwerk gezet worden. Dat beteekent dus óók, dat men lieden, van wie men weet óf aanneemt, dat zij trouwe volgelingen en aanhangers van het huidige régime zijn, in het leger zal kun nen (en willen) opnemen, tewijl men met de elementen, waarvan men niet zoo zeker is en die misschien wel eens bruin of rood getint zouden kunnen zijn, iets anders doet en men hun geen wapens in de hand geeft. Men laat hen straatwegen bouwen, land ontginnen, graafwerk verrichten en andere akevietjes doen en men stuurt hen naar plaatsen of streken, waar zij onge vaarlijk zijn. Er zal door de invoering van den alge meenen dienstplicht wel gedeeltelijk een eind worden gemaakt aan de verschrikkelijke werklosheid hier te lande, die tal van fik- sche jonge kerels, die heel goed kunnen en cok dolgraag zouden willen werken, de straat opjaagt, hen veelal doelloos rond laat dwalen en maar al te vaak tot misdadigers maakt. De ouderen van dagen, en vooral de man nen, die in den oorlog zijn geweest, vinden het heel goed, dat er nu wat meer dril en 'discipline in de jongere generatie zal komen, maar onder de jongeren, die het een of an der baantje hebben, is het enthousiasme nu niet zoo bijster groot. Zij genieten thans het groote voorrecht een betrekking te hebben en zijn natuurlijk bang die kwijt te raken. Dat de leden van den Bondsdag Schusch- niggs voorstel onmiddellijk hebben aangeno men en dat zij den bondskanselier in de groote vergaderzaal van het oude parlement luid geacclameerd hebben (waarna zij staande het Oostenrijksehe volkslied gezongen heb ben) is natuurlijk duidelijk, daar zij van de tegenwoordige bewindhebbers afhankelijk zijn en dat er in de namiddaguren overal de vlag gen uitgestoken werden, behoeft ook niemand te verwonderen, daar men van hoogerhand eenvoudig een wenk oftewel een bevel ge geven had de dundoeken voor den dag te halen teneinde de straten een feestelijk aan zien te geven. Maar dat er des avonds zóó weinig animo bestond en zóó weinig deelne mers waren komen opdagen voor de „spon tane Kundgebungen", die des namiddags om streeks drie uur door de radio aangekondigd waren en die des avonds om negen uur plaats vonden, was wel erg bedroevend. Nu is natuurlijk een groote vraag, wat er met de burgerwachten moet gebeuren, met de Heimatschutz-troepen van Starhemlberg, met de Ostmarkische Sturmscharen, die Schusch nigg heeft opgericht en die, behalve dat zij strijdbare krachten zijn, ook een religieus, katholiek natuurlijk, karakter hebben, en de andere groepen, die gezamenlijk de „Oester- reichisclre Miliz" vormen, waarvan prins Starhemberg het opperhoofd is. In ieder ge val zullen zij, nu er zooveel hunner leden door den algemeenen dienstplicht opgeroepen zullen worden, gereorganiseerd moeten wor den. Wat dan het verband tusschen hen en de reguliere militaire staatstroepen zal moeten zijn, staat nog niet vast. Oostenrijk heeft op het oogenblik een groot deel van het oude huurleger waarvan de man schappen het soldaat-zijn als een regel-rech- te betrekking beschouwden, waarvoor zij ook redelijk wel betaald werden. Het aantal leden van dit leger mocht niet meer dan 30.000 zijn. Later nam de staat nieuwe soldaten in dienst, die veel en veel minder gage kregen, een sol dij, waarvan zij per dag slechts een stuk of tien sigaretten óf een pit bier konden koopen. En nu, bij den dienstplicht, zal het zakgeld vermoedelijk nóg wel veel kleiner worden. Ik hoorde al van twintig groschen per dag, dat is nog niet zes cent, spreken, De oude soldaten van het huurleger zullen nu wel ten deele als instructeurs door de nieuwe armee worden overgenomen zij Zijn natuurlijk geen zoo heel piepjonge kereltjes meer en zullen waarschijnlijk ook wel voor een deel betrek kingen bij de gendarmerie en bij de politie kunnen krijgen, welke altijd zeer goed nieuw materiaal kunnen gebruiken. De eerste dienstplichtigen zullen, naar ik verneem, eerst tegen het najaar worden op geroepen. Er kan dus nog veel over het een en ander gediscussieerd worden. "Verschillende oude kazernegebouwen, die sedert de omwen teling van 1918 gedeeltelijk ook door burger lijke gezinnen bewoond werden, moesten in den allerlaatsten tijd door deze families ont ruimd worden. Dit wees er al op, dat men van hoogerhand al van plan was iets op mili tair gebied te ondernemen. Deze gebouwen zullen nu wel weer geheel, als kazernes wor den ingericht. Wanneer men zegt, dat Oostenrijk thans door het aannemen van de nieuwe dienst plichtwet de bepalingen en voorschriften van het vredesverdrag van St. Germain ge schonden heeft, dan moet men daarbij ook onmiddellijk-vermelden, dat dit dan niet de eerste keer is, want het leger heeft ook al tanks en komt sedert eenigen tijd openlijk, zelfs bij troepenparades, met zijn militaire vliegtuigen voor den dag en die waren en zijn eigenlijk nog steeds verboden! W. M. BEKAAR. Tornado's teisteren de Ver. Staten. Reeds meer dan 200 slachtoffers. WASHINGTON, 7 April (A.N.P.) De tor nado's, welke in den nacht van Zondag op Maandag en Maandagochtend hebben huis gehouden in zes Zuidelijke staten, hebben 230 personen het leven gekost. Maar dan duizend personen zijn gewond, duizenden dakloos, ter wijl de aangerichte schade op tien millioen dollars wordt geraamd. De bergingscolonnes waren Maandagavond nog druk in de weer. Men vreest, dat nog meer dooden te betreuren zullen zijn. De tornado's kwamen opzetten uit Zuid- Carolina en verspreidden zich over Mississippi en Arkansas. Huizen, fabrieken en openbare gebouwen werden vernield. Te Tupelo (Mississippi) zijn 145 dooden ge borgen, terwijl te Gainsville 63 personen om het leven zijn gekomen. Ook in verscheidene andere steden in het uitgestrekte gebied zijn slachtoffers te be treuren. De schade is overal tamelijk aanzienlijk. .MELROSE NAAR LYMPNE TERUGGEKEERD Reuter meldt uit Londen, 6 April: De vlie ger Melrose, die Maandagmiddag Londen heeft verlaten met bestemming naar Port Darwin, is op het vliegveld Lympne terugge keerd wegens een ongeval met het landings gestel. Wegens den duur der reparatie denkt hij niet eerder weer te vertrekken dan Dins dagmiddag. RIJKSSTRAATWEG 16 H&ABLEWI. W. TELEF. 16 7 2 8 F f - met garantie, pijn- vanar j joos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren aiie werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 8 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10^30 Morgendienst. 11.Gram. pi. 11,1512.- Pianorecital, 12,15 Gram. platen; 12,30 Vocaal en instrumentaal concert. 2.Gram. platen. 2,30 Chr. Lectuur. 3.3,45 Gram, platen,; 4.— Sopraan en piano. 5.Gram. platen. 5.15 Or gelspel. 6.05 Gram. platen. 6.30 Causerie. 7.— Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Literaire cau serie. 8.Berichten. 8,15 Arnhemsche Orkest Vereeniging en solist. 9.Causerie, 9.30 Ver volg concert. 10.20 Berichten. 10.2511,30 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.— VPRO. 8.Gram, platen; 9.30 Kookles. 10.Mor genwijding; 10.15 Orgelspel, voordracht, cau- sereie en Gram. platen. 12.Gram. platen; 12,15—1.45 Edöy Walis' orkest en Gram. pl.; 2.Voor de Vrouw. 2,15 De Notenkrakers; 3.Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 6.05 De Flierefluiters en solist. 6.45 Sport. 7.15 Kin derkoorconcert. 7.40 Lezing'. 8.Berichten. 8.15 VARA-orkest. 9.Voordracht. 9.15 Re sidentie-orkest en soliste. 10.Berichten. Gram. platen. 10.25'Vervolg concert. 11,1012 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,20 Gram. platen; 11,35 Orgelspel; 12,20 BBC-Empire-orkest. 1,20 Gram. platen; 1,50 BBC-Schotsoh orkest en soliste. 2,50 Orgel concert. 3,35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Mac Arthur kwintet. 5.35 Dans muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital, 7.10 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 8.35 Lezing. 9.20 Zangvoordracht. 9.50 Berichten. 10.20 Gevar. concert. 10.40 BBC-orkest. 11,35 Dansmuziek. 11,5012,20 Gram. platen. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8,35 Gram. platen. 11,20 Orkestcon cert. 2,50 Concert. 4.20 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en viool. 9.05 Radio- tooneel. 11,05—12,35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkest concera. 11,20 Concert, 12,35 Werag-kamerorkest. 1,35 Gevar. concert. 3.50 Keulsch symphonie-orkest. 5.20 Gevar. pro gramma. 8.05 Dansmuziek, 9.5011,20 Om- roepkleinorkest, solisten en vocaal sextet. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 1.302,20 Zigeuner- muziek. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest en hoorspel. 10.3011,20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Zigeunermuziek. 1.05 Zang. 1,302,20 Omroeporkest. 5.25 Zigeunermuziek. 6.05 Zang. 6.3'5 Dansmuziek. 7,5012,15 Opera-uitzen ding. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. ;.05 Rijkszending. 8.35 Bonte Avond. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht, 10.20 Dansmuziek. 10.50—11,20 Reportage.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6